Békés Megyei Hírlap, 1993. október (48. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-18 / 243. szám

1993. október 18., hétfő SPOBT © Orosházi győzelem a megyei rangadón Berényi siker a Csányi utcában Az NB III Alföld csoportjában Orosházán játszották a me­gyei rangadót. A hazaiak nagy küzdelemben 11-esból elért góllal szerezték meg a két pontot a mezőkovácsháziak ellen. Katasztrofális vereséget szenvedett Kecskeméten, a fiatalokból álló KSC otthonában az utóbbi hetekben jó teljesítményt nyújtó Colors SE Békés. Csak a második félidőben tudta feltörni a sereghajtó Törökszentmiklós védelmét a Gyulai FC, igaz ekkor négyszer találtak a hálóba Gécziék. A gyoma- endrődiek kiesési rangadón szerepeltek Szegeden és lelkes, odaadó játékkal egy pontot szereztek a Dózsa otthonában. A listavezető Hódmezővásárhely ezúttal Cegléden győzött és mindössze két pontot vesztett az eddigi 10 fordulóban. NB III Alföld cs. Gyulai FC- Törökszentmiklós 4-0(0—0) Gyula, 350 néző. V.: Knerczer. Gyula: Szabó — Mező, Pápa, Resetár, Bo- tyánszki — Kiss (Papp), Steigerwald (Szilágyi), Bíró R., Oláh (Tamási) — Boruzs, Géczi. Edző: Fodor Sándor. Törökszentmiklós: Németh (Bak) — Csatári, Csontos, Katona (Kóródi) — Csubró, Molnár (Rimóczi), Pócsi, Boj­tok — Lóié, Tatár, Babella. Edző: Csontos Lajos. 49. perc: Papp Csaba futott el a bal szélen, beadására Tamási érkezett, s fejese a kapuban kötött ki, 1—0. 59. perc: Papp megismételte előző produkcióját, beadására most Géczi érkezett, 2—0. 63. perc: Pápa távoli pontrúgása a kapusról kijött, Steigerwald ismétlését is mentette a kapus, de az érkező Géczi már a hálóba továbbította a labdát, 3—0. 69. perc: Bíró fejese a frissen beállt cserekapusról még kijött, de Tamási fejese már eredményes volt, 4—0. Az első félidőben nem találta a hazai csapat a sereghajtó vendégek játéká­nak ellenszerét. A második játékrészre Fodor edző átszervezett csapata már ellenállhatatlan volt és a nagyarányú gólkülönbség teljesen megérdemelt a szimpatikus és sportszerű törökszent­miklósi csapattal szemben. Jó: Papp, Tamási, Pápa, ill. Csontos. (Jenei Kál­mán) Ifjúságiak: Gyulai FC— Törökszentmiklós 7—2. Orosházi MTK— Mezőkovácsházi TE 1—0 (0—0) Orosháza, 500 néző. V.: Godó. OMTK: Such — Popol, Sitkéi, Sárosi (Lévai), Kálmán — Bulimár, Kulcsár, Székely, Bélteki — Bócsik (Gál), Sza- szovszky (Méri). Edző: Szendrei Béla. Mezólcovácsháza: Tóth I. — Radu, Kovács, Kovalcsik P. (Mocsári), Papp — Bakai, Török, Dumitriu, Kindel — Szekeres (Ágoston), Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. 74. perc: Lévai jobb oldali beadását Dumitriu tisztázta a 16-oson belül, a játékvezető kezezést látott, s 11-est ítélt. (A vendégek erősen vitatták az ítéletet.) A büntetőt Belteki a jobb alsó sarokba bombázta, 1—0. Az első félidő könnyen felejthető volt, ugyanis a vendégek eredménnyel lassították a játékot, az OMTK viszont rengeteg hibával, elképzelés nélkül próbálkozott. A hazaiak nem lőttek ka­pura egy alkalommal sem, a másik ol­dalon Kolozsi a felső kapufát találta cl. A második félidőben is folytatódott a csapkodó, főként mezőnyjáték. Való­di futballra emlékeztető jeleneteket csupán az utolsó húsz percben láthatott a közönség. A cserék által valamelyest fejavult OMTK ekkor több alkalom­mal veszélyeztetett, igaz, a kovácshá­ziak is elhibáztak egy nagy lehetősé­get. A hazai nézők szempontjából ke­vésbé idegnyugtató, alacsony színvo­nalú találkozón a kék-fehérek szinte kiszenvedték a győzelmet. Jó: Sitkéi, Bulimár, Bélteki, ill. Kovács, Papp, Kolozsi. