Békés Megyei Hírlap, 1994. augusztus (49. évfolyam, 179-205. szám)

1994-08-15 / 191. szám

1994. augusztus 15., hétfő .PÍÉS MEGYEI HÍRLAP Gyulai siker a megyei Nem sikerült Békés megye újoncának, a Mezőberényi FC- nek a bemutatkozás, ugyanis Kiskunfélegyházán alulmarad­tak a rutinosabb helyi csapattal szemben. A megyei rang­adón, miként Félegyházán, ugyancsak három gól született, ám itt vendégsikert hozott a 90 perc, azaz a gyulaiak nyertek a Békés FC-vel szemben. A mezőkovácsháziak hazai környe­zetben a volt NB Il-es gárdával vették fel a harcot — sokáig sikerrel, ám az utolsó percekben a vendégek megszerezték a három pontot. Az Orosházi MTK Kiskundorozsmán ért el döntetlent. A Kiskőrös FC (Akasztó) nagy gólkülönbségű győzelmet aratott a tavaly még élbolyhoz tartozó KSC-vel szemben, így az első fordulóban az élre állt. Labdarúgó NB III Mezőkovácsházi TE-Szeged FC 2-3 (1-1) Mezőkovácsháza, 300 néző. V.: Horváth. Mezőkovácsháza: Ha­lász — Kakuszi, Papp, Török, Dumitriu — Szekeres, Mocsári (Marócsik), Radu, Lénárt — Pi- sont, Lucián. Edző: Gyöngyösi Károly. Szeged: Dobó — Kraj- czár, Tóth, Lévai, Újvári — Ku­bát, Dézsi, Illyés (Kránitz), Gréc- zi—Katona, Hűvös. Edző: Nagy­laki Kálmán. 4. perc: Hűvös a jobb oldalon elhúzott, laposan Katona elé gu­rított, aki kapásból, 6 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0—1. 14. perc: Lucián a vendég vé­dők közül kiugrott, Dobó kapus szabálytalanul szerelte a 16-oson belül (szabályos 11-es), de Hor­váth játékvezető továbbot intett. 43. perc: Török bal oldalról szögletet ívelt be, a nagy kavaro­dást követően Dumitriu kapás­ból félmagasan a jobb sarokba lőtt, 1—1. 60. perc: Dézsi 18 méteres jobb oldali szabadrúgása a sorfal mel­lett a bal alsó sarokba vágódott, 1—2. 64. perc: Török mintaszerűen kiugratta Luciánt, aki a kapust kicselezte, és a hálóba gurított, 2—2. 87. perc: bal oldali beadást kö­vetően Gréczi 6 méterről a kapu közepébe fejelt, 2—3. Az első félidő elején a vendé­gek el akarták dönteni a mérkő­zést, több helyzetet dolgoztak ki, de sorra elpuskázták. A hazai csa­pat kicsit megilletődve játszott a gyorsan bekapott gól után, de si­került tempót váltani, és mezőny­fölénybe kerülni. A második fél­időben is többet támadott a ko­vácsházi csapat, de a két szeren­csés szegedi gólra csak egy válasz volt. Jó mérkőzést láthatott a kisszámú közönség, akiket csak Horváth játékvezető harmatgyen­ge ténykedése paprikázott fel. Jó: Papp, Dumitriu, Pisont, Lucián, ill. Kubát, Gréczi, Hűvös. (B.J.) Ifjúságiak: Mezőkovácsházi TE—Szeged FC 0—5. Békés FC—Gyulai FC 0-3 (0-1) Békés, 500 néző. V.: Sipos. Bé­kés: Pribojszki — Nagy A. (Ró­zsavölgyi), Ottlakán, Kondacs, Szakái (Jánosi) — Fehér, Nagy I., Lipták, Kocsány — Méhes, Som­vári. Játékos edző: Ottlakán Mi­hály. Gyula: Szabó — Fábián, Pápa, Botyánszki, Bíró R. — Me­ző, Tamási, Steigerwald, Lévai — Bíró K., Szilágyi (Kiss). Edző: Fodor Sándor. 12. perc: Egy cseles szabadrú­gás után Bíró K. elé került a lab­da, aki az üres kapuba bombázott, 0—1. 