Békés Megyei Hírlap, 1995. június (50. évfolyam, 127-151. szám)

1995-06-06 / 130. szám

1995. június 6., kedd © SSÉÚ& MEGYEI HÍRLAP------------------------------------------ SPO^ET G ólzáporos mérkőzést nyert a Berény Labdarúgó NB III Szegedi VSE—Békési FC 1—0 (0-0) Szeged. 200 néző. V.: Kiss I. SZVSE: Demeter — Simon, Sándor (Zámbori), Udvari — Krajczár, Várszegi N. (Puskás), Pikó, Süli (Tóth L.), Takács J. — Tóth Á., Várszegi R.. Edző: Lóczi István. Békés: Molnár— Jánosi, Ottlakán, Kondacs, Lip- ták — Szarvas, Nagy Z., Fekete (Somvári), Czinanó — Fehér, Czifrák. Edző: Nagy Mihály. 49. perc: Süli beadását Tóth Á. okosan a felfutó Zámbori elé fejelte, aki közelről nem hi­bázott, 1—0. Anélkül, hogy különöskép­pen remekeltek volna a vasuta­sok, megszerezték a három pon­tot. A békésiek nagyon jól meg­szervezték védelmüket, meg­szállták saját 16-osuk előterét, és onnan kontráztak. Ellentá­madásaik nemegyszer hozták kellemetlen helyzetbe a szege­dieket, Fehér a kapufát találta el, Demeter pedig Ottlakán és Czifrák bombáját is csak nagy bravúrral hárította. A látottak alapján a békésiek pontot érde­meltek volna. Jó: Demeter, Ta­kács J„ Tóth L., ill. Ottlakán, Kondacs, Fehér. Ifjúságiak: Szegedi VSE— Békési FC 7—2. Mezőkovácsházi TE— Kiskunfélegyháza 0—4 (0—1) Mezőkovácsháza, 100 néző. V.: Keresztúri. Mezőkovácsháza: Mocsári (Kapus L.) — Pilán, Matkócsik, Babcsán, Mikula— Mészáros, Marócsik, Dumitriu, Bíró — Szekeres (Mikite), Var­ga (Gyapjas). Edző: Sári Fe­renc. Kiskunfélegyháza: Bánó — Fekete I., Karsai, Skrbics, Tokaji — Kertész, Fekete Zs., Papp (Márton) — Fórizs, Ko­rom, Szántó (Fütyü). Edző: Ku- rucz István. 18. perc: a jobbról belőtt lab­dát Kertész kapásból az ötös sarkáról a hosszúsarokba továb­bította, 0—1. 60. perc: Marócsik szabály­talanul szerelte Fekete Zs.-t, a szabadrúgást 19 méterről, kö­zépről Fórizs a jobb alsó sarok­ba lőtte, 0—2. 65. perc: Kertész szabadrú­gásból, 22 méterről a bal sarok­ba lőtt. 0—3. 80. perc: a bal oldali beadás átszállt mindenki felett, Fütyüt üresen találta, aki három méter­ről a kapuba továbbított, 0—4. A fiatal hazai csapat ismét csak az első félidőben volt mél­tó ellenfél. Több helyzetet is kidolgoztak, de a góllövés el­maradt. Megérdemelt ven­déggyőzelem. Kiváló játékve­zetés. Jó: Pilán, Bíró, ill. Fórizs, Fekete I., Fekete Zs. (B. J.) Ifjúságiak: Mezőkovácshá­za—Kiskunfélegyháza 1—4. Gyulai FC—Szentesi FC 1-0 (1-0) Gyula, 400 néző. V.: Schneider. Gyula: Szabó — Resetár, Pápa, Bélteki, Szilágyi — Steiger­wald (Biró K.), Szegedi, Tamá­si, Lévai — Kurucz, Gyura. Edző: Fodor Sándor. Szentes: Janiga—Mészáros, Márta, Sar- kadi, Molnár — Juhász-Bóka, Jemei (Szabó), Sipos, Ottlik — Verebélyi, Verők. Edző: Koncz István. 