Békés Megyei Hírlap, 1995. augusztus (50. évfolyam, 178-204. szám)

1995-08-28 / 201. szám

pÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT 1995. augusztus 28., hétfő Remekül menetel a Tótkomlós Labdarúgó NB III Szarvasi Vasas— Kiskunfélegyháza 2-1 (0-1) Szarvas, 400 néző. V.: Varga S. Szarvas: Petrás E. — Velky, Rohony, Bencsik — Hóbei, Za- horecz K., Truczka, Bány (Sin- del), Nagy — Bencze, Székely (Zahorecz Gy.). Edző: Plástyik János. Kiskunfélegyháza: Bá­nó — Bertus, Márton, Skribics — Lapsánszki (Fütyli), Újfalusi (Papp), Fekete, Csincsák — Fó- ris, Korom, Nagy L. (Síber). Edző: Kurucz István. 30. perc: Újfalusi bal oldali szöglete után Fekete a rövid sa­rokba fejelt, 0—1. 52. perc: Remek egyérintő- zés során Truczka-Rohony- Bány volt a labda útja és az utóbbi kapásból a jobb sarokba lőtt, 1—1. 82. perc: Truczka az ellen­fél térfelének közepén kapta a labdát, szép cselekkel három vé­dőn játszotta át magát,, majd a kifutó Bánó mellett a jobb alsó sarokba helyezett, 2—1. A rutinos jó erőkből álló fé­legyháziak az első félidőben időnként nagy mezőnyfölény­ben voltak. Szünet után a fiatal szarvasi csapat a várakozással ellentétben erősíteni tudott és két remekül megkomponált gól­lal a maga javára fordította a mérkőzést. Varga S. játékveze­tő, aki nem tudott különbséget tenni a kemény és durva játék között, futószalagon osztotta a sárga lapokat, elsősorban a ha­zaiaknak. Jó: Petrás E., Ro­hony, Truczka, Bány, ill. Újfalu­si, Fekete, Csincsák. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvas— Kiskunfélegyháza 0—3. Mezőberényi FC— Mindszenti FC 1—0 (1-0) Mezőberény, 400 néző. V.: Tóth. Mezőberény: Steiger­wald — Rácz, Kukely, Pecze, Lenkefi — Győri, Ottlakán, Da- rócz (Burai), Szász (Mohovics) — Kelemen, Lipták. Edző: Zol- nai Pál. Mindszent: Őze — Szőke, Doda, Buliás, Elekes — Sátor (Szarka), Szécsi, Jancso- vics (Gyovai), Bozó — Bakó, Répás. Edző: Jelenfi István. 13. perc: Győrit indították a jobb oldalon, beadását Szász fe­jelte a jobb felső sarokba, 1—0. 71. perc: Buliás lerántotta az egyik kiugró herényi játékost, amiért a kiállítás sorsára jutott. Mindkét félidőben a hazaiak irányították a játékot, de a sok helyzetből mindössze egyet tud­tak értékesíteni. Megérdemelt hazai győzelem született a lelke­sen, de helyenként túl kemé­nyen játszó vendégek ellen. Jó: Lenkefi, Győri, Ottlakán, Kele­men, ill. Bozó, Bakó, Répás. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Mindszent 2—3. Tótkomlós! TC—Szeged FC 2-1 (0-0) Tótkomlós, 900 néző. V.: Var­sányi. Tótkomlós: Bordás — Djurics, Dávid Zs. (Tóth-Abo- nyi), Pásztor T., Kálmán — Pásztor L. (Mitykó), Bischoff, Papp, Bucholcz — Bakai, Elek E. (Basa). Edző: Matajsz Pál. Szeged: Dobó — Imre, Paksi, Simon, Kiss P. — Turján Gy., Rau, Lévai, Tóth L. — Kiss B. (Kránicz), Elek K. Edző: Ottlik Sándor. 