48. perc: Bíró R. nagy lendülettel tört kapura, és 15 mé­terről védhetetlen gólt lőtt, 0—2. 86. perc: Ügyes összjáték után Steigerwald tanári módon helye­zett a hálóba. 0—3. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a vendégek tapasztaltsága vé­gig érvényesült, és győzelmük ilyen arányban is megérdemelt. A hazai csapat csak lelkesedésével próbálta útját állni a vendég roha­moknak. Jó: Pribojszki, Ko­csány, Jánosi, ill. Bíró R., Bíró K., Botyánszki, Steigerwald. (Nagy Mihály) Ifjúságiak: Békés FC—Gyulai FC0—4. Kiskundorozsma— Orosházi MTK 1-1 (1-0) Kiskundorozsma, 500 néző. V.: Pákolicz. Kiskundorozsma: Tóth Z. — Simonies, Szabó T., Gábor Z. — Ottlik R., Farkas, Fábián, Nagy S., Szabó Zs. — Markó, Tóth G. Edző: Ottlik Sán­dor. Orosháza: Such — Varga, Popol, Zalai, Sitkéi — Nagy L., Zahorecz, Igricz — Steff, Gyura, Fülöp. Edző: Szűcs Ferenc. 7. perc: A kitörő Markót a ka­putól mintegy 20 méterre felvág­ták az orosházi védők. A szabad­rúgást Szabó Zs. a sorfal mellett a jobb sarokba csavarta, 1—0. 59. perc: A szándékosan sza­bálytalankodó Zalainak a bíró fel­mutatta a piros lapot. 80. perc: Egy jobb oldali be­adás után a védők szabadon hagy­ták Gyurát, aki fejjel a kapuba küldte a labdát, 1—1. Következik Az NB IU-as labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában következik. Augusz­tus 20., szombat, 16.30 óra: Szegedi Dózsa—Kiskundorozsma, Cegléd— Kalocsa. Augusztus 21., vasárnap, 16.30: Orosházi MTK—Kecskeméti SC, Kecskeméti TE—.Mezőkovácsháza. Akasztó—Békés, Gyula— Kiskunfélegyháza, Mezőberény—Makó, Szegedi FC—Szegedi VSE. A megyei I. osztályú bajnokság 2. fordulójában következik. Augusztus 20., szombat, 16.30: Szeghalom—Gyomaendró'di Barátság, Gyomaend- ró'di FC—Békéscsabai MÁV. Augusztus 21., vasárnap, 16.30: Mezőhe­gyes—Battonya, Nagyszénás—Kunágota, Kamut—Gyulavári, Tótkom­lós—Csabacsűd, Füzesgyarmat—Békéscsabai Jamina, Medgyesegyhá- za—Elek. rangadón Nem volt előny a hazai pálya A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság nyitó fordulójá­ban nem volt előny a hazai pálya. Csak a Battonya nyert pályaválasztóként a Nagyszénás ellen. Meglepetés is szüle­tett, ezt a sárrétiek szolgáltatták, akik győztesként hagyták el Eleken a játékteret. A Gyomaendró'di Barátság együttese nem bírt a vendég Mezőhegyessel. Az újonc Kunágota rajtja nem sikerült, a vendég Kamut nyert. A mások újonc, a Csabacsűd döntetlen eredményt ért el a Füzesgyarmat ellen. Az elmúlt idényben még NB Ill-ban szereplőGyomaendrődi FC döntetlent, gól nélküli eredményt ért el a Jamina otthoná­ban. A nyitó fordulóban 21 gól esett, ez 2,625 mérkőzésenkén­ti gólátlagnak felel meg. Már úgy nézett ki, hogy a do­rozsmaiak győzelemmel rajtol­nak az NB Ill-ban, de elég volt egy figyelmetlenség ahhoz, hogy a vendégek nem remélt ponttal távozzanak. A hazaiak szinte vé­gig a kezükben tartották az irányí­tást, s nem túlzunk, hogy akár két- három góllal is nyerhettek volna. A döntetlen a vendégekre