Békés Megyei Hírlap, 1993. október (48. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-25 / 248. szám

1993. október 25., hétfő' Spoítt Kockázatmentes játékkal Nyíregyházi FC— Szarvasi Vasas 0—0 NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Nyíregyháza, 1100 néző. V.: Stander (Győr, Mezei). Nyíregy háza: Bíró 0 — Csóka 4, Drobni 5, Cselószki 4 — Szatke 5, Kovács 4, Molnár 4, Kertész 4 — Szvisztun 4, Erdei 4, Major S. 4. Edző: Burcsa Győző. Szarvas: Hanyecz 8 — Hirmlcr 7 — Pisont A. 6, Holp 5, Szlopóczki 5, Zahorecz 5 — Janis 4, Takő 6, Ilici 5 — Major L. 4, Gebri 4. Edző: loan Patrascu. Csere: Kovács helyett Barczi (4) a szünetben, Ilici h. Bontovics (-) a 61., Erdei h. Hudák (-) a 64., Janis h. Cziglédszky (-) a 84. percben. Sárga lap: Pisont A. a 36., Zahorecz az 53-, Erdei a 60. percben. Szigorú védekezéssel kezdett a szarvasi 'o együttes. A hazaiak kevés mozgással nem találták ennek a védőőrizetnek az ellenszerét. Meglepetésre két jó kontrából a Körös-partiak szerezhettek volna gólt. A 14. percben Major L. bal oldali be­adását követően Janis hat mé­terről, teljesen üresen állva Bíró kezeibe fejelte a labdát. A 24. percben ismét a Vasas veszé­lyeztetett. Gebri lépett ki ügye­sen a nyíregyházi védők között, már csak a kapussal állt szem­ben, ám lövés helyett oldalra passzolt, és Major L. 12 méter­ről gyatrán mellé gurított. Szünet után a hazaiak egyik legjobb emberét, a sérült Ková­csot Burcsa Győző edzőnek le kellett cserélni, a helyére beállt Barczi pedig nem tudta fölvenni a ritmust. A második félidőben csak néhány gyatra nyíregyházi támadást jegyezhettünk fel, amelyek végén Hanyecz kapus magabiztosan hárított. Ebben a játékrészben a szarvasiak már csak az eredmény tartására töre­kedtek, így gyakorlatilag mun­ka nélkül telt el Bíró kapus szá­mára ez a félidő. Már az első félidőben kísért a közeli múlt, a III. kerületi TVE elleni találkozó. Hiába játszott nagy mezó'nyfölény- ben a nyírségi együttes, hiába akadtak lehetőségek a gól­szerzésre, a hálóba nem si­került betalálni. A hazaiak já­tékából hiányzott az önbiza­lom, az átütő erő. A középpá­lyások nem tudták megoldani a támadások előkészítését, a csatárként pályára küldött já­tékosok pedig ugyancsak mérsékelten mozogtak. A szarvasiak nem sziporkázni, hanem pontot szerezni érkez­tek a nyírségi fővárosba, és a vendégek terve bevált. Ehhez azonban nagy segítséget nyúj­tott a tavaly még NB I-ben szereplő szabolcsi gárda csap­nivaló teljesítménye, amelyet joggal fütyült ki a közönség a mérkőzés végeztével. Nyilatkozatok. Burcsa Győző: -— Kényszerhelyzet miatt egy támadóval játszot­tunk, s az elmúlt találkozókhoz képest kevesebb helyzetet dol­goztunk ki. Annyit azért terem­tettünk, amennyivel a mérkő­zést meg lehetett volna nyerni, loan Patrascu: — Az értékes Következik A labdarúgó NB ll-ben a tizen­kettedik fordulóban következik. Október 30., szombat: Diós­győr—Hatvan, 13.30. Október 31., vasárnap: Hajdúnánás— Szarvasi Vasas, Szeged—Nyír­egyháza, Kákosmcnti EAC— Tiszavasvári, Balmazújváros— Tiszakécske, Eger—Kazinc­barcika, Kiskőrös—Gödöllő. Kaba—III. kér. TVE, vala­mennyi 13.30. pontszerzést a jól megszerve­zett védekező játékunknak kö­szönhetjük. A játék ezen elemé­vel elégedett vagyok, de a táma­dásokra és ezek befejezésére nagyon ritkán jutott lehető­ségünk. A Nyíregyháza ellen kockázatos lett volna más felfo­gásban játszani. . Gratulálok já­tékosaimnak. Mán László A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYI: Tiszavasvári—Balmazújváros 2—2 (2—1) Szeged—REAC 