Békés Megyei Hírlap, 1994. július (49. évfolyam, 153-178. szám)

1994-07-25 / 173. szám

1994. július 25., hétfő SPORT RÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Benkő László az MLSZ új elnöke Szombaton rendkívüli közgyűlést yit tartott a Magyar Labdarúgó Szövet­te ség. A tisztéről lemondott hiczkóMi­hály, elnök helyére a tanácskozás hatodik órájában Benkő Lászlót választották meg új elnökké. Benkó', a Caola Rt többségi részvénytulajdonosa, a Kispest-Honvéd FC elnöke, négy évtizede fáradozik a honi fútbal- lért egyesületi szinten. Az elnökjelöltek közül Benkő László emlé­keztetett rá, hogy 1949 óta dolgozik a Bp. Honvé­dért, manapság a Kispest-Honvéd FC elnöke. Vállalkozóként sokat segíthetne a magyar futbal- lon. Mezey György azt hangsúlyozta, labdarúgá­sunk szombaton „történelmi pillanathoz” érke­zett A múlt és jelen elemzése során váratlan javaslatot tett Kérte, a következő egy évre csak ügyvezető (ideiglenes) elnököt válasszanak. Mindjárt javasolta is e feladatra Szepesi Györ­gyöt. A tennivalók között sürgette: mielőbb ke­ressék meg a kormányzati erőket, és — többek között—a stadionok rekonstrukciójára kéijenek hosszúlejáratú kölcsönöket a költségvetéstől. Szepesi György hamar tudatta, ő csak átme­neti időszakra, tehát egy évre vállalná el az elnöki munkakört. Gallov Rezső, OTSH elnök hozzászólásából viszont kiderült, nincs értel­me ennek. Három évre illik elnököt választa­ni, hadd induljon el a futball új úton. Hosszas vita után arra az álláspontra helyezkedett a közgyűlés, hogy három évre kell első embert találni. Benkő kijelentette, csakis három évben gondolkodik. Szepesi ilyen körülmények kö­zött mind az ideiglenes, mind a három éves elnökségi kandidálásáról lemondott! Ezt tette Mezey György is. Mi több, ő elköszönt a közgyűléstől, és kivonult a teremből... Az egyedüli jelölt, Benkő László a 172 érvé­nyes, leadott szavazatból 119-et kapott; 22 volt az ellene szóló voksok száma, 31 szavazat pedig érvénytelen volt Benkő László tehát hozzáláthat a munkához. Amikor megköszönte a bizalmat, hangsúlyozta: korrupciómentes futball a célja, egy hónap leforgása alatt „törvényt” alkot, azaz megfogalmazza a terveit, és egy hetet gondolko­dik azon, kit terjeszt elő szövetségi kapitánynak. Magyar Kupa forduló, a 64 közé jutásért Két csapatunk továbbjutott Berettyóújfalu—Békéscsabai Előre FC 0—11 (0—5) » Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés, a 64 közé jutásért, Berettyóújfalu, ÍÉ 1000 néző. V.: Vida. Berettyóújfalu: Nap- Z. — Farkas (Rosznyói, 78.), "'r'l Takács, Rácz — Puskás, Ambrus, Daróczi (Kasza, 58.), Sárvári, Rusz- ° nyák — Nagy Cs., Négyesi. Edző: Szána Sándor. Békéscsaba: Baji — Mracskó, Usmajev, Szenti (Horváth, 46.), Kovács — Csató J„ Fodor, Csató S. — Váczi, Major (Kasik, 46.), Szarvas. Edző: Pásztor József. Szász Attila és Sás Péter is fellovagolt a dobogóra 15. perc: Ambrus rosszul passzolt, Váczi rácsapott a labdára, Szarvashoz játszott, akinek lövése a bal alsó sarok­ba jutott, 0—1. 20. perc: Csató S. jól indította Vác- zit a jobboldalon, aki egy igazítás után kilőtte a hosszú felső sarkot, 0—2. 21. perc: Mracskó jobboldali be adását, Csató S. 12 méterről kapásból vágta a hálóba, 0—3. 