Békés Megyei Hírlap, 1995. június (50. évfolyam, 127-151. szám)

1995-06-12 / 135. szám

1995. június 12., hétfő SPOKi ***** © Már bajnok a KTE Labdarúgó NB III Békési FC-Szeged FC 2-3 (2-1) Békés, 300 néző. V.: Harsányi. Békés: Udvarácz — Jánosi, Ottlakán, Kondacs, Fabulya — Czinanó (Somvári Z.), Fehér, Nagy Z., Nagy I. (Fekete) — Horváth (Somvári M.), Czifrák. Edző: Nagy Mihály. Szeged: Dobó—Magyar, Bóka, Szélpál (Szurgent), Takó (Szabó) — Dézsi, Újvári, Váczi, Márton— Miklós, Kanál. Edző: Portörő Gábor. 2. perc: Fehér remek beadá­sát ajó ütemben befutó Nagy I. a hálóba helyezte, 1—0. 11. perc: Rövidzárlat kelet­kezett a hazai védelemben, Váczi tisztán, állva lőhetett a hálóba, 1—1. 23. perc: A nagy kedvvel játszó Nagy I. „cselezőgép­ként” ment át a védelmen és biztosan lőtt a kapuba, 2—1. 58. perc: Váczi ismét egye­dül maradt és a bal sarokba lőtt, 2—2. 79. perc: Váczi egyedül hú­zott kapura, Udvaráczot kicse­lezte és a hálóba gurított, 2—3. A hazaiak a számukra fontos mérkőzésen hamar vezetést szereztek, de rutintalan játéko­saik fejetlenül rohamoztak, amit a vendégek kihasználtak és az első félidőben szépíteni tud­tak. Fordulás után sem változott a helyzet, a tapasztaltabb ven­dégek kicsalogatták a békési vé­dőket és kontratámadásokból lőtték góljaikat. Bár a Békés a döntetlent elérhette volna, de ez nem sikerült, mert nem bírtak Váczival. Jó: Jánosi, Kondacs, Nagy I., ill. Váczi (a mezőny legjobbja), Márton, Dobó. (Nagy Mihály) Ifjúságiak: Békési FC— Szeged FC 1—3. Orosházi MTK-Cegléd 1—2 (1-2) Orosháza, 200 néző. V.: Bá- nóczki. OMTK: Nagy Zs. — Hobel, Nagy L., Popol, Kálmán — Sitkéi, Papp (Rohqny), Stef, Tóth G. (Katona) — Ölei (Mé­hes), Fülöp. Edző: Zalai Antal. Cegléd: Fülöp — Pacza, Szín, Korpácsi, Farkas Zs. (Janko- vics) — Kecskeméti (Csontos), Vágó, Herczeg, Gál (Sándor)— Implom, Farkas A. Edző: Há­mori György. 9. perc: Korpácsi leshelyzet­ben kapta a labdát, beadását Farkas A. két lépésről a jobb sarokba helyezte, 0—1. 11. perc: Kecskeméti birkó­zott Sitkéi vei a 16-oson belül, a játékvezető nagy meglepetésre 11 -es ítélt. A büntetőt Kecske­méti a jobb felső sarokba vágta, 0—2. 38. perc: Tóth G.-t szép csel után Korpácsi buktatta a 16- oson belül. A 11-est Nagy L. a jobb sarokba lőtte, 1—2. A kiesés szempontjából sors­döntő találkozón hatalmas lendülettel kezdett mindkét csa­pat. Egy-egy kimaradt nagy helyzet után a játékvezetők fő­szerepet játszottak, ami kétgó­los hazai hátrányt eredménye­zett. (Mindez később döntőnek bizonyult, a két egyenlő képes­ségű csapat esetében). Az OMTK nagy erőfeszítéseket tett a szépítésért, ez az első fél­idő lefújása előtt sikerült. Szünet után is hatalmas lelkese­déssel, de elképzelés nélkül ját­szott a kék-fehér együttes. A kapu előtt határozatlannak bi­zonyultak a csatárok, a vendé­gek pedig jól védekeztek. Ezzel 13 év után elérhető közelségbe került az orosháziak számára a megyei bajnokság... Jó: Stef, Papp, ill. Fülöp, Herczeg, Far­kas Zs. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK—Cegléd 0—3. Kalocsa—Gyulai FC 5-0 (2-0) Kalocsa, 1000 néző. V.: Ko­vács. Kalocsa: Gojtár — Iván, Aradi, Paletta, Fekete (Mácsai) — Márton (Balaton), Sári, Far­kas — Kiss (Sallai), István, Ko­vács. Edző: Moinár Ferenc. Gyula: Szabó — Lévai (Deák), Pápa, Bélteki, Szilágyi — Ta­mási, Kiss L., Szegedi — Ku- rucz, Gyura, Bíró (Frankó). Edző: Fodor Sándor. 25. perc: Paletta kilépett a lesre játszó védők közül, a ka­pus mellett is elhúzta a labdát, majd a léc alá lőtt, 1—0. 29. perc: Kiss a kapus felett a hálóba emelt, 2—0. 55. perc: 11-eshez jutottak a hazaiak, Iván a kapuba lőtt, 3— 0. Kiss L.-t a játékvezető kiállí­totta. 85. perc: Mácsai egy be­adást a kapuba lőtt, 4—0. 88. perc: Balaton közelről nagy gólt lőtt, 5—0. Az első 25 percben legalább négy nagy helyzetet hagyott ki mindkét csapat. Paletta vezető gólja aztán megbénította a ven­dégeket. Fordulás után a házi­gazdák még nagyobb sebesség­re kapcsoltak, és nagy gólkü­lönbségű győzelmet arattak a rangadón. Jó: Paletta (a me­zőny legjobbja), Balaton, Sári, Kiss, ill. Szabó, Deák, Pápa. Ifjúságiak: Kalocsa—Gyu­lai FC 4—1. Kiskundorozsma— Mezőberényi FC 3—3 (2—1) Kiskundorozsma, 600 néző. V.: Tóth I. Kiskundorozsma: Tóth Z. — Farkas (Kiss), Gábor (Il­lés), Fábián, Csonka, Kemenes, Nagy S., Szécsényi (Hűvös L.), Móra — Hűvös G., Tóth G. Edző: Vágó Attila. Mezőbe- rény: Steigerwald — Sajben, Kukely (Rácz Zs.), Lipták — Lenkefi, Mohovics, Hegedűs (Rácz A.), Darócz, Szász — Vad, Kelemen. Edző: Borgula János. 12. perc: Kelemen kiugrott, megszerezte a vezetést, 0—1. 27. perc: Gábor fejjel küldte a hálóba a labdát, 1—1. 42. perc: Hűvös G. közelről nem hibázott, 2—1. 58. perc: Tóth G. senkitől sem zavartatva fejelt a hálóba, 3—1. 79. perc: Vad nagy nyuga­lommal helyezett a kapuba, 3— 2. 87. perc: Vad szabadrúgása a bal sarokban kötött ki, 3—3. A vendégek szerezték meg a vezetést, ami nagyon megza­varta a hazaiakat. Ezután a do­rozsmaiak kétgólos előnyre tet­tek szert, ám az utolsó 20 perc­ben mintha elfáradtak volna, s ennek lett az eredménye a heré­nyiek váratlan, de megérdemelt egyenlítése. Jó: Nagy S., Fábi­án, Hűvös G„ ill. Lenkefi, Vad, Kelemen. Ifjúságiak: Kiskundorozs­ma—Mezőberényi FC 0—2. Makó—Mezőkovácsházi TE 6-0 (3-0) Makó, 1200 néző. V.: Harkai. Makó: Himer — Sahin, Mező, Kiss, Anda—Frank (Kondacs), Bress, Bódi, Karsai (Ferenczi) —Csák, Márki (Bárány). Edző: Kolozsvári János. Mezőko- vácsháza: Babcsán J. — Miku- la (Mocsári), Pilán, Marócsik, Mészáros — Matkócsik, Du- mitriu (Babcsán R.), Kakuszi, Bíró (Mikite) — Varga, Mol­nár. Edző: Sári Ferenc. 