Békés Megyei Hírlap, 1993. november (48. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-03 / 256. szám

© 1993. november 3., szerda SPORT Magabiztos továbbjutás Labdajáték-eredmények rt 7 ' j n'i ' 1 • r-i" o a /n i \ if %J Szekszárd—Békéscsabai Előre FC 0—4 (0—1) Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés a legjobb 16 közé jutásért, Szekszárd, 300 néző. V.: Vavika. Szekszárd: Mausz — Novák, Varga, Pálfi — Szabó T., Pető, Temesvári, Kovács, Mészáros (Rupa, a 69.) — Pilisi, Galambos (Kál­mán, a szünetben). Edző: Laki Zoltán. Békéscsaba: Udvarácz — Nagy L., Fabulva, Zahorán — Fodor, Szarvas, Vancea ( Váczi, a szünetben), Árgvelán, Kasik (Mracskó, az 55. ) — Gricajuk, Kulcsár. Edző: Pásztor József. A 4. percben gyors yit békéscsabai támadás \0 végén Szarvas átadá­sát Kulcsár hat mé­terről perdítette a hosszú sa­rokba, 1—0. A10. percben csabai lábakon vándorolt a labda, Argyelán ab­szolút ziccerben az ötösről a bal sarok mellé bombázott. A 25. percben Kulcsár elől Mausz a 11 -es pontnál merész előreve- tődéssel hárított. A 30. percben szekszárdi szabadrúgás után gyors csabai kontra követke­zett, a felfutó Nagy L. az oldal­hálóba lőtt. A másik oldalon Mészáros 20 méteres lövése arasznyira suhant el a léc fölött. A 38. percben Pálfi lapos lövé­sét védte Udvarácz. A 43. perc­ben Argyelán 6 méterről, senki­től sem zavartatva, csúnyán ka­pu mellé bombázott. Fordulás után az 53. perc­ben Argyelán kapott jó lab­dát, 12 méterről, kapásból a bal sarokba lőtte, 2—4). A 60. percben Kulcsár a kapu torkában egy látványos csellel visszahúzta a labdát, majd elegánsan a jobb sarok­ba emelt, 3—0. A 74. percben egy támadást Mracskó közeli lövése fejezte be, a labda elcsúszott a jobb kapufa tövénél. A 80. percben a védőkről leperdült labdát Argyelán 15 méterről a jobb alsó sarokba vágta, 4—0. f y I Glembóczki mellé jÉ Moldován is feliratko- I zott a sérültek listájá­ra, így három kapussal és mindössze 8 mezőnyjátékos­sal állt ki a Békéscsaba. Persze ez sem lehet mentség a tegnap esti produkcióra: hal­vány teljesítményt nyújtott a csapat összességében, talán Fe­kete az első és Balogh a második félidőben volt ez alól a kivétel, de ez is kevés volt az üdvösség­hez, hiszen a játékot hatvan per­cig játsszák. Ugyanis történt, hogy békés találkozónak ígér­kezett — hazai győzelemmel kecsegtetően — a keddi össze­csapás, s meglepetés lett belőle. De aki látta a mérkőzést, az joggal adná oda utólag is a két pontot a Nyíregyházának, főleg lelkesedésükért, akarásukért. Pedig a finisben 19—21-nél a játékvezetők mindent elkövet­tek a csabai siker érdekében: csak úgy repkedtek a szabolcsi­ak kifelé a „büntetőpadra” az utolsó három percben. Leg­alábbis ekkor háromszor is két­perces büntetést kaptak a ven­dégek. Ki is egyenlített 12 má­sodperccel a lefújás előtt Ba­logh két góljával a Békéscsaba, de az egykori válogatott szélső góljai is kevésnek bizonyultak: az ekkor négy