26. perc: Kovács balról középre ívelt, Váczi átvette a labdát, elhúzta egy védő mellett, majd a bal alsó sarokba emelt, 0—4. 35. perc: Kovács a kaputól 14 mé­terre kapta a pettyest és a hálóba bom­bázott, 0—5. 49. perc: Váczi—Horváth—Kasik akció végén utóbbi közelről növelte az előnyt, 0—6. 50. perc: Váczi Szarvas elé adott, akinek beadását az előrehúzódó Usma­jev a hálóba pofozta, 0—7. 73. perc: Váczi kapott remek indí­tást, kapura tört, majd lágyan a hálóba emelt, 0—8. 74. perc: Csató J. ugrott ki a félpá­lyánál és a kifutó kapus mellett ügyesen elgurította a labdát, 0—9. 78. perc: Horváth lesen ugratta ki Váczit, aki a bal alsó sarokba helyezett, 0—10. 86. perc: a végig nagy kedvvel ját­szó, Váczi oda-vissza kicselezte a teljes hazai védelmet és a kapu jobb oldalába lőtt, 0—11. Mindössze negy edóráig kellett várni a lila-fehérek első találatára, ezt követő­en pedig néha percenként potyogtak a gólok. A Hajdú-Bihur megyei I. osztá­lyú bajnokság egyik meghatározó együttesének tagjai, képtelenek voltak lépést tartani a felszabadultan játszó csabaiakkal. A Pásztor-legénység szemre tetszetős és eredményes pro­dukcióval szórakoztatta a hazai illetve a Viharsarokból átrándult mintegy 50 ta­gú közönséget, még akkor is, hacsak minden második helyzetüket értékesí­tették Fodorék. Jó: Váczi (a mezőny legjobbja), Mracskó, Usmajev, Csató J„ ill. Nagy Z. Nyilatkozatok. Szána Sándor: — A magyar élvonal egyik legjobb csapatát fogadtuk és ezt a játékukkal és az ered­ménnyel is bizonyították a csabaiak. Sok sikert kívánok nekik a kupában és a nem­zetközi kupasorozatban. Pásztor József: — Jó edzés volt. Sportszerű ellenféllel szemben számunkra jó mérkőzést vív­tunk, igaz rengeteg helyzetet kihagytunk. Égerházi Péter Szombaton és vasárnap folytatódott, illetve be is fejeződött a díjugrató lo­vasok országos bajnoki pont­gyűjtő „akciója”. A meleg vál­tozatlanul „hátráltató tény­ező” volt, változott viszont az érdeklődés: tegnap már mint­egy ezren szurkoltak a nézőté­ren, többnyire hozzáértők. A második versenynapra vissza­térve, Boszporusz nem tisztel­te Királymezőt és „udvariatla­nul” megnyerte a napi nehéz kategória küzdelmeit, ám ek­korjött a meglepetés: az utolsó napot ő sem bírta és sérülés miatt visszalépett. Mindenki azt gondolta, hogy most már Varró ölébe hullik a döntőben az első hely, ám csak negyedik tudott lenni tegnap. Nos, ettől függetlenül szeptemberben — 1986 után — még újra lehet nemzeti bajnok a derék kis­kunhalasi lovas. A vasárnapi győztes egy másik halasi, Fa­zekas István lett és — ez kelle­mes meglepetés — Szász Atti­la is fel tudott kapaszkodni a képzeletbeli dobogóra. És, ha már a mezőhegyesieknél tar­tunk, akkor a fiatal Sás Péter­ről sem feledkezhetünk meg, aki igen jó teljesítménnyel má­sodik lett Fáklyalánggal — a könnykategóriában. Ugyanitt Szász Begóniája is összekapta magát — második lett. A bajnoki forduló alighanem legnagyobb érdekessége volt, hogy a kezdő lovak versenyé­ben nem kevesebb, mint 28 lovas teljesített a 64 induló közül hibátlan pályát, ami ugye vagy azt jelenti, hogy „nagyon rendesek” voltak a pályaépítők, vagy — sok a ki­váló kezdőló. Alighanem előbbi megállapítás jár köze­lebb az igazsághoz. Eredmények. Szombat. Kezdőlovak (64 induló). Rezgő (BHSE) Furmint n.l., 0—32,98, összevetés után, 2. Bu­davári Anikó (Csömör), Cudar n.l., 0—33,07, 3. Fodor (HÖR. Dózsa) Di­cső n.l. 0—33,96... 