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK— Mezőkovácsházi TE 7—0. Kecskeméti SC— Colors SE Békés 6-0(2—0) Kecskemét, 500 néző. V.: Serfőző. Kecskemét: Kirí — Mag, Árva, Ben- de, Losonczki (Sz. Tóth) — Máté, Tor- bavecz, Gazdag — Kovács T. (Kislő- rincz), Barna Cs., Kovács L. (Kátai). Edző: Bende József. Békés: Tüskés — Farkas, Lenkefi (Ábrahám), Ottlakán, Lipták Gy. (Lipták M.) — Kondacs, Nagy, Képíró, Czinanó — Horváth, Somvári. Edző: Zsíros György. 25. perc: Gazdag remek labdát adott a jobb szélen Kovácsnak, aki pontosan centerezett és Torbavecz bombafejest küldött a léc alá, 1—0. 39. perc: Kovács T. újabb beadását ezúttal Barna Cs. juttatta a hálóba, 2—0. 61. perc: Barna Cs. éles szögből jobbról a rövid sarokba lőtt, 3—0. 66. perc: Torbavecz volt eredmé­nyes, 4—0. 77. perc: Ottlakán szabálytalanko­dott a nagy kedvvel játszó Barnával szemben. A játékvezető 11-est ítélt, a békésiek védőjét pedig kiállította. Má­té biztosan értékesítette a büntetőt, 5—0. 87. perc: Egyéni akció után Barna Cs. harmadik gólját szerezte, 6—0. Ezen a napon a kecskemétiek még azt is megengedhették maguknak, hogy 11-est hibázzanak. A hazaiak ennyivel jobbak voltak a szétesően ját­szó békésieknél. Jó: Barna Cs., Ko­vács T., Torbavecz, Árva, Gazdag, ill. a békésiekből senkit sem lehet kiemel­ni. Ifjúságiak: Kecskeméti SC— Colors SE Békés 6—0. Következik A labdarúgó NB III tizenegyedik Fordulójában következik. Október 23., szombat: Mezőkovácsházi TE—Kecskeméti SC, Szegedi VSE—Szó'rcg, Gvomaendrődi FC—Makó. Október 24., vasárnap: Kiskunfélegyháza— Orosházi MTK, Colors SE Békés—Szegedi Dózsa, Kecskeméti TE— Cegléd, Hódmezővásárhely—Gyulai FC, Törökszentmiklós—Kalocsa, valamennyi 13.30 óra. A megyei bajnokság tizenegyedik fordulójában következik. Október 23., szombat: Szeghalom SC—Füzesgyarmat. Október 24., vasárnap: Gádoros—Medgyesegyháza, Mezóliegyesi SE—Battonya, Tótkomlós— Kamut-Mveota, Mezőberényi FC—Békésszentandrás, Békéscsabai Ja- mina—Nagyszénás! SK, Elek-Dualflex—Gyomaendrődi Barátság, Gyu­lavári—Békéscsabai MÁV, valamennyi 13.30 óra. Az Alföld csoport állása 1. Hódmezővásárhely 10 8 2­26— 5 18 2. Kecskeméti SC 10 7 2 1 29— 8 16 3. Kalocsa 10 7 1 2 24— 8 15 4. Kiskunfélegyháza 10 6 3 1 14—10 15 5. Kecskeméti TE 10 6 1 3 18— 4 13 6. Makói FC 10 4 4 2 15—11 12 7.Szegedi VSE 10 3 4 3 14—13 10 8. Gyulai FC 10 4 2 4 13—12 10 9. Orosházi MTK 10 3 3 4 12—16 9 10. Colors SE Békés 10 3 3 4 13—18 9 11. Mezőkovácsházi TE 10 3 2 5 8—18 8 12. Cegléd 10 3­7 13—16 6 13.Szőregi Rákóczi 10 2 2 6 11—23 6 14. Gyomaendrődi FC 10 2 2 6 5—20 6 15.Szegedi Dózsa 10 1 3 6 9—18 5 16. Törökszentmiklós 10­2 8 2—25 2 Szegedi Dózsa— Gyomaendrődi FC 1-1 (1-1) Szeged, 300 néző. V.: Kiss. Szegedi Dózsa: Kadnár — Fábián (Magyar), Sahin, Horváth — Andor, Márton, Rácz, Kubát B., Telek (Szalai) — Mik­lós, Dézsi. Edző: Protity Sándor. Gyo­maendrődi FC: Szakács — Plástyik, Gonda, Somogyi, Balázs — Holló J. (Tímár), Molnár, Durucskó (Holló R.), Szabó (Kéki) — Tóth, Gubucz. Edző: Plástyik János. 