Békés Megyei Hírlap, 1993. szeptember (48. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-06 / 207. szám

1993. szeptember 6., hétfő 0 #gÉKÉS MEGYEI HÍRLAP S?OKl \ Fürdővárosi győzelem a megyei rangadón Folytatódik a Szénás mélyrepülése Elek-Dualflex— Szeghalom SC 0—0 87. perc: Földi labdáját Vén 8 mé­terről juttatta a hálóba, ú—0. Igazi fociünnepet rendezett a szép számú szurkoló előtt az újonc kalocsai együttes. A hat gólon kívül még öt alkalommal a kapufát is eltalálták a hazaiak. Szünet után az egyre inkább elfáradó vendégek ellen szinte tetszés szerint érték el góljaikat a Bács megyei­ek. A látottak alapján nem volt egy súlycsoportban a két együttes. Jó: Far­kas Z., a mezőny legjobbja, Márton, Aradi, Evanics, Miskolczi, ill. a vendé­gek közül senkit sem lehet kiemelni. Ifjúságiak: Kalocsa—Gyomaend- rőd 3—2. Makó—Colors SE Békés 2-0 (0-0) Makó, 1200 néző. V.: Ignácz. Makó: Himer .— Urbán, Leindler, Anda — Frank (Madránszki), Vágó (Dégi), Csák, Bálint — Karsai, dr. Széli (Bá­rány) Márki. Edző: Kolozsvári János. Békés: Tüskés — Ottlakán — Nagy (Fehér), Kondács, Lipták Gy. (Ábra- hám) — Czinanó, Képíró, Farkas, Len- kefi — Lipták M., Horváth. Edző: Zsí­ros György. 70. perc: Márki tértölelő labdájával Csák került helyzetbe, aki 14 méterről nagy erővel lőtt a hálóba, 1—0. 86. perc: a sorozatosan szabályta­lankodó Czinanót a játékvezető kiállí­totta. 87. perc: Csák forgolódott a békési 16-oson belül és 10 méterről laposan a bal sarokba lőtt, 2—0. A hazaiak nem tudták megszokott lendületes játékukat nyújtani, mivel a vendégek szabálytalanságok soroza­tával tördelték a játékot. A hajrában aztán a makóiak fölénye gólokká érett a gyenge teljesítményt nyújtó, csak a védekezésre összpontosító újonc el­len. Jó: Csák, Leindler, Bálint, ill. a vendégek közül senki sem nyújtott át­lagon felülit. Ifjúságiak: Makó—Colors SE Bé­kés 2—0. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Cegléd—Kecskeméti SC 1—3(1—1), Szőreg—Szegedi Dózsa 3—1 (1—1), Kecskeméti TE—Kiskunfélegyháza 0—1 (0—0), Hódmezővásárhely— Törökszentmiklós 6—0 (3—0). Igazi őszi hangulatban zajlott a sötétmezes hazaiak, a Gyomaendrődi Barátság és a M ed gyesegyháza összecsapása a megyei I. osztályú bajnokság negyedik fordulójában. Az eddig veretlen vendégek ezúttal is őrizték jó formájukat, 4—2-re nyertek a Körös-parti településen FOTÓ: FAZEKAS FERENC Elek, 550 néző. V.: Dajka. Elek: Botás — Sarkadi, Kohut, Pigler, Dávid, Sél- lei, Elekes (Szabó), Uhrin (Donner), Bálint, Bányai, Czepák. Edző: Kovács György. Szeghalom: Vári — Lakatos, Lázár, Macsári, Vámos, Patai, Zsom- bok A., Kovács, Suiez (Macskin), Ko­Az NB III Alföld csoportjában a Gyulai FC—Orosházi MTK megyei rangadót az emberelőnyben lévő házigazdák nyerték, 1—0-ra. A mezőkovácsháziak hősies védekezéssel szereztek egy értékes pontot Szegeden, a vasutasok otthonában. Az eddig százszázalékos újonc, Kalocsa továbbfolytatta remek szereplését. Ezúttal a gyomaendrődiek ellen nyertek 6—0-ra a hazaiak és átvették a vezetést a tabellán. Az újonc békésiek Makón szenvedtek 2—0-ás