Békés Megyei Hírlap, 1993. október (48. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-18 / 243. szám

1993. október 18., hétfő àjjÉKÉS MEGYEI HlRLAf­SPOKi © Világbajnoki selejtező Gyulán? Csapatban negyedikek a salakmotorosök Fehérvárott történt a „legtöbb” Az egyéni bajnokság után Miskolcon a csapatbajnoki cí­mért is megküzdöttek a salak­motorosok. A gyér érdeklődés sem zavarta a debreceniek „Hajdú Volán” néven verseny­ző trióját elsőségük kivívásá­ban, ami azt is jelenti: Nagy Róbert második bajnoki arany­érmét is megszerezte az idén, egyetlen pontot vesztve Mis­kolcon. A Gyulai Speedway Club negyedik lett 14 ponttal. Csapatbajnok: Hajdú Vo­lán (Nagy R. 17, Petrikovics 15, BódiL. 10)42,2. Debrece­ni Speedway Club (Kocsó An­tal 17, Magosi 5, Adorján 15) 37, 3. Borsodi Építők Volán (Hajdú 11, Böszörményi 10, Bencze 2) 23,4. Gyulai Speed­way Club (Hell 6, Csillik 8, Molnár 0) 14, 5. Nyíregyházi Volán Dózsa (Kovács Zs. 2, Kovács A. 1, Stefáni 1 ) 4 pont­tal. A napokban Szilágyi Sán­dor, a gyulai klub elnöke el­mondta: nem elképzelhetet­len, hogy jövőre világbajnoki selejtező házigazdái lesznek. Erre komoly biztatást kaptak Nádasdi Jánostól, a Magyar Autó és Motorsport Szövetség főtitkárától. Ez az első lépés a rendezés felé, most jön a má­sodik: olyan támogatókat ke­resni, akik a rendezés nem kis költségéből részt tudnak vál­lalni. Döntés természetesen később lesz Gyulán is és Buda­pesten is. Mindenesetre az esé­lyek jók arra, hogy az egyik selejtező fordulót itt rendez­zék 1994-ben, melynek az a tétje, hogy ki jut el az új rend­szerű világbajnoki döntőbe később. Lehet, hogy a gyulai depó is vb-verseny színhelye lesz? FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Október 23-án idényzáró terepverseny a tévétoronynál Amatőr Motoros Kupa: a békéscsabai Krajcsó Attila is országos győztes Lassan a terepmotorosoknál is befejeződik az idény — még­hozzá éppen Békéscsabán. A tévétorony melletti, nyáron nagyon jól vizsgázott új pá­lyán október 23-án, szomba­ton rendeznék országos meg­hívásos versenyt, melyre Nagy Ferenc menedzser szerint sok induló várható. A békéscsabai klub ügyvezetője beszámolt arról is a minap, hogy a ta­vasszal Monoron kezdődött és az ajkai 10. fordulóval zárult országos kupaversenyük is. A sorozaton többen jól szerepel­tek, de kiemelkedik a békés­csabaiak közül Krajcsó Attila teljesítménye, aki az F-kategó­riában, a 125—500 köbcentis speciál gyári versenymotorok­kal indulóknál a 61 rangsorolt közül a legtöbb pontot gyűjtöt­te 250-es Hondájával, vagyis kupagyőztes lett! Találkozni a a mezőnyben gyulai és oroshá­zi motorosokkal is. A részletes eredmények. A-kategória (30 induló) 125 kcm. Bajnok: Zsíros Z/lápióhicske 306, 4. Czeglédi/Gyula 207, 8. Kiss TJ Békéscsaba 107, 15. Kiss ÁTBcs. 66, 22. Berki/Bcs. 37.250 kcm. B.: Zsíros Z. 353, 16. Nagy FJBcs. 34, 19. Kiss TJBcs. 