Békés Megyei Hírlap, 1993. október (48. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-25 / 248. szám

1993. október 25., hétfő' Békési és orosházi siker Több meglepő eredmény Az NB III Allold csoportjában hazai pályán szenvedett egygólos vereséget a Mezőkovácsházi TE együttese az élmezőnyben tanyázó Kecskeméti SC-től. A forduló legnagy obb szenzációját az orosháziak szolgáltatták, 0—2-ről fordí­tottak a kék-fehérek Kiskunfélegyházán 3—2-re. A kiesés ellen küzdő Szegedi Dózsa nehezen adta meg magát Békésen, ám Horváthék 10 perc alatt eldön­tötték a két pont sorsát, 3—2-re nyert a Colors SE. A gyulaiak az első félidőben még jól tartották magukat a listavezető otthonában, ám szünet után „beindult” a Pataky-henger, s magabiztosan 4—1-re győztek a vásárhelyiek. A gvomaendrődiek továbbra is gyengélkednek, ismét hazai pályán szenved­tek vereséget, ezúttal 3—1-re a makóiak bizonyultak jobbnak a Körös- partiaknál. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában több meglepő eredmény született. így ezek sorába tartozik a Mczőberény hazai pontveszté­se a Békésszentandrás ellen éppúgy, mint a nagyszénásiak győzelme a Jamina otthonában. Az esélyesebb Füzesgyarmat vereséget szenvedett Szeghalmon. Az újonc Gyomaendrőd pontot szerzett Eleken. A Gádoros— Medgy esegy háza és a Mezőhegyes—Battonya találkozók az esélyesebb ven­dégek sikerét hozták. Ha nehezen is, de nyert hazai környezetben a Gyulavári a MÁV ellen. A vártnál biztosabban győzött a Tótkomlós a vendég Kamut ellen. A fordulóban 19 gól esett, ez 2,375 mérkőzésenkénti gólátlagnak felel meg. NB III Alföld cs. Mezőkovácsházi TE— Kecskeméti SC 1—2 (1—1) Mezőkovácsháza, 300 néző. V.: Sípos. Mezőkovácsháza: Tóth — Radu (Sza­bó), Kovács, Papp, Mocsári (Ágoston) — Bakai, Török, Dumitriu, Kindel — Szekeres (Kovalcsik), Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Kecskeméti SC: Kirí — Mag, Losonc zi. Árva, Bende—Torba- vecz. Gazdag (Kislőrincz), Máté — Kovács T., Barna Cs., Kovács L. (Ku- rucz). Edző: Bende József. 37. perc: Kovács L. beadása a tisztán álló Losonczihoz került, aki a hálóba lőtt, 0—1. 40. perc: Törököt a 16-oson belül buktatták a vendég védők. A megítélt büntetőt Bakai biztosan lőtte a kapuba, 1—1. 47. perc: Losonczi a 16-osról hatal­mas gólt lőtt a hosszú sarokba, 1—2. Küzdelmes mérkőzést vívott a két együttes. A tabella élmezőnyében ta­nyázó vendégek rászolgáltak a győze­lemre a jó játékvezetés mellett megren­dezett összecsapáson. Jó: Kolozsi, Ba­kai, Dumitriu, ill. Kiri, Barna Cs., Lo­sonczi. Ifjúságiak: Mezőkovácsházi TE— Kecskeméti SC 0—14. Gyomaendrődi FC—Makó 1-3 (0-1) Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Nagy L. Gyomaendrőd: Szakács — Plástyik, Gonda (Holló R.), Balázs, Kéki (Tímár) — Somogyi, Holló J. (Udvari), Molnár, Tóth — Durucskó, Gubucz. Edző: Plástyik János. Makó: Himer — Ur- bán, Dégi, Bálint, Csák—Bottlik, Már­ki (Anda), Bárány, Frank (Madránszki) — Bódi, Karsai. Edző: Kolozsvári Já­nos. 43. perc: Csák egy csel után hat méterről a hálóba lőtt, 0—1. 