65. perc: Bischoff beadását Dobó rosszul öklözte ki és a kint álló kapus fölött Djurics a háló­ba emelte, 1—0. 71. perc: Bischoff parádés átadásával Elek E. elment a jobb szélen és mintaszterűen küldte a labdát a hosszú sarokba, 2—0. 75. perc: Lévai a 75. percben utolsó emberként kézzel beleért a labdába, amiért a kiállítás sor­sára jutott. 80. perc: Szöglet utáni kava­rodásból Kránicz talált a kapu­ba, 2—1. Sok néző, nagy iram, időn­ként jól játszó hazai csapat jel- lemzte a találkozót, a Tótkomlós kellemes perceket szerzett a ha­zai nézőközönségnek. Jó: az egész hazai csapat, ill. Paksi, Turján, Simon. Ifjúságiak: Tótkomlósi TC—Szeged FC 0—2. fíyulai FC—Szentesi FC 0-0 Gyula, 450 néző. V.: Schneider. Gyula: Bodor—Tamási, Rese- tár, Burai — Szegedi (Gajdács), Pápa, Deák, Lévai (Szilágyi) — Bíró, Kurucz, Gyura. Edző: Szentléleki Béla. Szentes: Ko­vács — Mészáros, Márta, Ott­lik, Bartyik — Molnár, Jemei (Verők), Muskó, Gulyás (Ko- tász) — Verebélyi, Harkai (Sza­bó). Edző: Antal Ferenc. Az első félidőben kiegyenlí­tett játék folyt a pályán. Szünet után az átszervezett gyulai csa­pat nagyobb sebességre kap­csolt. A vendégek szinte nem tudtak kijönni saját térfelükről. Az igazi sebességet az utolsó tíz percben találta meg a GYFC, de ez már késő volt. Jó: Resetár, Pápa, ill. Márta, Verebélyi. (Je­néi Kálmán) Ifjúságiak: Gyulai FC— Szentes 0—0. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kisszállás—Kiskun- dorozsma 0—1 (0—0), Kunba­ja—Szegedi VSE 1—4 (1—2), Makó—Baja 4—0 (2—0), Ka­locsa—Kiskörös 2—0 (1—0). Megyei I. osztály Jamina-Patrick SE— Szeghalom SC 4—2 (2-1) Békéscsaba, 100 néző. V.: György. Jamina: Kovács A. — Szűcs, Pusztai, Schneider, Ko­vács B., Tóth (Balogh), Mihály, Szarvas, Nagy, Bócsik, Bagyin- ka. Edző: Turcsek Zoltán. Szeg­halom: Nagy — Szabó L„ Sáfi- án, Zsombok (Pozsgai), Barna, Patai, Baranya, Schultz, Vámos, Kozák, Szabó S. Edző: Búza Barna. A mérkőzés elején a ven­dégek rúgtak egy gólt, amire még az első félidőben kettővel válaszoltak a hazaiak. A máso­dik játékrész is úgy kezdődött, hogy a vendégek rúgtak egy gólt és a hazaiak újból két gólt sze­reztek. Jó mérkőzésen igazsá­gos eredmény született. G.: Schneider a 16. és 25., Bócsik a 62., Balogh a 87., ill. Zsombok a 14., Patai az 58. percben. Jó: Schneider, Kovács B., Bócsik, ill. Patai, Schultz, Szabó S. (Ra­vasz Pál) Gyomaendrődi Barátság- Orosházi MTK 2—1 (0—0) Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Bogyó. Barátság: Halász — Dinya, Karácsony, Dobó, For­gács (Illés), Tóth