Békés Megyei Hírlap, 1995. augusztus (50. évfolyam, 178-204. szám)

1995-08-21 / 195. szám

1995. augusztus 21., hétfő <D ifkÉS MEGYEI HÍRLAP­SPOYO Pontot mentett a Tótkomlós Az Orosházának itt sem megy A labdarúgó NB II-ben történt Keleti csoport: Nyíregyháza—Gödöllő 7—1, Salgótarján— Tiszakécske 2—0, Kecskeméti SC—Eger 2—2, Hódmezővá­sárhely—III. Kér. TVE 0—5, Kaba—Diósgyőr 0—2, Kazinc­barcika—Sényő 6—1, Hatvan—Kecskeméti TE 0—1, Tisza- vasvári—Hajdúnánás 3—0. Nyugati csoport: MATÁV Sopron—Soproni LC 0—4, BKV Előre—Balatonfüred 3—2, Mohács—Budafok 3—0, Nagykanizsa—Veszprém 2—0, Dunaújváros—Kaposvár 2— 1, Tatabánya—Erd 1—1, Paks—Keszthely 2—1, Százhalom­batta—Siófok 1—2. Labdarúgó nb iii Szarvasi Vasas— Szeged FC 1—1 (1—0) Szarvas, 400 néző. V.: Schnei­der. Szarvas: Petrás — Velky — Bencsik, Demjén, Zahorecz — Hóbei, Truczka, Bány, Nagy — Bencze, Székely (Sindel). Edző: Plástyik János. Szeged: Dobó — Imre, Márton, Simon, Kiss P. — Kiss B., Turján, Rau, Lévai — Tóth, Kránicz (Elek). Edző: Ottlik Sándor. 12. perc: Bány szép cselek­kel betört a 16-osra, lövése ki­pattant, Truczka ismételt és labdája a jobb alsó sarokba került, 1—0. 50. perc: Kiss P. ügyesen Turján elé játszott, aki 16 mé­terről jobbal a bal felső sarokba emelt, 1—1. A hazaiak ügyesen letámad­ták a vendégeket és a mezőny­ben jól kombináltak, előnyhöz jutottak, sőt, ha bátrabbak a ka­pu előtt, növelhették volna előnyüket. Szünet után a felja­vult vendégek többet birtokol­ták a labdát, és a lehetőségeik alapján megérdemelték a dön­tetlent. Jó: Velky, Bencsik, Truczka, ill. Imre, Tóth. Turján. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvas— Szeged 4—2. Mindszent— Tótkomlóst TC 1_1 (O—O) Mindszent, 600 néző. V.: Ber­ger. Mindszent: Juhász (Őze) — Jancsovics, Dóda, Buliás, Elekes — Sátor (Gyovai), Szé- csi, Tóth (Szarka), Bozó — Ba­kó, Répás. Edző: Jelenfi István. Tótkomlós: Bordás Mitykó (Tótabonyi), Elek (Basa), Pász­tor I., Kálmán — Pásztor II., Bischof, Papp, Bucholcz — Ba­kai, Fülöp. Edző: Matajsz Pál. 75. perc: a jobb oldalról befe­lé cselező Bakó 20 méterről bal­lal a hosszú sarokba lőtt, 1—0. 90. perc: egy előre vágott labdára Bischof rajtolt és a ka­pus felett a hosszú sarokba emelt, 1—1. A két újonc találkozóján vé­gig fölényben játszottak a hazai­ak, és helyzetek sokaságát hagy­ták ki. A hajrában vezetéshez jutottak a házigazdák, amit az utolsó percben tudtak kiegyenlí­teni a lelkes vendégek. Jó: Dó­da, Bozó, ill. Bordás, Bischof, Bucholcz. Ifjúságiak: Mindszent— Tótkomlós 3—1. Szentes—Mezoberényi FC 4—2 (3—1) Szentes, 500 néző. V.: Harsányi. Szentes: Kovács K. — Mészá­ros, Márta, Ottlik, Bartyik — Molnár, Jemei, Muskó, Gulyás — Verebélyi (Szabó), Harkai (Puskás). Edző: Antal Ferenc. Mezőberény: Steigerwald — Kovács (Magosi), Kukely (Gur- bai), Lenkefi, Lipták — Moho- vics, Ottlakán, Darócz, Szász — Kelemen, Pecze (Rácz). Edző: Zolnai Pál. 16. perc: Gulyás-Verebélyi- Ottlik, majd ismét Verebélyi volt a labda útja, aki elemi erejű bal lábas lövéssel szerezte meg a vezetést, 1—0. 