Békés Megyei Hírlap, 1994. szeptember (49. évfolyam, 206-231. szám)

1994-09-22 / 224. szám

1994. szeptember 22., csütörtök SPORT Lélektani győzelem Békéscsabai Előre FC-BVSC-Dreher 1-0 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 5000 néző. V.: Varga S. (dr. Bozóky, Fazekas). Békéscsaba: Drljaca 0 — Zahorán 6, Csató J. 6, Kovács 5 — Fodor 6, Dávid 5, Csató S. 6, Szenti 6, Major 5 — Kulcsár 4, Szarvas 5. Edző: Pásztor József. BVSC: Tarlósi 5 — Werner 4, B. Szabó 5, Szalma 5 — Marozsán 5, Nagy P. 5, Komódi 5, Bognár 4, Farkas 4 — Bükszegi 4, Frank 5. Edző: Egervári Sándor. Csere: Fodor helyett Váczi (7) a 60., Szarvas h. Horváth (-) a 80. percben. Gólszerző: Váczi a 74. percben. Sárga lap: Szalma (Kulcsár bokáját összeakasztotta) a 40., Dávid (Frankba beleszállt) az 58., Váczi (Marozsán lábára rátartott) a 65., Marozsán (Ková­csot akasztotta) a 69. percben. Szögletarány: 6.2 (5:2). Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. A hatodik percben egy jobb ol­dali szögletet követően Csató S. fejelt nyolc méterről kapura, ám egy védőről visszapattant a me­zőnybe a labda. A 14. percben szabadrúgáshoz jutottak a bé­késcsabaiak, 28 méterre Tarlósi kapujától. Szarvas a sorfal mel­lett okosan elgurított a kiugró Kulcsár elé, aki 16 méterről cél­zott, ám a kapus szögletre tolta a labdát. A jobb oldali beívelést Dávid fejelte a bal alsó sarok felé, de a kapus vetődve hárított. A 17. percben Szarvas 24 méte­res szabadrúgása a bal kapufa töve mellett suhant el. A 20. percben Szarvas bal oldali sza­badrúgását Fodor csúsztatta meg fejjel nagyszerűen, de Tar­lósi még nagyszerűbb vetődés­sel hárított. A folytatásban egy bedobás után Farkas ugrott fel tisztán a 11-es tájékán, ám feje­se mellészállt. A túloldalon Major 12 méterre a kaputól hát­tal emelgetett, harmadszorra GUMIABRONCS DISZKONTÁRUHÁZ Békéxaaba, Stwvol «84.T/F: 328-588, Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Szűcs Mihály, a Békéscsaba elnöke: — A két egyforma pozícióban lévő együttes mérkőzésén minimális különbségű hazai győzelmet várok. Winkler János, a Békéscsaba elnökhelyettese: — Nehéz ki­lencven perc elé nézünk, de győzünk. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Nincs értelme változtatni azon, amit évek óta megszoktunk. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Feltétlenül győznünk kell. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Végre ki kellene használnunk az adódó ziccereket. Batke László, a Békéscsaba utánpótlás-szakág vezetője: — Szoros mérkőzés lesz, a mi sikerünkkel. Váczi Zoltán: — ígérem, ha pályára lépek, egy egészen más Váczit fognak látni a szurkolók. Tóth Márton, a Békés Megyei Labdarúgó Szövetség főtitká­ra: — Jó most a BVSC, de remélem, a fiúk pirosra állítják a szemafort. