Békés Megyei Hírlap, 1994. november (49. évfolyam, 258-283. szám)

1994-11-14 / 269. szám

1994. november 14., hétfő © SPOK1 WELL®'-'5 Jobb volt a listavezető BVSC—Békéscsabai Főiskola DSE 3:0 (3, 7,3) w NB I-es női röplabdamérkőzés, Budapest, 100 néző. JrV° V.: Karádi, Simái. BVSC: Mátrai, Lengyel, BEN- KŐ, Grózer, Lőrincz, ANCSIN. Cs.: Wolf. Edző: dr. Kotsis Attiláné. Békéscsaba: Kolarovszki, Mező, Grúsz, Bajkó Enikő, Kazár, Vásárhelyi. Cs.: Somogyvári, Guj, Búzássy, Széplaki. Edző: Kormos Mihály Nem a legjobb előjelekkel készültek a békéscsabaiak, hi­szen szombaton reggelre a csa­pat egyik erőssége, Bajkó Ju­dit belázasodott, így teljesen új összetételű együttes lépett pályára a fővárosban. Az első szettben az újonc vendégek megszeppenten kezdtek, nem így a rutinos hazaiak, akik jó sáncmunkával, kemény leüté­sekkel 17 perc alatt nyerték a játszmát. A második szettben kiegyenlített küzdelem folyt a pályán 7:5-ig partiban voltak a főiskolások, ám ezt követően a volt válogatott Benkő vezérle­tével elhúztak a vasutasok és biztosan nyertek. A harmadik szett elején a hazaiak 7:0-ás előnyhöz jutottak, majd a ven­dégeknél több cserejátékos is pályára lépett, ám ők sem tudtak változtatni a mérkőzés alakulá­sán, így született meg az ötven percig tartó összecsapáson a magabiztos hazai győzelem. Nem sok esélye volt az újonc békéscsabaiaknak a listavezető BVSC elleni ta­lálkozón, akiknek egyértel­mű a célkitűzése, hogy jövő­re az Extra Ligában szere­peljenek. A jobb játékerőt képviselő vasutasok igazol­ták is a papírformát, maga­biztos játékkal nyertek a kissé megilletődött főiskolá­sok ellen. Kormos Mihály:—Ebben a kényszerű összeállításban most játszottunk először az NB I-ben, így csak ennyire voltunk képesek a listavezető otthonában. T.B.I. Az elsősiker Gyulai SE—Vasútépítő TSE 7:5 0^ OB I B-s sakk csa- patbajnoki mérkő­■■ zés, Gyula. Gyulai győztesek: Emődi (2. tábla), Fekete (4. tábla), Pfeiffer (5 tábla), dr. Goszto- lya (7. tábla). Döntetlent ért el: Sax (1. tábla), Kocsis (3. tábla), Csomós R. (8. tábla), Kis (10. tábla), Szabó M. (11. tábla), Nagy (12. tábla). Megszerezte első győzelmét az újonc hazai csapat a főváro­si Vasútépítő ellen. A lelkes hazaiak, ha jobban összponto­sítanak még nagyobb arány­ban is nyerhettek volna a ven­dégek ellen. Reméljük a mos­tani siker további lendületet ad a fürdővárosi csapatnak az OB 1 B-ben. Két győzelem Vasas-Ilzer—Békéscsabai Előre FC 1—4 (1—2). NB I-es ifjúsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Fáy u. 100 néző. V.: Tamássy. Békéscsaba: Nagy Zs.— Molnár (Kvasz), Czipó, Lonovics, Valentényi — Balog Z., Kurilla (Lábos), Nagy K., Kovács P. (Vadas A.)—Petruzsán, Hídvégi (Dani). Edző: Ogrincs Pál. G.: Koltai, ill. Petruzsán (11- esből), Balog Z., Kovács P., Dani. Jó: Czipó, Balog Z., Kovács P., Kurilla. Végig mezőnyfölényben játszottak a békéscsabaiak. Az első negyedóra végén büntetőből szereztek vezetést a vendé­gek, amelyet húsz perc elteltével leshelyzetből egyenlítettek ki a piros-kékek. Szünet után megmutatkozott a csabaiak erőfölénye és nagyobb játéktudása, s ennek révén ebben a játékrészben is kétszer juttatták a labdát a vendéglátók kapujába. Ha Dani helyzetkihasználása jobb, még nagyobb arányú lehetett volna győzelmük a rangadón. Ezzel a győzelmükkel a békéscsabaiak a harmadik helyre tornászták fel magukat. Vasas-llzer—Békéscsabai Előre FC 1—3 (0—1) NB I-es ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Fáy u. 50 néző. V.: Szombathelyi. Békéscsaba: Nagy R.