Békés Megyei Hírlap, 1993. szeptember (48. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-13 / 213. szám

1993. szeptember 13., hétfő © àRF.KÉS MF,f,VF, IHÍRLAP­SPOR' VíEU-EklE Horváth megtalálta a góllövőcipőt A Jamina Szeghalmon nyert Az NB III Alföld csoportjában hazai pályán szenvedett sú­lyos, 5—0-ás vereséget a Makótól az elmúlt szezonban az élmezőnyben végzett kovácsházi csapat. A gyulaiak Kecske­méten kaptak ki 2—1-re a fiatalokat felvonultató, KSC gárdájától. Az orosháziak jóiramú, színvonalas mérkőzésen szereztek hazai pályán egy pontot az eddig százszázalékos Kalocsa együttesétől. Gól nélküli döntetlennel zárult a Gyo- maendrődi FC—Hódmezővásárhely találkozó. Az újonc bé­késiek Horváth öt góljával remek győzelmet arattak a szőre- giek ellen. Érdekesség, hogy 450 perc alatt a törökszentmik- lósiak még nem találtak a kapuba. NB III Alföld cs. Mezőkovácsházi TE— Makó 0—5 (0-2) Mezőkovácsháza, 300 néző. V.: Heibl. Mezőkovácsháza: Tóth — Mocsári (Török M.), Kovács, Papp (Krcsméri), Kindel — Bakai, Török A., Dumitriu (Radu), Bányik — Szekeres, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Makó: Himer — Urbán, Anda, Leindler, Csák — Bálint, Márki (Dégi), Botlik, Frank (Mészáros) — Bódi, Karsai. Edző: Ko­lozsvári János. 40. perc: Bódi 20 méteres lövése a kimozduló Tóth kapus felett vágódott a hálóba, 0—1. 41. perc: A hazai védők röviden szabadítottak fel, kétszer is Bódi elé került a labda, aki másodszorra nem hibázott, 0—2. 65. perc: Csák bal oldalról az alap­vonaltól hatalmas gólt lőtt, 0—3. 75. perc: Márki tisztán kapta a lab­dát az ötösön, s még arra is volt ideje, hogy kivárja míg a kapus elmozdul, s csak ezután gurított a hálóba, 0—4. 78. perc: Csák középen tisztán kap­ta a labdát és nem is hibázott, 0—5. A hazaiak az első félidőben négy százszázalékos gólhelyzetet elhibáz­tak, ezután a sérülések megpecsételték sorsukat. Miután a cseréket kihasznál­ták, így az utolsó 20 percet 9 (! ) ember­rel játszották le. Ez azonban nem rontja a vendégcsapat érdemeit. Jó: Kovács, illetve Himer, Bódi, Csák. Ifjúságiak: Mezőkovácsházi TE— Makó 0—3. Kecskeméti SC—Gyulai FC 2-1 (1-0) Kecskemét, 400 néző. V.: Serfőző. KSC: Kosaras — Mag (Molnár), Bar­na Zs., Árva, Bende — Torbavecz, Gazdag, Máté — Kovács T. (Kurucz), Barna Cs., Kovács L. (Sz. Tóth). Edző: Bende József. Gyula: Szabó Cs. — Botyánszki, Pápa, Resetár (Szilágyi) — Kiss L., Tamási, Szegedi (Zuzac), Steigerwald, Papp — Bíró, Boruzs. Edző: Fodor Sándor. 33. perc: Gazdag középre ívelte a labdát a pontosan érkező Barna Cs. elé, aki egyből a jobb alsó sarokba küldte a pettyest, 1—0. 51. perc: Kovács L. beívelését a védők nem tudták elfejelni és Kovács T. kapásból a kapu közepébe helye­zett, 2—0. 