Békés Megyei Hírlap, 1994. október (49. évfolyam, 232-257. szám)

1994-10-31 / 257. szám

1994. október 31., hétfő' SPOKl © Orosházi bravúr a listavezető ellen Nagy a versenyfutás az élen Labdarúgó NB III Kiskunfélegyháza— Mezőkovácsháza 3—1 (1—1) Kiskunfélegyháza, 300 néző. V.: Bánóczki. Kiskunfélegy­háza: Bánó — Fekete I., Már­ton, Skribics, Fíityü — Újfalusi, Fekete Zs., Papp — Fórizs, Si- ber, Karsai. Edző: Iványi Mi­hály. Mezőkovácsháza: Tóth I. — Seres, Kovács, Kovalcsik (Molnár), Petrica — Papp J., Radu, Dumitriu, Marócsik — Kakuszi, Fejes (Mészáros). Edző: Gyöngyösi Károly. 8. perc: Fórizs 18 méteres szabadrúgása a kapu jobb olda­lába vágódott, 1—0. 40. perc: Papp J. szabadrú­gása a 16-os vonalról a jobb felső sarokban kötött ki, 1—1. 60. perc: Fíityü ívelte a lab­dát Fekete I. elé, aki tíz méter­ről bombagólt lőtt, 2—1. 75. perc: Fekete Zsoltot a 16- oson belül buktatták. A 11-est Fütyű értékesítette, 3—1. Az első játékrészben még jól tartotta magát a vendégegyüt­tes. Fordulás után a hazaiak na­gyobb tudása kidomborodott, sorra alakították ki a helyzete­ket, de ezekből csak kettőt érté­kesítettek a félegyháziak. Jó: Skribics, Siber, Karsai, Fütyü, ill. Papp J., Kovács, Radu. Ifjúságiak: Kiskunfélegyhá­za—Mezőkovácsházi TE 6—0. Szegedi Dózsa—Gyulai FC 0-0 Szeged, 200 néző. V.: Halina. Szeged: Csehó — Magyar, Bó­ka, Szélpál — Márton, Sahin, Papp (Luczás), Rácz, Vándor (Koltai) — Miklós, Váczi. Edző: Czibere László. Gyula: Szabó—Fábián, Pápa, T amási, Botyánszki—Kiss, Mező, Stei­gerwald, Bíró R. — Lévai, Bíró K. Edző: Fodor Sándor. Ritkán látható olyan mérkő­zés, amelyen szinte egyetlen gólszerzési lehetőség sem adó­dik. Márpedig ez a találkozó ilyen volt. A gyulaiak többet birtokolták a labdát, de a kapu előtt elfogyott a tudományuk. Győzelmet a látottak alapján egyik csapat sem érdemelt vol­na. Jó: a hazaiak közijl senkit sem lehet kiemelni, ill. Pápa, Steigerwald. Ifjúságiak: Szegedi Dó­zsa—Gyulai FC 3—1. Békési FC-Szegedi VSE 0-3 (0-1) Békés, 300 néző. V.: Némedi. Békés: Molnár — Farkas, Ott- lakán, Kondacs, Szakái — Nagy Z. (Somvári II.), Fehér, Szarvas, Nagy I. — Méhes (Ko­csányi, Somvári I. Játékosedző: Ottlakán Mihály. SZVSE: De­meter — Kiss P., Kispál, Süli, Simon—Kiss B., Pikó, T akács, Udvari — Fejes (Balogh), Tóth L. Edző: Protity Sándor. 4. perc: Süli egy hirtelen mozdulattal kapura fordult és gurulós lövést küldött a kapura, amely a vetődő Molnár hasa alatt a hálóba jutott, 0—1. 53. perc: három védő szem­lélte, ahogy Tóth L. kapura lő, és a labda a hosszú sarokban kötött ki, 0—2. 