Békés Megyei Hírlap, 1995. április (50. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-18 / 90. szám

1995. április 18., kedd © ni****' Békési pontszerzés Kalocsán Labdarúgó NB III Mezőberényi FC—Szeged FC 1-1 (0-1) Mezőberény, 450 néző. V.: Pákolicz. Mezőberény: Stei­gerwald — Sajben, Kukely (Rácz), Lipták, Lenkefi — Udvari, Hegedűs, Darócz, Mohovics — Vad, Kelemen. Edző: Borgula János. Szeged:' Dobó — Újvári, Bóka, Szél- pál, Takó — Dézsi, Márton, Szabó (Magyar) — Miklós, Váczi (Kanál). Török (Koltai). Edző: Czibere László. 15. perc: Szélpál hosszú előreadását Miklós csak talpa- lással tudta megszerezni Len- kefivel szemben, így a véde­lem mögé kerülő Váczi 10 mé­terről a hálóba lőtt, 0—1. 82. perc: a hazaiak a 16-os sarkáról szabadrúgáshoz ju­tottak, Darócz beívelését Do­bó csak kiütni tudta. Hegedűs Dobót érintve fejelte a hálóba a labdát, 1—1. Változatos, iramos, színvo­nalas első félidő után a máso­dikjátékrészben végig a hazai­ak irányították a mérkőzést, hallatlan lelkesedéssel játszot­tak, sok szép támadást vezet­tek. A 86. percben Kelemen átverekedte magát a védőkön, 12 méterről lőtt, de csak az oldalkapufát találta el a labdá­ja. A herényiek győzelmet ér­demeltek volna a találkozón. Jó: Hegedűs (a mezőny leg­jobbja), Mohovics, Darócz, Kelemen, ill. Szélpál, Dobó, Újvári, Takó. (Kis István) Ifjúságiak: Mezőberény— Szeged FC 3—0. Gyulai FC—Szegedi VSE 1-0 (1-0) Gyula 500 néző. V.: Ignácz. Gyula: Szabó — Szilágyi, Pá­pa, Bélteki, Resetár — Kiss, Tamási, Steigerwald, Gyura (Bíró) — Kurucz, Szegedi (Papp). Edző: Fodor Sándor. Szeged: Demeter — Krajczár, Zámbori, Simon, Kotthencz (Pikó) — Udvari, Süli, Djuric, Tóth — Takács, Puskás. Edző: Lóczi István. 42. perc: Udvari a félpálya táján leütötte Kuruczot, ezért a játékvezető kiállította. 44. perc: egy jobboldali ha­zai támadás során Resetár lőtte laposan a kapu elé a labdát, amit Kurucz ballal küldött a vendégek kapujába, 1—0. 50. perc: Béltekit egy durva belemenésért a játékvezető szintén kiállította. A nagy iramú mérkőzésen nem alakult ki igazán magas színvonalú játék. A hazaiak három gólt is szereztek, de eb­ből a játékvezető csak egyet ítélt szabályosnak. A vendé­gek erejéből egy kapufára fu­totta. Jó: Tamási, Kurucz, Kiss, Szabó, ill. Süli, Djuric, Takács. (Jenei Kálmán) Orosházi MTK—Makó 1-1 (0—1) Orosháza, 300 néző. V.: Ber­ger. OMTK: Ölei — Hóbei, Popol, Sitkéi, Kálmán — Nagy L., Kasuba (Tóth G.), Simon, Tóth Zs. — Stef (Mé­hes), Fülöp. Edző: Zalai Antal. Makó: Himer — Urbán, An- da, Mező, Csák (Madránszki) -— Sahin, Márki, Bárány (Kondacs), Ferencz — Bódi, Karsai. Edző: Kolozsvári Já­nos. 25. perc: Bódi elfutott a jobb oldalon, beadását Márki a balösszekötő helyéről, 10 méterről a bal alsó sarokba lőt­te, 0—1. 