mezőnyjátékos­sal küzdő nyírségiek éppen mel- lőlle indították a remekül játszó Uzerjovicsot, aki 2 (!) másod­perccel a meccs vége előtt szin- te—f) szögből betalált Tyetyák mellett a jobb szélről — s ezzel valóságos hőssé vált a szerb lé­giós beállós. (jávor) Az élen a helyzet változatlan É Gyulán a 10. forduló küzdelmeivel folytatódott az országos sakkbajnokság. A férfiaknál sok volt a döntetlen, csak a Varga—-Csőm parti fejeződött be előbbi győzelmével. Lap­zártakor tart a Kállai—Grószpéter játszma. A nőknél a vilá­gos színnel játszók elsöprő fölényét hozta a keddi forduló. Lapzártakor tart a Grábics—Mádl és a Lochte—Horváth parti. Szerdán a függő­játszmákat bonyolítják le. A városháza dísztermében szerdán 14 órakor tartják a XIII. Erkel Ferenc-emlékverseny ünnepélyes megnyitóját. Az ünnepségen Portisch Lajos nemzetközi nagymester Erkel-dalokat énekel. Eredmények. Férfiak. 10. forduló: Varga—Csőm 1:0. Döntetlen: Horváth— Faragó, Tolnai—Almási, Sax—Adorján, Petrán—Lékó. Az élcsoport állása: Adorján 7. Almási 6. Tolnai, Sax 5,5, Grószpéter 5(1), Lékó, Faragó 5. Nők. 10. forduló: Porubszky—Lendvai 1:0, Lakos—Csőke 1:0, Velvártné— Rajcsányi 1:0. Döntetlen: Pintcrné—Verőczi. Az élcsoport állása: Mádl 7(1), Verpczi 6,5, Velvártné 6, Grábics 5,5 (2). PetrÓ JÓZSEF A másik oldalon Kálmán lö­vését tolta szögletre Udvarácz. A gyors békéscsabai gól ar­ra engedett következtetni, hogy az NB I-ben nagyszerűen menetelő viharsarki gárda ha­mar döntésre kívánja vinni to­vábbjutását a Magyar Kupá­ban. A jó folytatás azonban elmaradt, a kényszerű okok­ból négy ifjúsági játékost sze­repeltető hazai gárda lelkese­déssel és sok futással ellensú­lyozta ellenfele nagy obb tudá­sát. Többet kezdeményezett ugyan a Békéscsaba, két zic­cert is kihagyott, ám az igazán meggyőző játékkal az első fél­időben adós maradt. Szünet­ben Pásztor edző „felrázta” szendergéséből csapatát, így a fordulás után nagyobb sebes­ségre kapcsoltak Argyelánék. Ez negyedóra elteltével újabb két gólt eredményezett, s ilyen előnye birtokában már szem­re is tetszetős játékot nyújtott a csabai együttes. Összességé­ben az NB I-es vendégeknek nem okozott gondot a megfia­talított, átszervezett hazai csa­pat legyőzése. Jó: Argyelán, Kulcsár, Vác­zi, ill. Mausz, Varga. Nyilatkozatok. Pásztor Jó­zsef: — Sportszerű mérkőzés volt, amelyhez jó ellenfél volt a Szekszárd. Laki Zoltán: — Az eredmény hűen kifejezi a két csapat közötti tudáskülönbsé­get. Fekete László Uzerjovics két másodperccel a vége előtt büntetett Csaba Előre KC—Nyíregyházi KC 21—22 (11—10) NB I-esférfi kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba,400néző. V.: Bednár, Káinok. Békéscsaba: Muresán — Balogh 7 (2), Fekete 6, Pribék, Dvurecsenszkij, Mohácsi 3 (1), Pocsai 4. Cs.: Tyetyák (kapus), Dögé 1, Arató. Nyíregyháza: Boczák — Tóvizi 2, Tóth 1, JANKOVICS 4, UZERJOVICS 8, Prolics 6 (3), Kun. Cs.: Szabó (kapus). Medve 1, Varga. Edző: Szőke