Zs. (Orovecz), Bélteki, Balázs Zs. (Kocsis), Ja­nis, Máté, Csikós. Edző: Bélteki János. OMTK: Tóth I. — Zalai, Füredi, Tóth G., Bányik, Erzsiák (Deák), Papp Cs., Kruzslicz, Gi- gacz (Kasuba), Székely (Far­kas), Tóth T. (Szenteczki). Edző: Nagy István. Jól sikerült a Lajos-napi ajándék a főszpon­zornak, a csapat elnökének. Ha­talmas egyéni hibából vezetést szereztek a vendégek, ami teljes erőbedobásra késztette a hazaia­kat. Ritkán látható nagy küzde­lemben maradt a három pont Endrődön. G.: Orovecz a 63., Karácsony a 75., ill. Papp Cs. az 50. percben. Jó: Karácsony, Máté, Csikós, ill. Füredi, Papp Cs., Kruzslicz. (Gardi Tamás) Doboz—Kamut 1—0 (1—0) Doboz, 200 néző. V.: Tóth. Do­boz: Pankotai — Bánszky, Be­nedek (Komlósi), Provosinszki, Ellentétes félidőket láthatott a szarvasi publikum. Az első féli­dőben a félegyháziak szünet után a fehér nadrágos szarvasiak voltak fölényben. Szarvas—Kiskunfélegyháza 2—1 FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Bottó, Gergely (Békési), Ki- szely, Lukucz, Zsigmond, Nagy (Orodán), Képíró. Játékos edző: Zsigmond Károly. Kamut: Ga­zsó — Hajdú, Kreisz (Gézárt), Tárnok, Knapp, Botyánszki, Antmann, Rácz (Bognár), Gaj­dács, Balogh, Komáromi. Edző: Bora Imre. Egyenlő erők küz­delmében a kamutiak enyhe me­zőnyfölényben játszottak, de nem tudták bevenni a hazaiak kapuját. A doboziak egy szögle­tet követően Benedek révén megszerezték a három pontot érő gólt. G.: Benedek a 15. perc. Jó: Bánszky, Nagy, Benedek, Lukucz, ill. Botyánszki, Kreisz. (Zs. K.) Batt onya—Csaba csőd 2-3 (0-1) Battonya, 300 néző. V.: Kőkúti. Battonya: Kunos — Fekete, Ménesi (Daróczi), Ármán, Si­mon, Kovács, Árgyelán, Tur- bucz, Antal (Rakazov, Zsóri), Mákos Á., Magyar. Edző: Ju­hász Zoltán. Csabacsűd: Bala­toni — Valencsik, Brlázs, Csi- csely Z. (Csicsely F.), Fügedi, Varga J., Pillár, Varga T., Ur­bánusok, Jelen (Kondacs), Lé­náit. Edző: Petykó Márton. Jó iramú, változatos mérkőzésen a vendégek kihasználták a hazai csapat védelmének hibáit és szerencsés góllal ugyan, de megérdemelten nyerték a ranga­dót. Kiállítva: Fekete (szándé­kos durvasáért) a 86. percben. G.: Magyar a 63., a 74., ill. Lé­náit a 19., a 85., Varga J. a 60. percben. Jó: Simon, Turbucz, Magyar, ill. Balatoni, Fügedi, Varga T., Lénáit. (Lukács Ist­ván) Békési FC—Mezőkovácsháza 1-1 (0-0) Békés, 300 néző. V.: Scsitovics. Békési FC: Molnár — Jánosi, Nagy Z. (Gonda), Varga, Kon­dacs, Pálfi, Kocsány, Fehér (Lipták), Horváth, Fekete, Mi- nya (Nagy S.). Edző: Zsíros György. Mezőkovácsháza: Bí­ró (Babcsán)— Kun, Mikula, Török, Zámbori, Szabó (Miki­ié), Marócsik, Matkócsik, Var­ga, Szekeres, Ágoston. Edző: Sári Ferenc. Ezen a mérkőzésen