2—2 (0—1) III. kér. TVE—Hajdúnánás 3—2 (1—2) Gödöllő—Kaba 1—2(1—0) Kazincbarcika—Kiskőrös 0—3 (0-1) Hatvan—Eger 2—1 (1—1) Tiszakécske—DiósgyőrO—1 (0—1) A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: Százhalombatta—Szekszárd 4—2 (2—1) Keszthely—ESMTK 0—2 (0—2) Bercmcnd—Pénzügyőr 3—0 ( I—0) Budafok—Dorog 0—0 Paks—Dunaújváros 0—2 (0—1 ) BKV-Előre—Veszprém 0—0 Baja—Mohács 0—0 Zalaegerszeg—Nagykanizsa 2—0 (2—0) Szarvasi Vasas—Hatvan 0—3 (0— 3). NB ll-cs ifjúsági labdarúgó-mérkő­zés, Szarvas. V.: Gyekiczki. Szarvas: Dudás — Koszti (Bohák), Demcsák, Kriska, Palotai, Mrena, Klimaj, Gyu­lai, Styecz, Bencze T., Sznyida. Edző: Orovecz József. Jó: Dudás, Mrena, Demcsák, Palotai. Szarvas—Hatvan 1—0 (1—0). NB Il-es serdülő. Szarvas, 80 néző. V.: Gombár. Szarvas: Klimaj (Fábry) —- Szlovák, Paraizs, Laczó, Czerjak, Sin- del, Sándor, Darida Zs„ Fazekas (Bak­ró), Moldván (Kiss), Rumi (Pálhó). Edző: Lipcsei Imre. G.: Sindcl. Jó: a közvetlen védelem, Moldván, Sindel, Rumi. A Keleti csoport állása l.Diósgyó'ri FC 11 7 4 21— 8 18 2.III. kér. TVE 11 8 2 1 20— 7 18 3. Kiskőrösi FC 11 6 4 1 25—14 16 4. Kábái Egyetértés 11 6 4 1 15— 9 16 5. Szarvasi Vasas 11 5 3 3 13—15 13 ó.Nyíregy házi FC 11 5 2 4 16— 8 12 7. Hatvan 11 5 2 4 16—18 12 8. Tiszavasvári 11 3 5 3 14—12 11 9. Tiszakécske 11 4 2 5 16—18 10 10. Hajdúnánási FC 11 4 1 6 18—18 9 11. Balmazúj város 11 2 4 5 14—19 8 12. Rákosmenti EAC 11 2 4 5 11—18 8 13. Kazincbarcika 11 2 3 6 14—19 7 14.Gödöllő 11 3 1 7 13—18 7 15. Eger SE 11 3 1 7 16—26 7 16. Szeged SC 11­4 7 5—20 4 Mezőberényben hódított a korjball Ma még jobbak voltak a belgák Érdekes sporttörténelmi jelentőségű esemény színhelye volt pénteken Mezőberény. A Benelux államokban rendkívül népszerű, de néhány év óta már hazánkban is játszott sport­ág, a korfball—amely leginkább a kosárlabdához hasonlít— Békés megyei bemutatóját láthatták az érdeklődők a helyi 1. számú iskola tornacsarnokában. A mérkőzés előtt a belga vendégeket fogadta Cservenák Pál Miklós polgármester. A korfballról és a barátságos mérkőzésről, amelyen a hazai felnőtt bajnokság második he­lyezettje, a Debreceni Korf­ball Klub és a belga Gent tarto­mányi válogatott találkozott, Sebestyén Béla, a magyar szö­vetség elnökségi tagja, a deb­receniek edzője adott tájékoz­tatást. — Mely országok a sportág legjobbjai? — A legutóbbi világbajnok­ságot megtörve a hollandok uralmát a belgák nyerték. A harmadik helyen Tajvan vég­zett. Jelenleg az öt földrészről 28 ország tagja a nemzetközi szövetségnek. Belgiumban mintegy hetvenezren űzik a sportágat. A korfballt vegyes csapatok — nők és férfiak — játsszák. A felállás alapján a nők-nők a férfiak-férfiak ellen játszanak, a test-test elleni küzdelem tiltva van. A három méter magas állványon elhe­lyezett, negyven centiméter átmérőjű, palánk nélküli fűz­fakosárba kell a labdát juttatni. — A hazai bajnokságban hány csapat küzd? Mit vár a belgák ellen? — Jelenleg hat csapat küzd a felnőtt első osztályú bajnok­ságban, amelyből három deb­receni. Tavaly a győztes gö­döllőiekkel azonos pontszám­mal végeztünk a második he­lyen. Az ősszel már a harma­dik szezon kezdődik a bajnok­ságban. Csapatomból Jóna Katalin, Keczkó Márta és Nagy Imre felnőtt válogatott. Rajtuk kívül Szabó Andrea, Veress Attila és az angolai származású, fekete bőrű Louis Eduar alkotja az együttest. Kétségkívül a vendégek az esélyesebbek, a tisztes helytál­lásban bízom. A 15 perces bemutató után, amelyet nagy tapssal köszön­tött a mintegy 250 fős, jórészt diákokból álló publikum, megkezdődött