Békés Megyei Hírlap, 1993. november (48. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-22 / 272. szám

1993. november 22., hétró' © ^feRÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Csak a Colors győzött Az NB III Alföld csoportjában hazai pályán ért el 2—2-es döntetlent a helyzeteit sorra elhibázó Gyomaendró'di FC a ceglédi katonacsapat ellen. A Colors SE gárdája 0—2-ról fordított és megérdemelten nyert a sereghajtó Törökszent- miklós otthonában. Az orosháziak 1—0-ás vereséget szen­vedtek a Szegedi VSE otthonában. Súlyos, 5—0-ás vereséggel hagyta el a kiskunfélegyházi pályát a mezőkovácsházi együt­tes. A szőregi pálya betiltása miatt Mezőhegyesen játszott a Gyulai FC. A találkozót a szőregiek nyerték 1 —0-ra. A pálya használhatatlansága miatt elmaradt a két kecskeméti csapat rangadója. NB III Alföld cs. Gyomaendrődi FC— Ceglédi Honvéd 2-2 (0-1) Gyomaendrőd, 150 néző. V.: Kérdő. Gyomaendró'd: Szakács — Plástyik, Gonda, Balázs, Udvari (Pataki) — So­mogyi, Szabó, Kéki, Tóth — Molnár, Gubucz. Edző: Plástyik János. Ceg­léd: Vidász — Szaniszló, Komlósi, Szabó, Schmidek — Szintai, Karászi, Molnár, Szilveszter — Korpácsi, Né­meth. Edző: Rákos János. 35. perc: Szilveszter labdájával Né­meth a kaputól 20 méterre kilépett a védők közül, és a kifutó Szakács mel­lett a kapu közepébe lőtt, 0—1. 52. perc: Szabadrúgáshoz jutott á hazai csapat a ceglédi kaputól 20 mé­terre. Molnár állt a labda mögé, és lövése a kapu bal oldalába vágódott, 1—1. 65. perc: Szintai az alapvonalig cse­lezte magát a gyomai térfél jobb olda­lán. Beadása egyedül találta az 5-ösön Némethet, aki a kapu közepébe fejelt, 1—2. 80. perc: Ismét Molnár végzett el egy szabadrúgást a ceglédi kaputól 25 méterre. Lövése ezúttal a jobb felső sarokban kötött ki, látványos gól volt, 2—2. A havas, jeges pálya jobban kedve­zett a fiatalabb, mozgékonyabb kato­nacsapatnak, és ez az első félidőben meg is látszott a játékukon. A második félidőben óriási iramot diktált a hazai csapat, és ha a helyzeteinek csak a felét értékesíti, akkor is gólokkal nyerhetett volna. Jó mérkőzésen kitűnő játékve­zetést láthatott a publikum. Kiállítva: Korpácsi a játékvezető megsértéséért. Jó: Gonda, Kéki, Molnár, Gubucz, ill. Szaniszló, Schmidek, Szintai, Szil­veszter. (V. I.) Ifjúságiak: Gyomaendrődi FC— Cegléd 0—0. T örökszentmiklós— Colors SE Békés 2-3 (2-2) Törökszentmiklós, 150 néző. V.: Hor­váth. Törökszentmiklós: Németh — Sipos, Csontos, Gál, Balogh — Csubra D., Kóródi (Dékány), 1 .ok\ Tatár — Babella, Csatári. Játékos edző: Cson­tos Lajos. Békés: Tüskés — Nagy, Ott- lakán, Kondacs, Lipták M. — Czinanó, Gyura. Burai, Képíró — Lenkefi (Far­kas), Somvári. Edző: Zsíros György. 11. perc: Csatári 12 méterről a hosszú sarokba lőtt, 1—0. 34. perc: Hazai szöglet után Tatár 8 méterről a hálóba fejelt, 2—0. 37. perc: Gyura lépett ki a védők közül, és ügyesen használta ki megin­gásukat, 2—1. 