Békés Megyei Hírlap, 1995. szeptember (50. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-18 / 219. szám

1995. szeptember 18., hétfő <D A Berény és a Komlós nyerte ar rangadót Labdarúgó NB III Mezőberényi FC—Szarvas 2-1 (1-0) Mezőberény, 400 néző. V.: Ko­vács. Mezőberény: Steigerwald —Sajben, Kukely, Pecze (Rácz), Lenkefi — Ottlakán, Hegedűs, Kelemen (Burai), Szász — Da- rócz, Győri (Magasi). Edző: Lita- uszki Pál, Zolnai Pál. Szarvas: Petrás E. — Bencsik, Rohony (Székely), Zahorecz K., Hóbei— Nagy P., Demjén, Truczka, Bencze — Bány (Sindel), Velky. Edző: Plástyik János. 20. perc: Szász egy csel után Ottlakán elé gurított, aki futtá­ból, 12 méterről gólt lőtt, 1—0. 70. perc: Velky jobb oldali beadása a védelem érintésével Nagy P. elé került, aki a hálóba továbbította a pettyest, 1—1. 78. perc: Darócz kellemetlen, pattogós szabadrúgása a kapust becsapva a hosszú sarokban kö­tött ki,2—1. Az első félidőben a hazaiak nagy iramot diktáltak. A második játékrészben a vendégek nagy akarással küzdöttek az egyenlíté­sért, ami sikerült is nekik. A haza­iak kissé kiengedtek, de az utolsó negyedórában nagy hajrával megszerezték a győzelmet a jól játszó vendégekkel szemben. Jó játékvezetés. Jó: Sajben, Ottla­kán, Szász, Darócz, ill. Zahorecz K., Hóbei, Velky. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Szarvas 0—0. Tótkomlós! IC—Gyulai FC 1-0 (0-0) Tótkomlós, 1100 néző. V.: Heibl. Tótkomlós: Bordás — Basa (Fü- löp), Dávid (Tóthabonyi), Pász­tor L. (Oláh), Kálmán — Pásztor T., Bischof, Papp, Bucholcz — Bakai, Elek. Edző: Matajsz Pál. Gyula: Such — Szilágyi, Pápa, Burai — Tamási, Resetár, Steigerwald (Bíró), Kurucz. Deák — Gyura, Gajdács. Edző: Szentléleki Béla. 60. perc: a játékvezető Deákot második sárga lap után kiállította. 68. perc: Bischof szabadrúgá­sát Elek megcsúsztatta, a berob­banó Fülöp a hálóba sodorta a pettyest, 1—0. Az első játékrészben kiegyen­lített küzdelem folyt a pályán, mindkét kapu többször került ve­szélybe. Ezt követően a házigaz­dák átvették a játék irányítását és a második játékrész közepén a kiállítást követően megszerezték a vezetést. A küzdelmes megyei rangadón megérdemelten tartotta otthon a három pontot a komlósi együttes. Jó: Pásztor T., Bischof, Elek, ill. Pápa, Gyura, Kurucz. Ifjúságiak: Tótkomlósi TC— Gyulai FC 1—2. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi VSE—Kiskun- dorozsma 0—1 (0—0), Szeged FC—Makó 2—1 (1—0), Mind­szent—Kalocsa 2—1 (1—1), Szentesi FC—Kunbaja 2—1 (1—0), Baja—Kisszállás 4—1 (2—1), Kiskörös—Kiskunfél­egyháza 1—1 (1—0). Megyei I. osztály Gyomai FC— Mezőkovácsházi TE 5—1 (2-0) Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Fe­jes. Gyomaendrőd: Földesi — Munkácsi, Mázán, Vatai, Ko­vács (Somogyi), Hunya (Varjú), Udvari, Igricz, Holló, Gubucz, Fauerwerker (Tímár). Edző: Durucskó Péter. Mezőkovács- háza: Bíró — Kun, Szabó T., Babcsán (Mikite), Szabó G., Zámbori, Marócsik, Matkócsik, Varga, Szekeres, Ágoston (Ale). Edző: