Békés Megyei Hírlap, 1994. június (49. évfolyam, 127-152. szám)

1994-06-20 / 143. szám

.ßEKMEIrYOHimp SPOR' wELV-eKV'E 1994. június 20., hétfő Gyomaendrodi búcsú a harmadik vonaltól Bajnok a Mezőberényi FC © Az NB III Alföld csoportjában a kiesés ellen küzdőkét Békés megyei együttes találkozóját kísérte nagy figyelem. A mezőkovácsháziak a nagy melegben jó játékkal 3—0-ra verték a Kiskunfélegyházát és így bentmaradtak a harma­dik osztályban. Nem kísérte szerencse a gyomaendrődiek ceglédi kirándulá­sát, súlyos vereségükkel kiestek a vendégek. Gólzáporos mérkőzésen igazsá­gos pontosztozkodás született Orosházán, ahová a szegedi vasutasok látogat­tak. Folytatta tavaszi jó szereplését a Gyula, ezúttal a már korábban kiesett Szőreg ellen nyertek 3—0-ra a fürdővárosiak, és a tabella hatodik helyén végeztek. Jól tartotta magát a Törökszentmiklós Békésen, ám a hazai Colors SE megérdemelten nyert 3—2-re a sereghajtó ellen. Meglepetés a bajnok hódmezővásárhelyiek újabb veresége, ezúttal a Szegedi Dózsától kaptak ki. Ifjúságiak: Colors SE Békés— Törökszentmiklós 5—2. Mezőkovácsházi TE— Kiskunfélegyháza 3—0 (2—0) Mezőkovácsháza, 300 néző. V.: Kor­mányos. Mezőkovácsháza: Tóth — Radu, Kovács, Szatmári, Kakuszi (Szekeres) — Deák, Török, Dumitriu, Kiss (Kovalcsik) — Papp J. (Maró- csik), Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Kis­kunfélegyháza: Cseh — Karsai, End­re, Vakulya, Farkas (Fekete I.), Kurucz (Papp), Fekete Zs., Korom, Fórizs — Schal, Túri. Edző: Vereb István. 30. perc: Egy jobb oldali begurított labdát Kolozsi először rosszul talált el, majd ismételve félfordulattal nagy gólt lőtt a kapuba, 1—0. 44. perc: Egy gyors kovácsházi kontránál Vakulya lyukat rúgott, Kiss kilépett a labdával és a hálóba lőtt, 2— 0. 65. perc: Egy előre rúgott labdára a frissen beállt Marócsik rajtolt, lefutot­ta védőjét, és a kiinduló kapus mellett a hálóba helyezett, 3—0. A nagy hőség rányomta bélyegét a mérkőzésre. A hazaiak jobb játékuk­kal rászolgáltak a győzelemre. Jó: Tóth, Kovács, Deák, ill. Vakulya, End­re, Fórizs. Ifjúságiak: Mezőkovácsházi TE— Kiskunfélegyháza 0—0. Orosházi MTK—Szegedi VSE 3-3 (0-2) Orosháza, 300 néző. V.: Ignácz. OMTK: Such — Bócsik, Sitkéi, Zaho- recz, Kálmán — Bulimar, Gyura, Bél- teki (Varga G.), Igricz —- Stef (Lévai), Szaszovszky. Edző: Szendrei Béla. Szeged: Kapitány — Kispál (Tóth L.), Hurguly, Simon, dr. Tóth — Gábor, dr. Kovács, Pikó (Kothencz), Tóth A. — Takács, Kiss. Játékos edző: dr. Tóth János. 5. perc: Simon szép cselekkel ját­szotta át a hazai védőket és 10 méter­ről, a jobbösszekötő helyéről a jobb felső sarokba bombázott, 0—X. 15. perc: Egy 18 méteres szabadrú­gás után a legurított labdát Hurguly a jobb alsó sarokba lőtte, 0—2. 