44. perc: Gyura bal oldali szöglete után Gál fején irányt változtatott a lab­da, és saját kapujába került (öngól), 2—2. 61. perc: Czinanó jó ütemben ug­rott ki a 16-os előtt, majd a vetődő Németh fölött a kapuba emelt, 2—3. Inkább jégpályához, mintsem lab­darúgópályához hasonlított a török­szentmiklósijátéktér. Küzdelmes mér­kőzést vívott egymással a két csapat. A törökszentmiklósiakat meglepte a két­gólos vezetés, míg a vendég békésiek jól alkalmazkodtak a talajhoz és bizto­san használták ki adódó helyzeteiket, így győzelmük megérdemelt. Jó: Csa­tári, Tatár, ill. Nagy, Képíró, Gyura, Burai. Ifjúságiak: Törökszentmiklós— Colors SE Békés 2—0. Kiskunfélegyháza— Mezőkovácsházi TE 5—0 (5-0) Kiskunfélegyháza, 500 néző. V.: Ja- kus. Kiskunfélegyháza: Bánó — Kar­sai (Tóth A.), Endre, Bense, Tokaji — Fekete I., Fekete Zs. (Kocsis), Csin- csák — Fórizs, Fütyü, Farkas (Zsigó). Edző: Kurucz István. Mezőkovácshá- za: Tóth I. — Dumitrescu (Szabó), Krecsméri, Radu, Papp — Kiss, Bakai (Mocsári), Török, Dumitriu — Szeke­res, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. 7. perc: Jobb oldali támadás végén Fütyü a hosszú sarokba lőtt, 1—0. 15. perc: Korszerű bal oldali táma­dás végén Tokaji remek labdáját Csin- csák a kapu közepébe rúgta, 2—0. 19. perc: A kapusról kipattanó lab­dát Fekete Zs. a védők fölött a hálóba emelte, 3—0. 28. perc: Fórizs középen kiugrott, és a kapuba lőtt, 4—0. 45. perc: Fórizs egy cselsorozat után jó helyzetbe került, és könnyedén a hálóba gurított, 5—0. A pálya talajához jobban alkalmaz­kodó kiskunfélegyházi csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert a tar­talékos mezőkovácsházi együttes el­len. A második félidőben a hazaiak már csak szórakoztak, több helyzetet kihagytak. Jó: az egész hazai csapat dicsérhető teljesítményéért, ill. Radu, Kolozsi, Papp. Ifjúságiak: Kiskunfélegyházi TK—Mezőkovácsházi TE 4—-1. Szegedi VSE­Orosházi MTK 1-0 (0-0) Szeged, 100 néző. V.: Schneider. Sze­ged: Demeter — Nagy F., dr. Tóth, Gábor, Csányi — Kothencz, Kiss, Pi- kó, Takács J.—Tóth Á., Puskás. Edző: dr. Tóth János. Orosháza: Such — Bócsik, Popol, Sárosi, Kálmán — Bél- teki, Bulimár, Stef, Székely — Farkas, Méri. Edző: Szendrei Béla. 81. perc: Takács J. ívelt szabadrú­gást az orosházi kapu elé, a labdát Tóth A. küldte a kapuba, 1—0. Végig a vasutasok irányították a já­tékot, a vendég orosháziak hősiesen védekeztek. A tartalékos OMTK csak­nem „kihúzta” döntetlennel a mérkő­zést, de a végén egy figyelmetlenség elég volt, hogy gólt kapjanak. Jó: dr. Tóth, Takács J., Tóth Á., ill. Such, Po­pol, Bélteki. Ifjúságiak: Szegedi VSE— Orosházi MTK 2—0. Szőregi Rákóczi— Gyulai FC 1—0 (0-0) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Berger. Szó'reg: Bán — Jankó, Luczás, Cson­ka, Sisák — Ebelhardt, Mahler, Bu- cholcz, Suhai — Váczi B„ Hűvös G. (Bereczki). Edző: Antal Péter. Gyula: Szabó — Resetár, Pápa, Botyánszki, Mező — Kiss, Steigerwald, Tamási, Szilágyi (Zuzac) — Boruzs (Bíró K.), Papp. Edző: Fodor Sándor. 