87. perc: a fellazult hazai védelem mellett egy ellen­akcióból Kispál volt eredmé­nyes, 0—3. A hazaiak végig uralták a me­zőnyt, sokat támadtak, de a meddő támadójáték és a csodá­latosan védő Demeter kapus mi­att nem tudtak gólt elérni. Nem így a vendégek, akiknek szinte valamennyi kapura lövése gólt eredményezett. Jó: Farkas, Ott­lakán, Kondacs, ill. Demeter a mezőny legjobbja, Kispál, Süli, Tóth L. (Nagy Mihály) Ifjúságiak: Békési FC— Szegedi VSE 1—0. Orosházi MTK—Kiskőrös 2—0 (1—0) Orosháza, 400 néző. V.: Ke­resztúri. OMTK: Ölei — Hó­bei, Popol, Sitkéi, Kálmán — Nagy, Zahorecz (Erzsiák), Ig- ricz (Deák), Stef — Gyura, Fülöp (Zalai). Edző: Szűcs Fe­renc. Kiskőrös: Milinkó — Laczina, Agócs, Lengyel (Szűcs), Beregszászi — Radu- lescu (Pásztor), Pecznyik, Cim- borovics (Szabó), Szauer — Tóth, Miskovicz. Edző: Szlo­vák László. 30. perc: Hóbei ügyesen sze­relt, majd indította Nagyot, aki elfutott a jobb szélen, remek beadását Fülöp magasra felu­gorva, hét méterről a bal alsó sarokba fejelt, 1—0. 72. perc: bal oldali OMTK támadásnál Nagy lefejelte a lab­dát Igricz elé, aki a balösszekö­tő helyéről, 10 méterről a bal felső sarokba bombázott, 2—0. A kitűnő erőkből álló listave­zető hatalmas lendülettel kezd­te a játékot, ám a hazaiak fel tudták venni ezt a ritmust. Mindkét csapat nagyon igyeke­zett, de a hatalmas taktikai csata döntően a pálya közepén folyt, a kapusok alig értek a játékszer­hez. Egy szépségdíjas támadás során a hazaiaknak sikerült előnyt szerezniük. A második félidőben a vendégek mindent megtettek az egyenlítés érdeké­ben, nagy fölényt harcoltak ki, de az OMTK kitűnően védeke­zett. A kontratámadás után lőtt második gól eldöntötte a talál­kozót. A végig nagy iramú, vál­tozatos, sportszerű mérkőzésen a határtalan lelkesedéssel küz­dő, a győzelmet jobban akaró kék-fehérek megérdemelten győztek a mezőnyben jó telje­sítményt nyújtó vendégek ellen. Jó: az egész hazai csapat, ill. Laczina, Pecnyik, Miskovicz. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK—Kiskőrös 2—2. Kalocsa—Mezőberényi FC 6-1(4—1) Kalocsa, 1000 néző. V.: Sipos. Kalocsa: Gojtán—Iván, Aradi, Paletta, Farkas Z. — Márton (Bolvári), Evanics, Farkas G. (Sallai) — Mácsai (Fekete), Ist­ván, Vén. Edző: Molnár Ferenc. Mezőberény: Vidovenyecz — Sajben (Győri), Hankó (Ko­vács), Lenkefi, Lipták —- Vad, Darócz, Udvari, Szász — Krcs- marik (Burai), Pecze. Edző: Li- tauszki Pál. 7. perc: Márton egy bal oldali beadás után a hálóba lőtt, 1—0. 12. perc: Evanics 20 méter­ről hatalmas gólt lőtt, 2—0. 20. perc: Farkas Z. 12 mé­terről a kapu jobb oldalába he­lyezett, 3—0. 23. perc: Farkas Z. 10 mé­terről bombázott a hálóba, 4—0. 40. perc: Vitatható 11 -eshez jutottak a vendégek. A büntetőt Darócz lőtte a kapuba, 4—1. 75. perc: Fekete 13 méterről a léc alá küldte a labdát, 5—1. 76. perc: Evanics okosan emelt a kapuba, 6—1. A két utóbbi kisiklást követő­en nagyszerűen összeszedte magát a hazai csapat és meg­győző fölénnyel verte az újonc mezőberényi gárdát. Jó: az egész hazai csapat, ill. Vad, Da­rócz. Ifjúságiak: Kalocsa—Me­zőberény iFC 5—1. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kecskeméti RSC— Szeged FC 3—1 (0—0), Ma­kó—Cegléd 3—2 (2—0), Kis- kundorozsma—Kecskeméti TE 2—4 (0—3). Megyei I. osztály Battonya—Gyoma FC 3-0 (0-0) Battonya, 150 néző. V.: Bogyó. Battonya: Kunos — Fekete, Molnár, Oláh, Simon, Daróczi (Mákos Á.), Árgyelán (Ármán), Turbucz, Mákos A., Putnoki, Géczi. Edző: Juhász Zoltán. Gyoma: Hunya — Munkácsi, Gonda, Vatai, Kovács (Tímár), Kocsis, Bányai, Erdei, Illyés, Gubucz, Demjén. Edző: Plástyk János. Kitűnő játékve­zetés mellett nagy iramú, jó mérkőzést vívtak a csapatok. A hazai csapat remek játékkal ilyen arányban is megérdemel­ten győzött. G.: Mákos A. 2, Mákos Á. Jó: a hazai csapat minden tagja, ill. Munkácsi, Gonda, Vatai, Demjén. (Lu­kács István) Gyomaendrődi Barátság— Füzesgyarmat 3—0 (0—0) Gyomaendrőd, 250 néző. V.: Sulyok. Barátság: Nagy S. — Bukva, Karácsony, Dobó, Ju­hász (Balázs L.), Balázs Zs., Polányi, Forgács (Orovecz), Dinya, Tóth, Gardi. Edző: Kéki Elek. Füzesgyarmat:—Földei —Ajtai, Kovács I., Csák, Pardi, Petri, Rácz, Jónás (Lázár), Ko­vács II., Budai (Erdei), Barta. Edző: Bánfi Attila. A támadó­lag fellép» hazaiak végig me­zőnyfölényben játszottak. En­nek ellenére csak a kiállítás után jöttek a várva várt gólok. A Ba­rátság sikere teljesen megérde­melt. Kiállítva: Csák (reklamá­lásért) az 58. percben. G.: Di­nya a 62., Karácsony a 80., Ba­lázs Zs. a 89. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Petri, Kovács II., Barta. (Gardi Ta­más) Szeghalom SC—Kamut SK 2-0 (1-0) Szeghalom, 200 néző. V.: Zsur- ka. Szeghalom: Vári—Macs- kin, Lakatos (Hajdú), Macsári (Baranya), Fürj, Zsombok J„ Tóth, Schultz, Váníos, Zsom­bok A. Szabó. Edző: Tar Zoltán. Kamut: Gazsó — Tóth, Hajdó Zs. (Hajdú I.), Tárnok, Knapp, Magasi (Bálint), Antmann, Szűcs (Schaffer), Gajdács, Ba­logh, Gurbai. Edző: Bora Imre. A hazaiak már a 10. percben Zsombok J. találatával vezetés­hez jutottak. A vendégek ezután kitámadtak, de csak gólhelyze­tet sikerült kialakítaniuk. For­dulás után a 61. percben Zsom­bok A. góljával bebiztosította a győzelmet a Szeghalom. Küz­delmes mérkőzésen a sárrétiek sikere megérdemelt. Kiállítva: Gurbai (utánrúgásért) az 51. percben. Jó: Vári, Zsombok J., Schultz, ill. Gazsó, Knapp, Ba­logh. Mezőhegyes—Nagyszénás 2-1 (2-0) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Me­gyebíró. Mezőhegyes: Szilva —Dénes (Kovács), Harangozó, Lovász, Engelhardt (Zsóri), Ba­kai, Evanics, Kondacs, Kindel, Pálhidai, Kolozsi. Edző: Dúl Árpád. Nagyszénás: Valuk — Takács, Trabach, Brachna, Ár­gyelán, Sztvorecz (Demjén), Godár, Horváth, Kvasz- novszky, Fekete (Varga), Laka­tos (Hegedűs). Játékosedző: Kvasznovszky József. Ala­csony színvonalú mérkőzésen azelsőfélidei játékukkal ahaza- iak nyerték a három pontot. Jól