István. Kiállítások: 8, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3. Gyakori emberhátrányban Békéscsabai Thermál VSK—Szolnoki Old Boys 7—8 (2—2, 1—2, 3—4, 1—0). OB II-es vízilabda­mérkőzés, Békéscsaba. V.: Móni. Bé­késcsaba: Máté — SZILVÁSSY 4, Balázs, DR. SZLÁVIK 2, Zahorán, Jámbor, Lukácsi 1, Csicsely, Gyebnár, Blahut. Edző: Ricza Lajos. Meglepték a házigazdákat a szolnokiak, amely csapatban nem egy olyan játékos is helyet kapott, aki nemrég még az OB I- ben volt meghatározó. Persze a vere­ségbe a játékvezető ténykedése is köz­rejátszott, aki már az első két negyed­ben hétszer hozta hátrányba — kiállí­tással — a Békéscsabát, míg a szolno­kiak közül senki sem került „partra” ez időszak alatt, noha követtek el ők is súlyos szabálytalanságot. Ezúttal — a kisebb hibák és kimaradt ziccerek elle­nére — kimondottan jól játszott a hazai gárda, ám nagyon hiányzott a véde­lemből Román, aki a múlt heti mérkő­zésen szenvedett súlyos sérülést, egy hátrafejelésnél leszakadt a szemretiná­ja — kétséges, hogy játszhat-e a továb­biakban: A csapat egy-két elkerülhető gólt is kapott, ami ugyancsak meghatá­rozta a két pont sorsát. Seres százszázalékos! Csanádi Árpád KSI— Colors SE Békés 4:14. c—pŸÏ NB I B-s férfi asztalitenisz- AI mérkőzés, Budapest. A pá­rosok csatájával kezdődött mérkőzé­sen a két csapat megosztozott a ponto­kon. Az egyéni számokban a „Bo- tyánszki-iskola” volt tanítványai ját­szották a főszerepet a Központi Sport­iskola növendékeivel szemben. Igaz, hogy ifj. Balogh első egyéni mérkőzé­sén 2:1-es vereséget szenvedett a volt konzerves Sándor Rolandtól, de erre a sorsra jutott Csarnai és Lipták is. A többi egyéni mérkőzéseken magabiz­tos győzelmet arattak a colorsosok. Se­res Árpád tovább folytatta kimagasló teljesítményét, öt forduló után is to­vább tartja veretlenségét. Békési győz­tesek: Seres 4, Balogh, Csarnai, Lipták 3—3 és a Csarnai—Seres páros. Orosházi MTK—Nagvkálló 9:9. NB II, férfi, Orosháza. A pontveszte­ség nélkül élen álló vendégek ellen győzelmi esélye volt az orosháziak­nak. Győztesek: Sipos, Hornyák 3—3, Ágoston 2 és a Hornyák—Ágoston pá­ros. Orosházi MTK II—Egri ÁFÉSZ II. 7:11. NB II, női, Orosháza. A mér­kőzésen a lelkes orosházi fiataloknak esélyük volt a döntetlenre az előttük álló egriek ellen. Orosházi győztesek: Lehoczki A. 3, Molnár, Dér, Budavári A. és a Lehoczki A.—Dér páros. A Szirén nyerte a rangadót . Szirén SE—Jamina SE 23—12 (10—5). NB II-es Mg I női kézilabda-mérkőzés, I Szarvas, 100 néző. V.: Be- rente, Garamvölgyi. Szirén: JUHOS — Hajdú, Szabó 4, MAGYAR 6, PE- CSENYÁNÉ 7, Kasik 3, Melis 3. Cs.: Velkyné, Ábrahám, Pusztai, Hunya. Edző: Frankóné Borgulya Katalin. Ja­mina: Veress — Ilovszki 1. Vassné 2, Szarvas, Obsuszt, Leszkó 9, Belleli. Cs.: Bucsai. Edző: Fellegvári Zoltán. A Jamina lélektelen játéka a lelkes szarvasiak sikerét hozta. Ezt lehet el­mondani röviden az egyébként ala­csony színvonalú mérkőzésről. A ven­dégcsapatnak