Békés Megyei Hírlap, 1994. március (49. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-07 / 55. szám

1994. március 7., hétfő SPO^T A pontvesztés ellenére élen a lilák Békéscsabai Előre FC—Siófoki Bányász 1—1 (0—0) NB I -es labda rögé-mérkőzés, Békéscsaba, 5000 néző. V. Bede (dr. Bozóky, Fazekas) Békéscsaba: Baji 5 — Szenti 6, Usmajev 6, Dávid 5 — Mracskó 6, Fodor 6, Csató 6, Kasik 4 — Váczi 5, Kulcsár S. 4, Szarvas 4. Edző: Pásztor József. Siófok: Bíró 5 — Keszeg 6, Bimbó 6, Olajos 6, Meksz 6 — Tóth L,6, Jenei 5, Varsányi 5, Marozsán 6—Szabó Z. 5, Fischer 5. Edző: Pusztai László. Csere: Kasik h., Gricajuk a 46., Jenei h., Virág a 78., Kulcsár S. helyett Var.vea a 78., Varsányi h., Király a 90. percben. Gólszerző: Fodor a 69.. Tóth L. a 73. percben. Szögletarány: 12:2 (5:0) a Békéscsaba javára. Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a békéscsabaiak edzője: — Jól kezdtünk, aztán fokozatosan elszürkültünk. Pedig könnyen megszerezhettük volna a vezetést, hiszen már az első félidőben minimum három nagy helyzetünk volt. —Ezzel a döntetlennel is első a csapat... — Kivételesen inkább nyújtottunk volna még ennél rosszabb teljesítményt, de most nyertünk volna. —Mi történt a szünetben? — Meggyengültünk, ugyanis Kasik rosszul lett, ezért le kellett cserélnem. Gricajuk lépett a pályára, aki viszont olyan teljesít­ményt nyújtott, ami nagyon messze áll az NB I-től. Ezzel emberelőnyt adtunk, ezért lett döntetlen. Pusztai László, a Siófok edzője: — Célunk volt az egy pont begyűjtése, amit a második félideji játékunk alapján megszolgál­tunk. — Kezdetben nem sokat támadtak. Látszott, hogy az „ered­mény megtartására törekszenek. — Lehet, hogy visszafogottabbak voltunk, de senki sem vetheti szemünkre, hogy nem kezdtünk nagy rohamozásba Bé­késcsabán. —Mit érzett, amikor a hazaiak megszerezték a vezető gólt? — Egy ilyen gól után azt sem tudja az ember hirtelenjében, hogy támadót vagy védőt küldjön a pályára. Én most viszont bíztam abban, hogy maradt annyi tartás a pályán lévőkben, hogy további helyzeteket dolgoznak ki, és kiegyenlítenek. Ezért vol­tam türelmes. Egy-egy helyen módosított a két edző az eredetileg meadott csapaton, így a Békéscsabá­ban Vancea helyett Szarvas, a Siófokban Király helyett Jenei volt kezdő. Varsányi kísérletezett első­ként kapuralövéssel, de nagy­erejű bombája fölé szállt. Ha­sonlóképpen járt a túloldalon Mracskó, aki Csató tértölelő labdájából a 16-os sarkáról vágta fölé a pettyest. A 13. percben már a második szögle­tét hajtotta végre a Békéscsa­ba, Szarvas jobb oldali belövé- sét a rövid saroknál álló Szenti csúsztatta fejjel alig a jobb ka­pufa mellé. Bíró jeleskedett a 21. percben, amikor Váczi fe­jéről halászta le a labdát. Há­rom perccel később ismét Bíró volt a főszereplő, amikor Mracskó jó beadása Fodor felé szállt, ám a kapus kifutva elé tisztázott. A 25. percben Dá­vid nagyerejű, váratlan bom­báját tette ártalmatlanná a sió­foki portás, majd egy perc múlva Mracskó durrantott fö­lé. A 32. perc hozta a vendégek legnagyobb helyzetét, amikor a felezővonalnál Varsányi el­lopta a labdát Fodortól, vil­lámgyorsan indította a jobb szélen felfutó Jeneit. A szélről bekanyarított labdát Marozsán 7 méterről