Békés Megyei Hírlap, 1995. március (50. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-20 / 66. szám

1995. március 20., hétfő SPOR' MEU-ßO^ © Fél tucat gól a békési kapuban Labdarúgó NB III Szeged FC— Mezőkovácsházi TE 3-0 (0-0) Szeged, 1000 néző. V.: Harsá- nyi. Szeged: Bán — Magyar, Bóka, Újvári — Szélpál, Illyés, Gréczi, Szabó Zs. (Kol- tai), Kanál (Dézsi) — Váczi (Miklós), Török. Edző: Czibe- re László. Mezőkováesháza: Tóth — Lucian, Radu, Matkó- csik, Marócsik — Mikula, Szekeres, Dumitriu, Mocsári (Mészáros) — Pilán, Varga. Edző: Gyöngyösi Károly. 50. perc: Illyés a bal oldali szögletzászlótól ívelhetett szabadrúgást a kapu elé, amit Török senkitől sem zavartatva fejelt a hálóba, 1—0. 80. perc: Újvári nagyszerű­en szöktette a kitörő Szabó Zs.-t, aki lefutotta a védőket, és biztosan lőtt a kapuba, 2—0. 83. perc: Török ívelt be sza­badrúgást és a jól felugró Mik­lós a hálóba fejelte a labdát, 3—0. Nehezen lendült bele a ha­zai együttes. Az első félidőben hiába birtokolta többet a lab­dát, mindent középen akart megoldani, ott viszont a lelke­sen védekező vendégek való­ságos élő falat húztak. A máso­dik félidőben széleken veze­tett akciókkal igyekezett fel­törni a kovácsháziak védelmét a hazai csapat, s három alka­lommal ez sikerült is nekik. A lelkes sereghajtó becsülettel helytállt az NB Il-es terveket szövögető Tisza-partiak ott­honában. Jó: Török, Újvári, Illyés, ill. Radu, Tóth, Szeke­res. Ifjúságiak: Szeged FC— Mezőkovácsházi TE 2— I. Gyulai FC—Békési FC 6—0(3—0) Gyula, 500 néző. V.: Bá- nóczky. Gyula: Szabó — Re- setár, Bélteki (Frankó), Szilá­gyi, Lévai (Kiss S.) — Szege­di, Kiss L., Tamási — Bíró K. (Papp), Kurucz, Gyura. Edző: Fodor Sándor. Békés: Tüskés — Farkas, Ottlakán, Kondacs, Lipták — Fehér (Jánosi), Fa- bulya, Szarvas — Somvári, Horváth, Czifrák (Ravasz). Edző: Nagy Mihály. 7. perc: Egy kissé meglepő büntetőt Fehér a kapu fölé vá­gott. 20. perc: Egy szép gyors támadás során Kurucz jobbra tolta a labdát Gyura elé, aki laposan lőtt a kapuba, 1—0. 37. perc: Tamási jobb olda­lon harcolt a labdáért, élesen lőtte a kapu elé, melyet Ku­rucz közbevetődve droppolt a hálóba, 2—0. 41. perc: Lévai indította Kuruczot a bal oldalon, beadá­sára Kiss László érkezett kö­zépen és biztosan értékesítette a helyzetet, 3—0. 49. perc: Lévai lerántásáért — mivel volt már egy sárgája — Kondacsot a játékvezető ki­állította. 50. perc: Kurucz balról centerezte a labdát Szegedi elé, aki nem hibázott, 4—0. 80. perc: Egy bal oldalra ívelt labdára Gyura csapott le és több ügyes csel után meg­szerezte a hazaiak ötödik talá­latát, 5—0. 