23,24. Vasas 16,31. Szikszai/ Bcs. 1. C-kategória (30, MZ-CZ és úgyne­vezett épített gépek). B.: ifj. Mészá­ros I ../Szolnok 327,4. Szász J. 164,9. Erdély 104,22. Sajti 15 (mindhárom Gyula). D-kategória (20, volt licences ver­senyzők). 125—500 kcm. B.: Bozsó/ Nagyatád 320, 4. Zanócz/Orosháza 142. F-kategória (61, 250—500 kcm speciál gépek.). B.: Kracsó Attila/ Békéscsaba 261, 13. Mázán 30, 26. Vlcskó/Bcs. 24,45. Koppányi/Bcs. 9, 48. Molnár/Bcs. 8, 57. Erdély KJ Gyula 3,61. Prisztovak 1 ponttal. Nemrégiben Nyírpazonyban vettek résztmeghívásos viada­lon a békéscsabaiak, ahol — már a jövő évi új bajnoki lebo­nyolítás, vagyis 1. és 2. kate­góriába sorolás szerint— Ber­ki Donát 12 induló között győ­zött a 125-ös kategóriában. Molnár István 2., Kiss Tamás harmadik, Krajcsó Attila ne­gyedik, Prisztovak Attila 5., Kiss Ákos 6. lett a versenyen. F. I. Prost kategorikusan cáfol A Forma-l-es autós gyorsasági világbajnokság idei győztese, Alain Prost kategorikusan cá­folta azokat a lapértesüléseket, miszerint jövőre folytatja pá­lyafutását. — Nem változtattam meg véle­ményem, továbbra is kitartok ko­rábbi elhatározásom mellett, te­hát a szezon végén visszavonu­lok — jelentette ki a 38 éves francia pilóta, aki idei sikerével immár négy világbajnoki győ­zelmet számlál. Ami az idei vb-pontvadásza- tot illeti: még két futam van hát­ra, október 24-én Suzukában a Japán Nagydíjat, november 7-én Adelaide-ben pedig az Ausztrál Grand Prix-t rendezik meg. Igaz, csupán egyetlen gól esett, mégis Székesfehér­várott történt a legtöbb a labdarúgó NB 110. fordu­lójában. Új edző ült a pécsiek kispadjára Róth Antal személyében (egyben egy újabb olyan tréner, aki nem is olyan régen még játékosként volt a magyar foci főszereplője), hat esztendő után náluk lépett pályára egy régi újonc, Mészáros személyében — és a Vidi pályáján jegyeztek fel a tudósítók két kiállí­tást is. Amúgy gólszegény forduló volt az esőtől és alacsony színvonaltól kísért mostani hétvége, hiszen az Üllői úti összecsapás a maga három góljával rekorder. Hat csapat nem szerzett gólt... EMDSZ-Sopron LC-MTK 1-1 (0-0) Sopron, 4500 néző. V.: Lettrich. Gól: Horváth B. (85.), ill. Talapa (68.). Jók: Nagy J., Horváth B., ill. Hi­res, Nagy S. SOPRON: Milchram — Varsá­nyi, Nagy J., Katona, Kovács T. — Chiratcu, Deák (Kovács L., 62.), Szántó, Majoros (Horváth B., 75.) — Ördög, Korsós. MTK: Piel — Tala­pa, Hires, Horváth Cs., Turbók — Nagy S., Vancsa, Kovács Z. (Kené­sei, 56.), Jován (Sztanó, 72.), Hámo­ri, Zsivótzky. A 22. percben Chiratcu 22 mé­terről a kapufát találta telibe. Fordulás után, a 62. percben Talapa mintaszerű beadása Jo- vánt teljesen tisztán találta, aki „ajtó-ablak” helyzetben fölé- fejelt. Óriási potyagóllal szer­zett vezetést az MTK: Nagy Jenő. balra befelé figyelve akarta hazakísémi a labdát. Talapa azonban jobbról meg­kerülte a védőt, és a tehetetlen Milchram mellett a jobb sa­rokba lőtt (0—1). A 85. perc­ben egyenlítettek a hazaiak. Szántó remek szögletét a cse­rejátékos, Horváth Barna a bal felső sarokba fejelte (1—1). A