Békés Megyei Hírlap, 1993. szeptember (48. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-20 / 219. szám

1993. szeptember 20., hétfő SPOKi © Orosházi siker a rangadón Nincs már nyeretlen az osztályban Az NB III Alföld csoportjában megyei rangadót játszottak Orosházán. A fiatalokat felvonultató hazaiak jobb helyzetki­használásuk révén értékes két pontot szereztek a gyomaend- rődiek ellen. Küzdelmes, változatos mérkőzésen megérde­melten tartotta otthon a két pontot a Gyulai FC az új edzővel szereplő Szegedi Dózsa ellen. A mezőkovácsháziak is kitettek magukért, az újonc szőregiek otthonában taktikus, érett játékkal nyertek 2—1-re. A csoport rangadóján az újonc Kalocsa megérdemelten nyert a Kecskeméti SC ellen. A fordulóban elmaradt Cegléd—Colors SE Békés találkozót egy későbbi időpontban játsszák le. NB III Alföld cs. Gyulai FC—Szegedi Dózsa 2—1 (1—0) Gyula, 450 néző. V.: Tumó. Gyula: Szabó — Mező (Papp), Pápa, Resetár, Botyánszki — Tamási, Kiss L., (Szilá­gyi), Bíró — Steigerwald, Boruzs (Zu- zac), Szegedi. Edző: Fodor Sándor. Szeged: Kadnár — Fábián, Bóka, Sa- hin, Rácz — Gréczi (Szalai), Vándor, Telek, Kubát (Dézsi) — Miklós, Kor­pa. Edző: Protity Sándor. 44. perc: Steigerwald szögletére az addig is igen aktívan mozgó Szegedi érkezett és magasan felugorva fejelt a kapu jobb felső sarkába, 1—0. 65. perc: a hazaiak térfelének köze­péről végeztek el szabadrúgást a sze­gediek, amelyre Sahin középen egyedül érkezett és zavartalanul érté­kesítette helyzetét, 1—1. 84. perc: Papp Cs. cselezte be magát a 16-oson belülre, majd labdája Szege­dihez került, aki egy csel után lőtt a kapu jobb alsó sarkába, 2—1. A kezdeti hazai fölény több kiha­gyott gólhelyzetet is hozott, de csak a félidő végére sikerült az előny meg­szerzése. A második félidőben a hazai csapatjátéka visszaesett, s törvénysze­rű volt az egyenlítés. A cserék után az utolsó percekben sikerült kicsikarni — küzdelmes, de közepes színvonalú mérkőzésen — a gyulaiaknak a győ­zelmet. Jó: Szegedi, Botyánszki, Sza­bó, ill. Miklós, Gréczi. (Jenei Kál­mán) Ifjúságiak: Gyulai FC—Szegedi Dózsa 3—2. Orosházi MTK— Gyomaendrodi FC 3—0(1-0) Orosháza, 600 néző. V.: Jakus. OMTK: Such — Popol, Sitkéi, Sárosi, Kálmán — Bulimár, Bélteki, Kulcsár (Bócsik), Székely (Gál) — Méri, Lé­vai. Edző: Szendrei Béla. Gyomaend- rőd: Szakács — Szabó (Tímár), Gon- da, Balázs, Udvari — Somogyi, Gu- bucz, Molnár, Tóth (Holló R.) — Du- rucskó. Holló J. Edző: Plástyik János. 22. perc: Jobb oldali kisszöglet után Lévai Bulimárhoz gurított, aki 18 mé­terről a bal sarokba bombázott úgy, hogy Szakács csak beleütni tudott a labdába, 1—0. 52. perc: Bélteki kitűnően indította a jobbösszekötő helyén kiugró Merít, a csatár elhúzta a kifutó kapus mellett a pettyest és éles szögből a kapuba gurí­tott, 2—0. 