Békés Megyei Hírlap, 1994. november (49. évfolyam, 258-283. szám)

1994-11-21 / 275. szám

1994. november 21., hétfő © ^BEKES MEGYEI HÍRLAP­SPOKV Berényi siker a rangadón Őszi első a Battonya Labdarúgó NB III Mezőberényi FC—Békési FC 1-0 (1-0) Mezőberény, 500 néző. V.: Pá- kolicz. Mezőberény: Vidove- nyecz — Kovács, Hankó, Rácz (Sajben), Lenkefi — Krecsmá- rik (Burai), Udvari, Darócz, Szász (Maléth) — Vad, Pecze. Edző: Litauszki Pál. Békés: Udvarácz — Farkas, Szarvas, Lipták, Kondacs — Ottlakán, Nagy (Méhes), Czinanó, Hor­váth — Fehér, Somvári. Játékos edző: Ottlakán Mihály. 27. perc: A békésiek a fele­zővonalnál cseleztek, Darócz megszerezte a labdát, lefutva a védőket nagy gólt lőtt a kifutó Udvarácz mellett, 1—0. Mindkét félidőben változa­tos, iramos, helyenként kemény mérkőzést vívott a két szom­szédvár csapata. Mindkét kapu többször került veszélybe, Ud- varácznak köszönhető, hogy csak egy gól esett. Többször nagy bravúrral védett a kitűnő portás. A 65. percben Pecze be­csúszását a játékvezető szabály­talannak minősítette és 11-est adott. Ottlakán a kapu bal olda­lába helyezte a labdát, amit Vi- dovenyecz nagy bravúrral kiütött. A hazaiak győzelme megérdemelt. Jó: Kovács, Hankó, Darócz, Vad, ill. Udva­rácz, Szarvas, Lipták, Kondacs. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Békési FC 2—1. Orosházi MTK—Kalocsa 0-0 Orosháza, 500 néző. V.: Bodó. Orosháza: Ölei — Varga, Nagy, Sitkéi, Erzsiák (Tóth) — Hóbei (Simon), Stef, Kálmán, Igricz — Gyura, Fülöp (Deák). Edző: Szűcs Ferenc. Kalocsa: Gajdán — Iván, Aradi, Paletta, Farkas Z. — Mácsai, Fekete (Sallai), Farkas G., Bolvári — István, Zsibó. Edző: Molnár Fe­renc. A betegeskedő Szűcs edző helyett Zalai Antal pályaedző ült a hazaiak kispadján. A máso­dik helyezett, jó erőkből álló vendégek kezdték a játékot, tá­madásaikat ügyesen hárították az OMTK védői. Ezt követően a hazaiak is bátran támadtak és többet birtokolták a labdát. A nagy taktikai csatában — bár nem esett gól — kitűnő iramú volt a mérkőzés. Szünet után kalocsai rohamok következtek egy óriási kihagyott gólhelyzet­tel. Az OMTK is erősített, de a kapu előtt elfogyott a tudomá­nyuk. A jó iramú mérkőzésen igazságos eredmény született. Jó: Sitkéi, Kálmán, Nagy L., Stef, ill. Iván, Aradi, Paletta, István. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK—Kalocsa 4—1. Szegedi VSE- Mezőkovácsházi TE 2—0 (1-0) Szeged, 200 néző. V.: Heibl. SZVSE: Demeter — Kiss, Ta­kács, Fejes, Simon — Süli, Pi- kó, Kispál, Udvari — dr. Ko­vács (Tóth Á.), Tóth L. Edző: Protity Sándor. Mezőkovács- háza: Tóth I.—Szabó, Kovács, Török — Petrica Papp, Iván (Zábrák), Dumitriu, Mészáros — Marócsik, Molnár. Edző: Gyöngyösi Károly. 35. perc: Süli ívelt be szögle­tet, amit Tóth L. fejelt kapura, de Kovács kézzel ütötte ki a gólba tartó labdát. A jogosan megítélt 11-est Pikó biztosan értékesítette, 1—0. 