jó érzékkel a szaba- donhagyott jobb alsó sarok fe­lé fejelte, de Baji bravúrosan vetődve hárított. A folytatás­ban Keszeg a bal oldalhálóba lőtt erősen kisodródott hely­zetben. Az félidő utolsó ese­ményeként a békéscsabaiak előtt adódott nagy gólszerzési lehetőség, amikor egy Szarvas—Kulcsár kényszerítő végén az aprótermetű Szarvas már-már lőtt volna, de Bíró remek ütemben kivetődött a csabai játékos elé és leszedte a lábáról a pettyest. A szünet után az 55. percben Mracskó két óriási lövése pattant ki a vé­dőkről, másodszor Szarvas elé, aki viszont 8 méterről a bal kapufa mellé lőtt. Az 59. perc­ben Jenei a 16-osról váratlanul lőtt, Baji csak nézte, hogyan suhan el a jobb kapufa mellett a labda. A 64. percben Keszeg beadásszerű lövését fogta Ba­ji, a túloldalon Kulcsár lőtt fö­lé. A 69. percben váratlanul gólt ért el a hazai csapat. Szenti hatalmas jobb oldali bedobása után a védők kö­zött pattogott a labda, Varsá­nyi és Fodor állt legközelebb hozzá, az előbbi nem kap­csolt elég gyorsan, nem úgy Fodor, aki rácsapott és 10 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 1—0. Két perc múlva Csató lövé­sét Bíró kitolta, majd Fodor szúrta kapura, a labda Bíró melléről újra Fodor elé pat­tant, aki másodszor már fölé emelt. A 73. percben Keszeg tolta a labdát a 16-oson álló Tóth L. elé, aki ráfordult a kapu­ra, majd a jobb alsó sarokba bombázott. A labda úgy vá­Következik A labdarúgó NB I 17. fordulójá­ban következik. Március 12., szombat: Vasas—Újpest, 17 óra. Március 13., vasárnap: Debrece­ni VSC—Békéscsabai Előre FC, 11 (a tv is közvetíti), Kispest- Pécs, 14.30, Sopron—Csepel, 14.30, Siófok—Vác, 14.30, MTK—Rába ETO, 14.30, Hala­dás—Ferencváros, 18. Március 14., hétfő: BVSC—Parmalat FC, 14.30. gódott a kapuba, hogy Baji talán még bele is ért, 1—1. A finisben Szarvas kecseg­tető helyzetben lemaradt Van­cea jó beadásáról, majd két perccel később ugyanő cselez­te be magát a 16-oson belülre magára vonva a védőket. Ügyesen Váczihoz továbbított, a csatár azonban óriási sakk­matt helyzetben nemes egysze­rűséggel mellébikázott. Egy héttel korábban a Ma­gyar Kupa mérkőzésen egy harcos Békéscsaba lépett pá­lyára az ETO FC Győr ellen, akik akkor kint voltak a ja- minai pályán, meg lehettek győződve arról, hogy nem le­het nehéz dolga a viharsarki­aknak a bajnoki nyitányon a Balaton-partiak ellen. Ám nem így történt: a nagy lehe­tőség, mármint hogy az élre tornázhatja magát a Békés­csaba a váciak szombat dél­előtti, a kispestiektől elszen­vedett veresége láttán, bék­lyót kötött a hazaiak lábára. Nem úgy a vendégekére, akik a kezdeti óvatos, puha- tolódzó játék után egyre in­kább belelendültek. Igaz, 22 percen át a kapusok csak a ritkán mellé lődözött lab­dáknak szaladhattak utána, mígnem az addig csendes Fischer megtornáztatta Ba­jit — ám ez volt az első olyan helyzet, amikor kapura szállt a labda. Ezután feltá­madt mindkét csapat, a ven­dégek pedig nemcsak tetsze­tős kontrákkal riogatták Ba­jit, hanem időnkét szervezett támadásokat szőttek. A csa­tárok irányzékával azonban baj volt mindkét oldalon, így jószerivel a kapusoknak csak a kirúgásokkal kellett törőd­niük. A fordulás után mindenki azt várta, hogy a lila-fehérek a megszokott hosszú