5. perc: Steigerwald bal ol­dali beadását Kurucz fejelte ka­pura, a kapus által kiütött labda Lévai közreműködésével is­mét. Kuruczhoz került, aki má­sodszorra már nem hibázott, 1—0. Ideális labdarúgóidőben le­játszott mérkőzésen a hazaiak gyorsan elért vezető gólja után barátságos edzőmérkőzés jelle­gűvé vált a találkozó. A gyulai­ak jelentős fölényben voltak, de minden helyzetet kihagytak, így a várt gólarányjavító hazai győzelem elmaradt. Jó: Pápa, Kurucz, ill. Janiga, Sarkadi. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyulai FC— Szentesi FC elmaradt a vendé­gek külföldi túrája miatt. A ta­lálkozót június21-én,16 órakor játsszák le. Mezőberényi FC—Kalocsa • 4-3 (3-1) Mezőberény, 500 néző. V.: Varga S. Mezőberény: Stei­gerwald — Sajben, Kukely (Rácz Zs.), Varga, Mohovics — Udvari (Rácz A.), Hegedűs, Darócz, Szász — Vad, Kele­men. Edző: Borgula János. Kalocsa: Szép — Iván, Aradi, Paletta, Mácsai (Sallai) — Márton, Sári, Farkas, Fekete — István, Kovács. Edző: Mol­nár Ferenc. 14. perc: Farkas balról belőtt labdája a védőkről Mácsai elé került, aki 14 méterről a hálóba lőtt, 0—1. 25. perc: jobb oldali támadás végén Hegedűs beadását Szász a kapufára fejelte, onnan a labda a hálóba pattant, 1—1. 36. perc: Hegedűs Vadnak adott jó labdát, aki kicselezett mindenkit, a kapus mellett is elhúzta a labdát és a hálóba he­lyezett, 2—1. 45. perc: a kalocsai védők kézzel értek a labdához a 16- oson belül. A büntetőt Darócz értékesítette, 3—1. 59. perc: a hazai védők ke­zeztek saját kapujuk előtt. A 11 - est István biztosan lőtte a kapu­ba, 3—2. 64. perc: Darócz második sárga lap után a kiállítás sorsára jutott. 71. perc: Szász átcselezte magát a védőkön, a kapus buk­tatta, 11-es. A büntetőt Vad ér­tékesítette, 4—2. 73. perc: Mohovics buktatta a kalocsai csatárt a 16-oson belül. A 11-est István lőtte a hálóba, 4—3. Változatos, jó iramú mérkő­zést vívott a két együttes. A nagy akarással küzdő hazaiak egy jól játszó vendéget győztek le. Mindkét kapu többször for­gott veszélyben, a sok gól jól szórakoztatta a nézőket. A talál­kozó után vastapsot kapott mindkét csapat és a jó teljesít­ményt nyújtó játékvezetők is. Jó: az egész hazai csapat, ill. Paletta. Kovács, Fekete. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Kalocsa 2—3. Kiskőrös—Orosházi MTK 4-0 (2-0) Kiskőrös, 800 néző. V.: Csa­pó. Kiskőrös: Békési (Mlin- ko) — Laczina, Málik, Aszódi — Beregszászi, Miskovicz, Pecznyik, Agócs — Tóth L., Szabó (Pásztor), Szendrei (Tóth A.). Edző: Szlovák László. OMTK: Nagy Zs. — Hóbei, Popol, Papp, Kálmán — Sitkéi, Tóth, Ölei (Katona), Erzsiák — Stef, Fülöp. Edző: Zalai Antal. 39. perc: Aszódi Tóth L. elé ívelt, aki 14 méterről a hosszú sarokba lőtt, 1—0. 42. perc: bal oldali támadás végén Agócs átadásával Pecz­nyik a védők mögé került és elegánsan emelt a kapus felett a hálóba, 2—0. 59. perc: Pecznyik visszagu­rított az érkező Agócs elé, aki az üres kapuba lőtt, 3—0. 