Békés Megyei Hírlap, 1994. március (49. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-14 / 61. szám

1994. március 14., hétfő SpOKV Kovácsházi siker a nyitányon Tótkomlós az élre ugrott Az NB III Alföld csoportjában bár többet támadott Cegléden a Gyulai FC, végül 1—1-es döntetlent értek el a fürdővárosi- ak. A második félidőben fordítani tudtak a mezőkovácsházi­ak a Törökszentmiklós otthonában és értékes két pontot szereztek. A sok helyzetet kihagyó gyomaendrődiek nem bírtak a kiskunfélegyháziakkal, 1—1-re végződött az össze­csapás. A tartalékos OMTK csak egy órán keresztül tudott ellenállni Makón, ahol a hazaiak 2—O-ra nyertek. A télen átalakult Colors SE Békés a listavezető otthonában 3—1-es vereséget szenvedett Hódmezővásárhelyen. Meglepetés a KSC szegedi veresége a vasutasoktól. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság nyitányán több rangadó jellegű mérkőzést játszottak. Az eddig listavezető medgyesegyháziak a MÁV otthonába látogattak, s ott 2— 1-es vereséget szenvedtek, így visszaestek a tabella 3. helyére. Értékes döntetlent ért el a Tótkomlós együttese Eleken, ezzel a komlósiak az első helyre kerültek. Mezőberénybe a batto- nyaiak látogattak, a találkozón 1—0-s hazai siker született. Meglepő a szeghalmiak hazai veresége a szintén alsóházban tanyázó Mezőhegyes ellen. Nagy csatában tartotta otthon a két pontot a Gyulavári és a Jamina együttese, a Gádoros, illetve a Kamut ellen. Gól nélküli döntetlen született a Bé- késszentandrás—Füzesgyarmat összecsapáson. NB III Alföld cs. Cegléd—Gyulai FC 1—1 (1—0) Cegléd, 200 néző. V.: Serfőző. Ceg­léd: Vezér — Vajkó, Runk. Komlósi, Fehér — Balogh, Karászi, Korpácsi, Lendvai — Doma, Németh. Edző: Rá­kos János. Gyula: Szabó Cs. — Rese- tár (Tamási L.), Mező, Pápa, Botyánsz- ki — Kiss L., Fábián R., Papp Cs., Bíró K. (Szilágyi) — Szegedi (Oláh), Bo- ruzs. Edző: Fodor Sándor. 28. perc: Bíró K.-tól Németh meg­szerezte a labdát, betört a tizenhatosra, ahol Pápa szabálytalankodott. A jogos büntetőt, Balogh belőtte, 1—0. 73. perc: Egy szép gyulai akció vé­gén Boruzs beadását Kiss L. fejelte a kapuba, 1—1. A többet támadó és jobban játszó gyulaiak helyenként kemény mérkő­zésen rászolgáltak az egy pontra, sót helyzeteik alapján a győzelem sem lett volna meglepetés az idénynyitó talál­kozón. Jó: Vajkó, Németh, Lendvai, ill. Botyánszki, Oláh, Kiss. L. Ifjúságiak: Cegléd—Gyulai FC 2—1. Gyomaendrődi FC— Kiskunfélegyháza 1-1 (0-0) Gyomaendrőd, 600 néző. V.: Balogh. Gyomaendrőd: Szakács — Keszeg, Gonda, Balázs. Udvari — Somogyi, Kenyeres, Molnár, Tóth — Durucskó (Szabó), Pataki (Gubucz). Edző: Plás- tyik János. Kiskunfélegyháza: Bánó — Korom, Endre, Frucz (Bakulya), Tokaji — Fekete L, Fekete Zs., Farkas (Retkes), Fórizs (Fütyü) — Papp, Csin- csák. Edző: Kurucz István. 57. perc: Molnár végzett el szabad­rúgást a felezővonalnál, labdáját Tóth kapta, aki két csellel szétzilálta a fél­egyházi védelmet és óriási gólt lőtt a léc alá, 1—0. 60. perc: a játékvezető megsértésé­ért Papp a kiállítás sorsára jutott. 