57. perc: Bódi 20 méteres szabadrú­gása után a labda a sorfalon megpattan­va a kapu jobb oldalába került, (F—2. 70. perc: Tóth ment el a bal oldalon, beadását Somogyi a bal sarokba lőtte, 1—2. 72. perc: A reklamáló Durucskót a játékvezető kiállította. 78. perc: Balázs röviden szabadított fel, a labda Csák elé került, aki 14 méterről óriási gólt lón, 1—3. Izgalommentes mérkőzésen, gyen­ge játékvezetés mellett megérdemelten nyert az esélyesebb, jobb játékerőt kép­viselő makói együttes. Jó: Szakács, Plástyik, ill. Csák, Bódi. (V. I.) Ifjúságiak: Gyomaendrődi FC— Makó 3—1. Colors SE Békés—Szegedi Dózsa 3-2 (3-0) Békés, 700 néző. V.: Heibl. Békés: Tüskés — Faikas, Lenkefi, Kondacs, Lipták Gy. — Képíró, Czinanó, Burai, Lipták M. (Szarvas) — Horváth S., Áb­rahám (Ravasz). Edző: Zsíros György. Szeged: Kadnár — Rácz, Sahin, Ma­gyar, Horv áth — Vándor, Kubáth, Dé- zsi (Bosánszki), Hegyeshalmi — Mik­lós, Márton (Szalai). Edző: Protity Sán­dor. 23. perc: Czinanó indította Horváth Sándort, akinek bombalövése a bal felső sarokba vágódott, 1—0. 25. perc: Képíró a jobb szélről hú­zott kapura, átemelt a kifutó kapuson, és a résen lévő Horváth S. két védővel a nyakán növelte az előnyt, 2—0. 27. perc: A lendületben lévő hazaiak ismét újongtak: Czinanó távoli lapos lövése a kapus keze alatt a hálóba jutott, 3—0. 72. perc: A menteni akaró Kondacs egy beadási a saját kapujába lőtt (ön­gól), 3—1. 80. perc: Egy tömörülés során Sza­lai lövése a jobb felső sarokban kötött ki, 3—2. Küzdelmes mérkőzést hozott az al­sóház két csapatának találkozója. A vendégek végig oroszlánként harcol­tak, sokat birtokolták a labdát, és a sok hibával játszó hazaiak mindössze egy sziporkázó 20 perces eredményes já­téknak köszönhetik a két pontot. Jó: Tüskés, Lenkefi, Czinanó, Horváth S., ill. Sahin, Miklós, Szalai. (Nagy Mi­hály) Ifjúságiak: Colors SE Békés— Szegedi Dózsa 3—1. Kiskunfélegyháza—Orosházi MTK 2—3 (2-1) Kiskunfélegyháza, 1000 néző. V.: Bá- nóczky. Kiskunfélegyháza: Balogh — Bense, Endre, Karsai, Tokaji (Ko­csis) — Fekete I., Papp (Retkes), Csin- csák — Fórizs, Fütyü, Farkas (Zsikó). Edző: Ktirucz István. Orosháza: Such — Buczák, Popol, Sitkéi, Kálmán — Bélteki, Sárosi, Gulimár, Kulcsár — Szaszovszky (Sinkó), Méri. Edző: Szendrei Béla. 2. perc: A kitörő Pappot a 16-oson belül akasztották. A büntetőt Fórizs értékesítette, 1—0. 11. perc: Fütyü a kifutó kapus mel­lett a hálóba gurított, 2—0. 25. perc: Orosházi akció végén az előrehúzódó Kálmán öt méterről a bal alsó sarokba fejelt, 2—1. 