Békés Megyei Hírlap, 1994. április (49. évfolyam, 77-101. szám)

1994-04-25 / 96. szám

# MEGYEI HÍRLAP 1994. április 25., hétfő A gyulaiak a hajrában fordítottak Csak a Tótkomlós nyert idegenben Az NB ül Alföld csoportjában a mezőkovácsházi együttes a Cegléd elleni kiesési rangadón sima háromgólos vereséget szenvedett. Nem kísérte szerencse a gyomaendrődiek kecske­méti kiruccanását, a vendégek kétgólos vereséggel tértek haza a hírős városból. A nagy érdeklődéssel várt megyei rangadón, Gyulán meglepetésre sokáig vezetett a fiatal erők­ből álló, lelkes békési együttes. A hajrában azonban felőröl­ték a vendégek erejét a fürdővárosiak, és 2—1-re fordítottak. A kiesés elleni küzdelemben az utolsó előtti percben 11-esből szerzett góllal mentett pontot az Orosházi MTK a dobogóra zelte azt, és nagy erővel a hosszú sa­rokba lőtt, 2—0. Az első félidőben a KTE kapujához szegezte a vendégcsapatot, de a tö­mörülő védelmet csak távoli lövések­kel lehetett volna áttörni, ám ezzel sen­ki sem próbálkozott Fordulás után a cserékkel még nagyobb fölénybe került a hazai csapat A kihagyott 11-es sem szegte kedvét a KTE-nek, és a helyzetek alapján nagyobb arányban is nyerhettek volna. Jó: Kovács, Bá­lint, Ocsai, Sivic, ill. Szakács, Gonda. Tóth. Ifjúságiak: Kecskeméti TE— Gyomaendrőd 1—6. Gyulai FC—Colors SE Békés 2-1 (0-1) Gyula, 600 néző. V.: Kérdő. Gyulai FC: Szabó Cs. -— Botyánszki, Resetár (Tamási), Fábián, Mező — Nagy L„ Pápa, Steigerwald (Oláh) — Biró, Szi­lágyi, Boruzs. Edző: Fodor Sándor. Békés: Pribojszki — Farkas, Ottlakán, Czinanó E., Lipták—Nagy I., Szarvas, Kocsány, Fehér — Czinanó Cs., Som­vári. Edző: Nagy Mihály. 14. perc: Czinanó Cs. lesgyanús helyzete ellenére a játékvezető elen­gedte a középen kiugró Fehért. aki a tehetetlen Szabó mellett a jobb alsó sarokba lőtt, 0—1. 82. perc: Pápa jobb oldali szögletét Szilágyi fejelte a kapuba, 1—1. 87. perc: Egy jobb oldali beívelt szabadrúgásra ismét Szilágyi ugrott a legmagasabbra, és értékesítette hely­zeti előnyét, 2—1. A sok hibával, apró szabálytalansá­gokkal tarkított küzdelmes mérkőzé­sen a korai vendéggól után a hazaiak megzavarodtak, nem voltak képesek megfelelően szervezni játékukat. A lelkes vendégek jól őrizték egygólos előnyüket, de az egyenlítés utáni per­cekben már nagy volt a kapkodás a fiatal békési csapatnál. Végül a hajrá­ban teljesítette a hazai gárda a mérkő­zés előtt még kötelezőnek kikiáltott győzelmi elvárást Kérdő játékvezető és társai e napon kérdésesen működ­tek. Jó: Pápa, Fábián, Nagy L., ill. Fehér, Kocsány, Lipták. (Jenei Kál­mán) Ifjúságiak: Gyulai FC—Colors SE Békés 9—0. Orosházi MTK— Kecskeméti SC 1-1 (0-1) Orosháza, 400 néző. V.: Serfőző Zs. Orosházi MTK: Ölei — Popol, Sitkéi, Bélteki (Varga J.), Kálmán — Gyura (Farkas), Igricz (Varga G.), Stef — Következik A labdarúgó NB ül Alföld csoportjában a 23. fordulóban következik. Április 30., szombat, 17.00 óra: Gyomaendrődi FC—Kecskeméti SC, Kecskeméti TE—Szegedi VSE, Szegedi Dózsa—Orosházi MTK, Török- szentmiklós—Szőreg. Május 1., vasárnap, 17.00: Kiskunfélegyháza— Cegléd, Colors SE Békés—Kalocsa, Mezőkovácsházi TE—Gyulai FC, Hódmezővásárhely—Makó. A megyei I. osztályú bajnokság 23. fordulójában. Április 30., szombat, 17.00: Szeghalom SC—Békésszentandrás. Május 1., vasárnap, 17.00: Gyulavári-Cabrio—Battonya. Mezőhegyest SE—Gyomaendrődi Barát­ság, Elek SK—Békéscsabai MÁV, Békéscsabai Jamina—Mezőberényi FC, Gádoros—Nagyszénás! SK, Tótkomlósi TC—Füzesgyarmat, Ka- mut-Mycota—Medgyesegyháza. Az Alföld csoport állása 1. Hódmezővásárhelyi LC 22 18 4­50—12 40 2. Kecskeméti SC 22 10 9 3 39—18 29 3. Makói FC 22 11 7 4 35—18 29 4. Kalocsa 22 11 4 7 42—23 26 5. Kecskeméti TE 22 11 3 8 33—17 25 ó.Szegedi VSE 22 9 7 6 39—29 25 7. Gyulai FC 22 10 5 7 31—25 25 8. Kiskunfélegyháza 22 10 4 8 36—33 24 9. Colors SE Békés 22 9 4 9 32—35 22 lO.Szegedi Dózsa 22 6 7 9 31—32 19 11.Orosházi MTK 22 6 6 10 25—35 18 12. Gyomaendrődi FC 22 7 4 11 18—37 18 13. Cegléd 22 7 3 12 30—36 17 14. Mezőkovácsházi TE 22 7 3 12 2V-39 17 lS.Szőregi Rákóczi 22 5 5 12 20—37 15 16. T örök szén tmiklós 22­3 19 7—62 3 pályázó Kecskeméti SC ellen. NB in Alföld cs. Ceglédi Honvéd— Mezőkovácsházi TE 3-D (1-0) Cegléd, 300 néző. V.: Némedi. Ceg­léd: Vezér — Komlósi, Szendi (Pol­gár), Rumy — Kecskeméti, Fehér, Ba­logh (Karászi), Magosi — Szabó, Bar­na, Németh (Lendvai). Edző: Rákos János. Mezőkovácsháza: Tóth — László (Maiócsik), Kovács, Török. Radu (Kovalcsik) — Kiss, Papp (Mo­csári), Deák — Ghcban, Szatmári, Ko- lozsi. Edző: Sári Ferenc. 8. perc: Barna kapott jó labdát a kovácsházi 16-osnál, és biztosan lőtt a hálóba, 1—0. 82. perc: Magosi növelte a hazaiak előnyét, 2—0. 85. perc: A végig jól játszó Szabó állította be a végeredménye 3—0. A hazai csapat támadószellemben játszott, a mezőkovácsháziak védeke­zésre rendezkedtek be, és ebből gyors kontrákkal próbáltak operálni, ám ez most nem vált be. Az alacsony színvo­nalú, csapkodó játékot hozó találko­zón jó játékvezetés mellett megérde­melten nyertek a ceglédi katonák. Jó: Magosi, Komlósi, Barna, ill. a vendé­gek közül senkit sem lehet kiemelni. Ifjúságiak: Ceglédi Honvéd— Mezőkovácsházi TE 6—0. Kecskeméti TE— Gyomaendrődi FC 2—0(0—0) Kecskemét, 500 néző. V.: dr. Deák. Kecskemét: Fekete R. — Csorba, Ko­vács, Bálink Schmidek (Forgó) — Ócsai, Lázár, Sivic, Virágh — Berki (Linka G.), Juhos (Csermák). Edző: Linka József. Gyomaendrőd: Sza­kács — Kéki (Tímár), Gonda, Balázs, Udvari — Molnár, Somogyi, Tatár, Tóth — Durucskó, Gubucz. Edző: Plástyik János. 