17. perc: Egy pillanatra kihagyott a Dózsa védelme, Tóth szerezte meg a labdát, s szinte besétált vele a szegedi kapuba, 0—1. 21. perc: Rácz tört a vendégek 16- osán belülre, de hátulról elkaszálták — 11 -es. A jogosan megítélt büntetőt Vándor biztosan értékesítette, 1—1. Egy olyan csapat ellen veszített újra pontot — hazai pályán — a Dózsa, amely minden tekintetben felülmúlta. Lelkesedésben és küzdeni akarásban is jobbak voltak a vendégek, s megér­demelten szerezték meg az egyik pon­tot. Jó: Rácz, Dézsi, ill. Gonda, Holló J., Gubucz. Ifjúságiak: Szegedi Dózsa— Gyomaendrődi FC 2—3. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ka locsa—Kiskunfélegyháza 4—0 (1—0), Szőreg—KTE 0—0, Makó—Szegedi VSE 1—1 (1—0), Cegléd— Hódmezővásárhely 2—3 (1—1). A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában rangadót nyert a Mezőbe rény, a MÁV Csányi utcai otthoná­ból elvitték mindkét bajnoki pontot. Győzelmükkel a tabella élére kerültek. Gólzáporos győzelmet aratott a Medgyesegy­háza a vendég Mezőhegyes ellen. A szénásiak nem örültek az elekiek vendégeskedésének, mert 4—I -es biztos győzelmet arattak. Hazai siker született a Kamut—Gyulavári, a Füzes­gyarmat—Gádoros találkozón. Három mérkőzésen döntet- ïen eredmény született. A fordulóban 26 gól született, ez 3,25 mérkőzésenkénti gólátlagnak felel meg. Battonya—Tótkomlós 0—0 Battonya, 300 néző. V.: Rózsa. Batto- nya: Hegyesi — Fekete, Turbucz, Oláh, Molnár, Daróczi (Koma), Ár- gyelán (Putnokí), Árvái, Mákos A., Mákos Á.. Kovács. Edző: Juhász Zol­tán. Tótkomlós: Bordás — Imre, Ho- vorka, Gcban, Pásztor I., Pásztor II., Rozsos (Szatmári), Papp, Elek (Zádo- ri), Tóth, Fülöp (Mitykó). Edző: Ma- tajsz Pál. Rendkívül alacsony színvo­nalú mérkőzésen mindkét csapat elé­gedett lehet az eredménnyel. À hazai szurkolók ismét csalódtak a battonyai „sztárok piactéri” játéktudásában. Jó: Hegyesi, Fekete, Oláh, Molnár, ill. Bordás, Hovorka, Fülöp. (Lukács Ist­ván) Békésszentandrás— Békéscsabai Jamina 2-2 (0-0) Békésszentandrás, 150 néző. V.: Be- nyovszki. Békésszentandrás: Nagy II. — Szabó, Bordács, Sztancsik, Ro- hony, Bencsik, Demjén, Izsák (Kon­dacs I.), Kovács, Kondacs II. (Szé­kely), Juhász (Nagy I.). Edző: Koltai Lajos. Jamina: Gazsó — Bánszki, Da- nicska, Schneider, Igricz, Mázán, Pusztai, Szűcs (Fehérvári), Belicza, Mihály, Balogh. Edző: Moós János. Kiegyenlített első félidő után a máso­dik játékrészben a vendégek szereztek vezetést, a hazaiak az egyenlítésre tö­rekedtek. Összességében igazságos eredmény. Jó játékvezetés. G.: Szé­kely a 71., Bencsik a 90., ill. Fehérvári az 58., Balogh a 80. percben. Jó: Dem­jén, Kovács, Juhász, ill. Danicska, Fe­hérvári, Balogh. (Varga László) ‘ Biztosított szuperfoci Nem valószínű, hogy az emlékezetes londoni 6—3-as mér­kőzéshez lesz hasonlítható az az összecsapás, amely holnap 15 órakor kezdődik a békéscsabai Körösi Csorna Sándor Főiskola tornacsarnokában. Ennek ellenére döntő fontossá­gú, mert ezzel kezdődik az ÁB-AEGON Biztosító több mint egyhetes Békés megyei rendezvénysorozata. A pályára lépő AB-AEGON és a Békés Megyei Hírlap válogatottjának kapitányai egyelőre nem hirdettek csapatot. Lapunk sérülé­sekkel küszködő kapitánya, Nyemcsok László — aki a kispadról kényszerül