11. Krajnyák (Me- zőkovácsháza) Káin n.l. 0—40,04,13. Horváth Ágnes (Mh.) Hermina n.l., 0—42,27. Könnyűkategória I. 1. Mé­ri Zsuzsa (Csökmő), Flinta n.l. 0— 80,83, 2. Sándor (Jóbarát LE),Siheder n.l., 0—81,92, 3. Técsy (Pallag), Dóra n.l., 0—82,09... 12. Molnár Szilvia (Mezőhegyes) Effendi n.l. 4—97,82. Könnyűkategória 11.(17 induló) 1. Sáringer (Boly), Boróka n.l., 50,67, 2. Erdélyi, (Boly) Datolya n.l., 51,63, 3. Sándor (Jászárokszállás), Color n.l. 53.51.. . 9. Sás P. (Mezőhegyes) Fák­lyaláng n.l. 62,86... 13. Horváth Ágnes (Mezőhegyes) Esprit n.l., 78,83... 16. Szász A. (Mezőhegyes) Titulus n.l., 56,89. Középkategória 1.(22 induló) 1. Czurkó (Hódmezővásárhely) Mohi' n.l., 0—75,12, ; 2. Kovács (Szent György LI) Zeusz n.l., 0—82, 3. Ko­vács Cs. (Lajtahanság) Keramit n.l. 0—82,47... 6. Horváth Á., Esprit n.l., 2—107,8. Középkategória II. 1. Fo­dor, Zenit n.l. 0—76,76, 2. Fazekas (Bugac) n.l., 0—77,95,3. Kovács, Ke­ramit n.l., 0—80,24. Nehéz kategória. 1. Németh (BLK) Boszporusz n.l., 0— 46,48,2. Fodor (HÖR Dózsa SE) Dália n.l., 7—45,44... 6. Szász (Mh.) Ravel n.l., 8—92,96. Vasárnap. Kezdőlovak. 1. Iby (Mili­tary SE) Rezgő n.l., 0—57,41, 2. Rez­gő (BHSE) Grand Carlos n.l., 0— 59,71, 3. Fazekas (HÖR. Dózsa) Do­rottya n.l., 0—61,76... 5. Krajnyák (Mezőkovácsháza) Káin n.l., 0— 66.55.. . 8. Horváth Ágnes (Mh.) Her­mina n.l., 0—70,53. Könnyű kategó­ria I. 1. Erdélyi (Boly) Datolya n.l., 0—31,9 ö.v., 2. Sándor Jóbarát LK) Siheder n.l., 0—34,03^3. Méri Zsuzsa (Csömör) Flinta n.l., 3—39,75. Könnyű kategória II. 1. Sáringer, Bo­róka n.l., 0—61,04, 2. Szász A, Begó­nia n.l., 3. Sás P. (Mezőhegyes) Fák­lyaláng n.l., 0—82,32. Középkategó­ria I. 1. Gyalai (Hódmezővásárhely) Flipper n.l. 0—60,4,2. Németh (BLK) Rangos n.1.,0—65,61, 3. Kovács J. (Palkagi) Alfonzó n.l. 4—50,12. Ne­hézkategória. Döntő: 1. Fazekas (HÖR. Dózsa) Zápor n.l., 0—85,41, 2. Szász A. (Mh.) Ravel n.l. 4—80,85, 3. Grundner (Lajtahanság) Leopárd n.l. 4—85,51. (FÁBIÁN-----SZEDER) O ptimista fogadás Kevés olyan esemény van a sportban is, ahol nem találnak alkalmat arra: rendezzenek egy fogadást... Aki a mai anyagi „kondíciókra” gondolva most arra gondol: „minek a pucc, ha az érdemi dolgokra sincs pénz?!”— most azt mondanám, hogy a szóban forgó baráti találkozó (mert, hogy így is szokták nevezni) nem azok közül való volt, amelyen tízféle aszpikos hidegtál, sültek és mártások roskadoztak az asztalon, az italkínálatról nem is beszél­ve... Nem, talán háromféle étek került az asztalra, köztük az egyik a sajtos rolád. Szóval szolid mértéktartósággal azt szerette volna a házigazda Ménesbirtok Rt. kifejezni, hogy a sportág számára fontos, hogy ilyen alkalmat is teremtsen a támogatók számára, köszönve segítségüket. Dr. Megyeri Zsolt vezérigazgatónak csak egyetlen mondatát idézzük: „Amíg ilyen szép számmal láthatjuk vendégül a lovastár­sadalomban szerepet vállalókat, tenni akarókat, addig bizakodhatunk, mert sokan állnak mellettünk.” Szó ami szó, a lovas sportágra (is) nagyon ráfér, hogy