27. perc: Szaszovszky csúnyán rá­tartott a 11 -es ponton Hurguly lábára, majd estében is megrúgta a védőt, ezért piros lapot mutatott fel a játékvezető a csatárnak, valamint a vendégek játé­kos edzőjének, dr. Tóthnak, aki alapo­san megbúbolta a vétkest. 50. perc: Gyura kitört a jobb össze­kötő helyén, a kivetődő kapusról to­vább perdült a labda, Gyura beadott, Varga G. a jobb sarok felé emelte a labdái, Hurguly kézzel hárított. A já­Gyulai FC—Szőreg 3—0 (2-0) Gyula, 400 néző. V.: Némedi. Gyula: Szabó — Fábián, Pápa, Botyánszki — Nagy, Steigerwald, Tamási (Resetár), Mező—Bíró, Szilágyi (Szeles), Szege­di (Oláh). Edző: Fodor Sándor. Szőreg: Bán — Jankó, Luczás (Szvétecz), Ganz, Hűvös L. — (Meiszter), Máhler, Suhai, Buchholcz, — Bóka (Bereczki), Lengyel, Hűvös G. Edző: Antal Péter. 28. perc: Máhler már rendelkezett egy sárga lappal, de fütty után elrúgta a labdát és a játékvezető kiállította. 38. perc: Szilágyi a sokadik gyulai helyzetet értékesítette, 1—0. 40. perc: Bíró futtából óriási gólt lőtt, 2—0. 71. perc: Pápa 25 méterről, közép­ről végzett el szabadrúgást, és lapos lövése a kapu bal sarkában kötött ki, 3—0. A szimpatikus, de szerény képessé­gű fiatal szőregi csapat nem tudott ko­molyabb ellenállást tanúsítani. A 3—0 nem tükrözi hűen a Gyulai FC fölényét. Jó: Fábián, Botyánszki, Bíró, Nagy, ill. Bán. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyulai FC—Szőreg Colors SE Békés— Törökszentmiklós 3—2 (2—0) Békés, 300 néző. V.: Bánóczki. Békés: Pribojszki (Czinanó) — Kocsány (Já­nosi), Szarvas, Lipták — Nagy A., (Kürti), Ottlakán, Nagy Z., Nagy I. — Méhes, Fehér, Somvári. Edző: Nagy Mihály. Törökszentmiklós: Német — Bata, Lóri F., Deák — Rajk, Rimóczi, Szőke, Gergely (Görög) — Barabás (Plejsovszki), Ramos, Lóri R. Edző: Márton Ferenc. 27. perc: Nagy A. indítását Méhes megcsúsztatta tovább. Fehér pedig a hosszú sarokba gurított, 1—0. 35. perc: Nagy I. egyéni játék után volt eredményes, 2—0. 54. perc: Fehér szögletét Németh kiejtette, Méhes közelről a hálóba vág­ta a labdát, 3—0. 80. perc: A bíró vitatható módon 11-est ítélt a Törökszentmiklós javára. Lóri F. higgadtan értékesítette, 3—1. 88. perc: Ramos csökkentette a hát­rányt, 3—2. A békésiek lendületesen játszottak, de sok helyzetet kihagytak. A török- szentmiklósiak töretlen lelkesedése szorossá tette a mérkőzést. Jó: Nagy A., Ottlakán, Fehér, ill. Lóri F., Ramos. (Nagy Mihály Tibor) „Aranyos” hétvége A hét végén rendezték meg az országos junior erőemelő magyar bajnokságot, ahol az Orosházi Toldi versenyzői kiválóan szerepeltek. A hétvége mérlege: 3 arany- és 2 ezüstérem. Eredmények: 60 kg. 2. Csabai Attila, 67,5 kg. 1. Daradics Mátyás (a 210 kilogrammos guggolásával új országos felnőtt csúcsot ért el), 75 kg. 1. Gáspár Róbert, 2. Kelemen Attila, 100 kg. 1. Kukla József (300 kilogram­mos guggolása új