Békés Megyei Hírlap, 1993. november (48. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-08 / 260. szám

1993. november 8., hétfő SPOR' ÍllJ®5 © Megérdemelt mezőkovácsházi siker A Szentandrás nyert Gyulaváriban Az NB III Alföld csoportjában a megyei rangadót Mezőko- vácsházán játszották, amelyen a hazaiak megérdemelten győzték le a Colors SE Békés együttesét. A kiesés szempontjá­ból fontos találkozón nyert hazai környezetben a Gyomaend- rődi FC, a Szőregi Rákóczi ellen. Váratlan, de magabiztos győzelmet aratott a Gyulai FC Szegeden a vasutasok otthoná­ban. A nagy érdeklődéssel várt két szomszédvár összecsapá­sát a listavezető Hódmezővásárhely nyerte 2—1-re a vendég orosháziak ellen. Váratlanul pontot vesztett a Kecskeméti SC Törökszentmiklóson, így növelte előnyét a tabella élén a vásárhelyi csapat. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában a bombameglepetést a békésszentandrásiak szolgáltatták gyu­lavári győzelmükkel. Meglepetés az újonc gyomaendrődiek mezőberényi pontszerzése. Eleken pontot vesztett a listaveze­tő Medgyes. A Gádoros nyert a vendég Kamut ellen. A szeghalmiak értékes pontot szereztek a vendég Battonyától. Simán nyert a Jamina a Füzesgyarmat és a MÁV a Nagyszé­nás ellen. Az összecsapásokon 24 gól született, ez 3-as mérkő­zésenkénti gólátlagnak felel meg. NB III Alföld cs. Mezokovácsházi TE—Colors SE Békés 3-1 (1-0) Mezőkovácsháza, 200 néző. V.: Knerczer. Mezőkovácsháza: Tóth — Radu, Kovács, Kiss, Papp — Bakai, Török, Dumitriu, Kindcl (Mocsári) — Szekeres, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Békés: Tüskés — Nagy, Lenkefi, Bu­rai (Ábrahám), Kondacs — Gyura, Ottlakán, Czinanó (Ravasz), Képíró — Horváth (Farkas), Lipták. Edző: Zsíros György. 2. perc: Kovács hosszú labdával in­dította Radut, ő egyből a kiugró Papp- hoz adott, aki éles szögből kapura lőtt és a labda Tüskést érintve került a háló­ba, I—0. 50. perc: Kondacs szabadrúgását Tóth kiütötte, de az elmélázó védők mellett Képíró eszmélt fel, és az újra labdára mozduló kapus felett a hálóba emelt, 1—1. 63. perc: Kolozsi ívelt szabadrúgá­sára Tüskés rosszul futott ki, a labda a tisztán álló Szekereshez került, akinek már csak az üres kapuba kellett guríta­ni, 2—1. 74. perc: Szekeres—Papp volt a labda útja, utóbbi egyből középre gurí­tott az érkező Kolozsinak, aki a hálóba lőtt, 3—1. Nem volt nagy iram a megyei rang­adón, mindkét csapat keményen küz­dött a labdákért, és igyekezett azt meg­játszani. A kapu előtt határozottabb mezőkovácsháziak győzelme teljesen megérdemelt. Jó: Papp. Szekeres, Ko­lozsi, ill. Burai, Kondacs. Képíró. Ifjúságiak: Mezőkovácsházi TE— Colors SE Békés 1—1. Gyomaendrődi FC— Szőregi Rákóczi 1—0 (1-0) Gyomacndrőd, 300 néző. V.: Ignácz. Gyomaendrőd: Szakács — Plástyik, Gonda, Balázs, Udvari — Somogyi, Következik A labdarúgó NB III Alföld cso­portjának 14. fordulójában kö­vetkezik. November 