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — Remélem, megszakad a vasutasok jó sorozata. Dr. Mezey György, a BVSC igazgatója: — Mindenekelőtt jó mérkőzést várok... Tóthlstván, a BVSC szakosztályvezetője:—Még a héten tart a Dreher-fesztivál. Szemük Péter, a BVSC technikai vezetője: — ^ Békéscsaba ellen még nem szereztünk pontot az NB I-ben, éppen ideje lesz. Doktor István, a BVSC szakosztálytitkára: — Együtt van a csapat, ez elég lehet az eredményességhez. Hámori György, a BVSC tartalékcsapatának edzője: — Nagy skalpot szereznénk, ha győzni tudnánk Békéscsabán. Takó Ferenc, a Szarvasi Vasas labdarúgója:—Nyer az Előre! A SZÜNETBEN. Jankulár István, a Békéscsaba fegyelmi bizottságának tagja: — Bennünk van a győzelem. Schneider István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — A fegyel­mezett BVSC ellen lélektanilag fontos lenne a győzelem. Egervári Sándor: — A félideji eredményt reálisnak tartom. Dr. Mezey György: — A fordulás után egy másik Békéscsabát várok, ezért nehéz lesz. Szemök Péter:—Eddig minden az elképzelésünk szerint történt. Bognár György:—Továbbra is az x-ben reménykedem. Dr. Petróczy Gábor Békés megyei sportigazgató:—Remélem, a második félidőben rúgott gólunk helyreállítja a megcsappant önbizalmat. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Silviu Iorgulescu: — Gödörben vol­tunk, de a győzelem kisegíthet belőle. Juhász Gyula:—Nem mindig a szép játék hoz eredményt. Szűcs Mihály:—Egy kitűnő vendég ellen értük el a sikert. Doktor István: — Ha szerencsésebbek vagyunk, most más az eredmény. Tóth István: — Változatlanul bízom a BVSC eredményességé­ben. Dr. Mezey György:—Ennyivel jobb volt a Békéscsaba. Következik A labdarúgó NB I 8. fordulójá­ban következik. Szeptember 24., szombat: Békéscsabai Eló're FC—Debreceni VSC, 16óra,jv.: Vagner (Bede, Varga L.). Sop­ron—Csepel, 16, Vasas— PMSC, 16, Zalaegerszeg—Rába ETO FC, 19, Kispest—Stadler FC, 19, Parmalat FC— Nagykanizsa, 19, Ferencváros— Vác, 17. Szeptember 25., vasár­nap: BVSC—Újpest, 15. meghúzta a labdát, de mellé­szállt. A 32. percben Frank vál­lalkozott szemben a kapuval 26 méterről lövésre, de az erőtlen, laposan guruló labda nem oko­zott gondot Drljacának. Három perccel később egy előrevágott labdára Frank rajtolt, nem sokat gondolkodott, hanem futtából, 12 méterről, a balösszekötő he­lyéről nagy erővel az oldalháló­ba vágta a labdát. A 42. percben Szarvas bal oldali szögletét Szenti az ötösön magasan fel­ugorva megcsúsztatta, ám ép­pen a kapus kezébe. A 45. perc hozta a legérdekesebb jelenetet, amely a leginkább gólszagú volt. Szenti jobbról, a 11-es ma­gasságából egy óriási partdo­bást hajtott végre, B. Szabó — mintha csak az ellenfél kapuja előtt állna—hat méterről a felső lécre fejelte a labdát, csaknem öngól volt. Szünet után a 47. percben B. Szabó legurítását Komódi lőtte szorongatott helyzetben alig mellé. A túloldalon Csató S. fejelt fölé. Az 59. percben Kul­csár labdájával Szarvas robbant be a 16-oson belülre, Wemerrel ütközött, a publikum 11-est ki­áltott — Varga pedig továbbot intett. A 62. percben Zahorán távoli nagy lövése suhant el a jobb felső sarok fölött, majd Major fejelt közelről a kapus kezébe. A 69. percben a 16-os bal sarkáról Váczi látványos