Békés Megyei Hírlap, 1994. május (49. évfolyam, 102-126. szám)

1994-05-16 / 114. szám

1994. május 16., hétfő SPO^T Újra tv-s meccsen, hétfőn Minimális célkitűzés az egy pont Az NB I-es labdarúgó-bajnokság 26. fordulóját — egy mérkőzés kivételével — szombaton és vasárnap lejátszot­ták, az eredményekről egy oldallal előrébb már olvashat­tak. Rendhagyó módon hétfőre, azaz mára maradt még egy találkozó, nevezetesen a Csepel-Kordax—Békéscsa­bai Előre FC, amelyet 19 órakor játszanak, s amelynek játékvezetői: Bay (Bognár, Kurmai). A mérkőzést a televí­zió is közvetíti. Hosszúra nyúlt a 19. hét a békéscsabaiak­nak, nem véletlen, hogy péntek után szombaton is — az esti órákban — edzést vezényelt Pásztor Jó­zsef vezető edző, sőt vasárnap délben is egy kiadós átmozgató tréningen vettek részt Szentiék. A vasárnapi edzés után ültek buszra a játékosok, s utaztak fel a fővárosba, ahol a Szőnyi úton „kikapcsolódásként” megte­kintették az egyik rivális ven­dégjátékát, a BVSC—Vác-FC Samsung összecsapást. Most sem teljes a csapat, hi­szen Viorel Vancea a Vasas el­leni kiállítást követően három mérkőzésre szóló eltiltást ka­pott, amelyből most az elsőt töl­ti. Fabulya György a hat sárga után járó második „pihenőjét” tölti. Ciocan lábára pedig gipsz került, mint emlékezetes, a Va­sas elleni meccs harmadik per­cében súlyosan „rásérült” ko­rábbi Achilles-ín sérülésére. — Meglehet, Ciocan már nem is léphet pályára tavasszal —mondja Pásztor edző. — Sok ez a hiányzó, ennek ellenére van keresnivalónk Csepelen. Persze annak is tudatában vagyunk, hogy a fővárosi csapat az őszi súlyos vereségért, a 6—1-ért szeretne törleszteni. Mindezek ellenére bármi történhet hétfő este, azaz háromesélyesnek vé­lem a mérkőzést. A minimális célkitűzésünk viszont az egyik pont megszerzése. — Hogyan érhető el siker, illetve pontszerzés Csepelen? — Nagy fegyelemmel. To­vábbá arra kell törekednünk, hogy már a mérkőzés elején be­találjunk a kapujukba. A ven­déglátók nem gólerősek, általá­ban egy góllal nyernek. Vé­delmük azonban stabil. Ezt kell tudni átjátszani. Csupán tőlünk és a Kispesttől szenvedtek nagyarányú vereséget, de ide­genben. Egyébként ők (is) kivá­rásra játszanak, jól „művelik” a kontrát, s a pontrúgás is az erős­ségük.-— Kik érdemelnek külön fi­gyelmet? — Egyrészt Pena, s a gól­erős, Kis-Jugoszláviából érke­zett Puskás. Egy hete például az utóbbi egyenlített az Újpest el­len, ezzel szerzett pontot a Cse­pel. —Mit jelent az, hogy újra tv- meccsen lép pályára a csapat? — Mivel nagy nyilvánosság előtt mutatkozunk be ismétel­ten, szeretnénk iramos és jó mérkőzést játszani, bizonyítva azt, hogy szórakoztató lehet a magyar foci is, s nem véletlenül vagyunk a legjobbak között. —Beszámoltunk már a keddi fegyelmi tárgyalásról. Csupán arra lennék kíváncsi, milyen íté­letet vár a vezető edző? — Sokunkat kihallgattak a négy óra alatt, nem éreztem olyasmit, hogy túlságosan „ránk szállt” volna a fegyelmi bizottság, noha tény, hogy hibát követtünk el. így is könyvelték el. De nem várok túl kemény büntetést. Szenti Zoltán csapatkapitány az elutazás előtt Pásztorhoz ha­sonlóan fejtette ki véleményét a várható eredményről: — Nem lefutott még semmi. A Kispest nyert, s máris látszik a tabellán, hiszen szorossá vált újra az él­boly. Nekünk is győzni kellene, de már egy pont is sokat jelent­het a végelszámolásnál. Nehe­zíti .