13., szom­bat: Mezőkovácsházi TE— Gyomaendrődi FC, Szegedi Dó­zsa—T örökszentmiklós. Kecske­méti SC—Hódmezővásárhely, Cegléd—Szőreg, mind 13 óra. November 14., vasárnap: Colors SE Békés—Kiskunfélegyháza, Orosházi MTK—Kecskeméti TE, Kalocsa—Szegedi VSE, Gyulai FC—Makó, 13. A megyei I. osztályú bajnok­ság 14. fordulójában. November 13., szombat: Battonya—Elek- Dualflcx, Gyomaendrődi Barát­ság—Békéscsabai MÁV, 13. No­vember 14., vasárnap: Mezőhe- gyesi SE—Gyulavári, Tótkom­lós—Gádoros, Kamut-Myco­ta—Szeghalom SC, Medgyes- egyháza—Békéscsabai Jamina, Füzesgyarmat—Mezőberényi FC, Nagyszénási SK— Békésszentandrás 13. Szabó, Kéki (Pataki), Tóth — Molnár, Gubucz (Holló R.). Játékos-edző: Plástyik János. Szőreg: Bán —- Jankó, Luczás, Csonka, Engelhardt — Dé- kány (Móricz), Mahler, Bucholcz, Su- hai — Lengyel, Hűvös. Edző: Antal Péter. 45. perc: Molnárt a szőregi 16-os jobb oldalánál lerántották. A megítélt szabadrúgást a sértett végezte el, és lövése a jobb kapufáról a bal sarokba pattant, 1—0. Már az első félidőt is végigtámadta a hazai ggyüttes és a gólokkal eddig adós Molnár remek találatával lélekta­nilag is fontos gólt szerzett a szünet előtt. Fordulás után tovább tartott a gyomaendrődiek fölénye, számtalan ziccert hibáztak el a hazai játékosok a vendégek kapuja előtt. A kiesési rang­adót kitűnő játékvezetés mellett meg­érdemelten nyerték a hazaiak. Jó: Ké­ki, Gonda, Molnár, ill. Luczás, Mahler, Bucholcz. (V. I.) Ifjúságiak: Gyomaendrődi FC— Szőregi Rákóczi 4—0. Szegedi VSE- Gyulai FC 1-3 (0-1) Szeged, 200 néző. V.: Kiss. Szeged: Demeter — Nagy Sz., Takács J., Ko- thencz (Tóth L.), Kispál (Süli) — Kiss P., Pikó, dr. Tóth, Simon — Tóth Á., Puskás. Edző: dr. Tóth János. Gyula: Szabó — Mező, Pápa, Kiss L., Bo- tyánszki — Tamási, Steigerwald, Bíró R., Géczi (Bíró K.) — Papp (Oláh), Szilágyi. Edző: Fodor Sándor. 18. perc: Steigerwald 18 méteres szabadrúgása a léc alá vágódott. 0—1. 53. perc: Mező húzott el a jobb oldalon, pontosan adott középre és a jókor érkező Szilágyi a hálóba fejelt, 0—2.4 64. perc: Pikó beadását Tóth A. magasra felugorva fejelte a kapuba, 1—2. 86. perc: Mező távolról lőtt a szege­di kapura, Demeter csak kiütni tudta a labdát. Bíró K. közelről a hálóba gurí­tott, 1—3. A hazai együttes gyenge teljesít­ményt nyújtott, játékosai kevés ve­szélyt jelentettek a gyulai kapura. A fürdővárosiak minden tekintetben job­bak voltak, végig irányították a játékot, és ilyen arányban is megérdemelten győzték le a szegedi vasutasokat. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemel­ni, ill. Tamási, Steigcrwald, Szilágyi. Ifjúságiak: Szegedi VSE—Gyulai FC0—5. Hódmezővásárhely— Orosházi MTK 2-1 (1-1) Hódmezővásárhely, kétezer néző. V.: Pintér. Hódmezővásárhely: Kopsitz — Varga-Tóth, Márta, Kiss Cs., Szé- csényi — Szalai (Lévai), Barna, Ke- menes, Újvári — Kéri (Tóth Gy.), Mi­hál ffy. Edző: Pataky Tamás. Oroshá­za: Such — Popol, Sitkéi, Sárosi, Kál­mán — Bélteki, Bulimár, Kulcsár (Székely), Bócsik — Szaszovszky, Méri. Edző: Szendrei Béla. 3. perc: Bélteki lőtte középre a lab­dát, Bócsik közelről belenyúlt, s lábá­ról a kapuba vágódott, 0—1. 