országos csúcs, összetettben pedig új junior országos csúcsot javított az orosházi fiú). Az Alföld csoport végeredménye 1. Hódmezővásárhelyi LC 30 21 6 3 60—20 48 2. Kecskeméti SC 30 15 11 4 61—25 41 3. Kalocsa 30 15 7 8 57—29 37 4. Makói FC 30 14 9 7 46—31 37 5. Szegedi VSE 30 11 13 6 53—40 35 6. Gyulai FC 30 13 9 8 44—33 35 7. Kecskeméti TE 30 14 6 10 47—23 34 8. Szegedi Dózsa 30 10 10 10 52-40 30 9. Kiskunfélegyháza 30 11 8 11 45—45 30 lO.Cegléd 30 12 5 13 50-42 29 11. Orosházi MTK 30 9 10 11 42—44 28 12. Colors SE Békés 30 10 7 13 45—53 27 13. Mezőkovácsházi TE 30 10 5 lg 29—52 25 14. Gyomaendrodi FC 30 9 6 15 25—:53 24 15.Szőregi Rákóczi 30 6 5 19 26—62 17 16.Törökszentmiklós 30­3 27 13—99 3 tékvezető 11 -est ítélt és csak sárga la­pot adott a védőnek. A büntetőt Varga G. a bal sarokba gurította, 1—2. 62. perc: Gyors vendégtámadás után dr. Kovács ügyesen passzolt a tisztán álló Tóth A. elé, aki tíz méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1—3. 74. perc: Hurguly hazagurított, a lassú labdára Bulimar rácsapott, és a jobb alsó sarokba helyezett, 2—3. 82. perc: Gyura szerzett labdát a jobb oldalon, beadását az erőteljesen közbelépő Bócsik a kapu közepébe lőtte, 3—3. A gól után Gábor megjegy­zés miatt a kiállítás sorsára jutott. A nagy hőségben a vendégek az első negyedórában nagyobb akarással ját­szottak. Ezt az eredmény is tükrözi. Ezt követően az OMTK erősített, de csak enyhíteni tudta a szegedi mezőnyfö­lényt. Igazi helyzetet nem tudott kiala­kítani. A második félidőben a hazaiak kezdtek jobban, sikerült is a szépítés. Ezután a jó erőkből álló vendégek irá­nyították a játékot, de az orosháziak hatalmas lelkesedéssel küzdöttek, így sikerült a pontmentés. A heves iramú, küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született. Az OMTK csapa­tában Lévai, Bélteki, Szaszovszky utoljára játszott, leszerelés miatt. Jó: Gyura, Lévai, Varga G., ill. dr. Kovács, Hurguly, Simon. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK— Szegedi VSE 3—2. Cegléd—Gyomaendrodi FC 5-1 (1-1) Cegléd, 300 néző. V.: Bodó. A kiesés szempontjából a gyomaendrődiek szá­mára volt fontos az összecsapás. Az első játékrészben a vendégek jól tartot­ták magukat, 1—1-gyel vonultak pihe­nőre a csapatok. Szünet után a hajrá­ban erősítettek a ceglédiek, Németh szemfülességének köszönhetően — aki háromszor vette be a vendégek kapuját -— ilyen arányban is megérde­melten nyertek. Ezzel a vereséggel a gyomaendrődiek kiestek az NB Ili­ből. G.: Németh 3, Petyán, Korpácsi, ill. Durucskó. Jó: Németh (a mezőny legjobbja), Lendvai, Korpácsi, ill. a vendégek közül senkit nem lehet kie­melni. Ifjúságiak: Cegléd—Gyomaend­rodi FC 7—0. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Kecs­keméti SC—Kecskeméti TE 0—1 (0—0), Szegedi Dózsa—Hódmezővá­sárhely 2—1 (2—0), Kalocsa—Makó 5—0 (3—0). A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban az elsőség kérdése hosszú menetelés után a zárófordulóban dőlt el. Óriási „bomba” robbant Tótkomlóson, tudniillik a kiesés ellen harcoló Szeghalom a tótkomlósiak otthonából vitt el egy pontot. így a komlósiak lecsúsztak a dobogó legfelső fokáról. Nem így a mezőberényiek, ők Medgyesegyházán 5—0-ra nyerni tudtak, bajnokok lettek. A jövő idényt a herényiek az NB Ill-ban kezdhetik. A kiesés ellen harcoló együttesek közül a Gyomaendrodi Barátság nyert a vendég Békésszentandrás ellen, így a Gádoros mellett a szentandrásiak búcsúztak az osztálytól. A szeghalmiak tótkomlósi pontszerzésükkel osztá­lyozó mérkőzésen döntik el, hogy a jövő évadot is a megyei I. osztályban folytatják-e. A többi találkozónak már különö­sebb tétje nem volt. A Battonya gólzáporos mérkőzésen nyert a Jamina ellen, így övéké lett a bronzérem. gadható teljesítmény, ill. Hankó, Ma- léth, Rácz. (Oravecz Tamás) Mezőhegyesi SE—Gádoros 6-1 (1-0) Mezőhegyes, 250 néző. V.: Rózsa. Mezőhegyes: Szilva — Zsóri, Haran­gozó (Antal), Csordás, Kondacs, Ba­kai, Sümegi, Boros, Kindel (Farkas), Hanga, Pálhidai. Edző: Dúl Árpád. Gádoros: Janiga — Hriagyel, Jámbor- csik, Kasuba, Berényi, Czibulya, Ko­csány, Kruzslicz, Pisont Z., Héjjas, Varga. Edző: Janiga László. Érettebb játékkal a hazai csapat megérdemelte a két pontot. G-: Kondacs a 32., Pálhidai az 54. és a 73., Hanga a 62. és a 75., Bakai (11-esből) a 65., ill. Hriagyel a 85. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Janiga, Hriagyel. (Perlaki János) Battonya—Békéscsabai Jamina 6—3 (4—0) Battonya, 400 néző. V.: Kurucz. Bat- lonya: Kunos — Fekete (Putnoki), Ár­vái, Kovács, Molnár, Hideg (Daróczi), Ármán (Árgyelán), Turbucz, Mákos A., Mákos Á., Géczi. Edző: Juhász Zoltán. Jamina: Stumpf (Liker) — Bánszki, Pusztai, Pálfi, Schneider, Ko­vács (Mázán), Tóth, Relu (Szűcs), Ba­logh, Belicza, Mihály. Edző: Moós Já­nos. A nagy melegben mindkét csapat közönségszórakoztató, támadó focit játszott a már tét nélküli mérkőzésen. A játékosokat megérdemelt vastaps kí­sérte az öltözőbe. G.: Géczi a 15. és a 40., Mákos Á. a 30., Hideg a 35., Mol­nár a 60., Turbucz a 76., ill. Belicza a 47. és az 55.. Mihály a 70. percben. Jó: teljesítményükért mindkét csapat játé­kosai dicséretet érdemelnek. (Lukács István) Kamut-Mycota—Elek SK 3—3 (0-1) Kamut, 250 néző. V.: Somogyi. Ka­mut: Gazsó — Nyári, Botyánszki, Tóth (Czirbuly), Gurbai, Bognár (Pán- tya), Antmann, Bora, Gajdács, Boldi­zsár, Szűcs (Gyebnár). Edző: Turcsek Zoltán. Elek: Botás D. — Sarkadi, Sál­iéi (Kapocsán), Pigler, Botás Gy. (Be­reczki), Kohut, Domokos, Uhrin, Gál, Bálint, Trepák. Edző: Kovács György. Fordulatokban és gólokban gazdag, sportszerű mérkőzésen