irányítani együttesét —- kiszivárogtat­ta, hogy a nagyágyúk — Arpási, Fábián, Fazekas, Fedor, Kovács Géza, Lovász, Sülé és Tóth Miklós — biztosan pályára lépnek. Az újságírók kapuját Szekeres védi. Az AB- AEGON összeállítását egyelrőe titok lengi körül. A rangdó a végkimerülésen túlig, vagyis kétszer 20 percig tart. Az összecsapás — amelyre a kórház több mentőautóval és oxigénsátorral vonul ki — teljes mértékben nyilvános és ingyenes. Gyomaendrődi Barátság— Szeghalom SC 1-1 (0-0) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: Farkas. Gyomaendrőd: Béres — Varjú, Kará­csony, Nagy, Dobó, Juhász, Bukva, Forgács (Kocsis), Gellai (Dinya), Ba­lázs, Gardi. Edző: Varjú Vince. Szeg­halom: Vári — Rácz, Macskin, Patai, Tóth, Vámos, Macsári, Kozák, Bara­nya, Zsombok A. (Lázár), Zsombok J. Edző: Zolnai Pál. Álmos hangulatú, lagymatag játék volt jellemző az egész mérkőzésre. Egymás hibáiból éltek a csapatok. G.: Balázs a 89., ill. Zsom­bok J. az 50. percben. Jó: Karácsony, Nagy, Bukva, ill. Macskin, Baranya, Zsombok J. (Gardi Tamás) Békéscsabai MÁV— Mezőberényi FC 3—4 (1—1) Békéscsaba, 350 néző. V.: Brusz- nyiczki. MÁV: Szobek — Fábián, Li- lauszki, Prekop, Szekeres, Galovicz Z., Bélteki (Deák), Kohanyecz, Braun Á., Gajdács, Lonovics. Edző: Braun Attila. Mezőberény: Braun — Sajben, Gézárt, Kohut, Maléth, Bozó (Pece), Rácz, Darócz, Szász, Sziráczki, Boldi­zsár, Edző: Borgula János. A rangadón küzdelmes, változatos játékot láthatott a szép számú közönség. A második játékrészben elkerülhető gólokat ka­pott a hazai csapat és végül minden A sötétebb mezes mezőberényiek egy gólokban gazdag mérkőzésen nyertek a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban: Békéscsabai MÁV—Mezőberényi FC 3—4 FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER erőfeszítés ellenére sem sikerült egyenlíteniük. A mérkőzés méltó volt a rangadóhoz, de a Csányi utcában ezúttal a játékvezetők dicsérete elma­radt. G.: Prekop a 15., Litauszki a 80., Gajdács a 81., ill. Sziráczki a 41., a 48., a 82. és Szász a 71. percben. Jó: Lono­vics, Gajdács, Galovicz Z., ill. Szirácz­ki, Sajben, Darócz. (G. Gy.) Medgyesegyháza— Mezőhegyesi SE 5—0 (2—0) Medgyesegyháza, 250 néző. V.: Záb- rák. Medgyesegyháza: Relu, Petru- zsán, Kiss, Zsurzsucz, Juhász, Kovács (Bacsa), Sipos, Vágási, Mocsári, Schmidt (Zámbori), Oláh. Edző: Ko­vács Zoltán. Mezőhegyes: Szilva — Szemerédi, Lovász, Bozsó (Varga), Antal, Trungel, Zsóri, Boross, Sümegi (Babcsán), Hanga, Pálhidai (Deli). Edző: Pepó Gábor. A nagy kedvvel játszó hazaiak egymás után vezették szebbnél szebb támadásaikat, nem is maradt el a gólzáporos győzelem. A gólkülönbség nem túlzott. G.: Mocsári a 18., és a 60., Vágási a 38., Kovács az 50., Sipos a 75. percben. Jó: Petruzsán, Kiss, Sipos, Mocsári, ill. Szilva, Trun­gel, Sümegi. (Oravecz Tamás) Kamut-Mycota—Gyulavári 1—0 (1-0) Kamut, 200 néző. V.: Varga P. Ka­mut: Pribojszki — Nyári, Kukely, Tár­nok (Tóth), Pittner, Bognár I., Ant- mann. Gajdács I., Bognár II., Balogh, Gajdács II. Edző: Turcsek Zoltán. Gyulavári: Veres — Nagy, Fábián, Szénási, Boros, Gortka (Simák), Lau- renczi, Tapasztó, Földi, Jónás, Czicze- ri. Edző: Csorba János. Közepes szín­vonalú mérkőzésen ha a hazaiak be­rúgják helyzeteiket, gólarányt javít­hattak