Békés Megyei Hírlap, 1993. november (48. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-29 / 278. szám

«jg REKES MEGYEI HÍRLAP­spoba m^ET ' 1993. november 29., hétfő © Négy győzelem a zárófordulóban A Jamina nyert Medgyesegyházán Az NB III Alföld csoportjában jól búcsúztatták az esztendó't a Békés megyei csapatok. A megyei rangadón a gyenge teljesít­ményt nyújtó mezőkovácsháziak otthonában 1—0-ra győzött a lelkesebb gyomaendrődi gárda. Az Orosházi MTK jóiramú mérkőzésen 0—1-ről fordított a Kecskeméti TE ellen. Az újonc Colors SE megérdemelten nyert 2—1-re a kiskunfél- egyháziak ellen, s így legjobb megyeiként a 7. helyen zárta a tabellát. A gyulaiak paprikás hangulatú találkozón győzték le a makói együttest. Eredekesség, hogy a két utolsó helyezett összecsapásán a Szegedi Dózsa kiütéses győzelmet aratott a Törökszentmiklós ellen. 80. perc: egy jobb oldali beívelést Tamási fejjel csúsztatott a makóiak kapujába, 2—1. A rendkívül jó talajú pályán a koráb­ban hiányzó Horváth játékvezető diri­gálása mellett a hazaiak első félidőben fölényben játszottak. A második játék­részben a makói csapat nagyobb se­bességre kapcsolt, de a kiállítások eléggé megzavarták őket. Horváth já­tékvezető a gyulaiakkal szemben 11 - es megvonás retorziót alkalmazott, mi­vel három esetben sem ítélte meg azt a javukra. Végül is a küzdelmes és ese­ménydús mérkőzésen megérdemelt hazai siker született. Jó: Bíró R., Me­ző, Botyánszki, ill. Hímer, Frank. (Je­néi Kálmán) Orosházi MTK— Kecskeméti TE 2-1 (1-1) Orosháza, 200 néző. V.: Bánóczki. Orosháza: Such — Popol, Sitkéi, Sá- rosi, Kálmán —- Bulimár, Kulcsár (Far­kas), Stef, Bélteki — Méri (Székely), Szaszovszky. Edző: Szendrei Béla. Kecskeméti TE: Fekete — Dombi, Kovács, Bálint, Forgó — Újfalusi, Szénási, Virág (Csoszics), Lázár (Han­gya) — Berki (Juhos), Csorba. Edző: Bánhidi József. 14. perc: Csorba jó labdát kapott a jobbösszekötő helyén, nyolc méteres lövése megpattant a kapuson és a háló közepébe került, 0—1. 21. perc: Szaszovszky remek cse­lekkel küzdötte át magát a védőkön és a balösszekötő helyéről, 12 méterről a hosszú alsó sarokba lőtt, 1—1. 47. perc: Bélteki szögletét a magas­ra felugró Kulcsár kitűnő fejessel küldte a bal felső sarokba, 2—1. 89. perc: Csoszics felvágta Stefet, amiért kiállították. A novemberi zimankós időben ke­mény, havas pályán az első tíz perc tapogatózó játéka után kitűnő mérkő­zést láthatott a didergő, gyér számú publikum. Mindkét csapat nagy aka­rással, hatalmas lendülettel játszott és a nehéz talaj ellenére látványos játék folyt. A helyzetek aránya is azonosnak mondható. Az OMTK helyzetkihasz­nálása, illetve a közvetlen védelem ki­emelkedő játéka döntötte el a találko­zót. Valamennyi játékos dicséretet ér­demel küzdenitudásból. A sportszerű mérkőzésen a játékvezető indokolatla­nul sok (10 sárga és egy piros) lapot mutatott fel, ami feleslegesen ideges Mezőkovácsházi TE—Gyomaendrődi FC 0-1 (0-0) Mezőkovácsháza, 150 néző. V.: Páko- licz. Mezőkovácsháza: Tóth I. — Ra- du, Kovács, Papp (Mocsári), Kiss — Bakai, Török, Dumitriu, Kindel {Ko- valcsik) -r— Szekeres (Szabó), Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Gyomaendrőd: Szakács — Plástyik, Gonda, Balázs, Udvari — Somogyi, Pataki, Kéki, Tóth Zs. (Szabó) — Molnár, Gubucz. Játé­kos-edző: Plástyik János. 