17. perc: Harkai mesterien indította Verebélyit, aki a 16- osról higgadtan a kapuba helye­zett, 2—0. 23. perc: Márta 22 méteres szabadrúgása a bal kapufáról a hálóba vágódott, 3—0. 28. perc: Ottlakán 30 méter­ről vette be a kissé kint álló Ko­vács kapuját, 3—1. 47. perc: herényi akció után egy bal oldali beadást Lenkefi fejelt a hálóba, 3—2. 52. perc: Verebélyi húzott el a bal szélen, lövését a vendégka­pus lábbal hárította, Harkai jó­kor érkezett és a hálóba talált, 4—2. A szentesiek napokban el­hunyt mesterének, Koncz Ist­vánnak emlékére egyperces gyászszünettel kezdődött az összecsapás. Negyedóra tapo­gatózó játék után rákapcsoltak a hazaiak, és gyorsan háromgólos előnyhöz jutottak. Ezt követően feljött a Berény, szorossá tette a találkozót, ám az újabb szentesi találat végleg eldöntötte a há­rom pont sorsát. Jó: Márta (a mezőny legjobbja), de az egész hazai csapat dícséhető, ill. Ottla­kán, Lenkefi. Ifjúságiak: Szentes— Mezoberényi FC 2—1. Baja—Gyulai FC 3—0 (l—O) Baja, 500 néző. V.: Nagy S. Ba­ja: Tomik — Palla, Faddi, Or­bán (Iványcsán), Goretich K. — Teszlik, Kiss, István, Szűcs — Nagy (Szabó), Szlovák (Cser­mák). Edző: Raffai Rudolf. Gyula: Hajdú — Lévai (Gaj­dács), Burai, Pápa — Tamási, Resetár, Kurucz, Szegedi — Gyura, Bíró (Oláh), Deák (Szi­lágyi). Edző: Szentléleki Béla. 38. perc: Egy bedobás után Szlovák csúsztatta tovább a lab­dát és a hosszú saroknál érkező Teszlik két méterről a kapuba helyezett, I—0. 50. perc: Szűcs középre emelt, Teszlik a jobb oldalon kilépett a védők közül, középre lőtt és a visszafutó Tamásiról a kapuba pattant a labda (öngól), 2—0. 61. perc: Goretich K. beadott és Teszlik a bal sarokba fejelt, 3—0. Hazai pályán is győzelemmel mutatkozott be a Baja a legutób­bi idegenbeli siker után. A há­romgólos előnyt követően a Gyula is veszélyeztetett, de a kapus kétszer is bravúrral hárí­tott. A hajrában a tavaly még NB Il-es bajaiak is elpuskázták to­vábbi helyzeteieket, így maradt a háromgólos hazai siker. Jó: Szűcs, Faddi, Orbán, Teszlik, ill. Burai, Gyura. Ifjúságiak: Baja—Gyulai FC 3—0. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kiskőrös—Makó 0—2 (0—2), Kiskundorozsma— Kunbaja 4—1 (1—0), Szegedi VSE—Kalocsa 0—2 (0—1), Kiskunfélegyháza—Kisszállás 3—1(1—1). Megyei i. osztály Gyomai FC— Gyomaendrődi Barátság O—O Gyomaendrőd, 1300 néző. V.: Majoros. Gyomai FC: Földesi *— Munkácsi, Mázán, Vatai, Ko­vács, Hunya, Udvari, Igricz, Hol­ló (Tímár), Gubucz, Fauerweker (Berta). Edző: Dumcskó Péter. Barátság: Halász — Balázs Zs. (Illyés), Karácsony, Dinya, Bél- teki, Dobó, Csikós (Katona), Má­té, Forgács, Janis, Orovecz (Gar- di, Kocsis). Edző: Bélteki János. A városi rangadón a bajnokság favoritjának kikiáltott endrődi csapat messze elmaradt a várako­zástól, a megfiatalított gyomai együttes kellemes csalódást okozva szurkolóinak nagyszerű­en játszva rutintalanságának kö­szönheti a döntetlent. A jó játék- vezetés mellett lezajlott találko­zón a nyár folyamán alaposan megerősített Barátság örülhetett az egy pontnak. Jó: Gubucz (a mezőny legjobbja), az egész ha­zai csapat dicsérhető, ill. Kará­csony, Dobó, Forgács. (V. I.) Szeghalom SC— Nagyszénás! SK 2—0 (2—0) Szeghalom, 300 néző. V.: Fejes. Szeghalom: Nagy — Szabó L., Sáfián, Zsombok J. (Domokos), Barna, Patai, Baranya, Sultz, Vá­mos, Kozák, Szabó S. Edző: Papp Imre. Nagyszénás: Öllei—Tra- bak, Zábrák, Brachna, Hankó, Fekete (Varga), Nagy, Lakatos (Bíró), Árgyelán, Horváth, Hege­dűs. Edző: Kvasznovszki József. Sportszerű mérkőzésen, korrekt játékvezetés mellett a különböző okok miatt új összetételű hazaiak a 15. és 20. percben elért Zsom­bok J. gólokkal 2—0-ás előnyhöz jutottak. A mezőnyben szépen adogató, de a kapura kevésbé ve­szélyes vendégek mindent meg­próbáltak a hátrány ledolgozásá­ra, de ez nem sikerült a jól játszó hazaiakkal szemben. A pályára lépő valamennyi szeghalmi játé­kos lelkesedésből, akaraterőből jelesre vizsgázott, amit a szakértő szurkolók a mérkőzés végén vas­tapssal jutalmaztak. A csapat já­tékával ezen a találkozón is igye­kezett bizonyítani, hogy rászol­gált a megelőlegezett bizalomra, és helyük van a megyei I. osztály­ban. Jó: az egész hazai csapat dicsérhető teljesítményéért, ill. Öllei, Zábrák, Árgyelán. Kamut—Jamina Patrick SE O—O Kamut, 400 néző. V.: Varga. Ka­mut: Gazsó —1 Hajdú, Szűcs, Tárnok, Knapp, Botyánszki, Ant- mann, Rácz, Gajdács, Balogh, Komáromi. Edző: Bora Imre. Ja­mina: Stumpf — Szűcs, Lábos (Pozsár), Kovács, Schneider, Pusztai, T óth, Szarvas, Nagy, Ba- gyinka, Mihály. Edző: Turcsek Zoltán. Két jól felkészített csapat nagy iramú mérkőzésén igazsá­gos eredmény született. Jó: Ga­zsó, Tárnok, Szűcs, Botyánszki, ill. Szarvas, Tóth, Mihály. (Szlancsik János) Elek SK—Battonya 1-2 (1-1) Elek, 350 néző. V.: Bogyó. Elek': Veress — Sarkadi, Kohut, Pová- zsai, Sipos (Boros), Ferenczi, Papp, Tapasztó, Boldizsár, Czic- zeri, Bálint. Edző: Szilágyi János. Battonya: Kunos — Fekete, Molnár, Ármán, Simon, Kovács, Árgyelán, Turbucz, Antal, Má­kos, Magyar (Ménesi). Edző: Ju­hász Zoltán. Mindjárt támadólag lépett fel a hazai csapat, és az első negyedórában jobbnál jobb hely­zeteket hagyott ki. Mint ilyenkor lenni szokott, egy kontrából a vendégek vezetéshez jutottak. Tovább támadott a helyi csapat, így nagy nehezen a félidő előtt egyenlítettek. A második játék­részre nagyon elfáradtak a ven­déglátók, így a jobb és egysége­sebb vendégek győzelme telje­sen megérdemelt. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Ma­gyar Csaba súlyosan megsérült, kifordult az állkapcsa. Kiállítva: Kohut a 70. percben (két sárga lap után). G.: Boldizsára40., ill. Tur­bucz a 21., Kovács az 55. perc­ben. Jó: a hazai csapatból senkit sem lehet kiemelni, ill. az egész vendégcsapat dicséretet érdemel a maximális teljesítményért. (Hotya Mihály) Békési FC— Csabacsűd 1—2 (1—1) Békés, 300 néző,. V.: Klembucz. Békés: Molnár — Jánosi (Nagy L), Nagy Z., Varga (Kocsány), Kondacs, Pálfi, Fekete, Czinanó, Horváth, Fehér, Méhes. Edző: Zsíros György. Csabacsűd: Ba­latoni — Valencsik, Brlázs, Csi- csely L., Fügedi, Varga J., Pillár (Kondacs J.), Varga I., Urban- csok, Jelen (Gombár), Lénáit (Csicsely F.). Édző: Petykó Már­ton. Kiegyenlített erők küzdel­mét láttuk, veszélyesebb csaba- csűdi akciókkal. A szünet a felhő- szakadás miatt 40 percre nyúlt. G.: Horváth a 14., ill. Pillár a 37., Lénáit az 55. percben. Jó: Nagy Z., Fehér, Fekete, ill. Kondacs, Brlázs, Varga I. (Nagy Mihály Tibor) Orosházi MTK— Medgyesegyházi TE O—l (O—O) Orosháza, 100 néző. V.: Gye- kiczki. Orosháza: Tóth I. — Tóth G., Bányik (Kasuba), Erzsi- ák, Zalai, Papp, Gigacz (Szen- teczki), Kruzslicz, Székely, Füre­di, Tóth T. (Tóth-Kása). Edző: Nagy István. Medgyesegyháza: Relu (Zsurzsucz G.) — Kuzma, Juhász, Petruzsán, Zsurzsucz Zs., Kovács, László, Szabó, Mocsári, Temesvári, Vágási. Edző: Bíró Géza. Az első félidőben a hazaiak elpuskázták a gólszerzési lehető­ségeket, a rutinos vendégek a má­sodik félidőben felülkerekedtek és szerencsés góllal győztek. G.: Kuzma az 51. percben. Jó: Erzsi- ák, Papp, Füredi, ill. Relu, László, Mocsári. (Selmeczi László) Békéscsabai MÁV— Mezőbegyesi SE O—l (O—O) Békéscsaba j200 néző. V.: Brusz- nyiczki. MÁV: Tüskés — Kon­dacs, Tóth M., Galovicz, Iványi, Tóth A., Marik, Deák, Gál, Hür- kecz, Lipták. Edző: Braun Attila. MezóTiegyes: Szilva — Kapocs, Lovász, Kolozsi, Trungel, Ba­logh, Farkas, Engelhardt, Kindel, Berki, Varga (Határ). Edző: Ko­zák István. Mindkét csapat táma­dó szellemben kezdte a játékot, helyzetek is adódtak, de ezek rendre kimaradtak, a hazaiak még bűntetőt is hibáztak. A má­sodik játékrészben a hazaiak fö­lényben voltak, a szórványos vendégkontrákból azonban a 70. percben Berki találata eldöntötte ahárom pont sorsát. Jó játékveze­tés. Jó: Tóth