89. perc: Tamási balról, 25 méter­ről célozta meg a kaput, a gyengén eltalált labda ártalmatlanul gurult Ko­saras felé, aki lehajolva könnyedén akarta megfogni, és a pettyes a lába között a hálóba vánszorgott, 2—1. Már az első félidőben is a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, és a gó­lon kívül még egy kapufát is lőttek. A szünet után hamar növelte előnyét a hazai csapat, egymás után alakultak ki a jobbnál jobb helyzetek a gyulai kapu előtt, ám a csatárok sorra hibáztak. A végén egy ritkán látható potyagóllal lett szoros a találkozó. Jó: Árva, Gaz­dag, Kovács T., Barna Cs., ill. Szabó Cs., Pápa, Steigerwald. Ifjúságiak: Kecskeméti SC— Gyulai FC 1—2. Colors SE Békés— Szőreg 7-2 (4-0) Békés, 800 néző. V., Szarka. Békés: Tüskés — Nagy, Ottlakán, Kondacs, Lipták Gy. (Farkas) — Képíró (Som­vári), Fehér, Burai — Gyura, Horváth (Lipták M.), Lenkefi. Edző: Zsíros György. Szőreg: Leboniczky — Antal (Sisák), Lukács, Tóth-Kása, Csonka (Molnár) — Bucholcz, Máhler, Hűvös — Sinka, Lengyel, Mádi. Edző: Kérdő Sándor. 6. perc: Képíró mesteri beadását Horváth a hálóba fejelte, 1—0. 14. perc: A megugró Horváthot felvágták, 11-es. A büntetőt a sértett értékesítette, 2—0. 29. perc: Horváth a félpályáról egyedül megiramodott, „áthámozta” magát a védőkön és belőtte a hálóba a labdát, 3—0. 34. perc: Képíró remek beadását a nagy kedvvel játszó Horváth felhőfe­jessel küldte a hálóba, 4—0. 50. perc: Csonka beadását Mádi továbbította a hálóba, 4—1. 54. perc: Leboniczky kiöklözött labdáját Horváth kapásból óriási erő­vel bombázta a hosszú sarokba, 5—1. 55. perc: Kapu előtti kavarodásból a debütáló Gyura gólt ért el, 6—1. 63. perc: A szemfüles Mádi újabb gólhoz juttatta a vendégeket, 6—2. 83. perc: 1 l-eshez jutottak a hazai­ak, amit Fehér értékesített, 7—2. Közönségszórakoztató, remek mér­kőzés volt, mindkét csapat nyűt sisak­kal küzdött, és a sérüléseiből felépült Horváth vezényletével a hazaiak ilyen arányban is megérdemelten szerezték meg első győzelmüket. Jó: Tüskés, Burai, Lenkefi, Horváth a mezőny leg­jobbja, ill. Mádi. (Nagy Mihály) Ifjúságiak: Colors SE Békés— Szőreg 3—0. Gyomaendrődi FC— Hódmezővásárhely 0—0 Gyomaendrőd, 900 néző. V.: Francis- kovics. Gyomaendrőd: Szakács — Következik A labdarúgó NB III hatodik fordulójában következik. Szeptember 18., szombat: Cegléd—Colors SE Békés, Szegedi VSE—Törökszentmiklós, 15.00 óra. Szeptember 19., vasárnap: Orosházi MTK—Gyomaendrődi FC, Kalocsa—Kecskeméti SC, Gyulai FC—Szegedi Dózsa, Szőreg— Mezőkovácsházi TE, Makó—Kiskunfélegyháza, Kecskeméti TE— Hódmezővásárhely, 15,00. A megyei I. osztályban a hatodik fordulóban. Szeptember 18., szombat: Gyomaendrődi Barátság—Kamut-Mycota, Békésszentandrás— Mezőhegyes, Békéscsabai MÁV—Gádoros, 15.00. Szeptember 19., va­sárnap: Medgyesegyháza—Gyulavári, Füzesgyarmat—Battonya, Nagy- szénási SK—Tótkomlós, Mezőberényi FC—Szeghalom SC, Békéscsabai