Békés Megyei Hírlap, 1994. március (49. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-28 / 73. szám

1994. március 28., hétfő' SPOKV Kiütéses gyulai győzelem A Tótkomlós nyert Berényben Az NB III Alföld csoportjában Cegléden szenvedett 2—O-ás vereséget az Orosházi MTK együttese. A kiesés ellen küzdő Gyomaendrődi FC értékes győzelmet aratott a sereghajtó törökszentmiklósiak otthonában. Ugyancsak idegenben nyert a Mezőkovácsházi TE gárdája. A Sári legénység a héten edzőt cserélt Kecskeméti TE otthonából hozta el a két pontot. A békésiek idegenben a szegedi vasutasoktól szenvedtek 2— 1-es vereséget. A Gyulai FC együttese remek második félidő­beli játékával kiütéses győzelmet aratott a jó erőkből álló Kalocsa ellen. A vásárhelyiek újabb győzelmükkel megerősí­tették vezető helyüket a tabellán. NB III Alföld cs. Ceglédi Honvéd­Orosházi MTK 2-0 (1-0) Cegléd, 300 néző. V.: Sipos. Cegléd: Vezér — Vajkó, Komlósi, Rumy, Fe­hér— Magosi, Kárászi, Korpácsi, Sza­bó — Lendvai, Németh. Edző: Rákos János. Orosháza: Such — Zahorecz (Zalai), Sitkéi, Kálmán, Varga (Igricz) — Bulimár, Gyura (Sinkó), Stef, Bó- csik — Lévai, Szaszovszky. Edző: Szendrei Béla. 44. perc: 18 méterről vitatható sza­badrúgáshoz jutottak a hazaiak. Szabó lőtte rá a labdát, ami egy védőn meg­pattant és a kapu közepébe vágódott, 1—0. 75. perc: Jó keresztlabda után Né­meth kicselezte a kifutó kapust és a hálóba helyezett, 2—0. Jól kezdtek az orosháziak, az első 20 percben Lévai előtt adódott két nagy helyzet, majd Gyura szép cselsorozat után váratlanul kapura lőtt és az egyko­ri ifjúsági válogatott társ, Vezér kapus óriási bravúrral szögletre ütötte a pettyest. A váratlanul és rosszkor, a félidő befejezése előtt bekapott gól megzavarta a vendégeket. A második félidőben az ellentámadásokkal ope­ráló Cegléd egy újabb gólt szerzett, amely után az orosháziak már nem tudtak újítani. Jó: Szabii, Lendvai, Né­meth, ill. Gyura, Bócsik. (D. S.) Ifjúságiak: Ceglédi Honvéd— Orosházi MTK 3—0. Törökszentmiklós— GyomaendrosiFC 0-2 (0-2) Törökszentmiklós, 200 néző, V., Kar­csú. Törökszentmiklós: Németh — Molnár, Lóié, Katona, Rajt — Rimóczi (Varga), Szőke, Szabó, Bábel — Tatár, Ramos (Barabás). Edző: Márton Fe­renc. Gyomaendrőd: Szakács — Ké- ki, Plástyik, Kenyeres, Gubucz — Ud­vari, Somogyi, Molnár, Pataki —Tóth, Durucskó. Edző: Plástyik János. 7. perc: Molnár lendületesen betört a hazai csapat 16-osán belülre és a kaputól 7 méterre lerántották. A meg­ítélt 11 -est Somogyi a kapu bal oldalán a léc alá vágta, 0—1. 