a kezdeményezés a hazaiak ke­zében volt. Gólt azonban csak nagyon sok kimaradt helyzet árán lőttek, így törvényszerű a pontvesztésük. G.: Horváth a 85., ill. Matkócsik a 81. percben. Jó: Fehér, Fekete, Jánosi, ill. Zámbori, Matkócsik, Szekeres. (Nagy Mihály Tibor) Mezőhegyes! SE—Elek SK 0-1 (0-1) Mezőhegyes, 300 néző. V.: Sza­bó. Mezőhegyes: Szilva — Ka­pocs, Kolozsi, Lovász, Trungel, Balogh (Dénes), Farkas, Engel­hardt, Kindel, Berki, Varga (Ha­lász). Edző: Kozák István. Elek: Veres — Sarkadi, Kohut, Pová- zsai, Sipos, Ferenczi, Papp, Ta­pasztó, Cziczeri (Juhász), Bol­dizsár (Számfira, Szűcs), Bálint. Edző: Szilágyi János. Egy jól eltalált lövés eldöntötte a három pont sorsát, megérdemelt a ven­déggyőzelem, mivel a hazaiak adtak egy félidő előnyt. G.: Ta­pasztó a 6. percben. Jó: Szilva (a mezőny legjobbja), ill. az egész vendég csapat. (Perlaki János) Nagyszénás! SK—Gyomai FC 1-3 (0-1) Nagyszénás, 350 néző. V.: Haj­dú I. Nagyszénás: Ölei — Nagy, Zábrák, Brachna, Hankó Z., Fekete, Boér (Trabak), Laka­tos, Árgyelán (Kvasznovszki), Horváth, Hegedűs (Szpisjak). Játékos edző: Kvasznovszki Jó­zsef. Gyomai FC: Földesi — Munkácsi, Mázán, Vatai (Ber­ta), Kovács (Tímár), Hunya (Varjú), Udvari, Igricz, Holló, Gubucz, Fauerwerker. Edző: Durucskó Péter. A hazaiak óriá­si védelmi hibáit a vendégek kö­nyörtelenül kihasználták. A já­ték képe alapján a döntetlen reá­lisabb eredmény lett volna, de a focit gólra játszák. G.: Hegedűs a 60., ill. Holló a 20., Fauerwer­ker a 63. és 85. percben. Jó: Lakatos, Hegedűs, ill. Vatai, Gubucz, Fauerwerker. (Benkó' László) Medgyesegyháza—B.csabai MÁV 1-2 (0-0) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Makay. Medgyesegyháza: Ho- mik — Kuzma, Kiss, Juhász (Zsurzsucz), Holecz, Kovács, László, Szabó, Mocsári, Vágási, Temesvári. Edző: Bíró Géza, MÁV: Tüskés — Iványi, Tóth A., Galovicz, Prekop, Deák, Lipták, Marik, Hürkecz (An- csin), Tóth M., Gál (Kondacs). Edző: Braun Attila. A hazai csa­pat 1—0-ás vezetésnél helyze­teket hagyott ki, míg a vendégek 5 perc alatt két szerencsés gólt rúgtak. G.: Holecz az 51. ill. Marik a 78. és a 82. percben. Jó: a hazai csapatból senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. Tüs­kés, Iványi, Galovicz, Prekop, Marik. (Németh István) IFJÚSÁGIAK: Jamina-Pat- rick SE—Szeghalom SC 5—1, Gyomaendrődi Barátság— Orosházi MTK 2—5, Doboz— Kamut 2—2, Battonya—Csa­bacsűd 3—2, Békési FC—Me­zőkovácsházi TE 2—2, Mező­hegyes—Elek 5—1, Nagyszé- nási SK—Gyomai FC 6—2, Medgyesegyháza—Békéscsa­bai MÁV 1—3. A labdarúgó NB II-ben történt Keleti csoport: Tiszakécs- ke—III. kér. TVE 2—0, Diós­győr—Nyíregyháza 2—0, Kecskeméti TE—Kazincbar­cika 1—0, Hódmezővásár­hely—Kecskeméti SC 1—2, Hajdúnánás—Kábái Cukor FC 1—2, Eger—Hatvan. 