Békés Megyei Hírlap, 1994. október (49. évfolyam, 232-257. szám)

1994-10-05 / 235. szám

tBÉKÉS MEGYEI HIRÜP­SPORT 1994. október 5., szerda £ © Labdajáték-eredmények Békési és szarvasi siker az Erkel Kupán Tizennyolcadik alkalommal rendezték meg a hét végén Gyulán az Erkel Kupa női és férfi kosárlabdatomát. A vi­adalon négy férfi és három női együttes küzdött a végső győzelemért. A férfiaknál a győzelmet a Békési ÁFÉSZ együttese szerezte meg, a második helyen a Gyulai SE vegyes csapata végzett. A harmadik helyet a Békési Gimnázium, a negyediket a Gyulai Kosárklub gárdája szerezte meg. A nőknél a BSC Szarvas ifjúsági együttese nyerte a tornát, a Békés és a Gyulai SE előtt. A legeredménye­sebb játékosok: a nőknél Bobvos Anett (BSC Szarvas), Ótott Annamária (GYSE), a férfiaknál Bányai Péter (Békés) és Anderlik Csaba (GYSE). —CH— A fehér mezes gyulai Tövisháti megcélozza a gyűrűt a békésiek elleni találkozón. A fürdővárosban rendezett ha­gyományos Erkel Kupát a fér­fiaknál a békésiek, a nőknél a szarvasiak nyerték Fotó: Kerekes István Hármas orosházi siker t I Jászkun NEFAG— I Orosházi MTK 3:10. <=;'V j NB Il-es női asztalite­nisz-mérkőzés, Szol­nok. Az eddig veretlen hazaiak otthonában a jó teljesítményt nyújtó orosházi fiatalok Dér és Lehoczki Anett vezérletével' biztosan győztek. Orosházi győztesek: Dér, Lehoczki A. 3—3, Molnár E. 2 és a Lehoczki A.—Molnár, Dér—Lehoczki M. párosok. Orosházi MTK—Hejőcsa- bai CM H. 10:0. NB II, férfi. A vendégek pénteken délután a szombati találkozó halasztását kérték kétjátékosuk elfoglaltsá­ga miatt. Ä MOATSZ verseny- bizottsága, 10:0-al a hazaiak ja­vára ítélte a két pontot. Békési SE—Tiszaújváros 5:10. NB II, női, Békés. Az NB II. bajnoki címére pályázó tisza- újvárosi csapat ellen az újonc békésiek tisztességes vereséget szenvedtek. Békési győztesek: Nagy 2, Balogh, Komjáti és a Nagy—Komjáti páros. Szolnoki Papír—Orosházi MTK II. 4:10. NB III, férfi. Az újonc, mindössze 15 év átlag- életkorú vendégek lelkes, jó já­tékkal megszerezték első győ­zelmüket az NB Ill-ban. Oros­házi győztesek: Baranyi 3, Bo- hács, Mótyán, Séllei 2—2, a Baranyi—Bohács páros. Martfű—Gyulai Élésker 8:10. NB ID, férfi, Martfű. A vártnál szorosabb mérkőzésen tudtak győzni a Martfű ellen a gyulaiak, ahol Ipacs hibátlan já­téka „húzta” magával a többie­ket. Gyulai győztesek: Ipacs 4, Botyánszki 3, Tóth 2 és a Bo- tyánszki—Ipacs páros. Súlyos vereség Szegedi Mogorva GoriUák— Békéscsabai Benny Bulls- Partium 36—0 (10—0). Rög­bimérkőzés, Szeged, 150 néző. Békéscsaba: Mózsik, Szedag- lovics, Szűcs I., Szombati, Lau- rinyecz, Molnár, Krizsán, Lu­kács, Szűcs II., Priskin I., Pris- kin Cs., Túróczy, Kovács, Tul­kán, Kardos. Játékos edző: Lu­kács Csaba. Az első 25 perces nyomasztó békéscsabai fölény után fokozatosan leeresztett a vendéggárda. Jó rajt idegenben Debreceni Sí—Gyo- maendrődi TK 0:3 (-9,-14,-13). NBII-es női röplabdamérkő­zés, Debrecen. V.: Lajos, Sző­ke. Gyomaendrőd: Béresné, Gergelyné, Rosza, Kajla, Ti­ntámé, Asztalos. Cs.: Iglódi, Bencsik. Edző: Szmolnik La­jos. Magas színvonalú, jó mér­kőzésen, nagy csatában nyertek