—Makai (Mazula), Futaki, Koszta, Balog Zs.,—Zsibrita, Harmati, Nagy M., Csulik— Borbola, Garai (Forrai). Edző: Marik László. G.: Vitok, ill. Borbola 2, Garai. Szünet után egyre-másra teremtettek helyzeteket a csabai­ak a házigazdák kapujánál, s győzelmük teljesen megérdemelt. Jó: Borbola, Zsibrita, Harmati, Koszta. Orosházi siker a rangadón Tolnai SE—Orosházi MTK 4:10 NB I A csoportos női asztalitenisz csapatbajnoki mérkőzés, Tolna. Orosházi győztesek: Kulagina, Molnár Z. 3—3, PidI 2, Harsányi 1 és a Kulagina—PidI páros. A párosok után 1:1-re állt a két veretlen együttes csatája. Ezt követően a hazaiak 3:l-es előnyhöz jutottak, miu­tán Hereiig J. legyőzte PidI Zitát, Bolvári K. pedig Harsá- nyit. Kulagina nyert Balogh ellen, majd Molnár Z. legyőzte Hereiig Gabriellát. A követ­kező kör után már 6:4-re ve­zettek az orosháziak, majd az utolsó négy mérkőzés meg­nyerését követően az egy busszal csapatukat elkísérő vendégszurkolók vastapssal kö­szönték meg az orosháziak jó játékát, akik biztosan nyerték a rangadót. Külön elismerés illeti dr. Tóthabonyi Jánost, a vendé­gek orvosát, aki az elmúlt na­pokban talpra állította a Moszk­vából arc- és homloküreg-gyul- ladással visszaérkező Kulagi- nát. Az orosz idegenlégiós jó játékkal a győzelem egyik fő részesévé vált. Sáth Sándor. — A várako­zásnak megfelelően az oroshá­zi lányok a nagy vetélytárs ott­honában győzni tudtak a ran­gadón, így hat forduló után veretlenül vezetik a tabellát. Legközelebb pénteken, no­vember 18-án, 17 órakor ját­szunk hazai környezetben a Kecskeméti Spartacus ellen. Békési SE—Kapos Zselic 9:9 NB IA csoportos férfi aszta­litenisz csapatbajnoki mér­kőzés, Békés. Békési győzte­sek: Balogh 3, Csarnai, Lip- ták 2—2, Seres 1 és a Csar­nai—Seres páros. A párosokat követően 1:1 -re állt a mérkőzés, miután a Csar­nai—Seres duó jó játékkal ver­te 2:0-ra a Szabados—Báli ket­tőst. A másik találkozón a Czi- na—Sebestyén páros ugyan­ilyen arányban kapott ki a Var­ga—Simon duótól. Az egyesekben az első kör után 3:3-ra alakult az állás, miután Seres legyőzte Vargát, Csarnai pedig Bálit. A folyta­tásban a békésiek Balogh két, valamint Csarnai és Lipták győzelmével 7:4-re elhúztak. Ezt követően is lendületben maradtak a hazaiak és 9:6-os előnyhöz jutottak. Ekkor ért­hetetlenül megtorpantak a bé­késiek. Előbb Simon legyőzte Serest, majd Varga is nyert Lipták ellen. Az utolsó sors­döntő találkozón, Szabados győzött Csarnai ellen, így ala­kult ki a 9:9-es döntetlen. A békésiek győzelmet szalasz­tottak el a tabella alsóházában tanyázó, a nyáron meg­gyengült kaposvári gárda ellen. A békésiek párosa, Csarnai (balról) és Seres legyőzte a kaposváriak kettősét. A folytatásban azonban nem sikerült megnyer­ni a békésieknek a mérkőzését. Az NB l-es asztalitenisz-bajnokság­ban: Békési SE—Kapos Zselic 9:9 Fotó: Lehoczlty Péter W. T. F. taekwon-do B kategóriás országos bajnokság, Békés Három békéscsabai aranyérem Élvezetes párharcoknak lehettek tanúi a nézők a