igazságos eredmény született. G.: Bora az 52., Gurbai a 60., Boldizsár a 65., ill. Do­mokos a 33., Gál (1 l-esből) a 69. és a 73. percben. Jó: Gazsó, Bora, ill. Botás D„ Gál. (Szlancsik János) Medgyesegyháza— Mezőberény FC 0—5 (0—2) Medgyesegyháza, 250 néző. V.: For­gó. Medgyesegyháza: Nicu — Kuz­ma, Kiss, Juhász, Holecz, Kovács, Si­pos (Hegyi), Szűcs (Zámbori), Zsur- zsucz (Schmidt), Vágási, Szivák. Edző: Kovács Zoltán. Mezőberény: Vidovenyecz — Sajben, Hankó, Pe- cze, Maléth, Kreisz, Hegedűs, Darócz, Szász (Bakos), Krecsmárik, Rácz. Edző: Borgulya János. A frissebb, gyorsabb, energikusabb, jobb vendé­gek ellen egy enervált, edzetlen, szét­eső, vergődő és mélyponton lévő hazai csapat sima vereséget szenvedett. G.: Rácz a 35., 55., Szász a 44., Darócz (11-esből) az 52., Kreisz a 88. percben. Jó: A hazai csapatból nem volt elfo­A fehér mezes szőregi játékos próbálkozik beadással a csíkos mezes gyulai labdarúgó mellett. Az NB III. utolsó fordulójában a fürdővárosiak biztos 3—0-ás győzelmet arattak a már korábban kiesett szőregiek ellen fotó: lehoczky Péter Tótkomlósi TC—Szeghalom SC 1-1 (0-0) Tótkomlós, 650 néző. V.: Csonka. Tótkomlós: Bordás — Imre, Hovorka, Tóthabonyi, Szpisjak, Basa, Rozsos, Papp, Mitykó (Pásztor), Fülöp, Elek. Edző: Matajsz Pál. Szeghalom: Vári — Zsombok A.,KozákT.,Zsombok J., Tóth, Patai, Baranya (Kun A.), Schultz, Sáfián, Vámos, Macskin. Edző: Kun Attila. A szépszámú közön­ség csalódottan vette tudomásul, hogy nem sikerült az aranyérem. A mérkő­zés színvonala nem tükrözte, hogy egy bajnokjelölt és kieső játszik. Magas szintű játékvezetés. G.: Rozsos az 53., ill. Zsombok A. a 80. percben. Jó: Schultz, Zsombok A., Vári, ill. a hazai csapat minden játékosa az éves mun­káért. (Hovorka György) Gyomaendrodi Barátság— Békésszentandrás 1—0 (1—0) Gyomaendrőd, 550 néző. V.: Gulyás. Gyomaendrőd: Nagy S. — Juhász, Nagy E., Dobó, Polányi (Dinya), Ba­lázs (Pataki), Gardi, Karácsony, Buk­va, Holló, Gellai. Edző: Majoros György. Békésszentandrás: Nagy II. — Bencsik, Horváth (Medveczki), Ba­kai, Szabó, Nagy I., Gazsó, Demjén, Oravecz, Nagy III. (Zahorecz), Bor- dács. Edző: Koltai Lajos. A hazai csa­pat végig tudatában tartotta, hogy csak a győzelem jelenti a biztos bentmara- dást. Az 1—0 ellenére esélyt nem adott az ellenfelének, és így az utóbbi hetek javuló játékával biztosan őrizte meg megyei I. osztályú tagságát. G.: Holló a 38. percben. Jó: az egész hazai csa­pat, ill. Nagy I. (Gardi Tamás) Nagyszénási SK—Gyulavári- " Cabrio 2-0 (2-0) Nagszénás, 200 néző. V.: Mátyás. Nagyszénás: Tüskés — Takács, Tra- bak, Brachna, Árgyelán, Nagy A., Kölcze (Sarkadi), Horváth, Kvasz- novszky, Fekete, Lakatos (Nagy Sz.). Edző: Kvasznovszky József. Gyula­vári: Veress — Kiss, Burai, Tamási, Szabó, Gortka (Oláh), Csete, Tapasz­tó, Földi, Bánhegyi, Alberti. Edző: Cserháti István. Jó iramú mérkőzésen a hazaiak sok helyzetet elpuskáztak a tartalékos vendégekkel szemben. Az eredmény a gyulaváriakra nézve hízel­gő. G.: Kvasznovszky a 3., Horváth a 39. percben. Jó: Trabak, Brachna, Nagy A., Horváth, Lakatos, ill. Burai, Szabó. (Benkó' László) F üzesgy armat—Békéscsabai MÁV 5-0 (3-0) Füzesgyarmat, 450 néző. V.: Guti. Füzesgyarmat: Dávid — Rácz (Bar- ta), Kovács S., Kovács Zs., Huszár, Csák (Lázár), Pardi, Petri, Vad, Tőkés (Salya), Tóth. Edző: Kun Gyula. MÁV: Valuch — Zelenyánszki, Fábi­án (Braun), Galovicz, Litauszki, Tóth, Gajdács, Prekop (Deák), Bányik, Ma­rik, Kohanyecz. Edző: Braun Attila. A bajnokság utolsó mérkőzésén sport­szerű, színvonalas csatát vívott a két csapat. A hazai együttes már az első félidőben rúgott három góljával eldön­tötte a mérkőzés sorsát. Kitűnő játék- vezetés G.: Vad a 15., Tóth a 27., Kovács S. a 37., Barta a 61., Pardi a 78. percben. Jó: a hazaiak lelkes játéka alapján minden labdarúgó dicséretet érdemel, ill. Valuch, Litauszki, Bá­nyik. (Szabó László) IFJÚSÁGIAK: Kamut-Mycota— Elek SK 1—0, Medgyesegyháza— Mezőberényi FC 2—0, Mezőhegyesi SE—Gádoros 18—1, Battonya—Bé­késcsabai Jamina 4—6, Tótkomlósi TC—Szeghalom SC 3—3, Gyoma­endrodi Barátság—Békésszentandrás 0—3, Nagyszénási SK—Gyulavári- Cabrio 9—1, Füzesgyarmat—Békés­csabai MÁV 1—3. A Totó 24. heti eredményei 1. USA—Svájc végeredmény ................1—1 x 2 . Olaszország—Írország végeredmény..........0—1 2 3 . Kolumbia—Románia végeredmény.............1—3 2 4 . Belgium—Marokkó végeredmény...............1—0 1 5 . USA—Svájc első félidő................................1—1 x 6 . Olaszország—Írország első félidő................0—1 2 7 . Kolumbia—Románia első félidő..................1—2 2 8 . Belgium—Marokkó első félidő....................1—0 1 9 . Siófok—Zalaegerszeg végeredmény............4—3 1 l O.Siófok—Zalaegerszeg első félidő.................3—2 1 1 1. EMDSZ-Sopron—Hatvan végeredmény.2—0 1 1 2. EMDSZ-Sopron—Hatvan első félidő..1—0 1 1 3. Fremad Amager—Vejle végeredmény.1—1 x + 1. mérkőzés: 14. Herfölge—Viborg végeredmény........2—1 1 A megyei bajnokság végeredménye 1. Mezőberényi FC 30 18 8 4 64—33 44 2.Tótkomlósi TC 30 18 7 5 53—21 43 3.Battonva 30 14 10 6 57—34 38 4. Elek SK 30 11 14 5 46—32 36 5. Békéscsabai MÁV 30 14 6 10 47—47 34 6. Békéscsabai Jamina 30 11 11 8 44—37 33 7. Füzesgyarmat 30 11 9 10 48—39 31 8. Nagyszénási SK 30 11 7 12 47—53 29 9. Kamut-Mycota 30 11 6 13 42—43 28 lO.Gyulavári-Cabrio 30 10 8 12 41—44 28 ll.Medgyesegvházi SE 30 11 4 15 50—49 26 12. Mezőhegyesi SE 30 9 7 14 34—43 25 13. Gyomaendrodi Barátság 30 9 7 14 35—46 25 14. Szeghalom SC 30 7 10 13 44—62 24 15. Békésszentandrás 30 7 9 14 35—47 23 16. Gádoros 30 5 3 22 18—75 13