41. perc: Molnár nagyszerűen futott el a bal oldalon, két védő között ívelt át a jobb oldalon futó Tóth elé, aki re­mekül vette át a labdát, és a kifutó kapus mellett a jobb sarokba lőtt, 0—2. Szeles időben, szemerkélő esőben az első félidőben remekül játszó ven­dégcsapat nagyobb arányú vezetését csak Németh kapus bravúrjai akadá­lyozták meg. A biztos vezetés tudatá­ban a második félidőben már nem kon­centráltak úgy a gyomaendrődi játéko­sok, így nem változott az eredmény. Jó: Németh, Lóié, Tatár, ill. Molnár, Kéki, Kenyeres. (V. I.) Ifjúságiak: Törökszentmiklós— Gyomaendrőd 0—0. Szegedi VSE—Colors SE Békés 2-1 (1-1) Szeged, 200 néző. V.: Kiss. Szeged: Demeter — Kiss P. (Maid), Hurguly, dr. Tóth, Kispál — Nagy Sz„ Pikó (Kothencz), Takács J., dr. Kovács — Simon, Tóth Á. (Tóth L.). Edző: dr. Tóth János. Békés: Pribojszki — Far­kas, Szarvas, Ottlakán, Lipták Gy. — Czinanó E., Somvári, Képíró, Fehér— Ravasz, Horváth. Edző: Nagy Mihály. 6. perc: Takács J. ugratta ki Simont, aki pár lépés után a rövid sarokba bom­bázott, 1—0. 20. perc: Ravasz ívelt be szabadrú­gást balról. Képíró zavartalanul lőhe­tett az elalvó védők között a hálóba, 1—1. 51. perc: Kiss P. beadását dr. Ko­vács elvétette, de ott termett Simon, a vasutasok házi gólkirálya és a hálóba tál alt, 2—1. Az eredmény nem tükrözi hűen a látottakat, a hazaiak végig nagy fö­lényben játszottak, 16 szögletet rúg­tak, s helyzeteiknek csak töredékét ér­tékesítették. A lelkes békésiek küzdeni tudásukért dicséretet érdemelnek. Jó: dr. Tóth, dr. Kovács, ill. Pribojszki, Ravasz, Képíró, Ifjúságiak: Szegedi VSE—Colors SE Békés 0—0. Kecskeméti TE— Mezőkovácsházi TE 1-2 (0-1) Kecskemét, 200 néző. V.: Kormányos. KTE: Fekete R. — Molnár Z„ Kovács, Bálint, Schmidek — Csorba, Juhos (Sivic), Virágh, Lázár — Berki, Han­gya Edző: Linka József. Mezőko- v ácsháza: Tóth — László (Radu), Ko­vács, Papp (Mocsári), Kovalcsik — Deák, Kiss, Dumitriu, Szekeres — Gheban, Kolozsi (Szatmári). Edző: Sá­ri Ferenc. 3. perc: Egy ártatlannak látszó lab­Következik A labdarúgó NB III Allold csoportjában a 19. fordulóban következik. Április 2., szombat, 16-30: Kecskeméti SC—Cegléd, Gyomaendrődi FC— Kalocsa, Szegedi Dózsa—Szőreg, Törökszentmiklós—Hódmezővásár­hely. Április 3., vasárnap, 16.30: Mezőkovácsházi TE—Szegedi VSE, Orosházi MTK—Gyulai FC, Colors SE Békés—Makó, Kiskunfélegyhá­za—Kecskeméti TE. A megyei I osztályú bajnokságban a 19. fordulóban következik. Április 2., szombat, 16.30: Battonya—Nagyszénási SK, Szeghalom SC—Elek SK. Április 3., vasárnap, 16-30: M ed gyesegyháza—Gyomaendrődi Barátság, Kamut-Mycota—Békésszentandrás, Tótkomlósi TC—Békéscsabai MÁV, Gádoros—Békéscsabai Jamina, Mezőhegycsi SE—Mezőberényi FC, Gyulavári-Cabrio—Füzesgy armat. Az Alföld csoport állása 1. Hódmezővásárhely 17 15 2­44—10 32 2. Makói FC 18 10 5 3 28—16 25 3. Kecskeméti SC 17 9 5 3 37—17 23 4. Kalocsa 18 10 2 6 37—21 22 5. Kiskunfélegyháza 18 9 4 5 32—24 22 6. Gyulai FC 18 9 3 6 29—22 21 7. Kecskeméti TE 18 8 3 7 26—14 19 8. Colors SE Békés 18 8 3 7 27—31 19 9.Szegedi VSE 18 6 6 6 28—28 18 lO.Orosházi MTK 18 6 4 8 23—28 16 11.Cegléd 18 6 3 9 26—29 15 12.Mezőkovácsházi TE 18 6 2 10 18—34 14 13.Gyomaendrődi FC 18 5 4 9 14—31 14 14. Szegedi Dózsa 18 3 6 9 23—30 12 15-Szőregi Rákóczi 18 3 5 10 16—32 11 16. Törökszentmiklós 18­3 15 6—48 3 A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában több váratlan eredmény