nők versengése során is. Felvételünkön balról a szegedi Gesztesi, jobbról a fővárosi Popelyák küzd. Középen a mérkőzés vezetője, Engrich Mariann háromdanos mester, a sportág kétszeres világbajnoka látható Fotó: Lehoczky Péter Az elmúlt hét végén Békésen, a városi sportcsarnokban rendezték meg a W. T. F. taekwon-do B kategóriás országos bajnokságot, amelyen felnőtt és junior korosztályban bonyo­lították le a párharcokat Az országos szövetség versenye a Békéscsabai Chon-Ji W. T. F. Taekwon-do Szabadidő Sport­egyesület, a békési művelődési központ valamint a békési sportcsarnok közös szervezésében zajlott, amely igen népes mezőnyt toborzott össze a sportág 16 klubjából, szakosztá­lyából. A két korosztályban 123 sportoló küzdött három színtéren, tíz súlycsoportban, s avattak bajnokot a küzdel­mek legvégén. Az egész napon át tartó küzdel­mekben több fehér és sárga öves sportoló állta a versenyt a ruti­nosabb ellenfelével szemben, sőt, egyikük, a békéscsabai Gyumbier Anikó a junior kor­osztályban meg is „tréfálta” a többieket azzal, hogy nem ijedt meg, s bátor harcmodorának köszönhetően élete első verse­nyén máris a dobogó legmaga­sabb fokára állhatott: — Február óta ismerkedem a sportággal, de álmomban sem gondoltam arra, hogy országos bajnok lehetek. Borzasztóan jó érzés, de tudom, hogy szeren­csém volt ellenfeleimmel szem­ben. Még most sem hiszem el, hogy mindez igaz!... De mennyire, hogy az! S az ő sikerét követték mások is a bé­késcsabaiak közül, akik szintén bajnoki címet szereztek, így Leszkó András és Máris Kriszti­án. De kitűnt Burányi, Szekeres, Kovács /., a békésiek közül Nyí­ri és Muzamel, akik éremszer­zők lettek, s ezzel tevékenyen hozzájárultak ahhoz, hogy a csapatok versenyében a Chon- Ji holtversenyben végzett a má­sodik helyen az MTK-vak A gördülékenyen és általános vé­lemény szerint színvonalasan megrendezett versenyen meg­mutatkozott, hogy jó úton halad az utánpótlás-nevelés, akik kö­zött többen döngethetik az A kategória kapuját is. (Gyurkó) Eredmények. (Győztesek és Békés megyei dobogósok). Férfiak. Felnőt­tek. —54 kg: bajnok: Berényi Tamás (Tápióság). —64 kg: bajnok: Leszkó András (Chon-Ji 1. Békéscsaba), 3. Muzamel (Chon-Ji 3. Békés). —70 kg: bajnok: Kása Zollán (Tájfun SE). —76 kg: bajnok: Sümegi Tamás (Pesterzsé­bet). + 76 kg: bajnok: Bálint András (Olimpos Kwon). Juniorok. —54 kg: bajnok: Húsz Mario (Korijó Buda­pest). —58 kg: bajnok: Máris Kriszti­án (Chon-Ji 1. Békéscsaba), 3. Szeke­res (Chon-Ji 2. Békéscsaba) —64 kg: bajnok: Tomóczky Csaba (Vörös Sár­kány), 2. Bárányi (Chon-Ji 1. Bcs.). — 70 kg: bajnok: Molnár Gábor (Vörös Sárkány). + 70 kg: bajnok: Grabwohl Tamás (Tájfun SE), 3. Kovács I. (Chon- Ji 1. Bcs.), Nyíri (Chon-Ji 3. Békés). Nők. Felnőttek. 55 kg: bajnok: Farkas Renáta (Mindszent). 60 kg: bajnok: Alapi Erika (Tájfun). + 60 kg: bajnok: Lovász Andrea (Pesterzsébet). Junio­rok. 55 kg: bajnok: Cziffik Dóra (Olimpos Kwon). 