előbbre léphessen valamelyest. Kiskundorozsma — Szarvasi Vasas 2—1 (1—0) Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés, a 64 közé jutásért, Kiskundorozsma, 500 néző. V.: Holczimmer. Kiskundorozs- ma: Tóth Z. — Simonies, Fámián, Far­kas, Móra — Muskó (Ottlik R.), Nagy, Szabó Zs„ Markó—Szabó G., T óth G. Edző:.Ottlik Sándor. Szarvas: Dudás — Szlopóczki, Gebri, Holp (Mrena) — Takó, Klimaj, Pisont R., Pisont A., Brakszatórisz — Sárosi, Cziglédszky. Edző: Vigh Tibor. A mérkőzés élőn két nappal a hazaiak edzője még arról panaszkodott, hogy nincs 11 játákosa, akit a pályára küldjön vasárnap. A másik oldalon hasonló gon­dokkal küzdött Vigh Tibor is, hiszen az elmúlt héten Hanyecz és Rácz távozott a Körös-parti együttesből. A hazaiak végig egyenrangú ellenfelei voltak az NB U-es szarvasiaknak, sőt voltak időszakok, ami­kor felül is múlták magasabb osztályú ellenfelüket A szarvasiakat nem segítette a szerencse sem, hiszen a 64. percben kétszer is a kapufát találták el a vendégek. A hazaiak győztes gólja a 90. percben született. Végül a győzelmet a dorozsmai­ak szerezték meg, akik végig lelkesebben küzdöttek és megérdemelten kerültek a Magyar Kupa legjobb 64 csapata közé. G.: Nagy, Szabó Zs„ ill. Takó. Jó: az egész dorozsmai csapat dicsérhető telje­sítményéért, illetve Takó, Szlopóczki, Pi­sont A. Elek SK—Hajdúnánás 2—4 (1—1, 2—2, 2—3) Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés, a 64 közé jutásért, Elek, 700 néző. V.: Varga S. Elek: Veress — Sarkadi (Domokos), Resetár, Kohut, Pigler — Séllei (Botás Gy.), Gál, Sípos (Ka- pocsán), Bálint — Boldizsár, T répák. Edző: Kovács György. Hajdúnánás: T óth — Nagy I., Szűcs, Pipó (Tar A.), Papp — Vonvigás (Csiszár), Kőrász, Kondora. Mangel — Nagy II., Vass (Herberger). Edző: Szikszai Lajos. Nagyon jól kezdett az újjászervezett hazai csapat, már a 11. percben vezetést szereztek, szinte egykapura játszottak, de a vendégek egy gyors kontrából egyenlítettek. A második játékrészben is fölényben voltak a megyei I. osztályú m IPEUGEOT I MÁRKAKERESKEDÉS PEUGEOT ÉS SZERVIZ, Békéscsaba, Dobozi út 108. Telefon: 06 (60) 388-817. elekiek, vezettek is, de az utolsó per­cekben egy potyagóllal egyenlítettek a vendégek. A hosszabbításban az NB li­es rutin döntött. G.: Trepák, Domokos, ill. Vass 2, Vonyigás, Szűcs. Jó: a hazai csapat valamennyi tagja dicséretet érdemel a rendes játékidőben nyújtott teljesítmé­nyéért, ill. Vass, Vonyigás, Mangel, Szűcs. (Hotya Mihály) Békéscsabai MA V— Tiszakécske 0—1 (0—0) Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés, a 64 közé jutásért, Békéscsaba, 200 néző. V.: Nyilas. MÁV: Steigerwald — Fábián, Braun Á., Litauszki, Pre- kop — Gajdács (Rétlaki), Galovicz, F rankó, T óth, Pécs (Zelenyánszki) — Bányik. Edző: Braun Attila. Tisza­kécske: Dobos — Kajli, Málik, Ézsiás — Ujfalusi (Maczkó), Cseke, Mike, Paulik — Balia L., Balia M., Szántó. Edző: Reszeli-Soós István. A két csapat találkozója előtt a nézők is azzal voltak elfoglalva, hogy vajon mire lehet képes a megye I. osztályú csapat Bács-Kiskun megyei ellenfelé­vel szemben. A találkozó első félideje is arról győzte meg a nagyérdeműt, hogy keserves győzelemre számíthat a vendég. Csekéék ekkor a