Békés Megyei Hírlap, 1994. május (49. évfolyam, 102-126. szám)

1994-05-16 / 114. szám

stobt ■ 1994. május 16., hétfő © Már bajnok a Vásárhely Tovább tart a Berény és a Komlós versenye Az NB III Alföld csoportjában Mezőkovácsházán játszották a megyei rangadót. A hazaiak ellenfele az Orosházi MTK gárdája volt. A vendégek három ziccert hibáztak, míg a hazaiak egy szerencsés góllal megszerezték a két pontot. A Gyulai FC együttese a sereghajtó Törökszentmiklós otthoná­ból hozta el a két pontot. Hazai pályán veszített a kiesési rangadón a Gyomaendrődi FC együttese a Szegedi Dózsa ellen. A békésiek hazai pályán gólzáporos, de gyenge játékve­zetői közreműködéssel tarkított 90 percben vesztettek. A Hódmezővásárhely tegnapi győzelmével már bajnoknak, il­letve NB II-esnek tekinthető. elől, amiért a játékvezető kiállította. A megítélt szabadrúgást Molnár a kapu bal oldalába lőtte, 1—1. 47. perc: jobb oldali szegedi táma­dásnál a védők egymásra vártak. A labda Miklós elé került, aki a kilépő Szakács mellett a kapu közepébe lőtt, 1—2. 70. perc: Patakit szövegelésért a já­tékvezető kiállította. 90. perc: egy előrevágott labdával Vándor elfutott a jobb oldalon és a kifutó kapus mellett a hálóba helye­zett, 1—3. Hiába volt a 90 percből hetvenig a hazaiaknál a labda, nem volt igazán tűz a csapatban. Törvényszerű volt a mér­kőzés alakulása, mivel a 90 perc alatt a gyomaendrődiek mindössze kétszer találták el a kaput. Jó: Balázs, Gubucz, ill. Bóka, Telek, Vándor. (V. I.) Ifjúságiak: Gyomaendrődi FC— Szegedi Dózsa 5—0. Colors SE Békés- Kecskeméti SC 2—4 (0-2) Békés, 600 néző. V.: Kormányos. Bé­kés: Pribojszki—Farkas, Szarvas (Fe­kete), Lipták, Czinanó E. — Ottlakán, Kocsány (Czinanó Cs.) Nagy I. (Ró­zsavölgyi), Méhes — Fehér, Somvári. Törökszentmiklós— Gyulai FC 0-2 (0-1) Törökszentmiklós, 400 néző. V.: Bá- nóczki. Törökszentmiklós: Németh — Molnár, Rajt, Katona, Dékány — Rimóczi, Bottá, Gergely — Babella, Ramos, Lóié. Edző: Márton Ferenc. Gyula: Szabó — Nagy L„ Fábián, Pá­pa, Tamási — Kiss L., Oláh (Papp), Szilágyi (Szegedi) — Boruzs (Steiger­wald), Dobi, Bíró. Edző: Fodor Sán­dor. 44. perc: Kiss L. tört be a 16-oson belülre, a védők buktatták — 11-es. A büntetőt Pápa a bal felső sarokba vág­ta, 0—1. 79. perc: Dobi lépett ki a védők gyűrűjéből és ügyes gólt lőtt, 0—2. Sportszerű mérkőzésen a gyulaiak az első perctől végig irányították a ta­lálkozót, számtalan gólhelyzetet dol­gozlak ki, amelyből kétszer betaláltak. Igaz, ehhez hozzájárult Németh kapus nagyszerű védéssorozata is. Jó: Né­meth, Ramos, ill. Pápa, Kiss L., Dobi, Bíró. (Sz. A.) Ifjúságiak: Törökszentmiklós— Gyulai FC 0—5. Mezókovácsházi TE—Orosházi MTK 1—0 (0-0) Mezőkovácsháza, 500 néző. V.: Sipos. Mezőkovácsháza: Tóth — Szatmári, Kovács, Radu, Kakuszi — Kiss (Sze­keres), Török, Dumitriu, Ghebán (De­ák) -— Papp, Kolozst. Edző: Sári Fe­renc. Orosházi MTK: Such — Lévai, Popol, Kálmán, Bélteki — Sitkéi, Buli- már, Gyura, Zahorecz (Varga) — Mik- lya, Szaszovszky (Stefi). Edző: Szend- rei Béla. 78. perc: Kovács szabadrúgására Kolozsi és a vendégkapus rajtolt, a labdát a csatár érte el előbb és átemelte felette, 1—0. Alacsony