^helyzetünket, hogy amikor pályára lépünk, már minden eredményt ismerünk. De az sem teszi könnyűvé a csepeli talál­kozót, hogy Vancea eltiltás mi­att nem játszhat hétfőn. Márpe­dig ő kitűnően megtartja a lab­dát, máskor pedig remekül helyzetbe hozza társait. Végül a várható kezdő csa­pat: Baji — Mracskó, Usma- jev, Szenti, Zahorán — Fo­dor, Csató, Váczi Z., Kasik — Szarvas, Kulcsár S. Ké­szenlétben: Udvarácz, Dávid, Árgyelán, Mironas, Kulcsár Sz. A csepeliek szakvezetője, Varga István így vélekedik az esélyekről: — A Békéscsaba egységes csapat, idegenben különösen veszélyes, mert re­mekül kontrázik. Ennek ellené­re tartalékos együttesünktől jó mérkőzésen legalább egy pont­ra számítok. Sajnos Mikler „be­sárgult”, Medgyes,Jakab, Tom­pos, Balogh Z., Nagy S. pedig sérült. A csepeliek várható összeál­lítása: Hajdú — Bereczki, Váczi D., Acs, Szabó — Tyu- kodi, Puskás vagy Süveges, Patkós, Szekeres — Pena, Ba­logh I. JÁVOR----VERASZTÓ MÉRLEG Bp.-n Bcs-n 1974—75 0—0 3—4 1975—76 1—1 2—1 1976—77 1—1 2—1 1977—78 6—1 2—0 1978—79 1—2 1—1 1980—81 1—1 4—2 1981—82 0—0 0—0 1982—83 4—3 0—0 1984—85 3—0 3—1 1985—86 0—3 1—1 1989—90 2—0 1—1 1992—93 2—1 1—1 1993—94 j 6—1 Az itt fel nem sorolt években lamelyik vagy mindkét csapat a második vonalban szerepelt. Az eredmény a pályaválasztó szem­szögéből értendő. Salakmotoros vb-selejtezők ’94 A gyulai Hajdú Zoltán is továbbjutott Lezajlott az idei salakmotoros egyéni világbajnokság első két lépcsőjének nyolc versenye. A gyulai Hajdú Zoltán, a nyíregyházi Pctrikovics József, a debreceni Adorján Zoltán, Bódi László, Tihanyi Sándor (tartalékként!) és a glasgow-i Tigrisek csapatában idegenlégiós Nagy Róbert továbbjutott — a másik gyulai, Hell Csaba, a debreceni Rőth Gábor és a nyíregyházi Kovács I. Zoltán kiesett. A négy csoportban összesen kilencen voltak érdekeltek, de a május 1-jén, a né­metországi Dingolfingben rendezett versenyen súlyos sérülést szenvedett, idéntől miskolci színekben versenyző Kócsó Antal nem tudott a vb- nyitányon ott lenni és a napok­ban hozták haza repülővel a regensburgi klinikáról. Ami a részleteket illeti: A franciaországi Mar- mande-ben, az A-csoport elő­döntőjén Bódi akár második is lehett volna, de a három 11 pontos részvételével rendezett különfutamban csak egy plusz pontot szerzett — ami persze biztos továbbjutást jelentett. Csak félig sikerült ez a sokáig sérült Tihanyinak, aki ugyan­csak különfutam után szerzett 8+2 pontjával lett kilencedik, vagyis tartalék a folytatásban, itt 10. lett klubtársuk, Rőth Gá­bor 8+1 ponttal. Diedenbergenben (Né­metország) Adorján és Hajdú szerepelt. Az idéntől gyulai színekben szereplő 33 éves Hajdú 7 ponttal „csont nélkül” nyolcadik lett, Adorján pedig 12 ponttal negyedik. Érdekes­ség, hogy a versenyt a másod­virágzását élő, Gyulán is jólis­mert, lesznói Roman Jankows­ki nyerte, az olasz Castagna és cseh A. Kasper előtt, míg a 16 tagú mezőnyt az 1984. évi egyéni világbajnok, a németek nagy öregje, Egon Müller zár­ta— pont nélkül. A másik lengyelországi csoportban Kovács II. Zoltán és Böszörményi Zsolt nem tudta kivívni a továbbjutást. Donaustadtban, a D-cso- portban a német Marvin Cox bizonyult a legjobbnak, de Nagy Róbert is az élmezőny­ben szerepelt 12 ponttal — ne­gyedikként. Petrikovics el­csípte 8 ponttal a nyolcadik helyet, hasonló bravúr nem si­került a gyulai Hell Csabának, aki 2 ponttal csak 15.