11. perc: Varga-Tóth ment el a jobb szélen, beadását Mihállty ollózva emelte a kapuba, 1—1. 54. perc: Kérit buktatták a kaputól 18 méterre, Márta futott neki a sza­badrúgásnak, és óriási gólt lőtt a felső sarokba, 2—1. Nagy érdeklődés előzte meg a két szomszédvár összecsapását, több száz orosházi szurkoló kísérte el csapatát. Az első játékrészben a vendégek várat­lanul szereztek vezetést, amit gyorsan egyenlítettek a vásárhelyiek. Szünet után a hazaiak irányítottak, de a vendé­gek Such kapussal az élen hősiesen védekeztek. A listavezető remek mér­kőzésen, nagy küzdelem után csak ne­hezen nyert a határtalan lelkesedéssel játszó OMTK ellen. Jó: Márta, Kiss Cs. Mihálffy, ill. Such (a mezőny leg­jobbja), Popol, Bócsik. Ifjúságiak: Hódmezővásárhely— Orosházi MTK 3-—2. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Tö­rökszentmiklós—Kecskeméti SC 0— 0, Makó—Cegléd 1—0 (0—0), Kecs­keméti TE—Kalocsa 1—0 (0—0), Kiskunfélegyháza—Szegedi Dózsa 3—1 (0—1). Megyei I. osztály Szeghalom SC—Battonya 2—2 (2-1) Szeghalom, 150 néző. Szeghalom: Vári — Macskin, Rácz (Bondár). Tóth, Vámos, Patai, Baranya, Lázár, Zsom- bok A. (Fürj), Kozák, Macsári. Edző: Zolnai Pál. Battonya: Kunos — Feke­te, Árvái, Oláh, Molnár, Kovács, Ár- gyelán, Daróczi, Mákos A., Turbucz, Koma (Putnoki). Edző: Juhász Zoltán. Ideges hangulatú mérkőzésen a kissé magabiztosan pályára lépő vendégek az 5. percben egy ártatlannak látszó távoli Turbucz-lövésből megszerezték a vezetést. A hazaiak kontratámadá­sokra épülő játékukkal a 14. percben Macsári révén egyenlítettek, majd a 32. percben Kozák közeli lövésével a vezetést is megszerezték. A folytatás­ban jobbára mezőnyjáték volt a jellem­ző, de egy szöglet után a 87. percben egy kapu előtti kavarodásból Árgyelán egyenlített. Összességében reális ered­mény született. Jó: Tóth, Patai, Macsá­ri, ill. Árvái, Oláh, Molnár. Békéscsabai Jamina— Füzesgyarmat 3—1 (1—0) Békéscsaba, 100 néző. V.: Kurucz. Bé­késcsaba: Gazsó— Bánszki, Pusztai, Igricz, Schneider, Szűcs (Fehérvári), Mázán, Balogh, Szarvas, Belicza, Mi­hály. Edző: Moós János. Füzesgyar­mat: Dávid — Petri, Kovács S., Ko­vács Zs., Huszár, Kiss, Pardi (Gál), Salya (Bartha), Tőkés, Vad, Tóth. Edző: Kun Gyula. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, a má­sodikban felülkerekedett a hazai csa­pat és megérdemelt győzelmet aratott. G.: Belicza a 30., a 48., Balogh a 69., ill. Vad a 84. percben. Jó: Balogh, Szarvas, Belicza, ill. a vendégcsapat­ban kiemelkedő teljesítmény nem akadt. (Ravasz Pál) Mezőhegy esi SE—Tótkomlós 1-1 (0-1) Mezőhegyes, 450 néző. V.: Kokaveez. Mezőhegyes: Szilva — Szemerédi. Harangozó, Lovász, Sümegi, Csordás, Zsóri, Boross, Antal (Bozó), Hanga, Pálhidai (Dénes). Edző: Dúl Árpád. Tótkomlós: Bordás — Imre. Hovorka. Tóthabonyi, Mitykó, Pásztor T.. Ro­zsos (Poljak), Papp, Elek (Zádori). Gheban, Fülöp. Edző: Matais/ Pál. Jó időben, szép számú közönség előtt, gyenge játékvezetés mellett a megfo­gyatkozott hazai csapat lelkesedése el­lenére pontot vesztett. Kiállítva: Csor­dás a 44., Dénes a 84. percben (mind­kettő rossz ütemű becsúszás miatt). G.: Hanga ( 11 -esből) az 58., ill. Elek a 10. percben. Jó: Az egész hazai csapat, ill. Bordás, Mitykó. Rozsos. (Perlaki János) Gádoros—Kamut-Mycota 3-2 (0-1) * Gádoros, 200 néző. V.: Dajka. Gádo­ros: Györgyi — Héjas A., Jámborcsik, Berezvai, Szkalonai (Czibulya), Kruzslicz, Kocsány. Hriagyel. Pisont. Héjas T., Orbán. Edző: Lenti József. Kamut-Mycota: Pribolyszki — Nyá­ri, Kukely, Tárnok, Pittner (Bolyánsz- ki). Bognár. Antmann, Bora. Tóth. Ba­logh, Gajdács. Edző: Turcsck Zoltán. A mérkőzésen jól mutatkozott be az új edző. Lenti József, aki évekkel ezelőtt már ült a gádorosiak kispadján. A ha­zai csapat fölényes játékkal biztosan nyert a mezőnyben lelkesen és jól ját­szó vendégekkel szemben. Kiállítva: Gajdács (a 35. percben utánrúgásért), Hriagyel (a 75. percben a kitörő játé­kos lerántásáért). G.: Héjas T. a47., az 55. percben, Kocsány a 72., ill. Pitnera 18., Kukely a 89. percben. Jó az egész hazai csapat, ill. Kukely, Tóth. Bognár. (Prozlik Pál) Mezőberényi FC— Gyomaendrődi Barátság 0—0 Mezőberény 500 néző. V.: Zábrák. Mezőberény: Kohut Z. — Sajben, Hankó, Pecze (Vrbovszki), Rácz (Bo­kor), Gézárt, Hegedűs, Darócz, Szász, Sziráczki, Boldizsár. Edző: Borgula János. Gyomaendrőd: Zana —- Ju­hász, Karácsonyi, Nagy L., Dobó, Di- nya (Polányi), Bukva, Forgács, Gardi (Kocsis), Nagy E., Balázs. Edző: Varjú Vince, Kellemes labdarúgó időben a végig támadó hazaiak a szervezetten védekező vendégek kapuját nem tud­ták bevenni. A hazaiakból hiányzott a megszokott tűz. Kitűnő játékvezetés. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Zana, Karácsonyi, Ba­lázs. (Kiss István) Elek-Dualflex— Medgyesegyháza 1—1 (0—1) Elek, 750 néző. V.: Németh M. Elek- Dualflex: Botás D. — Sarkadi, Elekes, Pigler, Dávid, Uhrin (Kohut), Bányai, Gál, Bálint, Trepák. Domokos. Edző: Kovács György. Medgyesegyháza: Relu — Kuzma, Kiss, Zsurzsucz, Ho- lecz. Kovács, Sipos, Zámbori. Mocsári (Schmidt), Juhász, Oláh T. (Oláh J.). Edző: Kovács Zoltán. Jó iramú, küz­delmes mérkőzést, színvonalas össze­csapást láthatott a szép számú publi­kum. Az első félidőben a vendégek többet kezdeményeztek és a 34. perc­ben Mocsári révén 11 -esből vezetést szereztek. Fordulás után szinte egyka- pura játszott az Elek, és Gálnak a 73. percben 11 -esből elért góljával egyen­lített. Igazságos pontosztozkodás. Jó: Bálint (a mezőny legjobbja), Sarkadi, Bányai, Gál, ill. Zsurzsucz, Sipos. Mo­csári, Juhász. (Hotya