1. perc: Csák a hálóba bom­bázott, 1—0. 17. perc: Márki a kapus hasa alatt a hálóba gurított, —0. 26. perc: Márki 6 méterről fejelt a hálóba, 3—0. 56. perc: Csák 8 méterről a hosszúsarokba lőtt, 4—0. 71. perc: Bárány 5 méterről a kapuba csúsztatott, 5—0. 84. perc: Bárány a kapus hasa alatt a hálóba lőtt, 6—0. Mind az első, mind a máso­dik félidőben fölényben futba- loztak a hazaiak, győzelmük akár nagyobb különbség is lehe­tett volna a szerény képességű, ám lelkes Kovácsháza ellen. Jó: Csák, Márki, Bárány, Mező, ill. Kakuszi, Dumitriu. Ifjúságiak: Makó— Mezőkovácsházi TE 3—0. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kecskeméti RSC— Kecskeméti TE 0—5 (0—2), Szentes—Kiskőrös 0—1 (O— 0), Kiskunfélegyháza— SZVSE2—1(1—0). Megyei I. osztály Mezőhegyes— Medgyesegyháza 1—2 (0—2) Mezőhegyes, 250 néző. V.: Kokavecz. Mezőhegyes: Szil­va — Kopócs, Dénes (Trun- gel), Lovász, Roszkos (Gödé), Kolozsi, Farkas, Evanics, Kin­del, Zsóri, Pálhidai. Edző: Vigh József. Medgyesegyhá­za: Homik — Kuzma, Juhász, Petruzsán, Holecz, Kovács Z., Zsurzsucz Zs. (Oláh), Szabó, Mocsári, Vágási, Zsurzsucz G. Edző: Bíró Géza. Az első fél­időben a hazaiak jobbnál jobb helyzeteket hagytak ki, amit a vendégek azonnal kontratá­madásból büntettek. A hazai csapat hozzáállásával megér­demelten indul a megyei II. osztály felé. Korrekt játékve­zetés. G.: Kolozsi a 60., ill. Kovács 8., Mocsári a 30. perc­ben. Jó: Szilva, ill. Homik, Szabó, Kovács Z., Kuzma, Mocsári. (Perlaki János) Elek SK—Kamut SK 3-1 (2-1) Elek, 450 néző. V.: Kurucz. Elek: Veres — Sarkadi, Ko- hut, Mócz (Kádár), Dávid, Fe­renczi, Papp, Szűcs, Gál, Tre- pák, Bálint. Edző: Szilágyi Já­nos. Kamut: Gazsó — Gaj­dács, Szűcs, Gurbai, Ant- mann, Balogh (Schäffer), Mahler, Kreisz, Bognár, Haj­dú, Botyánszki. Edző: Bora Imre. Nagy iramú mérkőzésen végig a hazai csapat irányította a játékot, ha helyzeteiket job­ban kihasználják, nagyobb arányú győzelmet arathattak volna. Kiállítva: Papp a 82. percben (két sárga lap után). G.: Gál (11-esből) a 22., Tre- pák a 25 és 53., ill. Gurbai a 37. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Gazsó, Gurbai, Antmann. (Hotya Mihály) Battonya—F üzesgy armat 5-2 (2-0) Battonya, 400 néző. V.: Csu­ka. Battonya: Szilágyi (Ku­nos) — Fekete, Molnár, Papp, Simon, Kovács, Ármán, Put- noki, Mákos A. (Oláh), Mákos Á., Magyar. Edző: Juhász Zoltán. Füzesgyarmat: Dá­vid — Tőkés, Kovács S., Ba­logh, Huszár (Csák), Dán, Pardi, Benyó, Saja, Boldizsár, Kovács Zs. (Jónás). Edző: Lá­zár István. A rengeteg helyze­tet kihagyó hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten győzött. G.: Papp a48., az 59., Kovács a 29., Putnoki a 40., Mákos A. az 59., ill. Dan a 76 és a 80. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Dávid, Dán, Pardi. (Lukács István) Csabacsüd—J amina-Patrick SE 0-2 (0-2) Csabacsüd, 300 néző. V.: Zsurka. Csabacsüd: Balatoni — Valencsik, Brlázs, Fügedi, Szebegyinszki (Tusjak K.), Tusjak A. (Gulyás), Pillár, Varga T., Kondacs, Jelen, Varga J. Edző: Rétes Pál, Ja- mina: Stumpf — Szűcs, Má­zán (Kubik), Kovács, Schnei­der, Pusztai, Tóth, Bócsik (Pozsár), Fehérvári, Belicza, Mihály. Edző: Turcsek Zol­tán. A gyenge napot kifogó hazaiak ellen a mezőnyben jobban játszó Jamina egy sze­rencsés és egy szép góllal megérdemelten nyert. Jó já­tékvezetés. G.: Fehérvári a 3., Bócsik a 40. percben. Jó: Kon­dacs, Jelen, ill. az egész ven­dégcsapat dicsérhető. (Szilá­gyi Mihály) Szeghalom—Nagyszénási SK 2-3 (1-2) Szeghalom, 800 néző. V.: Markoth. Szeghalom: Vári — Macsári, Kozák, Baranya, Tóth Zs. (Lakatos), Barna, Tóth J., Schultz (Kun), Vá­mos, Zsombok A., Zsombok J. Edző: Farkasinszki András. Nagyszénás: Such — Laka­tos, Zábrák, Brachna, Hankó, Fekete, Trabak, Nagy, Árgye- lán, Héjas, Horváth. Edző: Kvasznovszki József. Korrekt játékvezetés mellett a lelke­sen és jól játszó vendégek megérdemelt győzelmet arat­tak. A hazaiak 2—2-es állás­nál büntetőt hibáztak. G.: Ma­csári a 40., Zsombok A. a 75., ill. Trabak a 24., Horváth a 30., Árgyelán a 84. percben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Such, Záb­rák, Trabak, Héjas. Gyulavári SE-Ba-flex SE— Békéscsabai MÁV 1-1 (1-0) Gyulavári, 300 néző. V.: Kiss. Gyulavári: Clep (Bodor) — Szabó, Hirmler, Burai, Csip­ke, Tapasztó, Dán, Oláh, Cziczeri, Bancz (Tamási), Mag. Edző: Bakó Lajos. Bé­késcsaba: Valuk—-Kondacs, Keglovits, Tóth M., Braun, Deák, Gajdács (Pécs), Marik, Bagyinka, Bányik, Lonovics (Tóth A.). Edző: Braun Attila. Álmosan kezdett mindkét együttes, s a félidő közepén a Gyulavári egy szép Tapasztó átadás után Mag révén veze­tést szerzett, amit a második játékrész elején Marik sza­badrúgásból kiegyenlített. A hazai csapat elkeseredett tá­madásba kezdett, de erőlkö­déseit nem koronázta siker, így megosztozott a bajnoki pontokon a két gárda. G.: Mag a 25., Marik a 47. percben. Jó: Hirmler, Burai, Mag, ill. Kon­dacs, Tóth M., Deák, Marik. (Oláh Ferenc) Kunágota—Gyoma FC 1_0 (1-0) Kunágota, 200 néző. V.: Csonka. Kunágota: Lakatos —Juhász, Multyán Cs., Szabó (Kovács), Körösi, Pócsik, Je- szenszki (Gábor), Samu, Mul­tyán Zs., Berta (Sallai). Játé­kos edző: Gábor Zoltán. Gyo­ma: Halász — Munkácsi, Ko­csis, Vatai, Kovács, Somogyi, Kiss (Szakács), Erdélyi, Fau- erwerker (Hunya), Gubucz, Bányai. Játékos edző: Somo­gyi János. Küzdelmes mérkő­zésen Körösi vezérletével és 36. percben lőtt góljával a ha­zaiak sikere megérdemeltnek mondható. Jó: az egész hazai csapat, ill. Halász, Somogyi. (Nagy Dénes) Gyomaendrődi Barátság— Tótkomlósi TC 2-2 (1-0) Gyomaendrőd, 450 néző. V.: Zábrák. Barátság: Nagy S. — Balázs L. (Gardi), Karácsony, Juhász, Dobó, Nagy