30. perc: Linka edző reklamált a játékvezetőnél, aki elküldte a kecske­métiek mesterét a kispadról. 48. perc: Forgó tört be a 16-oson belülre, s bár nem volt gólhelyzetben, Kéki buktatta. A 11-est Sivic a jobb sarok fölé rúgta, de a kapus odavető­dött, és kiütötte a félmagas labdát. 58. perc: Csorba jobbról kapura lőtt, a labda felpattant a védők lábán, és Juhos közelről a jobb sarokba fejelt, 1—0. 73. perc: Balról Linka ívelt labdát a jobb oldalon érkező Sivic elé, aki leke­Medgyesegyháza—Battonya 0-0 Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Forgó. Medgyesegyháza: Relu — Plástyik, Kiss, Juhász, Holecz, Ko­vács, Sipos, Zámbori, Zsurzsucz (Schmidt), Szivák (Oláh, Hegyi), Kuzma. Edző: Kovács Zoltán Bat­tonya: Kunos — Fekete, Árvái, dr. Lehoczki (Oláh), Molnár, Kovács (Ármán), Árgyelán, Turbucz, Má­kos A., Mákos Á, Géczi. Edző: Ju­hász Zoltán. Sportszerű mérkőzé­sen úgy született igazságos döntet­len, hogy mind a két csapat megsze­rezhette volna a győzelmet. Jó: Re­lu, Plástyik, Kiss, ill. Árgyelán, Má­kos A., Géczi. (Oravecz Tamás) Mezőberényi FC—Elek SK 2—2(2-0) Lévai, Miklya, Szaszovszky. Edző: Szendrei Béla. Kecskemét: Molnár — Mag, Barna Zs., Truczka, Bende — Torbavecz (Sörös), Gazdag, Máté, Csordás (Kurucz)— Barna Cs., Kátai. Edző: Bende József. 33. perc: Popol sárga lapot érő sze­relése után Kátai végezte el a szabad­rúgást a bal oldalról. Az átívelt labdát Gazdag középre fejelte, és a késlekedő védők között Torbavecz a kapu köze­pébe fejelt, 0—1. 89. perc: A hétközben Újpestről igazolt egykori békéscsabai, Miklya jó labdát kapott a 16-oson belül, ahol üt­között Benőével. A játékvezető bünte­tőt ítélt, amelyet Szaszovszky a bal sarokba gurított, 1—1. Egyperces gyászszünet előzte meg a mérkőzést a közelmúltban elhunyt nagyszerű sportember, Kiss Lajos, az Orosházi MTK örökös tagja emlékére. Az első 25 percben a hazaiak nagy akarással játszottak, jelentős mezőny- fölényt harcoltak ki, de a kapu élőn nem boldogultak a jól tömörülő ven­dég védőkkel. A Kecskemét kontrákra játszott, ezeket viszont könnyedén há­rította az OMTK. A nagy védelmi hiba után bekapott gól felhozta a KSC-t, ezután már többször veszélyeztettek a vendégek. Fordulás után továbbra is jó iramú volt a találkozó, de a kapuk ezúttal is alig-alig kerültek veszélybe. A dobogóra esélyes, jó erőből álló vendégek igazolták előkelő helye­zésüket, az Orosháza lelkes játékával rászolgált a döntetlenre. Jó: Popol, Sitkéi, Kálmán, ill. Molnár, Barna Zs., Bende. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK— Kecskeméti SC 2—4. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szegedi VSE—Hódmezővásárhely 1—1 (0—1), Kalocsa—Szegedi Dó­zsa 1—1 (0—0), Szőreg— Kiskunfélegyháza 2—1 (1—0), Ma­kó—Török szentmik lós 6—0 (2—0). Korábbról elmaradt mérkőzésen: Szegedi Dózsa—Szőreg 3—1 (1—1). Földön a csíkos mezes békési játékos, a gyulai labdarúgó tovább vezeti a labdát. Az NB III Alföld csoportjának megyei rangadóján, Gyulán, a hajrában fordítottak a hazaiak a békésiek ellen fotó: kovács Erzsébet Mezőberény, 500 néző. V.: Molnár. Mezőberény: Vidovenyecz — Saj­óén, Hankó, Pecze, Lenkefi, Gézárt (Maléth), Hegedűs (Bokor), Da- rócz, Szász, Krcsmarik, Rácz. Edző: Borgula János. Elek: Bajusz — Sarkadi, Kohut, Uhrin, Dávid, Séllei, Bálint, Domokos, Gál, Ka- pocsán (Botás), Trepák. Edző: Ko­vács György. Az első félidőben lendületes, jó játékot mutattak a ha­zaiak. A másodikban a tíz emberrel játszó vendégek kihasználták a ha­zaiak megingásait, utána hiába fu­tottak az eredmény után a berényi­A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnoksagban goliszonyban szenvedtek a csapatok a hét végén. A nyolc összecsapáson mindössze 14 gól született, ez 1,75 gólátlagnak felel meg. Öt találkozón lett döntetlen az eredmény, kettőn hazai siker, mindössze a Tótkomlós nyert idegenben. A tótkomlósiak sikerükkel a tabella élére ugrottak, a mezőberénviek hazai pontvesztésükkel — az Elek ellen — visszaestek a második helyre. Nagy csatában nyert a MÁV a kiesőjelölt Szeghalom ellen, ők megközelítették az élen álló Tótkomlóst egy pontra. A kiesési rangadón, a Békésszentandrás—Gádoros találko­zón nem bírt egymással a két csapat, itt is döntetlen lett az eredmény. Megyei I. osztály Békésszentandrás—Gádoros 1-1 (0-0) Békésszentandrás, 200 néző. V.: Kokavecz. Békésszentandrás: Mi- kolik — Nagy I. (Zahorecz), Bor- dács, Horváth, Szabó, Bencsik, Demjén, Loós (Medveczki), Ro- hony, Székely (Gazsó), Kovács. Edző: Koltai Lajos. Gádoros: Jani- ga — Héjas A., Jámborcsik, Kasu- ba, Pisont Z., Kocsány, Hriagyel, Czibulya (Szkalonai), Héjas T., Kruzslicz, Berényi. Edző: Kozmer Imre. A hazai csapat első félidei gyenge játéka majdnem meg­bosszulta magát. A második játék­részben viszont egy nagy akarással küzdő hazai csapatot láhattak a szurkolók. A vendégek higgadt, nyugodt játékkal a 62. percben Ko­csány révén a vezetést is megsze­rezték. A hazaiak a 88. percben egyenlítettek Demjén révén. Az eredmény reális. Jó: Mikolik, Sza­bó, ill. Janiga, Jámborcsik, Ko­csány. (Varga László) Gyomaendrődi Barátság— Tótkomlósi TC 0—1 (0—0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Zsur- ka. Gyomaendrőd: Nagy S. — Homok, Karácsony, Varjú, Dobó, Gardi, Nagy E., Bukva, Forgács (Polányi), Holló, Balázs. Edző: Varjú Vince. Tótkomlós: Bordás — Imre, Hovorka, Pásztor