55. perc: Süli húzott el a bal szélen, pontosan adott középre és a jól érkező Tóth L. fejjel küldte a hálóba a labdát, 2—0. Edzőmeccs-jellegű találko­zót vívott a vasutas a kiesőjelölt mezőkovácsháziakkal. A haza­iak szinte végig egykapuztak, de mire a 16-os környékére ér­tek, ott elkomplikálták a dolgot. Nemegyszer ívelték vagy ve­zették a labdát a középen jól tömörülő vendégek védelmébe, akik aztán így fel tudtak szaba­dítani. Nem túlzunk, amikor azt állítjuk, hogy ha több támadás fut a széleken, akkor akár hat­hét gólt is rúghattak volna a roppant szerény képességű me- zólcovácsházi csapatnak. A vas­utasok azonban öregurasan, körülményesen játszottak. Jó: Simon, Udvari, Takács, ill. Papp, Tóthi. Ifjúságiak: Szegedi VSE— Mezőkovácsházi TE 0—0. Gyulai FC—Kecskeméti ’ RSC 1—0 (0-0) Gyula, 300 néző. V.: Damnyik. Gyula: Szabó — Mező, Pápa, Fábián, Botyánszki — Steiger­wald (Oláh), Kiss, Tamási, Lévai — Szegedi, Bíró. Edző: Fodor Sándor. Kecskemét: Kiss — Truczka, Barna Cs., Lapsánszki (Cseh), Bende—Pécsi (Némedi), Andriska, Máté, Csordás—Barna T., Lehota. Edző: Losonczi László. 52. perc: Steigerwald jobb oldali szögletét Szegedi fejjel csúsztatta a kapu jobb alsó sar­kába, 1—0. A végig fölényben játszó hazai csapat ismét sok gólhelyzetet ki­hagyott, nagyon sok apró szabály­talanság tarkította a játékot, ennek eredményeként mindkét csapat tagjai több sárga lapot is begyűjtöt­ték. A 87. percben Cseh egy alatto­mos rúgásért a pályát is el kellett, hogy hagyja, mert piros lapot ka­pott. Az utolsó őszi mérkőzésen a hazai csapat megérdemelt győzel­met aratott. Jó: Fábián, Mező, Szegedi, ill. Barna Cs., Máté. (Je­néi Kálmán) Ifjúságiak: Gyulai FC— Kecskeméti RSC 7—2. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Cegléd—Szegedi Dózsa 3—0 (1—0), Szeged FC—Makó 1—0 (0—0), Kiskőrös— Kiskundorozsma 6—1 (2—0), Kecskeméti TE—Kiskunfélegy­háza 0—0. Jobbulást kívánunk! Szűcs Ferenc, az Orosházi MTK labdarúgócsapatá­nak edzője a két héttel ez­előtti ceglédi győztes mér­kőzést követően szívpana­szokkal az orosházi kór­házba került. A kitűnő sportembert jelenleg is gyógykezelik. Mielőbbi javulást, gyógyulást kívá­nunk neki! Megyei I. osztály Mezőhegyes SE-Elek SK 1-0 (0-0) Mezőhegyes, 200 néző. V.: Né­meth. Mezőhegyes: Szilva — Kovács, Roszkos, Lovász, Kon­dacs (Harangozó), Bakai, Far­kas, Zsóri, Kindel, Pálhidai (En­gelhardt, Trungel), Kolozsi. Edző: Dúl Árpád. Elek: Veress — Sarkadi, Kohut, Dávid, Si­pos, Séllei, Bálint, Resetár, Gál, Trepák, Boldizsár (Domokos). Játékos edző: Gál Attila. Ala­csony színvoanlú mérkőzésen a jól védekező vendégvédelmet a jobban akaró hazai csapat csak egy szerencsés góllal tudta fel­törni. G.: Zsóri a 82. percben. Jó: Kovács, Roszkos, Farkas, ill. Séllei, Kohut, Resetár, Gál. (Perlaki János) Békéscsabai Jamina SC— Békéscsabai MÁV SE 2-0 (1-0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Ró­zsa. Jamina: Stumpf — Szűcs, Pusztai, Schneider, Kovács, Tóth, Mihály, Mázán, Szeles (Bánszki), Bócsik (Pozsár), Bejicza. Edző: Turcsek Zoltán. MÁV: Tüskés — P. Horváth, Fábián, Galo- vicz, Deák, Braun, Balázs (Sze­keres), Kohanyecz, Bányik, Pécs, Tóth (Marik). Edző: Bra­un Attila. Küzdelmes mérkőzé­sen az enyhe mezőnyfölényben játszó hazai csapat megérde­melt győzelmet aratott. G.: Be- licza a 33., Tóth a 74. percben. Jó: Pusztai, Kovács, Tóth, Mi­hály, Belicza, ill. Tüskés, P. Horváth, Fábián. (Ravasz Pál) Medgyesegyháza— Szeghalom SC 4—2 (1—0) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Fejes. Medgyesegyháza: Relu —i Kuzma, Plástyik, Juhász, Holecz, Kovács, Petruzsán, Szabó, Zsurzsucz Zs., Hajdú (Oláh), Zsurzsucz G. Megbízott edző: Cseh