6—1, Sényő—Tiszavasvári 2— 3, Gödöllő—Salgótarján 0—0. Nyugati csoport: Veszp­rém—Mohács 1—1, Sió­fok—Paks 2—1, Matáv Sop­ron—BKV Előre 2—1, Érd—Dunaújváros 1—1, Ka­posvár—Nagykanizsa 4—0, Budafok—Százhalombatta 3— 2, Keszthely—Soproni LC 2—1, Bálát onfüred— Tatabánya 1—1. Következik Az Alföld csoport állása • Az NB III-as labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában következik. Szép­A megyei bajnokság állása 1. Kikundorozsma 3 3­­11— 2 9 tember 3., vasárnap, 16.30 óra. Tót­1. Csabacsűd 3 3­­8— 4 9 2. Tótkomlósi TC 3 2 1­5— 2 7 ged FC—Mezőberényi FC, Mind­2. Gyomaendrődi Barátság 3 2 1­8— 1 7 3. Makó 2 2­­6— 0 6 szent—Gyulai FC, Szentesi FC— 3. Jamina-Patrick SE 3 2 1­7— 2 7 4. Baja 3 2­1 5— 4 6 Makó, Baja—Kalocsa, Kiskőrös— 4. Mezőhegy esi SE 3 2­i 4— 1 6 5. Kalocsa 3 2 _ 1 5— 6 6 Kunbaja, Szegedi VSE—Kisszállás, 5.Battonyai TK 3 2 _ i 7— 6 6 6. Szeged FC 3 1 1 1 6— 4 4 Kiskundorozsma—Kiskunfélegy­6. Gyomai FC 3 1 2­3— 1 5 7. Kiskunfélegyháza 3 1 1 1 4— 3 4 A megyei I. osztályú labdarúgó­7. Békési FC 3 1 1 i 6— 6 4 8. Szentes 3 1 1 1 4— 4 4 bajnokság 4. fordulójában követke­8. Mezőkovácsházi TE 3 1 1 i 5— 5 4 9. Szarvas 3 1 1 1 3— 5 4 zik. Szeptember 2., szombat 16.30: 9.Medgyesegyházi TE 3 1 1 i 2— 2 4 10. Gyulai FC 3 1 1 1 2— 4 4 Battonya—Békési FC, Gyomai lO.Nagyszénási SK 3 1­2 5— 5 3 11. Szegedi VSE 12. Kisszállás 2 3 1 1 _ 1 2 4— 3 4— 4 3 3 FC—Jamina-Patrick SE, Szegha­lom SC—Doboz. Szeptember 3., va­sárnap, 16.30: Csabacsűd—Mező­11. Békéscsabai MÁV 12. Elek SK 3 3 1 1 m 2 2 4— 5 3— 5 3 3 13.Mezőberényi FC 3 1­2 3— 6 3 heevesi SE, Elek SK—Medgvesegv­13. Doboz 3 1­2 5— 8 3 14. Mindszent 3­1 2 2— 6 1 házi TE, Békéscsabai MÁV— 14. Szeghalom SC 3 1­2 4—10 3 15. Kunbaja 3­1 2 2— 8 1 Gyomaendrődi Barátság, Orosházi 15. Kamut SK 3­1 2 0— 5 1 16. Kiskőrös 3 3 1— 6­MTK—Nagyszénási SK, Kamut SK—Mezőkovácsházi TE. 16. Orosházi MTK 3­­3 1— 6­Labdarúgó NB I Ezúttal is „széthúzták” a me­zőnyt a labdarúgó NB I-ben, s nem csak a tabellára gondolunk itt, hanem arra, hogy péntektől vasárnapig játszottak a csapa­tok. Sőt, egy mérkőzést később­re halasztottak... Pécs—DVSC 1-0 (0-0) Pécs, 4000 néző. V.: Vad. Pécsi MFC: Kovácsevics— Bumb, Szabados, Di­enes — Tolocsko, Fehér, Dárdai, Jaki, Schneider — Tököli (Szabó Cs. 85., Bujdak (Ulveczki a szünetben). DVSC-Epona: Horváth B. — Va- dicska, Gojan, Pető — Kovács N., Sándor Cs., Sándor T., Madar (Nagykaposi 76.), Medvid (Dobos 77.) — Dombi, Ilea. G.: Tököli (64.). Jó: Kovácsevics, Szabados, Dárdai, Jaki, ill. Horváth, Gojan, Sándor T. Csepel—Vasas 4—1 (0—1) Csepel, 1500 néző. V.: Juhos. Csepel: Bíró — Váczi D. — Tyukodi, Ács — Medgyes, Vancsa (Bubcsó, 79.), Ja­kab (Petrók, 76.), Zombori (Berecz- ki, 70.) — Baranyi, Jakab, Nagy T. Vasas: Sáfár — Juhár — Geress, Jessy — Mónos, Váczi Z., Szilveszter (Maczó, a szünetben), Galaschek, Si­mon A. — Fischer (Claude, 58. p.), .lován. G.: Zombori (53. p.), Puskás (56.), Vancsa (75.), Bubcsó (81.), ill. Váczi Z. (7.). Jó: Zombori, Jakab, Vancsa, ill. Jessy. Stadler—Haladás 2—1 (2—1) Akasztó, 1500 néző. V:: Hanyecz. Stadler FC: Nagy G. — Dragoner — Kertész, Makrickij, Nagy N. — Res- ko (Rumán, 51. p.), Molnár, Jereme- jev, Csehi I. — Nyicsenko, Csehi Z. (Lehota, 70.). Haladás VSE: Kuru- csai — Dávid, Neudl, Sánta — Var­ga, Bognár, Lahos, Kovács, Somfal­vi (Fehér, 45. p.) — Negrau, Majoros (Gaál, 51.). G.: Nyicsenko (6. p.), Sánta (25. — öngól), ill. Varga (38.). Jó: Nagy G., Nagy N., Nyicsenko, ill. Kurucsai, Dávid. MTK—Parmalat 5-2 (2-2) Hungária körút, 3000 néző. V.: Puhl. MTK: Babócsy — Jávorka — Ta­mási, Szekeres — Farkasházy (Kut- tor 87.), Csillag, Horváth Cs., Illés, Nyikiforov — Csertői (Kenéséi 86. p.), Hamar (Füle 87.). Parmalat FC: Disztl — Keresztúri — Zimmer­mann, Lőrincz (Toldi 62.) — Dubecz, Dvéri, Monyé, Rósa, Bekő (Tóth N. 62.) — Pálfi (Varsányi 70.), Horváth F. G. : Bekő(l.p. — öngól), Farkasházy (21., 78.), Illés (57., 86.) ill. Monyé (7.), Szekeres (20. — öngól). Jó: Szekeres, Farkasháy, Illés, ill. Monyé. Győr-Vác 2-4 (2-1) Győr, 5000 néző. V.: Bede. Győri ETO FC: Jakab — Lantai (Pető 64.), Bordás, Radics—Jagodics, Miriuta, Agics, Hajszán, Virág (Korsós 64.) — Hámori F. (Fűzi 68.), Azotei. Vác FC-Samsung: Hámori I. — Lévai, Nagy T., Kasza — Nyikos, Vojte- kovkszi (Vig 46.), Schwarcz, Szo- boszlai, Romanek — Andrássy (Aus­tin 79.), Borgulya (Hanyecz 86.). G.: Miriuta (6.), Jagodics (22.), ill. Nagy (11.), Vig (53.), Schwarcz (55.), Lantai (62., öngól) Jó: Radics, Jagodics, ill. Nagy, Sch­warz. BVSC—ÚTÉ 1—0 (0—0) Szőnyi út, 5000 néző. V.: Bognár. BVSC-Dreher: Koszta — Farkas — Bondarenko, Aranyos — Marozsán (Werner 82.), Komódi, Bognár (Csordás a szünetben), Bükszegi (Zováth 65.), Molnár — Vincze, Orosz. ÚTÉ: Szűcs — Füzesi — Tomka, Sebők — Jenei (Wukovics 73.), Bérczy, Szanyó, Túri (Szili 69.), Szlezák — Tiefenbach (Belvon 69.), Egressy. G.: Bondarenko (48.). Jó: Farkas, Bondarenko, ill. Füzesi, Sebők. A labdarúgó NB I állása l.MTK 4­­12—3 12 2. Csepel 3 1­10—5 10 3. Vác 3­1 13—8 9 4.Stadler 2 1­6—3 7 5. Debrecen 2 1 1 6—5 7 6.BVSC 2 1 1 4—3 7 7.FTC 2­1 6—3 6 8. Parmalat 2­2 7—9 6 9. Győr 1 2 1 5—4 5 lO.Újpest 1 X 2 4—6 4 11.Vasas 1 1 2 4—7 4 12.ZTE 1­3 7—9 3 13.Pécs 1­3 3—7 3 14.Kispest­1 1 1—2 1 15.Békéscsaba­1 3 4—11 1 16. Haladás­­4 4—12-