Békés Megyei Hírlap, 1995. március (50. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-27 / 72. szám

SPOKi 1995. március 27., hétfő Pont nélküli forduló Labdarúgó NB III Mezőkovácsházi TE— Kecskeméti TE 1-5 (1-3) Mezőkovácsháza, 300néző. V.: Bodó. Mezőkovácsháza: Tóth (Bíró) — Radu, Dumitriu, Mi- kula (Bállá), Lucián — Matkó- csik, Marócsik, Szekeres, Mé­száros (Kakuszi) — Pilán, Var­ga. Edző: Gyöngösi Károly. Kecskemét: Molnár—Márics, Nagy, Pisont, Farkas (Juhos) — Sass, Szénási, Linka, dr. Ko­vács — Lázár, Vén. Edző: Lin­ka József. 3. perc: Nagy 25 méteres lövése a bal sarokban kötött ki, 0—1. 9. perc: Jobb oldali támadást követően Vén 18 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 0—2. 18. perc: Farkas beadását Szénási a bal alsó sarokba fejel­te, 0—3. 31. perc: Pilán jobb oldalról belőtt labdáját Varga nyolc mé­terről a bal alsó sarokba lőtte, 1—3. 69. perc: Szénási a bal olda­lon elhúzott, Radut egy csellel becsapta, és nyolc méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1—4. 80. perc: Vén jobb oldalról szabadrúgást ívelt be, dr. Ko­vács öt méterről a jobb alsó sarokba bejelte, 1—5. A mérkőzés első negyedében eldöntötte a bajnokaspiráns a három pont sorsát. Az alaposan átszervezett és megfiatalított hazai csapat csak a második fél­idő elején volt egyenlő partner. Jó: a hazai csapatból senki nem nyújtott átlagon felülit, ill. Szé­nási, Linka, Vén. (B. J.) Ifjúságiak: Mezőkovácshá­zi TE—Kecskeméti TE 2-—0. Kecskeméti RSC—Orosházi MTK 1-0 (0-0) Kecskemét, 400 néző. V.: Ke­resztúri. Kecskemét: Kirí — Lapsánszki, Szendrődi, Juhász, Bende — Sánta, Litauszki, Má­té, Csordás (Prainer) — Barna Cs., Mádi (Pécsi). Edző: Lo- sonczy László. Orosháza: Ölei —Hóbei, Popol, Kálmán, Nagy L. — Sitkéi (Rohony), Erzsiák, Simon, Méhes (Tóth) — Stef, Fülöp. Edző: Zalai Antal. 50. perc: Barna Cs. szép cselek után a kaputól 10 méter­re, az alapvonal közeléből csa­vart a hálóba, 1—0. Egy félidőn át élvezték a játé­kosok a kellemes napsütést. Ke­vés elképzeléssel, kényelmes tempóban adogattak, a kapuk nem forogtak veszélyben. Az előnyszabályról megfeledkező bíró szétfütyülte a kibontakozni látszó akciókat. Szüneí után élénkült az iram, a hazaiak gyorsan vezetést szereztek. Ezután az orosháziak is próbál­koztak, de támadásaik a 16-os- nál elakadtak. Jó: Juhász, Sán­ta, Barna Cs., Litauszki, ill. Po­pol, Nagy L., Méhes. Ifjúságiak: Kecskeméti RSC—Orosházi MTK 3—T. Kiskunfélegyháza—Gyulai FC 5—1 (3-0) Kiskunfélegyháza, 700 néző. V.: Sipos. Kiskunfélegyháza: Bánó — Fekete I., Skribics, Márton (Tokai), Korom — Új- falusi, Fekete Zs., Csincsák — Fütyü (Papp), Kertész G., Ber- tus. Edző: Iványi Mihály. Gyu­la: Szabó (Bíró) — Bélteki, Pá­pa, Kiss — Lévai, Szilágyi (Papp), Steigerwald, Tamási — Kurucz, Gyura, Szegedi. Edző: Fodor Sándor. 5. perc: Fekete I. 18 méter­ről lőtt a jobb sarokba, 1—0. 17. perc: Egy szabadrúgást Márton a bal alsó sarokba csa­vart, 2—0. 