Békés Megyei Hírlap, 1994. október (49. évfolyam, 232-257. szám)

1994-10-24 / 251. szám

1994. október 24., hétfő' © SPOKl ÍEV-V.ÉKUET A Gyula és a Kovácsháza A Tótkomlós az élen nyerte a rangadót Megyei I. osztály Labdarúgó NB III Mezőkovácsházi TE—Békési FC 1-0 (0—0) Mezőkovácsháza, lOOnéző. V.: Tumó. Mezőkovácsháza: Tóth — Szekeres, Kovács, Koval- csik (Pisont R.) — Lucián, Papp, Radu, Dumitriu, Maró- csik — Mocsári (Molnár), Ka- kuszi. Edző: Gyöngyösi Ká­roly. Békés: Pribojszki — Czi- nanó, Szarvas, Lipták, Nagy Z. — Ottlakán, Nagy L, Farkas, Méhes — Fehér, Somvári M. Játékos edző: Ottlakán Mihály. 48. perc: Lucián labdájával Papp lódult meg, 17 méteres lövését Pribojszki bravúrral há­rította, ami Radu elé került, aki kapásból, nyolc méterről, véd- hetetlenül a kapu közepébe lőtt, 1—0. 66. perc: Pribojszki Radut csúnyán térden rúgta a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Papp a bal kapufa mellé lőtte. Az első félidőben a vendég- csapatnak volt több helyzete, amit nem tudtak kihasználni. A második játékrészben a hazai csapat lelkesedésben felülmúl­ta a békési gárdát és megérde­melten nyerte a megyei rangadót. Jó: Tóth, Kovács, Kakuszi, ill. Pribojszki, Ottla­kán. (B. J.) Ifjúságiak: Mezőkovácshá­za—Békés 2—6. Gyulai FC—Orosházi MTK 2-1 (0-1) Gyula, 600 néző. V.: Bodó. Gyula: Szabó — Pápa — Bo- tyánszki, Bíró R. — Mező, Stei­gerwald, Kiss L., T amási, Lévai — Bíró K., Szilágyi (Fábián R.). Edző: Fodor Sándor. Oroshá­za: Ölei — Popol — Erzsiák, Kálmán — Zahorecz, Varga (Sitkéi), Steff, Igricz, Nagy — Gyura, Fülöp. Edző: Szűcs Fe­renc. 27. perc: Fülöp a bal olda­lon cseleivel „hintába ültette” a hazai védelmet, beadását Gyura hét méterről lőtte a ka­puba, 0—1. 64. perc: Pápa bal oldalról a kapu elé ívelt és Kiss L. a felpattanó labdát a jobb felső sarokba továbbította, 1—1. 75. perc: Lévai bal oldali beadását Bíró K. öt méterről lőtte a hálóba, 2—1. Tipikus megyei rangadót hozott a Gyula—OMTK ki­lencven perc. Az első percben egy kihagyott Gyura-helyzet- tel ráijesztettek a vendégek a GYFC-re. Ebben a játékrész­ben csak meddő fölényben ját­szottak a hazaiak, és egy szép akció után megérdemelt veze­tést szerzett a vendégcsapat. A fordulás után egy új gyulai gár­da jött ki a pályára, aminek meg is lett az eredménye: gó­lokban is megmutatkozott a két csapat közötti különbség. Kemény, küzdelmes, de sport­szerű mérkőzést láthatott a kö­zönség, függetlenül attól, hogy Szilágyi súlyos sérülést szenvedett egy ütközés nyo­mán, s a mentők el is szállítot­ták a kórházba. Bodó játékve­zető „változatos” ítéleteivel szórakoztatta a publikumot. Jó: Pápa, Mező, Kiss L., ill. Ölei, Popol, Kálmán. Ifjúságiak: Gyulai FC— Orosházi MTK 1—1. Mezőberényi FC—Szegedi Dózsa Ő—1 (0—0) Mezőberény, 300 néző. V.: Kiss. Mezőberény: Vidove- nyecz — Sajben, Hankó, Lip­ták, Lenkefi — Vad, Udvari (Rácz), Darócz, Szász — Krecsmárik, Pecze. Edző: Li- tauszki Pál. Szegedi Dózsa: Csehó — Magyar, Bóka, Sa- hin, Bozga (Papp) — Rácz, Szélpál, Koltai (Lucás), Mik­lós — Vándor, Bosánszki (Váczi). Edző: Czibere Lász­ló. 78. perc: Papp jobbról be­adott, a herényi védelem rövi­den szabadított fel, Rácz elé pattant a labda, aki nyolc mé­terről élesen a hosszú sarokba lőtt, 0—1. Kitűnő játékvezetés mellett izgalmas, iramos mérkőzést játszott a két csapat. Mindkét kapu sokszor került veszélybe, a hazaiak a kapu előtt nem voltak elég határozottak, en­nek köszönhették vere­ségüket. A látottak alapján á döntetlen igazságosabb lett volna. Jó: Lipták, Lenkefi, Vad, Szász, 01. Csehó (a me­zőny legjobbja), Szélpál, Mik­lós, Váczi. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Szegedi Dózsa 5—2. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi VSE— Kecskeméti RSC 1—0(0—0), Cegléd—Kiskőrös 2—2 (0— 0), Makó—Kiskunfélegyháza 2—2 (0—0), Kecskeméti TE—Kalocsa 2—1 (2—0), Szeged FC—Kiskundorozs- ma4—1 (1—0). Békéscsabai Jamina— Kunágota 2—2 (1—0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Varga F. Jamina: Liker — Szűcs (Pozsár), Mázán, Ko­vács, Bánszki (Pántya), Pusz­tai, Tóth, Bócsik, Szeles, Be- licza, Mihály. Edző: Turcsek Zoltán. Kunágota: Bíró — Gábor, Multyán Cs„ Juhász, Varga I„ Berta (Zámbori), Multyán Zs., Varga Z., Szabó, Multyán L„ Török. Edző: Szi­lágyi János. Nyílt, támadó já­tékkal kezdett mindkét csapat. Az első húsz percben némi vendégfölény alakult ki. Majd végig egyenlő erők küzdelmét láthattuk, amelynek alapján igazságosnak mondható a pontosztozkodás. G.: Mázán a 42., Bócsik a 80., 01. Szabó a 77., Török a 85. percben. Jó: Pusztai, Mázán, Bócsik, 01. Multyán Cs„ Varga, Török. (Ravasz Pál) ✓ Békéscsabai MÁV— Battonya 3—1 (1—1) Békéscsaba, 150 néző. V.: Stir. MÁV: Tüskés — Fábián, Braun Á„ Prekop, Kohanyecz, Galovicz, Deák (Tóth A.), Pécs (Marik), Bányik,Tóth M. (Balázs), Rétlaki. Edző: Braun Attila. Battonya: Kunos — Fekete, Simon, Oláh, Daróczi, Ármán, Árgyelán, Turbucz, Mákos II., Mákos I., Géczi. Edző: Juhász Zoltán. A tabella előkelő helyén tanyázó ven­dégegyüttes magabiztosan kezdett, és az ötödik percben már megszerezték a vezetést. A folytatásban feljavult a MÁV, többet kezdeményez­tek és sikerült kiegyenlíteniük. Fordulás után a hazaiak végig­támadták a mérkőzést, bár me­zőnyben ügyesen játszottak a battonyaiak, a kapu előtti hatá­rozottságukkal a vasutasok biztosan tartották otthon a há­rom pontot a sportszerű, szín­vonalas összecsapáson. G.: Bányik a 8., Pécs a70„ Tóth A. a 75., 01. Daróczi az 5. perc­ben. Jó: az egész hazai csapat, 01. Fekete, Oláh, Daróczi. (G. Gy.) Gyomai FC—Gyomaendrődi Barátság 2—0 (2—0) Gyomaendrőd 1200 (!) néző. V.: Ferenczi. Gyomai FC: Szakács — Munkácsi, Gonda, Vatai, Kovács (Tímár), Somo­gyi (Kocsis), Bányai, Erdei, Ilyés, Gubucz, Demjén. Edző: Plástyik János. Barátság: Nagy S. — Juhász (Orovecz), Karácsony, Balázs, Dobó, Di- nya, Bukva, Forgács, Tóth, Nagy E„ Pataki. Edző: Kéki Elek. A minden csapatrészben jobb Gyomai FC