66. perc: Tóth L. hatalmas bedobását Szendrei megcsúsz­tatta és Agócs a kapuba fejelte a labdát. 4—0. A vendégek lassan a sérülé­sek és eltiltások miatt „elfogy­nak”, ezért Ölei kapus a me­zőnyben játszott, miként a ko­rábbi kupamérkőzéseken, s nem is okozott csalódást. A jobb erőkből álló hazaiak csak annyit adtak ki magukból, amennyi a biztos győzelem­hez feltételnül kellett. Jó: Bé­kési, Málik, Aszódi, Agócs, Beregszászi, ill. Nagy Zs., Sit­kéi, Kálmán, Ölei, Stef. Ifjúságiak: Kiskőrös— Orosházi MTK 2—2. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Cegléd—Makó 0—1 (0—0), Kecskeméti TE— Kiskundorozsma 6—0 (1—0), Szeged FC—Kecskeméti RSC 0—2(0—0). Megyei I. osztály Tótkomlós—Elek 3—1 (2—0) Tótkomlós, 500 néző. V.: Gye- kiczki. Tótkomlós: Bordás — Tóth-Abonyi, Hovorka, Pásztor T., Mitykö 1. (Mitykó J.), Pász­tor L., Basa (Diószegi), Papp, Elek (Szatmári), Bakai, dr. Le- hoczki. Edző: Matajsz Pál. Elek: Veress — Sarkadi, Ko- hut, Pigler, Ferenczi, Kádár (Szabó), Papp, Kapocsán (Bo­tás), Gál, Trepák, Bálint (Szűcs). Edző: Szilágyi János. Egy félidőnyi jó játék kétgólos előnyt biztosított a hazai csapat­nak. Gál a védelmi megingást kihasználva szépített, szorossá téve a mérkőzést, amit az utolsó előtti percben sikerült bebizto­sítani a hazaiaknak. G.: Papp a 21. és a 44., Mitykó a 89., ill. Gál a 64. percben. Jó: Tóth-Abonyi, Papp (a mezőny legjobbja), dr. Lehoczki, ill. Kohut, Ferenczi, Trepák. Jamina-Patrick SE— Gyulavári 0—2 (0—2) Békéscsaba, 100 néző. V.: Pin­tér. Jamina: Stumpf — Szűcs, Mázán, Kovács, Schneider, Fe­hérvári, Tóth, Bócsik, Lipták (Kubik), Belicza (Pozsár), Mi­hály. Edző: Türesek Zoltán. Gyulavári: Clep — Burai, Hirmler, Csipke, Csete, Sulea, Mag (Számfira), Tapasztó, Cziczeri, Banc (Szabó), Oláh. Edző: Bakó Lajos. A győzelmet jobban akaró Gyulavári megér­demelt sikert ért el. A hazaiak csak a gólhelyzetek kialakításá­ig jutottak el. G.: Mag a 24. p., Oláh a 44. percben. Jó: Mázán, Kovács, Fehérvári, ill. Burai, Csete, Óláh. (Ravasz Pál) Medgyesegyháza—Csabacsűd 3_2 (0_2) Medgyesegyháza, 200 néző.. V.: Bördi. Medgyesegyháza. Homik—Kuzma, Kiss, Juhász (Mocsári), Holecz, Kovács, Zsurzsucz Zs. (Vágási), Szabó, Petruzsán, Oláh, Zsurzsucz J. Edző: Bíró Géza. Csabacsűd: Balatoni — Kondacs, Brlázs,Csicsely, Fügedi, Varga J., Pillár, Varga T., Urbancsok, Jelen, Lénáit. Edző: Rétes Pál. Végig nagy iramú, kitűnő mér­kőzésen első félidőben a hazai­ak sorra kihagyták a helyzete­ket. A második félidőben a ha­zaiak óriási iramot diktáltak, és két jól sikerült csere után maga­biztos győzelmet arattak. Kiál­lítva: Kondacs (a 65. percben a játékvezető megsértéséért). G.: Oláh az 52., Vágási a 75., Ho­lecz a 80., ill. Varga J. a 10., Varga T. a 40. percben. Jó: Homik, Kiss, Holecz, Vágási, ill. Varga J„ Varga T., Urban­csok. (Németh István) Gvoma—Battonya 2—1 (2—1) Szarvas, 