hajrá­ba, darálós, „begyötrős” já­tékba kezdenek, ám nem így történt. A hazaiak leültek, a Siófok pedig még inkább vérszemet kapott, egyre másra vezette a tetszetős tá­madásokat, a Békéscsaba pe­dig—tőlük szokatlan módon — beszorult. Mégis a hazai­ak szerezték meg a vezetést, igaz kis szerencsével és elég váratlanul. Nem sokáig tar­tott az örömük, mert a szer­vezetten játszó bányász ha­mar egyenlített egy formás támadás végén. Végül is a szervezetten játszó, lelke­sebb vendégek megérdemel­ten vitték el az egyik pontot Békéscsabáról. Bede játékvezetőnek nem volt nehéz dolga, a ritka kisebb kakaskodások nem érdemeltek színes lapot, feladatát jól látta el. AZ NB I-ES TUDÓSÍTÁST készítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Fazekas Ferenc ' « ■ ; " Ügyességi gépek forgalmazása, bérbeadása, szervizelése (átalánydíjas is). Pajazzo 4000, Pajazzo 7000, bónuszos Aladdin, Excellent Pusher (pénztologatós). Video játékgépek. Telefon: 06 (66) 442-116, 06 (60) 384-254, 06 (60) 388-390. v_ .......... V élemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Dr. Orosz István, a Békéscsaba elnöke: — A csapat felkészítése jól sikerült, benne van a győzelem a gárdában. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Jó lenne tudni, milyen érzés első helyen állni. Lengyel János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Holnaptól a Békéscsaba nevével kezdődik a tabella. Árgyelán János, a Békéscsaba sérült játékosa: — Három góllal nyerünk, mégpedig Csató, Kulcsár és Váczi góljaival. Pusztai László, a Siófok edzője: — Szeretnénk egy pontnak úgy örülni, hogy azzal a Békéscsaba átvegye a vezetést a tabellán. Fischer Pál, a Siófok labdarúgója: — A Vác veresége miatt biztosan „harapni” fog a Békéscsaba. Karasz János, a Békéscsaba és a Siófok egykori labdarúgó­ja: — A siófokiak látták a lila-fehéreket Győrben. Kiderül, hogy mennyit ért. Laurinyecz György, a békéscsabai Sportáruház tulajdono­sa: — Félek, hogy a Békéscsaba nem tud élni a nagy lehetőség­gel. A SZÜNETBEN. Dr. Petróczy Gábor megyei sportigazga­tó: — A második félidőben nyer a Békéscsaba. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: —Én csak egy ici-pici gólt szeretnék látni a túloldalon. Illés János, a Siófok elnöke: — Remélem, a mérkőzés végén is döntetlen marad az eredményjelzőn. Moravszki János rendőr százados, a biztosító csoport veze­tője: — Ilyen felállt védelem ellen nagyon nehéz lesz, talán még a döntetlennek is örülhetünk. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzőjőe: — Frissebb volt az ellenfél, mi pedig mindig lemaradtunk egy lépéssel a kapu előtt. Zahorán György: — Igaz, hogy az élre kerültünk, de mégsem felhőtlen a boldogságunk. Szigeti János, a siófoki labdarúgó-szakosztály elnöke: — Jól sikerült a nyitány, remélem, a folytatás is hasonló lesz. Laos József, az egykor Békéscsabán edzősködő, most a siófoki ifjúsági csapat edzője: — Drukkolok a Békéscsabának, hogy megőrizze előkelő helyezését. Sóder, homok, cement, mész, tégla, cserép, ajtó, ablak, gerenda, szén, tűzifa. EZ LEGYEM A LEGKISEBB GONDJA! Ha fázik, ha építkezik, gondját Borbély megoldja. Egész évben várjuk megrendeléseiket. Ismerjék meg árainkat! Tüzelőárak: Dorogi brikett 