György, Németh Ist­ván. Szeghalom: Vári—Macs- kin, • Lakatos, Macsári (Schultz). Fürj, Sáfián, Bara­nya, Zsombok J., Vámos, Zsombok A., Szabó. Edző: Tar Zoltán. Izgalmas, fordulatok­ban bővelkedő jó iramú mérkő­zésen a hazai csapat gólratörő játékával megérdemelt győzel­met aratott. G.: Petruzsán a 20., Szabó a 49., 84. és 86., ill. Ju­hász (öngól) a 47., Zsombok A. az 57. percben. Jó: Holecz, Ko­vács, Petruzsán, Szabó, ill. a vendégek közül senkit nem le­het kiemelni. (Németh István) Tótkomlósi TC—Kunágota 1-1 (1-0) Tótkomlós, 340 néző. V.: Majo­ros. Tótkomlós: Bordás — Pásztor L., Poljak, dr. Lehoczki, Szpisjak, Pásztor T., Rozsos, Papp, Szatmári (Bujdosó), Elek, Basa. Edző: Matajsz Pál. Kunágota: Szilágyi — Gábor, Multyán Cs., Juhász, Körösi, Varga I., Multyán L., Varga Z., Zámbori (Bíró), Multyán Zs., Berta. Edző: Szilágyi János. A hazai csapat négy kulcsjátéko­sát nélkülözte a sportszerű ven­dégegyüttessel szemben, akik az alacsony színvonalú össze­csapáson megérdemelten vitték el az egyik pontot. G.: Elek a 44., ill. Varga az 50. percben. Jó: a hazai csapatból senkit nem lehet kiemelni, ill. Multyán L., Varga, Szilágyi (a mezőny leg­jobbja). (Hovorka György) Kamuti SK—Battonya I—4 (0-3) Kamut, 150 néző. V.: Nagy. Kamut: Gazsó — Magosi (Hajdú II.), Hajdú I. (Bognár), Tárnok, Knapp, Botyánszki (Schaffer), Antmann, Bora, Gajdács, Balogh, Gurbai. Edző: Bora Imre. Battonya: Kunos — Fekete, Molnár (Ár- gyelán), Oláh, Simon, Kovács, Putnoki (Daróczi), Turbucz, Mákos I., Mákos II. Géczi. Edző: Juhász Zoltán. Küzdel­mes, sportszerű mérkőzésen a hazaiak sorozatos hibáit a ven­dégek gólokkal büntették. G.: Gurbai a 60., ill. Oláh az 5., Mákos I.a 30., Mákos II. Öl­esből) a 43., Kovács az 57. percben. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. a vendégek vala­mennyi tagja dicséretet érde­mel. (Szlancsik János) Gyomai FC—Csabacsűd 3-2 (1-1) Gyoma, 500 néző. V.: Hajdú. Gyoma: Szakács — Munkácsi, Gonda, Vatai (Pataki), Kovács (Tímár, Erdei), Somogyi, Bá­nyai, Kocsis, Ilyés, Gubucz, Demjén. Edző: Plástyik János. Csabacsűd: Balatoni—Valen- csik, Brlázs, Csicsely, Fügedi, Horváth G., Pillár, Komlovszki, Urbancsok (Mizik), Jelen, Var­ga. Edző: Rétes Pál. A szép számú szurkolótábor jó mérkő­zést látott, ehhez kellett egy ma­gabiztosan, helyenként kifeje­zetten jól játszó Csabacsűd és egy hasonlóan jól játszó hazai együttes, amely már szinte tör­vényszerűen hagyja ki hazai pá­lyán a helyzeteket és teszi ne­hézzé a mérkőzést. Jó játékve­zetés. G.: Demjén a 20., Gonda (11-esből) a 65., Somogyi a 77., ill. Horváth a 15., Jelen a 73. percben. Jó: Somogyi (a me­zőny legjobbja), Demjén, Ilyés, Gonda, ill. Balatoni, Brlázs, Je­len. (V.I.) F üzesgyarmat—Gyulavári 0-3 (0-1) Füzesgyarmat, 300 néző. V.: Agócs. Füzesgyarmat: Föl- desi — Rácz, Kovács S., Csák, Tóth, Jónás, Pardi (Erdei), Sa- lya, Barta, Tőkés, Kovács Zs. Edző: Tőkés Miklós. Gyula­vári: Bodor — Horváth, Hirmler, Tamási, Szabó, Csip­ke, Banc, Tapasztó, Mag, Ré- pási, Kurucz. Edző: Csorba Já­nos. Nagy csatát vívott a két csapat. A második félidőben a hazaiak helyzeteiket kihagy­ták, míg a vári kontrák szeren­csével párosulva, gólokkal végződtek. G.: Tapasztó a 13., Banc a 60. és a 80. percben. Jó: Földesi, Csák, Tőkés, ill. a vendégcsapat