L., Szpisják, Pásztor T., Rozsos, Papp, Mitykó (Basa), Fülöp (Tóthabo- nyi), Elek. Edző: Matajsz Pál. A Barátság csalódást okozott a szur­kolóinak, mivel ezen a tavaszon már az ötödik meccsen gólképtelen maradt a csapat. A feljutásra esélyes Tótkomlós bírói segédlet nélkül is képes lehet a bajnokság megnyeré­sére. G.: Fülöp a 70. percben. Jó: Dobó, ill. Hovorka, Fülöp. (Gardi Tamás) Békéscsabai Jamina— Gyulavári-Cabrio 0—0 Békéscsaba, 100 néző. V.: Pintér. Jamina: Liker — Szűcs, Pusztai, Kovács, Schneider (Pálfi), Mázán, Tóth, Rau, Balogh, Belicza, Mi­hály. Edző: Moós János. Gyulavá­ri: Veress — Démusz, Burai, Kiss, Tamási, Tapasztó, Répási, Czicze- ri, Szénási (Kurucz), Gortka, Szám- fira (Szabó). Edző: Cserháti István. Egyperces felállással adóztak Cser­háti István napokban elhunyt édes­apja emlékének. Az első félidőben mindkét csapat egy-egy óriási hely­zetet kihagyott. Ä folytatásban is eredménytelenek voltak a labdarú­gók, így gól nélküli döntetlen szüle­tett. Érdekesség, hogy a vendégcsa­pat játékosai sokat hangoskodtak feleslegesen. Kiállítva: Kiss az 59. percben visszahúzásért. Jó: Liker, Szűcs, Pusztai, Schneider, ill. Bu­rai, Répási, Cziczeri, Gortka. (Ra­vasz Pál) ek, nem sikerült gólt elérniük. Kiál­lítva: Domokos a 44. percben tör­lesztésért. G.: Krcsmarik a 17., Szász a 40., ill. Gál a 60., Dávid a 70. percben. Jó: a hazai csapatból senkit nem lehet kiemelni, a vendé­gek dicséretet érdemelnek teljesít­ményükért. (Kiss István) F üzesgyarmat—Kamut- Mycota 3—1 (2—0) Füzesgyarmat, 400 néző. V.: Hajdú. Füzesgyarmat: Dávid -— Rácz, Kovács n., Csák, Huszár, Bartha (Mogyorósi), Jónás (Lázár), Salya, Vad, Tőkés, Tóth (Kovács I.). Edző: Kun Gyula. Kamut: Gazsó — Botyánszki, Kukely, Tárnok, Pittner, Tóth, Antmann, Bora, Gaj­dács, Balogh, Boldizsár. Edző: Tűr­ések Zoltán. Nagy iramú mérkőzést láthatott a szurkolótábor. Az első félidőben a hazai csapat irányította a játékot, s jobb helyzetkihasznál- I ássál több gólt is elérhetett volna. A második félidőben a vendégcsapat feljavult, fegyelmezett játéka alap­ján közel állt az egyik pont meg­szerzéséhez. G.: Bartha a 13., Jónás a 35., Vad a 46., ill. Kukely a 60. percben. Jó: Kovács II., Kiss, Tő­kés, Vad, ill. Kukely, Gajdács, Ba­logh. (Szabó László) Nagyszénási SK— Mezőhegy esi SE 0—0 Nagyszénás, 450 néző. V.: Rózsa.. Nagyszénás: Tüskés — Takács,- Zábrák, Berezvai, Kölcze, Nagy A., Basiu, Horváth, Kvasznovszky, Fe­kete (Árgyelán), Lakatos (Tra- bach). Edző: Kvasznovszky József. Mezőhegyes: Szilva — Zsóri, Ha­rangozó, Lovász, Kondacs, Bakai, Csordás, Boros, Kindel, Hanga (Posztós), Pálhidai (Antal). Edző: Dúl Árpád. Változatos, iramos mér­kőzésen egyenlő erők küzdelmét láthatta a szépszámú