nagyobbnál nagyobb helyzeteket is elpuskázták, il­letve Steigerwald kapus védett nagy­szerűen. Szünet után egy szabadrúgás nyomán szerzett vezetést a vendég együttes, amelynél a labda megtréfálta a hazaiak kitűnően védő portását. Jól tartotta magát a hazai gárda, sőt a 65. percben Cseke büntetőjét Steigerwald kiütötte a jobb sarok elől. A játékidő hátralévő részében is a tiszakécskei csapat támadott, ám a lehetőségeiket mindvégig hiúsította a hazaiak kapuvé­dője. A békéscsabaiak legnagyobb di­csérete, hogy erre a 90 percre eltüntet­ték a két osztálykülönbséget. A találko­zó végén a szakértő közönség vastaps­sal búcsúztatta a vasutasokat. G.: Cseke. Jó: Steigerwald, Braun Á., Galovicz. Bányik, ill. Mike, Cseke, Paulik. (Gyurkó Mihály) Mezőhegyes II.— Kecskeméti SC 1—0 (1—0) Magy ar Kupa labdarúgó-mérkőzés, a 64 közé jutásért, Mezőhegyes, 2(H) néző. V.: Tóth. Mezőhegyes H.: Szilva — Dé­nes (Trungel), Nyári, Adler, Köteles (Kondacs) — Bakai, Varga, Lovász, Kindel — Sümeghy, Kolozsi. Edző: Pó- sa István. Kecskeméti SC: Szulyovszki — Buda, Csorba (Korenika), Juhász— Bende, Torbavecz, Gazdag, Máté, Csordás—Barna Cs., Truczka (Néme­th). Edző: Bende József. Kitűnő játékvezetés mellett nagy hő­ségben lejátszott mérkőzésen a mezőny­ben jól adogató vendégcsapatot megérde­melten győzte le a lelkes hazai gárda. A megyei Öl. osztályú mezőhegyesiek to­vábbjutása nagy bravúr az NB Űl-as kecs­kemétiek ellen. G.: Kindel. Jó: a hazai csapat minden tagja dicséretet érdemel teljesítményéért, ül. Juhász, Gazdag, Máté. (Perlaki János) Szeghalom SC—Szegedi VSE 2—7 (0—2) Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés, a 64 közé jutásért, Szeghalom, 400 néző. V.: Farkas. Szeghalom: Vári (Beim) — Patai, Szabó, Zsombok J., Zsombok A. — Fürj, Baranya, Schultz (Lakatos), Vámos, Kozák, Sáfián (Tóth). Edző: Kun Attila. Sze­gedi VSE: Demeter— Kiss, Hurgulv, Simon, Kotthencz—Nagy (d r. Tóth), dr. Kovács, Vágó, Tóth A. — Takács, Udvari. Edző: dr. Tóth János. Rekkenő hőségben a lelkesen küzdő hazaiak ellen a minden tekintetben jobb vendégek megérdemelten nyer­tek. A gólarány túlzott. G.: Baranya, Kozák, ill. Simon 2, dr. Kovács 2, Tóth Á. 2, Takács. Jó: a haza­iak közül senkit sem lehet kiemelni ill. Takács, Tóth Á., Kovács, Simon. Sax Gyula szimultánja A Gyulai SE vendé- r geként a hét végét Gyulán és Békéscsa­bán tölti Sax Gyula nemzetközi sakk nagymester. A kiváló, Németországban játszó sakkozó július 30-án, szombaton 10 órakor Békés­csabán, a Ligeti Sörkertben szimultánt játszik a Gyulai SE versenyzőivel. Délután, 14.30 órától pedig várja a Békéscsabai Előre FC— Odense Intertotó Kupa labda­rúgó-mérkőzésre (is) igyekvő sakkbarátokat, akiknek szi­multánt ad. A rendezvényt a Vízmű Rt., a „FORG-TECH” Kft. és a Ligeti Sörkert támo­gatja. Gőg Anikó kilencedik Kaposváron rendezték meg a VI. MHB ifjúsági és junior triatlon Európa-bajnokságoL A juniorok­nál a versenyzők 1500 métert úsz­tak, 40 kilométert kerékpároztak, majd 10 kilométer futás után ér­keztek célba. Az iijúságiakra 750 m úszás, 20 km kerékpározás és 5 km futás várt. Az ifjúsági lányok egyéni versenyében 44 in­duló közül, az orosházi Góg Anikó végig jól küzdött és a kilencedik helyen