71. perc: Csonka a felezővonalnál partdobásból kapott egy labdát, és a bal szélen beverekedte magát a gyulai 16-oson belülre, 10 méterről lőtt, a Szabó kapusról visszapattanó labdát másodszorra a hálóba továbbította, 1—0. Csúszós, havas pályán a szerényebb képességű szőregi csapat szívós, ke­mény védekező taktikája győzelem­mel párosult. Jó: Luczás, Csonka, Si­sák, Ebelhardt, ill. Kiss, Tamási. (Sza­bó András) Ifjúságiak: Szőregi Rákóczi— Gyulai FC 5—4. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ma­kó—Kalocsa 2—1 (2—0), Hódmező­vásárhely—Szegedi Dózsa 3—1 (2— 0), Kecskeméti TE—Kecskeméti SC elmaradt. Szatmári négyszer büntette a szeghalmiakat A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban a hét végén csonka fordulót játszottak a csapatok. A Gádoros— Mezőhegyes mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. A listavezető Medgyesegyháza a második helyezett Mezőberény otthonába látogatott, az összecsapáson biztos medgyesi siker született. A Tótkomlós kiütéses győzelmet aratott Szeghalmon. Döntetlenre végződött a Békésszentand- rás—Gyomaendrődi Barátság és az Elek-Dualflex—Kamut- Mycota mérkőzés. A Gyulavári biztosan nyert a vendég Nagyszénás ellen, a Jamina—Battonya találkozón nagy csa­tában hazai siker született. nás: Dudás — Takács, Zábrák, Tra- bach, Lakatos (Hegedűs), Nagy, Ba- siu, Horváth, Kvasznovszky, Fekete, Márton. Edző: Szelezsán János. Hóval borított, csúszós talajú pályán magas színvonalú mérkőzésen a hazai csapat gólzáporos győzelme megérdemelt a mezőnyben lelkesen és sportszerűen játszó szénásiak ellen. G.: SÍámfira az 5., a 47., valamint az 52., Répási a 14. percben. Jó: Veres, Számfira, Répási, ill. Dudás, Zábrák, Kvasznovszky. (J.F.) Megyei I. osztály Szeghalom—T ótkomlós 0-5 (0-2) Szeghalom, 100 néző. V.: Guti. Szeg­halom: Vári — Macskin, Lázár (Rácz), Lakatos, Patai, Tóth (Csősz), Baranya, Fúrj, Bondár, Kozák (Kin­cses), Zsombok J. Edző: Zolnai Pál. Tótkomlós: Bordás — Poljak, Hovor- ka, Mitykó, Pásztor L., Pásztor T., Ro­zsos, Papp, Elek, Szatmári, Zádori. Edző: Matajsz Pál. Korrekt játékveze­tés mellett, havas, jeges pályán a ven­dégek magabiztos játékkal ilyen arányban is megérdemelten nyertek. G.: Szatmári 4, Zádori. Jó: Fúrj, Bon­dár, ill. Hovorka, Mitykó, Szatmári, Zádori. Békésszentandrás— Gyomaendrődi Barátság 2—2 (1—1) Békésszentandrás, 50 néző. V.: Brusz- nyiczki. Békésszentandrás: Nagy II. — Nagy I., Bordács, Rohony, Sztan- csik, Bencsik, Demjén, Kovács, Kon­dacs I., Kondacs II. (Medveczki), Szé­kely. Edző: Koltai Lajos. Gyomaend­ró'd: Zana — Nagy L., Karácsony, Gellai, Dinya, Forgács, Bukva, Kocsis, Polányi, Nagy E., Balázs. Edző: Varjú Vincze. A viszonylag elfogadható