valamennyi tag­ja. (Szabó László) Nagyszénás—Gyomaendrődi Barátság 0—2 (0—2) Nagyszénás, 200 néző. V.: Dajka. Nagyszénás: Valuk— Takács, Trabak, Brachna, Ár- gyelán, Varga, Hegedűs, Hor­váth, Kvasznovszky, Fekete, Lakatos. Játékos edző: Kvasz­novszky József. Barátság: Nagy S. — Balázs L., Kará­csony, Balázs Zs., Dobó, Di- nya (Polányi), Juhász, For­gács, Tóth, Nagy E., Gardi (Orovecz). Edző: Kéki Elek. A vendégek remek játékkal megérdemelten nyertek a ne­hézkes hazaiak ellen. G.: Tóth a 17., Forgács a 29. percben. Jó: Horváth, Kvasznovszky, ill. Nagy S„ Karácsony, Ju­hász, Tóth. (Benkó'László) IFJÚSÁGIAK: Mezőhe- gyesi SE—Elek SK 0—0, Bé­késcsabai Jamina SC—- Békéscsabai MÁV SE 1—2, Medgyesegyháza—Szeg­halom 1—1, Tótkomlósi TC— Kunágota 4—0, Kamut— Battonya 1—1, Gyomai FC— Csabacsűd 7—4, Füzesgyar­mat—Gyulavári 5—I, Nagy­szénás—Gyomaendrődi Barát­ság 4—0. Nagy csatát hozott a megyei rangadó Mezőberényben. Végül a sötét mezes hazaiak 1—0-ra nyertek a szomszédvár, Békés ellen. Az NB III Alföld csoportjában: Mezőberényi FC—Békési FC 1 —0 Fotó: Such Tamás Az Alföld csoport őszi végeredménye 1. Kecskeméti TE 15 9 3 3 39—14 30 2. Kalocsa 15 8 4 3 28—15 28 3. Kiskó'rös 15 7 4 4 30—14 25 4. Szeged FC 15 8 1 6 29—24 25 5. Szegedi Dózsa 15 7 4 4 12—11 25 6. Szegedi VSE 15 7 3 5 25—17 24 7. Makó 15 7 2 6 27—19 23 8. Kiskunfélegyháza 15 6 6 3 24—19 23 9. Kecskeméti RSC 15 6 4 5 33—17 22 lO.Gyulai FC 15 6 4 5 15—14 22 11. Orosházi MTK 15 6 2 7 24—21 20 12. Kiskundorozsma 15 5 3 7 27—32 18 13.Mezőberényi FC 15 5 1 9 12—42 16 14. Cegléd 15 4 2 9 21—29 14 15. Békési FC 15 4 2 9 16—34 14 16. Mezőkovácsházi TE 15 2 1 12 9—49 7 A fegyelmi bizottság a Mezőberény—Kiskó'rös 1—3 mérkó'- zés eredményét óvás után megsemmisítette és 3—0-val a három pontot a vétlen Mezőberény javára igazolta. A Totó 46. heti eredményei: 1. Parmalat—Ferencváros....................0—2 2 2. ETO FC Gyó'r—Nagykanizsa ...........1—2 2 3 . Dortmund—Freiburg.........................1—1 x 4 . Frankfurt—Mönchengladbach........2—1 1 5 . Karlsruhe—Bayern München......................2—2 x 6 .1860 München—Leverkusen.........................1—1 x 7 . VfB Stuttgart—Bochum................................2—2 x 8 . Úerdingen—Bremen...........................1—3 2 9 . Brescia—Roma.....................................0—0 x 10. Cagliari—Genoa..............................................1—0 1 1 1. Napoli—Fiorentina...............................2—5 2 1 2. Parma—Foggia......................................2—0 1 13.Sampdoria—Torino.........................................1—1 x +1. mérkőzés: 14.BVSC—Pécs......................................................3—0 1 A megyei bajnokság őszi végeredménye 1. Battonya 15 9 2 4 28—16 29 2. Békéscsabai Jamina 15 7 6 2 20—10 27 3. Gyomaendrődi Barátság 15 8 3 4 23—16 27 Gyomai FC 15 8 3 4 23—16 27 5. Tótkomlósi TC 15 7 5 3 19— 9 26 6. Gyulavári 15 6 7 2 24—15 25 7. Szeghalom SC 15 7 3 5 28—25 24 8. Elek SK 15 7 3 5 19—17 24 9. Csabacsűd 15 5 4 6 25—24 19 10. Medgyesegyháza 15 4 6 5 17—22 18 11. Mezőhegy esi SE 11 3 7 5 20—28 16 12. Békéscsabai MÁV 15 4 4 7 16—24 16 13. Kamuti SK 15 4 2 9 11—20 14 14.Nagyszénási SK 15 4 1 10 15—31 13 15. Füzesgyarmat 15 3 3 9 12—21 12 16. Kunágota 15 2 5 8 17—23 11