végzett, 1 óra 11,56 perces idővel. Pályaavató Mezó1)erényben Mezőberényi FC—Békéscsabai Előre FC 1—6 (1—1) Előkészületi labdarúgó-mérkőzés, Mczőberény, 800 néző. V.: Németh. Mezőbe- rény: Vidovenyecz (Kohut Z.) — Sajbcn, Lipták M., Pecze (Bajnok), Lenkeit — Udvari (Kohut J.), Hegedűs (Schaffer), Darócz, Szász—Krcsmárik (Maléth), Rácz. Edző: Borgula János. Békéscsaba: Udvarácz — Szenti, Csató, Zahorán, Kasik — Dávid (Kovács), Kiss (Szarvas), Csató S. (Usmajev) — Kulcsár, Major, Horváth. Edző: Pásztor József. A mérkőzés előtt a helyi serdülő és az első csapat bajnoki aranyérmeit Győri László, a megyer labdarúgó-szövetség ré­széről adta át, utána a társadalmi munká­sok jutalmazása történt meg. A mérkőzés megkezdése előtt a 26 évvel ezelőtti NB űl-as beiényi csapat kapusának, Winter Józsefnek az emlékére egyperces gyásszünetet tartottak. Ezt követően Har­mati Lászlót, az FC elnökét az aktív játék­tól búcsúztatták a helyiek, 15 perces játé­kot biztosítva részére. Az első 20 perc mezőnyjátékkal telt el. A 22. percben Szász átadásával Rácz ki­tört a védőfalból és gólt ért el, 1—0. A 33. percben Szenti beadását Kiss csukafejessel küldte a jobb alsó sarokba, 1—1. A 48. percben a baloldalon Szenti elfutott, beadott és Szarvas nagy gólt lőtt, 1—2. Majd ismét Előre támadás­következett, a rálőtt labda a kapusról kipattant, és Csató S. ezt belőtte, 1—3. A 60. percben Csató J. beadását Csató S. a kapuba helyezte, 1—4. A 75. perc­ben Szarvas beadását Mracskó továb­bította a hálóba, 1—5. A 89. percben ismét Mracskó volt eredményes, 1—6. Jó: a helyi csapat minden tagja di­cséretet érdemel a helytállásáért, ill. Csató S., Mracskó, Udvarácz. Nyilatkozatok. Borgula János: — Az tagadhatatlan, hogy az Előre sokkal jobb csapat, mint mi vagyunk. A fel­készülésben mi még sokkal hátrébb tar­tunk. Pásztor József:—Az első félidő­ben könnyen vettük a játékot, meg is látszott az eredményen. (Kiss István) A Totó 29. heti eredményei 1. Karsruhe—Y oung Boys..................................................0—1 2 2. Hacken—Electr. Craiova .......................... 1—1 x 3 . FC Insbruck—Lausanne...............................................0—0 x 4. AIK Stockholm—Leverkusen..................................3—2 1 5 .1kast—Hamburg.............................................................. 1—5 2 6 . VácFC-Sams.—I. Bratislava.................3—2 1 7 . FCSion—Rapid Wien....................................2—0 1 8 . Odense—Dresden................................................................0—2 2 9. Servette—Bröndby.............................................................1—4 2 10.S1. Praha—SI. Bratislava...............................................2—4 2 11. Duisburg—Aalborg........................................................... 1—2 2 1 2. Dunaj. Streda—Trelleborg........................2—0 1 1 3. Willem II—Lyngby.............................................................3—1 1 +1. mérkőzés: 14. Caen—Norrköping.............................................2—2 x K özéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethetőa kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, fél évre 2250 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068