-ként végzett. A folytatás egyik állomása június 12-én Miskolc lesz, eb­ben az elődöntőben szerepel majd Adorján és Hajdú is, mi­ként Castagna, Jankowski, Kasper és — a legnagyobb név — az angol Simon Wigg is. F. I. A Miskolcról Gyulára iga­zolt Hajdú Zoltán: „Öröm­mel jöttem Gyulára, mégha az idény java részét külföl­dön is töltöm” Erdei bevitte az erdőbe a Nyíregyházát Szarvasi Vasas—Nyíregyházi FC NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Szarvas, 1000 néző. V.: Márta (Mészáros, Tóth S.). Szarvas: Hanyecz 7, — Hirmler 6 — Sárosi 4, Holp 5, Szlopóczki 6, Gcbri 6 — Pisont A. 5, Takó S, Brakszatórisz 4 — Janis 4, Rácz 6. Edző: loan Patrascu. Nyíregyháza: Bíró 7 — Szatke 7, Kertész 7, Molnár 6. Barna 6 — Szemán 6, Bessenyei 7, Major S. 7., Papp 7 — Erdei 6—2=4, Szvisztun 6. Edző: Buús György. Csere: Takó helyett Major L. (6) a szünetben, Szlopóczki h. Lénárt (-) a 63., Papp h. Hudák (-) a 85., Szvisztun h. Kalinyicsenko (-) a 87. percben. Gólszerző: Papp a 36., Major L. (11-esből) a 80. percben. Sárga lap: Barna a 29., Hirmler a 75. percben. Kiállítva: Erdei a 72. percben (szövegért). Szögletarány: 5:2 (2:1) a Szarvas javára. A sötét mezes Pisont A. viszi el a labdát a földön fekvő Erdei mellett. A pontvesztés ellenére a Körös-partiak továbbra is a tabella harmadik helyén állnak. Szarvasi Vasas—Nyíregy­házi FC 1—1 FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET A Szarvas a 2. percben 17 méteres szabadrú­gáshoz jutott, amely azonban Pisont A. lö­vése után a sorfalról a mezőny­be vágódott. A 15. percben Sá­rosi remekül ugrott ki a jobb oldalon két nyírségi védő mel­lett, de beadása Bíró ölében halt el. A 36. percben jobb oldali vendégtámadás után a beívelt labda a 16-oson álló Papp elé került, aki habozás néíkül a jobb alsó sarokba lőtt, 0—1. A 37. percben Szemán elől Hanyecz gyors kifutással men­tett. Szünet után az 57. percben a körülményeskedő szarvasi vé­dők hibájából Szvisztun abszo­lút tiszta helyzetbe került, de Hanyecz remekül védett. A 60. percben Pisont A. hosszú labdá­ját a remekül kifutó Bíró csípte el Rácz elől. Közben Szlopócz­ki súlyos sérülést szenvedett, s le is kellett cserélni. A 70. perc­ben Rácz rúghatott szabadot, de a leadott labda Bírónak nem okozott gondot. A 71. percben Erdei iramodott meg, már csak Hanyeczzal állt szemben, de 15 méterről leadott lövését a kapus remekül védte. A 72. percben egy szarvasi szabadrúgást meg­előzően Erdei a játékvezető megsértése miatt a kiállítás sor­sára került. A 80. percben egyenh'tett a Szarvas. Bal oldali támadás során Lénárthoz került a lab­da, lövésébe Bessenyei kézzel nyúlt bele, a jogos büntetőt Major L. a kapu bal oldalába lőtte, 1—1. A 86. percben Gebri szép cse­lek után tisztára játszotta magát, de lövése a tömörülő nyíregyhá­zi védőkben akadt el. A 90. percben Janis könnyen megsze­rezhette volna a győztes gólt, de jobbról, mintegy 15 méterről leadott nagy lövését Bíró a me­zőnybe öklözte ki. Az első félidőben a két csa­1-1 (0-1) Következik Az NB II-es labdarúgó-bajnok­ság 27. fordulójában következik. Május 21., szombat: Nyíregyhá­za—Szeged, 17.00 óra, Tisza- kécske—Balmazújváros, 19.00. Május 22., vasárnap: Tiszavas- vári—Rákosmenti EAC, Hat­van—Diósgyőr, Kazincbarci­ka—Eger, Gödöllő—Kiskőrös, III. kér. TVE—Kaba, Szarvasi Vasas—Hajdúnánás (vala­mennyi 17.00). pat talán a nagy meleg miatt igen gyenge játékot produ­kált, a Nyíregyháza szeren­csés góllal szerzett vezetést, miután Szarvas ajóhelyzetnél is jobbat keresett. A második félidőben csak Erdei kiállítása után pörgette fel a játékot a hazai csapat, de csak egyenlí­teni sikerült. Nyilatkozatok. loan Pat­rascu: — A tét rossz hatással volt labdarúgóinkra, így játé­kunknak nem volt taktikai tar­talma. Ezek után meg kellett elégednünk az egy ponttal. Buús György: — Kulturáltan és jól futballozó csapatomat a játékvezető fosztotta meg a győzelemtől. Csabai Pál A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Diósgyőr—Tiszakécske 0—0 Eger—Hatvan 0—1 (0—0) B.