ugyan sikerült Kasik Évát kizárni a játékból, de a remek beállójátéknak és a gyors indításoknak nem találták meg az ellenszerét. Szeghalom—Szentes 30—23 (14—8). NB II-es női, Szeghalom, 100 néző. V.: Unyatinszki, Valastyán. Szeghalom: Takácsné — VERESS 6, MIKOLA 10, Búza 2, VARGÁNÉ 8, Szabó 1, Madar 2. Cs.: Nagy 1. Edző: a 45. heti szelvényekhez: 1. Baja—Dorog 2. Paks—Nagykanizsa 3.Szarvasi Vasas—Kaba 4. Kazincbarcika—Diósgyőr 5. Jcna—Essen 6.1860 München—Mannheim 7. TB Berlin—Meppen 8. Napoli—Lazio 9. Internazionalc—Milan 10. AS Roma—Foggia 11. Sampdoria—Cagliari 12. T orino— Reggiana 13. Udinese—Genoa +1. mérkőzés: 14. V ác—Sopron 1 x x 2 1 x 2 x 2 x 2 1 Csernáné Madar Márta. Közepes szín­vonalú mérkőzésen a jobb helyzetki­használás döntött. A sárrétiek győ­zelmükkel újabb értékes két pontot szereztek. Colors SE Békés—Kétsopronv 33— 22 (19—12). NB II-es női. Békés, 100 néző. V.: Horváth, Kiss. Békés: Lovászné — Őri, SEBENNÉ 6, Szente 1, SZAKÁLNÉ 13, NAGY 10, Takács 2. Cs.: Apáti (kapus), Püski 1, Hajnal. Edző: Szakálné Kisuczky Ágnes, Nagy Imre. Kétsoprony: Laurinyeçz G. — Laurinyeçz M., TÚRI, Lauri- nyecz K. 3, SZÁSZ 5, Krizsán 4, Lauri- nyeczGy. 3.Cs.: Szabó (kapus), Lauri- nyecz E., Laurinyeçz B. Edző: Völgyi Sándor. Ezen a mérkőzésen a jobb já­tékerőt képviselő békésiek — jó játék- vezetés mellett — magabiztosan nyer­tek a lelkesen, de sok hibával játszó Kétsoprony ellen. Colors SE Békés—Alap 29—24 (17—15). NB II. Férfi. Békés, 300 né­ző. V.: György, Gyuris. Békés: Tóth — Weigert, Kiss 3, Fekete 7, Kádas 2, Greksza 4, Szilágyi 3. Cs.: Szöllősi (kapus), Takács, Szatmári 1, Oláh 9, Gombkötő. Edző: Varga László. A gyenge napot kifogó békésiek maguk­nak nehezítették meg a mérkőzést. A csapat az eddigiektől merőben eltérő­en a védekezésben nyújtotl erősen ki­fogásolható teljesítményt. Örvende­tes, hogy a sérülése után újra játszó — igaz csak támadásban szerepet vállaló — Oláh Béla 9 gólt ért el. Tisza Volán MRG Szeged— Csaba Mirelité SC 33—17 (24—11). NB II. Férfi. Szeged, 1000 néző. V.: Komár, Petyus. Mirelit: MURÁNYI — Kovács Z. 6, Molnár 1, Szentmihá- lyi 5, Szőke 3, Lovász 5, Orbán 1. Cs.: Komáromi 1, Zoltán 1, Földi, Kaiszler. Edző: Lukács János. A feljutásért küz­dő hazai csapat megérdemelt győzel­met aratott az indiszponált Mirelité el­len. A megyei bajnokságban történt (zárójelben az utánpótláskorúak eredményei). Férfiak. Orosházi MTK II.—Köröstarcsa 31—17, Kondo­ros—Gyula 28—18 (18—25), Békés­csabai Sportcsarnok—Mezőberény 19— 30, Gyomaendrőd—Szeghalom 28—23, Mezőhegyes—Kétegyháza 34— 26, Orosházi MTK I.—Újkígyós- Pepi KSEII. 42—28 ( 16—21 ). Nők. A csoport. Békéscsabai Főis­kola—Székkutas 16—22, Székku­tas—Kondoros (5—24), Csorvás— Orosháza 13—12, Medgyesegyhá- za—Békéscsabai KSE II. 11—37 (15—15), Kamut—Békéscsabai Jami­na 14—8, Kamut—Kétsoprony (12—21), Doboz—Mezőberény 20— 16, Mezőkovácsháza—Békés- szentandrás 29—16 (4—33). B cso­port. Nagyszénás—Gyula 9—16, Co­lors SE Békés II.