hazai csapat lelkes és gól- veszélyesebb játékáért győ­zelmet érdemelt volna. Csepel-Kordax—Újpesti TE 1-0 (1-0) Csepel, 7000 néző, V.: Kurmai. Gól: Somogyi (17.). Jók: Somogyi, Jakab, Kámán, ill. Aczél, Molnár, Kozma. CSEPEL-KORDAX: Hajdú — Bereczki, Váczi, Szabó A. (Tompos, 65.) — Jakab, Somogyi, Meggyes, Mikler — Süveges, Kámán (Tyuko- di, 65.), Szekeres. UTE: Praj—Tom­ka, Aczél, Molnár — Kozma, Véber, Kecskés (Egressy, 80.), Füzesi, Szle- zák — Horváth (Kovács, 46.), Bel­von. Ami egy héttel ezelőtt sikerült Békéscsabán az újpestieknek, az ezúttal nem jött be. Kiegyenlített mezőnyjáték után érkezett el a találkozó 17. perce, amely meghozta a kék­pirosak vezető gólját: Jakab jobbról ívelt középre, Kámán átlépte a labdát, Somogyi pedig 14 m-es lapos lövéssel vette be Praj kapuját (1—0). A gólt kö­vetően a házigazdák fokozato­san átvették az irányítást. Fordulás után rögtön nyil­vánvalóvá vált, hogy a Csepel- Kordax nem fogja erőltetni to­vább a rohamokat. Varga Ist­ván csapata szépen berendez­kedett a kapujuk előtti „har­madban”, s innen csak egy- egy kontraakció erejéig voltak hajlandóak kimozdulni. A hazaiak védelme a máso­dik játékrészben jól állt a lábán a végére némileg eldurvult ta­lálkozón. S mivel a csepeliek legalább egy helyzetüket ki­használták, nem érdemtelenül tartották otthon a'két bajnoki pontot. FTC—Rába ETO FC 2-1 (1-0) Üllői út, 90(M) néző. V.: Puhl. Gól: Albert (20., 56.), ill. KuMor (71). Jók: Szeiler, Simon, Lipcsei, Al­bert, ill. Bordás, Csertői. FERENCVÁROS: Szeiler — Te­lek — Kuznyecov, Lipcsei — Simon, Albert, Détári, Keller — Gregor (Wukovics, 31.), Kovács (Páling, 89.), Cigan. RÁBA ETO: Végh — Lázár — Kuttor, Virág — Csikós, Csertői, Bordás, Ignácz (Rugovics, 64.) — Herczeg (Ivanics, 28.), Kla- usz, Mikóczi. A 20. percben Albert megunta, 27 méterről, jobbal, laposan a jobb alsó sarokba zúdította a labdát — Végh kapus az előtte helyezkedő védők lába között elsuhanó bőrgolyót késve vet­te észre, emiatt már nem volt esélye, holott vetődött (1—0). A félidő hajrájában Puhl szorgosan kapkodta elő a sárga lapokat, szükség is volt a kedé­lyek megnyugtatására. Az 56. percben Albert nagy­szerűen szerzett meg egy lab­dát, lerázta magáról az utána loholó Csikóst, majd 13 méter­ről — egykori klasszis édesap­ját idéző módon — elegánsan helyezett a kapu jobb oldalába (2—0). A hajrában a ferencvá­rosiak elkészültek erejükkel! A 71. percben egy vehemens győri kombináció végén Kut­tor elé került át a labda a bal oldalra, aki az ötös oldalvona­láról nagy erővel a léc alá bom­bázott (2—1). A Ferencváros 2—0 után biztos győztesnek tűnt, de mi­vel — Simon kivételével — szinte valamennyi játékosa el­készült az erejével, az sem lett volna meglepő ezen a jobbára küzdelmes összecsapáson, ha a Rába netán kiegyenlít... DVSC—Vác FC-Samsung 0-1 (0-0) SZftLfll ÓRáS Szemivegktrct-javiUv U| órák etaóésa. garanciával. Kvarcórák üvegcstszoiasa ^ Bcs-.