Békés Megyei Hírlap, 1994. szeptember (49. évfolyam, 206-231. szám)

1994-09-19 / 221. szám

1994. szeptember 19., hétfő i|ÉKÉS MEGYEI HÍRLAP­cpOKl © Orosházi siker a rangadón Már csak a Jamina veretlen Az NB III Alföld csoportjában a nem túl magas színvonalú megyei rangadót az Orosházi MTK nyerte hazai pályán a Mezőkovácsházi TE ellen 2—-0-ra. A Gyulai FC 1—1-es döntetlent ért el a tavaly még NB Il-es Szeged FC ellen a fürdővárosban. A 10 emberrel játszó mezőberényieket való­sággal elgázolta a listavezető Kecskeméti TE. A Bács megyei­ek 6—0-ra nyertek az újonc otthonában. A békésiek meglepő, de megérdemelt győzelmet arattak Kiskundorozsmán, így a tabella ötödik helyére ugrottak. Labdarúgó NB III Orosházi MTK— Mezőkovácsházi TE 2—0 (0-0) Orosháza, 300 néző. V.: Harsányi. OMTK: Ölei — Varga, Sitkéi, Zaho- recz, Erzsiák — Nagy L„ Hóbei, Igricz (Deák), Stef — Gyura, Fülöp. Edző: Szűcs Ferenc. Mezokovácsháza: Tóth I. — Marócsik, Kovács, Radu. Lucián — Szekeres, Török, Dumitriu, Fejes — Papp, Lénárt (Kakuszi). Edző: Gyön­gyösi Károly. 70. perc: Gyura remek cselekkel húzott el a bal oldalon, beadásából Fülöp teljesen tiszta helyzetben két lépésről a bal sarokba bólintotta a lab­dát, 1—0. 86. perc: Stef a félpályáról kitűnő labdával indította a jobb oldalon a lesre játszó védők között jó ütemben kiugró Zahoreczet, aki a jobbösszekötő he­lyéről, 12 méterről a hosszú sarokba lőtt, 2—0. Az első negyedóra gyenge játékot hozott, ezt követően az OMTK me­zőnyfölényre tett szert, amit három nagy gólszerzési lehetőség is igazolt. A második félidőben kissé élénkebb iramban küzdöttek a csapatok. A haza­iakat megnyugtatta a vezető gól, és a kitámadni készülő vendégvédőket többször hozták nehéz helyzetbe a kék-fehérek. Igaz, a kovácsháziak is elpuskáztak néhány ígéretes helyzetet. Az OMTK megérdemelten nyert az alacsony színvonalú találkozón, mivel labdarúgói nagyobb akarással játszot­tak. Jó: Ölei, Sitkéi, Hóbei, Stef, ill. Tóth I., Kovács, Lucián. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK— Mezőkovácsházi TE 5—0. Gyulai FC—Szeged FC 1-1 (1-0) Gyula, 300 néző. V.: Fanciskovics. Gyula: Szabó — Mező, Pápa, Bíró R., Botyánszki — Kiss L„ Lévai K„ Kiss S. (Papp), Tamási (Szilágyi) — Bíró K., Frankó. Edző: Fodor Sándor. Sze­ged: Dobó — Lévai, Tóth K., Kubát, Csonka (Imre) — Illyés, Turján, Dézsi, Újvári — Gréczi, Kránicz (Katona). Edző: Nagylaki Kálmán. 43. perc: Mező futott el a jobb olda­lon egészen az alapvonalig, laposan belőtt labdáját a védők közül kilépő Frankó közelről lőtte a kapuba, 1—0. 65. perc: Egy negyedórával koráb­ban a szegediek 16-osán belül egy tisz­ta 11 -est Franciskovics játékvezető nem látott meg. Most azonban a hazai­ak 16-osán belül 11 -est látott, mutatva, hogy valaki kezezett. A megítélt bün­tetőt Dézsi a kapu jobb oldalába lőtte, 1—1. Az igen jó iramú és jó színvnalú mérkőzésen a gyulai csapat tovább őrizte hazai veretlenségét. A sportsze­rű mérkőzés ellenére is kiosztott a já­tékvezető három sárga lapot — de csak a gyulaiaknak. Függetlenül az ered­ménytől, feltűnő volt, hogy az enyhén szólva túlsúlyos Franciskovics játék­vezető nem tudta követni a játékot. Mire „végiggördült" a pályán, addigra vége volt az akciónak. Jó: Mező, Pápa, Bíró K., Lévai K.. ill. Lévai, Dézsi, Gréczi. Ifjúságiak: Gyulai FC—Szeged FC 2—3. Mezőberényi FC— Kecskeméti TE 0—6 (0—3) Mezőberény, 300 néző. V.: Bánóczki. Mezőberény: Vidovenyecz — Udvari (Maiét), Hankó (Rácz), Lipták M. — Lenkefi, Vad, Hegedűs, Darócz — Szász, Krcsmárik, Pecze (Braun). Edző: Borgula János. Kecskemét: Dá­vid — Márics, Zentai, Nagy, Forgó — Ócsai (Juhos), Lázár (Bécs), Kuntics (Csermák) — Dajka, Linka, Bálint. Edző: Linka József. 14. perc: Kuntics egyedül kapura tört, Vidovenyecz kivétődött a labdá­ra, Kuntics átesett rajta, a játékvezető 11-est ítélt, Vidovenyeczet pedig piros lappal jutalmazta. A 11-est Zentai ér­tékesítette, 0—1. 25. perc: Hegedűs röviden fejelte ki a labdát. Forgó elcsípte, s 20 méterről a léc alá bombázott, 0—2. 44. perc: a hazaiak a 16-oson ado­gattak, Dajka elcsípte a labdát és 10 méterről betalált, 0—3. 58. perc: egy jobb oldalról belőtt labda Lenkefin irányt változtatott, Braun kapust becsapta, (öngól) 0—4. 80. perc: Csermák elfutott a bal ol­dalon, 6 méterről kapura lőtte a labdát, Braun csak hozzáérni tudott, 0—5. 88. perc: jobb oldalon elfutott Bá­lint, beadott és Juhos akadálytalanul az ötösről a kapuba fejelte a pettyest, 0—6. Gyásszünettel kezdődött a mérkő­zés, Bajnok László tragikus halála mi­att mezőberényi játékostársai gyász­szalaggal játszottak. A vendégcsapat egy klasszissal jobb volt, mint a hazaiak, a játékvezető túl szigorú ítélete a helyiek kapusának kiállításával teljesen eldöntötte a mér­kőzést. A herényiek becsületesen küz­döttek 10 emberrrel, de nem tudták megakadályozni a nagyarányú veresé­Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában következik. Szeptem­ber 24., szombat, 15.00 óra: Szegedi VSE—Orosházi MTK, Mezőkovács- házi TE—Szegedi Dózsa, Kiskunfélegyháza—Kiskundorozsma, Ceg­léd—Mezőberényi FC. Szeptember 25., vasárnap, 14.00: Makó— Kalocsa, Békési FC—Kecskeméti RSC, Szeged FC—Kiskó'rös, Kecske­méti TE—Gyulai FC. A megyei I. osztályban következik a 7. fordulóban. Szeptember 24., szombat, 15.00: Gyomai FC—Nagyszénás. Szeptember 25., vasárnap, 14.00: Békéscsabai MÁV—Mezőhegyes, Békéscsabai Jamina— Szeghalom, Csabacsűd—Elek, Gyulavári—Gyomaendró'di Barátság, Kunágota—Battonya, Füzesgyarmat—Kamut,- Medgyesegyháza—Tót­komlós. get. Ritkán kerültek a KTE kapujához, de a becsületgól nem sikerült. Jó: a helyiekből senkit sem lehet kiemelni, ill. Forgó, Dajka, Linka, Bálint. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberény— Kecskeméti TE 3—0. Kiskundorozsma—Békési FC 2-3 (2-3) Kiskundorozsma, 400 néző. V.: Heibl. Kiskundorozsma: Tóth Z. — Simo­nies, Ottlik R„ Gábor — Hegyesi, Fá­bián, Nagy S. (Markó), Szabó T. — Szabó G. (Móra), Szabó Zs., Tóth G. Edző: Ottlik Sándor. Békés: Pribojszki — Farkas, Ottlakán, Czinanó, Szakái (Szarvas) — Kondacs, Nagy L, Lipták, Fehér — Horváth, Somvári. Játékos edző: Ottlakán Mihály. 10. perc: egy jobb oldali szabadrú­gás után a teljes üresen álló Horváth elé került a labda, aki senkitől sem zavartatva fejelte a dorozsmai kapuba, 0—1. 15. perc: ismét kihagyott a hazai védelem, s az előre húzódó Ottlakán zavartalanul fejelte a kapuba a labdát, 0—2. 