E. (For­gács), Bukva, Máté, Dinya, Pataki (Polányi), Tóth. Edző: Kéki Elek. Tótkomlós: Bor­dás — Tóth-Abonyi, Hovorka (Poljak), Pásztor T., Mitykó I., Mitykó II. (Orbán), Szatmári, Papp, Elek, Bakai, dr. Lehocz- ki. Edző: Matajsz Pál. Küzdel­mes mérkőzésen reális ered­mény született. G.: Nagy E. a 11., Juhász a 90., ill. Szatmári a 47. és a 88. percben. Jó: Juhász, Bukva, ill. Tóth-Abo­nyi, Szatmári, Bakai. (Gardi Tamás) IFJÚSÁGIAK: Mezőhe­gyes— Medgyesegyháza 5—1, Elek—Kamut 4—1, Battonya—Füzesgyarmat 10—0, Csabacsüd—Jamina- Patrick 0—3, Szeghalom— Nagyszénás 3—1, Gyulavá­ri—MÁV 2—6, Kunágota— Gyomai FC 2—6, Gyomaend­rődi Barátság—Tótkomlósi TC0—0. A sötét mezes hazaiak gyenge teljesítményt nyújtottak, így a rutinosabb csíkos mezes Jamina-Patrick megérdemelten nyert Csa- bacsüdön. A megyei I. osztályú bajnokságban Csabacsüd—Jamina- Patrick 0—2 Fotó: Lehoczky Péter Az Alföld csoport állása 1. Kecskeméti TE 28 19 5 4 74—20 62 2. Kiskőrös 28 15 8 5 55—23 53 3. Kalocsa * 28 14 6 8 50—30 48 4. Gyulai FC 28 14 6 8 36—28 48 5.Szegedi VSE 28 14 5 9 45—28 47 6. Kiskunfélegyháza 28 12 11 5 44—29 47 7. Makó 28 14 3 11 50—30 45 8. Kecskeméti RSC 28 13 6 9 52—35 45 9. Szeged FC 28 13 4 11 48—39 43 10. Kiskundorozsma 28 12 5 11 50—50 41 11.Szentesi FC * 28 10 5 13 19—28 32 12. Mezőberényi FC 28 8 6 14 25—65 30 13. Cegléd 28 7 7 14 33—48 28 14. Orosházi MTK 28 7 4 16 33—50 25 15. Békési FC 28 6 5 17 31—62 23 16. Mezőkovácsházi TE 28 2 2 24 13—93 8 * = évi eredményéből 3­—3 pont levonva Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjának 29. fordulójában következik. Június 18., vasárnap, 17 óra: Cegléd—Mezőkovácsházi TE, Szegedi VSE—Makó, Szeged FC—Kiskunfélegyháza, Mezőberényi FC— Kecskeméti RSC, Orosházi MTK—Szentesi FC, Kecske­méti TE—Békési FC, Gyulai FC—Kiskundorozsma, Kis­kőrös—Kalocsa. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 29. forduló­jában következik. Június 18., vasárnap, 17 óra: Tótkom­lósi TC—Battonya, Kamut SK—Gyomaendrődi Barát­ság, Mezőhegyesi SE—Szeghalom SC, Füzesgyarmat— Kunágota, Medgyesegyháza—Jamina Patrick SE, Bé­késcsabai MÁV—Csabacsüd, Gyomai FC—Gyulavári, Nagyszénási SK—Elek SK. A megyei bajnokság állása 1.Tótkomlósi TC 28 15 7 6 45—27 52 2. Battonya 28 15 6 7 51—32 51 3. Gyulavári 28 11 14 3 37—22 47 4. Jamina-Patrick SE 28 12 11 5 36—25 47 5. Medgyesegyháza 28 12 8 8 36—38 44 6. Gyomaendrődi Barátság 28 11 10 7 37—34 43 7. Gyoma FC 28 11 8 9 34—31 41 8. Csabacsüd 28 11 7 10 52—46 40 9. Elek SK 28 10 8 10 39—36 38 10. Békéscsabai MÁV 28 10 8 10 37—42 38 11.Szeghalom SC 28 11 4 13 55—53 37 12.Nagyszénás 28 10 7 11 35—41 37 13. Mezőhegyesi SK 28 6 10 12 37—47 28 14. Kamut SK 28 6 7 15 23—41 25 15. Kunágota 28 4 8 16 23—42 20 16. F üzesgyarmat 28 5 5 18 31—51 20 Tovább tart az élen a versenyfutás