80. perc: Csincsák 20 méterről el­végzett szabadrúgását Szakács kiütöt­te, s a berobbanó Fórizs a kapu bal sarkába lőtt, 1—1. Számtalan gólhelyzetet elhibázó hazai csapat ellen szerencsével vitte el az egyik pontot a vendég Félegyháza, hiszen három esetben a gólvonalnál a védők mentettek. Jó: Udvari, Kenye­res, Tóth, ill. Endre, Fórizs, Csincsák. (V.I.) Ifjúságiak: Gyomaendrődi FC— Kiskunfélegyháza 2—4. Törökszentmiklós— Mezókovácsházi TE 2-3 (2-1) Törökszentmiklós, 400 néző. V.: Kér­dő. Törökszentmiklós: Németh — Molnár, Lóié F., Katona (Barta), Rajt — Gergely (Lóié R.), Szőke, Rimóczi, Barabás — Ramos, Varga (Badela). Edző: Márton Ferenc. Mezokovács- háza: Tóth — László (Kiss), Kovács, Török, Kovalcsik — Papp (Szatmári), Deák (Kakuszi), Dumitriu — Gheban, Szekeres, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. 17. perc: Szőke átadását Ramos 14 méterről a kapu közepébe emelte, 1— 0. 21. perc: Molnár ívelt szabadrúgá­sát Ramos magasan felugorva fejelte a jobb felső sarokba, 2—0. 41. perc: Deák 24 méteres szabad­rúgása a jobb sarokba vágódott, 2—1. 58. perc: a védőkről lepattanó lab­dát Gheban a hálóba vágta, 2—2. 60. perc: Kolozsi kapu elé lőtt lab­dája Lóié R.-ről pattant a gólvonal mö­gé, öngól, 2—3. 81. perc: Kiss szándékos durvasá­gért a kiállítás sorsára jutott. Közepes iramú, küzdelmes mérkő­zésen a lelkesen játszó hazai fiatalok a második félidőben elfáradtak és ezt a rutinos mezőkovácsháziak jól hasz­nálták ki. A látottak alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jó: Ramos, Szőke, Rajt. ill. Kolozsi. Török, Szat­mári. Ifjúságiak: Törökszentmiklós— Mezőkovácsházi TE 0—0. Makó—Orosházi MTK 2—0 (0-0) Makó, 1000 néző. V.: Berger. Makó: Himer — Urbán, Leindler, Anda, Bá­lint — Csák. Márki. Dégi, Botlik (Frank) — Bárány (Vágó), Karsai. Edző: Kolozsvári János. OMTK: Such — Sitkéi, Zalai (Deák), Kálmán, Bócsik — Varga, Zahorecz, Bulimár, Lévai — Farkas, Igricz. Edző: Szend- rei Béla. 66. perc: Márki szögletét Bárány az ötösről a léc alá fejelte, 1—0. 84. perc: szép hazai támadás futott a pályán, Karsai—Márki összjátékot követően Bálint elé került a labda, aki a kapust is kicselezte, majd a felső sarokba vágta a pettyest, 2—0. Az első játékrészben a tartalékos, több ifjúsági játékost szerepeltető orosháziak hősiesen védekeztek, bár szinte állandóan az ő térfelükön patto­gott a labda. Szünet után még húsz percig bírta a nagy nyomást az OMTK. s ezt követően a makóiak tovább nö­velték a hajrában előnyüket. Megérde­melten nyertek a házigazdák és ezzel a dobogó harmadik fokára léptek előre. Jó: Anda, Bálint, Márki, Karsai, ill. Sitkéi, Farkas. Ifjúságiak: Makó—Orosházi MTK 5—0. Hódmezővásárhely— Colors SE Békés 3-1 (1-0) Hódmezővásárhely; 1500 néző. V.: Horváth J. Hódmezővásárhely: Kop- sitz — Varga-Tólh. Kemenes, Talmá- csi, Szécsényi — Lévai (Tóth Gy.), Szálai, Kiss Cs., Bress — Mihálffy, Barna. Edző: Palaky Tamás. Békés: Pribojszki — Farkas, Ottlakán, Lipták Gy., Somvári — Fehér, Szarvas, Ko- csány (Nagy L), Képíró — Ravasz (Nagy Z.), Horváth. Edző: Nagy Mi­hály. 29. perc: Szécsényi szabadrúgása után Bress a kapuba csúsztatott, I—0. 49. perc: Szalai beadását Mihálffy csukafejesscl jutatlaa kapuba, 2—0. 