vereséget. Meglepetés az eddig kiválóan szereplő Kecskeméti TE hazai veresége a kiskun- félegy háziaktól. Sok, 34 gól született a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnok­ság 4. fordulójában, ez 4,25 mérkőzésenkénti gólátlagnak felel meg. A kép csalóka, mert öt csapat labdarúgói gólképte­lenek voltak. A Békésszentandrás—Kamut találkozón gólzá­poros vendégsiker született. A Jamina együttese kiütéses győzelmet aratott a Bessenyei utcába látogató újonc Gádoros ellen. A Medgyesegyháza nyert a Gyomaendrődi Barátság otthonában, így egyedüli százszázaíékosak az osztályban. Gólokban gazdag találkozón otthon tartotta a két pontot a Füzesgyarmat a Gyulavári ellen. Az idényben remekül sze­replő herényieknek a vendég Mezőhegyes sem volt akadály. A tótkomlósiak békéscsabai kirándulása nem sikerült, pont nélkül távoztak a MÁV otthonából. Döntetlen született az Elek—Szeghalom és a Nagyszénás—Battonya összecsapá­son. Békéscsabai Jamina— Gádoros 5—0 (2—0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Gulyás. Ja­mina: Gazsó — Bánszki, Danicska, Igricz, Tóth M., Pálfi (Balogh), Pusz­tai, Szűcs (Lórinczi), Fehérvári, Beli- cza, Mihály. Edző: Moós János. Gádo­ros: Dudás — Héjjas A., Bente, Berez- vai, Páli, Breznyik (Berényi), Ko- csány, Kruzslicz, Pisont, Héjjas T., Zipperer. Edző: Héjjas Tibor. A sok lendületes támadást vezető Fiatal hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott. G.: Fehérvári a 25., Balogh a 39., a 65., Mihály a 61., Belicza a 85. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. a vendé­gek közül senkit nem lehet kiemelni. (Ravasz Pál) Szegedi VSE— Mezőkovácsházi TE 0—0 Szeged, 300 néző. V.: Pintér. Szegedi VSE: Tóth Z. —r Nagy F„ Kothencz (Pikó), Hurguly, Csányi (Gábor) — Paksi, Krajczár (Kispál), dr. Tóth, Süli — Ilyés, Simon. Edző: dr. Tóth János. Mezőkovácsháza: Tóth I. — Dumit- riu. Kovács, Papp (Kovalcsik), Bakai — Török A., Kindel (Kakuszi), Török M. (Iván), Bányik — Szekeres, Kolo- zsi. Edző: Sári Ferenc. Végigtámadta a mérkőzést a hazai csapat, de a legjobb helyzeteket is ki­hagyta a vendégek kapuja előtt, illetve a jó formában lévő rutinos Tóth István kapus mindent hárított. A lelkes mező­kovácsháziak megszállták kapujuk előterét, s ellentámadásra csak ritkán vállalkoztak. A Tisza-partiak egy alka­lommal a kapufát találták el. Összefog­lalva: a nagy elszántsággal játszó ven­dégek a látottak alapján megérdemel­ten vitték el a számukra oly fontos egy pontot a vasutasok otthonából. A sze­gedieknek még mindig várniuk kell az új szezonban az első győzelem meg­szerzésére. Ifjúságiak: Szegedi VSE— Mezőkovácsházi TE 13—0. Gyulai FC—Orosházi MTK 1-0 (0-0) Gyula, 300 néző. V.: Kérdő. Gyula: Szabó — Mező (Oláh), Pápa, Resetár, Botyánszki — Steigerwald, Bíró R., Tamási, Kiss L. — Boruzs (Szegedi), Bíró K. (Papp). Edző: Fodor Sándor. Orosházi MTK: Such — Sitkéi, Po- pol, Sárosi (Farkas), Kálmán — Bélte- ki (Bányik), Bulimár, Kulcsár (Stef) — Bócsik, Szivák, Lévai. Edző: Szendrei Béla. 46. perc: Lévait második sárga lapja után a játékvezető kiállította. 