Békés Megyei Hírlap, 1993. november (48. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-15 / 266. szám

1993. november 15.. hétfő 0 Egy nagyon fontos győzelem Békéscsabai Fcíiskola DSE—Debreceni Biogal 3:0 (2, 13, 2) NB 11-es női röplabdamérkőzés, Békéscsaba. V.: Csikós, Maczák. Békéscsa­ba: Bajkó E., Kolarovszki, Mező, Kazár, Búzássy, Bajkó J. Cs.: Somogyvári. Edző: Kormos Mihály. Rangadóra került sor a hét vé­gén, ugyanis az NB II tavalyi bajnokát fogadták a főiskolá­sok. Annak ellenére, hogy a vendégek csak két pontot sze­reztek az első játékrészben, a főiskolások játéka is kezdetben döcögött, ám ezt követően bele­lendültek és pillanatok alatt megszerezték a vezetést. A folytatásban a csabaiak úgy ját­szottak, ahogy az első szett vé­gét abbahagyták. Tízpontos előnyre tettek szert, ekkor azon­ban magára talált kábultságából a vendégcsapat és egy pontra megközelítették a csabaiakat A hazaiak összpontosítottak és hozták a második játszmát is. Az utolsó felvonásban ismét együtt voltak a főiskolások, tet­szés szerint érték el pontjaikat és 41 perc alatt befejezték a mérkőzést. A házigazdák min­den tekintetben felülmúlták a tartalékos ellenfelet. E hét végén, november 20-án 11 órakor kerül sor az NB II Keleti csoportjának rangadójá­ra: a Békéscsabai FDSE a főis­kola sportcsarnokában fogadja a Nyíregyházi Sportulát, azaz az első és második helyezett méri össze tudását. Ifjúságiak: Békéscsabai FDSE—Debreceni Biogál 3:0. Kazárék (sötét 10) remekül játszottak a tavalyi bajnok ellen, s megérdemelten győztrek 41 perc alatt FOTó: kovács Erzsébet Védekezés nélkül nem megy Nagykanizsa—Csaba Előre KC 36—27 (19—13) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Nagykanizsa,400 néző. V.: Ambrus, Hűm­mel. Nagykanizsa: Kállóczy — Kurusta 1, KUZMICSOV 4, KRICHEN- BAUM 13 (2), Becskei 2, Brenner 4, BJELOV 6. Cs.: MÉSZÁROS (kapus), RADOVICS 4, Rodek 2, Ojtó. Edző: Nyikolaj Kovesnyikov. Békéscsaba: Tyetyák — BALOGH 5 (3), Moldován, Pribék 1, Fekete 3, MOHÁCSI 11 (3), Pocsai S. Cs.: Dvurecsenszkij, Dögé 2. Edző: Szabó Károly. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 7/6. Csak viszontagságos utazás után érkezett meg a békéscsabai együttes a zalai városba. Szom­baton reggel fél 8-kor indultak útra Mohácsiék, Kecskemét után már hóekék biztosították a főútvonalakon a továbbjutást, majd Enying határában árokba borult gépkocsikkal találkoz­tak. Végül 17.15 órakor érkez­tek meg Nagykanizsára és mind­össze negyedórás bemelegítés után kezdődött az eredetileg 17 órára kiírt találkozó. A hazaiak kezdtek jobban, de a lila-fehérek tartották a lépést a kanizsaiakkal. A házigazdáknál Krichenbaum és az idegenlégi­ós Bjelov talált rendre Tyetyák hálójába, míg a mások oldalon Mohácsi, Balogh és Pocsai je­leskedett. A 23. percben 12-— 12-őt mutatott az eredményjel­ző. A félidő hajrájában elhúztak a házigazdák, a gyengén véde­kező csabaiak mellett hét alka­lommal vették be a lila-fehérek kapuját, a másik oldalon mind­össze egy találatot jegyez­hettünk fel. Szünet után a 33. percben a csabaiak kapitánya, Balogh lábsérülést szenvedett, ám a ta­lálkozó végéig a pályán maradt, bár a felugrásoknál a védeke­zésben hátráltatta a sérülés a volt válogatott játékost. A 38. percben 22—18-ra zárkóztak fel a békéscsabaiak, de ettől kezdve elhúzott a kanizsai együttes és biztosan nyerte a találkozót. Vasárnap délután telefonon beszéltünk