színvonalú, csapkodó já­tékkal, és szerencsés góllal nyert a ha­zai csapat a megyei rangadón. A ven­dégek több százszázalékos helyzetet kihagytak. Jó: Radu, Kolozsi, Papp (a mezőny legjobbja), ill. Popol, Sitkéi, Miklya. Ifjúságiak: Mezőkovácsházi TE— Orosházi MTK 2—3. Gyomaendrődi FC— Szegedi Dózsa 1-3 (1-1) Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Farkas. Gyomaendró'd: Szakács — Keszeg, Plástyik, Balázs, Udvari — Somogyi (Pataki), Tímár (Tatár), Molnár, Tóth — Durucskó, Gubucz. Játékos-edző: Plástyik János. Szegedi Dózsa: Csehó — Gil, Bóka, Sahin, Márton — Rácz, Vándor, Telek, Miklós — Váczi, Dézsi (Kiss). Edző: Protity Sándor. 10. perc: Miklós kilépett a tétovázó védők között, a 16-oson belül ütközött Gubuczcal. A játékvezető 11-est ítélt. Váczi lőtte a büntetőt, amely Szakács kezéről pattant a kapuba, 0—1. 20. perc: Csehó a 16-oson kívül kézzel megfogta a labdát a kiugró Tóth Edző: Nagy Mihály. Kecskemét: Mol­nár— Mag, Barna Zs„ Kurucz, Bende — Juhász (Sörös), Truczka, Máthé, Csordás (H. Szabó.) — Barna Cs., Ká- tai. Edző: Bende József, 10. perc: Szögletrúgás után egy vendégtámadó kezéről lepattant a lab­da és Csordás a hálóba lőtte, a játékve­zető pedig megítélte, 0—1. 33. perc: Barna Cs. Ottlakán kísé­retében húzott a békési kapura és ele­gánsan növelte az előnyt, 0—2. 60. perc: Két vendégjátékos is lesen állt, a hazai védők leálltak, nem így Csordás, aki a kifutó kapus mellett a hálóba gurított, 0—3. 62. perc: A közönség szűnni nem akaró háborgását a bíró „csillapította”, megítélt egy 11-est a hazaiaknak, ezt Fehér értékesítette, 1—3. 74. perc: Szarvas eladta a labdát a hazai kapu előterében, és Barna Cs. ismét kapura húzhatott az ajándéklab­dával, és növelte az előnyt, 1—4. 86. perc: a hazai gárda tovább roha­mozott és végre Somvári beadását Mé­hes egy pompás csukafejessel juttatta a hálóba, 2—4. A szél ellen kezdő hazai fiatalok rohamoztak az első 45 percben, de helyzeteiket vagy nem tudták értéke­síteni vagy az indiszponált játékve­zetés „lépett közbe”. Fordulás után mit sem változott a helyzet, rohamo­zott a hazai gárda és a vendégek egy­két villanása mindig gólt hozott. Mindemellett a játékvezetői hármas működése rányomta az egész mérkő­zésre a bélyegét. Jó: Farkas, Fehér, Somvári, Méhes, ill. Csordás, a me­zőny legjobbja, Máté, Barna Cs., Molnár. (Nagy Mihály) Ifjúságiak: Colors SE Békés— Kecskeméti SC 2—3. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: KTE—Szőreg 7—0 (2—0), Szegedi VSE—Makó 2—2 (0—2), Hódmező­vásárhely—Cegléd 2—1 (1—0), Kis­kunfélegyháza—Kalocsa 1—1 0-0). Következik Az NB IU-as labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában következik. Május 21., szombat, 17.00 óra: Kecskeméti SC—Mezó"kovácsházi TE, Szegedi Dózsa—Colors SE Békés, Cegléd—Kecskeméti TE. Május 22., vasárnap, 17.00: Szó'reg—Szegedi VSE, Makó—Gyomaendrődi FC, Orosházi MTK—Kiskunfélegyháza, Gyulai FC—Hódmezővásárhely, Kalocsa— T örökszent miklós. A megyei I. osztályú bajnokság 26. fordulójában. Május 21., szombat, 17.00: Battonya—Mezőhegyesi SE, Békésszentandrás—Mezőberényi FC, Gyomaendrődi Barátság—Elek SK. Május 22., vasárnap, 17.00: Füzesgyarmat—Szeghalom SC, Medgyesegyháza—Gádoros, Kamut- Mycota—Tótkomlósi TC, Nagyszénási SK—Békéscsabai Jamina, Békés­csabai MÁV—Gyulavári-Cabrio. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi idényére a nagyot javult szeghalmiak ezúttal a vendég gyomaendrődiek bánatára megszerezték mindkét bajnoki pontot, reményeik nőttek — már ami a kiesés elkerülését illeti. A Gádoros helyzete viszont egyre reménytelenebb, ezúttal pályaválasz­tóként szenvedtek vereséget a Füzesgyarmattól. A herényiek ezúttal a Mezőberénybe látogató MÁV ellen nyertek. A többi találkozón a papírforma-eredmények jöttek be, talán csak a Kamut pontszerzése meglepetés, ők Gyulaváriból vittek el egy pontot. A Komlós nyert a Battonya ellen, így tovább tart versenyfutásuk a Berénnyel a bajnoki címért. A 25. forduló­ban 29 gól esett, ez 3,625 mérkőzésenkénti gólátlagnak felel meg. kiemelkedő teljesítmény nem volt. (Ravasz Pál) Elek SK—Nagyszénási SK 4-2 (3-1) Elek, 500 néző. V.: Pintér. Elek: Botás D. — Sarkadi, Séllei, Pigler, Dávid, Botás Gy. (Bereczki), Domokos, Ka- pocsán (Uhrin), Gál, Bálint, Trepák. Edző: Kovács György. Nagyszénás: Tüskés — Takács, Zábrák, Brachna, Hegedűs (Nagy), Gyimesi, Basiu, Be- rezvai, Argyelán (Kvasznovszky), Fe­kete, Lakatos. Edző: Kvasznovszky József. Kitűnő játékvezetés mellett két ellentétes félidőt láthatott a közönség. Az elsőben a kitűnően játszó helyi csa­pat a biztos vezetése tudatában „ráült” az eredményre, ami felhozta a vendé­geket. Végeredményben az első fél­időben nyújtott játék alapján megérde­melt a hazai győzelem. G.: Gál a 17., Domokos a 20, Trepák a 39., Dávid az 58, ill. Hegedűs a 27., Basiu a 77. percben. Jó: Pigler (a mezőny legjobb­ja), Sarkadi, Gál, Domokos, ill. Tüs­kés, Hegedűs, Lakatos. (Hotya Mi­hály) Mezőberényi FC—Békéscsabai MÁV 2-1 (0-0) Mezőberény, 400 néző.V.: Majoros. Mezőberény: Vidovenyecz — Saj- ben, Hankó, Maléth, Lenkefi, Gézárt, Hegedűs (Pecze), Darócz, Szász, Krecsmárik, Rácz (Kreisz). Edző: Bor­gulya János. MÁV: Valuch — Tóth, Fábián, Galovicz, Litauszki, Deák, Gajdács, Prekop, Bányik, Pécs, Lono- vics. Edző: Braun Attila. Az első fél­időben a szervezetten védekező ven­dégekkel szemben a hazaiaknak sem­mi sem sikerült. Nem egyszer a gólvo­nalról rúgták ki a labdát a vendégek. A második játékrészben a csere két gólt eredményezett, a hazai védelem 2—0 után könnyelműsködött, így sikerült szépíteni a vendégeknek. G.: Szász a 82., Kreisz a 87., ill. Lonovics a 89. percben. Jó: Szász, Krecsmárik, Han­kó, ill. Lonovics, Gajdács, Valuch. (Kiss István) Gádoros—F üzesgy armat 0-3 (0-1) Gádoros, 200 néző. V.: Varga Ferenc. Gádoros: Janiga — Hriagyel, Berényi (Bácsi), Czibulya, Héjas A., Bencsik, Kocsány, Kruzslicz, Pisont, Héjas T., Orbán. Edző: Kozmer Imre. Füzes- gyarmat: Dávid — Petri, Kovács I., Csák, Huszár (Komáromi), Kovács II., Barta (Mogyorósi), Salya, Vad, Tőkés, Szeghalom SC— Gyomaendrődi Barátság 3-1 (2-0) Szeghalom, 350 néző. V.: Hajdú. Szeghalom: Vári — Zsombok A., Ko­zák, Tóth, Zsombok J., Baranya (Schultz), Macsári, Patai, Vámos, Macskin, Fúrj (Saffián). Edző: Kun At­tila. Gyomaendrőd: Nagy S. — Holló (Pelyva), Karácsony, Gellai, Dobó, Homok, Gardi, Polányi, Pataki, Nagy E., Balázs. Edző: Majoros György. A hazaiak részéről sikeres húzásnak bi­zonyult a még ifjúsági korú Fürj csata­sorba állítása. A fiatal játékos hamar meghálálta a bizalmat és a 25., vala­mint a 30. percben betalált, így 2—0-ás előnyhöz jutottak a hazaiak. A máso­dik félidő 50. percében Macsári góljá­val végleg bebiztosították a győzelmet a szeghalmiak. A hazaiak kissé kien­gedtek és Balázs a 68. percben szépí­tett, 3—1. Megérdemelt szeghalmi si­ker. Jó: Zsombok A., Zsombok J. Fürj, ill. Nagy S., Homok, Balázs. Békéscsaba Jamina— Békésszentandrás 3—1 (2—1) Békéscsaba, 100 néző. V.: Bíró. Jami­na: Liker — Szűcs, Danicska, Schnei­der, Kovács, Tóth, Mihály (Fehérvári), Pusztai, Pálfi (Mázán), Balogh, Beli- cza. Edző: Moós János. Békésszent­andrás: Mikolik — Bencsik, Rohony (Gazsó), Nagy F., Szabó, Nagy P., Ora- vecz (Bódi, Medveczki), Demjén, Za­horecz, Horváth, Bordács. Edző: Kol- tai Lajos. A végig mezőnyfölényben járszó hazaiak megérdemelt győzel­met arattak. G.: Belicza 16., Mihály 28., Balogh 58., ill. Bencsik a 10. perc­ben. Jó: Danicska, Schneider, Pusztai, Belicza, ill. a vendégcsapatban Tóth (Rácz). Edző: Kun Gyula. A ven­dégek a második félidőben fölényes győzelmet arattak az egyre nehezebb helyzetben lévő hazai csapat ellen. G.: Kovács I. a 38., Vad a 85., Tóth a 87. percben. Jó: Kocsány, Pisont, ill. az egész vendégcsapat. (Prozlik Pál) Mezőhegyesi SE— Medgyesegyházi SE 2-1 (1-1) Mezőhegyes, 250 néző. V.: Németh. Mezőhegyes: Szilva — Zsóri, Haran­gozó, Lovász, Csordás, Bakai, Sümegi (Boros Z.), Boros I., Kindel, Antal (Hanga), Pálhidai. Edző: Dúl Árpád. Medgyesegyháza: Relu — Kozma, Kiss, Juhász, Petruzsán (Szűcs), Ko­vács, Sipos, Zámbori, Zsurzsucz, Vá­gási, Szivák. Edző: Kovács Zoltán. Ki­tűnő játéjevezetés mellett, jó iramú mérkőzésen a vendégcsapat a gyors Vezető gól után érthetetlenül beállt vé­dekezni, mely megbosszulta magát. A hazai csapat nagyobb arányban is nyerhetett volna. G.: Boros a 24., Han­ga az 53., ill. Kovács Z. a 15. percben. Jó: Kindel, Boross L. Zsóri, Lovász, Pálhidai, Sümegi, ill. Kovács, Kiss, Relu. (Perlaki János) Gyulavári-Cabrio—Kamut- Mycota 2—2 (1—0) Gyulavári, 300 néző. V.: Rózsa. Gyu­lavári: Veres — Csete, Burai, Szabó, Tamási, Gortka, Tapasztó, Répási, Al­berti (Szénási, Mócz), Számfira, Ku­rucz. Edző: Cserháti István. Kamut: Gazsó — Nyári, Szűcs (Pántya), Tár­nok, Pittner, Bognár, Antmann, Bora (Gurbai), Gajdács, Tóth, Botyánszki. Edző: Turcsek Zoltán. Az erősen tarta­lékosán felálló csapatok küzdelmé­ben, a sok helyzetet kihagyó hazaiak­nak meg kellett elégedniük a döntet­lennel. A látottak alapján a kamutiak pontszerzése szerencsésnek mondha­tó. G.: Kurucz a 14., Számfira az 55., ill. Antmann a 82., Balogh a 90. perc­ben. Jó: Burai, Gortka, Répási, ill. Bognár, Antmann, Gajdács. (Jónás Ferenc) Tótkomlósi TC—Battonya 2—0 (1-0) Tótkomlós, 450 néző. V.: Dr. Deák. Tótkomlós: Bordás—Poljak, Hovor- ka, Bacsa, Szpisjak, Pásztor, Rozsos, Papp, Mitykó, Fülöp, Elek. Edző: Ma- tajsz Pál. Battonya: Kunos — Fekete, Árvái, Oláh, Molnár, Kovács, Árgye- lán, Turbucz, Mákos L, Mákos