Jamina—Elek-Dualflex, 15.00. Az Alföld csoport állása 1. Kalocsa 5 4 1­16— 4 9 2. Kecskeméti SC 5 4 1­13— 4 9 3. Kecskeméti TE 5 4­1 12— 1 8 4. Hódmezó'vásárhely 5 3 2­12— 2 8 5. Makói FC 5 3 2­11— 3 8 6. Kiskunfélegyháza 5 3 2­7— 3 8 7. Gyomaendró'di FC 5 2 1 2 4— 9 5 8. Orosházi MTK 5 1 2 2 6— 8 4 9. Gyulai FC 5 2­3 4— 7 4 10. Szó'regi Rákóczi 5 2­3 10—15 4 11. Colors SE Békés 5 1 1 3 9—10 3 12. Szegedi VSE 5­3 2 2— 8 3 13. Mezőkovácsházi TE 5 1 1 3 3—12 3 14. Cegléd 5 1­4 6— 9 2 15. Szegedi Dózsa 5­1 4 2—11 1 16. Törökszentmiklós 5­1 4 0—11 1 A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában a listavezető' Medgyesegyháza otthonába látogatott a 2. helyen tanyázó Füzesgyarmat. Az összecsapáson hat gól született, pontosztoszkodás történt, így a tabellán a helyzet változatlan. A kamutiak biztosan nyertek a vendég Nagyszénás ellen, győzelmükkel feljöttek a harmadik helyre. Nem kis fegyver­tény a jaminaiak győzelme, akik Szeghalomról elhozták mindkét bajnoki pontot. Az újonc Gádoros értékes győzelmet aratott hazai pályán a Mezőberény ellen. Papírforma-ered­mény született a Battonya—Gyomaendrődi Barátság, a Gyu­lavári—Elek és a Tótkomlós—Békésszentandrás találkozó­kon — a pályaválasztók otthon tartották a két pontot. A vasutasok mezőhegyesi kirándulása nem sikerült, pont nélkül hagyták el a játékteret. A fordulóban 28 gól esett, ez 3,5-es mérkőzésenkénti gólátlagnak felel meg. Szabó, Gonda, Balázs, Udvari — So­mogyi, Gubucz, Molnár, Tóth (Holló J.) — Durucskó, Holló R. Edző: Plás- tyik János. Hódmezővásárhely: Kop- sitz — Barna, Márta, Lévai, Kiss — Kemenes, Talmácsi, Bress, Varga (Szalai) — Szécsényi, Kéri. Edző: Pa- taky Tamás. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzé­sen óriási lelkesedéssel játszottak a ha­zaiak, és így megérdemelten szereztek egy pontot a rutinosabb, dobogóra pá­lyázó, esélyesebb hódmezővásárhe­lyiek ellen. Jó: az egész hazai csapat dicsérhető, ill. Márta, Kemenes, Kéri. (V.L) ^ Ifjúságiak: Gyomaendrőd— Hódmezővásárhely 3—1. Orosházi MTK— Kalocsa 2—2 (2—1) Orosháza, 700 néző. V.: Knerczer. OMTK: Such — Popol, Sitkéi, Sárosi, Kálmán — Bulimár, Bélteki, Kulcsár, Méri (Farkas) — Stef, Bányik (Gál). Edző: Szendrei Béla. Kalocsa: Farkas L. — Bolvári (Iván), Aradi, Paletta, Farkas Z. — Márton (Zsibók), Eva- nics, Miskolczi, Facskó — Földi, Vén. Edző: Molnár Ferenc. 9. perc: Gyors jobb oldali vendég­akciónál Farkas Z. kapta a labdát és a kifutó kapus fölött a jobb felső sarokba emelt, 0—1. 22. perc: Bulimár középen kitört a lesre játszó védők között, Aradi a 16- oson belül buktatta. A büntetőt Popol a jobb felső sarokba bombázta, 1—1. 30. perc: Popol kitűnően indította középen a lest reklamáló védők között jó ütemben kiugró Béltekit, aki a kifu­tó kapus fölött 18 méterről a kapu kö­zepébe ívelt, 2—1. 