nézve hízelgő. Jó: Markó, Nagy S., Si­monies, ill. Gyura (a mezőny leg­jobbja), Nagy L. és Zahorecz. Ifjúságiak: Kiskundorozs­ma—-Orosháza 1-—1. Kiskunfélegyháza— MezóT)erényi FC 3—0 (1-0) Kiskunfélegyháza, 600 néző. V.: Madácsi. Kiskunfélegyháza: Cseh — Papp, Márton, Skrobic, Tokai — Űjfalusi, Fekete Zs., Korom — Fórizs, Túri (Kókai), Síber (Fütyű). Edző: Iványi Mi­hály. Mezőberény: Vidovenyecz — Sajben, Maléth, Lipták, Len- kefi — Udvari, Hegedűs, Darócz — Szász, Vad, Rácz (Bajnok). Edző: Borgulya János. 27. perc: Újfalusi labdájával Fekete Zs. kiugrott, s a 16-oson belül a kapus elhúzta a lábát — 11 -esi A büntetőt Fórizs értékesí­tette, 1—0. 71. perc: Kókai jó ütemben ugrott ki és a rövid sarokba bom­bázott, 2—0. 74. perc: Síber labdájával Fó­rizs ugrott ki, s a jobb sarokba lőtt, 3—0. Az újonc Mezőberény az első félidőben még ellenállt a hazai rohamoknak, a fordulás után azonban nem bírt a jó erőben lévő Kiskunfélegyházával szemben. Jó: Tokai, Újfalusi, Fórizs, ill. Sajben, Lipták, Lenkefi. Ifjúságiak: Kiskunfélegyhá­za—Mezőberény 1—0. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Kecskeméti SC—Kiskőrös FC 0—4 (0—2), SZVSE—Cegléd 0—1 (O—1), Makó—Kecskemé­ti TE 3—1 (1—1), Kalocsa— Szegedi Dózsa 2—2 (0—0). Megyei I. osztály Gyomaendrődi Barátság— Mezőhegyesi SE 1—3 (0—2) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: Zsurka. Gyomaendrődi Barátság: Nagy S. — Dobó, Karácsony, Dinya, Balázs Zs„ Orovecz (Gardi), Pataki (Nagy E.), Tóth, Balázs L., Forgács, Holló (Gel- lai). Edző: Orovecz József. Mezőhe­gyes: Szilva — Zsóri. Bakai, Juhász (Dénes), Kindel, Lovász, Boros, Fe­hérvári (Antal), Kolozsi, Pálhidai, Sümegi. Edző: Dúl Árpád. A várva várt siker elmaradt. A hazai közönség csalódottan vette tudomásul a vendég csapat sikerét, amely viszont teljesen megérdemelt volt. G.: Forgács 73., ill. Fehérvári 18., Kolozsi 35., Pálhidai 55. percben. Jó: Karácsony, Dobó, Balázs Zs., ill. az egész vendégcsapat. (Gardi Tamás) Békéscsabai Jamina SC— Gyomaendrődi FC 0—0 Békéscsaba, 100 néző. V.: Kérdő. Ja­mina: Stumpf— Szűcs, Pusztai, Sch­neider, Kovács, Tóth, Rédai, Mázán (Szeles), Pántya (Pozsár), Bócsik (Mi­hály), Belicza. Edző: Turcsek Zoltán. Gyomaendrődi FC: Szakács — Tí­már, Gonda, Kocsis, Pataki, Somogyi, Bányai, Erdei, Ilyés (Kovács), Gu- buez, Demjén. Edző: Plástyik János. Az első félidő 20. percéig „kóstolgat­ták” egymást a csapatok, majd öt per­cen belül három csúnya szabálytalan­ság borzolta a kedélyeket. Ezt követő­en csendesen folydogált a mérkőzés némi vendég fölénnyel. A látottak alapján a találkozó igazságosnak mondható pontosztozkodással zárult. Jó: Stumpf, Pusztai, Belicza, ill. So­mogyi, Gubucz, Demjén. (Ravasz Pál) Békéscsabai MÁV— Medgyesegyházi SE 1-1 (0—0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Zábrák. Bé­késcsabai MÁV: Tüskés — Prekop, Fábián, Galovicz, Szekeres, Braun Á., Balázs (Jakab), Tóth A., Bányik, Ma­rik, Tóth M. (Rétlaki). Edző: Braun Attila. Medgyesegyháza: Relu — Kuzma, Kiss, Juhász, Holecz, Kovács, Oláh T., Szabó (Telek), Zsurzsucz (Szűcs J.), Vágási, Petruzsán. Edző: Kovács Zoltán. Ideális labdarúgó-idő­ben egyenlő erők küzdelmét hozta az első félidő, bár a hazaiak több nagy helyzetet elpuskáztak. A második já­tékrészben a vendégek büntetőjét Tüs­kés kivédte, majd egy-egy gól született mindkét oldalon, így a medgyesiek „pontosan” távoztak a Csányi utcából. G.: Bányik a 80., ill. Szabó a 68. perc­ben. Jó: Bányik, Tüskés, Galovicz, Braun A., ill. Relu, Kiss, Kuzma. (G. Gy.) Elek SK—Szeghalom SC 3—4 (2—1) Elek, 500 néző. V.: Varga P. Elek: Veres — Sarkadi (Elekes), Resestár, Pigler, Sipos, Séllei, Bálint (Trepák), Kohut, Gál, Domokos, Boldizsár. Edző: Kovács György. Szeghalom: Vári — Macskin, Lakatos, Zsombok L, Macsári (Barna), Patai, Fürj (Sáfián), Tóth, Vámos, Zsombok II., Szabó. Edző: Kun Attila. A biztos vezetés tu­datában az elekiek felvették a nagy mellényt, így nem volt kétséges a ven­dégsiker. G.: Sipos all., Boldizsár a 36. és 56., ill. Zsombok I. a 8., Macskin (1 l-esből) a 62., Patai a 67. és Vámos a 74. percben. Jó: a hazai csabatból sen­ki sem játszott jól, ill. a vendégcsapat minden tagja dicséretet érdemel. (Ho- tya Mihály) Csabacsűd—F üzesgy armat 1-1 (0-1) Csabacsűd, 300 néző. V.: Farkas György. Csabacsűd: Balatoni — Fügedi, Brlázs, Csicsely, Varga T., Lestyán (Szenkó), Pillár, Kondacs (Müzik), Orbancsok, Jelen, Varga J. Edző: Rétes Pál. Füzesgyarmat: Dá­vid — Rácz, Kovács S., Budai, Huszár, Jónás, Pardi (Földesi Sz.), Petri, Barta (Erdei), Boros, Kovács Zs. Edző: Bánfi Attila. A félve kezdő hazai csapat ellen fölénybe kerekedett a vendég együt­tes, a 25. percben megszerezte a veze­tést. A második félidőben a jól játszó hazai együttes a 85. percben kiegyenlí­tett. Igazságos pontosztozkodás. Kiál­lítva: Csicsely a 85. percben (szabály­talan becsúszásért). G.: Varga J., ill. Pardi Zs. Jó: Jelen, Varga T., Brlázs, Kondacs, ill. Petri, Boros, Kovács S. (Szilágyi Mihály) Battonya—Nagyszénási SK ‘ 3—0 (0—0) Battonya, 400 néző. V.: Dajka. Batto­nya: Kunos — Fekete, Daróczi (Put- noki), Oláh, Molnár, Ménesi, Árgye- lán (László), Turbucz, Mákos (Simon), Kovács, Géczi. Edző: Juhász Zoltán. Nagyszénás: Valuk — Takács, Záb­rák, Trabak (Sztvorecz), Hegedűs, Nagy A., Kölcze, Horváth, Árgyelán, Fekete (Nagy Sz.), Lakatos. Edző: Kvasznovszky József. A második fél­időben jól játszó hazai csapat megér­demelten győzött a lelkes vendégek ellen. G.: Géczi a 47., a 75., Fekete az 55. percben. Jó: Fekete, Ménesi, Tur­bucz, Géczi, ill. Valuk, Nagy A., Laka­tos. (Lukács István) Kunágota—Kamut-Mycota 0-1 (0-1) Kunágota, 300 néző. V.: Megyebíró. Kunágota: Bíró — Jeszenszki, Mul- tyán Cs„ Juhász, Körösi, Gábor (Ber­ta), Multyán L„ Varga, Szabó (Mul- tyán Zs.), Samu, Török. Edző: Szilágyi János. Kamut: Gazsó — Bagyinszki (Lajos), Knap (Schaffer), Gajdács, Tóth, Nyári, Balogh, Antmann, Tár­nok, Kukely, Gurbai (Pittner). Edző: Bora Imre. A hazai csapat egykapu- zott, az ellenfélnek még