47. perc: Bíró K. a jobb oldalon húzott el, beadásáról a túloldalon Ta­mási jókor érkezett és bal belsővel mesterien helyezett a kapuba, 1—0. Az első félidőben nem bírt egymás­sal a két csapat a Békés megyei ranga­dón. A hazaiak a mezőnyben többet birtokolták ugyan a labdát, de igazi gólhelyzet egyik kapu előtt sem ala­kult ki. Szünet után a létszámfölény és az idő egyre inkább a fürdővárosiak fölényét hozta. A mérkőzés utolsó har­madában több veszélyes akciót vezet­tek a házigazdák, de a kapu előtt hibáz­tak a támadók. Összességében a köze­pes iramú mérkőzésen a gyulaiak egy- gólos győzelme megérdemelt. Jó: Me­ző, Resetár, Bíró R., Tamási, ill. Sitkéi, Bulimár, Bócsik. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyulai FC—OMTK 4—2. Kalocsa—Gyomaendrődi FC 6-0 (2-0) Kalocsa, 1600 néző. V.: Bodó. Kalo­csa: Farkas L. (Szép) — Bolvári, Ara­di, Paletta — Farkas Z. (Iván), Márton (Zsibók), Evanics, Miskolczi — Facs- kó, Földi, Vén. Edző: Molnár Ferenc. Gyomaendrőd: Hunya — Szabó, Gonda, Tímár (Balázs), Udvari — Gu- bucz, Holló R. (Holló J.), Molnár, Tóth — Durucskó, Demjén. Edző: Plástyik János. 12. perc: Vén közelről a hálóba per- dített, 1—0. 27. perc: Márton 10 méterről a jobb alsó sarokba fejelt, 2—0. 52. perc: Farkas Z. a bal felső sa­rokba talált, 3—0. 53. perc: Farkas Z. egyéni akció után helyezett a hálóba, 4—0. 84. perc: Miskolczi ugrott ki a védők közül, s 10 méterről lőtt a kapuba, 5—0. Békésszentandrás— Kamut-Mycota 0—5 (0—1) Békésszentandrás, 200 néző. V.: Haj­dú. Békésszentandrás: Nagy II. — Bencsik, Rohony, Izsák (Sztancsik), Medveczki, Bordács, Zahorecz (Nagy I. ), Bány, Kondacs (Juhász), Kovács, Székely. Edző: Koltai Lajos. Kamut: Pribojszki — Balogh (Szakái), Gaj­dács I., Kukely, Bognár I., Tárnok, Antmann (Tóth), Nyári, Gajdács II. (Bondár), Pitner, Bognár II. Edző: Tűr­ések Zoltán. A mérkőzés elején táma­dólag léptek fel a hazaiak, három száz- százalékos helyzetet elhibáztak, az el­ső félidő végén egy szerencsés góllal vezetést szereztek a vendégek. A má­sodik félidőt egy összetört hazai csapat kezdte, és egy újabb potyagóllal meg­pecsételődött a sorsuk. A támadó stí­lusban játszó kamutiak megérdemel­ten nyertek. G.: Kukely a 42., Bognár II. az 50., Nyári a 70., a 86., Bognár I. a 88. percben. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. Ku­kely, Nyári, Bognár II. (Varga László) Gyomaendrődi Barátság— Medgyesegyháza 2—4 (1—2) Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Gyekicz- ki. Gyom a end ród: Béres — Juhász, Karácsony (Gyányi), Dobó, Nagy L., Forgács, Gellai, Kocsis (Palágyi), Ba­lázs, Nagy E., Dinya. Edző: Varjú Vin­ce. Medgyesegyháza: Nicu — Kuz­ma, Kiss, Zsurzsucz (Bacsa), Holecz, Kovács, Sipos, Zámbori, Mocsári, Vá­gási (Petruzsán), Hegyi. Edző: Kovács Zoltán. Sportszerű mérkőzésen meg­érdemelt vendégsiker született. G.: Balázs, Gyányi, ill. Mocsári 2, Holecz, Sipos. Jó: a hazaiak közül senki nem nyújtott átlagon felülit, ill. Kuzma, Si­pos, Mocsári. (Gardi Tamás) Békéscsabai MÁV— Tótkomlós 2—0 (1—0) Békéscsaba, 250 néző. V.: György. MÁV: Szobek — Szekeres, Fábián, Galovicz Z., Litauszki, Gajdács (Ma­rik), Braun Á., Prekop, Tóth A., Koha- nyecz, Lonovics (Rétlaki). Edző: Bra­un Attila. Tótkomlós: Ádok — Imre (Tóth), Hovorka, Grebán, Mircea, Pásztor, Szatmári, Papp, Zádori, Mity- kó, Fülöp. Edző: Matajsz Pál. A mér­kőzés előtt az volt a kérdés, hogy a MÁV két vidéki vereség után mire lesz képes. A hazaiak ezúttal végig fegyel­mezetten, tervszerűen játszottak, kö­zéppályásaik jól szűrték meg az ellen­fél támadásait és pontos összjátékkal szép gólokat is sikerült lőniük. Összes­ségében a minden csapatrészében jobb vasutasok könnyedén nyertek az ezút­tal mérsékelt teljesítményt nyújtó tót­komlósiak ellen. G.: Tóth A., a 38. és a 66. percben. Jó: Szobek, Litauszki, Szekeres, Galovicz Z., Tóth A., ill. Ho­vorka, Zádori. (G. Gy.) Következik A labdarúgó NB III ötödik fordu­lójában következik. Szeptember 11., szombat, 15-30 óra: Mezőko­vácsházi TE—Makó, Szegedi Dózsa—Cegléd, Kecskeméti SC—Gyulai FC, Gyomaendrődi FC—Hódmezővásárhely. Szep­tember 12., vasárnap, 15.30: Kis­kunfélegyháza—Szegedi VSE, Colors SE Békés—Szőreg, Oros­házai MTK—Kalocsa, Török­szentmiklós—Kecskeméti TE. A megyei bajnokság 5. fordu­lójába. Szeptember 11., szombat, 1530: Battonya—Gyomaendrő­di Barátság, Szeghalom SC— Békéscsabai Jamina. Szeptem­ber 12., vasárnap, 1530: Gádo­ros—Mezőberényi FC, Mezőhe­gyes SE—Békéscsabai MÁV, Tótkomlós—Békésszentandrás, Kamut-Mycota—Nagyszénási SK, Medgyesegyháza—Füzes­gyarmat, Gyulavári—Elek-Du- alflex. Megyei I. osztály NB III Alföld cs. zák, Zsombok J. Edző: Zolnai Pál. Ala­csony színvonalú mérkőzésen mind­két oldalon kihagyott gólhelyzetek ki­tűnő kapusteljesítményekkel. Jó: Bo­tás, a mezőny legjobbja, Czepák, ill. Vári, Macsári, Zsombok A. (Hotya Mihály) Mezőberényi FC— Mezőhegyesi SE 2—1 (0—0) Mezőberény, 400 néző. V.: Kurucz. Mezőberény: Braun — Sajben, Han- kó, Kohut, Maléth, Gézárt, Hegedűs, Darócz (Jakab), Szász, Sziráczki (Tóth), Rácz (Krcsmérik). Edző: Bor- gula János. Mezőhegyes: Szilva — Szemerédi, Dénes, Lovász, Bozsó (Márta), Csordás (Trungel), Deli, Bo­ros, Zsóri, Hanga, Pálhidai (Antal). Edző: Pepó Gábor. A kiállítás után akadozott a hazai gépezet, de így is sok helyzet maradt kihasználatlan. Megér­demelt hazai győzelem született, ame­lyet a közönség tapssal jutalmazott. Kiállítva: Sajben a 20. percben (utolsó emberként visszahúzásért). G.: Szász a 47., Darócz a 72., ill. Trungel a 67. percben. Jó: Hankó, Kohut, Darócz, Szász, ill. Szilva, Boros, Zsóri, Hanga. (Kiss István) F üzesgyarmat—Gyulavári 4-3 (2-0) Füzesgyarmat, 250 néző. V.: Bogyó. Füzesgyarmat: Dávid — Kiss (Var­ga), Balogh, Kovács, Huszár, Gál, Tóth (Jónás), Salya, Tőkés, Vad, Bart- ha (Boross). Edző: Kun Gyula. Gyula­vári: Veress — Nagy, Fábián, Csipke (Szénási), Boross (Démusz), Gortka, Szabó, Tapasztó, Számfira, Répási, Földi (Cziczeri). Edző: Csorba János. Küzdelmes, gólokban gazdag, jó ira­mú mérkőzésen, nagy izgalmak köze­pette a hazaiak megérdemelten nyer­tek. G.: Huszár a 20., a 29., Barta a 60., Jónás a 75., ill. Szabó a 72. (11-csből), Számfira a 77., Répási