87. perc: Kiss Sándor jobb oldalon indította Kuruczot, aki futtából bombázott a ven­dégek kapujának bal felső sar­kába, 6—0. A vendégek kihagyott 11 - ese után a hazai csapat egyre inkább átvette az uralkodó szerepet a pályán. A második félidő elejére elért tetemes előny után úgy tűnt, nem válto­zik az eredmény. De a hajrá­ban még rátettek a hazaiak egy lapáttal. A sportszerű megyei rangadón kitűnt, hogy a csa­patépítésben a gyulaiak a sze­zon kezdetén előbbre állnak mint a békésiek. Jó: Kiss L., Kurucz, Lévai, Resetár, ill. Tüskés, Lipták, Somvári. (Je­néi Kálmán) Ifjúságiak: Gyulai FC— Békési FC 2—0. Orosháza, 300 néző. V.: Hor­váth. OMTK: Ölei — Hóbei, Popol, Kálmán, Erzsiák (Ka- suba) — Nagy L., Sitkéi, Ro- hony (Kruzslicz), Méhes (Tóth-Kása) — Stef, Fülöp. Edző: Zalai Antal. Kiskundo- rozsma: Tóth Z. — Simonies, Szabó, Tóth-Kovács, Csonka (Hűvös L.) — Fábián, Keme- nes, Nagy (Hűvös G.)—Móra (Farkas), Tóth G. Edző: Vágó Attila. 2. perc: Bal oldali támadás nyomán Sitkéi és Hűvös G. ütközött, a játékvezető hono­rálta a csatár műesését, 11-est ítélt. A büntetőt Kemenes a kapu közepébe vágta, 0—1. 18. perc: A lesgyanús hely­zetben a bal oldalon elfutó Móra beadását Tóth G. leke­zelte és négy méterről a bal alsó sarokba lőtte, 0—2. 52. perc: Tóth G. másod­szor beívelt jobb oldali szögle­tét Tóth-Kovács a kapufa mellől a jobb sarokba fejelte, 0—3. 78. perc: Tóth G. jobb olda­li szögletét az ezúttal is elmé­lázó Ölei mellett Tóth-Ko­vács fejelte a kapuba, 0—4. Az erősen vitatható 11-es nagyon visszavetette az OMTK-t. Bár igyekeztek a kék-fehérek, de rengeteg hibá­val játszottak. A vendégek a vezetés birtokában egyre ma­gabiztosabbak lettek és les­gyanús helyzetből növelték előnyüket. Szünet után tovább gyengélkedett a hazai csapat, helyzetet sem tudtak kialakíta­ni a dorozsmai kapu előtt. A vendégek éltek a felkínált le­hetőséggel és ilyen arányban is megérdemelten nyertek az el­képzelés nélkül játszó OMTK ellen. Gyenge játékvezetés. Jó: Popol, Kálmán, ill. Tóth- Kovács, Fábián, Tóth G. (Sel- meczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK—Kiskundorozsma 3— 2. Mezőberényi FC— Kiskunfélegyháza 0—0 Mezőberény, 300 néző. V.: Kovács. Mezőberény: Stei­gerwald — Sajben, Pecze, Lipták, Fen ke fi —- Udvari, Hegedűs, Darócz, Szász (Mo- hovics) — Vad, Kelemen. Edző: Borgula János. Kiskun­félegyháza: Bánó-Szabó — Fekete I., Márton, Skribics, Tokai (Kertész) — Újfalusi, Fekete Zs., Csincsák, Korom —Fütyü (Papp), Bertus. Edző: dr. Iványi Mihály. Végig iramos, helyenként kemény mérkőzésen a hazai­aknak több helyzetük volt, de találatot egyik csapat sem tu­dott elérni. Jó játékvezetés mellett igazságos döntetlen született. Jó: Steigerwald, Pe- ce, Hegedűs, Darócz, ill. Bá­nó-Szabó, Újfalusi, Fekete Zs., Csincsák. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Kiskunfélegyháza 2—0. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Cegléd—Szegedi VSE 0—0, Kecskeméti TE— Makó 1—0 (1—0), Szentesi FC—Kalocsa elhalasztva, Kiskőrös—Kecskeméti RSC 1—0(0—0). Megyei I. osztály Szeghalom SC—Elek SK 5—2 (2—2) Szeghalom, 200 néző. V.: Me­gyebíró. Szeghalom: Vári — Szabó, Kozák, Tóth, Lakatos, Macsári (Barna), Fürj, Schultz, Vámos, Zsombok A., Zsombok J. Edző: Tar Zoltán. Elek: Veres — Sarkadi, Kohut (Kapocsán), Pigler, Papucza (Botás), Séllei, Papp, Ferenc- zi, Bálint, Domokos, Kádár. Játékos edző: Séllei Gyula. Ki­tűnően előkészített pályán, korrekt játékvezetés mellett kiegyenlített első félidő után a hazaiak a második játékrész­ben minden tekintetben job­bak voltak, megérdemelten nyertek a sportszerűen küzdő vendégek ellen. G.: Zsombok J. 4, Zsombok A., ill. Domo­kos 2. Jó: Tóth, Macsári, Zsombok J., ill. Séllei, Domo­kos. Gyomai FC—Jamina Patrick SE 1-1 (0-0) Gyomaendrőd, 700 néző. V.: Balogh. Gyoma: Halász — Munkácsi, Gonda, Pataki, Ko­vács (Kocsis), Somogyi, Bá­nyai, Erdei (Kiss), Holló, Gu- buez, Demjén. Játékos edző: Somogyi János. Jamina: Stumpf — Szűcs, Mázán (Lip­ták), Kovács, Schneider, Pusz­tai, Tóth, Igricz, Fehérvári, Belicza, Mihály. Edző: Tűr­ések Zoltán. A rangadó ke­mény, közepes színvonalú összecsapást hozott. A máso­dik félidőben a kitámadó ven­déglátók ellen már veszélyes kontraakciókat vezetett a Ja­mina, végül is reális eredmény született. G.: Gonda (11-es- ből) a 68., ill. Kovács a 65. percben. Jó: Halász, Gonda, Pataki, Demjén, ill. Stumpf, Kovács, Igricz, Belicza. (V. I.) Mezőhegyesi SE— Gyomaendrődi Barátság 0—1 (0-0) Mezőhegyes, 250 néző. V.: Klembucz. Mezőhegyes: Szilva — Kovács, Deli, Lo­vász, Juhász (Roszkos), Csor­dás, Dénes, Engelhardt (Trun- gel), Kindel, Pálhidai, Zsóri. Edző: Vígh József. Gyoma­endrőd: Nagy S. — Balázs L., Karácsony, Dinya, Dobó, Má­té, Nagy E., Balázs Zs., Gardi, Forgács, Tóth. Edző: Kéki Elek. Tapogatózó első félidő­ben a hazai együttes kihagyta helyzeteit. Szünet után a ven­dégek ügyesen megtartották a labdát és egyetlen helyzetüket értékesítették. G.: Balázs Zs. az 57. percben. Jó: Szilva, ill. Nagy S., Balázs L., Kará­csony, Dinya, Balázs Zs. (Per­laki János) Tótkomlós—Gyulavári Cabrio-Sze-Baflex 0—0 Tótkomlós, 300 néző. V.: Kér­dő. Tótkomlós: Bordás — Pásztor II., Hovorka, Imre, Szpisjak, Pásztor I., Papp, Ba­kai (Tóth-Abonyi), Szatmári, dr. Lehoczki (Mitykó), Basa. Edző: Matajsz Pál. Gyulavá­ri: Clep — Burai, Hirmler, Csorba, Szabó, Csipke, Szám- fira, Tapasztó, Cziczeri, Banc, Oláh. Edző: Csorba János. Egyenlő erők küzdelmében igazságos döntetlen eredmény született kiváló játékvezetés mellett. Jó: Hovorka, Papp, Bakai, ill. Clep, Hirmler, Banc. Kamut SE—Kunágota 0—0 Kamut, 150 néző. V.: Rózsa. Kamut: Gazsó — Botyánszki, Danicska, Szűcs (Kreisz), Knapp, Bognár I. (Bálint), Antmann, Gajdács, Bognár II., Balogh, Hajdú. Edző: Bora Imre. Kunágota: Lakatos — Jeszenszki, Multyán Cs., Sza­bó, Körösi, Sailai (Varga), Multyán L., Gábor (Sóstai), Berta, Multyán Zs., Samu. Já­tékos edző: Gábor Zoltán. Vi­haros szélben kiegyenlített el­ső félidő után a folytatásban a hazaiak jobbnál jobb helyzete­ket hagytak ki, így reális a végeredmény. Jó: Gazsó, Ba­logh, ill. Lakatos, Multyán L. (Szlancsik János) Medgyesegyháza— Békéscsabai MÁV 2-1 (1-1) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Csonka. Medgyesegyhá­za: Homik (Relu) — Kuzma, Kiss, Juhász (Gubcsó), Ho- lecz, Petruzsán, Zsurzsucz Zs., Mocsári, Szabó, Vágási, Zsurzsucz G. Edző: Bíró Géza. MÁV: Valuk — Kondacs, Tóth M., Galovicz Z., Deák (Marik), Braun, Gajdács, Pre- kop, Bányik (Hürkecz), Ba- gyinka, Lonovics (Pécs). Edző: Braun Attila. Az első félidő csapkodó játéka után a második félidőben az erősen feljavult medgyesi csapat megérdemelt győzelmet ara­tott. Kitűnő játékvezetés. G.: Szabóa44.,a75., ill. Lonovics a 17. percben. Jó: Kiss, Zsur­zsucz G., Szabó, ill. Kondacs, Prekop, Bányik. (Németh Ist­ván) Nagyszénás—Battonya 0—0 Nagyszénás, 500 néző. V.: Ko- kavecz A. Nagyszénás: Such — Takács, Zábrák, Brachna, Árgyelán S., Fekete E. (Varga Zs.), Basiu, Horváth, Godár, Héjas T., Lakatos (Hegedűs). Edző: Kvasznovszki József. Battonya: Kunos — Fekete J. (Daróczi), Molnár, Oláh, Si­mon (Földesi), Kovács, Ár­gyelán, Papp, Mákos A., Má­kos Á., Puttnoki. Edző: Juhász Zoltán. Két ellentétes félidőt játszottak a csapatok, az első­ben a hazaiak, a másodikban a vendégek veszélyeztették a kapukat. Nagy csatában még­sem bírtak egymással, így mindkét csapat bánatára dön­tetlen született. Jó: Zábrák, Brachna, Árgyelán S., Héjas T., ill. Kunos, Papp, Mákos A., Puttnoki. (Benkó'László) F üzesgy armat—Csabacsűd 2—4 (0-1) Füzesgyarmat, 400 néző. V.: Németh. Füzesgyarmat: Sár­közi — Balogh (Jónás), Ko­vács S., Csák, Huszár, Dán (Barta), Boldizsár, Boros, Ko­vács Zs., Tőkés, Benyó. Edző: Lázár István. Csabacsűd: Ba­latoni — Valencsik, Brlár.s, Csicsely, Fügedi, Varga, Pi­lán, Hovan, Kondacs, Jelen, Lénárt. Edző: Rétes Pál. A ha­zai csapat végig nagy iramot diktált, fölényét nem tudta ki­használni, míg a vendégek lel­kes játékuk alapján megérde­melten vitték el a három