85. perc: Tóth Zs. szögletetét a jó­kor érkező Gubucz fejelte a hálóba, 0—1. Az őszi szezon utolsó mérkőzésén megfelelően előkészített, de síkos, csúszós pályán a kovácsháziak rend­kívül gyenge teljesítményt nyújtottak, így a lelkes gyomaendrődiek győzel­me teljesen megérdemelt. Jó: a hazai­aktól senkit sem lehet kiemelni, ill. Plástyik, Gubucz, Molnár. Ifjúságiak: Mezőkovácsháza— Gyomaendrőd 1—1. Gyulai FC-Makó 2-1 (1-0) Gyula, 150 néző. V.: Horváth Gy. Gyula: Szabó — Botyánszki, Pápa, Bíró R., Mező — Tamási, Kiss, Stei­gerwald — Bíró K. (Oláh), Boruzs (Zuzac), Papp. Edző: Fodor Sándor. Makó: Hímer — Urbán, Anda, Dégi, Csák, Vágó -— Márki (dr. Széli), Bá­rány, Frank (Bottlik) — Bódi, KarsaL Edző: Kolozsvári János. 44. perc: Tamási a jobb szélre Stei- gerwaldhoz továbbította a labdát, aki­nek lövésszerű beadását Bíró K. a le­vegőbe ugorva továbbította a kapuba, 1—0. 63. perc: Bódi a félpályánál sza­bálytalankodott Bíró Károllyal szem­ben, s mivel volt már egy sárga lapja, a játékvezető kiállította. 70. perc: egy jobb oldali makói sza­badrúgást Szabó csak kiütni tudott, s az ott termő Frank lőtt a kapuba, 1—1. 77. perc: a korábban már szintén sárga lapot szerzett Vágót állította ki a játékvezető egy Steigerwald elleni csúnya szabálytalanság után. Könnyed csabai győzelem Miskolci EAFC—Békéscsabai Főiskola DSE 0:3 (6,10,4) r NB Il-es női röplabdamcrkőzés, Miskolc. V.: Koriul, Dávid. 0 Békéscsabai FDSE: Bajkó J., Kazár, Bajkó E., Mező, Széplaki, ' Somogyvári. Cs.: Guj, Nagy, Búzássy, Fábián, Kolarovszki. ' Edző: Kormos Mihály. Az első szettben elhúztak a vendégek, 10:5-re vezettek és biztosan nyerték a játszmát. A második játékrészben nagyobb küzdelem alakult ki, a hazaiak erősíteni tudtak, 9:8-ra felzár­kóztak. A hajrában a békéscsabaiak jobban összpontosítottak és nagy küzdelem után nyerték ezt a játszmát. Az utolsó szettben a miskolciak már föladták és a cserejátékosokat felvonultató főiskolások biztos győzelmet arattak. Ezzel a győzelemmel, amelyet 51 perc alatt értek el a békéscsabaiak, továbbra is tartják vezető helyüket az NB 11- ben. Az Alföld csoport állása 1. Hódmezővásárhely 14 12 2­37— 9 26 2. Kecskeméti SC 13 9 3 1 35—11 21 3. Makói FC 15 8 4 3 24—16 20 4. Kiskunfélegyháza 15 8 3 4 27—20 19 5. Kalocsa 14 8 1 5 28—13 17 6. Kecskeméti TE 14 8 1 5 24— 9 17 7. Colors SE Békés 15 7 3 5 23—26 17 8.GyulaiFC 15 7 2 6 20—19 16 9. Orosházi MTK 15 6 3 6 21—22 15 lÖ.Szegedi VSE 14 4 5 5 19—20 13 11.Cegléd 15 5 1 9 21—26 11 12. Gyomaendrődi FC 15 4 3 8 10—26 11 13.Mezőkovácsházi TE 15 4 2 9 13—30 10 14. Szegedi Dózsa 15 3 3 9 21—28 9 15-Szőregi