volna. G.: Bognár II. a 11perc­ben. Jó: Balogh, Bognár II., Nyári, ill. Fábián, Szénási. (Szlancsik János) Nagyszénási SK—Elek- Dualflex 1—4 (1—1) Nagyszénás, 300 néző. V.: Végvári. Nagyszénás: Viszkok — Takács, Záb- rák, Godár, Csicsely (Bíró), Nagy, Ba- siu, Horváth, Kvasznovszky, Fekete, Márton. Edző: Szelezsán János. Elek: Botás — Sarkadi, Kohut, Pigler, Dá­vid, Séllei (Uhrin), Elekes, Bálint, Gál, Trepák, Bányai. Edző: Kovács György. Két ellentétes félidőt láthattak a szurkolók, az elsőben a hazaiak roha­moztak. A második játékrész elején hatalmas kapushibából vezetést sze­reztek a vendégek, ami összeroppan- totta a hazaiadat és súlyos vereséget szenvedtek. G.: Márton a 40., ill. Bá­nyai a 30., Takács (öngól) a 49., Sarka­di a 70., Bálint a 82. percben. Jó: Ta­kács, Nagy, ill. az egész vendégcsapat. (Benkő László) Füzesgyarmat—Gádoros 2-0 (1-0) Füzesgyarmat, 250 néző. V.: Klem- buez. Füzesgyarmat: Dávid — Petri, Kovács S., Kovács Zs., Huszár, Kiss (Jónás), Gál, Saja (Barta), Tőkés, Vad, Tóth. Edző: Kun Gyula. Gádoros: Ja- niga — Berényi, Jámborcsik, Czibu- lya, Páli, Breznyik, Kocsány, Kruzs- licz, Pisont, Hriagyel, Szkalonai. Edző: Héjjas Tibor. Sportszerű mérkő­zésen a hazai csapat végig irányította a játékot, nagy mezőnyfölényt harcolt ki, de a helyzetkihasználással e délutá­non hadilábon álltak labdarúgóik. G.: Tóth a 40., Czibulya (öngól) a 75. perc­ben. Jó: Petri, Kovács S., Tóth, ill. Janiga, Jámborcsik, Breznyik. (Szabó László) IFJÚSÁGIAK: Békésszentandrás— Békéscsabai Jamina 0—11, Batto­nya—Tótkomlós 3—3, Gyomaendrő­di Barátság—Szeghalom 9—0, Bé­késcsabai MÁV—Mezőberényi FC 3—0, Medgyesegyháza—Mezőhe­gyesi SE 1—1, Kamut-Mycota— Gyulavári 2—0, Nagyszénás—Elek- Dualflex 2—3, Füzesgyarmat— Gádoros 3—1. A Totó 42. heti eredményei 1. BVSC-Dreher—Siófoki Bányász .......0—0 x 2 . Csepel-Kordax—Újpesti TE............................1—0 1 3. Haladás VSE—Kispest-Honvéd FC................1—1 x 4. Vasas—Békéscsabai Előre FC.........................1—0 1 5. Dortmund—Hamburg.....................................2—1 1 6. Freiburg—Werder Bremen.............................0—0 x 7. Uerdingen—1860. München................1—0 1 8. Meppen—Rostock..........................................4—1 1 9. Cagliari—Napoli................................................1—2 2 1 0. Cremonese—Parma.......................................0—0 x 1 1. Foggia—AC Milan...........................................1—1 x 12. Reggiana—Udinese........................................1—1 x 1 3.Sampdoria—AS Roma...................................0—2 2 +1. mérkőzés: 14. Palermo—Bari.................................................1—0 1 A megyei bajnokság állása 1. Mezőberényi FC 10 6 2 2 20—13 14 2. Medgyesegyháza 10 5 3 2 23—14 13 3. Békéscsabai MÁV SE 11 5 3 3 21—16 13 4. Füzesgyarmat 11 5 3 3 20—16 13 5. Elek-Dualflex 10 5 3 2 11— 9 13 6. Kamut-Mycota 10 5 2 3 18—12 12 7.Tótkomlósi TC 10 5 2 3 14—11 12 8. Battonya 10 2 7 1 15—13 11 9.Békéscsabai Jamina 10 2 6 2 14—10 10 10. Gyulavári SE 10 3 4 3 15—13 10 11. Gyomaendrődi Barátság 10 4 1 5 17—16 9 12.Nagyszénási SK 10 3 3 4 13—19 9 13. Békésszentandrás 10 2 2 6 10—18 6 14.Gádorosi SE 10 2 2 6 8—17 6 15. Mezőhegyesi SE 10 2 2 6 7—20 6 16. Szeghalom SC 10 1 3 6 11—20 5