Mihály) Békéscsabai MÁV— Nagyszénási SK 3—1 (1—0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Búzás. MÁV: Márta — Fábián, Braun Á., Pre- kop. Palyik, Galovicz Z., Deák, Bá- nyik T. (Rétlaki), Gajdács (Balázs). Szekeres (Tóth), Lonovics. Edző: Bra­un Attila. Nagyszénás: Viszkok — Godár (Lakatos), Nagy A., Takács, Gyimesi, Horváth, Hegedűs, Fekete. Bíró Z. (Trabak), Márton, Árgyelán (Sebestyén). Edző: Szelezsán János. Az eddigi mérkőzéseken mérsékelt teljesítményt nyújtó vendégcsapat tá­madólag lépett fel az első félidőben. Ám egy gyors hazai gól megnyugtatta a vasutasokat. Fordulás után növelte előnyét a hazai csapat, a szénásiak szé­pítettek, de végül is megérdemelt a vendéglátók sikere a sportszerű mér­kőzésen. G.: Bányik a 3., Lonovics a 47. és a 82., ill. Horváth a 67. percben. Jó: Márta, Braun Á., Galovicz Z. Lo­novics, ill. Horváth. Márton, Fekete. (G.Gy.) Gyulavári—Békésszentandrás 1_2 (0_1) Gyulavári, 300 néző. V.: Varga F. Gyu­lavári: Veres — Szabó, Fábián. Kiss, Szénási (Nagy). Gortka, Répási. Jónás, Cziczeri, Számfira (Boros). Tapasztó. Edző: Csorba János. Békésszentand­rás: Nagy Zs. — Bencsik. Rohony. Szabó, Székely (Juhász), Nagy F.* Kon­dacs n. (Izsák), Demjén, Kondacs I. (Petrás). Bordács, Kovács. Edző: Kol- tai Lajos. A mezőnyben enerváltan ját­szó, a kapu előtt határozatlan hazai csa­pat ellen megérdemelt a vendégsiker. Kiállítva: Nagy Zs. (reklamálásért a 75. percben). G.: Gortka a 80., ill. Kon­dacs I. a 35. és a 70. percben. Jó: a hazai csapatból senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. Demjén. Kondacs I., Bor­dács. (J.F.) IFJÚSÁGIAK: Szeghalom SC— Battonya 1—7., Békéscsabai Jamina— Füzesgyarmat 4—0. Mezőhegyesi SE—Tótkomlós 2—0. Gádoros— Kamut-Mycota 3—2. Mezőberényi FC-Gyomaendródi Barátság 1—2. Elek-Dualflex—Medgyesegyháza 1—3. Békéscsabai MÁV—Nagyszé­nási SK 4—0. Gyulavári—Békés- szentandras 3—2. Miért megy a csapatnak? Az elmúlt szezonban hajszál híján kiesett a mezőberényi csapat a me­gyei első osztályból. Az idén viszont ragyogóan szerepel a gárda. Kz az óriási változás minek az eredménye? — Egy menedzser típusú edző vet­te át a csapat irányítását, biztosított a klub anyagi háttere, így zavartalan a felkészülésünk. Néhány új fiú érke­zett, s néhány idősebb játékos, akik korábban befejezték, ismét edzésbe álltak, s így bővült a keret Éppen ezért a csapatba kerülésért jobban kell hajtanunk, senkinek sincs bérelt helye. A szezon elején a biztos benn­maradást tűztük magunk elé, to­vábbra is a 3—8. hely valamelyiké­nek a megszerzése a célunk — össze­gezte Hegedűs László csapatkapi­tány. — A felkészülés, az alapozás idő­szakában ötvenszázalékos ered­ménnyel elégedettek lettek volna szurkolóink. Míg tavaly sikernek számított egy hazai döntetlen, ezt az eredményt ma már kudarcként érté­kelik. Hogy minek tulajdonítom az idei jobb