52. perc: Endre elgáncsolta Kulcsárt a 16-oson belül. A játékvezető kiállítot­ta a félegyházi játékost. A 11-est Bélte­ki vágta a kapuba. 2—2. 73. perc: Bulimár 25 méteres sza­badrúgása a lécről a hálóba vágódott, 2—3. 77. perc: Buczáknak a játékvezető piros lapot mutatott fel. Az első negyed órában kétgólos előnyt szerzett a hazai együttes, ami ettől megnyugodott. Az orosháziak szünet előtt szépítettek, majd a második félidőben lelkes, odaadó játékkal fordí­tani tudtak a jó erőkből álló félegyházi­ak otthonában. Győzelmükkel a kék- fehérek a forduló qrieglepetését okoz­ták. Jó: Fórizs, Fütyü, ill. Such, Popol, Kálmán, Bélteki, Bulimár. Ifjúságiak: Kiskunfélegyháza— Orosházi MTK 1—2. Hódmezővásárhely—Gyulai FC 4—1 (1—0) ‘ Hódmezővásárhely, 1500 néző. V.: Schnedcr. Hódmezővásárhely; Kop- shitz — Varga-Tóth, Márta, Talmácsi, Lévai—Kiss Cs., Kemenes (Tóth Gy.), Bress (Szalai), Szécsényi — Barna, Ké­ri. Edző: Pataky Tamás. Gyula: Szabó — Mező, Pápa, Resetár, Botyánszki — Tamási (Szilágyi), Steigerwald, Bíró R., Papp — Borúzs, Géczi (Bíró K.). Edző: Fodor Sándor. 40. perc: Szécsényi beívelt szabadrúgására Bress érkezett, és fe­jelt a hosszú sarokba, 1—0. 53. perc: Borúzs beadását a csere­ként beállt Szilágyi értékesítette, 1—1. 57. perc: Barna fejesét még Szabó kiütötte, de Talmácsi lövésével szem­ben már tehetetlen volt, 2—1. 62. perc: Szécsényi szabadrúgása a sorfalról visszapattant, a vásárhelyi kö­zéppályás Kiss Csabához emelte a lab­dát, aki két lépés után, a jobb kapufát érintve, nagy gólt lőtt, 3—1. 76. perc: Kemenes beadására Bar­na csapott rá, s 11 méterről védhetet- lenül lőtt a kapu közepébe, 4—1. A lelkesen és keményen játszó gyu­lai együttes mindössze egy félidőn át tudott partner lenni a bajnoki címre törő HLC-vel. Jó: Talmácsi, Kiss Cs., Szé­csényi, Barna, ill. Pápa, Borúzs. Ifjúságiak: Hódmezővásárhely— Gyulai FC 2—2. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Sze­gedi VSE—Szőreg 1—1 (1—1), Tö- rökszentmiklós—Kalocsa 0—2 (0—0), Kecskeméti TE—Cegléd 4—2 (2—0). Megyei I. osztály Szeghalom—F üzesgy armat 3-2 (2—1) Szeghalom, 500 néző. V.: Csonka. Szeghalom: Vári — Macskin, Rácz (Lakatos), Tóth, Baranya, Macsári (Lá­zár), Vámos, Patai, Zsombok J. Kozák, Zsombok A. Edző: Zolnai Pál. Füzes­gyarmat: Dávid — Petri, Kovács S., Kovács Zs„ Huszár, Kiss, Gál, Salya, Tőkés, Vad, Tóth (Jónás). Edző: Kun Gyula. Ideális labdarúgó-időben, kitű­nően előkészített pályán, rekord számú nézőközönség előtt kezdődött a mind­két csapat számára presztízsmérkózés- nek számító sárréti rangadó. A hazaiak rögtön támadólag léptek fel, és már a 9. percben Macsári és Zsombok J. góljai­val 2—0-ás vezetésre tettek szert. Ké­sőbb visszafogtak a lendületből, ami megbosszulta magát, mivel a helyen­ként jól játszó vendégek a 61. percben Tóth, illetve Huszár góljaival kiegyen­lítették