48. perc: Simon a 16-osról kapura lőtt, a labda Anda há­tán megpattant és a jobb felső sarokba vágódott (öngól) 1— 1. Nagy lendülettel kezdett mindkét csapat, ez kitartott a félidő végéig. A két 16-os kö­zött folyt a játék, a kapuk csak ritkán forogtak veszélyben. A Makó gólt ért el, az OMTK viszont Nagy L. révén csak egy zúgó kapufát az első játék­részben. Szünet után élénk, változatos mérkőzést láthattak a nézők, mivel mindkét együt­tes nyílt sisakkal játszott, bát­ran támadott. A küzdelmes mérkőzésen igazságos döntet­len született. Jó: Ölei, Popol, Sitkéi, Nagy L. ill., Anda, Sa­hin, Márki. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK—Makó 5—0. Kalocsa—Békési FC 1-1 (0-1) Kalocsa, 1100 néző. V.: Serfő­ző. Kalocsa: Gojtán — Iván, Aradi, Mácsai (Balaton), Ban­ke s — Márton, Fekete, Farkas, Sallai — István, Kiss. Edző: Molnár Ferenc. Békés: Tüskés — Jánosi, Ottlakán, Fabulya, Kondacs — Fehér, Nagy, Szarvas, Somvári — Horváth, Czifrák. Edző: Nagy Mihály. 22. perc: szöglet után a be­ívelt labdát Horváth a leálló védők mellett fejelte a kapuba, 0—1. 57. perc: egy gyors hazai támadás végén Sallai csúsztat­ta a labdát Istvánhoz, aki egy­ből a hálóba perdített, 1—1. Sérülések és betegség miatt tartalékos hazai csapat állt ki a Békés ellen. A vendégek meg­érezték a hazaiak bizonytalan­ságát, az első félidőben többet támadtak és vezetést is szerez­tek. Fordulás után lendülete­sebbek lettek a kalocsaiak és ennek meg is lett az eredmé­nye. Az egyenlítés után több helyzetet kihagytak a házigaz­dák, de a békésiek pontszerzé­se megérdemeltnek mondha­tó. Jó: Márton, Farkas, István, Kiss, ill. Tüskés, Somvári, Fa­bulya, Horváth. Ifjúságiak: Kalocsa— Békési FC 5—0. Kiskőrös—Mezőkovácsházi TE 4—0 (1-0) Kiskőrös, 1000 néző. V.: Ko­vács. Kiskőrös: Békési — Laczina,' Makrickij. Aszódi. Beregszászi — Miskovicz, Lengyel (Sendula), Pecznyik, Agócs — Tóth, Szendrei (Kántor). Edző: Szlovák Lász­ló. Mezőkovácsháza: Tóth I. — Matkócsik, Luczián, Kaku- szi (Molnár), Szekeres — Mé­száros, Dumitriu, Varga, Radu (Márkus) — Mikula, Maró- csik. Edző: Gyöngyösi Ká­roly. 26. perc: Szendrei csúszta­tását Lengyel a kapuba fejelte, 1—0. 72. perc: Agócs hat méter­ről a hálóba lőtt, 2—0. 81. perc: Tóth több védőt is kicselezett, majd ügyesen a kapuba emelt, 3—0. 85. perc: szöglet után Kán­tor négy méterről a hálóba to­vábbított, 4—0. A kovácsháziak tíz ember­rel hősiesen védekeztek az utolsó húsz percig. A hazaiak számtalan helyzetet kidolgoz­tak, de nem tudták fel tenni az 1- re a pontot. A házigazdák nagy fölénye csak az utolsó negyedórában érett gólokká. A sereghajtó küzdeniakarásá­ért dicséretet érdemel. Jó: Makrickij, Aszódi, Tóth, ill. Tóth I., Dumitriu. Ifjúságiak: Kiskőrös— Mezőkovácsházi TE elma­radt, mert a vendégek későn érkeztek meg. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szentes—Kiskunfél­egyházát)— 1 (0—0), Kiskun- dorozsma—Kecskeméti RSC 2— 1 (0—0), Kecskeméti TE—Cegléd 4—1 (1—0). Hét közben játszották: Szentes— Kalocsa 0—1 (0—0). Megyei I. osztály Gyomaendrődi Barátság— Battonya 0—0 Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Zábrák. Barátság: Nagy — Juhász, Karácsony. Dobó, Ba­lázs L., Dinya, Máté (Pataki), Forgács, Balázs Zs., Gardi, Tóth (Orovecz). Edző: Kéki Elek. Battonya: Kunos — Fe­kete, Molnár, Papp, Simon, Mákos I., Kovács, Putnoki, Oláh, Magyar (Ármány), Má­kos II. Edző: Juhász Zoltán. Mindkét csapat játékára rá­nyomta bélyegét a nagy tét. Nem kikapni címszó alatt zaj­lott le a mérkőzés. Ezen a na­pon csak a küzdelem dominált, így jó játék nem alakulhatott ki. Jó: Nagy, Karácsony, ill. Kunos, Papp. (Gardi Tamás) Elek SK—Kunágota 4—0 (0-0) Elek, 300 néző. V.: György. Elek: Veres — Sarkadi, Ko- hut, Pigler, Dávid, Séllei, Pap, Ferenczi, Bálint (Botás), Szűcs (Kapocsány), Kádár (Gál). Játékos edző: Séllei Gyula. Kunágota: Lakatos — Juhász, Multyán I, Jeszenszky, Körösi, Sallai, Gábor, Mul­tyán II., Multyán III., Samu, Varga (Berta). Játékos edző: Gábor Zoltán. Az első félidő­ben nem mindig sikerült áttör­nie az elekieknek a vendégek betonvédelmét, ha pedig még­is, akkor Lakatos rendre hárí­tott. A második félidőben a nézők kívánságára visszatért Gál, s irányításával megérde­melt hazai siker született az egyébként szimpatikusán és sportszerűen küzdő vendég­csapat ellen. Kitűnő játékve­zetői hármas. G.: Séllei a 51., Pap a 65., Bálint a 70., Gál a 87. percben. Jó: Pigler, Bálint, Pap, Gál, ill. Lakatos, Körösi. (Hotya Mihály) Mezőhegyes—Csabacsűd 0—0 Mezőhegyes, 300 néző. V.: Sztanojev. Mezőhegyes: Szil­va — Kapocs, Evanics, Lovász, Roszkos, Kolozsi, Farkas, En­gelhardt (Csordás), Kindel, • Zsóri. Antal (Berki). Edző: Vigh József. Csabacsűd: Bala­toni — Valencsik, Brlázs, Var­ga J., Szebegyinszki (Hován), Kondacs (Gombár), Pillár, Var­ga T., Urbancsok, Jelen, Lénárt. Edző: Rétes Pál. A mérkőzés kezdetén a két csapat egyperces gyászszünettel adózott Medve Mihály emlékére, aki 15 évig volt az MSE szertárosa. Ala­csony színvonalú találkozón a jól védekező vendégek védel­mét a hazai fiatalok nem tudták feltömi, csak két kapufára futot­ta erejükből. Jó: Kolozsi, Ka­pocs, Zsóri, Evanics, ill. Brlázs, Varga J., Kondacs. (Perlaki Já­nos) Tótkomlósi TC—Gyomai FC 2-0 (1-0) Tótkomlós, 500 néző. V.: Nagy S. Tótkomlós: Bordás — Tóth- Abonyi, Hovorka, Pásztor T., Mitykó J. (Poljak), Pásztor L., Basa, Papp, Szatmári (Petrina), Bakai, Mitykó I. Edző: Matajsz Pál. Gyoma: Halász — Kocsis, Gonda, Kiss, Fauwerker, So­mogyi, Bányai, Uyés, Durucs- kó, Gubucz, Demjén. Játékos edző: Somogyi János. A tizen- egyes-ölő