szereplést? Fiatal — 22 év — a csapat átlagéletkora, jó közös­séggé vált a gárda, a pályán nem csak a herényi színekért, hanem egymá­sárt is küzdenek a játékosok. Az ered­mények láttán kezdenek kinyílni a szponzorok pénztárcái, így kevesebb az anyagi gondunk. Szeretnénk jó kö­zépcsapattá válni, az idén a csapat- építésé a fő hangsúly — mondotta Borgula János edző. SZEKERES Nem bírt egymással a Mezőberényi FC és a Gyomaendrődi Barátság a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság hét végi fordulójában, olyannyira, hogy egyik csapat sem tudott betalálni ellenfele hálójába, így igazságosnak mondható pontosztozkodás történt. A hazaiak ugyan végig támadták a kilencven percet, a gyomaendrődiek azonban hősiesen védekeztek FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Az Alföld csoport állása 1. Hódmezővásárhely 13 11 2­34— 8 24 2. Kecskeméti SC 13 9 3 1 35—11 21 3. Makói FC 13 7 4 2 21—13 18 4. Kalocsa 13 8 1 4 27—11 17 5. Kecskeméti TE 13 8 1 4 23— 7 17 6. Kiskunfélegyháza 13 7 3 3 21—18 17 7.Gyulai FC 13 6 2 5 18—17 14 8. Orosházi MTK 13 5 3 5 19—19 13 9. Colors SE Békés 13 5 3 5 18—23 13 lO.Szegedi VSE 13 3 5 5 18—20 11 11. Mezőkovácsházi TE 13 4 2 7 13—24 10 12. Cegléd 13 4­9 18—23 8 13.Gyomaendrődi FC 13 3 2 8 7—24 8 14. Szegedi Dózsa 13 2 3 8 15—25 7 15. Szőregi Rákóczi 13 2 3 8 13—27 7 ló.Törökszentmiklós 13­3 10 2—30 3 A Totó 45. heti eredményei 1. Baja—Dorogi Bányász ........................................0—0 x 2 . Paks—Nagykanizsa................................................0—2 2 3. Szarvasi Vasas—Kábái Egyetértés_________2—1 I 4 . Kazincbarcika—Diósgyőri FC_____________1—1 x 5 . Jena—Essen.................1.........................................2—0 1 6 .1860 München—Mannheim .....___________3—1 1 7 . TB Berlin—Meppen.............................................1—1 x 8. Napoli—Lazio.........................................................1—2 2 9.Internazionale—AC Milan________________1—2 2 10. AS Roma—Foggia..................................................0—0 x 1 1. Sampdoria—Cagliari____..........____________1—2 2 1 2. Torino—Keggiana................................................2—0 1 1 3. Udinese—Genoa__________________.......-----0—4 2 + 1. mérkőzés: 14.VácFC-Samsung—EMDSZ Soproni LC 7—0 1 A megyei bajnokság állása 1. Medgyesegyháza 13 7 4 2 34—15 18 2. Mezőberényi FC 13 7 4 2 25—16 18 3. Békéscsabai MÁV 14 7 3 4 26—19 17 4. Battonya 13 4 8 1 22—15 16 5.Tótkomlósi TC 13 6 4 3 19—13 16 6. Elek-Dualflex 13 5 6 2 13—11 16 7. Kamut-Mycota 13 6 2 5 21—18 14 8. F üzesgyarmat 14 5 4 5 23—22 14 9. Gyomaendrődi Barátság 13 5 3 5 20—18 13 lO.GyulaváriSE 13 4 5 4 18—16 13 11.Békéscsabai Jamina 13 3 6 4 18—14 12 12.Nagyszénási SK 13 4 3 6 17—26 11 13. Békésszentandrás 13 3 3 7 14—22 9 14. Gádoros SE 13 3 2 8 11—25 8 15. Szeghalom SC 13 2 4 7 16—31 8 16. Mezőhegyesi SE 13 2 3 8 8—24 7