790 Ft/q Tatai brikett 830 Ft/q Orosz darabos szén 830 Ft/q Orosz diódarabos szén 760 Ft/q Lengyel lángborsó Csen barnaszén 920 Ft/q 750 Ft/q Iszap 570 Ft/q Vágott tűzifa 540 Ft/q Bioorikett 430 Ft/zsák. 30 q feletti vásárlás esetén ingyenes házhoz szállítás. Építőanyag-áraink: Sóder 1500 Ft/m3 Homok 790 Ft/m3 Cement 750Ft/m3 30 q fölötti vásárlás esetén ingyenes házhoz szállítás a megye területén.. Oltott mész 560 Ft/q Fenyődeszka 18 500 Ft/m3—22 000 Ft/m3 Fenyőpalló 19 500 Ft/m3—25 000 Ft/m3 Fenyőgerenda 25 000 Ft/m3—31 000 Ft/m3 Fenyő 4 m-es rúdfa 430 Ft/db Cement befizethető telepünkön művi áron 500 Ft/q + áfa, szállítás a gyárból saját szállítóeszközzel. Várjuk kedves vásárlóinkat hétfőtől péntekig 7—17 óráig, szombaton 7—12 óráig személyesen vagy telefonon. Telefonszámaink: (66) 341-739 tel/fax (66) 341-112, (66) 382-355, (66) 350-097. Borbély László, Békés, Kossuth u. 19. Az NB I. állása 1. Békéscsabai Előre FC 16 10 3 3 38—13 23 2. Vác FC-Samsung 16 9 5 2 36—18 23 3. Ferencváros 16 10 3 3 31—15 23 4. Kispest Honvéd FC 16 8 4 4 37—21 20 5. ETO FC Győr 16 8 4 4 28—18 20 6. Csepel-Kordax 16 8 4 4 23—27 20 7. Debreceni VSC 16 8 3 5 24—19 19 8. Új pesti TE 16 6 4 6 22—19 16 9. Parmalat FC 16 5 5 6 20—25 15 10. Siófoki Bányász 16 4 6 6 19—27 14 11. Soproni LC 16 4 5­7 22—30 13 12.Pécsi MSC-Fordan 16 3 6 7 16—26 12 13. Vasas 16 4 3 9 21—26 11 14.MTK 16 3 5 8 19—34 11 15.BVSC-Dreher 16 2 5 9 16—37 9 16. Haladás VSE 16 2 3 11 14—31 7 A góllövőlista élcsoportja. 10 gólos: Sándor T. (DVSC), Wukovics (Ferencváros). 9 gólos: Horváth F. (Parmalat FC). 8 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Csertői (Rába ETO). 7 gólos: Azoitei (PMSC-Fordan), Fischer (Siófok), Illés (Kispest-Honvéd), Füle (Vác FC-Samsung). 6 gólos: Árgyelán, Szarvas (Békéscsabai EFC), Orosz (Kispest- Honvéd), Somogyi (Csepel-Kordax), Répási (Vác FC- Samsung), Ördög (EMDSZ-Soproni LC), Claude (Vasas). 5 gólos: Kovács J. (Ferencváros), Sallói, Csehi T. (Kispest-Honvéd FC), Klausz (ETO FC Győr), Szenes (Vasas). 4 gólos: Kámán, Pena (Csepel-Kordax), Lipcsei, Gregor (Ferencváros), Hamar (Kispest-Honvéd FC), Horváth Cs„ Vancsa (MTK), Nyilas (Vác FC-Samsung), Gracsov (Debreceni VSC), Kozma, Véber (ÚTÉ), Czéh (Parmalat FC). Váczi (világos mezben) az első félidőben „szétcselezte” a siófoki védelmet, de gólt ő sem tudott „varázsolni” Bíró kapujába Közéleti napilap. Főszerkesztő': dr. Arpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Selcszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Tóth Miklós , , , ügy vezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba. Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Ff. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66)446-242; Dritte Yirrvn Ut DI ID sPor,rovat: 4Sl-n4-, telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710, telex: 83-312. Az előfizetők [IlMaJ ill LU I Li 111 J\LA| részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb ”---------------------------------------------1 terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalvány on és átutalással. E lőfizetési díj egy hónapra 375 forint, egy évre 4140 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HÜ ISSN 12151068