Békés Megyei Hírlap, 1994. október (49. évfolyam, 232-257. szám)

1994-10-31 / 257. szám

1994. október 31., hétfő' © SPQVi VltVA-Öcl'V' Jarabek vezérletével Csaba Előre KC—Nyírbátori KC 28—18 (12— NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 150 Jr néző. V.: Antal, Darázsi. Békéscsaba: SZACSVAI — ^ Balogh 1, VÖRÖS 6, Volent 1, Horváth, DÖGÉ 6, Pocsai 3. Cs.: Szász (kapus), JARABEK 8, Glem- bóczki 3, Adám. Edző: Ruck László. A Nyírbátor legjobb dobói: Kiss J. 7, Szőke, Tölgyes 3—3. Kiállítások: 2, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3. Esélyeshez méltóan kezdett a hazai együttes és a 10. perc­ben már 5—0-ra vezettek a sok fiatalt felvonultató vendé­gek ellen. Ebben az időszak­ban Szacsvai kapus remekül védett. Ezt követően többször jutott emberelőnyhöz a csabai csapat a keményen védekező nyírségiek jóvoltából, ám a vendégek Kiss J. révén 8—4- re felzárkóztak. A félidő utol­só percében Vörös labdát szerzett a félpályánál és ügye­sen a kifutó kapus felett távol­ról a hálóba ejtett. Fordulás után az eddig ke­vesebb játéklehetőséget ka­pott, Jarabek nagyszerű, távo­li bombáival elhúztak a hazai­6) ak, (37. perc: 15—8). Ezután a csabaiak ügyes akciókat ve­zettek és tovább növelték előnyüket, (49. p: 22—12). A hajrában a lila-fehérek csak arra törekedtek, hogy meg­tartsák a tízgólos előnyt, s ez Pocsai időntúli hétméteresé­vel sikerült is. A tavaly még NB I-es bé­késcsabaiak az átlövő posz­ton ki tűnőprodukciót nyújtó fiatal Jarabek vezérletével magabiztos győzelmet arat­tak, a keményen védekező szerény képességű vendégek ellen. V. L. Megint csak egy pont Szarvasi Vasas—III. kér. TVE l-l.(O-I) Országos felnőtt és junior tornászbajnokság Nyeste Adrienn három aranyat nyert Szombaton a Budapest Tornacsar­nokban az egyéni összetett ver­sennyel kezdődött meg a tornászok kétnapos felnőtt és junior országos bajnoksága. A felnőttek versenyében a férfi­aknál Supola Zoltán megvédte tavalyi elsősé­gét, míg a nőknél a békéscsabai Nyeste Adri­enn először szerzett bajnoki címet A junio­rok között Jordanov Krisztián és a békéscsa­bai Varga Adrienn bizonyult a legjobbnak. A nőknél Nyeste Adrienn) Békéscsabai Előre TC) a tavalyi juniorok közötti siker után, ezúttal a felnőttek versenyében is a legjobbnak bizo­nyult. Hozzá kell tenni, most eme szakág képvi­selői sem kápráztatták el a nézőket, erre bizonyí­ték, hogy még a győztes Nyeste előadásába is komoly hiba csúszott, hiszen leesett a gerendá­ról. A második helyen klubtársnője, Balogh Ildikó végzett, míg Gihala Erika a negyedik helyet szerezte meg. Vasárnap a szerenkénti döntőket bonyolítot­ták le. A felnőttek versenyében ezúttal Fajkusz Csaba, illetve a női összetett versenyben is diadalmaskodott Nyeste Adrienn gyűjtötte leg­szorgalmasabban az aranyérmeket. A juniorok­nál jóval egyértelműbb volt a helyzet, a békés­csabai reménység, Varga Adrienn tarolt: egyik szeren sem talált legyőzőre, nagy fölénnyel utasította maga mögé a mezőnyt. A viadal ismét bizonyította, hogy a békéscsa­bai tomásziskolában színvonalas munka folyik, a