Békés Megyei Hírlap, 1995. május (50. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-23 / 119. szám

SPORT 1995. május 23., kedd Gólözön Békésszentandráson Hajrázik a Körösladány Megyei II. osztály Dévaványai Medosz SE— Csorvási TSZSK 3-1 (1-1) Dévaványa, 350 néző. V.: Ró­zsa Z. Dévaványa: Parola — Marton (Tóth J.), Adamik, Víg, Furka L. (Bakosi J.), Bak, Ju­hász, Tóth S., Csaba, Kató, Ba­logh. Edző: Mesterházi Jenő. Csorvás: Baráth—Répás, T ár­ny ik Z., Fiilöp, Támyik T., Fa- bulya, Barkász, Krizsán, Kiss (Kun), Benyovszki, Dénes. Edző: Patyi Béla. Nagy iramban kezdődő, végig izgalmas, sport­szerű mérkőzésen a 15. percben Támyik T. góljával a vendégek megszerezték a vezetést. A 20. percben Tóth S. góljával a haza­iak kiegyenlítettek. Szünet után nagy küzdelemben a hazaiak irányították a játékot. A gól­helyzeteket jobban kihasznál­va, megszerezték a három pon­tot. Biztos győzelmet arattak. A szépszámú közönség örült a győzelemnek, s megelégedet­ten távozott. Kiállítva: Kató (utánrúgásért) a 88. percben. G.: Tóth S. 2, Marton (11-es- ből), ill. Támyik T. Jó: Parola, Tóth S., Víg, Adamik, ill. Ré­pás, Támyik T., Barkász. (Seres István) Kaszaper—Gyulai Magán SE 0-0 Kaszaper, 250 néző. V.: Ta­kács Zs.. Kaszaper: Sajgó — Kiss, Kormányos (Bakó), Tö­rök, Oláh, Bállá, Kovács F., Kőszegi, Péli, Hanga, Forgó (Ágoston). Edző: Pepó Gábor. Gyula: Fábián — Makra, Bí­ró, Portörő, Alberti, Farkas, Kovács, Czoldán, Náfrádi, Csukás, Burda. Edző: Mészá­ros Péter. Változatos iramú, jó mérkőzésen mindkét csapat játékosai dicséretet érdemel­nek, hogy a gyenge játékveze­tést nem torolták meg. A haza­iakat egy jogos góltól és két 11-estől fosztotta meg. Pusztaföldvár—Sarkad 1-1 (1-0) Pusztaföldvár, 80 néző. V.: Mátyás. Pusztaföldvár: Do­mokos — Klembucz, Huszá- rik, Székely, Kasza, Vajda, Fekete, Kovalik, Kátai, Kvak, Hie. Edző: Nagy István. Sar­kad: Magyar—Csatári, Szűcs T. (Szűcs M.), Kocsis Z., Papp, Nagy, Polcsek, Józsa, Balogh (Kovács), Boldog, Stók. Játé­kos edző: Szűcs Mihály. A ha­zai csapat a sérülések és sárga lapok miatt tartalékosán állt ki. De a beugrók becsülettel helytálltak. Az első félidőben több gólhelyzetet teremtettek a földváriak, amiből egyet ér­tékesítettek. Szünet után foko­zatosan felülkerekedett a Sar­kad, és egyenlített. Igazságos döntetlen. G.: Székely, ill. Csatári. Jó: Domokos, Szé­kely, Kátai, ill. Boldog. (Zalai Antal) Békéssámson—Kétegyháza 2-2 (2-0) Békéssámson, 150 néző. V.: Sztanojev. Békéssámson: Dö­me -— Kovács, Francz, Sebők, Setény, Fodor, Hegedűs, Köl- cze (Nagy J.), Molnár, Zádori (Mosó), Nagy I., Krajcsovics. Edző: Gyüre József. Kétegyhá- za: Bikádi — Popa, Kaposi, Si­pos, Krisán, Árgyelán, Bledea (Donner), Csumpilla (Avra- mucz), Negye, Ábrudán, Ju­hász. Edző: Papp József. A 15 perc igazi focit produkáló hazai csapat biztos