csavart szabadrúgása szállt mellé. A 74. percben született meg a mérkőzés egyetlen gólja. Kulcsár és Váczi kényszerítő­zött. amelynek végén Váczi megiramodott, betört a 16- oson belülre, ahol B. Szabó és Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Egy szervezetten játszó csapat ellen nyögvenyelős győzelmet arattunk, de a célunk most az volt, hogy a nagyon fontos három pontot begyűjtsük. Sajnos, a játék némi kívánnivalót hagyott maga után, de erre is számítottam. A BVSC a 2. helyen állt, jól játszottak korábban is, önbizalommal teli együttes, mi pedig nem vagyunk éppen csúcsformában. —Miért cserélted le Fodort? — A győzelmet úgy érthettük el, ha nem kapunk gólt. A védelmünk stabil volt, ott nem kellett cserélni, Fodor viszont halványabb teljesítményt nyújtott, ezért lehívtam a pályáról. —Váczi viszont jó húzásnak bizonyult... —Három hétig nem edzett, ezért még a fél óra is sok volt neki. De tény, hogy az ő gólja döntötte el amérkőzést. Egervári Sándor, a BVSC edzője: — Ez egy teljesen döntetlen ízű mérkőzés volt. —A lelátóról is így tűnt. — Pedig az történt a pályán, amit szerettünk volna. Biztonságo­san védekeztünk, ebből szerettünk volna a kontrák révén gólt rúgni. Persze hogy ez nem sikerült, az a Békéscsaba jó játékának is betudható. —Feszült volt az utolsó húsz perc... —Főleg azért, mert a játékvezető kezéből kicsúszott a mérkőzés. Váczit ki kellett volna állítania, amikor Marozsánnal szemben súlyos szabálytalanságot követett el. Remélem, a videofelvétel is engem bizonyít. Wemer szorongatta, de az ap­ró termetű csatár csetlett-bot- lott, majd estében, 12 méter­ről, a balösszekötő helyéről, a kifutó Tarlósi lába között la­posan a hálóba helyezett, 1—0. A 78. percben Komódi közeli lövését fogta Drljaca. A 92. percben Váczi a 16-osról esté­ben a bal kapufa mellé gurított. Hangos rigmusokkal hoz­ta emelkedett állapotba ma­gát a vasutas gárda a mérkő­zés előtt az öltözőben, illetve az előtti térségben, miköz­ben már-már nyomasztó csendben, hang nélkül készülődött a Békéscsaba er­re a nagyon fontos 90 percre. Mindez aztán a pályán is meglátszott: egy nagyon ma­gabiztosan játszó BVSC és Az NB I állása a 7. forduló után Abelanka kft Z' N BÉKÉSCSABA Sál la! u. /"“"N S 66/23-436 Hazai és import italok valamint édességek nagyker áron. Olasz vendéglátó-ipari berendezések forgalmazása. 1.Újpesti TE-Novabau 7 7 29— 6 21 2. Kispest-Honvéd FC 7 4 2 1 15— 7 14 3.Békéscsabi Eló're FC 7 4 2 1 13— 9 14 4. BVSC-Dreher 7 4 1 2 14— 8 13 5.Ferencváros 7 4 1 2 15—13 13 6. ETO FC Győr 7 3 2 2 9— 6 11 7. Csepel-Kordax 7 3 1 3 5— 4 10 8. Debreceni VSC 7 3 1 3 7—11 10 9. Pécsi MSC-Fordan 7 2 3 2 7— 9 9 10. Nagykanizsai Olajb. 