gólhelyzete sem volt, mégis a sors igazságtalan fintora érvényesült: az a csapat győ­zött, amely egy góllal többet rúgott ellenfelénél. Ez most helyzet nélkül sikerült a vendégeknek. Kiállítva: Antmann a 70. percben (rossz becsú­szás miatt). G.: Gurbai a 40. percben. Jó: Samu, Juhász, Jeszenszki, ill. Ga­zsó, a mezőny legjobbja, Knap, Tár­nok, Kukely. (Sz. J.) Gyulavári—T ótkomlós 1-1 (0-0) Gyulavári, 300 néző. V.: Gulyás. A Gyulavári lépett föl támadólag, hely­zeteket teremtett a komlósi kapu előtt, de azok sorra kimaradtak. A tótkomló- siak egy szép pontrúgásból egyenlítet­tek. G.: Bánc a 68.. Í11. Szatmári a 80. percben. Jó: Leel-Osy, Hirmler, Sza­bó, Kurucz, ill. Szatmári, Bordás. IFJÚSÁGIAK: Gyomaendrődi Barátság—Mezőhegyes! SE 1—3, Bé­késcsabai Jamina—Gyomaendrődi FC 3—0, Békéscsabai MÁV— Medgyesegyházi SE 1—0, Elek— Szeghalom SC 2—2, Csabacsűd— Füzesgyarmat 8—0, Battonya— Nagyszénási SK 2—0, Kunágota— Kamut-Mycota 0—3, Gyulavári— Tótkomlós 1—3. A sötét mezes békésiek gyakran kerültek szorongatott helyzetbe a labdarúgó NB III őszi nyitó találkozóján, amelyen végül is: Békés FC—Gyulai FC 0—3 Fotó: Such Tamás Az Alföld csoport állása 1. Kiskőrös FC 1 1­4—0 3 2. Gyulai FC 1 1­3—0 3 Kiskunfélegyháza 1 1­3—0 3 4. Makó 1 1­3—1 3 5. Szeged FC 1 1­3—2 3 6. Cegléd 1 1­1—0 3 7. Kalocsa 1­1 2—2 1 Szegedi Dózsa 1­1 2—2 1 9. Kiskundorozsma 1­1­1—1 1 Orosházi MTK 1­1­1—I 1 11. Mezőkovácsházi TE 1­­1 2—3 12.Szegedi VSE 1­­1 0—1 13. Kecskeméti TE 1­­1 1—3 14. Békés FC 1­­1 0—3 Mezőberényi FC 1­­1 0—3 16. Kecskeméti SC 1­­1 0-^t A Totó 32. heti eredményei 1. Ferencváros—BVSC-Dreher ..........................4—1 1 2 . Debreceni VSC—Stadler FC............................1—0 1 3. Pécsi MSC-Fordan—Rába ETO FC Győr... 1—0 1 4. Vasas-Ilzer—Újpesti TE-Novabau______... 3—5 2 5 . Parmalat FC—Zalaegerszegi TE...................törölve a megállapított eredmény................................... 1 6. Soproni LC—Békéscsabai Előre FC.............2—2 x 7 . VácFC-Samsung—Nagykanizsa...................3—0 1 8 . Basel—St. Gallen...................................................0—0 x 9 . Grasshoppers—Zürich.......................................2—1 1 1 0. Lugano—Young Boys..........................................4—0 1 11. Luzern—Aarau..........................................1—0 1 1 2. Servette—Lausanne.............................................0—0 x 1 3. Xamax—FC Sión...................................................4—2 1 + 1. mérkőzés: 14. Csepel-Kordax—Kispest-Honvéd FC...........1—2 2 A megyei bajnokság állása 1. Battonya 1 1 3—0 3 2.Mezőhegyesi SE, 1 1 3—1 3 3. Szeghalmi SC 1 1 4—3 3 4. Kamut-Mycota 1 1 1—0 3 5. Gyulavári 1 - 1 ­1—1 1 Tótkomlósi TC 1 - 1 ­1—1 1 Csabacsűd 1 - 1 ­1—1 1 Füzesgyarmat 1 - 1­1—1 1 Békéscsabai MÁV 1 - 1 ­1—1 1 Medgyesegyháza 1 - 1­1—1 1 11. Békéscsabai Jamina 1 - 3­0—0 1 Gyomaendrődi FC 1 - 3­0—0 1 13. Elek SK 1 ­1 3—4­14. Kunágota 1 ­1 0—1­15.Gyomaendrődi Barátság 1 ­1 1—3­16. Nagyszénási SK 1 ­1 0—3-