vezetés után érthe­tetlenül kapkodni kezdett. Ez­után kiegyenlítetté vált a játék, a biztos hazai győzelmet végül a játékvezető akadályozta meg, aki mindenki meglepetésére jogtalan 11-essel jutalmazta a vendégeket. Régen látott, erély­telen és következetlen játékve­zetés. Kiállítva: Bikádi (beszé­dért). G.: Kölcze, Molnár, ill. Negye 2. Jó: egyik csapatból sem lehet senkit kiemelni. (Molnámé) Doboz—Lökösháza 4-3 (2-3) Magyarbánhegyes: Pozsár — Kovács, Bozsár, Gábor, Tóth, László Z„ Józsa, Szlanyinka, Kiss, László A. (Nagy), László L. Edző: Majsai Ferenc. Ki­egyenlített első félidő után a bánhegyesiek a második játék­részben magabiztos játékkal szerezték meg a győzelmet. G.: Tóth-Kása, Szenteczki, Kruzs- litz, ill. Kiss 2, Nagy 2, Szla­nyinka. Jó: Szűcs, Szűrszabó, ill. Kiss, Tóth, Szlanyinka. (Betkó Tamás) Békésszentandrás— Méhkerék 7—4 (4-0) Békésszentandrás, 100 néző. V.: Bócsik. Békésszentandrás: Petras — Szabó (Nagy F.), Ma­jor, Medveczki, Horváth (Ha­rangozó), Rusz, Bencsik, Bor- dács, Juhász, Banász (Csenge- ri). Székely. Edző: Farkas Ala­jos. Méhkerék: Nagy — Jova L., Tóth, Petrusán (Jova Z.), Kapros, Rúzsa J., Germán, Gur- zó, Jova T., Juhász, Rosu. Edző: Karkus János. Szemerkélő eső­ben megérdemelt hazai győze­lem a jó nevekből álló Méhke­rék ellen. G.: Banász 3, Bencsik 3, Székely, ill. Rosu 2, Rúzsa, Gurzó. Jó: Bencsik, Bordács, Banász, Székely, ill. Nagy, Rú­zsa, Gurzó. (Varga László) Megyei III. osztály Északi csoport V észtő—Kétsoprony 1-1 (0-0) Vésztő, 100 néző. V.: Egeresi. Vésztő: Jámbori J. — Fejes, Rábai M., Ökrös, Lázár, Jám­bor I., Szabó S., Szabó R., Ka­szai (Rábai I.), Turbucz, Faze­kas (Domokos). Edző: Nagy István. Kétsoprony: Hra- bovszki — Vozár, Szigeti J., Szenczi T., Tóth, Szász Á., Petrovszki A., Petrovszki M., Szigeti B„ Szász B. (Viczián), Szenczi A. Edző: Laurinyecz János. Egyenlő erők küzdel­mében igazságos döntetlen született. G.: Szabó R., ill. Szi­geti J. Jó: Turbucz, Rábai M., Szabó M., ill. Szigeti B., Szász A., Tóth. Körösladány—Kötegyán 7-1 (3-0) Körösladány, 150 néző. V.: Tóth P. Körösladány: Kiss — Papp, Földi, Talpalló (Náná- si), Szabó, Kántor, Kobella (Szántó L.), Somogyi, Szántó Zs., Bokor, Ombódi (Keresz­tesi). Edző: Antal János. Köte­gyán: Forgács — Lácz, Kod- reán, Laufler, Deák, Fucsigán, Kosztin, Tokaji, Szőke (Ujj Zs.), Iszáka (Belanka), Faze­kas (Ujj L.). Edző: Bogyó György. A hazai csapat már a harmadik percben 2—0-ra ve­zetett, majd kissé alább ha­gyott a lendület, a második fél­idei játékkal biztos győzelmet aratott a hazai gárda a szimpa­tikus vendégek ellen. Egy saj­nálatos sérülés is történt, Iszá- kát mentő szállította el a pá­lyáról. G.: Bokor 2, Talpalló 2, Kántor, Somogyi, Keresztesi, ill. Laufler (11-esből). Jó: Papp, Talpalló, Szabó, Somo­gyi, ill. Forgács, Laufler, Iszá­ka. (Ponta