Békés Megyei Hírlap, 1994. november (49. évfolyam, 258-283. szám)

1994-11-14 / 269. szám

1994. november 14., hétfő SPO&1 Munkatársunk, Jávor Péter jelenti az Egyesült Államokból Túl az első amerikai „próbán” (Folytatás az I. oldalról) Bobóról azt is el kell monda­ni, a kétszer húsz perc utáni széles mosollyal odajött gratu­lálni a csapatnak és mesterének. A meccsről: Érdekes mó­don — akárcsak a hokiban — három játékvezető irányította. Az első játékrészben tetszető­sen játszott a Szarvas, ám az európaiak számára furcsa fel­fogásban bíráskodó trió hamar „kigyűjtette” a személyiket a lányokkal, főleg a centerek­kel. A fordulás után először Farkas, majd Nitulescu is a kispadra került, s ezzel még nem is volt vége. Ezután egyre inkább arra ügyeltek a pályán maradók, hogy legalább be tudják fejez­ni a mérkőzést, a védekezés „lágyabb” lett, az ellenfél pe­dig megkezdte a felzárkózást. Ahogy mondani szokták: ha még három méter van a távból, akár rosszul is sülhetett volna el. De most az a lényeg, a nyitány remekül sikerült, a ki- lencállomásos túra első meccsét megnyerték a szarvasi lányok. Mire e sorokat böngészi a kedves ol vasó, a csapat már az újabb helyszínen, a Beau- monttól 66 mérföldre lévő La­ke Charles-ben készülnek a második találkozóra. A mérkőzés jegyzőkönyve: Lamar Cardinals Beau­mont—BSC Szarvas 82:88 (37:50) Beaumont, 200 néző. V.: Kennedy, Rivaint, Ramsey. Szarvas: Balogh G. (28/12), Francia (8/3), Nitulescu (13), Farkas (6), Nedilia (21/9). Cs.: Huszárik (8), Balogh R. (-), Ke- penyes (-), Keresztény (4). Edző: Novák Gábor. Az ellenfél legjobb dobói: McMahon (28/ 3), Cleeve (20), Degon (14). Az eredmény alakulása: 6. perc: 4:14, 10. p.: 15:20, 16. p.: 22:31, 29. p.: 53:68, 33. p.: 63:68, 37. p.: 69:76, 39. p.: 80:82. Kipontozódott: Farkas a 22., Nitulescu a 30., Keresz­tény a 38. percben. Amikor a magyart japánnak nézik az Egyesült Államokban Aki Houstont felkeresi, ki ne hagyja az űrhajózási múzeu­mot — kötötte lelkemre igaz barátom. így tett a szarvasi küldöttség is, amely kilátogatott a város keleti elővárosá­nak sarkában található múzeumba. Az impozáns épület előtt az óriási parkolóban hagytuk az autókat, s míg a bejáratnál gyülekeztünk, s alkalmi idegenvezetőnk le­gombolta a fejenkénti 12 dollárt, a kapuban kedves moso­lyé hölgy ránk kérdezett: Japánból jöttek? Megdöbbenő arcunk sem hervasztotta le mosolyát, s amikor némi büszkeséggel mondtuk, hogy magyarok vagyunk, változott ábrázata, és kiült rá a tanácstalanság. A múzeum azonban csodálatos volt. Az első űrhajó fellövésétől napjainkig végigkísérhettük filmen és kiállí­tott tárgyakon a több mint három évtizedet. Természete­sen több száz gyerek és felnőtt „bolyongott” az óriási területen, s mint mondták, csendes nap volt az aznapi. Kijövet ugyanott állt a kedves mosolyú hölgy, bay-bay- t intett, s nem kérdezte meg, hogy mégis Ázsia melyik pontján van „Hungary”. Bennem meg megvillant: ezek az amerikai gyerekek a múzeum segítségével milyen játszi könnyedséggel tanul­hatják meg az űrrepülés mindennapjait, noha nem sokan tudják, hogy létezik egyáltalán Magyarország vagy ha mégis, akkor az hol fekszik? f\árosi és üzemi lapok szerkesztését, nyomdai előkészítését vállalom. 1 Sülé Mihály tervezőszerkesztő I Telefon: 322-880,450-450. Fax: 441-020J A Totó 45. heti eredményei 1. Werder Bremen—VfB Stuttgart ......................4—0 1 2 . Bayern München—Schalke 04..........................2—0 1 3. Dresden—Uerdingen............................ 1—2 2 4. Duisburg—1. FC Köln....................................... 1—3 2 5. Freiburg—Frankfurt...........................................2—0 1 6. Leverkusen—Karlsruhe........................0—0 x 7. Andria—Verona.................:...............................1—0 1 S .Lucchese—Como..................................................5—1 1 9. Palermo—Venezia...............................................2—0 1 1 0. Peruggia—Lecce....................................3—1 1 1 1. Piacenza—Cesena.....................................1—1 x 1 2.Salemitana—Cosenza.................................. 