a 80. percben. Jó: Dávid, Kovács, Huszár, Vad, ill. Fábián, Gortka, Szabó, Répási. (Szabó László) Nagyszénás—Battonya 3-3 (3—1) Nagyszénás, 450 néző. V.: Pejva. Nagyszénás: Bordás — Csicsely, Zábrák, Godár, Hegedűs, Nagy A., Ba- siu, Horváth, Kvasznovszky, Fekete E., Árgyelán S. Edző: Szelezsán János. Battonya: Kunos — Fekete J., Árvái, Oláh, Molnár, Turbucz (Kovács), Ár­gyelán Gy., Daróczi, Mákos II., Putno- ki, Koma. Edző: Juhász Zoltán. Szikrá- zóan kemény mérkőzésen ellentétes félidőket láthatott a közönség. Az első­ben hazai rohamok és gólok születtek, a másodikban a vendégek voltak ered­ményesek, nem kis játékvezetői se­gédlettel. Kiállítva: Oláh a 90. perc­ben (durvaságért). G.: Árgyelán S. a 18., Kvasznovszky a 34., Horváth a 43. (11-esből), ill. Koma all., Kovács az 53., Árvái a 78. percben. Jó: Nagy A., Horváth, Fekete E., Árgyelán S., ill. Kunos, Árvái, Molnár, Koma. (Benkő László) IFJÚSÁGIAK: Békésszentandrás— Kamut-Mycota 7—1, Gyomaendrődi Barátság—Medgyesegyháza 3—2, Békéscsabai MÁV—Tótkomlós 3—1, Békéscsabai Jamina—Gádoros 16—0, Elek-Dualflex—Szeghalom SC 1—0, Mezőberény—Mezőhegyes 3—2, Füzesgyarmat—Gyulavári 2—0, Nagyszénás—Battonya 2— 1. Az Alföld csoport állása 1. Kalocsa 4 4­­14— 2 8 2. Hódmezővásárhely 4 3 1­12— 2 7 3. Kecskeméti SC 4 3 1­11— 3 7 4. Kecskeméti TE 4 3­1 10— 1 6 5. Makói FC 4 2 2­6— 3 6 6. Kiskunfélegyháza 4 2 2­4— 2 6 7. Szőreg 4 2­2 8— 8 4 8.GyulaiFC 4 2­2 3— 5 4 9.Gyomaendrődi FC 4 2­2 4— 9 4 10. Orosházi MTK 4 1 1 2 4— 6 3 11. Mezőkovácsházi TE 4 1 1 2 3— 7 3 12.Szegedi VSE 4­3 1 1— 5 3 13.Colors SE Békés 4­1 3 2— 8 1 14. Szegedi Dózsa 4­1 3 2— 9 1 15. Törökszentmiklós 4­1 3 0— 9 1 16. Cegléd 4­­4 4— 9­A Tbtó 36. heti eredményei 1. Debreceni VSC—Haladás VSE_______________1—0 1 2. Rába ETO FC—Siófoki Bányász _____________3—1 1 3 . VfB Stuttgart—Dortmund........................................2—2 x 4 . Leverkusen—1. FC Köln.............................................2—1 1 5. Freiburg—Mönchengladbach________________3—3 x 6 . Schalke 04—Frankfurt.................................................1—3 2 7. Duisburg—Bayern München________________2—2 x 8 . Leipzig—Wattenscheid_______________________0—0 x 9 . Hannover—Bochum___________________________0—0 x 10. Cremonese—Napoli____________________2—0 1 1 1. AS Roma—Juventus......................................................2—1 1 1 2. Torino—Atalanta_______________________2—1 1 1 3. Modena—Ascoli ______________............_____0—0 x + 1. mérkőzés: 14. PécsiMSC—Vác FC-Samsung.................2—2 x A megyei bajnokság állása 1. Medgyesegyháza 4 4­­11— 3 8 2. Füzesgyarmat 4 3 1­10— 5 7 3. Mezőberényi FC 4 2 2­9— 5 6 4. Kamut-Mycota 4 2 1 1 11— 4 5 5. Gyulavári 4 2 1 1 7— 6 5 6. Elek-Dualfelx 4 2 1 1 3— 3 5 7. Békéscsabai Jamina 4 1 2 1 6— 2 4 8. Battonya 4 1 2 1 7— 7 4 9. Békéscsabai MÁV 4 2­2 5— 8 4 lO.Mezőhegyes 4 1 1 2 5— 5 3 11.Tótkomlós 4 1 1 2 5— 7 3 12. Szeghalom SC 4 1 1 2 4— 6 3 13. Gádoros 4 1 1 2 4— 8 3 14. Nagyszénási SK 4­2 2 4— 7 2 15.Gyomaendrődi Barátság 4 1­3 5— 9 2 16. Békésszentandrás 4­­4 1—12-