a 2x15 perces mérkőzés. A hajdúságiak, aki­ket két belga vendégjátékos erősített, a hatodik percben 2:0-ra elhúztak. A félidő to­vábbi részében inkább a ven­dégek irányítottak és szünetig egyenlítettek. Fordulás után jobban kezdtek a belgák és 4:2-re, majd 7:3-ra elhúztak. Bár a debreceniek mindent megpróbáltak, 8:5-ös belga si­kerrel zárult a találkozó. Az összecsapást követően Sebestyén Béla így értékelt: — Amíg erővel bírták a mie­ink, vezettek is. Szünet után elsősorban fejben fáradtak el tanítványaim, amit a több vari­ációt ismerő, rutinosabb bel­gák jól kihasználtak. Ennek el­lenére becsületesen küzdöttek a magyarok. Nos, egy új sportág bemuta­tója meghódította Mezőbe - rényt. A hírek szerint a kosár­labdázásban nagy hagyomá­nyokkal rendelkező városban néhányan fontolgatják, hogy meghonosítják a korfballt. Kí­váncsian várjuk az első Békés megyei próbálkozást. (verasztó) Támadásban a fehér mezes belgák. A csíkos szalagos magyar játékosok figyelik, hogy rádobás után merre pattan a labda. A debreceniek jól helytálltak a Gent tartományi válogatott ellen Mezőberényben . fotó: lehoczky péter Főhajtás a kupagyőztes előtt Kedden: Orosházi MTK—Újpesti TE A fennállásának idén nyolcvanadik évforduló­ját ünneplő Orosházi MTK labdarúgó-szakosz­tálya méltóképpen emlékezik a jeles évforduló­ra. Az NB IlI-as házigazdák barátságos labdarú­gó-mérkőzésre hívták meg a sokszoros bajnok Újpesti TE együttesét. A nagy érdeklődéssel várt találkozóra október 26-án, kedden 14 óra­Lovasok a Geszti Kupáért Negyedik alkalommal rendezték meg a „Geszti Kupa” kettesfogathajtó ver­senyt a geszti kastélyparkban. Ideális helyen, jó időben, igazi hétvégi cseme­gének bizonyult a lovassport kedvelőinek ez a nap. A kettesfogatok vetélkedése terepen, aka­dályhajtásban és vadászhajtásban zajlott. A „műkedvelő” lovasok galoppversenyen mérték össze tudásukat. Eredmények. (Kszetett: I. Borsos Béla, 2. Fábián Sán­dor, 3. ifj. Kemecsi István (minhárman Sarkadi Lovasklub). Akadályhajtás: 1. Borsos Béla. 2. Fábián Sándor. 3. Pozsár Zoltán (Mezőkovácsháza). Maratonhajtás: 1. Fábián Sán­dor. 2. Borsos Béla. 3. ifj. Kcmecsi István. Vadászhajtás: 1. Fábián Sándor. 2. Pozsár Zoltán, 3. Borsos Béla. Galopp: 1. Szabó Sándor (Sarkadi Lovasklub). 2. Szabó László (Mező- gyán), 3. Buka Szabolcs (Biharugra). A verseny megrendezését a geszti gazdakör és a Sarkadi Lovasklub közös munkája mellett a geszti önkormányzat, a takarékszövetkezet, az AMK, a vadásztársaság, az MDF geszti szervezete, a helyi kisgazdák, a Gyulai ÁFÉSZ, a sarkadi városgazdálkodási iroda, az MSZP sarkadi szerveze­te, a mezógyáni Mozaik Rcx Kft. és Takács Mihály né vállal­kozó segítették. kor kerül sor Orosházán. Az öszecsapás érde­kessége lesz, hogy a fővárosi lila-fehéreknél pályára lép a hétvégi fordulóban a Ferencváros elleni rangadón győztes gólt szerző Belvon Attila, aki nem is olyan régen még az orosházi­aknál szerepelt, de mint ismert, a Békéscsabai Előre erőssége is volt. November 2.: Békéscsaba—Nyíregyháza Három győzelem a lugosiak ellen A közelmúltban Romániában járt a Csaba Előre KC NB I-es férfi kézilab­dacsapata. A lila-fehérek Lúgoson, a román I. liga egyik újoncával mérkőz­tek két alkalommal. Az első találkozót 36—28- ra nyerték a csabaiak, majd a másodikon 27—- 26-os vereséget szenvedtek. A napokban a ro­mán együttes járt Békéscsabán és barátságos találkozók keretében szintén kétszer mérkőzött meg a házigazdákkal. Baloghék mindkét össze­csapáson magabiztosan győztek a vendégek ellen. A számszerű