született. A listavezető Mezőberény otthonába látogatott a harmádik helyen álló Tótkomlós. Az összecsapás a vendégek sikerét hozta, így helyet cseréltek a tabellán. A sereghajtó Szeghalom létfontosságú két pontot szerzett a Sárrétre látogató Gyulavári ellen. A tavaszi idény­ben gyengélkedő gyomaendrődiek nem bírtak a vendég füzesgyarmatiakkal. Meglepetés a Mezőhegyes győzelme, amit a Jamina otthonában ért el. A M edgy esegy házának nem megy, ezúttal Nagyszénáson szenvedtek sima vereséget. Az Elek kiütéses gy őzelmet aratott a Gádoros ellen. A vasutasok biztosan otthon tartották a két pontot a Kamut ellen. A hét végén egyetlen döntetlen eredmény született a Békésszent­andrás—Battonya találkozón. da elcsúszott Virágh talpa alatt, Ghe­ban rácsapott az ajándékra, kapura ve­zette és közelről a hálóba lőtt, 0—1. 50. perc: Kolozsi jobb oldali szög­lete átszállt a védők fölött. Szekeres a túlsó oldalról a hálóba bólintotta a lab­dát, 0—2. 53. perc: Lázár kényszerítőzött Hangyával és a visszakapotl labdát futtából nagy erővel a jobb felső sarok­ba küldte, 1—2. A nagy védelmi hibából eső gyors gól lehetőséget adott a vendégeknek, hogy a védekező gyors kontrákra épülő taktikájukat fokozottan alkal­mazzák. A kovácsháziak 10 emberrel védekeztek, csak ritkán vállalkoztak előretörésre. A hazaiak nem találták meg a vendégek harcmodorának el­lenszerét. A mezőkovácsháziak a vé­delmi hibákat kíméletlenül kihasznál­ták, így győzelmük megérdemelt a ke­vés elképzeléssel játszó hazaiak ellen. Jó: Lázár, ill. Tóth, Kiss, Gheban. Ifjúságiak: Kecskeméti TE— Mezőkovácsházi TE A—3. Gyulai FC—Kalocsa 4-1 (1-1) Gyula, 400 néző. V.: Kérdő. Gyula: Szabó — Mező, Pápa (Tamási L.), Resetár, Botyánszki — Nagy, Steiger­wald, Kiss L., Tóth (Oláh) — Bíró, Dobi (Fábián). Edző: Fodor Sándor. Kalocsa: Farkas L. — Iván, Aradi, Bolvári (Unyi), Farkas Z. — Márton, Evanics, Farkas G., Zsibók — István, Vén. Edző: Molnár Ferenc. 17. perc: Farkas G. a jobb oldalon cselezgetett, beadását István továbbí­totta a hazai kapuba, 0—1. 40. perc: Kiss L.-t a vendégek 16- osán belül a védők szabálytalanul aka­dályozták, a megítélt büntetőt Resetár értékesítette, 1—1. 57. perc: Oláh középre fejelt labdá­ját Steigerwald estében bravúrosan továbbította a kapu bal oldalába, 2—1. 82. perc: Steigerwald középen a 16-os magasságában kapott labdát, és a lest vélelmező védők között fordult kapura, s lőtt a hálóba, 3—1. 90. perc: Bíró jobb oldali beadását Steigerwald centerezte kapu elé, s a berobbanó Kiss L. továbbította a háló­ba a labdát, 4—1. Az elmúlt vasárnapi mérkőzéshez hasonlóan az első félidőben a Kalocsa is egyenrangú ellenfele volt a hazai csapatnak. A második félidőben most is felülkerekedtek a gyulaiak és még nagyobb arányú győzelmet arathattak volna helyzeteik alapján. Jó: Bíró, Ste­igerwald, Resetár, Kiss L., ill. Farkas Z, Zsibók. (Jenéi Kálmán) Ifjúságiak: Gyulai FC— Kalocsa 2— 4. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szőreg—Kecskeméti SC 0—0, Hód­mezővásárhely—Kinkunfélegyháza 3— 0 (1—0), Makó—Szegedi Dózsa 0—0. Megyei I. osztály Békésszentandrás—Battonya 2-2 (1-2) Békésszentandrás, 80 néző. V.: Né­meth M. Békésszentandrás: Nagy L, — Nagy II., Bordács, Szabó, Horváth, Bencsik, Loós, Demjén, Varga (Ga­zsó), Kovács, Pandurcsek (Oravecz). Edző: Koltai Lajos. Battonya: Kunos — Fekete, Árvái, dr. Lehoczki, Mol­nár, Mákos Á., Turbucz, Oláh, Kovács, Géczi (Putnoki), Mákos A. Edző: Ju­hász Zoltán. Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés Fazekas Elekre emlékezve, aki fiatalon elhunyt. Sze­merkélő esőben a vendégek kaptak ha­marabb lábra, s egy szerencsés góllal a vezetést is megszerezték, előnyüket a félidő végéig megtartották. Szünet után a hazaiak rákapcsoltak és az egyik pontot megtartották, a lelkesen futbal­lozó battonyaik ellen. G.: Bordács a 15., Kovács a 62, ill. Mákos Á. a 8. és a 30. percben. Jó.: Bordács. Horváth, Demjén, Oravecz, üj. Mákos Á., Tur­bucz, Mákos A. (Varga László) Gyomaendrődi Barátság— Füzesgyarmat 0—3 (0—2) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: Bogó. Gyomaendrőd: Nagy F. — Juhász, Karácsony, Dobó, Gellai, Forgács, Varjú, Nagy E., Gardi, Pataki, Polányi (Holló), Balázs. Edző: Varjú Vince. Füzesgyarmat: Dávid — Rácz, Tő­kés, Csák, Huszár, Ajtai, Vad, Salya, Kovács, Jónás (Erdei), Tóth. Edző: Kun Gyula. Minden igényt kielégítő játékvezetés mellett hiába hajtott a ha­zai csapat, képtelen volt gólt elérni. A vendégek remekül kontráztak, ami megérdemelt sikerüket hozta. G.: Tóth a 20. és a 90., Juhász (öngól) a 35. percben. Jó: Forgács, Balázs, ill. Tő­kés, Csák, Vad. (Gardi Tamás) Szeghalom SC—Gyulavári- Cabrio 4—2 (1—0) Szeghalom, 150 néző. V.: Péter. Szeg­halom: Vári — Zsombok A. (Fürj), Kozák, Tóth, Zsombok J., Baranya, Schultz (Barna), Patai, Saffián, Vá­mos, Macsári. Edző: Kun Attila. Gyu­lavári: Leel-Ossy — Démusz, Burai, Szénási, Szabó, Gortka, Kiss, Tapasz­tó, Számfira, Földi, Cziczeri. Edző: Cserháti István. A hazaiak számára lét- fontosságú mérkőzésen Zsombok A. jobbról belőtt labdáját Vámos már az 5. percben biztosan lőtte a vendégek kapujába. A második félidő ismét ha­zai góllal kezdődött. Vámos a védőket maga mögött hagyva a jobb felső sa­rokba lőtt. A vendégeket idegileg meg­viselte a hazaiak magabiztos játéka, melynek eredményeként a játékvezető Gortkát kiállította, a vendégcsapat ve­zetőjét pedig kivezettette a pályáról. A 70. percben Számfirának még sikerült szépítenie, amire Vámos két perccel később válaszolt, 3—1. A biztos veze­tés tudatában a szeghalmiak kienged­tek az utolsó öt percben, így Számfira ismét betalált, de a 87. percben Zsom­bok J. kapufáról kipattanó labdáját Macsári a kapuba helyezte. A látottak alapján a végeredmény a vendégek számára hízelgő. Jó: Zsombok A., Ko­zák, Tóth, Vámos, ill. Burai, Számfira. Békéscsabai Jamina— Mezőhegyes 0—2 (0—2) Békéscsaba, 100 néző. V.: Zábrák. Ja­mina: Liker — Szűcs, Danicska, Schneider. Kovács