Szabó Károllyal, a békéscsabaiak mesterével, aki a következőt mondta a szombat esti összecsapásról: — Sajnos nem a legjobb előjelekkel utaz­tunk Kanizsára, hiszen Mure- sán családi okok miatt hazauta­zott Romániába, míg Arató nem jelent meg az indulásnál, így mindössze 10 játékossal keltünk útra. A fárasztó utazás miatt az első játékrész hajrájá­ban mutatkozott meg leginkább a játékosoknál a bemelegítés hi­ánya, ekkor húztak el a hazaiak. Fordulás után Balogh korai sérülése megzavarta a csapatot. Sajnos azóta már meg is műtötte vasárnap dr. Dányi József a bal­kezes játékos térdét, így várha­tóan csak januárban állhat a csa­pat rendelkezésére. Az együt­tesből Mohácsi gólerőssége, Balogh és Pocsai igyekezete di­csérhető. Sajnos elfogytak az embereim, a két katona, Boldog és Arató nem tud résztvenni az edzésmunkában, így pedig na­gyon nehéz lesz a hátralévő for­dulókban. Most 10 nap pihenő lesz az Ózd elleni idegenbeli összecsapásig, remélem, addig fel tudom rázni az együttest. SPOBT 1—' Minden meccs elmaradt Az NB III Alföld csoportjában a labdarúgó-mérkőzések elmaradtak. Tóth Márton, az Alföld csoport főtitkára el­mondta, hogy a Kalocsa—Szegedi VSE, Orosházi MTK— Kecskeméti TE, Colors SE-Békés—Kiskunfélegyháza mér­kőzésekkel kapcsolatban a résztvevő együttesekkel meg­egyeztek, hogy a találkozók a pályák használhatatlansága miatt elmaradnak. így a vendégegyüttesek el sem utaztak az összecsapások színhelyére. A találkozókat egy későbbi idő­pontban rendezik. NB III Alföld cs. Mezőkovácsházi TE— Gyomaendrődi FC elmaradt A Kalocsáról érkezett játékvezető a mérkőzés előtt kiment a pályára, „megkísérelt áttekinteni” a túloldalra — kevés sikerrel, ugyanis éppen a szombati mérkőzés kiírt kezdési idejé­re sűrűsödött be a hóesés. Mint a játék­vezető mondta: talán még engedélyt is adott volna a játék megkezdésére, de nemcsak az eredmény lett volna irreá­lis, hanem a játékosok testi épsége is veszélybe kerülhetett volna. Nem be­szélve arról: hiába húzzák ki a hóba a vonalakat, azok a sűrű égi áldás követ­keztében hamar eltűntek volna. így az NB III megyei rangadóját egy későbbi időpontban kell lejátszani. Ifjúságiak: elmaradt. Colors SE-Békés— Kiskunfélegyháza elmaradt A kedvezőtlen időjárás miatt már szombaton megállapodtak a verseny- bizottsággal egyetértésben a két klub képviselői, hogy a mérkőzést később bonyolítják le. Oroszházi MTK— Kecskeméti TE elmaradt Tudósítónk, Selmeczi László azt jelen­tette vasárnap délután, hogy ő megje­lent az orosházi pályán, ahol semmijei nem mutatta azt, hogy itt mérkőzés lesz, a-pályát 25 cm-es hó borította. Mint megtudta: a két együttes a Békés Megyei Labdarúgó Szövetséggel egyetértésben abban állapodott meg, hogy később játsszák le a 14. forduló­ból elmaradt összecsapást. Gyulai FC—Makó elmaradt Tudósítónk, Jenei Kálmán jelentése szerint a mérkőzés levezetésére kije­lölt kiskunfélegyházi Horváth játékve­zető vasárnap reggel többször is tele­fonon bejelentkezett Gyulára, s rákér­dezett, mi újság a pályával. A helyiek megerősítették: legjobb hozzáértésük szerint alkalmas a játékra, igyekeztek a hótól megtisztítani a gyepet, de a játék­vezető dolga mindezt megítélni. Hor­váth a kezdetben — telefonon ke­resztül — próbálta lebeszélni a gyulai­akat a játékról, de mivel a helyi vezetők hajthatatlannak bizonyultak, s úgy ítélték, jobb ha személyesen is meg­győződik erről a bíró, Horváth