megérdemel­ten nyerte — jó játékvezetés mellett — a helyi rangadót. G.: Gubucz a 28., Erdei a 39. percben. Jó: az egész hazai csapat, 01. Balázs, Dobó, Buk­va. (V. I.) Kamut—Mezőhegyesi SE 1-1 (0-0) Kamut, 100 néző. V.: Dajka. Kamut: Gazsó — Tóth, Haj­dú I., Tárnok, Knapp, Bognár (Bálint), Antmann, Gurbai (Hajdú II.), Gajdács, Balogh (Magosi), Szűcs. Edző: Bora Imre. Mezőhegyes: Szilva — Zsóri, Harangozó, Lovász, Evanics, Bakai, Kondacs (Trungel), Engelhardt (Dé­nes), Kindel, Pálhidai (Ko­vács), Kolozsi. Edző: Dúl Ár­pád. Közepes színvonalú, küzdelmes mérkőzésen igaz­ságos döntetlen eredmény született. G.: Hajdú I. az 50., 01. Kolozsi a 81. percben. Jó: Knapp, Gajdács, 01. Harango­zó, Kolozsi, Lovász. (Szlan- csik János) Csabacsűd—Gyulavári 0-0 Csabacsűd, 250 néző. V.: Né­meth M. Csabacsűd: Balato­ni — Valencsik, Brlázs, Csi- csely, Fügedi (Hován), Kon­dacs, Pillár, Varga T„ Mizik, Rafaj, Varga J. Edző: Rétes Pál. Gyulavári: Leel-Ősy — Démusz, Kurucz, Tamási, Csipke, Banc, Csete, Tapasz­tó, Cziczeri, Répási, Boros. Edző: Csorba János. Az első félidőben meddő mezőnyfö­lényben játszott a vendégcsa­pat, de támadásaikból csak ka­pufákra tellett. A második já­tékrészben a magára találó ha­zai gárda sok helyzetet dolgo­zott ki, de gólt nekik sem si­került elérniük a 90 perc so­rán. így igazságos pontosztoz­kodás született jó játékvezetés mellett. Jó: Balatoni, Brlázs, Varga T„ Jelen, Varga J„ Pil­lár, ill. Leel-Ősy, Csipke, Ta­pasztó, Répási, Cziczeri. (Szi­lágyi Mihály) Tótkomlósi TC—Szeghalom SC 1-0 (1-0) Tótkomlós, 300 néző. V.: He­gyi. Tótkomlós: Bordás—dr. Lehoczki, Hovorka, Tóthabo- nyi, Pásztor L., Pásztor T„ Mitykó (Szpisjak), Papp, Szatmári, Elek, Basa (Petri- na). Edző: Matajsz Pál. Szeg­halom: Vári — Macskin, La­katos, Tóth, Macsári (Hajdú), Fürj, Zsombok J., Schultz (Baranya), Vámos, Zsombok A., Szabó. Edző: Tar Zoltán. Jó iramú mérkőzésen a hazai­ak az első félidőben nyújtott játékukkal ha nehezen is, de begyűjtötték a három pontot. Kiállítva: Szpisjak (a játék­vezető megsértéséért) a 65. percben. G.: Elek a 7. perc­ben. Jó: a hazai csapat minden játékosa dicséretet érdemel, ill. Macskin, Tóth. (Hovorka György) Füzesgyarmat—Elek SK 0-0 Füzesgyarmat, 300 néző. V.: Kokavecz. Füzesgyarmat: Földesi — Rácz (Pardi), Csák I., Budai, Huszár (Barta), Er­dei, Jónás, Petri, Boros (Lá­zár), Kovács S., Kovács Zs. Edző: Bánfi Attja. Elek: Ve­res — Sarkadi, Kohut (Dávid), Pigler, Sipos, Séllei, Bálint (Botás), Resetár, Gál, Trepák, Boldizsár. Játékos edző: Gál Attila. Közepes színvonalú mérkőzésen nagy csatát vívott a két csapat. A hazaiak többet kezdeményeztek, de nem si­került áttörniük a vendégek védőfalát. Végül is a játék összképe alapján reális ered­mény született. Jó: Földesi, Csák I„ Budai, ill. Sarkadi, Pigler, Trepák. (Szabó Lász­ló) Medgyesegyháza— Nagyszénási SK 0-1 (0-1) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Kurucz. Medgyesegyhá­za: Relu —: Kuzma, Kiss, Haj­dú