Rákóczi 15 3 3 9 14—28 9 1 ó.Törökszentmiklós 15­3 11 4—38 3 hangulatot teremtett. Jó: Such, Sitkéi, Bulimár, Stef, ill. Forgó, Újfalusi, Lá­zár. (Selmeczi László) ~ Ifjúságiak: Orosházi MTK—KTE Colors SE Békés— Kiskunfélegyháza 2-1 (2-0) Békés, 300 néző. V.: Serfőző. Békés: Tüskés — Burai, Ottlakán, Kondacs, Farkas — Czinanó, Képíró, Gyura, Ábrahám (Ravasz) — Lenkeit, Som­vári (Lipták M.). Edző: Zsíros György. Kiskunfélegyháza: Bánó — Papp, Endre, Tokai (Kocsis), Fekete Zs. — Mensur, Fekete L, Fórizs, Csincsák — Fütyü, Farkas. Edző: Kurucz István. 18. perc: Lenkefi átadását Abra­hám értékesítette, 1—0. 25. perc: Képíró szögletét Bánó „bevédte”, 2—0. 55. perc: Fekete I.-et a partjelző megsértéséért kiállította a játékvezető. 68. perc: az elfutó Fekete Zs.-t Czi­nanó becsúszva szerelte, de a játékve­zető szerint elkésve, így 11-est ítélt Serfőző. Az esetnél kakaskodó Czina- nót és Fekete Zs.-t piros lappal büntette a játékvezető. A megítélt büntetőt Fó­rizs értékesítette, 2—1. Kölcsönös tapogatózás után a haza­iak kaptak előbb lábra és a vezető gól után az ideges vendégvédők jóvoltá­ból növelték az előnyt. Fordulás után nagy erővel rohamozott a vendégcsa­pat, de nem boldogult a jól záró hazai védelemmel. A békési csatárok három ziccert hibáztak. Az eredmény igazsá­gosnak mondható. Jó: Tüskés, Burai, Ottlakán, Kondacs, Gyura, ill. Endre, Csincsák, Fórizs. (Nagy Mihály) Ifjúságiak: Colors SE Békés— Kiskunfélegyháza 1—6. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szegedi Dózsa—Törökszentmiklós 5—0 (4—0), Cegléd—Szőreg 1—0 (0—0). A Kalocsa—Szegedi VSE és a Kecskeméti SC—Hódmezővásárhely mérkőzéseket később játsszák. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság fordulójának bombameglepetését a Jamina együttese produkálta, nyert a listavezető', őszi első Medgyesegyháza otthonában, A hajrára feljavult Tótkomlós biztosan győzött a vendég Gádoros ellen. A komlósiak 20 pontot gyűjtöttek a bajnokság első félidejé­ben, rosszabb gólkülönbségük miatt a tabella 2. helyén várják a tavaszi folytatást. A Mezőberény gárdája értékes pontot szerzett Füzesgyarmaton, ők a 3. helyen — mindössze egy ponttal lemaradva a Medgyestől — zárták az idényt. A Nagyszénás gólzáporos győzelmet aratott az idényben mérsé­kelt teljesítményt nyújtó Békésszentandrás ellen. Fontos két pontot szerzett a Mezőhegyes a Gyulavári ellen, győzelmük­kel elkerültek az utolsó helyről. Egy találkozó, a Kamut- Micota—Szeghalom összecsapás elmaradt, mert a szeghal­miak nem jelentek meg! Medgyesegyháza— Békéscsabai Jamina 0-1 (0-0) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Péter. Medgyesegyháza: Relu — Petruzsán, Kiss, Juhász J., Holecz, Kovács, Sipos, Vágási (Zámbori), Mocsári, Schmidt, Oláh T. (Oláh J.). Edző: Kovács Zol­tán. Jamina: Gazsó — Bánszki, Da- nicska, Igricz, Schneider, Pusztai, Má­zán, Balogh, Szarvas, Belicza, Mihály. Edző: Moós János. Változatos, jó ira­mú játékkal a két csapat a körülmé­nyekhez