közölte, máris indul. Alig egy órával később — most már a gyulaiak — újra keresték a kapcsolatot, ám a játékvezető felesége közölte, hogy Horváth úr útra kelt Gyulára. A mérkőzés kezdetére azon­ban csak a makóiak és mintegy kétszáz szurkoló érkezett a pályára. Az ifjúsá­giak — szükségjátékvezető beállítása mellett — lejátszották a 90 percet, 6—0-ra nyertek a házigazdák. A felnőtt meccs azonban elmaradt, mert Hor­váth játékvezető 14.45 órára, vagyis a mérkőzésidő végére sem érkezett meg. Ifjúságiak: Gyulai FC—Makó 6—0. A Szegedi Dózsa—Törökszentmik- lós, a Kecskeméti SC—Hódmezővá­sárhely, a Kalocsa—Szegedi VSE, a Cegléd—Szôrçg mérkőzések is elma­radtak. Következik A labdarúgó NB III15. for­dulójában következik. No­vember 20., szombat: Sze­gedi VSE—Orosházi MTK, Gyomaendrődi FC—Cegléd. November 21., vasárnap: Kiskunfél­egyháza—Mezőkovács­házi TE, Szőreg—Gyulai FC, Makó—Kalocsa, Kecskeméti TE—Kecske­méti SC, Hódmezővásár­hely—Szegedi Dózsa, Tö- rökszentmiklós—Colors SE Békés, valamennyi 13 óra. A megyei bajnokság 15. fordulójában. November 20., szombat: Békésszcnt- andrás—Gyomaendrődi Barátság, Szeghalom SC— Tótkomlós. November 21., vasárnap: Gádoros—Me- zőhegvesi SE, Mezőberé- nyi FC—Medgyesegyháza, Békéscsabai Jamina— Battonya, Elek-Dulaflex— Kamut-Mycota, Gyulavá­ri—Nagy szénás SK, vala­mennyi 13 óra. Medgyesegyháza— Békéscsabai Jamina elmaradt Mezőhegyesi SE—Gyulavári SE elmaradt A gyulaváriak elutaztak a mérkőzés színhelyére. A vendéglátók próbál­koztak a játéktér letakarításával, de a leesett nagy hómennyiség miatt ez megoldhatatlan feladatnak bizonyult, így ez a találkozó is elmaradt. Balázs vezérletével többször is meg­oldhatatlan feladat elé állították a MÁV védelmét. G.: Nagy E. a 15.. Balázs a 40., a 85.. Karácsony a 70., ill. Gajdács a 3. percben. Jó: Balázs, Bukva, Nagy E.. Karácsony, Nagy S., ill. a vendég- csapatból senki sem nyújtott átlagon felülit. (Gardi Tamás) Füzesgyarmat— Mezőberényi FC elmaradt Mindkét csapat megjelent a találko­zón, de Bogyó játékvezető alkalmat­lannak találta a játékteret a mérkőzés lejátszására. Kamut-Mycota—Szeghalom elmaradt Hajdú játékvezető a játékteret alkal­matlannak találta, így az összecsapást egy későbbi időpontban rendezik. Nagyszénási SK— Békésszentandrás elmaradt A mérkőzés színhelyén megjelent mindkét csapat, de Klembucz játékve­zető alkalmatlannak találta a pályát a mérkőzés lejátszására. Medgyesegyházáról infoirnálták a Bé­kés Megyei Labdarúgó Szövetséget, hogy a pálya alkalmatlan bajnoki mér­kőzés lejátszására, így a Jamina együt­tese el sem utazott Medgyesre. Tótkomlósi TC—Gádoros SE elmaradt Bizony ilyen kép fogadta szurkolókat országszerte a hét végén, így a mérkőzések többsége el is maradt fotó: lehoczky péter IFJÚSÁGIAK: Battonya—Elek­Dualflex 3—1, Gyomaendrődi Barát­ság—Békéscsabai MÁV 1—1, Füzes­gyarmat—Mezőberényi FC 0—1. Csak két mérkőzést játszottak le A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában az időjárás közbeszólt. A nagy havazás miatt csak két mérkő­zést játszottak le szombaton. A Battonya—Elek-Dualflex összecsapáson pontosztozkodás történt. Az újonc Gyoma- endrőd gárdája egyre jobban magára talál, ezúttal biztosan nyertek a Gyomaendrődre látogató csabai vasutasok ellen. A többi összecsapás elmaradt. Elekes, Bálint (Séllei), Gál, Domokos, Trepák. Edző: Kovács György. A két csapat vezetőinek kérése ellenére a já­tékvezető