hátrányukat, majd a döntetlen tartására rendezkedtek be. A hazaiak számára csak a győzelem volt elfogad­ható eredmény, ezért újabb rohamokat indítottak, amelynek eredményeként az „ügyeletes” Macsári a 87. percben fineszes góljával eldöntötte a mérkő­zést. így a vendégszurkolók által titok­ban várt siker ismét elmaradt. Korrekt játékvezetés. G.: Macsári 2, Zsombok J. 1, ill. Tóth, Huszár. Jó: Vári (a me­zőny legjobbja), Macskin, Macsári, Tóth, Zsombok J., ill. Kovács S., Hu­szár, Salya. Mezőhegyes! SE—Battonya 0—2 (0-1) Mezőhegyes, 250 néző. V.: Németh. Mezőhegyes: Szilva — Bozó, Dénes (Deli), Lovász, Sümeghi, Trungel, Zsóri, Orosz, Antal (Varga), Hanga, Pálhidai. Edző: Dúl Árpád. Battonya: Kunos — Fekete, Turbucz, Oláh, Sza­bó, Putnoki, Árgyelán (Komá), Daróc- zi, Mákos I., Mákos II., Kovács. Edző: Juhász Zoltán. A hibátlan játékvezetés mellett megérdemelt vendéggyőze­lem. G.: Fekete a 18., Árgyelán a 68. percben. Jó: a hazai csapatból senkit nem lehet kiemelni, ill. Turbucz, Sza­bó, Fekete, Árgyelán. (Perlaki János) Gádoros—Medgy esegyháza 0— 3(0-1) Gádoros, 200 néző. V.: Búzás. Gádo­ros: Janiga — Héjjas A. (Berényi), Jámborcsik, Berezvai, Páli, Breznyik, Virág (Héjas T.), Pisont, Hriagyel, Szkalonai (Kocsány), Orbán. Edző: Hegedűs János. Medgy esegy háza: Relu — Kuzma, Kiss, Zsurzsucz, Ju­hász, Kovács, Sipos, Vágási, Mocsári, Schmidt (Oláh J.), Oláh T. (Bacsa). Edző: Kovács Zoltán. Kevés a hazai csapat lelkesedése, továbbra sem megy a góllövés a gádorosiaknak, így biztos győzelmet aratott jó játékveze­tés mellett a vendégcsapat. G.: Vágási a 31., Oláh J. a 67., Bacsa a 80. percben. Jó: Berezvai, Pisont, ill. az egész ven­dégcsapat dicsérhető teljesítményéért. (Prozlik Pál) Mezőberényi FC— Békésszentandrás 1—1 (0—0) Mezőbcrény, 400 néző. V.: György. Mezőberény: Braun — Sajben, Han- kó, Kohut J., Maléth (Hegedűs), Gé­zárt, Rácz (Bokor), Darócz, Szász, Boldizsár, Sziráczki. Edző: Borgula János. Békésszentandrás: Nagy IL—- Bencsik, Rohony, Szabó, Izsák (Szé­kely), Sztancsik, Juhász, Demjén, Kondacs I. (Kondacs II.), Bórdács, Kovács. Edző: Koltai Lajos. Egy félidő mezőnyjáték után a második játék­részben egy-egy gól esett, megérde­melt a vendégek pontszerzése, jó já­tékvezetés mellett. G.: Sziráczki a 80., ill. Székely a 62. percben. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. Bencsik, Rohony, Székely, Kondacs I. (Kiss István) Elek-Dualflex— Gyomaendrődi Barátság 1- 1 (1-0) Elek, 450 néző. V.: Pelyva. Elek: Bo­tás — Sarkadi, Kohut, Pigler, Dávid, Séllei (Uhrin), Elekes, Bálint (Domo­kos), Gál, Trepák, Bányai. Edző: Ko­vács György. Gyomaendrőd: Zana — Juhász (Géléi), Karácsony, Nagy L., Andó, Varjú (Forgács), Bukva, Polá- nyi, Gardi, Nagy E., Balázs. Edző: Var­jú Vince. A hazai pálya nem fekszik az elekieknek. Hiába