képest egy igen jó mérkőzést produkált. Beárnyékolta a játékot a já­tékvezető ténykedése, aki egy-két döntő hibán kívül tudatosan provokál­ta a hazai játékosokat tettben és szó­ban, akik ebben kitűnő partnerei vol­tak. G.: Balogh a 74. percben. Jó: Re­lu, Kiss, Kovács, ill. Danicska, Pusztai, Balogh. (Oravecz Tamás) Tótkomlósi TC- Gádorosi SE 3-0 (1-0) Tótkomlós, 200 néző. V.: Németh M. Tótkomlós: Bordás — Imre (Poljak), Hovorka (Pásztor L.), Gheban, Tóth Abonyi, Pásztor T., Rozsos, Papp, Elek, Szatmári, Mitykó. Edző: Matajsz Pál. Gádoros: Janiga — Héjas, Brez- nyik, Berezvai, Páli, Jámborcsik, Ko- csány, Kruzslicz, Pisont, Czibula, Or­bán. Edző: Lenti József. Sportszerű mérkőzésen, irreális talajon a hazaiak győzelmükkel bebiztosították az őszi idényben dobogós helyüket. G.: Ghe­ban, Pásztor T., Rozsos. Jó: Bordás (a mezőny legjobbja), Hovorka, Tóth, Nagyszénási SK— Békésszentandrás 6-2 (2-0) Nagyszénás, 200 néző. V.: Klembucz. Nagyszénás: Dudás — Takács, Záb- rák, Trabak, Hegedűs (Lakatos), Nagy A., Basiu, Horváth, Kvasznovszky, Fekete tSebestyén), Márton. Edző: Szelezsán János. Békésszentandrás: Nagy II. — Bencsik, Rohony, Kovács, Izsák (Szlancsik), Nagy I., Juhász (Fa­zekas), Demjén, Kondacs (Medvecz- ki), Bordács, Székely. Edző: Koltai La­jos. Havas, jeges pályán már az első félidőben is a hazaiak rohamoztak, a vendégek alig jutottak át a felezővona­lon. A második játékrész végére már teljesen összeroppant a vendégvéde­lem, így jó iramú mérkőzésen, gólpa­rádéval búcsúzott didergő nézőitől a hazai csapat. G.: Fekete a 13., Basiu a 34., a 60., Székely az 51., Sebestyén a 76., Kvasznovszky a 77., Horváth a 85., Bencsik a 89. percben. Jó: Dudás, Hegedűs, Horváth, Fekete, ill. Szé­kely. ( Ben kó' László) 5^ Abonyi, ill. Breznyik, Jámborcsik. (Hovorka György) Füzesgyarmat— Mezoberényi FC 0-0 Füzesgyarmat, 100 néző. V.: Bogyó. Füzesgyarmat: Dávid — Petri, Ko­vács S., Kovács Zs., Huszár, Ajtai, Tóth, Salya, Tőkés, Vad, Barta. Edző: Kun Gyula. Mezőberény: Braun — Sajben, Hankó, Pecze, Maléth (Ko- hut), Gézárt, Hegedűs, Darócz, Szász, Boldizsár (Rácz), Sziráczki. Edző: Börgula János. Közepes színvonal, re­ális eredmény. Jó: Kovács Zs., Ajtai, Tőkés, ill. Sajben, Gézárt, Sziráczki. (Szabó László) Mezőhegyes­Gyulavári 1-0 (1-0) Mezőhegyes, 200 néző. V.: Rózsa. Mezőhegyes: Szilva — Szemerédi, Boros, Harangozó, Csordás, Zsóri, Sümegi, Hanga, Antal (Deli), Trungel, Bozsó (Kapocs). Edző: Dúl Árpád. Gyulavári: Veres — Kiss, Fábián, Szénási, Szabó, Gortka, Boros, Ta­pasztó, Számfira, Répási, Cziczeri. Edző: Csorba János. À csúszós talaj ellenére kitűnő mérkőzést láthattak a nézők, megérdemelt hazai győzelem­mel. Kitűnő játékvezetés! G.: Boros a 20. p. Jó: Csordás, Boros, Zsóri, Ha­rangozó, ill. Veres, Fábián, Tapasztó. (Bátorfi István) Kamut-Mycota— Szeghalom SC elmaradt A hét végére kiírt — korábbi forduló­ból elmaradt — mérkőzés ezúttal is elmaradt, mert a vendég szeghalmiak nem jelentek