19. perc: Gábor tért ölelő labdával indította Tóth G.-t, aki a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt, 1—2. 25. perc: Nagy S. nagyszerűen adta középrre a labdát és a jól érkező Szabó Zs. közelről a hálóba pofozta a pettyest, 2—2. 27. perc: Immár harmadszorra aludt el a dorozsmai védelem. Lipták ugyancsak fejjel küldte a hálóba a lab­dát, 2—3. A békési csapat már az első perctől támadólag lépett fel, és negyedórányi játék után kétgólos előnyre tett szert. A ' hazaiak nem adták fel, tíz perc alatt egyenlítettek. Ezzel azonban el is lőt­ték puskaporukat. Fordulás után is a békésiek irányították a játékot, kétszer a kapufát találták el, így teljesen meg­érdemelten nyerték meg a mérkőzést a kevés elképzeléssel futballozó hazai­ak ellen. Jó: Szabó T., ill. Ottlakán, Fehér, Somvári, Horváth. Ifjúságiak: Kiskundorozsma— Békési FC 1—2. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szegedi Dózsa—Makó 1—0 (0—0), Kalocsa—Kiskunfélegyháza 3—0 (1—0), Kiskörös—Szegedi VSE 2—0 (0—0), Kecskeméti RSC—Cegléd 2—0(0—0) A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában meglepetés az újonc csabacsűdiek szeghalmi sikere. Ugyan­csak meglepetés az idényben gyengélkedő' füzesgyarmatiak tótkomlósi pontszerzése. A Jamina értékes döntetlent ért el Mezőhegyesen, így továbbra is veretlen. A battonyaiak gólzá­poros győzelmükkel újra a tabella élére ugrottak. Kínos góliszonyban szenvedtek a csapatok a hét végén, mindössze 14 találat született, ez 1,75 százalékos mérkőzésenkénti gólát­lagnak felel meg. Nyolc együttes labdarúgói gólképtelenek voltak. Megyei I. osztály Battonya—Medgyesegyháza ' 5-0 (2—0) Battonya, 300 néző. V.: Bogyó. Batto­nya: Kunos — Fekete, Molnár, Oláh, Simon, Kovács, Árgyelán, Turbucz, Mákos A., Mákos Ä., Géczi. Edző: Juhász Zoltán. Medgyesegyháza: Ni- cu — Kuzma, Kiss, Juhász, Holecz, Kovács (Szűcs, Gubcsó), Petruzsán, Szabó, Zsurzsucz, Vágási, Oláh. Edző: Kovács Zoltán. A kitűnően játszó ha­zai csapat helyzetei alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. G.: Géc­zi 2, Molnár, Mákos, Kovács. Jó: az egész hazai csapat, ill. Niku, Kiss, Vá­gási. (Lukács István) Gyomaendró'di Barátság— Kunágota 1—0 (1—0) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: Brusz- nyiczki. Gyomaendró'd: Zana — Bukva, Karácsony, Balázs I., Dobó, Polányi, Forgács, Orovecz, Balázs II., Pataki (Gardi), Tóth (Dinya). Edző: Orovecz József. Kunágota: Bíró — Gábor, Multyán Cs., Juhász, Körösi, Samu, Varga L, Zámbori (Berta), Sza­bó, Multyán Zs., Multyán L. Edző: Szi­lágyi János. A hazai csapat nehezen tudta megtörni a vendégcsapat lelke­sen játszó védelmét. Jó játékvezetés mellett az eddigi leggyengébb játéká­val sikerült a Barátságnak megszerez­nie első hazai győzelmét. G.: Forgács a 38. percben. Jó: Karácsony, Forgács, Orovecz, ill. Bíró, Körösi, Multyán L. (Gardi Tamás) Szeghalom SC—Csabacsűd 1—*2 (1-1) Szeghalom, 300 néző. V.: Koláth. Szeghalom: Vári — Macskin, Laka­tig, Sáfián, Patai (Fürj), Tóth, Zsom- bok J„ Schultz (Baranya), Vámos, Zsombok A. Edző: Tar Zoltán. Csaba­csűd: Balatoni — Valencsik, Brlázs, Csicsely, Fügedi, Kondacs, Pillár, Var­ga