5—2 1 1 3. Vicenza—Ancona.................................................0—0 x + 1. mérkőzés: 14. Chievo—Pescara................................... 3—1 1 A Keleti csoport állása l.MTK 13 11 1 1 24— 3 34 2. Salgótarján 13 9 2 2 32—15 29 3. Kábái Cukor FC 13 8 2 3 20—12 26 4. Kazincbarcika 13 7 1 5 25—25 22 5. Nyíregyháza 13 6. 2 5 15—18 20 6. Tiszakécske 13 5 4 4 20—12 19 7.Szarvasi Vasas 13 5 3 4 15—15 18 8. Balmazúj város 13 5 2 6 25—25 17 9. Diósgyőri FC 13 3 7 3 18—17 16 10. III. kér. TVE 13 4 4 5 16—16 16 11. Gödöllő 13 4 4 5 14—17 16 12. Hódmezővásárhely 13 4 3 6 17—21 15 13. Hajdúnánás 13 4 2 7 6—12 14 14. Hatvan 13 3 4 6 14—19 13 15.Tiszavasvári 13 1 4 8 14—33 7 16. Miskolci VSC 13 2 1 10 11—29 7 Tóth Hajnalka Eb ezüstérmes x. Lapzártakor kaptuk a ifcv— hírt, hogy a Krakkóban zajló junior és felnőtt vívó Európa-bajnok- ság utolsó napján, vasárnap a junior női párbajtőrben Tóth Hajnalka (képünkön) a Békés­csabai Előre Vívó Egyesület versenyzője ezüstérmet szer­zett. Galli Zsolt tanítványa egész nap jó teljesítményt nyúj­tott és a döntőben 15:14-re kapott ki a cseh Pasanektől. Ju­nior férfi tőrben a csabai Fekete Gábor a legjobb 32-ig jutott, miként párbajtőrben, Tóth Antal. Következik 14. forduló. November 19., szombat: Nyíregyháza— Diósgyőr, Salgótarján— Szarvasi Vasas, 13 óra. Ti- szakécske—Gödöllő, 16. November 20., vasárnap: Miskolci VSC—Balmazúj­város, Hódmezővásár­hely—MTK, Kaba— Hajdúnánás, Tiszavasvá- ri—Kazincbarcika, III. kér. TVE—Hatvan, vala­mennyi 13. Hasznos túra Itáliában Brescia—Békéscsabai Előre FC 2—0 (1—0) Brescia, 2500 néző. V.: Castellani. Brescia: Ballotta (Cambe- rini) — Adani, Bonetti, Corini, Baronchelli — Battistini, Schenard (Lupu), Gallo, Nappi — Nerri, Cadette. Edző': Lucescu Mircea. Békéscsaba: Baji — Szenti (Csató J.), Us- majev, Kovács, Zahorán (Varga) — Fodor, Szarvas (Major), Csató S., Kulcsár (Kasik) — Horváth, Kiss. Edzó': Pásztor József. A 19. percben Cadette egy lesgyanús helyzetből megsze­rezte a vezetést, 1—0. A 68. percben egy jobb ol­dali beadás után Cadette fejel kapura, a labda Csató Jánoson megpattanva kerül a kapuba, 2—0. A sokkal frissebb hazai csa­pat többet támadott és megér­demelt győzelmet aratott a bé­késcsabaiak ellen. Reggiana—Békéscsabai Előre FC 2—1 (0—0) Reggio Emilia, 2500 néző. V.: Sirotti. Reggiana: Sardini — Mozzini, Zanutta, Sgarbossa, Parlatto — Deagostini, Sposito (Taribello), De Napoli (Coppolla), Padovano—Mazzola, Cam- baru (Silvestri). Edző: Enzo Ferrari. Békéscsaba: Udvarácz — Szenti, Usmajev, Zahorán, Kasik (Csató S.) — Fodor, Varga, Szarvas (Horváth), Csató J. — Kulcsár (Kovács), Major. Az 50. percben egy jobb ol­dali beívelt labdát Silvestri fe­jelt kapura, a labda Udvarácz kezéről került a hálóba, 1—0. Az 55. percben jó támadás végén Csató J. lövését a kapus kiejtette, és a jól érkező Fodor a hálóba lőtt, 1—1. A 62. percben egy bal oldali szögletet követően egy közép­re gurítást Zanutta lőtte a há­lóba, 2—1. A nagyon mély talajú pá­lyán egy küzdelmes mérkőzés alakult ki, melyben a Reggia­na került ki győztesen. A két mérkőzés jó tapaszta­latokat adhat a jövőre vonat­kozóan a békéscsabaiaknak. Ma az esti órákban érkezik ha­za a lila-fehér csapat. Jankulár István Megvan a várva várt győzelem Szarvasi Vasas—Tiszavasvárí 2—0 (2—0) NBII -es labdarúgó-mérkőzés, Szarvas, 800 néző. V.: Tóth S. (Szekeres, Bába). Szarvas: Brakszatórisz G. 6 — Stredie 8 — Gebri 7, Takó 6, Holp 6 — Janis 5, Pisont A. 5, Kulcsár 6., Horváth 7 — Plókai 7, Cziglédszky 6. Edző: Vigh Tibor. Tiszavasvárí: Varga 6 — Sinka 5, Széki 6, Havelant 5 — Szecsku 5, Erdei 5, Szarka 5, Zubanics 6, Bohács 5 — Pitács 6, Szilágyi 5. Edző: Szikszai