meg. Korábban lejátszott mérkőzések: Battonya—Elek-Dualflex 1—1 (0—0), Gyomaendrődi Barátság— Békéscsabai MÁV 4—1 (2—1). IFJÚSÁGIAK: Nagyszénás— Békésszentandrás 3—2, Medgyes­egyháza—Békéscsabai Jamina 1—1, Tótkomlósi TC—Gádorosi SE 7—2, Mezőhegyes—Gyulavári 1—1. A lendületes gyomaendrődiek (fehér mezben) alaposan meg­lepték a Mezőkovácsházát a labdarúgó NB III őszi búcsúmér­kőzésén, ugyanis 1—0-ra diadalmaskodtak a vendégek FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET A Totó 48. heti eredményei l.Parma—AC Milan .......................................... . ..0—0 X 2.Cagliari—AS Roma_____________________ 1 —1 x 3. Lazio—Genoa.................................................... ...4—1 1 4. Napoli—Reggiana............................................ . ..5—0 1 5. Piacenza—Foggia............................................ . .. 5—4 1 6.Sampdoria—Cremonese............................... . ..3—1 1 ...3—0 1 8 Udinese—Atalantn........................................... 0—0 X Q, Meppen—Saarhn’iolkeii.................................. ...3—0 1 10. Stuttgarter Kickers—TB Berlin ................. . ..3—1 1 11. Hertha BSC—Uerdingen.............................. . .. 1—1 X 12. Chemnitz—1860 München........................... ... 1—1 X 13. Acireale—Fiorentina.........................-.......... . ..0—0 X +1. mérkőzés: 14. A nrona—Cosenza ............................................ 1 —0 1 Pótoltak az NB II-esek A hét végén az elmaradt mér­NYUGATI CSOPORT: kőzéseket pótolták az NB 11­Nagykanizsa —Budafok 0—0 es labdarúgó csapatok. Dunaújváros Szekszárd— —Dorog 3—0 (1—0) BKV Előre 0—0 ESMTK­—Paks 0—0-ás állásnál fél­KELETI CSOPORT: beszakadt Szeged—Tiszakécske 2—3 (0—1) Veszprém—Mohács 4—2 (4—1) REAC—Hatvan 0—3 (0—0) S zázhalombatta— Baja 1—0 (0—0) A Keleti csoport állása 1. Diósgyőri FC 15 9 5 1 25—11 23_ 2. III. ker.TVE 15 8 5 2 25—13 21 3. Kiskőrösi FC 15 7 6 2 29—18 20 4. Szarvasi Vasas 15 7 5 3 16—16 19 5. Tiszakécske 15 8 2 5 24—20 18 6. Kábái Egyetértés 15 7 4 4 20—17 18 7.Tiszavasvári 15 5 6 4 21—19 16 8. Hatvani FC 14 7 2 5 20—19 16 9. Nyíregyházi FC 15 6 2 7 20—14 14 10. Hajdúnánás 15 5 4 6 20—19 14 11. Balmazújváros 15 4 5 6 16—20 13 12. Gödöllői LC 15 4 2 9 17—23 10 13.Eger SE 15 3 4 8 19—30 10 14. Kazincbarcika 14 2 5 7 16—22 9 15. Rákosmenti EAC 14 2 4 8 12—24 8 16.Szeged TE 14 1 5 8 10—25 7 A megyei bajnokság állása 1. Medgyesegyháza 15 8 4 3 39—16 20 2. Tótkomlósi TC 15 8 4 3 27—13 20 3. Mezoberényi FC 15 7 5 3 25—21 19 4. Elek-Dualflex 15 5 8 2 15—13 18 5. Battonya 15 4 9 2 24—18 17 6. Békéscsabai MÁV 15 7 3 5 27—23 17 7.Békéscsabai Jamina 15 5 6 4 .21—15 16 8.Gyomaendrődi Barátság 15 6 4 5 26—21 16 9. Gyulavári SE 15 5 5 5 22—17 15 10. Kamut-Mycota 14 6 3 5 22—19 15 1 l.Füzesgyarmt 15 5 5 5 23—22 15 12.Nagyszénási SK 15 5 3 7 23—32 13 13.Békésszentandrás 15 3 4 8 18—30 10 14.Mezőhegyesi SE 14 3 3 8 9—24 9 15. Gádorosi SE 14 3 2 9 11—28 8 ló.Szeghalmi SC 14 2 4 8 16—36 8