^Kmizsi u 2. Debrecen, 8000 néző, V.: Piller. Gólszerző: Füle (77. p.). Sárga lap: Gojan (18.), ill. Koszta (16.), Kriska (18.). Kiállítva: Medvid (38.). Jók: Gojan, Nagy Cs., Horváth, Pető, ill. Puglits, Háhn, Kriska, Ara­nyos, Füle. DEBRECENI VSC: Horváth — Balogh, Gojan, Sándor Cs., Pető — Dombi ( Raducu, 80.), Nagy Cs., Sán­dor T., Madar — Gracsov (Tóth, 80.), Medvid. VÁC FC-SAMSUNG: Koszta — Kasza, Puglits, Háhn, Molnár, Nyilas, Simon (Víg, 85.), Kriska, Aranyos — Füle, Romanek (Szedlacsek, 58.). A 38. percben az egyre inkább erősödő váci nyomás közepet­te Fülét Medvid csak szabály­talanul tudta megállítani, ezért a játékvezető leküldte a pályá­ról. A második félidőben a 10 emberrel játszó hazaiak sok­kal bátrabban és élénkebben játszottak, mint az első félidő­ben. A 77. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Bal oldali szöglet után Füle emelkedett középen a legmagasabbra, és fejjel csúsztatta a labdát a há­lóba (0—1). A rendkívül szervezetten és taktikusan játszó vendégcsa­pat megérdemelte a győzel­met. AzNBI állása Hazai és import italok valamint édességek nagyker áron. l.Ferencváros 10 7 3­22- 8 17 2. Debreceni VSC 10 7 1 2 17-10 15 3. Vác FC-Samsung 10 5 4 1 16-10 14 4. Csepel-Kordax 10 5 3 2 15-16 13 5. Békéscsabai Előre FC 10 5 2 3 20-11 12 6. Kispest-Honvéd FC 10 4 3 3 23-12 11 7. Rába ETO FC 10 4 3 3 15-11 11 8. Siófoki Bányász 10 3 3 4 12-14 9 9. Újpesti TE 10 3 2 5 11-13 8 10. V ideoton-W alt ham 10 2 4 4 12-15 8 11. EMDSZ-Soproni LC 10 2 4 4 12-16 8 12.BVSC-Dreher 10 2 4 4 8-19 8 13. Vasas SC 10 3 1 6 13-18 7 14.MTK 10 1 5 4 13-19 7 15. Haladás V asutas SE 10 2 2 6 11-17 6 16. PMSC-Fordan 10 1 4 5 8-19 6 A góllövőlista élcsoportja. 8 gólos: Sándor T. (Debrecen); 5 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Sallói (Kispest-Honvéd FC), Kovács J„ Wukovics (Ferenc­város), Horváth F. (Videoton-Waltham FC); 4 gólos: Azoitei (PMSC-Fordan), Csertői (Rába ETO FC), Gregor, Lipcsei (Ferencváros), Horváth Cs. (MTK), Szenes (Vasas SC), Kámán, Somogyi (Csepel-Kordax), Fischer (Siófoki Bányász); 3 gólos: Hamar, Illés, Orosz (Kispest-Honvéd FC), Mracskó, Árgyelán (Békéscsabai EFC), Gojan (Deb­receni VSC), Klausz (Rába ETO FC), Vancsa (MTK), Claude (Vasas SC), Szántó (EMDSZ-Soproni LC), Koz­ma (UTE), Füle (Vác FC-Samsung), Albert (FTC), Czéh (Videoton-Waltham), Elekes (Haladás VSE). Videoton-Waltham FC— PMSC-Fordan 1—0 (1-0) Székesfehérvár, 3000 néző. V: Bog­nár. Gól: Czéh (36. p.). Kiállítva: Varga (57.), ill. Fehér (64.). Jók: I-őrincz, Zimmermann, ill. Csaban, Tolocskó. VIDEOTON-WALTHAM: Mit­ring — Balogh, Németh — Varga, Zimmermann, Lőrincz, Bekő, Czéh, Horváth L. — Takács, Horváth F. (Heinczinger, 61.). PMSC-FOR­DAN: Csaban — Dienes, Bódog, Braun — Csoboth, Fehér, Rózsa, Mészáros (Tököli, 29.), Tolocskó, Vókó — Azoitei (Ulveczki, 78.). A pécsieknél Csoboth három. Mészáros pedig hat év után lett ismét a kezdőegyüttes tagja. A harmadik visszatérő Róth, de ő már nem mint labdarúgó, ha­nem