43. perc: Márton jó ütem­ben kapta a labdát, és egy csel után a bal sarokba lőtt, 3—0. 47. perc: Fekete Zs. lefutot­ta a védőket, a 16-oson belül felvágták. A büntetőt Fütyü a jobb sarokba lőtte, 4—0. 77. perc: Fekete Zs.-t a kifu­tó kapus a 16-oson belül buktat­ta. A 11 -est Újfalusi értékesítet­te, 5—0. 85. perc: Szabadrúgás után Kurucz lefejelte a labdát Tamá- si elé, aki futtából 10 méterről bombázott a kapuba, 5—1. A kiskunfélegyházi csapat fegyelmezett játékkal, okos adogatással és nagyobb lelkese­déssel ilyen arányban is megér­demelten nyert a gyulaiak ellen. Jó: Skribics, Korom, Újfalusi, Fekete Zs., ill. Tamási. Ifjúságiak: Kiskunfélegyhá­za—Gyulai FC 2—2. Békési FC—Kiskőrös 1-2 (1—1) Békés, 400 néző. V.: Madácsi. Békés: Tüskés—Farkas, Fabu- lya, Somvári II. (Ravasz), Fatti (Kaszai) — Szarvas, Jánosi, Fe­hér — Czifrák, Horváth, Som­vári I. Edző: Nagy Mihály. Kis­kőrös: Békési — Laczina, Má- lik, Verebélyi, Aszódi — Len­gyel, Ágócs (Szabó), Pecznyik — Pásztor (Mlinkó), Misko- vicz, Szendrei. Edző: Szlovák László. 14. perc: Czifrák remekül in­dította Horváthot, aki elhúzott a kifutó kapus mellett, és meg­szerezte a vezetést, 1—0. 38. perc: Rövidzárlat kelet­kezett a hazai védelemben, en­nek során a vendégek lövéshez jutottak. A labda kipattant Tüs­késről, és a menteni akaró Jáno­si lábáról a saját kapujába került a labda, öngól, 1—1. 66. perc: Agócs centerezett, és a berobbanó Pecznyik csuka- fejessel megszerezte a vezetést, 1—2. A tartalékos hazai csapat a mérkőzés elején akciót akció után vezetett, s ennek során megszerezte a vezetést. A gól után a kiskőrösiek kitámadtak, a hazai csapat megingását köve­tően is tovább rohamoztak, és megérdemelt győzelmet arat­tak. Jó: Fabulya, Fatti, Jánosi, Somvári I., ill. Békési, Málik, Verebélyi, Pecznyik. (Nagy Mihály) Ifjúságiak: Békési FC— Kiskőrös 1—0. Makó—Mezőberénvi FC 3-1 (3-0) Makó, 1000 néző. V.: Ignácz. Makó: Himer—Urbán, Sanyi, Bódi (Madránszki), Anda — Mező, Csák, Kiss, Karsai — Frank, Márki (Kondacs). Edző: Kolozsvári János. Mezőbe- rény: Steigerwald — Sajben (Mohovics), Hegedűs, Lenkefi, Pecze — Udvari, Kelemen, Szász, Lipták — Rácz A., Vad. Edző: Borgula János. 10. perc: Mező remek ütem­ben indította Frankot a jobb ol­dalon, aki az alapvonalig vezet­te a labdát, és beadását Csák öt méterről a kapuba továbbította, 1—0. 18. perc: A bal oldalon Kiss lódult meg, majd középre lőtt, és labdáját a jól érkező Csák egy pattanás után a jobb alsó sarokba bólintotta, 2—0. 41. perc: Csák a félpályáról indult, bevezette a labdát a 16- osról belülre, majd amikor min­denki beadást várt, hat méterről a rövid sarokba helyezett, 3—0. 