7 3­4 8—17 9 11. Vác FC-Samsung 7 2 2 3 9—10 8 12. Zalaegerszegi TE 7 2 2 3 9—16 8 13.EMDSZ-Soproni LC 7 1 2 4 13—19 5 14. Vasas-llzer 7 1 1 5 10—16 4 15. Stadler FC 6 1­5 2— 8 3 16. Parmalat FC 6 ­2 4 8—14 2 A Stadler FC—Parmalat FC mérkőzést október 26-án játsszák. egy kissé megszeppent hazai együttes nézett farkaszemet egymással. Ekkor amolyan döntetlen állást sugallt a „helyzet”, ugyanis a vasuta­sok magabiztosságát nem tá­masztotta alá támadó­kedvük, a Békéscsaba vissza­fogottságát viszont okosabb, kulturáltabb játékuk ellen­súlyozta. Ilyen értelemben ti­pikusan olyan meccs volt: amelyik csapat rúg egy gólt, az kasszírozhatja a három pontot. Ám erre sokáig kel­lett várni, mert a vendégek csak a 16-osig jutottak el, míg a lila-fehérek jó mezőny­munkáját követő támadások a remegő lábakon elhaltak. Alaposan megváltozott a játék, amikor Pásztor bátor elhatározással a sérülés mi­att csaknem három hetet ki­hagyó, ezért kevésbé edzett állapotban lévő Váczit beállí­totta, akin az edzéshiány elle­nére még a csere előtt kiütkö­zött, olyan elszántsággal lép a pályára: ide nekem az oroszlánt... Nos, fél órát volt a pályán, ami időszak alatt viszont féltucatszor hozta helyzetbe magát. Ezek közül egy alkalommal be is piszkált egy gólt, ami viszont elég volt az üdvösséghez. De ahhoz is, hogy az addig kishitűen ját­szó néhány társa is magára találjon. Igaz, ezután jobbá­ra a védekezésre kellett he­lyeznie a hangsúlyt a lilák­nak, abban viszont remekel­tek, mert a lendületbe kerülő vasutasokat megállították még a félpályánál, de legké­sőbb a 16-os előterében. így egy lélektanilag nagyon fon­tos és jókor jövő győzelmet harcolt ki a Békéscsaba, ami lendületet adhat a három nap múlva következő újabb baj­noki forduló előtt. Békéscsabai Előre FC— BVSC-Dreher 1—0(1—0) Tartalékbajnoki mérkőzés, Békés­csaba, Vandháti úti pálya, 200 néző. V.: Kiss. Békéscsaba: Udvarácz — Kovács, Laurinyecz, Varga, Pálfi — Rau, Litauszki, Kasik, Tóth Cs. (Tóth J.) — Balog J. (Gajdács), Balázs. Edző: Moós János. BVSC: Elbert (Vidák) — Joó, Pfeiffer (Tornyai), Thaly, Szín, Werle, Ugrai, Urbányi (Dina) — Faze­kas, Kurucz, Panyy (Potemkin). Edző: Hámori György. Már az ötödik perc­ben a hálóban táncolt a labda, minden­ki azt várta, nagy gólkülönbségű győ­zelmet arat a hazai csapat, ám a csere­ként beállt Vidák kapus mindent hárí­tott. G.: Balog J. Jó: az egész békés­csabai csapat, ill. Thaly, Szín. Szarvas a következő pillanatban nagyot huppan B. Szabó (3) becsúszásának következtében, mégis a vasutasok „estek el" szerdán. A háttérben Zahorán. Békéscsaba—BVSC 1 —0 Az oldalt írta és összeállí­totta: Fábián István, Gyurkó Mihály, Jávor Pé­ter. Fotó: Lehoczky Péter Ez történt még... Nagykanizsa—FTC 0-2 (0-1) Nagykanizsa, 14 000 néző. V.: Hart­mann. G.: Lisztes (16.), Nagy Zs. (73.). Jó: Fehér, Agics, Vlaszák, ill. Lisztes, Szekeres, Balogh, Telek. Olajbányász: Vlaszák—Tóth, Kepe, Kiss, Kajdy — Vidóczi, Hegedűs (Farkas, 50.), Agics, Svélecz — Fe­hér, Fuisz (Dudás 58.). Ferencváros: Balogh — Hrutka, Telek, Kuznye- cov, Szekeres — Nagy Zs., Albert, Lisztes, Szűcs — Christiansen (Za- vadszky, 24.), Neagoe (Gregor, 86.). DVSC—PMSC-Fordan 0-0 Debrecen, 4500 néző. V.: Bognár. Jó: Szathmári, Vadicska, Tóth, ill., Márton, Tolocskó, Lengyel, Fehér. Debreceni VSC: Horváth — Gojan — Balogh. Sándor Cs., Szathmári — Dombi, Sándor T., Vadicska, Madar (Buliga, 77.) — Tóth Gy., Ilea (Tóth A., 62.). PMSC-Fordan: Géléi—Die­nes, Márton, Braun (Ulveczki, 88.) — T olocskó, Schneider, Lengyel, Fehér, Virág — Benkovics (Dárdai, 86.), Ni­ederbacher. Vác-Sopron 1-1 (1-0) Vác, 2000 néző. V.: Lettrich. G.: Nagy T. (45.), ill. Katona (80.). Kiállítva: Aranyos (36.). Jó: a Váchól senkit nem lehetett ki­emelni, ill. Dragoner, Nagy J. SZflLfll ÓRÁS Szemüvegkeret javítás U| ór*k eladása, garanciával. Kvarcórák üvegcsiszoiása Bcs..^, Kinizsi u 2. Vác FC-Samsung: Hámori — Nagy T. — Puglits, Aczél — Nyilas, Kasza, Víg (Romanek, 46.), Aranyos, Far­kas — Burzi, Füle (Kriska, 60.). EMDSZ-Soproni LC: Milchram — Dragoner — Nagy J., Katona — Bor­sos, Ignácz, Szántó (Deák, 72.), Cseh (Korsós. 60.) — Chiratcu, Fischer, Majoros. Csepel—Vasas 2—0 (0—0) Csepel, 3000 néző. V.: Nyilas. G.: Vancsa (51.), Puskás (89.). Kiállítva: Juhár (83.). Jó: Puskás, Pena, Szekeres, ill., Ju­hár. Csepel-Kordax: Hajdú — Váczi D. — Tyukodi, Szalai — Ács, Jakab. Puskás. Vancsa (Süveges, 74.), Sze­keres — Pena (Zombori, 85.), Azoi- tei. Vasas-llzer: Sáfár — Galaschek — Mónos, Juhár, Jessy (Faragó, 62.) — Máriási, Vincze O., Simon A., Cla­ude — Jován (Borgulya, 46.), Földes G. • KHFC—Parmalat 3—1 (1—0) Budapest, 4000 néző. V.: Stander. G.: Puhalak (7.), Kovács K. (67.), Orosz (72.), ill., Keresztúri (85. —11- esből). Kiállítva: Lőrincz (73.). Jó: Kovács K., Orosz, Milinkovic, Puhalak, ill., Mitring. Kispest-Honvéd FC: Brockhauscr — Hahn (Szabados, 43.), Bánfi, Má- tyus — Forrai, Milinkovic, Pisont, Orosz, Duró (Csehi, 49.) — Puhalak, Kovács K. Parmalat FC: Mitring — Dubecz, Lőrincz, Disztl, Bekő (Né­meth Z., 36.) — Zimmermann, Pálfi, Keresztúri, Varsányi — Horváth. Tóth N. (Dvéri, 72.). ÚTE-ZTE 4-0 (1-0) Megyeri át, 8000 néző. V.: Vavika. G.: Wukovics (46.), Szabó I. Zs. (58. — öngól), Bérczy (83.), Belvon (88.). Jó: Molnár, Véber, Wukovics, ill. Fújsz. ÚTE-Novabau: Praj — Füzesi — Bérczy, Molnár—Jenei, Kozma, Vé­ber, Túri (Belvon, 65.), Szlezák— Wukovics, Egressy (Szanyó, 83.). Za­laegerszegi TE: Tóth J. — Balogh Z. — Szabó I. Zs. (Kutasi, 74.), Halápi — Horváth J., Lendvai, Kovács Zs. (Horváth A., 46.), Fújsz, Németh T. — Preisinger, Szabó II. Zs. Győr—Stadler FC 4—0 (0—0) Győr, 5(MMPnéző. V.: Gergely. G.: Kuttor (52. p.), Jagodics (65.), Korsós (66.), Hámori (85.). Jó: Jagodics, Miriuta, Hajszán, ill. Makrickij, Csehi Z. ETO FC Győr: Végh — Radics, Lá­zár, Kuttor — Miriuta, Jagodics, Ár- gyelán (Korsós, 46. p.), Hajszán, Far­kas — Herczeg (Mikóczi, 58.), Há­mori. Stadler FC: Babócsy — Mak­rickij, Oprisan, Kertész — Kecskés (Kapics, 68. p.). Molnár, Csehi Z., Csehi I., Nagy — Rumán, Kanál (La­katos, 59.). RF.KÉS MEGYEI HÍR1AP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Nicdzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66)441-020..Kiadói telefonszámok: (66)441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR" Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068