T., Urbancsok, Jelen, Varga J. Edző: Rétes Pál. Korrekt játékvezetés mel­lett, sportszerű mérkőzésen a görcsös akarással küzdő hazaiaktól ezúttal a Fortuna is elpártolt. Szeghalmi részről több százszázalékos helyzet kimaradt, három alkalommal pedig a kapufát ta­lálták telibe, s ez vendégsikerhez veze­tett. A szakadó eső ellenére is kitartó, lelkes szurkolók csalódtak, mert csa­patuk továbbra is nyeretlen hazai kör­nyezetben. G.: Vámos 38. p., ill. Kon­dacs a 16. p., Csicsely a 85. percben. Jó: Macskin, Tóth, ill. Balatoni, Varga T., Jelen. Elek SK—Gyulavári 2_1 (1-0) Elek, 600 néző. V.: Koch. Elek: Veres — Sarkadi, Pigler, Dávid, Bálint, Sál­iéi, Sipos (Trepák), Resetár, Gál, Do­mokos, Boldizsár. Megbízott^ edző: Gál Attila. Gyulavári: Leel-Osy — Himler, Burai, Tamási, Csipke (Földi), Banc (Boros), Csorba, Tapasztó, Czic- zeri. Répási, Kurucz, Edző: Csorba Já­nos. A hazaiak már az első tíz percben eldönthették volna a mérkőzést, de a helyzetek zsinórban kimaradtak. Végülis nagy küzdelemben tartották otthon a három pontot az ejekiek. Kiál­lítva: Földi a 78. percben (beszédért). G.: Boldizsár a 8. és a 78., ill. Boros a 80. percben. Jó: Sarkadi, Pigler, Séllei, Boldizsár, ill. Burai. Boros, Csorba. (Hotya Mihály) Mezóliegyesi SE— Békéscsabai Jamina 0-0 (0-0) Mezőhegyes, 200 néző. V.: Csonka. Mezőhegyes: Szilva — Zsóri, Juhász, Lovász, Kondacs (Pálhidai), Bakai, Fehérvári, Boros (Antal), Kindel, En­gelhardt (Sümegi), Kolozsi. Edző: Dúl Árpád. Jamina: Stumpf — Szűcs, Má­zán, Kovács, Schneider, Pusztai, Tóth, Bócsik (Rédai), Szeles, Belicza, Mi­hály. Edző: Turcsek Zoltán. Igazi ran­gadó, ahol végre a játék volt a fősze­replő. A hazaiak továbbra is hadilábon állnak a góllövéssel, a sok kihagyott helyzet után a vendégek örülhetnek a döntetlennek. Jó: Szilva, Lovász, Ju­hász, Kolozsi, ill. Stumpf, Kovács, Schneider, Tóth. Mázán. (Perlaki Já­nos) Nagyszénási SK—Békéscsabai MÁV 0-1 (0-0) Nagyszénás, 250 néző. V.: Bokor. Nagyszénás: Valuk — Takács, Záb- rák, Trabak, Árgyelán, Sztvorecz (Varga), Kölcze, Horváth, Kvasz- noszky, Fekete (Lakatos), Hege- dűs(Godár). Edző: Kvasznovszky Jó­zsef. MÁV: Tüskés— P. Horváth, Fá­bián, Galovicz, Prekop, Braun, Rétla­ki, Balázs, Bányik (Szekeres), Deák (Tóth A.), Tóth M. Edző: Braun Attila. A hazaiak hiába támadták végig a mér­kőzést, egy vendég kontra megpecsé­telte a három pont sorsát. G.: Bányik a 80. percben. Jó: Kölcze, Kvasz­novszky, ill az egész vendégcsapat. (Benkő László) Kamut—Gyomai FC 1-0 (0—0) Kamut, 250 néző. V.: Csipái. Kamut: Gazsó — Bálint (Lajos), Schaffer (Bognár), Tárnok (Pittner), Magasi. Botyánszki, Antmann, Knapp, Gaj­dács, Balogh, Tóth. Edző: Bora Imre. Gyoma: Hunya — Szőke, Gonda, Du- rucskó, Kovács (Fauewerker), Somo­gyi, Bányai, Erdei, Ilyés, Gubucz, Demjén. Edző: Plástyik János. Végig ideges hangulatú mérkőzésen a hazai­ak sikere megérdemelt. Kiállítva: Gu­bucz a 70. (a játékvezető megsértésé­ért), Botyánszki és Fauewerker a 75. percben (kakaskodásért). G.: Magasi 80. perc. Jó: Gazsó, Magasi, Antmann, Knapp, ill. Szőke, Somogyi. (Szlan- csik János) Tótkomlósi TC—Füzesgyarmat 0-0 Tótkomlós, 350 néző. V.: Bócsik. Tót­komlós: Bordás — Imre, Hovorka, Tóthabonyi, Spisjak (Papp), Pásztor T., dr. Lehoczky (Elek), Rozsos, Szat­mári, Pásztor L., Basa. Edző: Matajsz Pál. Füzesgyarmat: Földesi — Rácz, Tóth (Lázár), Budai, Huszár, Jónás, Pardi, Petri (Latyák), Erdei, Kovács S., Barta. Edző: Bánfi Attila. Sok kiha­gyott hazai helyzet jellemezte a talál­kozót. A vendégek fegyelmezetten, jól védekeztek, igaz a szerencsével sem álltak hadilábon — pontszerzésük megérdemelt. Kiállítva: Pásztor T. és Barta az 55. percben (kakaskodásért). Jó: Rozsos, Pásztor L., ill. az egész vendégcsapat. (Hovorka György) IFJÚSÁGIAK: Battonya—Med­gyesegyháza 1—2, Gyömaendrődi Barátság-Kunágota 2—1, Szegha­lom—Csabacsűd 0—4, Elek—Gyula­vári 5—0, Mezőhegyes—Békéscsabai Jamina 2—4, Nagyszénás—Békés­csabai MÁV 1—3, Kamut—Gyomai FC 0—2, Tótkomlós—-Füzesgyarmat 1—0. A sötét mezes battonyaiak negyedik gólja a vendégek hálójában. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban: Battonya—Medgyesegyháza 5—0 Fotó: Such Tamás Petróczki aranyérmes A hét végén a balatonfűzfői Balaton-uszoda adott ott­hont az ez évi uszonyos és búvárúszó országos baj­nokságnak. A férfiak 50 m búvárúszását a Gyulai Kö- vizig versenyzője Petrócz­ki Zsombor nyerte 17,38 mp-es idővel. Az Alföld csoport állása 1. Kecskeméti TE 6 5­1 26— 6 15 2. Kalocsa 6 4 2­10— 4 14 3.Kiskó'rösi FC 6 4 1 1 15— 2 13 4. Szeged FC 6 3 1 2 10— 9 10 5. Békési FC 6 3 1 2 9—15 10 6. Makó 6 3­3 10— 5 9 7. Szegedi VSE 6 3­3 11— 9 9 8. Gyulai FC 6 2 2 2 8— 6 8 9. Kiskunfélegyháza 6 2 2 2 6— 6 8 10. Kecskeméti RSC 6 2 1 3 6— 8 7 11.Szegedi Dózsa 6 2 1 3 5— 7 7 12. Orosházi MTK 6 2 1 3 8—11 7 13. Kiskundorozsma 6 1 3 2-9— 9 6 14. Cegléd 6 1 1 4 6—13 4 15. Mezőberényi FC 6 1 1 4 2—16 4 16. Mezőkovácsházi TE 6 1 1 4 3—17 4 A Totó 37. heti eredményei 1. Ferencváros—Kispest-Honvéd FC ...3—2 1 2 . Zalaegerszegi TE—Békéscsabai Előre FC .. 1—1 x 3. Dresden—Duisburg.........................................4—2 1 4. Leverkusen—Dortmund.................................2—2 x 5. Bayern München—Hamburg .............1—1 x 6 .Schalke 04—1. FC Köln...................................3—1 1 7. VfB Stuttgart—Frankfurt.............................4—1 1 8 . Uerdingen—Kaiserslautern...........................1—3 2 9. Bari—Reggiana...............................................1—0 1 10. Brescia—Internazionale......................0—0 x 1 1. AC Milan—Lazio...................................2—1 1 12. Parma—Cagliari.............................................2—1 1 13.Sampdoria—Foggia.........................................1—1 x + 1. mérkó'zés: 14. Vasas-Ilzer—Vác FC-Samsung.....................0—2 2 A megyei bajnokság állása 1. Battonya 6 4 1 1 14— 6 13 2. Békéscsabai Jamina 6 3 3­6— 1 12 3. Kamut 6 3 1 2 6— 4 10 4. Gyomaendró'di Barátság 6 2 3 1 10— 7 9 5. Csabacsűd 6 2 3 1 13—12 9 6. Gyulavári 6 2 3 1 8— 7 9 7. Gyomai FC 6 2 3 1 3— 2 9 8. Medgyesegyháza 6 2 3 1 7— 8 9 9. Tótkomlósi TC 6 2 2 2 4— 3 8 lO.Békéscabai MÁV 6 2 2 2 4— 6 8 ll.Mezőhegyesi SE 6 1 4 1 11—10 7 12.Elek SK 6 2 1 3 8—10 7 13. Kunágota 6 1 2 3 7— 8 5 14.Szeghalom SC 6 1 2 3 10—15 5 15. Nagyszénási SK 6 1 1 4 7—13 4 16. Füzesgyarmat 6­2 4 2— 8 2