Lajos. Csere: Horváth helyett Brakszatórisz A. (-) a 69., Zubanics h. Szurkos (-), Erdei h. Balázsi (-), Brakszatórisz A. h. Szabó (-) a 78. percben. Gólszerző: Plókai a 20., Horváth a 45. percben. Sárga lap: Havelant a 25., Szilágyi a 30., Szarka a 85. percben. Szögletarány: 5:6 (5:3) a Tiszavasvárí javára. Az első komoly esemény már a harmadik percben volt, amikor Pisont A. 30 méterről váratlanul kapura lőtt, Varga azonban a bal felső sarokba tartó labdát szög­letre tornázta. Ezután egy ideig csapkodó, ötlettelen játék folyt, helyzet nélkül. A 15. percben aztán Plókai ment el ígéretesen, de lövésébe beléptek a vasvári védők, a labda szögletre pattant. A 20. percben Horváth bal­ról ívelt a kapu elé, és Plókai felhőfejessel küldte a labdát a kapu jobb oldalába, 1—0. A 22. percben Pisont A. lab­dáját Cziglédszky kapta, de az ötösről kapásból Vargát találta el. A 27. percben Kulcsár a 16- os sarkáról célozta meg a kaput, de labdája a felső lécet súrolva került a kapu mögé. A 30. perc­ben Szilágyi 18 méteres lövését Brakszatórisz G. szögletre hárí­totta. A 31. percben Erdei lövé­sét Brakszatórisz G. csak má­sodszorra tudta megkaparinta­ni. A 39. percben Gebri Plókai elé ívelt, aki kapásból a bal ka­pufa mellé lőtt. A 45. percben Stredie bal­ról pontos, lágy beadását Hor­váth közelről a léc alá fejelte, 2—0. Szünet után beállt a Szarvas védekezni, és inkább a vendé­gek támadásait láthattuk, a Vasas kontrákra játszott. S ezekből már az elején komoly gólhelyzetek adódtak. Az 59. percben például Plókai került gólhelyzetbe, de éles szögből leadott lövését Varga elvetődve védte. A 63. percben Czig­lédszky a I6-osról magasan a kapu fölé lőtt. A 67. percben Kulcsár ívelt keresztbe Pisont A. elé, aki fordulásból, kapásból lőtt, de Varga a bal saroknál védett. A pár perccel korábban beállt Brakszatórisz Andrásnak kiújult a korábbi sérülése, s hordágyon kellett lehozni a pá­lyáról. A 86. percben Szabó szép cselsorozat után teljesen tisztára játszotta magát, lövése a bal kapufa mellett suhant el. A 90. percben Pisont A. beadását Plókai fejelte kapura, de Varga a helyén volt. Az első félidőben a remek támadásokat vezető Szarvast a tabella alsóházában tanyázó vendégek még a sok szabály­talansággal sem tudták meg­akadályozni a gólszerzésben. Szünet után a hazaiak taktikát változtattak. Beálltak a kapu elé és a gyors kontrákra ját­szottak. Ekkor a tiszavasvári- ak birtokolták többet a lab­dát, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. A szarvasiak gyors kontrái sem vezettek újabb gólokhoz, mert még a 100 százalékos helyzetben sem tudtak a ka­puba találni. Nyilatkozatok. Vigh Ti­bor: — Rendkívül lelkesen, a taktikai feladatot betartva, he­lyenként jól .is játszó csápa- tunk megérdemelten nyert a mezőnyben kiválóan kombi­náló vendégek ellen. Szikszai Lajos: — Egy olyan csapat­nak, amely a kiesés ellen küzd, nagyobb erőket kellene moz­gósítania. Csabai Pál A KELETI CSOPORT TO­VÁBBI EREDMÉNYEI: Diósgyőr—III. kér. TVE 2—2 (1-1) MTK—Kaba 4—1 (2—0) Kazincbarcika—Nyíregyháza 2—1(1—1) MVSC—Hódmezővásárhely 3—2(1—0) Gödöllő—Salgótarján 1—0 (0—0) Hajdúnánás—Tiszakécske 1—0 (1-0) Balmazújváros—Hatvan 2—0 (0-0) A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI: Siófok—Tatabánya 1—0(1—0) Dunaújváros—Veszprém 0—0 Mohács—Sopron 3—0 (2—0) Haladás—Paks 4—1 (3—0) ESMTK—Baja 3—1 (1—0) Budafok—Beremend 2—0 (1—0) Százhalombatta—BKV Előre 3—3(2—1) Keszthely—PVSK 0—0 A fehér mezes szarvasiak két hónap után ismét nyertek az NB ll-ben. Szarvasi Vasas—Tiszavasvárí 2—0 fotó: LehoczkyPéter Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőségés kiadó: 5600 Békéscsaba. Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020..Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügy nökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztőszervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068