53. perc: Földi jobb oldali szabad­rúgását az ötös bal oldali sarkáról Facskó a hosszú sarokba fejelte, 2—2. Az eddig pontveszteség nélkül álló több rutinos játékossal játszó vendé­gek negyedóra elteltével mezőnyfö­lényt harcoltak ki, s ezt sikerült gólra váltani. Az igazi csatár nélkül játszó OMTK két nagy helyzet elhibázása után fordítani tudott. A második fél­időben továbbra is a kalocsaiak birto­kolták többet a labdát, az utolsó 25 percben védekezésre kényszerítik a hazaiakat, több biztos lehetőséget pus­káztak el. Az OMTK lelkesen küzdött ugyan, de a szünet után a nagy iram következtében elfáradt. A közönség jó mérkőzést láthatott. Jó: Such, Buli­már, Bélteki, Sitkéi, ill. Farkas Z„ Zsi­bók, Iván, Földi. (Selmeczi László) Ifjúságiak: OMTK—Kalocsa 2—2. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szegedi Dózsa—Cegléd 0—2 (0—1), Kiskunfélegyháza—Szegedi VSE 3— 1 (1—0), Törökszentmiklós— Kecskeméti TE 0—2 (0—1). Megyei I. osztály Szeghalom SC—Békéscsabai Jamina 1—2 (0—0) Szeghalom, 300 néző. V.: Molnár. Szeghalom: Vári — Lakatos, Kovács, Baranya, Vámos, Patai, Zsombok A., Lázár, Macsári (Tóth), Kozák (Macs- kin), Zsombok J. Edző: Zolnai Pál. Jamina: Gazsó — Bánszki, Danicska, Igricz, Pusztai, Tóth, Szűcs, Fehérvári, Belicza, Balogh (Lőrinczi), Mihály. Edző: Moós János. Az ideges légkör­ben lejátszott, közepes színvonalú, „színes” mérkőzésen (3 piros és 8 sár­ga lapot osztott ki a játékvezető) a győ­zelmet jobban akaró és lelkesen játszó vendégek győzelme megérdemelt. A hazaiaktól elpártolt a szerencse is, mert az összecsapáson számtalan kihagyott gólhelyzet mellett három kapufát is lőttek. Kiállítva: Kovács (két sárga lap után), Macskin és Danicska (kakasko­dásért). G.: Zsomboki J., ill. Mihály, Lőrinczi. Jó: Vári, Patai, ill. Gazsó, Fehérvári, Mihály. Battonya—Gyomaendrődi Barátság 3—1 (2—1) Battonya, 400 néző. V., Stir. Batto­nya. Kunos — Molnár, Árvái, Fekete, Szabó, Daróczi (Simon), Árgyelán, Kovács, Mákos A., Mákos Á., Koma (Antal). Edző: Juhász Zoltán. Gyoma­endrőd: Zana — Bukva, Karácsony, Nagy L., Dobó, Gellai, Nagy E., (Ko­csis), Forgács, Dinya, Balázs, Polányi. Edző: Varjú Vince. Sportszerű mérkő­zésen a több helyzetet kidolgozó hazai csapat biztos győzelmet aratott. G.: Mákos Á. a 10., Árgyelán 22., Kovács a 73, ill. Polányi a 17. percben. Jó: Kunos, Molnár, Szabó, Árgyelán, Ko­vács, ill. Bukva, Forgács, Balázs. (Lu­kács István) Mezőhegyes—Békéscsabai MÁV 1-0 (1-0) Mezőhegyes, 250 néző. V., Csonka. Mezőhegyes: Szilva — Szemerédi, Dénes (Lovász), Deli (Trungel), Bo- zsó, Csordás, Sümeghy, Boros, Zsóri (Antal), Hanga, Pálhidai. Edző: Pepó Gábor. Békéscsabai MÁV: Szobek — Szekeres (Rétlaki), Bányik, Galovicz, Litauszki, Braun, Gajdács, Prekop (Marik, Pécs), Kohanyecz, Tóth, Lo- novics. Edző: Braun Attila. Jó iramú mérkőzésen