Sándor) Sarkadkeresztúr— Csárdaszállás 4—1 (1—0) Sarkadkeresztúr, 100 néző. V.: Domokos. Sarkadkeresz­túr: Szappanos (Kocsis) — Bakosi (Puskás), Szabó J., Molnár, Szatmári, Bordás, Kora, Horváth (Patkás), Csa­bai (Nagy I.), Fábián, Szabó M. Edző: Horváth Lajos. Csárdaszállás: Stúber — Horvát (Geszti), Kohut, Tóth S„ Bodó F., Burai M., Balogh, Burai L. (Tóth I.), Győri, Mi- halik, Hajdú. Edző: Harmati József. Jó játékvezetés mellett a hazai csapat felszabadultan játszott a sportszerű mérkőzé­sen, és meglepetésre ugyan, de teljesen megérdemelten győ­zött. Kiállítva: Tóth S. G.: Molnár, Fábián, Szabó, Nagy I., ill. Tóthi. Jó: az egész hazai csapat dicséretet érdemel, ill. a Doboz, 150 néző. V.: Szabó. Doboz: Pankotai — Furák, Ve­reska (Komlósi), Provosinszki, Bottó, Gergely, Kiszely, Békési (Orodán), Zsigmond, Képíró, Nagy. Edző: Zsigmond Károly. Lökösháza: Uller—Szűcs Cs., Szincsák, Szűcs Zs., Szántó, Nemczov, Boros, Szarka, Ba­ráth, Sáfián, Balázs. Edző: Var­ga István. Fordulatokban gaz­dag mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten szerezte meg a három pontot. G.: Képíró, Ki­szely, Provosinszki, Nagy, ill. Szűcs Zs., Boros, Baráth. Jó: Provosinszki, Kiszely, ill. az egész vendégcsapat dicsérhető teljesítményéért. (Zs. K.) OMTK-Rákóczi— Magyarbánhegyes 3—5 (2—2) Orosháza, 100 néző. V.: Bíró. Orosháza: Szűcs — Zalai, Ká- di, Katona, Frankó, Horváth L, Szűrszabó, Kruzslitz, Deák (Horváth II.), Tóth-Kása, Szen­teczki. Edző: Csizmadia Imre. Kondoros—Gádoros 1-0 (0-0) Kondoros, 250 néző. V.: Han­gya. Kondoros: Ancsin — Ju­rák, Sonkoly, Korcsok, Kurucz, Fajó (Szakács), Grafik, Hege­dűs, Kóródi (Pusztai), Brlás (Szpisják),Tóth. Edző: Kunstár János. Gádoros: Nagy Zs. — Hriagyel, Berezvai, Szkalonai, Velky, Lengyel, Bálint, Pisont Z., Czibulya, Pisont R., Bankó. Edző: Paulik János. - Küzdel­mes, jó iramú mérkőzésen meg­érdemelt hazai győzelem szüle­tett. G.: Tóth R. Jó: az egész hazai csapat, Velky, Szkalona, Bálint. (Brlás János) Ifjúságiak: Dévaványa— Csorvás A—1, Kaszaper— Gyula 6—1, Pusztaföldvár— Sarkad 2—6, Békéssámson— Kétegyháza 1—4, Doboz— Lökösháza 3—0, Orosházi MTK-Rákóczi—Magyarbán­hegyes 3—1, Békésszentand­rás—Méhkerék 5—0, Kondo­ros—Gádoros 7—0. Súlyos vereség Kispest-Honvéd FC—Békéscsabai Előre FC 5—0 (2—0). NB I-es ifjúsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Szabó. Békéscsaba: Kollár (Láza) — Szeles (Lono- vics), Nagy K., Czipó (Nagy M.), Lábos, Valentényi, Kvasz, Hídvégi (Tábor), Kovács P. (Vamyú Z.), Petruzsán, Dani. Edző: Ogrincs Pál. A gólhelyzeteit kíméletlenül kihasználta a hazai csapat, melyhez a vendégek két öngóllal is hozzájárultak (Czipó, Lábos.) A hazaiak megérdemelten nyertek, mivel öt perc alatt háromszor is megzörgették a csabaiak kapuját. Jó: Lábos, Tábor, Nagy M. A B korcsoportosok mérkőzését a diákolimpia területi