200 néző. V.: Klem- buez. Gyomai FC: Halász — Kocsis, Pataki, Vatai, Illyés, So­mogyi, Kiss (Kovács), Erdei (Bányai), Plástyik, Gubucz, Demjén. Edző: Somogyi János. Battonya: Szilágyi — Ármán, Molnár, Papp, Simon, Kovács, Argyelán, Putnoki, Mákos II., Mákos I., Magyar. Edző: Juhász Zoltán. Korrekt játékvezetés mellett lezajlott rangadón a minden csapatrészében jobb gyomai csapat teljesen megér­demelten nyert. G.: Erdei a 7., Somogyi a 45 p., ill. Mákos I. a 2. percben. Jó: az egész hazai csapat, illetve Szilágyi, Mákos I., Mákos II., Magyar. (V.I.) Füzesgyarmat— Gyomaendrődi Barátság 2-2 (1-1) Füzesgyarmat, 350 néző: V.: Bócsik. Füzesgyarmat: Sárkö­zi — Vácz, Salya (Barta), Ba­logh, Petri, Dan (Kovács Zs.), Pardi,Benyó, Jónás (Kovács J.), Tőkés, Boldizsár. Edző: Lázár István. Gyomaendró'd: Nagy — Balázs, Karácsony, Juhász (Bukva), öardi (Polányi), Di- nya, Máté, Forgács, Tóth, Nagy, Pataki. Edző: Kéki Elek. Tét nélküli mérkőzésen a hazai együttes az első félidőben nagy fölényt harcolt ki, de helyzetei­ket sorra elhibázták. A második félidőben a nagy iram csökkent és a vendégcsapat szerencsés góljával egy ponttal távozott. Jó: Balogh, Pardi, Benyó, ill. Karácsony, Tóth, Pataki. G.: Benyó a 15., Forgács a 34. p„ Benyó az 55. p., Pataki a 65. percben. (Szabó László) Kamut—Szeghalom 0—2 (0—1) Kamut, 150 néző. V.: Busz- nyiczki. Kamut: Gazsó—Kre- isz, Maléth, Szűcs (Danicska), Napp, Botyánszki, Antmann, Bognár, Gajdács, Balogh, Gur- bai. Edző: Bora Imre. Szegha­lom: Vári — Macskin (Schultz), Kozák, Baranya, Tóth Zs., Barna, Tóth J., Fürj, Vános (Macsári), Zsombok A., Zsombok J. Edző: Farkasinszky András. Közepes színvonalú, küzdelmes mérkőzésen a hazai­ak többet birtokolták a labdát, de a góllövéssel ezúttal is hadi­lábon álltak. A vendégek lőttek két gólt, egy büntetőt elhibáz­tak, győzelmük megérdemelt. G.: Macskin a 39., Tóth J. a 77. percben. Jó: Botsánszki, Ba­logh, ill. az egész vendégcsapat. (Szlancsik János) Nagyszénási SK— Mezőhegyesi SK 3—0 (2—0) Nagyszénás, 400 néző. V.: Daj­ka. Nagyszénás: Such—Laka­tos (Szpisják), Zábrák, Brach- na, Hankó, Fekete, Hegedűs (Varga), Trabak, Árgyelán (Nagy Á.), Héjjas T., Horváth. Edző: Kvasznovszki József. Mezőhegyes: Szilva—Kapocs (Trungel), Dénes, Lovász, Roszkos, Kolozsi, Evanics (Berki), Engelhardt (Farkas), Kindeí, Zsóri, Pálhidai. Edző: Vígh József. Az első félidőben a hazaiak kapujukhoz szegezték az enerváltan játszó vendége­ket. Fordulás után kiegyenlített lett a játék, de a hazaiak megér­demelten nyertek. G.: Fekete a 20. és a 60., Héjjas T. a 26. percben. Jó: Such, Zábrák, Fe­kete, Héjjas T„ ill. Szilva, Lo­vász, Kindel. (Benkő László) BékéscsabarMÁV— Kunágota 2—1 (0—1) Békéscsaba, 200 néző. V.: Stir. MÁV: Valuk—Kondacs, Tóth A., Tóth N., Braun Á., Gajdács, Prekop, Hörkecz (Lonovics), Bányik, Bagyinka, Deák (Galo- vicz Z.). Edző: Braun Attila. Kunágota: Lakatos — Juhász, Multyán Cs., Szabó (Sallai), Körösi, Pócsik, Gábor (Ko­vács), Multyán Zs., Multyán L., Samu, Bertya (Varga). Játékos­edző: Gábor Zoltán. Küzdelmes mérkőzésen, jó játékvezetés mellett a hazai csapat nehezen tartotta otthon a három pontot. G.: Lonovics a 70., Bagyinka a 72., ill. Multyán L. a 3. percben. Jó: Braun Á., Tóth M., ill. Mul­tyán L., Multyán Zs. (Galovicz György ) , IFJÚSÁGIAK: Tótkom­lós—Elek 2—1. Jamina— Gyulavári 10—0. Medgyes­egyháza—Csabacsűd 2—3. Gyomai FC—Battonya 5—2. Füzesgyarmat—Gyomaendrő­di Bartáság 2—0. Kamut— Szeghalom SC 1—3. Nagyszé­nás—Mezőhegyes 1—2. Bé­késcsabai MÁV—Kunágota 14—0. Az Alföld csoport állása 1. Kecskeméti TE 27 18 5 4 69—20 59 2. Kiskőrös 27 14 8 5 54—23 50 3.Gyulai FC 27 14 6 7 36—23 48 4. Szegedi VSE 27 14 5 8 44—26 47 5. Kecskeméti RSC 27 13 6 8 52—30 45 6. Kalocsa * 27 13 6 8 45—30 45 7. Kiskunfélegyháza 27 11 11 5 42—28 44 8. Makó 27 13 3 11 44—30 42 9. Szeged FC 27 12 4 11 45—37 40 10. Kiskundorozsma 27 12 4 11 47—47 40 11.Szentesi FC * 27 10 5 12 19—27 32 12.Mezőberényi FC 27 8 5 14 22—62 29 13. Orosházi MTK 27 7 4 15 32—48 25 14. Cegléd 27 6 7 14 31—47 25 15. Békési FC 27 6 5 16 29—59 23 16.Mezőkovácsházi TE 27 2 2 23 13—87 8 * = három-három pont levonva. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjának 28. fordulójában következik. Június 11., vasárnap, vala­mennyi 17 óra: Kiskunfélegyháza—Szegedi VSE, Kecske­méti RSC—Kecskeméti TE, Szentesi FC—Kiskőrös, Ma­kó—Mezőkovácsházi TE, Orosházi MTK—Cegléd, Bé­kési FC—Szeged FC, Kiskundorozsma—Mezőherényi FC, Kalocsa—Gyulai FC. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 28. forduló­jában következik. Június 11., vasárnap, valamennyi 17 óra: Gyulavári Békéscsabai MÁV, Kunágota—Gyomai FC, Elek—Kamut, Battonya—Füzesgyarmat, Csaba­csűd—Jamina-Patrick SE, Szeghalom—Nagyszénás, Gyomaendrődi Barátság—Tótkomlósi TC, Mezőhe­gyes—Medgyesegyháza. A megyei bajnokság állása 1. Tótkomlósi TC 27 15 6 6 43—25 51 2. Battonya 27 14 6 7 46—30 48 3. Gyulavári 27 11 13 3 36—21 46 4. Jamina-Patrick SE 27 11 11 5 34—25 44 5. Gyomaendrődi Barátság 27 11 9 7 35—32 42 6. Gyomai FC 27 11 8 8 34—30 41 7. Medgyesegyháza 27 11 8 8 34—37 41 8. Csabacsűd 27 11 7 9 52—44 40 9. Szeghalom SC 27 11 4 12 53—50 37 10. Békéscsabai MÁV 27 10 7 10 36—41 37 ll.ElekSK 27 9 8 10 36—35 35 12. Nagyszénási SK 27 9 7 11 32—39 34 13. Mezőhegyesi SK 27 6 10 11 36—45 28 14. Kamut SK 27 6 7 14 22—38 25 15. F üzesgyarmat 27 5 5 17 29—46 20 16. Kunágota 27 3 8 16 22—42 17 A Tótkomlós előnye három pont Sok gólt hozott a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban a Medgyesegyháza—Csabacsú'd találkozó. Az összecsapást a hazaiak nyerték 3—2-re. Felvételünkön az egyik csabacsűdi gól, a labda útban a kapu felé * Fotó: Kovács Erzsébet