Lukács József, Kalmár Zsuzsa edzői kettős tanítványai közül hárman is — Nyeste, Gibala, Balogh — jó eséllyel pályáznak a dortmundi vb- re utazó magyar válogatottba. Eredmények. Egyéni összetett verseny. Nők. Felnőt­tek: 1. Nyeste Adrienn 38;187 pont, 2. Balogh (mindkettő Békéscsabai Előre TC) 37,712,3. Ábrahám (ÚTÉ) 37,425, 4. Gibala (Békéscsabai Előre TC) 37,337. Juniorok: I. Varga Adrienn (Békéscsabai Előre TC) 38,362 pont. Ugrás: 1. Dragoner Ildikó (FTC) 9,562, 2. Molnár A. (Postás) 9,425,3. Balogh 9,400,4. Nyeste 9.350,5. Gibala 9,275. Felemás korlát: 1. Nyeste Adrienn 9,625,2. Balogh 9,500, 3. Molnár A. 9,050. Gerenda: 1. Molnár Andrea 9,575,2. Petráss (Postás) 9,300,3. Balogh 9,275,4. Gibala 9,175,5. Nyeste 9,000. Talaj: 1. Nyeste Adrienn 9,700,2. Ábrahám 9,525,3. Dragoner 9,300,4. Gibala 9,250. w. NB II -es labdarúgó-mérkőzés. Szarvas, 1000 néző. ^6. V.: Mezei (Szekeres, Bába). Szarvas: Brakszatórisz to G. 6 — Stredie 8 — Gebri 6, Szlopóczki 5, Holp 5 — Janis 5, Pisont A. 6, Dobi 5, Kulcsár 6 — Szabó 5, Plókai 5. Edző: Vigh Tibor. III. kér. TVE: Zay 6 — Földvári 4, Pálvölgyi 7, Varga 7, György 6 — Kiss 5, Perger 5, Kosa 7, Deszatnik 4 — Jankov 5, Lalusz 4. Edző: Rákosi Gyula. Csere: Szabó helyett Takó (-) a 62., Lalusz h. Balogh (-) a 64., Kiss h. Danes (-) a 85. percben. Gólszerző: Kosa a 44., Stredie a 71. percben. Sárga lap: Pisont A. a 27., Kulcsár a 33., György a 78., Takó a 87. percben. Szögletarány: 9:4 (2:3). Egyperces gyászszünettel kez­dődött a mérkőzés a napokban elhunyt Nádas Pál szarvasi labdarúgó emlékére. Tapogatózó játék utánra 6. percben Kulcsár vállalkozott távoli lövésre, de Zay vetődve védett. A 8, percben Plókai ívelt balról a kapu elé, a kipat­tanó labdát Pisont A. óriási erővel az üres kapu fölé lőtte. Egy perc múlva Pisont ismé­telt, de Zay könnyen védett. A 21. percben Pisont András lab­dája Plókai elé került, aki for­dulásból gyengén a kapus ke­zébe lőtt. Két perccel később egy szarvasi szöglet után Janis lőtt kapu mellé. Azután Kiss vezetett támadást a jobb olda­lon, majd Lalusz elé továbbí­tott, de Brakszatórisz G. me­rész vetődéssel védett. A 31. percben Pisont A. nagy sza­badrúgását Zay a jobb alsó sa­roknál védte. Egy perccel a befejezés előtt hideg zuhany a szarvasi nézőknek és játékosoknak: György ívelt a kapu elé, a labda átszállt Holp feje fö­lött, pontosan Kosa elé, aki egyet igazított a labdán, majd hat méterről a léc alá lőtt, 0—1. Szünet után az első táma­dást a szarvasiak vezették. Az 51. percben Plókai beadását Kulcsár gyengén lőtte kapura. Az 54. percben Pisont A. szög­letrúgása után Kulcsár átívelt Zay fölött, de aztán a kapus az utolsó pillanatban még hárí­tott. A két edző ezután egy-egy cserével próbált erősíteni csa­pata játékán. A 68. percben Jankov ugrott volna ki, de Ja­nis az utolsó pillanatban a 16- oson szerelte. A 71. percben egyenlített a Szarvas: Pison A. bal oldali szabadrúgása után Kulcsár fejjel Stredie elé továbbított, aki szintén fejessel a bal alsó sarokba küldte a labdát, 1— 1. A 78. percben Dobi öt méte­res