működő játékvezetői hármas. G.: Bakai a 8., Kindel a 20., ill. Horváth a 77. percben. Jó: Szil­va a mezőny legjobbja, Lovász, Bakai, Kindel, ill. Trabach, Horváth, Kvasznovszky. (Per­laki János) Elek Sk—Tótkomlósi TC 2—2 (0-2) Elek, 400 néző. V.: Csuka. Elek: Veres — Sarkadi, Dávid, Pigler (Kohut), Sipos, Séllei, Bálint, Resetár, Gál, Trepák, Boldizsár. Játékosedző: Gál At­tila. Tótkomlós: Bordás (Lacz- kó)—Imre, Hovorka, T óthabo- nyi (Szpisjak), Pásztor I., Pász­tor II., Mitykó (Rozsos), Papp, Szatmári, Elek, dr. Lehoczky. Edző: Matajsz Pál. Kemény, férfias mérkőzésen már a 7. percben vezetést szerzett a ven­dégcsapat. A teljesen összeom­lott eleki együttessel szemben egy öngóllal tovább növelték előnyüket a komlósiak. A má­sodik félidőben kapujához szö­gezte a vendégeket az Elek, két perc alatt egyenlítettek a házi­gazdák. A két nagyszerűen ját­szó csapat mérkőzését a gyen­gén működő játékvezetők el­rontották. Kiállítva: Elek és Dávid az 56. (kakaskodásért), Bordás a 70. (második sárga lap után) percben. G.: Gál az 58., Trepák a 60., ill. Pásztor II. a 7., Séllei (öngól) a 10. percben. Jó: mindkét csapat játékosai dicsé­retet érdemelnek teljesít­ményükért. (Hotya Mihály) Kunágota—Békéscsabai MÁV 3-4 (1-2) Kunágota, 250 néző. V.: Gu­lyás. Kunágota: Bíró—Gábor, Multyán Cs., Juhász, Varga II. (Kovács), Berta, Multyán Zs., Varga I., Szabó, Multyán L. (Zámbori), Török. Edző: Szilá­gyi János. MÁV: Tüskés — Tóth A. (Marik), Balázs, Galo- vicz (Szekeres), Prekop, Braun Á., Deák (Márta), Tóth M., Bá- nyik, Kohanyecz, Pécs. Edző: Braun Attila. A hazai csapat szépségdíjas góljaira az ellenfél óriási kapushibákból szerezte találatait. A hajrában egykapura játszottak a hazaiak, de az egyenlítés nem sikerült. G.: Szabó 2. Török, ill. Bányik 2, Tóth A. Pécs. Jó: Gábor, Mul­tyán Cs., Török, ill. Tüskés (a mezőny legjobbja), de a Vasu­tasok valamennyi labdarúgója dicséretet érdemel teljesítmé­nyéért. (Sz. J.) Gyulavári—Békéscsabai Jamina 2—2 (1—1) Gyulavári, 300 néző. V.: Záb- rák. Gyulavári: Leel-Osy — Csete, Hinder, Csipke, Tamási, Démusz, Répási (Boros), Ta­pasztó, Bancz, Kurucz, Mag. Edző: Csorba János. Jamina: Stumpf — Mázán, Pusztai, Sch­neider, Kovács, Tóth, Mihály, Pozsár, Szeles, Gajdács, Belic- za. Edző: Turcsek Zoltán. Ki­egyenlített első félidei játék után a második félidő élvezetes^ az utolsó percig izgalmas össze­csapást hozott. Végül igazságos döntetlen született. G.: Belicza a 17.