B., Tóth M., Pusz­tai, Mihály (Balogh), Pálfi (Mázán), Fehérvári (Rau), Belicza. Edző: Moós János. Mezőhegyes: Szilva — Süme­gi, Harangozó, Lovász, Kondacs, Ba­kai, Csordás, Zsóri (Pálhidai), Kindel, Hanga, Boros. Edző: Dúl Árpád. Az első félidőben a minden csapatrészben jobban játszó vendégcsapat megérde­melt vezetést szerzett, a hazaiak a má­sodik félidőben megpróbáltak gólokat rúgni, de még a 11 -esből sem sikerült a kapuba találni, Mihály büntetőt hibá­zott. G.: Kondacs a 13., a 29. percben. Jó: Szűcs, Kovács B., Mázán, ill. Lo­vász, Kondacs, Bakai. (Ravasz Pál) Elek SK—Gádoros 5—0(1-0) Elek, 700 néző. V.: Scsitovics. Elek: Botás D. — Sarkadi, Elekes, Pigler, Dávid, Séllei, Gál, Bálint, Trepák (Bo­tás Gy.), Domokos, Kapocsán (Don­nert, Uhrin). Edző: Kovács György. Gádoros: Janiga — Jámborcsik, Sza­bó, Kasuba (Szkalonai), Héjas A. (Czi- bulya), Hriagyel. Kocsány. Kruzslicz, Pisont, Héjas T., Berényi. Edző: Lenti József. A szívósan, de durván védeke­ző gádorosi védelmet csak nehezen tudta áttörni a nagyon jól és korszerű futballt bemutató j?azai csapat. A má­sodik félidőben az eleki csapat macs­ka—egér játékot produkált, amit a gá- dorosiak idegileg nem tudtak elviselni. A csereként beállt Donnert Iába a 70. percben eltört. Végeredményben egy igen durván játszó csapatot magabiz­tosan és kitűnő játékkal fektetett két- vállra a helyi csapat. G.: Trepák a 44., Domokos a 63. és 81., Sarkadi a 81., Séllei a 84 percben. Jó: jó az egész hazai csapat, ill. Janiga, Jámborcsik, Pisont. (Hotya Mihály) Békéscsabai MÁV—Kamut- Mycota 2—1 (1—0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Guti. MÁV: Szobek — Litauszki, Braun H., Prekop, Galovicz, Szekeres (Tóth), Pécs, Gajdács, Frankó (Kohanyecz), Bányik, Lonovics. Edző: Braun Attila. Kamut: Gazsó—Nyári, Gajdács (Bo­ka), Kukely, Bognár, Balog, Bora, Tár­nok, Botyánszki (Ufferbach), Pittncr, Gurbai. Edző: Turcsek Zoltán. Köze­pes iramú első félidőben a többet táma­dó hazaiak a gólon kívül sok helyzetet kihagytak. A második félidő gyors vasutasgóllal kezdődött, ezután a ven­dégek is próbálkoztak, de támadásaik sorra elakadtak a jól záró hazai védőfa­lon. A találkozó végén óriási védelmi , hibából szépíteni tudtak a kamutiak. G.: Gajdács 26. p., Lonovics 51. p., ill. Kukely a 86. percben. Jó: Gajdács, Pécs, Litauszki, ill. Tárnok, Balogh, Kukely. (G. Gy.) Nagyszénási SK— Medgvesegyháza 3—0 (0—0) Nagyszánás, 500 néző. V.: Bokor B. Nagyszénás: Tüskés — Takács, Záb­rák, Berezvai (Árgyclán), Kölcze, Nagy A., Basiu, Horváth, Lakatos, Fe­kete (Kvasznovszky), Trabach. Edző: Kvasznovszky József. M ed gyesegy­háza: Relu — Petruzsán (Schmidt), Kiss. Juhász J.. Holecz, Szivák, Sipos, Plástyik, Zsurzsucz, Vágási, Oláh (Zámbori). Edző: Kovács Zoltán. Az első félidőben a hazaiak agresszív letá­madó játékkal esélyt sem adtak a ven­dégeknek a gólszerzésre. A második félidőben a hajdani hangulatot vará­zsolták a játékosok a pályára, remek játékkal, parádés gólokkal szórakoz­tatták a focira éhes közönséget. Bár a tabellán elfoglalt hely nem ezt mutatja, de valóságban leiskolázták a sportsze­rűen játszó vendégeket, és biztosan tartották otthon a két pontot. G.: Hor­váth a 48., Kvasznovszky a 68., Árgye- lán a 86. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. a vendégektől senki nem lehet kiemelni. (Benkő László) Mezőberény FC— Tótkomlósi TC 0—1 (0-0) Mezőberény. 500 néző. V.: Rózsa. Mezőberény: V idő vény ecz — Saj- ben, Hankó, Pecze, Lenkefi, Rácz, He­gedűs, Darócz, Szász, Krecsmarik, Sziráczki (Maléth). Edző: Borgula Já­nos. Tótkomlós: Bordás — Imre, Ho- vorka, Tótabonyi, Pásztor, Bányik (Mitykó), Rozsos, Papp, Basa (Lip­ták). Fülöp (Kovács), Elek. Edző: Ma- tajsz Pál. Iramos mérkőzésen a sok hi­bával játszó hazaiak helyzeteiket sorra kihagyták, a 78. percben 11-est is fölé rúgtak. Egy jól sikerült ellentámadás után a 65. percben szép fejesgóllal sze­rezték meg a győzelmet a vendégek. G.: Papp. Jó: Darócz. Szász, Sajben, ill. Bordás, Papp, Elek. (Kiss István) IFJŰSÁGlÁK: Békésszentand­rás—Battonya 0—3. Gyomaendrődi Barátság—Füzesgyarmat 1—0. Szeg­halom SC—Gyulavári-Cabrio 2—3. Békéscsaba Jamina—Mezőhegyes 4—1. Elek—Gádoros 3—0. Nagyszé­nás—Medgyesegyháza 4—2. Mező­berény;—Tótkomlós 1—0. Békéscsa­bai MÁV—Kamut-Mycota 3—0. Nagy küzdelmet hozott a megyei labdarúgó-bajnokság rangadója Mezőberényben. A szép­számú közönség előtt a vendég tótkomlósiak 1—0-ás győzelmet arattak a büntetőt hibázó herényiek ellen fotó: fazekas ferenc A Totó 12. heti eredményei A megyei bajnokság állása 1. Haladás VSE—Debreceni VSC ____ o__o • ••••••••••• vzV X 1.Tótkomlósi TC 18 9 5 4 29—15 23 2.1. FC Köln—Duisburg ____________ ______1—0 1 2. Békéscsabai MÁV 18 10 3 5 32—25 23 3. F rankfurt—V fB Stuttgart ................. .............0—0 X 3. Mezőberényi FC 18 9 5 4 28—22 23 4. Mönchengladbach—Leipzig ............. .............6—1 1 4. Medgvesegyháza 18 9 4 5 42—22 22 5. Cagliari—Juventus _______________ .............0—1 2 5. Elek SK 18 6 10 2 22—15 22 6. Cremonese—Reggiana........... ............ ______1—1 X 6. Békéscsabai Jamina 18 7 6 5 23—17 20 7. Internazionale—Genoa __................ ______1—3 2 7.Gyulavári-Cabrio 18 7 5 6 27—21 19 8. Napoli—AC Milan _______________ ______1—0 1 8. Battonya 18 4 10 4 26—22 18 9. Parma—Atalanta _______________ ______törölve 9. Füzesgyarmat 18 6 6 6 27—24 18 a megállapított eredmény _________ . ........... X 10. Nagyszénás 18 7 4 7 30—35 18 10. AS Roma—Lecce ________________ ______3—0 1 11.Kamut-Mycota 18 7 3 8 26—24 17 1 l.Sampdoria—Foggia ______________ ______6—0 1 12.Gyomaendrődi Barátság 18 6 5 7 28—28 17 12. T orino—Lazio ___________________ ______1—1 X 13. Mezőhegy esi SE 18 5 4 9 17—27 14 13.Udinese—Piacenza_______________ ______2—2 X 14. Békésszentandrás 18 3 6 9 21—34 12 +1. mérkőzés: 15.GádorosSE 18 5 2 11 13—34 12 14. MTK—Csepel-Kordax ___________ ______0—1 2 16. Szeghalom SE 18 3 4 11 21—47 10