lövésébe a kerületi védők beleléptek, s a labda szögletre pattant. Aztán Kulcsár került gólhelyzetbe, a kapu torkából azonban mellé lőtt. A 83. perc­ben Kiss eldönthette volna a kerület javára a mérkőzést, amikor Holp mellett szélsebe­sen kiugrott, teljesen egyedül törhetett Brakszatórisz G. ka­pujára, de mindenki nagy meglepetésére a 16-osról a bal kapufa mellé lőtt. Az első félidőben óvatosan játszott mindkét csapat. Emiatt igen kevés gólhelyzet alakult ki. Döntőlehetett vol­na, ha Pisont A. az elején berúgja nagy helyzetét. A vendégek váratlan vezetéssel vonultak le a félidő végén az öltözőbe. Szünet után nagyot javult a szarvasiak játéka. Támadás támadást követett, ezt jelzi, hogy ebben az idő­szakban hat szögletet rúg­hattak, de a nagy erőfeszítés eredménye csak egy gól volt. A Keleti csoport állása l.MTK 11 9 1 1 19— 2 28 2. Salgótarján 11 8 2 1 31—14 26 3. Kábái Cukor FC 11 7 2 2 14— 8 23 4. Tiszakécske 11 5 4 2 20—10 19 5. Kazincbarcika 11 6 1 4 23—19 19 6. Nyíregyháza 11 5 2 4 12—15 17 7. Szarvasi Vasas 11 4 3 4 12—13 15 8. Diósgyőri FC 11 3 5 3 14—13 14 9. Balmazú j város 11 4 2 5 23—23 14 ÍO.III. Kér. TVE 11 3 3 5 12—14 12 11.Hatvan 11 3 3 5 13—16 12 12.Gödöllő 11 3 3 5 12—16 12 13. Hódmezővásárhely 11 3 3 5 13—18 12 14. Hajdúnánás 11 3 2 6 5—11 11 15. Tiszavasvári 11 1 3 7 11-28 6 16. Miskolci VSC 11 1 1 9 8—22 4 Következik Az NB II -es labdarúgó­bajnokság 12. fordulójá­ban következik. Novem­ber 5., szombat: Salgótar­ján—Hajdúnánás, Nyí­regyháza—Szarvasi Va­sas, mindkettő 13 óra. Ti- szakécske—MTK, 17. November 6., vasárnap: Hódmezővásárhely— Balmazújváros, Kaba— Miskolc, Tiszavasvári— Gödöllő, III. kér. TVE— Kazincbarcika, Hat­van—Diósgyőr, vala­mennyi 13. A többi biztos gólhelyzet azonban kimaradt, „de ma­radjunk a földön”, mert a 83. percben Kiss is eldönthette volna a mérkőzést. Nyilatkozatok. Vigh Ti­bor: — A körülményeket fi­gyelembe véve azt, hogy há­rom játékosunk nem játszott, és hogy nagy egyéni hibákat vétettünk, maradt el a győze­lem. Rákosi Gyula: Sajnos itt hagytunk két pontot. A csapat nagyon okosan, taktikusan ját­szott. Borzasztó, hogy Jankov és Kiss százszázalékos gól­helyzetet képes volt kihagyni. Csabai Pál / Labdarúgó NB I: az UTE nagy győzelme ZTE—Csepel 3-2 (2-0) Zalaegerszeg, 5000 néző, V.: Bay. G.: Preisinger (17., 43., 75.), ill. Pena (46.), Azoitei (64.). Kiállítva: Kovács Zs. (5.), ill. Med- gyes (70.). Jó: Preisinger, Kutasi, Németh, Sza­bó II., ill. Puskás, Pena, Azoitei. ZTE: Tóth — Kovács Zs., Halápi, Kutasi — Fújsz (Zugor, 88.), Hor­váth A., Horváth J., Szabó II., Né­meth — Preisinger, Szőke (Kocsár- di, 57.). Csepel-Kordax: Hajdú — Ács, Tyukodi, Szalai — Jakab (Ré- pási, 46.), Vancsa (Süveges, 74.), Medgyes, Puskás, Szekeres — Pena, Azoite. Parmalat FC—Vasas 0—0 Székesfehérvár, 2000 néző, V.: Ha- nacsek. Jó: Mitring, Németh, ill. Juhár, Erős. Parmalat FC: Mitring — Lőrincz, László, Németh — Dubecz, Zimmer­mann, Varsányi (Pálfi, 60.), Dvéri (Bekő, 46.), Tóth N. — Horváth, Tóth M. Vasas: Sáfár — Herczeg, Galaschek, Juhár — Máriási, Mó- nos, Erős, Simon, Pál (Claude, 74.) — Földes, Borgulya (Faragó, 90.). ET0 FC-DVSC 1-3 (0-2) Győr, 4000 néző, V: Molnár J. G.: Miriuta (76. p.), ill. Madar (21.), Dombi (36.), Sándor T. (90.). Kiállítva: Bordás (65. p.). Jó: Korsós, Hámori, ill. Horváth, Dombi, Madar. Győr: Disztl — Kuttor, Bordás, Ra­dies — Kövecses, Mikóczi (Herczeg, 33.), Miriuta, Korsós, Árgyelán — Hámori, Popescu (Tóth, 62.). DVSC: Horváth B. — Balogh, Gojan, Sán­dor Cs. (Ilea, 25.), Pető — Dombi, Vadicska, Arany, Szathmári — Ma­dar, Sándor T. Újpest—Kispest 3—1 (2—0) Megyeri út, 10 000 néző, V: Puhl. G.: Kozma (9„ 39. — mindkettő 11- esből), Szanyó(56.), ill. Orosz (66.). Jó: Füzesi, Bérczy, Véber, Egressy, ill. Brockhauser. ÚTÉ: Praj — Füzesi — Bérczy, Mol­nár, Szlezák — Jenei (Tomka, 81.), Kozma, Véber, Túri - Szanyó, Eg­ressy. Kispest: Brockhauser — Duró — Plókai, Mátyus — Forrai (Stefanov, 72.), Milinkovic, Pisont, Csehi — Orosz, Kovács K. (Illés - a szünet­ben), Hamar. BVSC: Tarlósi — Csábi Nagy P., Szalma — Marozsán, Komódi, Ur- bányi, Bognár, Farkas (Bondaren­ko, 69.) — Bükszegi, Kovács. Vác: Koszta — Puglits, Nagy T., Ka­sza, Aranyos — Nyikos (Nyilas, 29.), Kriska, Víg(Sallai, 57.), Romanek— Szedlacsek, Füle. Stadler FC-Pécs 2-0 (1-0) Kiskőrös, 4000 néző. V: Bede. G.: Csehi Z. (1.), Csehi I. (89.). Jó: Babócsy, Nagy, Hleba, Csehi Z., ill. Márton, Niederbacher, Lengyel. Stadler FC: Babócsy — Oprisan — Makrickij, Nagy — Kertész, Linnyi- kov, Molnár (Kapic, 32.), Csehi Z., Csehi I. — Kovács (Rumán, 53.), Hleba. PMSC: Géléi — Ulveczki, Braun, Di­enes — Schneider (Benkovics, 63.), Márton, Nicdcrbacher, Dárdai, Jaki — Tököli, Lengyel. BVSC—Vác 3-0 (1-0) FTC—Sopron 2-2 (1-2) Szőnyi út, 2000 néző. V: Kiss G. G.: Komódi (21.), Szalma (52.), Bog­nár (57.). Jó: Farkas, Komódi, Kovács, Bog­nár, ill. Aranyos, Nagy T. Üllői út, 8000 néző. V: Juhos. G.: Lipcsei (36., 75. — tizenegyes­ből), ill. Fischer (12.), Dragoner (39.). Piros lap: Varga (78.). Jó: Lipcsei, Lisztes, ill. Babos, Dra­goner. Ferencváros: Szeiler — Telek — Hrutka, Szekeres — Simon, Lipcsei, Lisztes, Szűcs (Zavadszky, 75.), Czéh — Christiansen, Neagoe. Sopron: Babos — Dragoner — Var­ga, Katona — Ignácz, Chiratcu, Szántó, Nagy J., Majoros — Fischer, Cservenkai (Korsós, 73.) Birkózás Belgiumban szerepelt az Eper- jes-Gádoros Birkózó DSE csa­pata a Juel Colmant emlékver­senyen. A viadalon öt ország, 240 ifjú birkózója lépett sző­nyegre. Az eperjes-gádorosi fi­atalok négy aranyérmet nyer­tek. Kábái Mátyás edző tanítvá­nyai minden dicséretet megér­demelnek, hiszen a csapatver­senyben is az élen végeztek. Eredmények. 22 kg: 1. Kábái Illés. 28 kg: 1. Kábái Mátyás. 38 kg: 1. Gelegonya Sándor. 42 kg: 1. Mészá: ros Sándor. 50 kg: 2. Bodor Gábor. A Totó 43. heti eredményei 1.