Sári Ferenc. Az eredetileg jelölt Kokavecz játékvezető he­lyett Fejes vezetésével ragyogó napsütéses időben 40 perc késés­sel kezdődött a mérkőzés, mert a vendégek autóbusza meghibáso­dott. A hazaiak feledtetve múlt heti gyengébb játékukat, nagy akarással, látványosan játszot­tak. A kérdés csak az volt, hogy a gólhelyzetek közül hányat sike­rül értékesíteni. Igazi, közönség­szórakoztató foci volt Gyomán. Kiállítva:Zámbori (második sár­ga lap után). G.: Udvari 2, Holló, Hunya, Varjú, ill. Szabó G. Jó: az egész hazai csapat dicséretet ér­demel, ill. Bíró. (V. I.) Battonya— Medgyesegyháza 0—0 Battonya, 400 néző. V.: Ku­rucz. Battonya: Szilágyi — Fe­kete, Molnár (Hideg), Ármán (Mákos A.), Simon, Kovács, Argyelánv Turbucz, Putnoki, Mákos Ä. (Papp), Magyar. Edző: Juhász Zoltán. Medgyes­egyháza: Homik — Kuzma, Kiss, Juhász, Holecz, Kovács, László (Petruzsán), Szabó, Mo­csári (Zsurzsucz), Vágási, Te­mesvári (Oláh), Edző: Bíró Géza. Küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkőzésen a hazai csapat nem tudta gólra váltani nagy mezőnyfölényét a lelke­sen és jól védekező vendégcsa­pat ellen. Jó: Fekete, Árgyelán, Putnoki, ill. Homik, Kuzma, Kiss, Kovács. (Lukács István) Szeghalom SC—Kamut SK 2-3 (1-1) Szeghalom. 300 néző. V.: Egere - si.Szeghalom:Nagy—Macskin (Szabó II.), Sáfián, Zsombok J., Barna, Szabó I., Baranya, Schultz, Vámos, Kozák, Lakatos (Macsári). Edző: Búza Barna. Kamut: Gazsó — Bognár, Gab- nai. Tárnok, Knapp, Gézárt, Antmann, Rácz (Schäffer), Kreisz, Balogh (Bondár), Varga A labdarúgó NB II-ben történt Keleti csoport: Nyíregyháza— Kecskeméti TE 0—1, Salgótar­ján—Sényő 5—1, Tiszakécs- ke—Diósgyőr 1—1, III. kér. TVE—Hajdúnánás 2—1, Gö­döllő—Hódmezővásárhely 2— 0, Kazincbarcika—Hatvan 4—1, Tiszavasvári—Kecskeméti SC 1—0, Kaba—Eger 2—1. Nyugati csoport: Siófok— Matáv Sopron 2—1, Soproni LC—Veszprém 2—2, Paks— Kaposvár 1—I, Mohács— Balatonfüred 0—2, Százhalom­batta—Érd 1—0, Keszthely— Budafok 1—0, Nagykanizsa— BKV Előre 1—0, Dunaújvá­ros—T atabánya 4—0. (Szűcs), Edző: Bora Imre. Köze­pes színvonalú mérkőzésen meg­érdemelt vendéggyőzelem szüle­tett. A hazaiak nagy csalódást okoztak szurkolóiknak. G.: La­katos, Baranya, ill. Rácz 2, Kreisz. Jó: a hazai csapatból sen­ki nem nyújtott megfelelő teljesít­ményt, ill. Gazsó, Gézárt, Rácz, Kreisz. Elek SK—Nagyszénás! SK 2-1 (0-1) Elek, 200 néző. V.: Megyebíró. Elek: Veress — Sarkadi, Kohut, Povázsai, Sipos, Ferenczi, Papp, Tapasztó (Uhrin), Cziczeri (Szűcs), Boros (Számfira), Bá­lint. Edző: Szilágyi János. Nagy­szénás: Ölei — Nagy (Trabak), Zábrák, Brachna, Hankó, Fekete, Boér, Lakatos, Árgyelán, Hor­váth (Szpisjak), Hegedűs (Bíró). Edző: Kvanovszki József. A 80. percig a Nagyszénás vezetett, a hazaiak csak az utolsó tíz percben hozták formájukat, de ennyi elég volt a győzelemhez. Kiállítás: Kohut a 65. percben (az utolsó ember felvágásáért), ill. Hankó a 72. percben (két sárga lap után), Lakatos a 89. percben (szövege­lésért). G.: Bálint a 80., Papp a 90., ill. Fekete a 18. percben. Jó: Povázsai, Bálint, ill. Árgyelán. (H.M.) Orosházi MTK—Doboz 2-1 (1-0) Orosháza, 100 néző. V.:Majoros. OMIK: Tóth I. — Sebők, Füredi, Erzsiák, Zalai, Papp, Deák, Székely (Kruzslicz), Gigacz (Frankó), Bányik, Varga (Tóth-Kása). Edző: Nagy István. Doboz: Pankotai — Lumecz, Provosinszki, Benedek, Bottó, Kiszely, Békési, Képíró, Nagy, Zsigmond, Kátai (Rakonczás). Játékos edző: Zsigmond Károly. Az időjárás nem volt kegyes a csapatokhoz, elriasztotta a gyér A sötét mezes herényiek nagy csatában legyőzték a tavaly még NB Il-es szarvasiakat. Az NB III megyei rangadóján: Mezőberényi FC—Szarvas 2—1 fotó: such tamás Az Alföld csoport állása 1. Kiskundorozsma 6 5 1­16—5 16 2. Tótkomlósi TC 6 5 1­10— 2 16 3. Bajai FC 6 4 1 1 13— 6 13 4. Szeged FC 6 3 2 1 14— 8 11 5. Kalocsa 6 3 1 2 20— 9 10 6. Makói FC 5 3 1 1 10— 4 10 7. Szentesi FC 6 2 2 2 8— 9 8 8. Gyulai FC 6 2 2 2 6— 7 8 9. Kiskunfélegyháza 5 1 3 1 7— 6 6 lO.Szegedi VSE 5 2­3 6— 6 6 11. Mezőberényi FC 6 2­4 6—13 6 12. Kiskőrös 6 1 2 3 5— 7 5 13. Kisszállás 6 1 1 4 6—10 4 14. Mindszent 5 1 1 3 4— 9 4 15. Szarvas 6 1 1 4 5—11 4 16. Kunbaja 6­1 5 3—16 1 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában követke­zik. Szeptember 23., szombat, 16.00 üra: Szarvas—Szegedi VSE, Kiskunfélegyháza—Baja. Szeptember 24., vasárnap, 16.00: Kisszállás—Szentes, Kunbaja—Mindszent, Kalo­csa—Szeged, Makó—Tótkomlósi TC, Gyulai FC— Mezőberényi FC, Kiskundorozsma—Kiskőrös. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 7. fordulójá­ban következik. Szeptember 23., szombat, 16.00 óra: Do­boz—Békéscsabai MÁV, Jamina-Patrick SE—Elek SK, Gyomaendrőd Barátság—Battonya, Mezőkovácsházi TE— Orosházi MTK. Szeptember 24., vasárnap, 16.00: Nagyszénási SK—Csabacsűd, Medgyesegyházi TE— Mezőhegyesi SE, Kamut SK—Gyomai FC, Békési FC— Szeghalom SC. Egy győzelem, egy vereség Orosházi MTK—Malacky (szlovák) 0:7 Klubcsapatok Szuper Ligája női asztalitenisz-mérkőzés, Malac­ky. Liskova—Harsányi 0:2 (-7, -10), Tancibokova—Kulagina 0:2 (-9, -15), Csillaghyova—Pidl 0:2 (-13, -11), Liskova, Csillaghy- ova—Kulagina, Pidl 0:2 (-13, -8), Liskova—Kulagina 0:2 (-16, -19), Csillaghyova—Harsányi 0:2 (-8, -13), Tancibokova—Pidl 0:2 (-7, -14). A kettős forduló első napján, szombaton az orosházi együttesben játék lehetőséget kapott volna Sáth Sándor vezető edzőtől a saját nevelésű Lehoczki Anett, aki azonban iskolai elfoglaltsága miatt nem tudott elutazni a csapattal. A vendégek remekül játszottak és egy óra tizenöt perc alatt játszma veszteség nélküli megérdemelt győzelmet arattak a tizenéves, tehetséges fiatalokból álló szlovák gárda otthonában. Postás SE—Orosházi MTK 4:3 Klubcsapatok Szuper Ligája női asztalitenisz-mérkőzés, Buda­pest. Ganyina—Kulagina 2:1 (9, -19,21), Szigeti—Fazekas 0:2 (- 16, -12), Gazsi—Pidl 0:2 (-18, -16), Ganyina, Szigeti—Kulagina, Pidl 2:0 (10, 18), Ganyina—Fazekas 1:2 (10, -20, -13), Gazsi— Kulagina 2:0 (17,19), Szigeti—Pidl 2:0 (8,13). A vasárnap délelőtti rangadón a két orosz versenyzőnő közül Kulagina tűnt idegesebbnek, aki a döntő szettben 19:16-ra vezetett, ő adogatott, de nem élt a lehetőséggel, így Ganyina győzött. A következő találkozón Fazekas jó játékkal végig irányított Szigeti ellen és egyenlí­tett. A harmadik mérkőzésen Pidl nagy csatában legyőzte Gazsit, így fordítottak a kék-fehérek. A párosoknál teljesen leblokkolt az orosházi duó, egyenlítettek a hazaiak. A két éljátékos összecsapásán Fazekas végig okosan játszott és megérdemelten nyert, így ismét az OMTK vezetett. A folytatásban Gazsi ellen a második szettben Kulagina 19:17-ről vesztett. Az utolsó találkozón Szigeti győzött Pidl ellen, így a Postás nyerte a 3 óra 20 percig tartó érdekes rangadót. A Totó 37. heti eredményei 1. Győri ETO FC—Stadler FC ................... 2—2 x 2 . Parmalat FC—Csepel SC...............................1—3 2 3 . Dortmund—VfB Stuttgart.......................... 6—3 1 4 . Freiburg—Werder Bremen................0—1 2 5. 1860 München—1. FC Köln............................2—1 1 6 . Atalanta—Napoli................................1—3 2 7 . Bari—Lazio.....................................................3—3 x 8 . Fiorentina—Cagliari...........................3—1 1 9 .Internazionale—Piacenza..............................0—0 x-lO.Juventus—Vicenza..........................................1—0 1 1 1.Padova—Torino..............................................1—1 x 12.Sam pdoria—Parma........................................3—0 1 13. Udinese—Cremonese......................................3—2 1 +1. mérkőzés: 14. Békéscsabai Előre FC—MTK........................3—1 1 számú szurkolót. Az erősen meg­fiatalított hazaiak a sok kihagyott helyzet után csak nehezen szerez­ték meg idei első győzelmüket. A vendégek az egyenlítés után kitá­madtak, és levegőben lógott a meglepetés, azonban a 80. perc­ben Papp szép kiugrása után meg­ítélt büntetőitől Füredi betalált. Kiállítva: Bányik (második sár­ga lap után) a 74. percben. G.: Bányik a 28., Füredi (1 l-esből) a 80. percben, ill. Nagy a 75. perc­ben. Jó: Tóth I., Erzsiák, Füredi, Székely, ill. Provosinszki, Béké­si, Képíró. (Dorogi Sándor) Békéscsabai MÁV— Jamina-Patrick SE 0—1 (0-1) Békéscsaba, 300 néző. V.: Han­gya. MÁV: Tüskés — Iványi, Tóth M., Prekop, Lipták V. (Ja­kab), Lipták A., Galovicz, Deák, Tóth A. (Kondacs), Hürkecz, Gál (Marik). Edző: Braun Attila. Jamina: Stumpf — Szűcs, Pusztai, Schneider, Kovács, Tóth M., Mihály, Szarvas (Tóth J.), Nagy (Lábos), Bócsik, Bagyinka. Edző: Turcsek Zol­tán. Nagy taktikai csata folyt az első félidőben, a vendégek töb­bet birtokolták a labdát, ennek megfelelően Bócsik a 7. percben elért találatával vezetést szerez­tek. A második félidőre feljavul­tak a hazaiak, több jó támadást vezettek, de a vendégek szórvá­nyos kontraakciói is veszélye­sek voltak. Kiállítva: Iványi a 75. percben. Jó: Deák, Tóth