mi­nőségű pálya ezúttal a hazaiaknak hát­rányosnak bizonyult. Ezen a mérkőzé­sen is az eredmény után kellett menni, végül is a döntetlen igazságos. G.: Szé­kely a 31. és a 90. percben, ill. Balázs a 14., Nagy E. az 50. percben. Jó: Nagy 1., Rohony, Demjén, Székely, ill. Buk­va, Kocsis, Balázs. (Varga László) Békéscsabai Jamina— Battonya 2—1 (1—1) Békéscsaba, 100 néző. V.: Pelyva. Ja­mina: Gazsó — Bánszki, Pusztai, Ig- ricz, Schneider, Fehérvári (Rau), Má­zán, Balogh, Szarvas, Belicza (Pálfi), Mihály. Edző: Moós János. Battonya: Kunos — Fekete, Árvái, Oláh, Molnár, Putnoki (Koma), Árgyelán, Turbucz, Mákos A., Mákos Á., Daróczi. Edző: Juhász Zoltán. A síkos talajú pályán nagy küzdelem alakult ki. Változatos iramú mérkőzésen megérdemelt győ­zelmet aratott a hazai csapat. A labda­rúgásnak inkább a küzdő jellege dom­borodott ki. G.: Mihály a 9., Mázán a 68., ill. Turbucz a 47. percben. Jó: Igricz, Schneider, Balogh, ill. Fekete, Molnár, Turbucz. (Ravasz Pál) Elek-Dualflex—Kamut- Mycota 1—1 (1—0) Elek, 400 néző. V.: Bócsik. Elek: Bo­tás — Sarkadi, Kohut, Pigler, Dávid (Séllei), Uhrin, Elekes, Domokos (Bá­nyai), Gál, Bálint, Trepák. Edző: Ko­vács György. Kamut: Pribojszki — Tóth (Szűcs), Kukely, Tárnok, Pittner, Bognár, Antmann, Bora (Szakái), Bo­tyánszki, Balogh, Gajdács. Edző: Tűr­ések Zoltán. Sáros, mély talajú pályán küzdelmes, jó iramú mérkőzésen igaz­ságos döntetlen született. G.: Trepák a 23., ill. Botyánszki a 60. percben. Jó: Botás, Sarkadi, Pigler, Gál, ill. Pri­bojszki (a mezőny legjobbja), Tárnok, Antmann, Gajdács. (Hotya Mihály) Gyulavári—Nagyszénási SK 4-0(2—0) Gyulavári, 200 néző. V.: Varga. Gyu­lavári: Veres — Szabó, Fábián, Kiss, Szénási, Gortka, Répási, Tapasztó (Jó­nás), Cziczeri, Boros, Számfira (Ba­logh). Edző: Csorba János. Nagyszé­Mezőberényi FC— Medgyesegyháza 0—5 (0—2) Mezőberény, 200 néző. V.: Klembucz. Mezőberény: Kohut Z. —Sajben, Hankó, Pecze, Rácz (Maléth), Gézárt, Hegedűs, Darócz, Szász (Kohut J.), Sziráczki, Boldizsár. Edző: Borgula János. Medgyesegyháza: Relu — Kuzma, Kiss, Zsurzsucz (Juhász T.), Holecz, Kovács, Sipos, Zámbori (Schmidt), Mocsári, Vágási, Juhász J. Edző: Kovács Zoltán. A havas, csú­szós pályához a vendegek jobban tud­tak alkalmazkodni. A hazaiaknak ezen a délutánon semmi sem sikerült. A végeredmény túlzott. A 85. percben Relu büntetőt hibázott. G.: Sipos a 8., Kovács a 14., Kiss a 66., Holecz a 71., Schmidt a 86. percben. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. Relu, Mocsári, Vágási. (Kiss István) A Gádoros—Mezőgyesi SE mér­kőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. Már korábban leját­szották a Békéscsabai MÁV— Füzesgyarmat találkozót, amelynek eredménye 3—0 volt. IFJÚSÁGIAK: Szeghalom— Tótkomlós 1—4, Békésszentandrás— Gyomaendrődi Barátság 0—2, Békés­csabai Előre Jamina—Battonya 7—1, Elek-Dualflex—Kamu t-My cota 