eredmények : 33—22 és 35—23 a lila-fehérek javára. ♦ ♦♦ Még egy hír a férfi kézilabdázók házatájáról: a november 19-ére kiírt Nyíregyháza elleni baj­noki mérkőzést közös megegyezéssel előrehoz­ták november 2-ára, keddre. Az előrehozott találkozó 17 órakor kezdődik a városi sportcsar­nokban. Ferencváros—Békéscsabai NKC 26—20 (12—10) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Budapest, Népliget, 300 néző. V.: Ambrus, Hűmmel. Ferencváros: FIEDLER A. — Kokainé 4, Takács 2, Kökény 3, Pádár 4, FARKAS Á. 7 (4), Fiedler E. 4. Cs.: Farkas A. (kapus), Menyhárt, Krammer 2. Edző: Németh András. Békéscsaba: KOVÁCSNÉ — Mezőségi, Gherendi 4, Bohus 4, HOCHRAJTER 6(1), HOLLA 4 fi). Kovács 2. Cs.: Benyovszki (kapus), Salamon, Petri. Edző: Tobak Lászlóné. Kiállítások: 8, ill. 10. perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 5/2. 1 Mindkét csapatkapi- ! tány bizakodó volt a j mérkőzés előtt, Fied­ler Adrienn például arra hivatkozott, hogy hazai pályán joggal várja el tőlük a szurkolósereg, noha azt is hoz­zátette: nehéz mérkőzést vár, ugyanis három játékosuk is sérüléssel bajlódik. Salamon Gabriella is ez utóbbira tette a hangsúlyt, ebben vélte megta­lálni az egyik pont megszerzé­sének lehetőségét. Kihagyott büntetővel kezdő­dött a találkozó, ám a folytatás­ban Gherendi megszerezte a mérkőzés első gólját, sőt ő volt másodszor is eredményes. Bo­hus is betalált Fiedler A. kapujá­ba, s bizony a zöld-fehérek csak a 8. percben voltak először ered­ményesek. Igaz, ezután meg sem álltak az egyenlítésig, sőt Kökény fordított is. Ezután kö­vetkeztek a fiatal válogatott Farkas A. percei. Alaposan ki­használta a vendégek megtor­panását, ugyanis hamarosan 9—4-et mutatott az eredmény- jelző a hazaiak javára. Ezután viszont megrázták magukat Hochrajterék, szívós munkával megkezdték a fölzárkózást, és 10—9-ie megközelítették a Fe­rencvárost. A fordulás után Farkas kezdte meg a gólgyártást, de minden fővárosi találatra jött a • békéscsabai gól is. Egészen 16—14-ig, mert utána bünte­tődobó-párbaj következett. A 42. percben Gherendi harmad­szor is a kiállítás sorsára jutott, így nem folytathatta a játékot. Ez bizony alaposan megzavar­ta a lila-fehéreket, s annak el­lenére, hogy a ferencvárosiak sokat hibáztak, az 50. percben már hétgólos előnyre tettek szert. Nyilatkozatok. Németh András: — A közepesnél gyengébb játékkal nyertünk. Nagyon érezzük sérültjeink hiányát. Tobak Lászlóné: — A három kimaradt hétméteres, a taktikai fegyelmezetlensé­gek és Gherendi kiválása okozta a vereségünket. (T. K.) Marosvásárhelyen jártak Bohusék A bajnoki szünetet kihasználva háromnapos kirándulást tett a Békéscsabai NKC NB I-es női kézilabdacsapata Romániában. Marosvásárhelyen — Gherendi és Bloj — egykori együttesével, a jelenleg a második liga élmezőnyében tanyázó helyi csapattal vívtak két barátságos mérkőzést a lila-fehérek. Az együttesben elsősorban a fiatalok kaptak lehetőséget. Válogatottbeli kötelezett­sége miatt Hochrajter nem tartott a csapattal, miként a sérült Petri, Salamon, valamint iskolai elfoglaltsága miatt Hodroga sem volt az utazók között. A békéscsabaiak a két mérkőzés mellett megismer­kedtek Marosvásárhely és környéke nevezetességeivel is. Az első találkozót 24—22-re nyerték Bolláék. A gólokat: Ghe­rendi 10, Bolla6, Lisztóczki 3, Krista, Viczián 2—2, Rúzs-Molnár 1 szerezték. A második mérkőzésen 29—24-re győztek a lila-fehé­rek. A békéscsabaiak góljait Gherendi 9, Lisztóczki 7, Bolla 4, Viczián, Félix 2—2, Bohus, Bodzás, Krista, Hajdú, Rúzs-Molnár 1—1 lőtte.