82. perc: Bélteki két csel után 14 méterről megcélozta a jobb alsó sar­kot, a labda a jobb kapufáról a bal kapufára, onnan a bal alsó sarokba perdült, 3—0. Következik A labdarúgó NB Ill-ban a hetedik fordulóhan következik. Szeptember 25., szombat: Mezűkovácsháza—Cegléd, Szegedi Dózsa—Kalocsa, Kecs­keméti SC—Orosháza, Gyomaendrőd—Kecskeméti TE, mind 15.00 óra. Szeptember 26., vasárnap: Kiskunfélegyháza—Szőreg, Békés—Gyula, Hódmezővásárhely—Szegedi VSE, Törökszentmiklós—Makó, mind 14.00 A megyebajnokságban a hetedik fordulóban következik. Szeptember 25.) szombat: Battonya—Medgyesegyháza, Szeghalom—Békéscsabai MÁV, mindkettő 15.00 óra. Szeptember 26., vasárnap: Gádoros-— Békésszentandrás, Mezőhegyes—Nagyszénás, Tótkomlós— Gyomaendrőd, Kamut-Mycota—Füzesgyarmat, Elek-Dualflex— Mezőberény, Gyulavári—Békéscsabai Jamina, mind 14.00 óra. Amatőr teniszverseny Békéscsabán, az Előre Te­nisz Klub idén is megren­dezi a népszerű amatőr te­niszversenyt szeptember 25—26-án (szombat— vasárnap). A viadalon részt vehet minden olyan 16 éven felüli Békés megyei teniszező (függetlenül at­tól, hogy valamely klub, sportegyesület tagja-e vagy sem), aki az 1993. évi felnőtt vagy ifjúsági rang­listán nem szerepel. Ne­vezni a helyszínen — Bé­késcsabán, a Kórház utcai teniszpályán — lehet szombaton reggel 8—8.30 óra között. Máté aranya Budapesten rendezték meg az or­szágos serdülő B korosztályos atlé­tikai bajnokságot, amelyen a békés­csabai, a békési és a gyulai (róluk nem kaptunk hírt) atléták eredmé­nyesen képviselték egyesületeiket, s összességében egy arany, egy ezüst és öt bronzérmet szereztek több jó helyezés mellett. Eredmé­nyességüket Szeman Ferenc, Var­ga Károly, Csicsely Mihály, Pluhár .1 ánosésFor ezek Győző edzők segí­tik. Eredmények. Fiúk. 14 évesek. Diszkosz. Bajnok: Máté Gábor (Bé­késcsabai Előre Atlétikai Egyesület) 45,76 m. Kalapácsvetés: 7. Máté 44,46 m. 13 évesek. 5 km gyaloglás: 3. Ilyés T. 30:18,0. Rúd: 3. Suhajda (Bcs. Előre) 230 cm. Leányok. 14 évesek. 100 m: 2. Bobcsek (Bcs. Előre) 12,9. 300 m: 8. Bobcsek 44,0.3 km gyaloglás: 3. Ilyés Hedvig (Colors SE Békés) 16:49,7 (aranyjelvény). Magas: 4. Vass (Co­lors SE) 156 (aj.). 13 évesek. 80 m síkfutás: 5. Karácsonyi (Bcs. Előre) 10,6.3 km gyaloglás: 3. Varga (Colors SE) 19:26,0. Magas: 3. Karácsonyi 143,7. Püski (Colors SE) 135 cm. Az Alföld csoport állása 1. Kalocsa 2. Hódmezővásárhely 3. Kecskeméti SC 4. Makói FC 5. Kiskunfélegyháza 6. Kecskeméti TE 7. Orosházi MTK 8. Gyulai FC 9. Szegedi VSE 10. Mezőkovácsházi TE 11. Gyomaendrodi FC 12.Szőregi Rákóczi 13. Colors SE Békés 14. Cegléd 15.Szegedi Dózsa ló.Törökszentmiklós 6 5 1­IB— 5 11 6 4 2­13— 2 10 6 4 1 1 14— 6 9 6 3 3­12— 4 9 6 3 3­8— 4 9 6 4­2 12— 2 8 6 2 2 2 9— 8 6 6 3­3 6— 8 6 6 1 3 2 8— 9 5 6 2 1 3 5—13 5 6 2 1 3 4—12 5 6 2­4 11—17 4 5 1 1 3 9—10 3 5 1­4 6— 9 2 6­1 5 3—13 1 6­1 5 1—17 1 A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 6. fordulója a hazai csapatok sikerét hozta. Mindössze három együttes ért el döntetlent idegenben. Értékes pontot szerzett a Gyulavári Medgyesegyházán, a Battonya Füzesgyarmaton. Pontosztoz­kodás történt a Jamina—Elek összecsapáson. A Békésszent­andrás és a Nagyszénás megszerezte első győzelmét a Mező­hegyes, illetve a Tótkomlós ellen, így már nincs nyeretlen csapat az osztályban. Az újonc Gyomaendrodi Barátság biztos győzelmet aratott a Kamut ellen. A másik újonc, a Gádoros a MÁV otthonában vendégeskedett, a találkozón hazai siker született. Az idényben gyengélkedő szeghalmiak pont nélkül