60 kg: bajnok: Gyumbier Anikó (Chon-Ji I. Bcs.). + 60 kg: bajnok: Scrub Andrea (MTK). Kiilündíjak. A legeredményesebb csapat: Tájfun SE Budapest. A leg­technikásabb versenyző: Farkas Esz­ter (Olimpos Kwon) és Húsz Marió (Korijó Budapest). A legsportszerűbb laekwon-dos: Fábián Melinda (Tájfun SE) és Máris Krisztián (Chon-Ji L). A legjobb Békés megyei sportolónak já­ró díjat Gyumbier Anikó érdemelte ki. Két győzelem a hétvégén HC Szarvas-Nyírbátori KC 30-19 (15-10) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Szarvas, 500 néző. V.: Buvári, Pusztai. Szarvas: Demeter—Gilan 2, BERÉNYI 7, Nezezon 5, Szepes 7, Almási 2, Tusjak 2. Cs.: Somogyi (kapus), KORCSOK 1, Tóth B. 3, Serfel 1, Harsányi. Edző: Pataki György, Velky Mihály. Az ellenfél legjobb dobója: Kiss 7. Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2. 1 A szarvasiak kezdték a játékot, a második | percben Szepes hét- méteresből szerezte az első gólt. Aztán felváltva estek a gólok, a 12. percben 7—3-ra elhúzott a Szarvas. Ebben az időszakban Demeter jól védett, és a hazaiak által diktált iramot az ellenfél nehezen követte. Ezután az újonc Korcsokot is pályára küldte az edző, aki élete első NB I B-s mérkőzését ját­szotta, és máris góllal mutatko­zott be. Szünet után Somogyi állt a szarvasiak kapujába és a vendégek három gólra feljöttek, Kiss kétszer is betalált a szarvasiak kapujába az első per­cekben. Majd a szarvasiak lábra kaptak, és a 10. percben már 2(>—13 volt az állás. Ebben az időszakban Berényit nem tud­ták tartani a vendég védők, és sorozatban lőtte góljaiL A 21. percben Berényi 25—15-re ala­kította az állást. Ebben az idő­szakban tizenegy percig a ven­dégek nem tudtak gólt dobni. Ismét alábbhagyott a szarvasiak lendülete az utolsó percekben, és a tízgólos különbségnél nem tudtak nagyobb előnyre szert tenni. A közepes játékerőt képvi­selő nyírbátoriak ellen ennél nagyobb arányban is nyerhe­tett volna a Szarvas. Pataki György: — Az ered­mény úgy alakult, hogy vala­mennyi cserejátékos pályára lép­hetett, és örömteli volt, hogy az újonc Korcsok milyen magabizto­san mozgott a többiek között. Gedó két góljával kezdődött a találkozó. Ez megnyugtatta a hazaiakat, s a félidő közepéig ez három-négy gólos vezetést eredményezett, 18. perc: 10— 6. A folytatásban néhány kí- gyósi eladott labda és kiha­gyott helyzet felhozta az ellen­felet, és így minimális, egygó- los kígyósi vezetéssel tértek pihenőre a csapatok. Szünet után a volt válogatott, Vizsnyiczai ve­zette Majsa kezdett hamarabb lábrakapni, kiegyenlítettek a vendégek, sőt ha csak rövid időre, 15—14-re a vezetést is átvették. Ezután újított az újkí- gyósi gárda, néhány gyors el­lentámadásból szerzett góllal ismét elhúztak három góllal, 41. perc: 19—16, majd az 55. percben már négy gól különb­ség is volt az Újkígyós javára, 23—19. Ekkor egészpályás emberfogásra tért át a Bács megyei csapat, amely kissé megzavarta az Újkígyós csa­patát, de csak szépítésre tellett a majsaiak erejéből. Összességében a nagy ér­deklődéssel várt alsóházi rangadón nagyon értékes két pontot tartott itthon a lelkes közönsége által támogatott hazai csapat. Újkígyós KSE—Kiskunmajsa 25—23 (14—13) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Újkígyós, 400 néző. V.: Nádasdi, Pesti. Újkígyós: Kopányi—SELMECZ Y 3, GEDÓ 8, Bacsa 2, Vida 1, Fekete 5, DOMOKOS 5. Cs.: Ecker (kapus), Lukoviczki 1, Gajda, Elek, Gyulavári. Edző: Szabó Károly. Az ellenfél legjobb dobói: Vizsnyiczai 9, Juhász 5. Kiállítások: 8, ill. 16 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 6/6.