a vendégek, így jól rajtoltak a szezonnyitón. Ifjúságiak: Debreceni Sí— Gyomaednrődi TK 3:0. Csak az első negyedben... Dunaújváros—Bé­késcsaba 14—4 (1— 2, 5—1, 2—1, 6—0). OB Il-es vízilabda­mérkőzés, Dunaújváros. V.: Móni. Békéscsaba: MÁTÉ — Szilvássy 4, Puha, Balázs, Ro­mán, Béládi, Gyebnár, Lipták, Bíró, Csicsely. Á tartalékos csa­baiak jól kezdtek, de a folytatás­ban a hét közben villámmal át­igazolt pécsiekkel megerősített hazaiak akarata érvényesült, akik biztosan nyertek. Az Orosháza százszázalékos í Tisza Volán-Emer- ! gé—Orosházi MTK 120—22(7—8). NB li­es férfi kézilabda-mér­kőzés, Szeged, 150 néző. V.: Bodóczy, Szekeres. OMTK: Horváth — Jambrik 2, Lovász 8, Fekete 4, Juhos 3, Bordás 5, Varsandán. Cs.: Bondár (ka­pus), Marton R., Szilágyi, Nagy, Jov.a. Edző: Marton László. Az első félidőben fel­váltva estek a gólok, mindkét oldalon jól védekeztek. A má­sodik félidőt szegedi gólok ve­zették be, s 14—11-re alakítot­ták az eredményt. Ezután a ven­dégek öt perc alatt zsinórban öt gólt lőttek, fordítottak. Végül is nagy csatában értékes győze­lemmel térhettek haza az oros­háziak a bajnokaspiráns ottho­nából. Az orosháziak vala­mennyi kézilabdázója dicsére­tet érdemel teljesítményéért, az OMTK-sok továbbra is száz- százalékosak. Tiszakécske—Csaba Mire­lité 23—23 (14—12). NB II, férfi, Tiszakécske, 100 néző. V.: Márki, Papp. Mirelité: MU­RÁNYI — Kaiszler, BARNA 7, LOVÁSZ 6, Szőke 3, Molnár 3, Kovács Z. 3. Cs.: Kovács L. 1, Zoltán, Komáromi. Edző: Sza­bó Károly. A mérkőzés nagy részében kiegyenlített küzde­lem folyt. A 60. percben 23— 22-es állásnál hétméterest har­colt ki a vendégcsapat, amelyet Lovász értékesített. Kétsoprony—Szentes 25— 24 (6—13). NB n, női, Kétsop­rony, 150 néző. V.: Levente, Faddi. Kétsoprony: Szabó — KRIZSÁN 7, Szász 2, LAURI- NYECZ GY. 6, Túri 2, Lauri- nyecz K. 2, LAURINYECZ B. 6. Cs. Laurinyecz G. (kapus), Szigeti L., Laurinyecz M. Edző: Völgyi Sándor. A szentesiek az első félidőben ráijesztettek a ha­zaiakra, akik a szünetben ren­dezték a sorokat: a védekezés­ben és támadásban nagyot ja­vultak, s értékes két ponttal gya­rapodtak. Szegedi Tornádó—Szeg­halom 26—23 (17—11). NB II, női, Szeged, 150 néző. V.: Szűcs, Kliment. Szeghalom: Takácsné — Veress 5, Mikola 8, Vargáné 8, Madar 1, Hajdú 1, Búza. Cs.: Koncz (kapus), Papp, Szabó. Edző: Mikola Ma­riann. Küzdelmes találkozón az első félidő második részében a ziccereket kihagyó, gyenge vé­' dekezést nyújtó szeghalmiak a második játékrészre feljavul­tak, de ez sem volt elég ahhoz, hogy megfordítsák az ered­ményt. Medgyesegyháza—Martfű 24—16 (13—10). NB H, női, Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Balogh, Huszka. Medgyes­egyháza: Rideg — BÓDI 5, NAGY 6, Zana 1, Mátyás 1, MEDVEGY 7, MOCHNÁCS 3. Cs.: VEREBES (kapus), Hé- der 1, Verbai. Edző: Papp Lajos. Végig vezetve magabiztos győ­zelmet aratott a lelkesen és jól játszó medgyesi csapat a néha durváskodó vendégek ellen. Csorvás SK—Narancs SE Hódmezővásárhely 14—15 (8—8). NB n, női, Csorvás, 150 néző. V.: Kocsis, Szűcs. Csor­vás: Kovácsné — Vidáné 4, Si­mon 1, BÉKÉSI 6, Gyemó 3, Popolné, Kulyka. Cs.: Gyeb- rovszki (kapus), Faragó, Tamé, Barakonyi, Békefi. Edző: Püski Lászlóné. Az első félidőben a jó iramú mérkőzésen fej-fej mel­lett haladtak a csapatok. Fordu­lás után a bírói ítéletek a hódme­zővásárhelyieknek kedveztek, aminek hazai vereség lett a vé­ge­A megyei bajnokságban történt (zárójelben az után- pótláskorúak eredményeit közöljük). Nők: Doboz— Orosházi Eötvös 14—17 (15— 4), Nagyszénás—Székkutas 20—27, Békéscsabai Jamina— Békésszentandrás 16—13, Két­soprony—Békésszentandrás (24—18), Mezőberény— Békéscsabai NKC II. 18—27, Kamut—Gerla 22—14, Békés­csabai Főiskola—Gyula 23— 24, Csorvás—Gyula (19—18), Mezőkovácsháza—Békés 15—31, Mezőkovácsháza— Medgyesegyháza (14—19), Kondoros—Székkutas (25— 8). Férfiak: Gyula—Kondoros 23—17 (18—12), Orosházi Eötvös—Csaba Előre KC II. 26—26 (16—21), Köröstar- csa—Mezőhegyes 19—21 (26—13), Békéscsabai Sport- csarnok—Gyomaendrőd 19— 21, Újkígyós—Gyomaendrőd (17-11). Békési siker a rangadón Békési Áfész—Bé­késcsaba 77:65 (40:28). NB Il-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Békés. V.; Szalontai, Kulik. Bé­kés: BÁNYAI (15), RÉVÉSZ (21), Jakucs (7/3), Dávid (8/6), POLGÁRI (13/3). Cs.: LADÁ­NYI (6), Lipcsei (7), Takács (-). Edző: Balog Lajos. Békéscsa­ba: Gyebnár (9/3), Tóth (13), Megyeri (-),Matyuska(5),Ger- lecz (5/3). Cs.: RAJNAI (11), ANTALI (12), Lovas (4), Czif- rák (4). Edző: Vágvölgyi Ár­pád, Vida András. Az első fél­időben a békésiek jó játékkal 12 pontos előnyre tettek szert. A második játékrész 12. percére az óriási akarással küzdő csaba­iak ledolgozták a hátrányukat. Ezután egy percen belül a hazai­ak Dávid, Polgári, majd ismét Dávid tripláival újítani tudtak. A színvonalas, változatos összecsapáson a vendégek nem tudták kellően kihasználni ma­gassági fölényüket, így a rutino­sabb, összeszokottabb csapat benyomását keltő házigazdák sikere megérdemelt. Mezőberényi SDSE—BSC Szarvas Hl. 56:47 (31:23). NB II, női, Mezőberény. V.: Ber- náth, Szabó. Mezőberény: Ur- bancsek (9), SZÁSZ (21), Gaál (3/3), Balog (6), KOZMA (14). Cs.: Pipis (3), Dévényi (-), Szen- teszki A. (-), Szenteszki M. (-). Edző: Iványi László. Szarvas UL: POLJAK (21), Turcsogi (-), PLJESOVSZKI (11/3), Tóth (7), Püski (4). Cs.: Fabó (4), Hegedűs (-), Szűcs (-). Edző: Vida Béla. A mérkőzés nagy részében a hazaiak vezet­tek, de a lelkesen és jól játszó szarvasi fiatalok végig nyílttá tudták tenni a találkozót. Mezőberényi SDSE—BSC Szarvas H. 43:102 (19:42). NB II, női, Mezőberény. V.: Ber- náth, Szabó. Mezőberény: Ur- bancsek (6), SZÁSZ (11), Gaál (7/3), Balog (2), Kozma (11). Cs.: Pipis (6), Sonkoly (-), Ivá­nyi (-), Litvai (-), Vladár (-). Édző: Iványi László. Szarvas H: BALOGH (16), HUSZÁ- RIK (17/3), Sarkadi (10), OPA- USZKI (16), Kepenyes (17). Cs.: Tímár (10), Bobvos (8), Barcsik (6), Molnár (2). Edző: Dávidházy Imre. 17:22-ig volt szoros a mérkőzés, ezután a sok­kal dinamikusabban játszó szarvasiak fokozatosan növel­ték előnyüket. A Vésztó' nyert Csárdaszálláson Megyei III. osztály. Északi csoport. Gerla—Körösla­dány 1—1 (0—0). Gerla, 100 néző. V.: Kuti. Gerla: Mosoni —Halász, Orodán