pon­tot, kitűnő játékvezetés mel­lett. G.: Dan a 65., Benyó a 89., ill. Pilán a 10. és a 60., Lénárt a 70., Varga a 88. perc­ben. Jó: az egész vendég csa­pat, ill. a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni. (Szabó László) IFJÚSÁGIAK: Szeghalom SC—Elek SK 4—4, Gyomai FC—Jamina Patrick SE 1—4, Mezőhegyesi SE—Gyomaend­rődi Barátság 2—0, Tótkom­lós—Gyulavári Cabrio-Sze­Baflex 3—1, Kamut SE— Kunágota 3—1, Nagyszénás— Battonya 2—1, Füzesgyar­mat—Csabacsűd 0—0. Kurucz Ádám, aki visszatért Gyulára, két góllal járult hozzá csapata sikeréhez a tavaszi nyitányon a Békési FC elleni megyei rangadón. Gyulai FC—Békési FC 6—0 Fotó:LehoczkyPéter Orosházi MTK— Kiskundorozsma 0—4 (0—2) Az Alföld csoport állása 1. Kecskeméti TE 16 10 3 3 40—14 33 2. Kiskőrös 16 8 4 4 31—14 28 3. Kalocsa * 15 8 4 3 28—15 28 4. Szeged FC 16 9 1 6 32—24 28 5. Szegedi VSE 16 7 4 5 25—17 25 6. Gyulai FC 16 7 4 5 21—14 25 7. Szentesi FC 15 7 4 4 12—11 25 8. Kiskunfélegyháza 16 6 7 3 24—19 24 9. Makó 16 7 2 7 27—20 23 10. Kecskeméti RSC 16 6 4 6 33—18 22 11. Kiskundorozsma 16 6 3 7 31—32 21 12. Orosházi MTK 16 6 2 8 24—25 20 13.Mezőberényi FC 16 5 2 9 12—42 17 14. Cegléd 16 4 3 9 21—29 15 15.Békési FC 16 4 2 10 16—40 14 16. Mezőkovácsházi TE 16 2 1 13 9—52 7 * = a végeredményből év végén három pontot levonnak. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában kö­vetkezik. Március 25., szombat 15.00: Kecskeméti RSC— Orosházi MTK, Mezőkovácsházi TE—Kecskeméti TE, Kiskunfélegyháza—Gyulai FC, Szegedi VSE—Szeged FC. Március 26., vasárnap 15.00: Kiskundorozsma— Szentesi FC, Kalocsa—Cegléd, Békési FC—Kiskőrös, Makó—Mezőberényi FC. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 17. forduló­jában következik. Március 25., szombat 15.00: Gyoma­endrődi Barátság—Szeghalom SC, Battonya—Mezőhe­gyesi SE, Jamina Patrick SE-Füzesgyarmat. Március 26., vasárnap 15.00: Békéscsabai MÁV—Gyomai FC, Kuná­gota—Nagyszénási SK, Gyulavári—Kamut SK, Csaba­csűd—Tótkomlósi TC, Elek SK—Medgyesegyházi TE. A megyei bajnokság állása 1. Battonya 16 9 3 4 28­-16 30 2. Gyomaendrődi Barátság 16 9 3 4 24—16 30 3. Jamina Patrick SE 16 7 7 2 21­-11 28 4. Gyomaendrődi FC 16 8 4 4 24—17 28 5.Tótkomlósi TC 16 7 6 3 19­- 9 27 6. Szeghalmi SC 16 8 3 5 33—27 27 7. Gyulavári 16 6 8 2 24—15 26 8. Csabacsűd 16 6 4 6 29­-26 22 9. Elek SK 16 6 4 6 20—22 22 10. Medgyesegyháza 16 5 6 5 19­-23 21 11. Kamut SE 16 4 4 8 11­-19 16 12. Mezőhegyesi SE 16 3 7 6 20—29 16 13. Békéscsabai MÁV SE 16 4 4 8 17­-26 16 14. Nagyszénási SK 16 4 2 10 15­-31 14 15. Kunágota 16 2 6 8 17­-23 12 16. Füzesgyarmat 16 3 3 10 14—25 12 Zsombok J. négyszer büntetett