77. perc: Szalai előreívelése után Pribojszki elütötte a labdát, érkezett Szécsényi és a hálóba lőtt, 3—0. 79. perc: Somvári tisztán kapta a labdát, Horváthhoz adta, aki védhet- telenül lőtt a kapuba, 3—1. A hazaiak az elején nehezen talál­ták az ellenszert a zártan védekező békésiek ellen. Szünet után egyre in­kább fölénybe kerültek a hazaiak és több helyzetet hibáztak a lelkesen küzdő vendégek ellen. A békésiek­nek, ha megtudják ismételni ezt a játé­kot a későbbiekben nem lesznek ki­esési gondjai. Jó: Kemenes, Mihálffy, Kiss Cs., Szalai, ill. Ottlakán. Ravasz, Pribojszki. Ifjúságiak: Hódmezővásárhely— Colors SE Békés 3—0. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szegedi VSE—Kecskeméti TE A—2 (2—0), Szőreg—Kalocsa 0—2 (0— 0), Kecskeméti TE—Szegedi Dózsa 1—1 (0—0). Megyei I. osztály Nagyszénási SK— Gyomaendrődi Barátság 2—2 (2-0) Nagyszénás, 400 néző. V.: Dajka. Nagyszénás: Tüskés — Takács, Berezvai, Trabach, Kölcze, Nagy A., Basiu, Lakatos, Kvasznovszky, Fekete, Árgyelán. Játékos edző: Kvasznovszky József. Gyomaend­rőd: Zana — Juhász, Karácsony, Gellai. Dobó, Varjú Z., Bukva, For­gács, Holló, Nagy E. (Polányi), Ba­lázs (Gardi). Edző: Varjú Vince. Két ellentétes félidőt láthattak a szurko­lók. Az elsőben hazai rohamokat és gólokat, a másodikban — a vendé­gek 11-ese után — szétesett hazai csapatot és feljövő ellenfelet látha­tott a publikum. A lelkes, minden labdáért megküzdő vendégek a lá­tottak alapján megérdemelték a döntetlent. G.: Kvasznovszky a 6., Basiu a 26., ill. Nagy E. (11 -esből) a 64„ Bukva a 70. percben. Jó: a ha­zaiak köztül senki sem nyújtott átla­gon felülit, ill. Juhász, Dobó, Nagy E., Bukva, Forgács. (Benkő László) Békéscsabai Jamina— Kamut-Mycota 1—0 (0—0) Békéscsaba, 100 néző. V.: Zsurka. Jamina: Liker — Bánszki (Szűcs), Pusztai, Mázán, Kovács, Tóth M., Mihály, Pálfí, Rau (Danicska), Fe­hérvári, Belicza. Edző: Moós János. Kamut: Bikádi — Nyári, Kukely, Tárnok, Pittner, Bognár (Bondár), Antmann, Bora. Gajdács, Balogh, Tóth. Edző: Turcsek Zoltán. A mér­kőzésen meglátszott az idényeleji forma mindkét csapamái. A gól­helyzetek alapján a hazaiak megér­demelten nyertek. G.: Tóth M. a 72. p. Jó: Liker. Pusztai, Mázán, ill. Pittner, Gajdács, Balogh. (Ravasz Pál) Elek-Dualflex—Tótkomlós 1_1 (0_0) Elek, 700 néző. V.: Kokavecz. Elek: Botás D. — Sarkadi, Pigler (Botás G.), Kohut. Elekes, Séílei, Szűcs (Domokos), Trepák, Gál, Donnert, Kapocsán (Uhrin). Edző: Kovács György. Tótkomlós: Bor­dás — Imre, Hovorka, Tótabonyi, Pásztor L, Pásztor II., Rozsos (Lip­ták), Papp, Fülöp, Szpisják, Elek (Kovács). Edző: Matajsz Pál. A nagy tét rányomta bélyegét a mér­kőzésre, csak 0—1 után játszotta az Elek megszokott formáját. Vég­eredményben jó jálékveztés mellett igazságos döntetlen született. G.: Séllei a 74., ill. Papp a 47. percben. Jó: Sarkadi, Séllei, Gál, ill. Szpis­ják, Hovorka, Pásztor I. (Hotya Mi­hály) Mezőberényi FC—Battonva 1-0 (0-0) Mezőberény. 