döntője miatt későbbre halasztották. A megyei II. osztályú bajnokság állása 1. Doboz 25 17 3 4 49—27 54 2. Kondoros 25 16 4 5 46—21 52 3. Kaszaper 25 13 7 5 38—27 46 4. Magyarbánhegyes 25 13 6 6 52—39 45 5. Sarkad 25 11 8 6 54—55 41 ó.Gádoros 25 12 3 10 39—34 39 7.Békésszentandrás 25 10 8 7 56—37 38 8. Méhkerék 25 10 6 9 47—40 36 9.Békéssámson 25 10 6 9 36—34 36 10. Csorvás 25 8 8 9 43—45 32 11. Dévaványa 25 8 4 13 34—43 28 12. Kétegyháza 25 7 7 11 29-42 28 13. Pusztaföldvár 25 7 5 13 25—41 26 14.Gyulai Magán SE 25 6 5 14 37—55 23 15.0MTK-Rákóczi 25 5 4 16 35—63 19 16. Lökösháza 25 4 2 19 39—76 14 Következik A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság26. fordulójában következik. Május 27., szombat, 17.00 óra: Gyulai Magán SE—Békésszentandrás, Gádoros—Békéssámson. Május 28., vasárnap 17.00: Magyarbánhegyes—Doboz, Méhke­rék—OMTK-Rákóczi, Csorvás—Kondoros, Lökösháza— Dévaványa, Sarkad—Kaszaper, Kétegyháza— Pusztaföldvár. A megyei HL osztályú labdarúgó-bajnokság Északi cso­portjában a 20. fordulóban következik. Május 28., vasárnap, 17.00: Csárdaszállás—Körösladány, Kötegyán—Bucsa, Tarhos—Vésztő, Kétsoprony—Sarkadkeresztúr, Gerla— Gyulavári Vállalkozók, Okány—Békési FC II. A Déli cso­portban következik. Május 28., vasárnap 17.00: Almáska­marás—Kevermes, Újkígyós—Csanádapáca, Gerendás— Szabadkígyós, Nagybánhegy es—Medgyesbodzás. vendégek közül senkit sem le­het kiemelni. (Drozdik Jó­zsef) Gyulavári Vállalkozók— Tarhos 7—1 (4—0) Gyulavári, 50 néző. V.: Nagy. Vállalkozók: Szőke — Do­mokos, Alb, Jakó, Bállá, Ara­di, Antal, Rágyánszki (Széná- si), Szigeti, Juhász (Kurta), Tóth. Edző: Rácz Péter. Tar­hos: Kontimér — Püski, Nagy L, Nagy II. (K. Nagy), Egeresi, Kiss A., Tóth, Nagy G., Szűcs, Antoni, Szabó L. Edző: He- gyesi Sándor. Végre elhitték a hazai játékosok, hogy „saját” pályán győzni is lehet. Az ilyen különbségű hazai siker is megérdemelt. G.: Aradi 2, Bállá 2, Antal, Tóth, Szigeti, ill. Szabó L. Jó: az egész hazai csapat, ill. Kontimér, Egeresi. (Szántó Imre) Bucsa—Okány 4—1 Bucsa. V.: Varga. A mérkő­zésről nem kaptunk részletes tudósítást. Békési FC II.-Gerla elmaradt A találkozó időpontjában csak a játékvezetők és a hazai együttes jelent meg a pályán, félórás várakozás után — mi­vel a gerlaiak továbbra sem érkeztek meg — a játékvezető lefújta az összecsapást. Déli csoport Szabadkígyós- Almáskamarás 5—2 (4—1) Szabadkígyós, 200 néző. V.: Seres. Szabadkígyós: Kovács L. — Makra, Nyeste, Börcsök, Kovács Z„ Ecker, Burkus (Bánfi A.), Hlásznyik, Ragály T„ Lipták (Bánfi R.), Dániel (Bozsó). Edző: Ecker József. Almáskamarás: Pápai — Sa- itz V., Szabó, Szél, Saitz J. (Szepesi), Kőszegi, Balogh, Burai, Mihály, Rocskár (Nagy), Mázán. Edző: Szabó József. Közepes iramú, sport­szerű mérkőzésen, jó játékve­zetés mellett megérdemelt ha­zai győzelem