Zs„ Hajdú E„ Kovács, Pet- ruzsán, Szabó, Zsurzsucz Zs., ZsurzsuczG., Oláh. Edző. Ko­vács Zoltán. Nagyszénás: Va- luk — Takács, Trabach, Brachna, Árgyelán, Sztvo- recz, Varga (Hegedűs), Godár, Kvasznovszky, Horváth, La­katos (Fekete). Játékos edző: Kvasznovszky József. Ala­csony színvonalú mérkőzésen az erősen megfiatalított med- gyesi csapatnak nem volt sze­rencséje. A hazai együttes há­rom kapufát rúgott és számos helyzetet kihagyott. A vendé­gek helyzet nélkül vitték el a három pontot Medgyesegyhá- záról. G.: Horváth a 23. perc­ben. Jó: Kiss, Kovács, Zsur­zsucz G., ill. Valuk, Trabach, Kvasznovszky. (Németh Ist­ván) IFJÚSÁGIAK: Békéscsa­bai Jamina—Kunágota 7—0, Békéscsabai MÁV—Batto­nya 3—1, Gyomai FC— Gyomaendrődi Barátság 2—0, Kamut—Mezőhegyesi SE 1—6, Csabacsűd— Gyulavári 2—0, Tótkomlósi TC—Szeghalom SC 2—2, Füzesgyarmat—Elek SK 2—3, Medgyesegyházi SE— Nagyszénási SK 1—2. Nagy csatát vívott a fehér mezes békésiekkel hazai pályán a sereghajtó Mezőkovácsházi TE. A lelkesebb kovácsháziak megérdemelten nyertek 1 —0-ra a megyei rangadón Fotó: LehoczkyPéter Az Alföld csoport állása 1. Kiskőrösi FC 11 7 2 2 26— 8 23 2. Kalocsa 11 7 2 2 20—11 23 3. Kecskeméti TE 11 7 1 3 31—11 22 4. Szegedi Dózsa 11 6 2 3 11— 8 20 5. Szeged FC 11 6 1 4 20—17 19 6. Gyulai FC 11 5 3 3 13—10 18 7. Makó 11 5 1 5 19—15 16 8. Kiskunfélegyháza 11 4 4 3 15—14 16 9. Kecskeméti RSC 11 4 3 4 20—13 15 10. Kisku ndorozsma 11 4 3 4 21—19 15 11. Békési FC 11 4 2 5 15—21 14 12. Orosházi MTK 11 4 1 6 18—19 13 13. Szegedi VSE 11 4 1 6 15—16 13 14. Cegléd 11 2 2 7 9—21 8 15. Mezőberényi FC 11 2 1 8 5—27 7 16. Mezőkovácsházi TE 11 2 1 8 7—34 7 Következik Az NB III -as labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában következik. Október 29., szombat, 13.30 óra: Kiskun­félegyháza—Mezőkovácsházi TE, Kecskeméti RSC— Szeged FC, Szegedi Dózsa—Gyulai FC. Október 30., vasárnap, 13.30: Makó—Cegléd, Békési FC—Szegedi VSE, Kiskundorozsma—Kecskeméti TE, Kalocsa— Mezőberényi FC, Orosházi MTK—Kiskó'rös. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 12. fordu­lójában következik. Október 29., szombat, 13.30 óra: Battonya—Gyomai FC, Gyomaendrődi Barátság— Füzesgyarmat, Szeghalom SC—Kamuti SK. Október 30., vasárnap, 13.30: Csabacsűd—Medgyesegyháza, Gyulavári—Békéscsabai Jamina, Kunágota— Békéscsabai MÁV, Elek SK—Tótkomlósi TC, Mező- hegy esi SE—Nagyszénási SK. A megyei bajnokság állása 1.Tótkomlósi TC 11 6 2 3 15— 6 20 2. Gyulavári 11 5 5 1 16— 8 20 3. Battonya 11 6 1 4 20—15 19 4. Gyomai FC 11 5 3 3 15— 9 18 5. Gyomaendrődi Barátság 11 5 3 3 15—13 18 6. Békéscsah ü Jamina 11 4 5 2 12— 8 17 7. Elek SK 11 5 2 4 14—14 17 8. Szeghalom SC 11 4 3 4 17—19 15 9. Medgyesegyháza 11 3 5 3 11—13 14 10. Kamut 11 4 2 5 8—10 14 11. Csabacsűd 11 3 4 4 18—18 13 12. Nagyszénási SK 11 4 1 5 13—21 13 13. Békéscsabai MÁV 11 3 3 5 10—16 12 14. Kunágota 11 2 4 5 12—15 10 15. Füzesgyarmat 11 2 3 6 10—13 9 16. Mezőhegyesi SE 11 1 6 4 15—23 9