400 néző. V.: Gyurko- vics. Mezőberény: Vidovenyecz — Sajben, Hankó, Pecze (Rácz), Lenkefi, Gézárt (Kohut), Hegedűs, Darócz, Szász, Kreisz (Krecsma- rik), Sziráczki. Edző: Borgula Já­nos. Battonva: Kunos — Fekete, Árvái, Oláh, Molnár, dr. Lehoczki (Hegyesí), Árgyelán, Turbucz, Má­kos A., Mákos Á., Géczi. Edző: Ju­hász Zoltán. Rossz talajú pályán, közepes színvonalú, de sportszerű mérkőzésen megérdemelt hazai si­ker született. A hazai gárdából hi­ányzott a megszokott tűz. a vendé­gek küzdőképességből jelesre vizs­gáztak. G.: Sziráczki a 85. p. Jó: Vidovenyecz, Lenkefi, Krecsmarik, ill. Molnár, Árgyelán, Mákos Á. (Kiss István) Békésszentandrás— Füzesgyarmat 0—0 Békésszentandrás, 200 néző. V.: Bócsik. Békésszentandrás: Nagy — Bencsik, Rohony, Szabó, Varga (Makai), Loós, Oravecz, Kovács, Oláh (Veres), Pandurcsek, Horváth. Edző: Koltai Lajos. Füzesgyarmat: Dávid — Rácz, Tőkés, Kovács, Csák, Huszár (Lázár), Jónás, Saja, Hajtai, Tóth Cs., Vad. Edző: Kun Gyula. Idényeleji játék, igazságos döntetlen. Jó: Bencsik, Rohony, Szabó, Kovács, ill. Csák, Kovács, Tőkés. (Varga László) Gvulavári-Cabrio—Gádoros 1-0 (1-0) Gyulavári, 300 néző. V.: Rózsa. Gyulavári: Leel-Ossy — Lauren- czi. Burai, Szabó, Szénási, Démusz, Cziczeri, Földi, Gortka (Kiss), Számfira (Csete). Edző: Cserháti István. Gádoros: Janiga — Héjas A., Jámborcsík. Orbán, Hriagyel, Kocsány, Kruzslicz, Héjas T., Pi- sont, Czibulya (Kasuba), Szabó. Edző: Lenti József. Közepes szín­vonalú mérkőzésen a szikrázóan keményen játszó Gádoros ellen a vártnál jóval nehezebben győztek a rutinosabb játékosokból álló hazai­ak. G.: Gortka a 33. percben. Jó: Laurenczi, Burai, Gortka, ill. Jám- borcsik. Kocsány, Szabó. (Jónás Ferenc) Szeghalom SC— Mezőhegyesi SE 1—5 (0—0) Szeghalom, 150 néző. V.: Bogyó. Szeghalom: Vári — Macskin, Pata­ki, Zsombok A., Macsári (Barna), Szaffián (Füri), Baranya, Sultz, Vá­mos. Kozák, Zsombok J. Edző: Kun Attila. Mezőhegyes: Szántó — Sümegi, Harangozó, Lovász, Antal, Bakai, Zsóri, Boros, Kindel, Posz­tós (Hanga). Pálhídai. Edző: Dúl Ár­pád. Alacsony színvonal, csapkodó játék jellemezte a mérkőzést. A ven­dégek felkészültebb, lelkesebb játé­kukkal az utolsó tíz percben rúgott öt gpllal biztosan nyertek. G.: Ko­zák (11-esből), ill.Hanga 3, Pálhi- dai. Bakai (ll-esből). Jó: Kozák, Macskin, ill. Bakai. Kindel, Pálhi- dai, Hanga. Békéscsabai MÁV— Medgvesegvháza 2—1 (1—0) Békéscsaba, 200 néző. V.: Madácsi. MÁV: Szobek — Fábián. Braun Á., Prekop. Galovicz Z., Szekeres, De­ák, Gajdács, Frankó. Bányik, Lono- vics. Edző: Braun Attila. Medgyes- egyháza: Relu — Kuzma. Juhász J„ Plástyik, Vágási, Zsurzsucz, Sipos, Zámbori, Oláh. Holecz, Szivák. Edző: Kovács Zoltán. A nagy érdek­lődéssel várt mérkőzés első félideje színvonalas, jó játékot hozott, eny­he hazai fölénnyel. A második já­tékrészben kifejezetten iramos ta­lálkozón az eredményesebb hazaiak teljesen megérdemelten szerezték meg a két pontot. G.: Gajdács a 13., Bányik az 58., Holecz a 65. percben. Jó: Galovicz Z., Braun Á., Fábián, Prekop, ill. Relu, Vágási, Holecz. (G. Gy.) IFJÚSÁGIAK: Békésszentand­rás—Füzesgyarmat 0—2, Mezőbe­rényi FC—Battonya 1—1, Nagy­szénási SK—Gyomaendrődi Barát­ság 3—1, Gvulavári-Cabrio— Gádoros 0—1, Elek-Dualflex— Tótkomlósi TC 1—3. Békéscsabai Jamina—Kamut-Mycota 12—1, Szeghalom SC—Mezőhegyesi SE 1—4, Békéscsabai MÁV— Medgyesegyháza 3—0. Következik A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a 17. fordulóban követ­kezik. Március 19., szombat. 