publikum. A védekezésre és rombolásra beren­dezkedett vendégek korrekt játék- vezetés mellett fegyelmezett játék­kal értékes pontot raboltak Széná­son. Jó: Tüskés, Basiu, ill. az egész vendégcsapat dicsérhető teljesítmé­nyéért. (BenkőLászló) Békéscsabai MÁV— Szeghalom SC 2—1 (1—0) Békéscsaba, 200 néző. V.: Stír. Bé­késcsabai MÁV: Valuch — Fábi­án, Braun Á. Frankó (Kohanyecz), Prekop, Litauszki, Galovicz, Gaj­dács (Szekeres), Pécs (Tóth), Bá- nyik, Lonovics. Edző: Braun Attila. Szeghalom: Vári — Zsombok I. (Kincses), Kozák, Tóth, Zsombok J., Pataj, Sáfián, Schultz, Macsári (Tar), Vámos, Macskin. Edző: Kun Attila. Nagyszerű időben, közepes színvonalú első félidőt produkáltak a csapatok, a hazaiak némi fölényt harcoltak ki, de a helyzeteikből csak egyet sikerült góllal befejezni. A folytatás kiegyenlített küzdelmet hozott, végül is a MÁV sikere meg­érdemelt. G.: Bányika 18., Gajdács az 59., ill. Macskin a 65. percben. Jó: Bányik, Braun, Valuch, Fábián, Litauszki, ill. Macskin, Kozák. (G. Gy.) IFJÚSÁGIAK: Békésszentand­rás—Gádoros 9—0, Gyomaendrő­di Barátság—Tótkomlósi TC 1—3, Békéscsabai Jamina—Gyulavári- Cabrio 9—1, Medgyesegyháza— Battonya 3—3, Mezőberényi FC— Elek SK 3—1, Füzesgyarmat— Kamut-Mycota 7—0, Nagyszénási SK—Mezőhegyesi SE 3—0, Bé­késcsabai MÁV—Szeghalom SC 16—2. A Totó 16. heti eredményei 1. Vasas-Ilzer—Haladás VSE ............................0—2 2 2 . Siófoki Bányász—Parmalat FC....................1—3 2 3 . Pécsi MSC-Fordan—Csepel-Kordax............1—0 1 4 . Dortmund—F rankfurt................................ 2—0 1 5 . Bayern München—Nürnberg___________2—1 1 6 . Leipzig—Shalke 04____________________2—2 x 7 . Genoa—Atalanta______________________2—1 1 8 . Internazionale—AS Roma______________2—2 x 9 . N apoli-Parma_______________________2—0 1 10 . Piacenza—Juventus......................................0—0 x 11 . Andria—Bari................................................0—0 x 1 2. Cesena—Padova .......................................0—0 x 1 3. Verona—Brascia_____________________0—0 x +1. m érkőzés: 14. MTK—B VSC-Dreher__________________0—2 2 A megyei bajnokság állása 1.Tótkomlósi TC 22 12 5 5 35—17 29 2. Mezőberényi FC 22 11 7 4 41—27 29 3. Békéscsabai MÁV 22 12 4 6 39—30 28 4. Medgyesegyháza 22 10 5 7 45—27 25 5. Gyulavári-Cabrio 22 9 7 6 32—23 25 6. Békéscsabai Jamina 22 8 9 5 28—21 25 7. Elek SK 22 6 13 3 26—21 25 8. Battonya 22 6 11 5 30—24 23 9. Füzesgyarmat 22 8 6 8 33—30 22 10. Kamut-Mycota 22 9 3 10 31—29 21 11.Nagyszénási SK 22 8 5 9 32—39 21 12. Gyomaendrődi Barátság 22 7 5 10 29—32 19 13. Mezőhegyesi SE 22 6 6 10 21—31 18 14. Békésszentandrás 22 4 7 11 23—38 15 15.Szeghalom SC 22 4 6 12 27—52 14 16.Gádoros 22 5 3 14 15—46 13