újváros—Tiszavasvári 1—1 (1—1) Kaba—Gödöllő 1-4 (0—3) H.nánás—ül. kér. TVE 0—0 REAC—(Szeged 1—0(1—0) Kiskőrös—K.barcika 2—0 (0—0) A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: Nagykanizsa—ZTE 2—0 (0—0) ESMTK—Keszthely 0—2 (0—0) Dorog—Budafok 1—2 (1—0) Dunaújváros—Paks 0—2 (0—0) Veszprém—BKV Előre 0—2 Szekszárd—Szh.batta 1—5 (0—3) Mohács—Baja 0—0 Pénzügyőr—Beremend 2—2 (2—2) A Keleti csoport állása 1. Kiskőrös 12 10 4 39-28 34 2. Hatvan 14 6 6 36-28 34 3. Szarvas 11 II) 5 29-26 32 4. Diósgyőr 12 7 7 39-29 31 5.T.vasvári 10 9 7 40-32 29 ő.T.kécske 11 7 8 33-29 29 7. H.nánás 10 8 8 33-27 28 8. III. Kér. 10 S 8 32-29 28 9. Kaba 10 8 8 30-31 28 lO.Nyíregyh. 10 7 9 30-22 27 ll.B.új város 8 8 10 32-37 24 12. Gödöllő 7 6 13 29-37 20 13. K.barcika 4 10 12 26-38 18 14. Szeged 5 8 13 18-36 18 15. Eger 5 7 14 28-41 17 16. REAC 5 7 14 28-46 17 Bökfi győzelme a Tisza Kupán Szombaton rendezték meg Tiszaújvárosban a 21. alkalommal kiírt Tisza Kupa országos I. osztályú súlyemelő ver­senyt, amelyen 8 egyesület 37 sportolója indult. A viadalon dobogóra lépett a Békéscsabai Előre Súlyemelő Klub kiváló­sága, Bökfi János is. A csabai­ak örökifjú emelője végig re­mekül versenyzett a 108 kg- osok mezőnyében. Szakítás­ban 160 kg-ot teljesített a bé­késcsabai erős ember, majd lö­késben 200 kg-os ered­ménnyel fejezte be a versenyt. Összetettben Bökfi 360 kg-os teljesítménnyel szerezte meg a Tisza Kupán a győzelmet súly­csoportjában. Az abszolút sor­rendben is Bökfi bizonyult a legjobbnak, megelőzve a +108 kg-ban induló nyíregyházi vá­logatott Némethet, aki csak 350 kg-ig jutott. Már itt a tavasz, sőt rövidesen a nyár is, de újra lesz tél is! Idejében gondoskodjon téli tüzelőjéről. Ha előre befizeti, kedvezményes áron vásárolhat dorogi brikettet, 690 Ft/q áron a Békési Kis Tüzépen. 30 q feletti vásárlás esetén ingyenes házhoz szállítás! Építkezők, építtetők, felújítók figyelem! Építőanyagok, burkolok, nyílászárók, fenyő fűrészáru nagy választékával várjuk Önöket. ISMERJÉK MEG NÉHÁNY ÁRUNK ÁRÁT! cement 350/20 cement S—54 megrendelhető oltott mész homok sóder B—30-as tégla kisméretű tégla mezőtúri pillértégla szigetelők zsákos bitumen fenyő fűrészáru 18 500,— Ft/m3­farostlemez faforgácslap nádszövet fehér csempe 15x15 hódmezővásárhelyi 22,5 x 30 fagyálló burkoló vastalicska 750,— Ft/q 920,— Ft/q 560,— Ft/q 850,— Ft/m3 1 500,— Ft/m3 29,— Ft/db 13,50 Ft/db 22,— Ft/db 960 Ft/tek.—2605 Ft/tek. 1 060,— Ft/zsák 31 000,— Ft/m3 550,— Ft/db 1 450,— Ft/db 480,— Ft/db 720,— Ft/m2 780,— Ft/m2 3 650,— Ft/db Önnek csak egy telefonjába kerül és a vásárolt anyaga házhoz kerül. Telefon/fax: (66) 341-739. Telefonszámaink: (66) 341-112, (66) 382-355, (66) 350-097. Borbély László, Békés, Kossuth u. 19. RFKF.S MFCYF.t HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. F elelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710, telex: 83-312. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHIK" Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66)443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, egy évre 4140 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068