n., Géczi. Edző: Juhász Zoltán. Egy nagy­iramú mérkőzésen a hazaiak két góllal jobbak voltak. G.: Rozsos az 5, Papp a 60. percben (1 l-esből). Jó: Hovorka, Pásztor, Rozsos, ill. Mákos L, Árvái, Árgyelán. (id. Hovorka György) IFJÚSÁGIAK: Szeghalom SC— Gyomaendrődi Barátság 5—3, Békés­csaba Jamina—Békésszentandrás 6—0, Elek SK—Nagyszánási SK 3—1, Mezőberényi FC—Békéscsabai MÁV 3—2, Gádoros—Füzesgyarmat 2—3, Mezőhegyes—Medgyesegyhá­za, 4—0, Gyulavári-Cabrió—Kamut- Mycola 2—1, Tótkomlósi TC— Battonya 0—0. Ádáz csatát hozott a megyei I. osztályban a Szeghalom—Gyomaendrődi Barátság mérkőzés, amelyet végül a tavasszal jól menetelő házigazdák (világos mezben) nyertek 3—1-re FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Pedagógusjelöltek sporttalálkozója A Szombathelyen megrendezett egyetemi, főiskolai sporthét keretében került sor a pedagógusjelöltek országos sporttalálko­zójára, ahol torna, atlétika, úszás, illetve a csak tanárképzősök számára kiírt női kézi-, és férfi kosárlabda sportágakban verse­nyezhettek az intézmények nappali tagozatos hallgatói. A ha­gyományos és színvonalas rendezvényen a szarvasi Brunszvik Teréz Óvóképző Főiskolát kilenc fiatal képviselte. Igazi megmé­rettetést jelentett az óvóképzős hallgatóknak a testnevelés sza­kos jelöltekkel való küzdelem. így az elért eredmények (4., 5. és két 6. helyezés) jelentős sikerként könyvelhetők el. Tornában Csősz Judit, atlétikában Kovács Annamária, Balogh Ramóna, Sipos Hajnalka, Köles Ildikó és Kardos Anita hallgatók sikeres szereplésükkel eredményesen képviselték a főiskola színeit. Az Alföld csoport állása 1.Hódmezővásárhelyi LC 25 21 4­57—14 46 2. Kecskeméti SC 25 12 10 3 46—21 34 3. Kalocsa 25 12 6 7 47—24 30 4.Makói FC 25 12 8 5 39—24 30 5. Szegedi VSE 25 10 9 6 44—32 29 6. Kecskeméti TE 25 12 4 9 42—20 28 7.Gyulai FC 25 11 6 8 36—29 28 8. Kiskunfélegyháza 25 10 6 9 39—37 26 9. Colors SE Békés 25 9 5 11 37—43 23 10.Szegedi Dózsa 25 7 8 10 34—35 22 11. Cegléd 25 9 3 13 36—39 21 12,Orosházi MTK 25 7 7 11 29—39 21 13.Mezőkovácsházi TE 25 9 3 13 32—44 21 14. Gyomaendrődi FC 25 7 5 13 20—43 19 15.Szőregi Rákóczi 25 6 5 14 25—48 17 16. Törökszentmiklós 25 3 22 10—72 3 A Totó 19. heti eredményei 1. Debreceni YSC—Pécsi MSC-Fordan .... 2. EMDSZ Soproni LC—Kispest-Honvéd 3. Vasas-Ilzer—MTK ................................. 4 . Mainz—FC Homburg............................ 6 . Saarbrücken—Mannheim . O.Pescara—Modena. +1. mérkőzés: 1—1 X 0—3 2 2—1 1 1—1 X 2—0 1 1—1 X 1—0 1 0—0 X 1—0 1 0—0 X 4—0 1 0—0 X 4—2 1 0—0 X A megyei bajnokság állása 1.Mezőberényi FC 25 14 7 4 47—30 35 2. Tótkomlósi TC 25 13 6 6 38—19 32 3. Békéscsabai Jamina 25 10 9 6 35—25 29 Elek SK 25 8 13 4 35—25 29 5. Battonya 25 9 10 6 39—27 28 6. Békéscsabai MÁV 25 12 4 9­41—39 28 7. Füzesgyarmat 25 10 7 8 38—31 27 8. Medgyesegyháza 25 11 4 10 47—33 26 9. Gyulavári-Cabrio 25 9 8 8 36—30 26 10. Kamut-Mycota 25 10 4 11 34—34 24 , 11. Nagyszénási SK 25 9 6 10 39—45 24 12. Mezőhegyesi SE 25 8 6 11 25—33 22 13.Gyomaendrődi Barátság 25 8 5 12 33—38 21 14. Békésszentandrás 25 5 8 12 28—44 18 15. Szeghalmi SC 25 5 8 12 34—57 18 16. Gádoros 25 5 3 17 16—55 13