—Gerla 25—15. Átalakulás előtt a csabaiak ideji jobb teljesítményével megérde­melten tartotta otthon a két pontot az átalakulóban lévő csabai csapat. Mezőberénvi JvDSE—-Gödöllői DSE 104:48 (56:24). NB II-es női, Mezőberény. V.: Csuta, Lengyel. Me­zőberény: Urbancsek (11), Balog (9/3), KORCSOK (26), Szász 4, GAÁL (23/12). Cs.: Kozma 14, Hoff­mann (8), Szenteszki M. (4), Sonkoly (4), Szenteszki A. (1). Edző: Iványi László. A játék minden elemében jobb teljesítményt nyújtottak a herényiek az újonc vendégek ellen. BSC Szarvas II.—Kiskunfélegy­háza 53:63 (31:24). NB II. Női. Szarvas. V.: Balogh, Szabó. Szarvas: BARCSIK (12), Vass (3/3), Bobvos (2) , Balogh (14), Mizik (-). Cs.: Csók (8), Leczkési (7), Dénes (2), Pljesovsz- ki (3), Tímár (2). Edző: Vida Béla. A 28. percig vezető hazaiak érthetetlen módon leblokkoltak, s 10 percig nem tudtak kosarat dobni, ennek csak vere­ség lehetett a vége. Békési Áfész SE—Gödöllő 76:51 (46:22). NB II. Női. Békés. V.: Kuli, Darida. Békés: Kondé K. (20), Polgári (14), Mezei (14/9), Vári (8), Eperjesi (3) . Cs.: Kondé N. (6), Nagy (6), Béké­si (5), Gonda (-), Zima (-). Edző: Béké­si Mihály. Hazai győzelem, könnyen felejthető színvonalon. * Újabb vereség r Gyomaendrődi TK— Debreceni Sportiskola 1:3 (8, -9, -7, -2). NB II-es női röplabdamérkőzés, Gyo­maendrőd. V.: Csikós, Beregszászi. Gyomaendrőd: Tóth É., Asztalos, Gergélyné, Gyuriczáné, Tímámé, Arany M. Cs.: Kajla, Vass, Rosza, Bencsik, Arany É., Iglódi. Edző: Szmolnik Lajos. Az első szett után megcsillant a hazaiak előtt a győzelem lehetősége, ám a folytatásban leült a gárda és egy fáradt csapat benyomását keltette a Gyomaendrőd, így fejet kel­lett hajtaniuk a debreceni sportiskolás fiatalok előtt. Ifjúságiak: Gyomaendrőd—Deb­receni Sí 2:3. Kiütéses győzelem ^ Békéscsabai Benny Bulls- Partium—Szentesi VSK Békéscsabai ÁG SE— Kiskunfélegyháza 81:71 m (31:36). NB II-es férfi ko­sárlabda-mérkőzés, Békés­csaba. V.: Farkas, dr. Vályi. BÁG: Gyebnár (4), MEDVEGY (19), ME­GYERI (9/3), GERLECZ (15/6), Ma- tyuska (4). Cs.: ANTALI (19), Rajnai (-), ZÖLDI (6), Jantyik (2), Andó (4). Edző: Vágvölgyi Árpád. Második fél 91-esek 38:0 (14:0). NB II­'° es rögbimérkőzés, Békés­csaba, 100 néző. V.: Palásti. Békéscsa­ba: Szedaglovics, Szűcs A. I.. Dudás, Gyebnár, Laurinyeçz, Mészáros, Szombati, Márton, Herpai, Priskin, Tulkán, Bagi, Krizsán, Kardos, Lu­kács, Szűcs A. II. Játékos edző: Lukács Csaba. Fölényben játszottak a fizikáli­sán erősebb, taktikailag érettebb csa­baiak. Az átformálódott Békéscsaba újoncai jól beépültek (Krizsán 10 pon­tot ért el), és kiütéses győzelmet arattak a lelkes vendégek ellen. Pontszerzők: Krizsán 10. Bagi 7, Lukács 9, Márton, Kardos 5—5, Priskin 2. Kunágota az élen A megyei alsóbb osztályú labdarú­gó-bajnokságokban történt. II. osz­tály. Kaszaper—Magyarbánhegyes 1— 0 (0—0). Kaszaper, 200 néző. V.: Brusznyiczki. Kiállítva: Gábor (Ma­gyarbánhegyes). G.: dr. Lehoczki. Jó: Kun. Kormányos, Oláh, ill. Bozsár, Jó- zsa, László. Dévaványa—Kondoros 1—0 (0—0). Dévaványa, 200 néző. V.: Ku- rucz. G.: Juhász. Jó: a hazai csapat minden tagja, ill. Ancsin, Kurucz, Ko- rodi. Hanyecz. (S. I.) További eredmények: Dombegy­ház—Pusztaföldvár 1—2, Orosházi MTK Rákóczi—Békéssámson 0—0, Újkígyós—Gyulai Magán SE 2—2, Csabacsűd—Doboz 2—2, Kétegyhá­za—Kunágota 1—2, Sarkad—Csor­vás 2—0. Ifjúságiak: Dombegyház—Puszta- földvár 1—2, Orosházi MTK Rákó­czi—Békéssámson 5—0, Újkígyós— Gyulai Magán SE 7—1, Kaszaper— Magyarbánhegyes 1—0, Csaba­csűd—Doboz 7—0, Dévaványa— Kondoros 0—0, Kétegyháza— Kunágota 0—2, Sarkad—Csorvás 5—0. III. osztály. Déli csoport Csanádapáca—Csorvási Magán SE 1—1 (0—0). Csanádapáca, 100 né­ző. V.: Pintér. Kiállítva: Csende (Csa­nádapáca) két sárga lap miatt. G.: Ra­dies, ill. Barkász. Jó: a hazai csapatból senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. az egész vendégcsapat. (T. B. I.) További eredmények: Mezőhe­gyes II.—Szabadkígyós 3—1, Kever- mes—Nagybánhegyes 3—0, Lökös- háza—Kétsoprony 2—0, Medgyesbo- dzás—Almáskamarás 3—2. Ifjúságiak: Medgyesbodzás— Almáskamarás 2—2. Északi csoport. Okány—Békési IparosSEO—9,Tarhos—Bucsa 2— 3, Körösladány—Vésztő 1—1, Bél- megyer—Gerla 1—2, Csárdaszál­lás—Méhkerék 0—1. Ifjúságiak: Körösladány—Vésztő 1—2. A Trexim Kupáért — * Békéscsabán a 2. Számú Általános Iskolában a Tre- 1 xim Kupa teremlabdarúgó torna összecsapásait 300- an tekintették meg, Moravszki és Kuti bíráskodása mellett a 6. fordulóban a következő eredmények születtek: Tá- kisz—Orláng 4—5, Csaba Kurír— Kner 2—2, Körös—Kazán Trexim Colors 1—4, Unicum—Colors Békés 9—0, Rádió Locomotív—Hetes Kft. 2— 1. Az élcsoport állása: 1. Hetes Kft. 10 (22—8), 2. Trexim Colors 10 (16—9), 3. Rádió Locomotív 8 ponttal. Összeállította: Hankó György A megyei II. osztályú bajnokság állása: 1. Kunágota 12 8 1 3 2. Csabacsűd 12 6 5 1 3. Sarkad 12 5 4. Kaszaper 12 6 5. Csorvás 12 6 6. Doboz 12 6 7. Újkígyós 12 4 8. B.sámson 12 3 9. Dévaványa 12 4 10. Kondoros 12 4 11. Magán SE 12 3 12. Kétegyháza 12 3 13. Oh. Rákóczi 12 1 14. P.földvár 12 3 15. Domhegyházl2 2 16. M.bánhegyesl2 1 labdarúgó­24— 7 17 28—14 17 28—14 16 15—16 16 20—12 14 17— 16 14 18— 16 13 17— 14 12 18— 21 12 18—25 12 24—24 10 17—19 io 15— 22 12—20 16— 30 12—30 Felvételünk a Békéscsaba—Szentes rögbimérkó'zésen készült, amelyen a csíkos mezes csaba­iak kiütéses győzelmet arattak. Kardos igyekszik megszerezni egy labdát, miközben társára, Krizsánra ráesik az egyik szentesi játékos. A háttérben (balról) figyeli az akciót Priskin, Herpai (takarva), Gyebnár, Szűcs és Lukács fotó: fazekas Ferenc BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Arpási Zoltán. Felelős szerkesztő': Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, egy évre 4140 forint. Készül: a Kner Ny omdában, Békéscsaba. Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068