53. perc: Lipták 20 méteres szabadrúgása átjutott a sorfa­lon, és Kelement találta gól­helyzetben, aki nyolc méterről a sarokba bombázott, 3—1. A hazaiak az első perctől kezdve saját térfelükre szorítot­ták a vendégeket, és nem is en­gedtek a szorításból, amíg két­gólos előnyre szert nem tettek. Fordulás után már nem volt sze­rencséje a makóiaknak, kidol­gozott helyzeteik sorra kima­radtak. Feljött a Mezőberény, de helyzeteiket nem tudták érté­kesíteni a vendégek, így a hazai­ak győzelme teljesen megérde­melt. Jó: Csák, Sahi, Mező, Frank, Urbán, ill. Hegedűs, Ke­lemen. ''Ifjúságiak: Makó—Mező- berényi FC 1—2. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kalocsa—Cegléd, SZVSE—Szeged FC 1—0(1— 0), Kiskundorozsma—Szentes 3—0 (2—0). Megyei I. osztály Jamina Patrick SE— Füzesgyarmat 0—0 Békéscsaba, 200 néző. V.: Megyebíró.' Jamina: Stumpf — Szűcs, Mázán, Kovács, Schneider, Pusztai, Tóth, Ig- ricz, Fehérvári, Belicza (Bánszki), Mihály (Pozsár). Edző: Turcsek Zoltán. Füzes­gyarmat: Sárközi — Baloghr (Jónás), Kovács S., Huszár, Petri, Dan (Csákó), Pardi, Be- nyó, Boross, Tőkés, Boldizsár. Edző: Lázár István. Az első félidőben mindkét oldalon egy-egy kapufát rúgtak. Aztán egyre több szabálytalanság történt. Hullottak a sárga la­pok, de kétszer a piros is. A kilenc főre olvadt hazaiak el­len azonban nem tudtak nyerni a vendégek. Kiállítva: Ko­vács (utánrúgásért) az 59., Szűcs (rálépett az ellenfél fek­vő játékosára) a 74. percben. Jó: Schneider, Pusztai, Tóth, ill. Sárközi, Petri, Pardi. (Ra­vasz Pál) Gyomaendró'di Barátság— Szeghalom SC 2—1 (0—1) Gyomaendrőd, 450 néző. V.: Markóth. Gyomaendrőd: Nagy S.—Juhász, Karácsony, Dobó, Dinya, Balázs Zs., Nagy E., Máté (Polányi), For­gács, Tóth Zs. (Orovecz), Pa­taki (Gardi). Edző: Kéki Elek. Szeghalom: Vári — Szabó, Tóth Zs., Tóth J., Macsári, Ko­zák, Baranya (Barna), Schultz, Vámos, Zsombok A., Zsom- bok J.. Játékos edző: Tar Zol­tán. A támadólag fellépő haza­iak ellen egy ügyes kontra ré­vén vezetéshez jutottak a ven­dégek. Fordulás után már nem bírták a kapujukra nehezedő nyomást, így ha nehezen is, de Endrődön maradt a három pont. G.: Balázs Zs., az 55., Forgács a 65., ill. Vámos a 31. percben. Jó: Juhász, Karácsony, Dinya, Máté, ill. Schultz, Vámos. (Gardi Tamás) Battonya—Mezőhegyesi SE 2-1 (1-1) Battonya, 400 néző. V.: Mol­nár. Battonya: Kunos — Feke­te, Molnár, Papp, Simon, Ko­vács Zs., Árgyelán, Putnoki (Oláh), Mákos A., Mákos Á., Magyar Cs. (Földesi). Edző: Ju­hász Zoltán. Mezőhegyes: Szil­va — Kovács, Farkas, Lovász, Roszkos, Kolozsi, Dénes, En­gelhardt, Csordás, Pálhidai, Zsóri. Edző: Vígh József. A két szomszédváros találkozója a hagyományoknak megfelelően alakult. Nem volt szép játék, de nagy küzdelem jellemezte a mérkőzést. G.: Kovács Zs., a 42., Mákos A. a 70., ill. Kolozsi az 5. percben. Jó: Papp (a me­zőny legjobbja), Molnár, Si­mon, ill. Szilva, Kolozsi, Engel­hardt. (Lukács István) Elek SK—Medgvesegyháza 0—<)' Elek, 250 néző. V.: Zábrák. Elek: Botás — Szabó, Kohut, Sarkadi, Séllei, Ferenczi (Ka- pocsai), Kádár, Bálint, Szűcs, Domokos, Papp. Játékos 'edző: Séllei Gyula. Medgyesegyhá- za: Relu—Kuzma, Kiss, Petru- zsán, Holecz, Kovács (Gubcsó), Zsurzsucz I., Szabó,. Mocsári, Vágási (Oláh), Zsurzsucz II. Edző: Bíró Géza. Alacsony színvonalú mérkőzésen mind­két csapat elgondolás nélkül ját­szott, így nem is születhetett más eredmény. Jó: egyik csa­patból sem lehet kiemelni sen­kit. (Hotya Mihály) Csabacsűd—Tótkomlós 3-1 (0-0) Csabacsűd, 300 néző. V.: Zsur- ka. Csabacsűd: Balatoni — Valencsik, Brlázs, Csicsely, Fügedi, Kondacs (Varga J.), Pil- lár, Varga T., Urbancsok, Jelen (Hován G.), Lénáit. Edző: Ré­tes Pál. Tótkomlós: Bordás — Tóthabonyi, Hovorka, Pásztor (Mitykó), Szpisják, Petrina, Ba­sa, Papp, Szatmári, Bakai, dr. Lehoczki. Edző: Matajsz Pál. Az első félideji hazai fölény a második játékrészben gólokká érett. A hazai csapat végig irá­nyította a mérkőzést. G.: Varga J. a 63., 71. és a 85., ill. Petrina a 82. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Papp, Bordás. (Szilá­gyi Mihály) Kamut—Gyulavári 1—0 (0-0) Kamut, 150 néző. V.: Dajka. Kamut: Gazsó — Tárnok (Bognár II.), Danicska, Szűcs, Knapp, Murvai (Botyánszki), Antmann (Maléth), Bognár I., Gajdács, Balogh, Hajdú. Edző: Bora Imre. Gyulavári Cabrio- Szebaflex: Clep—Burai, Him- ler, Mag, Szabó. Csipke, Répási (Dán), Tapasztó. Cziczeri, Banc, Oláh. Edző: Csorba Já­nos. A gyulaváriak pályaválasz­tó joguktól el vannak tiltva, így a mérkőzést Kamuton rendez­ték. Végig jó iramú, küzdelmes SPORTOLÓKNAK 15% étel kedvezmény a Kamuti Csárdában, telefon: 341-268, a Teleki Csárdában, telefon: 482-231 . mérkőzésen a hazaiak Gurbai 55. percben lőtt góljával megér­demelten nyertek. Jó: Danics­ka, Knapp, Balogh, Hajdú, ill. Burai, Szabó, Cziczeri. (Szlan- csik János) Kunágota—Nagyszénás 0-2 (0-1) Kunágota, 300 néző. V.: Varga P. Kunágota: Lakatos — Je­szenszky Multyán Cs., Juhász, Körösi, Multyán Zs., Berta (Sóstai), Pócsik (Varga), Mul­tyán L„ Samu, Szabó (Török). Játékos edző: Gábor Zoltán. Nagyszénás: Such — Takács, Zábrák, Rakusz, Hankó, Feke­te, Basiu (Varga), Horváth (He­gedűs), Árgyelán, Mészáros, Lakatos (Nagy A.). Edző: Kvasznovszky József. A hazai csapat nagyon mérsékelt telje­sítményt nyújtott. A lelkesedés kevés volt a sokkal képzettebb Nagyszénással szemben. G.: Árgyelán a 15., Horváth a 60. percben. Jó: a hazai csapatból senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt, ill. Zábrák, Han­kó, Horváth, Árgyelán. (Szilá­gyi János) Békéscsabai MÁV SE— Gyomai FC 2—0 (0-0) Békéscsaba, 200 néző. V.: Ku­rucz. MÁV: Valuck — Braun, Bányik, Tóth M., Prekop, Hür- kecz, Galovicz Z., Bagyinka, Lonovics (Tóth A.), Gajdács, Marik. Edző: Braun Attila. Gyoma: Halász — Munkácsi, Gonda (Csikós), Pataki, Kovács (Kiss), Somogyi, Illyés, Erdei, Holló (Kocsis), Bányai, Dem- jén. Játékos edző: Somogyi Já­nos. A tabellán elfoglalt helyüket illetően mindkét csa­pat számára csak a győzelem volt elfogadható eredmény, melynek megfelelően nagy tak­tikai csata alakult ki az első