mint edző igyekszik segí­teni csapatát. Eléggé közepes iramú volt a meccs, több hibával. A 36. percben született meg a fehér­váriak vezető, későbbi győz­tes gólja: Lőrincz bal oldali beadásánál Czéht szabadon hagyták, aki hat méterről a kapu jobb oldalába fejelt (l-O). Szünet után is a Videoton támadott többet. Az 57. perc­ben Varga saját térfelén esté­ben kézzel ért a labdához. Bár nem volt szándékosság, Bog­nár felmutatta neki a sárga la­pot, s mivel ez már a második volt a fehérvári labdarúgónak, a kiállítás sorsára jutott. Ugyanez történt a 64. percben Fehérrel is, aki Czéhvel szem­ben szabálytalankodott, igy ő is az öltözőbe vonult. A 85. percben Czéh 11 -est hibázott A Videoton végigtámadta a 90 percet, s több góllal is győz­hetett volna. BVSC-Dreher—Siófoki Bányász 0—0 Szőnvi ut, 800 néző. V.: Nyilas. Jók: Mtindi. ill. Bíró. BVSC-DRF.HER: Balassi — Kosa — B. Szabó, Zentai — Nagy P. ( Bük- szegi, 83.), Mundi, Urbányi, Bognár Gy„ Bába — Borgulya, Ncgrau (Anania, 46.). BÁNYÁSZ: Bíró — Bimbó — Olajos, Meksz — Keszeg, Kovács L (Szabadi, 83.), Barna, Kirchmayer (Hauzner, 46.), Király — Fischer, Varsányi. Árnyalatnyival a balatoni ven­dég tűnt labdabiztosabbnak. A 23. percben egy hazai akciót menteni igyekvő Olajos csak­nem a saját kapujába gurított, szerencséjére Bíró kapus felta­lálta magát, gyors mozdulattal szögletre tisztázott. A vasuta­soknak különösebb „monda­nivalójuk” nem nagyon akadt az első 45 perc során. A szünetben riadóztató ha­tású „dörgedelmet” kaphattak a vasutasok, mert hirtelen el­kezdtek iramot diktálni, és olykor jól is játszottak. Szomorú őszi, esős vasár­nap, összességében szomorú teljesítmények... Igaz, a nehéz talaj némileg menti a két csa­patot, amelyek közül egyik sem érdemelt volna győzel­met. Haladás VSE—Kispest- Honvéd FC 1—1 (0-1) Szombathely, 8000 néző, V.: Statu­ier. Gól: Elekes (65.), ill. Plókai (27.). Jók: Neudl, Szekér, Kenesei, Ele­kes, ill. Bánii, Illés, Vincze. HVSE: Derdák — Neudl, Nagy M„ Sánta — Szekér, Kenesei, Bog­nár, Tóth Gy. (Tóth N„ 78.) — Híd­végi, Elekes (Berbás, 80.), Farkas. KISPEST-HFC: Brockhauser — Szabados, Bánii, Plókai, Csehi T. — Stefanov, Illés, Du ró, Vincze — Sal­lói (Hamar, 75.), Orosz. Változatos, jó iramban kezdő­dött a mérkőzés, a Kispest ját­szott enyhe mezőnyfölény- ben, és ez a 27. percben góllá érett. Duró legurított szabad­rúgása után Plókai 30 méterről óriási erővel a kapu közepébe lőtt (0—1). A bekapott gól után a Haladás még nagyobb erővel kezdett rohamozni — egyelőre gól nélkül. Szünet után esett a játék ira­ma. A Haladás került ekkor mezőnyfölénybe. A 65. perc­ben Bognár nagyszerű ütem­ben indította Szekerest a jobb oldalon, aki az alapvonalig ju­tott el, élesen félmagasan kö­zépre belőtte a labdát, és Ele­kes öt méterről előrevetődve a bal sarokba fejelt ( 1—1). Változatos, küzdelmes mérkőzésen mindkét csapat teljes erőbedobással harcolta végig a 90 percet, így a döntet­len igazságos eredménynek mondható.