született. G.: Burkus 2, Nyeste, Hlásznyik, Dániel, ill. Szabó, Mázán. Jó: Kovács Z., Ecker, Dániel, ill. Pápai, Szabó. (E. J.) Medgyesbodzás—Újkígyós 1-3 (0-2) Medgyesbodzás, 100 néző. V.: Suck. Medgyesbodzás: Hor­váth — Deák, Litauszki, Me­gyeri, Bencsik, Juhász (Tasi), Fábián, Nyári (Frank), Bozó, Tolnai, Oláh. Edző: Dankó László. Újkígyós: T óth — Ha­rangozó, Bakosi, Belicza, Sá- rosi (Török), Pupuj, Matuska, Pribojszki, Pántya, Török I., Dobróczki. Edző: Filó János. Kemény, sportszerű küzde­lemben a két büntetőt hibázó hazaiak alulmaradtak a hely­zeteiket jól kihasználó vendé­gekkel szemben. Jó játékveze­tés. G.: Bencsik, ill. Pántya, Pupuj, Pribojszki. Jó: Litausz­ki, Juhász, Oláh, ill. Pribojsz­ki, Matuska. (Dr. Sebők Pál) Kevermes—Nagybánhegyes 1—0-ás állásnál a 44. percben félbeszakadt Kevermes, 200 néző. V.: Brusznyiczki. Kevermes: Lantos — Varga, Povázsai, Gálfi, Gyüre, Tóth, Samu, Bu­rai Z., Szabó, Burai J., Torma. Edző: Domsik János. Nagy­bánhegyes: Pusztai — Sipicz- ki, Kender, Nánási L., Prí- belszki, Matúz, Mag, Szőke, Szabó, Deák, Nánási S. Edző: Csabina János. Az első félidő 44. percében Torma inzultálta a játékvezetőt, akit a bíró kiál­lított, és lefújta a találkozót. A hazaiak gólját Torma szerezte. (D.J.) Csanádapáca—Dombegyház 5-3 (2-1) Csanádapáca, 150 néző. V.: Pintér. Csanádapáca: Náfrádi — Zsurka, Szekeres Cs., Nagy J., Nagy M. (Szarka), Uyés, Tóth (Szatmári), Csicsely, Benkovics, Szekeres T„ Csá­ki. Edző: Zsadány Sándor. Dombegyház: Kontró — Ta­pasztó, Dohor, Mészáros, Papp, Sztán (Dani), Gyüre, Varga, Szatmári, Magyar, Tal­pai. Edző: Gulyás Imre. Kö­zönségszórakoztató, gólokban gazdag mérkőzésen, jó játék- vezetés mellett megérdemelt hazai siker született. Kiállít­va: Kontró. G.: Benkovics 2, Tóth, Szatmári, Papp (öngól), ill. Varga, Dohor, Magyar. Jó: Szekeres T„ Szekeres Cs., Csáki, Csicsely, Benkovics, ill. Dohor, Magyar. (T. B. I.) Ifjúságiak: Szabadkígyós— Almáskamarás 1—0, Med­gyesbodzás—Újkígyós 2—3, Csanádapáca—Dombegyház 2— 1, Körösladány—Békés­csabai Előre 0—12, Kever­mes—Nagybánhegyes 1—3. A megyei III. osztályú bajnokság állása Északi csoport 1. Körösladány 19 12 5 2 46—17 41 2. Kétsoprony 19 11 4 4 33—22 37 3. Csárdaszállás 19 11 3 5 50—28 36 4. Békési FC II. 18 9 6 3 35—22 33 5. Gerla 18 9 5 4 36—24 32 6. Bucsa 19 8 6 5 32—23 30 7. Vésztő 19 7 5 7 25—23 26 8. Gyulavári Vállalkozók 19 7 5 7 29—30 26 9. Okány 19 5 4 10 35—47 19 10. Tarhos 19 4 3 12 22—46 15 11. Sarkadkeresztúr 19 4 3 12 27—52 15 12. Kötegyán 19 1 1 17 18—64 4 Déli 1. Kevermes csoport 12 9 3 36—10 30 2. Új kígyós 14 7 7­36—16 28 3. Medgyesbodzás 13 6 4 3 28—19 22 4. Csanádapáca 13 5 5 3 25—21 20 5. Szabadkígyós 14 5 4 5 24—21 19 6. Gerendás 13 4 4 5 26—26 16 7. Almáskamarás 13 3 2 8 22—40 11 8. Dombegyház 14 2 2 10 26—49 8 9. Nagybánhegyes 12 2 1 9 11—32 7