A., ill. Kolozsi, Szil­va, Berki, Engelhardt, Kindel. (G.Gy.) Mezőkovácsházi TE— Doboz 4—1 (2—0) Mezőkovácsháza, 300 néző. V.: Németh. Mezőkovácsháza: Bí­ró (Babcsány J.) — Kun, Varga, Török, Mikula, Matkócsik, Sze­keres, Kakuszi (Babcsány R.), Szabó, Marócsik, Ágoston. Edző: Sári Ferenc. Doboz: Pan- kotai — Lukucz, Gergely, Nagy T., Rakonczás, Kiszely, Botto, Képíró, Provosinszki, Zsigmond (Skumáth), Bánszki. Játékose­dző: Zsigmond Károly. A megfi­atalított kovácsházi csapat meg­érdemelten'tartotta otthon a há­rom bajnoki pontot. Jó játékveze­tés. G.: Matkócsik, Kakuszi, Tö­rök, Mészáros, ill. Zsigmond. (B.J.) IFJÚSÁGIAK: Gyomai FC—Gyomaendrődi Barátság 3—2, Szeghalom—Nagyszé­nás 2—0. Kamut—Jamina Pat­rick SE 0—4. Elek—Battonya 2—3. Békés—Csabacsűd 3—1. Orosházi MTK—Medgyesegy­háza 9—1. Békéscsabai MÁV—Mezőhegyesi SE 8—0. M.kovácsháza—Doboz 2—0. A sötét mezes battonyaiak a megyei első osztályú bajnokság­ban otthonukban győzték le az elekieket. Elek SK—Battonyai TK1—2 FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Az Alföld csoport állása 1. Kiskundorozsma 2 2 ‘ ­­10— 2 6 2. Bajai FC ' 2 2­­5— 0 6 3. Szeged FC 2 1 1­5— 2 4 4.Tótkomlósi TC 2 1 1­3— 1 4 Kiskunfélegyháza 2 1 1­3— 1 4 6. Makó 1 1­2— 0 3 7. Kisszállás 2 1­1 4— 3 3 8. Szentesi FC 2 1­1 4— 4 3 9. Gyulai FC 2 1­1 2— 4 3 10. Kalocsa 2 1­1 3— 6 3 11.Mindszent 2­1 1 2— 5 1 12. Kunbaja 2­1 1 1— 4 1 Szarvasi Vasas 2­sl 1 1— 4 1 14. Szegedi VSE 1­­1 0— 2­15. Kiskőrös 2­­2 1— 4­ló.Mezőbrényi FC 2­­2 2— 6­Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában követ­kezik. Augusztus 26., szombat, 17.00 óra. Szarvasi Vasas— Kiskunfélegyháza. Augusztus 27., vasárnap, 17.00. Kisszállás—Kiskundorozsma, Kunbajai FC—Szegedi VSE, Kalocsa—Kiskőrös, Makó—Bajai FC, Gyulai FC— Szentesi FC, Mezőberény FC—Mindszent, Tótkomlósi TC—Szeged FC. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 3. fordulójá­ban következik. Augusztus 26., szombat, 17.00 óra. Do­boz—Kamuti SK, Jamina-Patrick SE—Szeghalom SC, Gyomaendrődi Barátság—Orosházi MTK, Battonyai SÉ—Csabacsűd. Ausztus 27., vasárnap, 17.00. Nagyszéná- si SK—Gyomai FC, Medgyesegyházi TE—Békéscsabai MÁV, Mezőhegyesi SE—Elek SK, Békési FC— Mezőkovácsházi TE. A megyei bajnokság állása 1. Mezőhegyesi SE 2 2­­4— 0 6 2. Csabacsűd 2 2­­5— 2 6 3. Battonyai TK 2 2­­5— 3 6 4. Gyomaendrődi Barátság 2 1 1­6— 0 4 5. Jamina Patrick SE 2 1 1­3— 0 4 6. Medgyesegyházi TE 2 1 1­1— 0 4 7.Nagyszénási SK 2 1­i 4— 2 3 8. Békési FC 2 1­i 5— 5 3 9. Mezőkovácsházi TE 2 1­i 4— 4 3 lO.Szeghalom SC 2 1­i 2— 6 3 ll.Gyoma FC 2­2­0— 0 2 12. Kamut SK 2­1 i 0— 4 1 13.Békéscsabai MÁV 2­­2 2— 4­14. Elek SK 2­­2 2— 5­15.Doboz 2­­2 4— 8 . 16. Orosházi MTK 2­­2 0— 4 .