F., Németh, Lankó, Orodán M., Tobai, Ra- konczás, Fekete, Skumáth (Domokos), Kiss I., Balázski. Édző: Halász Sándor. Körös- ladány: Kiss S. — Talpalló, Nemes, Földi, Almási, Kobel- la, Szántó, Keresztúri, Somo­gyi (Szabó), Papp (Nánási), Boros. Edző: Antos János. A hazai csapat sok helyzetet ki­hagyott, a vendégek szeren­csés körülmények között vit­ték el az egyik pontot. G.: Ra- konczás, ill. Barna. Jó: Ra- konczás, Mosoni, Tobai, ill. az egész vendégcsapat. (N. L.) További eredmények: Tarhos—Bucsa 2—1, Gyula­vári Vállalkozó—Békés II. 0—1, Csárdaszállás—Vésztő 0—1, Kötegyán—Kétsoprony 0—1. Ifjúsági mérkőzés: Ger­la—Körösladány 9—3. Déli csoport Dombegyház—Csanád- apáca 1—2 (1—1). Dom­begyház, 50 néző. V.: Szabó. Dombegyház: Kontró — Papp, Süli, Tapasztó, Szatmá­ri, Mészáros, Gyüre, Csabai, Drágán, Dohor (Talpai), Da­ni. Edző: Báli Gábor. Csa- nádapáca: Szabó — Gulyás, Nagy, Tulkán, Ilyés, Lauro- vics, Silló, Bozsó (Kiss, Ga­ál), Benkovics, Szekeres I., Radics. Edző: Ürge Jenő. Ala­csony színvonalú mérkőzé­sen, jó játékvezetés mellett megérdemelt vendégsiker született. G.: Dani, ill. Ra­dics, Silló. Jó: Szatmári, Gyüre, Dani, ill. az egész ven­dégcsapat. (T. B. I.) További eredmények: Al­máskamarás—Szabadkígyós 0—3, Nagybánhegyes—Re­venues 1—4, Újkígyós— Medgyesbodzás 1—1. Á Ge­rendás—Mezőhegyes II. mér­kőzés elmaradt. Ifjúságiak: Dombegy­ház—Csanádapáca 2—0, Al­máskamarás—Szabadkígyós 0— 12, Újkígyós—Medgyes­bodzás 4—1. 8 8 8 Békéscsabán a 2-es iskolában a Trex-Im Kupa teremlabdarú­gó-torna legutóbbi fordulójá­ban a következő eredmények születtek: Szakái Kft. Do­boz—Dinamó 3—1, Órláng— Bar-Center 3—3, Stella Sörö­ző—Unicum 1—3, Kner Nyomda—Csabagyöngye 4— 2, KÖVIÉP—Siva Kft. 1—2. Összeállította: Hankó György Totótippjeink * 2 3 4 5 * 7 8 9 10 11 a 40. heti szelvényekhez: 1.1. FC Köln—Dresden 1 2. Dortmund—Schalke 04 1 3. Duisburg-—Freiburg x 1 4. VfB Stuttgart—Uerdingen 1 5. Andria—Como 1 6-Acireale—Atalanta x2 7. Ascoli—Cesena x 1 8. Lecce—Cosenza 1 x 9. Lucchese—Vicenza 1 x 10. Peruggia—Palermo x 2 11. Piacenza—Pescara 1 12.Salemitana—Chievo 1 x 13.Udinese—Ancona 1 +1. mérkőzés: 14.1860 München—Bremen 1 Felvételünk a Kétsoprony—Szentes NB Il-es női kézi­labda-mérkőzésen készült. A sötét mezes Krizsán Mónika — aki hét góllal járult csapata 25—24-es sikeréhez — ziccer helyzetből célba veszi a szentesiek kapuját Fotó: Lehoczky Péter A megyei UI. osztályú labdarúgó-bajnokság állása Északi csoport 1. Csárdaszállás 6 5­1 22— 9 15 2. Kétsoprony 6 5­1 13— 5 15 3. Vésztő 6 5­1 12— 9 15 4. Körösladány 6 3 2 1 13— 4 11 5. Békés II. 6 3 1 2 9— 8 10 6. Tarhos 6 3­3 12—13 9 7. Gyulavári V állalkozó 6 2 1 3 8— 8 7 8. Bucsa 6 1 3 2 7— 5 6 9. Gerla 6 1 3 2 8— 9 6 lO.Okány 5 1 1 3 9—13 4 11. Sarkadkeresztúr 5­1 4 5—13 1 12. Kötegyán 5­­6 3—22­1.Újkígyós Déli csoport 6 4 2 18— 4 14 2. Medgyesbodzás 6 3 3­12— 5 12 3. Ke vermes 6 3 2 1 14— 8 11 4. Szabadkígyós 6 3 1 2 10— 7 10 5. Csanádapáca 6 2 3 1 11— 9 9 6. Mezőhegyes II. 5 2 2 1 5— 3 8 7. Almáskamarás 6 2 1 3 12—14 7 8. Gerendás 5 2­3 8—13 6 9. Dombegyház 6 1­5 8—20 3 10. N agy bánhegyes 6­­6 3—19-