Újpesti TE-Novabau—Kispest-Honvéd FC 3—1 1 2. BVSC-Dreher—Vác FC-Samsung ..............3—0 1 3. Werder Bremen—Frankfurt.......................2—0 1 4 . Bayern München—VfB Stuttgart...............2—2 x 5 . Dresden—Dortmund....................................0—1 2 6 . Freiburg—l.FCKöln...................................4—2 1 7. Leverkusen—Schalke 04_______________2—2 x 8 . Mönchengladbach—1860 München ______2—0 1 9 . Bari—Genoa....................................................4—1 1 10. Brescia—Fiorentina......................................2—4 2 11. Cagliari—Torino.............................................1—0 1 12. Juventus—AC Milan.......................................1—0 1 13. Lazio—Cremonese........................................1—0 1 4-1. mérkőzés: 14. Sampdoria—Napoli_____.......................... 0—0 x T öréspróba előtt a gyulai művelődési ház Erőfitogtatás? Nem! November 19-én — éppen Erzsébet-napkor — Lovász György háromszoros erőemelő világbajnok „jutalomjátákát” jelentő szu- pershow-t rendeznek városának, Gyulának művelődési házában. A harmadik aranyat jó egy hete „csípte meg” Pozsonyban. Muszáj volt ismét világbajnoki címet szereznie — mondja Bagyinszki Zoltán, az Erkel művelődési ház igazgatója: a program erre az apropóra épül. Pénteken a gálaműsor részleteiről tartottak sajtótájé­koztatót Gyulán. A szervezők között ott láthattuk azt a Susánszki Imrét, aki az idei magyar-román Kézfogások „szülőatya” volt. (Az idézőjelet főként zsenge ifjontisága indokolja.) Fülembe súgták: ő a legjobb magyar elméleti erőemelő. A rendezvény délelőtt 10 órakor kezdődik dr. Szabó Péter fővédnök (a Magyar Testépítő és Erőemelő Szövetség elnöke) és Lebenszky Attila gyulai alpolgármester megnyitójával, majd Lo­vász Györgyöt köszöntik. Csillogó-villögó körítéssel komoly erő­emelő gála veszi kezdetét, a magyar élvonal és több külföldi részvételével. Eljön Nick Árpád is, akit Magyarország — egyik — jelenlegi legerősebb emberének tartanak. Az ő produkciói között szerepel a kőtörés — történetesen mellkasán... (Lovász György is ismeri ezt a „kunsztot”: egy alkalommal a családi hajlékba felajzot- tan hazatérvén rávette a feleségét: ugyan tömé már szét a mellére tett kőkolosszust a fejsze fokával. A házasságon alapuló törés fájdalommentesen bekövetkezett.) Meghívták (kihívták) a világ­erős ember hírében álló Fekete Lászlót is, ám ő kitért az erőpróba elől. Lesz más sztárvendég is, például Steer József, a világ legerő­sebb hatvanévese. S akkor a világ- és Európa-bajnokokról még nem is szóltunk... A show azért show, hogy legyen benne dzsesszbalett és elektrik bugi is. (Ez utóbbiról ne is kérdezzenek, hogy mi fán terem!) Kiállítás és vásár: elmaradhatatlan ilyen alkalmakkor. A program a délutánt is igénybe veszi, de aggodalomra semmi ok: azevés-ivásra minden feltétel biztosított lesz. KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: MTK—Salgótarján 3—0 (1—0) Gödöllő—Nyíregyháza 2—0 (0—0) Hajdúnánás—T. vasvári 1—0 (1—0) Miskolci VSC—Tiszakécske 0—0 H.mezővásárhely—Kaba 2—0 (0—0) Kazincbarcika—Hatvan 4—2 (3—1) B.újváros—Diósgyőr 2—2 (2—1) A NYUGATI CSOPORT EREDMÉ­NYEI Mohács—PVSK 2—1 (1—1) ESMTK—Beremend 1—0 (1—0) Keszthely—Veszprém 2—0 (0—0) Sopron—Tatabánya 5—2 (2—1) Dunaújváros—BKV Előre 0—0 Siófok—Paks 2—1 (1—1) Haladás—Baja 4—1 (3—0) Budafok—Sz.halombatta 1—1 (1—0) K.A.J.