Csordás egyéni akció­gólja eldöntötte a két pont sorsát. Meg­érdemelt a hazai győzelem. Kiállítva: Lonovics (a játékvezető megsértéséért a 89. percben). Jó: Szilva, Boros, Csor­dás, Bozsó, ill. Szobek, Galovicz, Gaj­dács. (Perlaki János) Medgyesegyháza— Füzesgyarmat 3—3 (2—1) Medgyesegyháza 300 néző. V.: Majo­ros. Medgyesegyháza: Relu — Kuz­ma, Kiss, Vágási, Holecz, Kovács, Si­pos, Zámbori (Zsurzsucz), Mocsári, Schmidth, Hegyi (Oláh). Edző: Ko­vács Zoltán. Füzesgyarmat: Komáro­mi (Dávid) — Kiss, Petri, Kovács, Hu­szár, Gál, Tóth, Salya, Tőkés, Vad (Er­dei), Barta. Edző: Kun Gyula. Az első játékrészben a hazaiak eredményeseb­ben, a vendégek szebben játszottak. A szünet után a 10 főre olvadt gyarmati­ak nem adták fel és ledolgozták két gólos hátrányukat az enervált és a két pontot már elkönyvelt medgyesiek el­len. Igazságos pontosztozkodás szüle­tett. Kiállítva: Huszár az 52. percben (a játékvezető megsértéséért). G.: Holecz az 5., Kovács a 26., Schmidth a 48., ül. Vad a 3., Tőkés a 79., Tóth a 89. percben. Jó: Kiss, Holecz, Sipos, ill. Gál, Tóth, Tőkés. (Oravecz Ta­más) Gádoros—Mezőberényi FC 1-0 (0—0) Gádoros, 400 néző. V.: Pelyva. Gádo­ros: Dudás — Héjjas A., Benke, Be- rezvai, Breznyik, Páli, Kocsány (Zip- perer), Kruzslicz (Cibulya), Pisont, Héjjas T., Orbán (Hriagyel). Edző: Héjjas Tibor. Mezőberény: Braun — Maléth, Hankó, Kohut, Krecsmárik (Vrbovszki), Gézárt (Jakab), Hegedűs, Darócz, Szász, Sziráczki, Rácz. Edző: Borgulya János. Jól szórakozott a bú­csú napján kilátogató szép számú kö­zönség. A hazaiak ennyivel jobbak voltak e délutánon a mezőnyben tet­szetősen játszó herényieknél. G.: Pi­sont az 57. percben. Jó: Dudás, Benke, Berezvai, ill. Szász, Rácz. (Prozlik Pál) Gyulavári—Elek-Dualflex 4-1 (3-0) Gyulavári, 700 néző. V.: Guti. Gyula­vári: Veress — Kiss M., Fábián, Szé- nási, Szabó A. (Számfira), Gortka, Dé- musz (Boros L.), Tapasztó, Cziczeri (Csipke), Répási, Földi. Edző: Csorba János. Elek-Dualflex: Botás — Sarka- di, Kohut, Pigler, Dávid, Séllei, Elekes, Uhrin (Gál), Donnert (Bányai), Tre- pák, Domokos. Edző: Kovács György. Nagy érdeklődés előzte meg a megyei rangadónak számító találkozót. A me­zőnyben egyenrangú vendégekkel szemben a hazai csapat jól használta ki helyzeteit és megérdemelten nyert. G.: Szénási a 13., Gortka a 26., a 44., Számfira a 77., ill. Gál ( 11-esből) a 85. percben. Jó: A teljes hazai csapat, ill. Sarkadi, Elekes, Gál. (Jónás Ferenc) Kamut-Mycota— Nagyszénási SK 4—1 (2—0) Kamut, 150 néző, V.: Németh M. Ka­mut: Pribolyszki — Nyári, Kukely (Tóth), Tárnok (Bondár), Pitner (Bo­tyánszki), Bognár I., Antmann, Gaj­dács I., Bognár II., Balogh, Gajdács II. Edző: Turcsek Zoltán Nagyszénás: Bordás — Gyimesi (Godár), Zábrák, Csicsely, Hegedűs, Nagy, Basiu, Hor­váth, Kvasznovszky, Fekete, Márton (Árgyelán). Edző: Szelezsán János. Végig jó iramú mérkőzésen a vendé­gek 37 percig voltak egyenrangú el­lenfelek. A hazaiak jó helyzetkihasz­nálása magabiztos győzelmet hozott. Kitűnő játékvezetés. G.: Kukely 37., Tárnok 43., Antmann 52., Pitner 70., ill. Basiu a 72. percben. Jó: Pribolysz­ki, Kukely, Gajdács I., Gajdács II., ill. Nagy, Fekete. (Szlancsik János) Tótkomlós— Békésszentandrás 2-1 (1-1) Tótkomlós, 300 néző. V.: Sztanojev. Tótkomlós: Lachó — Imre, Hovorka, Mitykó, Pásztor L., Pásztor T. Papp, Gheban, Szpisjak, Szatmári, Zádori. Edző: Matajsz Pál. Békésszentand­rás: Nagy II. — Bencsik, Rohony, Medveczki, Csák, Nagy I., Juhász, Sztancsik, Kondacs, Bordács, Kovács. Edző: Koltai Lajos. Végig sportszerű mérkőzésen megérdemelt hazai győ­zelem. G.: Papp 42., Gheban 80., ill. Bordács a 45. percben. Jó: Hovorka,. Papp, Gheban ill. Juhász, Sztancsik. Hovorka György) IFJÚSÁGIAK: Szeghalom SC— Békéscsabai Janima 0—10, Batto­nya—Gyomaendrődi Barátság 4—0, Mezőhegyes—Békéscsabai MÁV 2— 6, Medgyesegyháza—Füzesgyarmat 3—1, Gyulavári—Elek-Dualflex 4— 0, Kamut-Mycota—Nagyszénási SK 1— 4, Gádoros—Mezőberényi FC 2— 7, Tótkomlós—Békésszentandrás 1—0. Gortka itt még az első' gólját lövi, de nem sokkal később ismét betalál Botás kapujába. A megyei baj nokságban : Gyulavári—Elek-Dualflex 4—1 fotó: lehoczky péter A Totó 37. heti eredményei 1.Siófoki Bányász—Újpesti TE...........................1—0 1 2.Soproni LC—Debreceni VSC..........................1—1 x 3. Vasas—Videoton-Waltham.............................1—0 1 4. Cagliari—Internazionale.................................1—0 1 5. Cremonese—Lazio ...............................1—0 1 ó .Foggia—Juventus..............................................1—1 x 7. AC Milan—Atalanta........................................2—0 1 8. Parma—Genoa..................................................2—1 1 9. Reggiana—Piacenza.............................1—1 x 1 0. AS Roma—Napoli.............................................2—3 2 l l.Sampdoria—Lecce...........................................2—1 1 1 2. Andria—Ascoli.......................................2—1 1 1 3. V erona—Padova................................................2—1 1 +1 mérkó'zés: 14. Cosenza—Fiorentina........................................1—1 x A megyei bajnokság állása 1. Medgyesegyháza 5 4 1­14— 6 9 2. Füzesgyarmat 5 3 2­13— 8 8 3. Kamut-Mycota 5 3 1 1 15— 5 7 4. Gyulavári 5 3 1 1 11— 7 7 5. Békéscsabai Jamina 5 2 2 1 8— 3 6 6. Mezőberényi FC 5 2 2 1 9— 6 6 7. Battonya 5 2 2 1 10— 8 6 8. Mezőhegyesi SE 5 2 1 2 6— 5 5 9. Tótkomlós 5 2 1 2 7— 8 5 10. Gádoros 5 2 1 2 5— 8 5 11. Elek-Dualflex 5 2 1 2 4— 7 5 12. Békéscsabai MÁV 5 2­3 5— 9 4 13. Szeghalom SC 5 1 1 3 5— 8 3 14. Gyomaendrődi Barátság 5 1­4 6—12 2 15. Nagyszénási SK 5­2 3 5—11 2 16. Békésszentandrás 5­­5 2—14-