utaztak haza Mezőberényből, s visszaestek a tabellán a 15. helyre. A nyolc találkozón húsz gól született, ez 2,5-es gólátlagnak felel meg. Meglepetésre az első negyedórában a vendégek irányították a játékot, ezt követően viszont az OMTK is több­ször veszélyeztetett, így kiegyenlítetté vált a küzdelem. A gól megnyugtatta a hazaiakat, átgondoltabban szőtték tá­madásaikat. Szünet után is igen harcos felfogásban játszott mindkét csapat. A vendégek a második gól után sem ad­ták fel, Somogyi pongrúgásból elért zúgó kapufája, valamint több helyzet kialakítása a bizonyíték. A végére az OMTK összpontosított jobban és meg­érdemelten nyerte a megyei rangadót. Jó: Popol, Kálmán, Bélteki, Méri, ill. Gonda, Udvari, Molnár. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK— Gyomaendrodi FC A—2. Szőreg— Mezőkovácsházi TE 1-2 (0-0) Szőreg, 300 néző. V.: Kiss I. Szőreg: Leboniczky — Tóth-Kása, Luczás, Molnár, Hűvös — Janikó, Bucholcz, Mahler (Lengyel), Sisák (Csonka) — Suhai, Mádi. Edző: Kérdő Sándor. Me- zőkovácsháza: Tóth I. — Kovács, Ba­kai, Radu, Kovalcsik — Kindel, Du- mitriu, Török A., Kakuszi (Mészáros), Szekeres — Kolozsi (Szöllősi). Edző: Sári Ferenc. 35. perc: Kolozsit felvágták a 16- oson belül. Radu büntetőjét Lebo­niczky hárította. 60. perc: Szöglet után a rosszul ki­mozduló kapus mellett Bakai fejelt a hálóba, 0—1. 72. perc: Ismét szögletet rúgtak a vendégek, a beívelés után Bakai fejé­ről a hálóba vágódott a pettyes, 0—2. 78. perc: Bucholcz a 16-osról lőtt, s a labda a kapuban kötött ki, 1—2. A mezőkovácsháziak remekül meg­szervezték védelmüket és veszélyes kontrákat vezettek az újonc otthoná­ban. Az első játékrészben még nem sikerült a hálóba találniuk, de szünet után két kapushiba eldöntötte a talál­kozó sorsát. Az utolsó két percben a csereként beállt Mészáros növelhette volna az előnyt, ám két alkalommal is gólhelyzetben hibázott. Jó: Bucholcz, Suhaji, ill. Tóth I., Bakai, Kolozsi. Ifjúságiak: Szőreg—Mezőkovács­házi TE 6—1. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szegedi VSE—Törökszentmiklós 6— 1 (0—0), Kalocsa—Kecskeméti SC 2—1 (1—0), Makó—Kiskunfélegy­háza 1—1 (1—0), Kecskeméti TE— Hódmezővásárhely 0—1 (0—0). Megyei I. osztály Békésszentandrás— Mezőhegyes 2—0 (1—0) Békésszentandrás, 200 néző. V.: Agon. Békésszentandrás: Nagy II. — Székely, Bordács. Szabó, Sztancsik, Demjén, BencsTk. Izsák (Medveczki), Juhász (Fazekas), Kovács (Bány), Kondacs. Edző: Koltai Lajos. Mező­hegyes: Szilva — Szemerédi, Dénes, Trungel (Lovász), Antal (Mikola), Bo- zó, Boros, Hanga, Pálhidai, Deli, Zsóri. Edző: Pepó Gábor. A szentandrási csa­pat vezetői a sorozatos vereség után egy rutinos középpályás után néztek. Demjén Antal személyében megtalál­ta az irányítót a hazai csapat és a várva várt győzelmet megszerezte a Mező­hegyes ellen. Jó játékvezetés. G.: Ben- csik a 8., Kovács a 75. percben. Jó: Nagy II., Bordács, Szabó, Demjén, Kondacs, ill. Szilva, Hanga, Pálhidai. (Varga László) Gyomaendrodi Barátság— Kamut-Mycota 3—0 (0—0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Tóth. Gyomaendrőd: Béres—Nagy L.,Ka­rácsony, Dobó, Bukva, Juhász, Gellai, Forgács, Dinya, Balázs, Gardi (Polá- nyi). Edző: Varjú Vince. Kamut: Pri- bojszky — Balogh, Gajdács L, Tóth, Kukely, Tárnok, Antmann, Nyári, Gaj­dács IL, Pittner, Bognár. Edző: Tűr­ések Zoltán. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen, második félidei jobb, gólratörőbb teljesítményével a hazai­ak sikere megérdemelt. G.: Balázs az 51., a 71., Juhász a 77. percben. Jó: Balázs (a mezőny legjobbja), Kará­csony, Dobó, Juhász, ill. Pribojszky, Balogh, Antmann. (Gardi Tamás) Békéscsabai MÁV— Gádoros 3—1 (1—0) Békéscsaba, 300 néző. V.: Megyebíró. MÁV: Szobek — Fábián, Lilauszki, Kohanyecz (Balázs), Prekop, Galo- vicz Z., Braun Á., Szekeres, Tóth, Rét­laki, Pécs, Gajdács. Edző: Braun Atti­la. Gádoros: Janiga — Héjas A., Ben- ke, Berényi, Breznyik, Hriagyel, Ko- csány, Kruzsüc, Pisont, Héjas T„ Or­bán. Edző: Héjas Tibor. Az esőzés elle­nére jó talajú pályán, közepes iramú első félidőt láthatott a közönség. A második játékrészt a hazaiak végigtá­madták, sok helyzetet kihagytak, de végül is biztosan nyertek. Jó játékve­zetés. G.: Szekeres a 15., Gajdács a 48., a 70., ill. Kocsány a 65. percben. Jó: Gajdács, Szekeres, Fábián, ill. Ja- niga, Héjas T. (G. Gy.) Békéscsabai Jamina—Elek- Dualflex 0—0 Békéscsaba, 150 néző. V.: Brusz- nyiczki. Békéscsaba: Gazsó — Bánszki, Danicska, Igricz, Schneider, Tóth, Szűcs (Fehérvári), Balogh, Pusz­tai, Belicza, Mihály. Edző: Moós Já­nos. Elek: Botás — Sarkadi, Kohut, Elekes, Pigler, Séllei (Donner), Gál, Bányai, Uhrin, Domokos, Trepák. Edző: Kovács György. Alacsony szín­vonalú, csapkodó játékot produkáltak a csapatok, győzelmet egyikük sem érdemelt volna. Jó: Danicska, Igricz, Balogh, ill. Sarkadi, Pigler, Gál. (Ra­vasz Pál) Medgyesegyháza—Gyulavári 1-1 (0-1) Medgyesegyháza, 300 néző. V.: Ró­zsa. Medgyesegyháza: Relu — Kuz­ma, Kiss, Juhász, Vágási, Hegyi (Oláh), Sípos, Zámbori, Mocsári, Schmidt, Zsurzsucz. Megbízott edző: Cseh György. Gyulavári: Veres — Démusz, Kiss, Szénási, Cziczeri (Si­mák), Gortka, Laurcnli (Földi), Ta­pasztó, Számfíra, Répási, Szabó. Edző: Csorba János. A vendégek egy szerencsés góllal hamar megszerezték a vezetést, ezután az időhúzásra fektet­ték az összes eneriájukat. A tartalékos hazai csapat sokat támadott, de nem volt elég átütő erő bennük, így csak az egyenlítésre futotta. G-: Vágási a 70., Gortka a 10. percben. Jó: Kiss, Sipos, Mocsári, ill. Kiss, Gortka, Tapasztó. (Oravecz Tamás) Nagyszénási SK—Tótkomlós 1-0 (0-0) Nagyszénás, 400 néző. V.: Búzás. Nagyszénás: Viszkok—Takács, Záb- rák, Csicsely, Hegedűs (Godár), Nagy A., Basiu, Horváth (Márton), Kvasz- novszki, Fekete, Árgyelán. Edző: Sze- lezsán János. Tótkomlós: Bordás — Imre, Hovorka, Tóth-Abonyi, Fülöp, Pásztor, Mitykó, Papp, Elek, Szatmári (Szipsjak J.), Zádori (Kovács). Edző: Matajsz Pál. Alacsony színvonalú mérkőzésen a kapuk nem voltak ve­szélyben, kivéve az egyetlen gólt, ami­vel a hazaiak a fordulóban először két pontot szereztek. így a hétközben Nagyszénásról átigazolt Bordás ismét vesztesként hagyhatta el a játékteret G.: Márton a 60. percben. (Benkő László) F üzesgyarmat—Battonya 2—2 (1-0) Füzesgyarmat, 350 néző. V.: Koko- vecz. Füzesgyarmat: Dávid — Petri, Balogh, Kovács, Kiss, Gál (Ajtai), Tő­kés, Tóth, Salya, Vad, Barta (Jónás). Edző: Kun Gyula. Battonya: Kunos — Fekete, Árvái (Antal), Kovács, Molnár, Daróczi, Árgyelán, Szabó, Mákos A., Mákos Á., Koma. Edző: Juhász Zoltán. Küzdelmes, sportszerű mérkőzésen az első félidőben a hazai csapat számos gólhelyzetet hagyott ki. A vendégcsapat a második játékrész­ben helyzetét kihasználva rászolgált az egyik pontra. G.: Barta a 32., Vad a 60., ill. Koma a 65., Mákos A. a 70. percben. Jó: Petri, Kovács, Tőkés, ill. Kunos, Kovács, Molnár, Mákos A. (Szabó László) Mezólierényi FC— Szeghalmi SC 3-1 (1-1) Mezőberény, 400 néző. V.: Pintér. Me­zőberény: Braun — Sajben, Hankó, Kohut, Maléth, Gézárt (Krecsmárik), — Hegedűs, Darócz, Szász, Boldizsár, Rácz. Edző: Borgula János. Szegha­lom: Vári — Lakatos, Lázár (Macs- kin), Macsári, Vámos (Schultz), Patai, Berényi, Zsombok A., Tóth, Kozák, Zsombok J. Edző: Zolnai Pál. A hul­lámvölgyben lévő hazai csapat csak nehezen tudta kétvállra fektetni a ven­dégeket A második félidőben a szeg­halmiak elfáradtak, a herényiek*job­ban bírták erővel. Összességében: sportszerű mérkőzésen, korrekt játék- vezetés mellett megérdemelt hazai si­ker. G.: Hegedűs a 21., Boldizsár a 77., Szász a 83., ill. Zsombok J. a 20. perc­ben. Jó: Sajben, Hankó, Boldizsár, ill. Vári (a mezőny legjobbja), Zsombok A., Zsombok J. (Kiss István) IFJÚSÁGIAK: Békésszentandrás— Mezőhegyes 0—1, Gyomaendrodi Barátság—Kamut-Mycota 9—0, Bé­késcsabai MÁV—Gádoros 13—0, Békéscsabai Jamina—Elek-Dualflex 5—0, Medgyesegyháza—Gyulavári 4—0, Nagyszénás—Tótkomlós 2—2, Füzesgyarmat—Battonya 2—1, Me- zőberényi FC—Szeghalmi SC 25—3(!). A csíkos mezes gádorosiak nem okoztak meglepetést a hét végén, ugyanis a MÁV otthonában 3—1-re alulmaradtak a házigazdákkal szemben a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság­ban FOTÓ: FAZEKAS FERENC A Tbtó 38. heti eredményei 1. Debreceni VSC—Vasas.................................3—1 1 2. Újpesti TE—Vác FC-Samsung __________3—0 1 3 . Videoton-Waltham FC—MTK_________1—1 x 4. Duisburg—Dortmund_________________2—2 x 5 . Dresden—Mönchengadbach___________2—1 1 6 . Bayern München—Wattenscheid_______3—3 x 7 . Leverkusen—F rankfurt................................2—2 x 8. Schalke 04—Nürnberg..................................1—2 2 9. AC Milan—AS Roma....................................2—0 1 10 . Lazio—Intemazionale________________0—0 x 1 1. Parma—Torino..............................................3—0 1 1 2. Udienese—Sampdoria_________________0—2 2 1 3. Bari—Ancona____................... ..... .3—2 1 +1 . mérkőzés: 14. Ravenna—Cosenza____________________2—2 x A megyei bajnokság állása 1. Medgyesegyháza 6 4 2­15— 7 10 2. F üzesgyarmat 6 3 3­15—10 9 3.Mezőberényi FC 6 3 2 1 12— 7 8 4. Gyulavári 6 3 2 1 12— 8 8 5. Kamut-Mycota 6 3 1 2 15— 8 7 6. Békéscsabai Jamina 6 2 3 1 8— 3 7 7. Battonya 6 2 3 1 12—10 7 8. Békéscsabai MÁV 6 3­3 8—10 6 9. Elek-Dualflex 6 2 2 2 4— 7 6 10. Mezőhegyes 6 2 1 3 6— 7 5 11.Tótkomlós 6 2 1 3 7— 9 5 12. Gádoros 6 2 1 3 6—11 5 13.Gyomaendrődi Barátság 6 2­4 9—12 4 14. Nagyszénási SK 6 1 2 3 6—11 4 15. Szeghalom SC 6 1 1 4 6—11 3 16. Békésszentandrás 6 1­5 4—14 2