11—0, Gyulavári—Nagyszénás 3—1. Mezőberényi FC—Medgyesegyháza 3—2. A megyei bajnokság állása 1. Medgyesegyháza 14 8 4 2 39—15 20 2. Tótkomlóst TC 14 7 4 3 24—13 18 3. Mezőberényi FC 14 7 4 3 25—21 18 4. Elek-Dualflex 15 5 8 2 15—13 18 5. Battonya 15 4 9 2 24—18 17 6. Békéscsabai MÁV 15 7 3 5 27—23 17 7.Gyomaendrődi Barátság 15 6 4 5 26—21 16 8. Gyulavári SE 14 5 5 4 22—16 15 9. Kamut-Mycota 14 6 3 5 22—19 15 10. Békéscsabai Jamina 14 4 6 4 20—15 14 11. Füzesgyarmat 14 5 4 5 23—22 14 12. Nagyszénási SK 14 4 3 7 17—30 11 13. Békésszentandrás 14 3 4 7 16—24 10 14,Gádorosi SE 13 3 2 8 11—25 8 15,Szeghalmi SC 14 2 4 8 16—36 8 16. Mezőhegy esi SE 13 2 3 8 8—24 7 Az Alföld csoport állása 1. Hódmezővásárhely 14 12 2­37— 9 26 2. Kecskeméti SC 13 9 3 1 35—11 21 3. Makói FC 14 8 4 2 23—14 20 4. Kiskunfélegyháza 14 8 3 3 26—18 19 5. Kecskeméti TE 13 8 1 4 23— 7 17 6. Kalocsa 14 8 1 5 28—13 17 7. Colors SE Békés 14 6 3 5 21—25 15 8,GyulaiFC 14 6 2 6 18—18 14 9. Orosházi MTK 14 5 3 6 19—20 13 Szegedi VSE 14 4 5 5 19—20 13 11. Mezőkovácsházi TE 14 4 2 8 13—29 10 12. Cegléd 14 4 1 9 20—25 9 13. Szőregi Rákóczi 14 3 3 8 14—27 9 14.Gyomaendrődi FC 14 3 3 8 9—26 9 15.Szegedi Dózsa 14 2 3 9 16—28 7 16. Törökszentmiklós 14­3 11 4—39 3 A Totó 47. heti eredményei 1. Budafok—Erzsébeti SMTK .............................0—0 x 2 . III. kér. TVE—Diósgyőri FC........................... 1 —2 2 3.St. Pauli—Hertha BSC........................................ 1—0 1 4. A tálán ta—Parma.................................................0—2 2 5 . Foggia—Sampdoria............................................ 1—2 2 6 . Genoa—Internazionale..................................... 1—0 I 7 . Juventus—Cagliari............................................. 1—1 x 8 . Lazio—Torino....................................................... 1—2 2 9. Lecce—AS Roma..................................................0—2 2 1 0. Piacenza—Udinese...............................................0—0 x 11. Reggiana—Cremonese......................................2—0 1 1 2. Pisa—Ancona ...................................................1—1 x 1 3. Padova—Brescia..................................................2—1 1 + 1. mérkőzés: 14. Mainz—Rostock...................................................3—1 1 K üzdeniakarásból jeles Az elmúlt hét végén rendezték meg Kecs­keméten a gyermek és ifjúsági uszonyos és búvá­rúszók országos bajnokságát. A 14—15 éves, illetve a 11 évnél fiatalabbak versenyére 11 csapat 110 versenyzője ér­kezett. Az Orosházi Búvárk­lub is csak a legjobb verseny­zőit nevezte (18 sportolót). A csapat szereplését sok balsze­rencse kísérte, ennek ellenére újabb két éremmel gyarapo­dott gyűjteményük. Pesics Zoltán edző így összegezte a hétvégi verseny tapasztalata­it: — Szombaton a tisztítatlan utak miatt lekéstük a bemele­gítést, ami rányomta bélyegét