támadták végig a mérkőzést, a vendégek beton védelmét csak egyszer sikerült áttörniük. G.: Trepák a 36., ill. Nagy E. a49. percben. Jó: a hazaiak közül senki sen nyújtott átlagon felülit, ill. Nagy L., Bukva, Nagy E. (Hotva Mihály) Békéscsabai Jamina— Nagyszénási SK 0—1 (0—1) Békéscsaba, 150 néző. V.: Megyebíró. Jamina: Gazsó — Bánszki (Rédai), Danicska, Mázán, Schneider, Igricz, Fehérvári (Szűcs Zs.), Balogh, Pusztai, Belicza (Pántya), Mihály. Edző: Moós János. Nagyszénás: Viszkok — Ta­kács, Zábrák, Csicsely, Hegedűs, Nagy, Basiu, Horváth, Kvasznovszky, Fekete, Márton. Edző: Szelezsán Já­nos. Inkább küzdelem folyt a pályán, mint játék, a két pont sorsa egy jól eltalált lövéssel dőlt el. Kiállítva: Mi­hály a 75. és Danicska a 76. percben (mindkettő beszédért). G.: Horváth a 46. percben. Jó: a hazai csapatból sen­ki sem nyújtott átlagon felülit, ill. Ta­kács, Nagy, Horváth. (Ravasz Pál) Gyulavári—Békéscsabai MÁV 1-0 (1-0) Gyulavári, 400 néző. V.: Zsurka. Gyu­lavári: Veres — Nagy (Czíczeri), Fá­bián, Kiss, Laurenczi, Gortka (Földi), Tapasztó. Répási, Jónás, Számfira (Si­mák), Szénási. Edző: Csorba János. MÁV : Szobek — Prekop, Fábián, Ga- lovicz, Litauszki. Braun, Gajdács, Ko- hanyecz. Rétlaki (Panyik). Tóth (De­ák), Lonovics. Edző: Braun Attila. Ide­ges hangulatú mérkőzésen nehéz ha­zai győzelem született. Kiállítva: Szé­nási, ill. Litauszki (dulakodásért) a 75. percben. G.: Répási. Jó: Veres, Fábi­án, Jónás, Répási, Cziczeri, ill. Szobek, Prekop. Braun. (J. F.) T ótkomlós—Kamut-Mycota 3-0 (0-0) Tótkomlós, 350 néző. V.: Kurucz. Tótkomlós: Bordás — Imre, Hovorka, Tótabonyi, Pásztor T., Pásztor L., Ro­zsos (Szatmári), Papp, Elek, Gheban (Zádori), Fülöp (Mitykó). Edző: Ma- tajsz Pál. Kamut: Pribojszki — Nyári, Gajdács I., Tárnok, Pittner, Bognár I., Antmann, Bora, Bognár II. (Tóth). Ba­logh, Gajdács II. Edző: Turcsek Zol­tán. Ragyogó napsütéses időben, a szépszámú nézőközönség közepes színvonalú mérkőzést láthatott, a má­sodik félidőben a hazaiak jobban rá­hajráztak, és így magabiztosan otthon tartották a két pontot. G.: Gheban a 48., Elek a 69., Papp a 80. percben. Jó: Papp (a mezőny legjobbja), Tótabo­nyi, Elek, ill. Támok, Gajdács II. (Ho­vorka György) IFJÚSÁGIAK: Szeghalom—Füzes- gyarmat 0—3, Mezőhegyes—Batto­nya 2—1, Gádoros—Medgy esegy há­za 0—3, Mezőberényi FC—Békés­szentandrás 6—1, Elek-Dualflex— Gyomaendrődi Barátság 4—I, Békés­csabai Jamina—Nagyszénás 1—0, Gyulavári—Békéscsabai MÁV 0—4, T ótkomlós—Kamut-Mycota 10— 1. Következik A labdarúgó NB III tizenkettedik fordulójában következik. Október 30., szombat: Szegedi Dózsa—Mezőkovácsházi TE, Kecskeméti SC— Kiskunfélegyháza, Cegléd—Szegedi VSE. Október 31., vasárnap: Colors SE Békés—Gyomaendrődi FC, Orosházi MTK—Törökszentmiklós, Ka­locsa—Hódmezővásárhely, Gyulai