M., Prekop, Tüskés, ill. Pusztai, Bócsik, Bagyinka, Schneider. (G.Gy.) Mezőhegyesi SE—Békési FC 0-1 (0-0) Mezőhegyes, 300 néző. V.: Var­ga. Mezőhegyes: Szilva — Ko- lozsi, Dénes, Lovász, Trungel, Balogh (Halász), Farkas, Engelhardt, Kindel, Zsóri (An­tal), Varga. Edző: Kozák István. Békés: Karács — Jánosi (Nagy S.), Nagy Z., Lipták, Kondacs, Pálfi, Kürti, Varga, Horváth, Fe­hér (Faragó), Minya. Edző: Zsí­ros György. Jó iramú mérkőzésen a vendégek addig játszottak döntetlenre, hogy közben a 85. percben Lipták ré­vén találtak egy gólt, így sikerük megérdemelt, a csak támadgató hazai csapat ellen. Jó: Dénes, Farkas, Engelhardt, ill. Lipták, Kondacs, Pálfi. (Perlaki János) Csabacsűd— Gyomaendrőd! Bariáság 2-2 (1-0) Csabacsűd, 500 néző. V.: Scsitovics. Csabacsűd: Balato­ni — Valencsik, Brlázs, Csicsely, Fügedi, Varga J., Pillár, Varga T., Urbancsok, Je­len (Kondacs), Lénáit (Gom­bár). Edző: Petykó Márton. Gyomaendrőd: Halász — Csi­kós, Karácsony, Dinya, Bélteki, Dobó, Balázs, Kocsis, Illyés, Ja­nis, Orovecz. Edző: Bélteki Já­nos. Szép számú szurkolósereg előtt színvonalas mérkőzés ala­kult ki, a hazai csapat a második félidőben több helyzetet elhibá­zott. Ez megbosszulta magát, így az eredmény igazságos. G.: Varga J. a 37., Lénárt a 51., ill. Janis a 46. és a 87. percben. Jó: Balatoni, Brlázs, Csicsely, Pil­lár, ill. Janis, Halász, Kará­csony. (Szilágyi Mihály) IFJÚSÁGIAK: Gyomai FC— Mezőkovácsházi TE 2—1. Batto­nya—Medgyesegyháza 4—0. Szeghalom—Kamut 1—5. Elek—Nagyszénás 3—0. Oros­házi MTK—Doboz 4—1. Bé­késcsabai MÁV—Jamina-Pat­rick SE 2— 1. Mezőhegyesi SE— Békési FC 6—0. Csabacsűd— Gyomaendrődi Barátság 1—2. A megyei bajnokság állása 1. Jamina-Patrick SE 6 5 1­14— 2 16 2. Gyomaendrődi Barátság 6 3 3­12— 4 12 3. Csabacsűd 6 3 2 1 11— 8 11 4. Békési FC 6 3 1 2 13— 9 10 5. Mezőhegyesi SE 6 3 1 2 7— 3 10 6.Battonyai TK 6 3 1 2 10—10 10 7. Gyomai FC 6 2 3 1 10— 6 9 8. Medgyesegyházi TE 6 2 3 1 3— 2 9 9. Szeghalom SC 6 3­3 9—13 9 10. Elek SK 6 2 2 2 6— 7 8 11. Kamut SK 6 2 1 3 5—11 7 12. Békéscsabai MÁV 6 2­4 6— 8 6 13. Nagyszénási SK 6 1 1 4 8—10 4 14. Doboz 6 1 1 4 8—14 4 15. Mezőkovácsházi TE 6 1 1 4 6—13 4 16. Orosházi MTK 6 1 1 4 4—12 4 Sáth Sándor: — Nekünk állt a mérkőzés, de a hazaiak idegileg jobban bírták a csatát. Gratulálok a Postásnak, úgy érzem nincs szégyenkeznivalónk. (verasztó) Kecskeméti Spartacus—Békési TE 10:6 NB IA csoportos férfi asztalitenisz-mérkőzés, Kecskemét. Béké­si győztesek: Csarnai 2, ifj. Balogh, Jóna, Seres 1—1 és az ifj. Balogh, Jóna páros. A párosok után l:l-re állt a mérkőzés, miután az ifj. Balogh, Jóna kettős megnyerte találkozóját. Ezután a hazaiak 3:2-es előnyre tettek szert. A folytatásban a Kovács és Szabó vezette kecskemétiek 6:3-ra elhúztak. Ezután még feljöttek a vendégek 6:4-re, majd 8:6-ra, de az utolsó két találkozón Kovács és Szabó — akik négy-négy mérkőzést nyertek — biztosan győzött így a hazaiak sikerével zárult az össze­csapás, amelyen a békésiek végig becsületesen küzdöttek.