a 30 cm-es hóval takart já­tékteret alkalmasnak találta a mérkő­zés lejátszására. Az irreális körülmé­nyek miatt igazi hóbirkózás, dicséretes labda- és lábkeresés folyt a hóban, melynek következménye: két hazai já­tékos súlyosan megsérült. A bajnoki labdarúgó-mérkőzést és a játékosok teljesítményét ilyen körülmények kö­zött értékelni nem lehet, de a részvéte­lért mindkét csapat játékosait dicséret illeti. A hazai csapat Fiatal kapusa, He- gyesi Gábor kiemelkedő teljesítményt Megyei I. osztály Battonya—Elek-Dualflex 1—1 (0—0) Battonya. 100 néző. V.: Búzás. Batto­nya: Hegyest — Fekete, Turbucz, Oláh, Molnár, Daróczy, Árgyelán (Putnoki), Szabó (Koma), Mákos A., Mákos Á., Kovács. Edző: Juhász Zol­tán. Elek-Dualflex: Botás — Sarkadi, Kohut, Pigler, Dávid, Uhrin (Bányai), nyújtott. Kiállítva: Kovács a 79. perc­ben a játékvezető megsértéséért. G.: Domokos az 55., ill. Koma a 85. perc­ben. (Lukács István) Gyomaendrődi Barátság- Békéscsabai MÁV 4-1 (2-1) Gyomaendrőd, 100 néző. V.: Tóth. Gyomaendrőd: Nagy S. — Juhász, Karácsony, Nagy L., Dobó, Nagy E., Bukva, Forgács, Gellai (Dinya), Polá- nyi, Balázs. Edző: Varjú Vince. MÁV: Márta — Fábián (Szpisják), Bányik, Prekop, Rétlaki, Kohanyecz, Galovicz, Deák (Palyik), Lonovics, Gajdács, Sze­keres. Edző: Braun Attila. A vendégek ráijesztettek a házigazdákra, mert a 3. percben megszerezték a vezetést. De a folytatásban az utolsó hazai mérkőzé­sen, havas pályán, jó játékkal rukkolt ki a gyomaendrődi gárda, ilyen arányú győzelmük is megérdemelt. A szokat­lan körülményekhez, a mély talajhoz a vendéglátók jobban alkalmazkodtak és A Totó 46. heti eredményei 1. Meppen—Mainz.....................................................1—1 x 2. Mannheim—Bochum ............................................1—0 1 3. Ancona—Andria--------------------------................. 0—0 x 4. Acireale—Cosenza___......................._________0—0 x 5. Bari—Brescia...................._______.............. 4—0 1 6. Lucchese—Padova............__________—............. 2—2 x 7. Modena—Fiorentina...........................—..............0—I 2 8 . Pescara—Ascoli------------...—..............-----------1—0 1 9. Vicenza—Pisa.........................................................2—2 x 10. Eger—III. ker. f VE...............................................1—1 x 1 1. Kábái Egyetértés—Hajdúnánás...........................törölve a megállapított eredmény ....----------------.........— 1 1 2. Nagykanizsa—Budafok____............._________törölve a megállapított eredmény_____________.......... x 1 3. Dunaferr—Dorogi Bányász ................................törölve a megállapított eredmény----------------......—...... x +1 . mérkőzés: 14. MTK—Siófoki Bányász____________________törölve a megállapított eredmény----------------------------- 2 A megyei bajnokság állása 1. Medgyesegyháza 13 7 4 2 34—15 18 2.Mezőberényi FC 13 7 4 2 25—16 17 3. Battonya 14 4 9 1 23—16 17 4. Békéscsabai MÁV 15 7 3 5 27—23 17 5.Elek-Dualfelx 14 5 7 2 14—12 17 6. Tótkomlósi TC 13 6 4 3 19—13 16 7. Gyomaendrődi Barátság 14 6 3 5 24—19 15 8. Kamut-Mycota 13 6 2 5 21—18 14 9. Füzesgyarmat 14 5 4 5 23—22 14 10. Gyula vári SE 13 4 5 4 18—16 13 11. Békéscsabai Jamina 13 3 6 4 18—14 12 12.Nagyszénási SK 13 4 3 6 17—26 11 13. Békésszentandrás 13 3 3 7 14—22 9 14. Gádoros SE 13 3 2 8 11—25 8 15.SzeghalmiSC 13 2 4 7 16—31 8 16. Mezőhegyesi SE 13 2 3 8 8—24 7