a délelőtti eredményekre. A vasárnapi versenyre el sem utaztunk, így elképzelhető, hogy két éremmel szegényeb­bek lettünk. Viszont nem koc­káztattuk a baleset igen reális esélyét. Az eredmények az alábbiak szerint alakultak: a gyermek leány 4x100 méteres váltó (Kiss Ágnes, Pesics Zsuzsa, Sóki Ágnes, Sticker Nóra) bronzérmes lett. A lányok rendkívül figyelmes, fegyel­mezett munkájukkal tűntek ki a mezőnyből és ennek meg is lett az eredménye. Az egyéni számokban egyébként Busa Ágnes szerepelt a legjobban. A gyermek fiú 4x100 méte­res váltó szintén bronzérmet szerzett. A Baranyi Koppány, Makai Attila, Rajki László, Tarr András összetételű váltó küzdeniakarásból jelesre vizsgázott. A váltó hajráem­bere, Rajki Laci az utolsó mé­tereken előzte meg a hazai pá­lya előnyét élvező Kecskemé­ti Vízmű csapatát. Az ifjúságiak közül Sóki „ Krisztina és Róza Nándor sze­repeltek a legjobban. A fiúk mezőnyében két váltót indí­tottak. A Horváth Szabolcs, Kovács Gábor, Róza Nándor, Szabó István összetételű váltó .4. lett és közvetlenül utána úszott be az 5. helyezett „B” váltó is a négy serdülő taggal (Balázs János, Héjjá Imre, Kovács Viktor, Tóth Nándor). Cs. I. Tóth Hajnalka fölényes győzelme Budapesten rendezték meg a hét végén a juni­or női párbajtőr válo­gatót a BSE termében. A viadalon nyolcvanheten lép­tek pástra, köztük Tóth Hajnal­ka, a Békéscsabai Előre Vívó Egyesület versenyzője. A csa­bai vívónő végig kitűnően sze­repelt, esélyeshez méltóan ve­retlenül nyerte a válogatót. A legjobb 16 között a tapolcai Barkát győzte le 15:8-ra, majd nagy vetélytársa, a Fless ver­senyzője, Szidiropulosz Niké következett. Galli Zsolt tanítvá­nya a junior válogatott fővárosi vívónőt is 15:8-ra verte. A leg­jobb négy között a BSE, 15 éves tehetséges fiatalja, Takács Emese következett, akit 15:3-ra győzött le Tóth. A döntőben a tapolcai Heilig Bernadett kö­vetkezett, ellene a vívóidő lejár­takor ll:7-re vezetett, így az eredményt felkerekítették, 15:11-re nyert a békéscsabai hölgy, aki ezzel megnyerte a válogatót. December elején a franciaor­szági Dijonban nagyszabású női junior párbajtőr Világ Kupa versenyt rendeznek. A viadalon a minél jobb vk-helyezés eléré­se miatt szeretne elindulni Tóth Hajnalka is, ám az egyesület nehéz anyagi helyzete ezt nem teszi lehetővé. Ezért várja a klub szponzorok jelentkezését a ví­vóegyesület telefonszámán, (66)323-634. V.L. Surman a junior válogatottban ^ _ Szántó Imre, a magyar felnőtt- és junior válogatott jp* szövetségi kapitánya meghívta a keretbe Szabó ■> Sándort, a Colors SE Békés ökölvívó szakosztá­lyának edzőjét, valamint Surman Zoltán junior országos bajnoki bronzérmes öklözó't. A keret hétfőtől edzőtáborozáson vesz részt, majd csütörtökön Pozsony­ban lép szorítóba egy nemzetközi versenyen. A békési ökölvívó-szakember és tanítványa első alkalommal debütál címeres mezben.