ésa48.p.,ill.Tamásia 15., Bancz a 86. percben. Jó: Him- ler, Bancz, ill. Pusztai, Mihály, Szeles, Belicza. (Jónás Fe­renc) Csabacsűd—Medgyesegyháza 3-1 (2-1) Csabacsűd, 250 néző. V.: Klembucz. Csabacsűd: Bala­toni — Valencsik, Brlázs, Csi- csely, Fügedi, Kondacs, Pillár, Varga T., Urbancsok (Mizik), Jelen (Horváth G.), Varga J. Edző: Rétes Pál. Medgyesegy­háza: Relu — Kuzma, Kiss, Juhász, Holecz, Kovács, Petru- zsán, Szabó, Zsurzsucz Zs., Zsurzsucz G., Plástyik. Megbí­zott edzők: Cseh György és Né­meth István. Küzdelmes mér­kőzésen a lelkesen és jól játszó hazai csapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet a he­lyenként durván játszó vendé­gek ellen. Kiállítva: Juhász a 45. (szándékos kezezésért) percben. G.: Varga T. a 30., a 45. (1 l-esből), Pillár a 71. ill. Kovács aló. percben. Jó: Pillár, Varga T., Horváth G., ill. Ko­vács. (Szilágyi Mihály) IFJÚSÁGIAK: Battonya— Gyomai FC 0—3. Gyomaend­rődi Barátság—Füzesgyarmat 3—0. Szeghalom SC—Kamut 8—0. Mezőhegyes—Nagyszé­nás 0—2. Elek—Tótkomlós 2—2. Kunágota—Békéscsabai MÁV 0—7. Gyulavári—Jami­na 0—3. Csabacsűd—Med­gyesegyháza 4—1. Nagy csatában döntetlenül zárult az Elek SK—Tótkomlós találkozó. A csíkos felső mezes hazaiak támadását hárítja, Bordás kapus a vendégek portása. Elek SK—Tótkomlósi TC 2—2 Fotó: Such Tamás Az Alföld csoport állása 1. Kalocsa 12 8 2 2 26—12 26 2. Kecskeméti TE 12 8 1 3 35—13 25 3. Kiskőrösi FC 12 7 2 3 26—10 23 4. Szegedi Dózsa 12 6 3 3 11— 8 21 5. Makó 12 6 1 5 22—17 19 6. Kiskunfélegyháza 12 5 4 3 18—15 19 7. Gyulai FC 12 5 4 3 13—10 19 8. Szeged FC 12 6 1 5 21—20 19 9. Kecskeméti RSC 12 5 3 4 23—14 18 lO.Szegedi VSE 12 5 1 6 18—16 16 11. Orosházi MTK 12 5 1 6 20—19 16 12. Kiskundorozsma 12 4 3 5 23—23 15 13. Békési FC 12 4 2 6 15—24 14 14. Cegléd 12 2 2 8 11—24 8 15. Mezőberényi FC 12 2 1 9 6—33 7 ló.Mezőkovácsházi TE 12 2 1 9 8—37 7 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában kö­vetkezik. November 5., szombat, 13.00 óra: Szegedi VSE—Kiskunfélegyháza, Mezőkovácsházi TE—Makó, Cegléd—Orosházi MTK. November 6., vasárnap, 13.00: Kiskó'rös—Szegedi Dózsa, Gyulai FC—Kalocsa, Kecske­méti TE—Kecskeméti RSC, Mezőberényi FC— Kiskundorozsma, Szeged FC—Békési FC. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 13. forduló­jában következik. November 5., szombat, 13.30 óra: Bé­késcsabai MÁV—Gyulavári, Békéscsabai Jamina— Csabacsűd, Gyomai FC—Kunágota. November 6., vasár­nap, 13.00: Nagyszénási SK—Szeghalom SC, Kamuti SK—Elek SK, Tótkomlósi TC—Gyomaendró'di Barát­ság, Füzesgyarmat—Battonya, Medgyesegyházi SE— Mezőhegyesi SE. A megyei bajnokság állása 1. Battonya 12 7 1 4 23—15 22 2.Tótkomlósi TC 12 6 3 3 17— 8 21 3. Gyulavári 12 5 6 1 18—10 21 4. Gyomaendrődi Barátság 12 6 3 3 18—13 21 5. Békéscsabai Jamina 12 4 6 2 14—10 18 6. Gyomai FC 12 5 3 4 15—12 18 7. Szeghalom SC 12 5 3 4 19—19 18 8.ElekSK 12 5 3 4 16—16 18 9. Csabacsűd 12 4 4 4 21—19 16 10. Békéscsabai MÁV 12 4 3 5 14—19 15 11. Medgyesegyháza 12 3 5 4 12—16 14 12. Kamuti SK 12 4 2 6 8—12 14 13. Nagyszénási SK 12 4 1 6 14—23 13 14. Mezőhegyesi SE 12 2 6 4 17—24 12 15. Kunágota 12 2 4 6 15—19 10 lő.Füzesgyarmat 12 2 3 7 10—16 9