Bordás vezérletével otthon tartotta a három pontot a hazai csapat, a mezőnyben kul­turáltan játszó vendégek ellen. Kiállítva: Gonda (két sárga lap után) a 75. percben. G.: Szatmá­ri a 4., Papp a 65. percben. Jó: Bordás, Tóth-Abonyi, Mitykó J., ill. Ilyés, Gubucz, Demjén. Szeghalom SC—Gyulavári 0_l (0—1) Szeghalom, 350 néző. V.: Kor­mos. Szeghalom: Vári — Macskin, Szabó (Tóth Zs.), Ma- csári (Lakatos), Kozák, Bara­nya (Vámos), Schultz, Fürj, Zsombok A,, Zsombok J. Edző: Tar Zoltán. Gyulavári: Clep — Burai, Hirmler, Csipke, Szabó, Mag, Tamási, Tapasztó, Czi- czeri, Banc, Oláh. Edző: Bakó Lajos. A közepes színvonalú mérkőzésen a vendégek Ta­pasztó révén már a 6. percben megszerezték a vezetést, amelynek birtokában a védeke­zésre rendezkedtek be és siker­rel hárították a görcsösen akaró hazaiak támadásait. Jó: a hazai csapatból senki sem nyújtott át­lagon felülit, ill. Burai, Hirmler, Tapasztó. Nagyszénási SK—Jamina- Patrick SE 0—0 Nagyszénás, 400 néző. V.: Var­ga F. Nagyszénás: Such — Hankó, Zábrák, Brachna, He­gedűs (Szpisjak), Fekete, Basiu, Nagy A., Árgyelán, Horváth, Trabach. Edző: Kvasznovszki József. Jamina: Liker — Lip­ták, Fehérvári. Kovács, Schnei­der, Pusztai, Tóth, Bócsik, Ig- ricz, Belicza, Mihály (Mázán). Edző: Turcsek Zoltán. Hatal­mas iram, nagy csata, jó játék­vezetésjellemezte a mérkőzést. A hazaiak végig támadták a ta­lálkozót, igaz a vendégkontrák is veszélyesek voltak. A hazai­ak edzője szerint a csapat széná- si környezetben krónikus gól­iszonyban szenved. A három hazai mérkőzésen három 0—0- ás eredményt értek el. Jó: Han­kó, Zábrák, Nagy A., Trabach, ill. Liker, Fehérvári, Igricz. (Benkő László) Füzesgyarmat— Medgyesegyháza 3—4 (1—1) Füzesgyarmat, 500 néző. V.: Benyovszki. Füzesgyarmat: Sárközi — Balogh, Kovács S. (Boross), Csák (Erdei), Huszár, Dán, Boldizsár, Benyó, Petri, Tőkés, Kovács Zs. Edző: Lázár István. Medgyesegyháza: Nica — Kuzma, Kiss, Oláh (Telek), Holecz, Kovács (Petruzsán), Zsurzsucz Zs., Szabó, Zsur- zsucz G., Mocsári, Vágási. Edző: Bíró Géza. Nagy iramú, gólokban gazdag mérkőzésen a hazaiak helyzeteiket csak rész­ben tudták kihasználni. A ven­dégek a mérkőzés hajrájában vitték döntésre a három pont sorsát jó játékvezetés mellett. G.: Huszára 16. és a 65., Benyó (11 -esből) a 90., ill. Szabó a 12. és a 70., Kovács a 67., Holecz a 75. percben. Jó: Balogh, Hu­szár, Dán, Tőkés, ill. a vendég­csapat valamennyi tagja dicsé­retet érdemel teljesítményéért. (Szabó László) Kamut—Békéscsabai MÁV 2-2 (1-1) Kamut, 200 néző. V.: Tóth. Kamut: Gazsó—Botyánszki, Danicska, Szűcs (Maléth), Knapp, Gurbai (Bálint), Ant- mann, Bognár I. (Kreisz), Gaj­dács, Balogh, Hajdú. Edző: Bora Imre. MÁV: Valuk — Ancsin, Bujdosó, Tóth M., De­ák (Hürkecz), Braun, Pécs, Bagyinka, Prekop, Lonovics, Gajdács. Edző: Braun Attila. Egyenlő erők küzdelmében igazságos eredmény született. Kiállítva: Braun a 85. percben a játékvezető megsértéséért. G.: Kreisz (11 -esből) a 24., Hajdú a 46., ill. Lonovics a I 1., 49. percben. Jó: Botyánszki, Kreisz, Balogh, ill. Bujdosó, Lonovics. (Szlancsik János) IFJÚSÁGIAK: Elek— Kunágota 5—1, Mezőhe­gyes—Csabacsűd 2—0, Gyo­maendrődi Barátság—Batto­nya 1—2, Tótkomlós—Gyo­mai FC 2—3, Füzesgyarmat— Medgyesegyháza 0—2, Szeg­halom—Gyulavári 8— I, Nagyszénás—Jamina-Patrick SE 3—3, Kamut—Békéscsa­bai MÁV 1—1. Nagy küzdelmet hozott a megyei I. osztályú bajnokság rang­adója Gyomaendrődön. A fehér nadrágos hazaiak gól nélküli döntetlennel zárták az összecsapást a Battonya ellen: Gyomaendrő­di Barátság—Battonya 0—0 Fotó: Lehoczky Péter Az Alföld csoport állása 1. Kecskeméti TE 20 13 4 3 51­-16 43 2. Kiskőrös 20 10 5 5 38­-19 35 3. Kalocsa* 20 10 5 5 34­-20 35 4. Kiskunfélegyháza 20 9 8 3 33­-22 34 5. Gyulai FC 20 10 4 6 26­-19 34 6. Szegedi VSE 20 9 4 7 30­-20 31 7. Szeged FC 20 9 4 7 34­-27 31 8. Makó 20 9 3 8 34­-24 30 9. Szentesi FC 19 8 5 6 14—13 29 10. Kecskeméti RSC 20 8 4 8 37­-23 28 11. Kiskundorozsma 19 7 4 8 33­-35 25 12. Orosházi-MTK 20 7 3 10 29­-30 24 13. Mezőberényi FC 20 6 3 11 15­-50 21 14. Cegléd 20 5 5 10 25­-35 20 15.Békési FC 20 4 4 12 19—46 16 16. Mezőkovácsházi TE 20 2 1 17 10—63 7 * = Év végi eredményéből három büntetőpont levonva Következik Az NB III -as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában a 21. fordulóban következik. Április 22., szombat 17 óra: Cegléd—Kecskeméti RSC, Kiskunfélegyháza—Kalocsa, MezóTcovácsházi TE—Orosházi MTK, Szegedi VSE— Kiskőrös. Április 23., vasárnap 17.00: Makó—Szentesi FC, Békési FC—Kiskundorozsma, Szeged FC—Gyulai FC, Kecskeméti TE—Mezőberényi FC. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 21. forduló­jában következik. Április 22., szombat 17 óra: Jamina- Patrick SE—Mezőhegyesi SE, Gyomai FC—Kamut SK. Április 23., vasárnap 17.00: Medgyesegyházi TE— Battonya, Kunágota—Gyomaendrődi Barátság, Csaba­csűd—Szeghalom SC,. Gyulavári—Elek, Békéscsabai MÁV—Nagyszénási SK, Füzesgyarmat—Tótkomlósi TC. A megyei bajnokság állása 1. Battonya 20 11 4 5 34­-23 37 2. Gyomaendrődi Barátság 20 11 4 5 28­-19 37 3. Tótkomlósi TC 20 9 6 5 26­-15 33 4. Jamina-Patrick SE 20 8 9 3 25­-15 33 5. Szeghalom SC 20 10 3 . 7 41­-32 33 6. Gyulavári 20 7 10 3 26­-17 31 7. Gyomai FC 20 9 4 7 26—23 31 8. Medgyesegyháza 20 8 7 5 26­-27 31 9. Csabacsűd 20 7 7 6 35­-30 28 lO.EIekSK 20 7 5 8 25­-26 26 11. Békéscsabai MÁV 20 7 5 8 24­-29 26 12.KamutiSK 20 5 6 9 16—25 21 13. Nagyszénási SK 20 5 5 10 19­-33 20 14. Mezőhegyesi SE 20 3 9 8 23­-34 18 15. Kunágota 20 3 6 11 19­-31 15 16. Füzesgyarmat 20 3 4 13 17­-31 13 Négy döntetlen a fordulóban