15.00: Szegedi Dózsa—Szegedi VSE, Kecskeméti SC—Makó. Március 20., vasárnap, 15.00: Kalocsa—Cegléd, Gyulai FC—Gyomaendrődi FC, Orosházi MTK—Szőreg, Colors SE Békés—Kecskeméti TE, Mezőkovács­házi TE—Hódmezővásárhely, Kiskunfélegyháza—Törökszent- miklós. A megyei I. osztályú bajnokságban a 17. fordulójában. Márci­us 19., szombat, 15.00: Gyomaendrődi Barátság—Gyulavári, Battonya—Békéscsabai MÁV. Március 20., vasárnap, 15.00: Füzesgyarmat—Nagyszénási SK., Mezőhegyesi SE—Elek-Du- alflex, Tótkomlósi TC—Békéscsabai Jamina, Kamut-Mycota— Mezőberényi FC, Medgyesegyháza—Békésszentandrás, Gádo­ros—Szeghalom SC. A világos mezes elekiek támadást vezetnek a komlósiak kapujára. A vendégek megérdemel­ten szereztek egy pontot, így átvették a tabellán a vezetést fotó: kovács erzsfbet Az Alföld csoport állása 1. Hódmezővásárhely 15 13 2­40—10 28 2. Kecskeméti SC 15 9 4 2 37—15 22 3. Makói FC 16 9 4 3 26—16 22 4. Kalocsa 16 10 1 5 34—15 21 5. Kiskunfélegyháza 16 8 4 4 28—21 20 6. Kecskeméti TE 16 8 3 5 25—10 19 7,GvuIai FC 16 7 3 6 21—20 17 8. Colors SE Békés 16 7 3 6 24—29 17 9. Szegedi VSE 16 5 5 6 25—26 15 10. Orosházi MTK 16 6 3 7 21—24 15 11. Cegléd 16 5 2 9 22—27 12 12. Mezőkovácsházi TE 16 5 2 9 16—32 12 13. Gyomaendrődi FC 16 4 4 8 11—27 12 14. Szegedi Dózsa 16 3 4 9 22—29 10 15.Szőregi Rákóczi 16 3 3 10 14—30 9 16. Törökszentm iklós 16 “ 3 13 6—42 3 A Totó 10. heti eredményei A megyei bajnokság állása 1.Debreceni VSC—Békéscsabai Előre FC.. .... 0—2 2 1. Tótkomlósi TC 16 8 5 3 28-^14 21 2.Siófoki Bányász—VácFC-Samsung ........ . ...0—1 2 2. Mezőberényi FC 16 8 5 3 26—21 21 3. MTK—ETO FC Győr .................................. .. .. 2—1 1 3. Medgyesegyháza 16 8 4 4 40—18 20 4. Hamburg—Leipzig ........................................ .. .. 3—0 1 4. Békéscsabai MÁV 16 8 3 5 29—24 19 5.Nürnberg—Schalke 04 ................................. . ... 1—0 1 5. Elek-Dualflex 16 5 9 2 16—14 19 6. Wattenscheid—Bayern München ............. .. .. 1—3 2 6. Békéscsabai Jamina 7. Gvulavári-Cabrio 16 16 6 6 6 5 4 5 22— 15 23— 17 18 17 7.Atalanta—Lecce ............................................ __3—4 2 8.Gv«maendrődi Barátság 16 6 5 5 28—23 17 8.Cremonese—Foggia...................................... .... 2—0 1 9. Kamut-Mycota 16 7 3 6 25—20 17 9. Genoa—Juventus ........................................... . ... 1—1 X 10. Battonva 16 4 9 3 24—19 17 10. AC Milan—Sampdoria ................................ . ... 1—0 1 11. F üzesgy armat 16 5 6 5 23—22 16 11. Parma—Internazionale............................... .... 4—1 1 12.Nagvszénási SK 16 5 4 7 25—34 14 12. AS Roma—Reggiana..................................... ....0—0 X 13. Békésszentandrás 16 3 5 8 18—30 11 13.Torino—Cagliari _____________________ . ... 2—1 1 14. Mezőhegy esi SE 16 4 3 9 14—26 11 +1. mérkőzés: 15.Gádorosi SE 16 4 2 10 12—29 10 14.Udinese—Lazio............................................... .... 2—2 X 16.Szeghalmi SC 16 2 4 10 17—44 8