FC—Kecskeméti TE, Szőreg— Makó, valamennyi 13.30 óra. A megyei bajnokság 12. fordulójában. Október 30., szombat: Batto­nya—Gádoros, Gyomaendrődi Barátság—Békéscsabai Jamina, Bé­késszentandrás—Békéscsabai MÁV. Október 31., vasárnap: Tótkom­lós—Gyulavári, Kamut-Mycota—Mezőhegyesi SE, Medgy esegyháza— Szeghalom SC, Füzesgyarmat—Elek-Dualflex, Nagyszénási SK— Mezőberényi FC, valamennyi 13.30 óra. Az Alföld csoport állása A Totó 43. heti eredményei A megyei bajnokság állása 1. Hódmezővásárhelyi LC 11 9 2 . 30— 6 20 1. Siófoki Bányász—Haladás VSE..... ..............1—1 X 1. Medgy esegyháza 11 6 3 2 26—14 15 2. Kecskeméti SC 11 8 2 1 31— 9 18 2.1. FC Köln—Dortmund ................... ..............2—0 1 2. Mezőberényi FC 11 6 3 2 21—14 15 3. Kalocsa 11 8 1 2 26— 8 17 3. Schalke 04—Dresden........................ ..............0—0 X 3.Tótkomlósi TC 11 6 2 3 17—11 14 4. Kecskeméti TE 11 7 1 3 22— 6 15 4. Frankfurt—Bayern München ........ _______2—2 X 4. Elek-Dualflex 11 5 4 2 12—10 14 5. Kiskunfélegyháza 11 6 3 2 16—13 15 5. Essen—Meppen ................................ ..............4—1 1 5. Békéscsabai MÁV SE 12 5 3 4 21—17 13 6. Makói FC 11 5 4 2 18—12 14 ó.Stuttgarter Kickers—Chemnitz — 6. Battonya 11 3 7 1 17—13 13 7.Szegedi VSE 11 3 5 3 15—14 11 a megállapított eredmény ________ X 7. F üzesgy arma t 12 5 3 4 22—19 13 8. Orosházi MTK 11 4 3 4 15—17 11 7.Atalanta—Foggia.............................. ..............l—l X 8. Kamut-Mycota 11 5 2 4 18—15 12 9. Colors SE Békés 11 4 3 4 16—20 11 8,Cremonese—Cagliari ...................... ..............3—1 1 9. Gyulavári SE 11 4 4 3 16—13 12 10. Gyulai FC 11 4 2 5 14—16 10 9. Genoa—Piacenza.............................. ..............0—1 2 10. Nagyszénási SK 11 4 3 4 14—19 11 11. Mezőkovácsházi TE 11 3 2 6 9—20 8 10. Napoli—Lecce ................................... _______3—1 1 11.Békéscsabai Jamina 11 2 6 3 14—11 10 12.Szőregi Rákóczi 11 2 3 6 12—24 7 ll.Parma—Reggiana............................ ..............1—0 1 12.Gyomaendrődi Barátság 11 4 2 5 18—17 10 13. Cegléd 11 3­8 15—20 6 12. AS Roma—Lazio .............................. ..............1—1 X 13. Szeghalom SC 11 2 3 6 14—22 7 14.Gyomaendrődi FC 11 2 2 7 6—23 6 13. Bari—Fiorentina ............................. ..............0—1 2 14. Békésszentandrás 11 2 3 6 11—19 7 15.Szegedi Dózsa 11 1 3 7 11—21 5 +1. mérkőzés: 15.Gádorosi SE 11 2 2 7 8—20 6 16. Törökszentmiklós 11­2 9 2—27 2 14.Cosenza—Venezia............................ ..............1—1 X 16. Mezőhegyesi SE 11 2 2 7 7—22 6 Jobban bírták a finist a hazaiak Balassagyarmat—Újkígyós-Pepi KSE 27—24 (15—10) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Balassagyarmat, 250 néző. V.: Horváth Á., Horváth Zs. Újkígy ós-Pepi KSE: Kopányi — Fekete 4, BACSA 2, Gedó 4(1), Vida, DADECSKO 5,Selmeczy 1. Cs.: Ecker, Zubán (kapusok), Jarabek 7 (1), Schuller, Bánfi. Edző: Ruck László. Az ellenfél legjobb dobói: Cseh 10, Cseri 9. Hétméteresek: 2/0, ill: 3/2. Kiállítások: 12, ill. 10 perc. A hazaiak nagy soro­zatot tudnak maguk mögött: az elmúlt négy meccsből négy győzelemmel büszkélkedhet­nek. A pepisek a múlt heti pe­ches dunakeszi túrájuk után ide­genben kívántak javítani. A mérkőzés első perceiben ki­derült, hogy a vendégeket nyomja jobban a meccs tétje. Az első öt perc a Balassagyar­mat gólzsákjainak, a fiatal Csehnek és a rutinos Cserinek tűzijátékát hozta, 5—0. A kö­vetkező tíz percben a túlsó kapu előtti játék görcsössége oldódni kezdett, illetve Dadecsko és Ba­csa — ezen a napon ünnepelte születésnapját a rangidős csa­patkapitány — jó sáncmunkája folytán felzárkózott az Újkí­gyós (15. perc: 7—7). Úgy tűnt, ez megelégedéssel töltötte el az egyenlítésben elfáradt Feketéé- ket, mert előkészítetlen táma­dásbefejezések és védekezési fegyelmezetlenségek folytán újra „elengedték” ellenfelüket 5 góllal. A második játékrész elkese­redett küzdelmet hozott Jarabe- kék részéről. Felváltva estek a gólok negyed órán keresztül mindkét oldalon, de a különb­ség megmaradt. A Kígyós har­madikként beállt kapusa, Zubán bravúrjai, az ellenfél korai, lát­ványosnak szánt megoldásai és a kígyósi támadások sikerei pa­rázs küzdelmet hoztak, így a lefújás előtt hét perccel két gólra felzárkóztak Gedóék. Ideges, kapkodó játék következett két- három percig, míg a feszültsé­get jobban bíró Cseriék három góllal, az újkígyósiak kettős ki­állítással megpecsételték a mér­kőzés sorsát. Az utolsó percek­ben egész pályás letámadást vá­lasztó újkígyósiak már csak szé­píteni tudtak az eredményen, így a fárasztó, nagy csillában, ha minimális különbséggel is, de végül alulmaradtak. Legyőzték a listavezetőt HC Szarvas—Tiszavasvári Alkaloida 22-17 (9-9) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Szarvas, 400 néző. V.: Bednar, Kam ok. Szarvas: Somogyi — Gilan, Berényi 2, GAZSÓ 3, Tusjak 1, TÓTH B. 2, SZÁVA 5. Cs.: Petrovszki (kapus), ALMÁSI 5, Tóth J. 4 (3), Szigeti. Edző: Pataki György, Velky Mihály. Áz ellenfél legjobb dobói: Dobi 5, Pasmac 3. Kiállítások: 18, ill. li perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2. A listavezető — több külföldi és volt NB I-es játékossal jV megerősített — vendégek ellen jól kezdett a Szarvas, Æ előbb 6—3-ra, majd 9—6-ra vezetett. A félidő hajrájá­ban egyenlítettek a szabolcsiak. Szünet után elhúzott a hazai gárda. A 45. percben már 18—13-ra vezettek Almásiék. A szarvasiak jól védekeztek és támadásban szép gólokat lőttek. Kitűnő játékvezetés mellett a fiatal Körös-parti együttes megér­demelten győzte le a listavezetőt, amelyért méltán kapott vastap­sot a lelkes szurkolóktól. Ny. M.