félidőben, mindkét oldalon ki­hagyott helyzetekkel. A máso­dik játékrész gyors hazai góllal kezdődött. A folytatásban is a MÁV kezdeményezett többet, a gyomai ellentámadásokban ke­vés volt az átütő erő. Végül is a közepes színvonalú mérkőzé­sen a hazaiak sikere megérde­melt. G.: Bagyinka a 47., Gaj­dács a 82. percben. Jó: Valuk, Prekop, Tóth M., Bagyinka, Braun A., Galovicz Z., ill. a vendégcsapatból senki sem nyújtott átlagon felülit. IFJÚSÁGIAK: Jamina Pat­rick SE—Füzesgyarmat 4—0, Gyomaendrődi Barátság— Szeghalom SC 2—0, Batto­nya—Mezőhegyesi SE 3—1, Elek—Medgyesegyháza 2—0, Csabacsűd—Tótkomlós 3—0, Kamut—Gyulavári Cabrio­Szebalfex 4—1, Kunágota— Nagyszénás 0—1, Békéscsabai MÁV SE—Gyomai FC 1—1. Többet támadtak, magabiztos győzelmet arattak a fehér nadrágos házigazdák a megyei I. osztály tavaszi második fordulójában. Felvételünk egy csabacsűdi támadást örökít meg a komlósi kapu előterében. Csabacsűd—Tótkomlósi TC 3—1 Fotó: Lehoczky Péter A megyei bajnokság állása 1. Battonya 17 10 3 4 30—17 33 2.Gyomaendrődi Barátság 17 10 3 4 26—17 33 3. Jamina-Patrick SE 17 7 8 2 21—11 29 4.Gyomai FC 17 8 4 5 24—19 28 5. Tótkomlósi TC 17 7 6 4 20—12 27 6. Szeghalmi SC 17 8 3 6 34—29 27 7. Gyulavári 17 6 8 3 24—16 26 8. Csabacsűd 17 7 4 6 32—27 25 9.Elek SK 17 6 5 6 20—22 23 lO.Medgyesegyháza 17 5 6 5 19—23 22 11. Békéscsabai MÁV 17 5 4 8 19—26 19 12. Kamut SE 17 5 4 8 12—19 19 13.Nagyszénási SK 17 5 2 10 17—31 17 14.Mezőhegyesi SE 17 3 7 7 21—31 16 15. Füzesgyarmat 17 3 4 10 14—25 13 16. Kunágota 17 2 6 9 17—25 12 Következik Az NB Ill-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában a 18. fordulóban következik. Április 1., szombat 15.30 óra: Szentesi FC—Kecskeméti RSC. Április 2., vasárnap 15.30: Kecskeméti TE—Szegedi VSE, Mezőberényi FC— Mezőkovácsházi TE, Kiskőrös—Kiskunfélegyháza, Sze­ged FC—Cegléd, Gyulai FC—Makó, Orosházi MTK— Békési FC, Kalocsa—Kiskundorozsma. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 18. forduló­jában következik. Április 1., szombat 15.30: Szeghalom— Battonya, Gyomai FC—Medgyesegyháza. Április 2., va­sárnap 15.30: Füzesgyarmat—Békéscsabai MÁV, Tót­komlósi TC—Jamina-Patrick SE, Elek—Gyomaendró'di Barátság, Kamut—Csabacsűd, Nagyszénás—Gyulavári, Mezőhegyes—Kunágota. *■ Az Alföld csoport állása 1. Kecskeméti TE 17 11 3 3 45—15 36 2. Kiskőrös 17 9 4 4 33—15 31 3. Kalocsa* 16 8 4 4 29—17 28 4. Szegedi VSE 17 8 4 5 26—17 28 5. Szeged FC 17 9 1 7 32—25 28 6. Kiskunfélegyháza 17 7 7 3 29—20 27 7. Makó 17 8 2 7 30—21 26 8. Kecskeméti RSC 17 7 4 6 34—18 25 9.Gyulai FC 17 7 4 6 22—19 25 10. Szentesi FC 16 7 4 5 12—14 25 11. Kiskundorozsma 17 7 3 7 34—32 24 12. Orosházi MTK 17 6 2 9 24—26 20 13.Cegléd 17 5 3 9 23—30 18 14. Mezőberény i FC 17 5 2 10 13—45 17 15.Békési FC 17 4 2 11 17—42 14 16. Mezőkovácsházi TE 17 2 1 14 10—57 7 *= év végi eredményéből három büntetőpont levonva. Megugrott a Barátság és a Battonya