Békés Megyei Hírlap, 1993. augusztus (48. évfolyam, 178-202. szám)

1993-08-16 / 190. szám

© 1993. augusztus 16., hétfő SpORT A Békéscsaba ott folytatta, ahol tavasszal abbahagyta Siófoki Bányász—Békéscsabai Eló're FC 1—2 (0—2) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Siófok, 6000 néző. V.: Stander (Vad I., Vavika). Siófok: Bíró 5 — Bimbó 6 — Keszeg 5, Barna 4 — Tóth 5, Jenei 6, Meksz 5, Kovács 5, Király 5 — Fischer 5, Hausner 4. Edző: Pusztai László. Békéscsaba: Baji 5 — Usmajev 6 — Szenti 6, Fabulya 4 — Mraeskó 6, Argyelán 6, Vancea 6, Dávid 5, Váczi 5 — Szarvas 7, Kulcsár 7. Edző: Pásztor József. Csere: Hausner helyett Kirchmayer (6) a 46., Váczi h. Fodor (-) a 65., Király h. Varsányi (-) a 74., Szarvas h. Zahorán (-) a 88. percben. Gólszerző: Mraeskó a 7., Kulcsár a 40., Fischer a 69. percben. Sárga lap: Fabulya (Hausner felvágásáért) a 9., Argyelán (veszélyes játékért) a 62., Tóth (Fabulya felvágásáért) a 78., Kulcsár (talpalásért) a 79. percben. Szögletarány: 14:8 (7:6) a Siófok javára. MARATHON Nagykereskedelmi vállalkozás Sportcipők, sportruházat Sarkad, Szabadság tér 28. Tel: (66) 375-243 Következik A labdarúgó NB I második fordulójában következik. Augusztus 21., szombat: Bé­késcsabai Előre FC— Debreceni VSC, Pécs— Kispest, 17. Videoton— B VSC, FTC—Haladás, Cse­pel—Sopron, 19. Újpesti TE—Vasas, 11 vagy 19. Au­gusztus 22., vasárnap: Vác—Siófok, 17. Augusztus 23., hétfő: Rába ETO— MTK (a tv közvetíti), 19.30. Edzői nyilatkozatok Pusztai László, a siófokiak edzője: — Harminc percet tálcán adtunk az ellenfélnek, amely ekkor sokkal gyorsabb, mozgéko­nyabb volt. Amikor elkezdtünk játszani — ahogy az elejétől kellett volna —, már képtelenek voltunk feltömi a zárt vendégvédelmet. —A második félidőben mégis újítani tudtak. — Valóban, ekkor már láttam biztató jeleket a csapatjátékában. —Ennek ellenére túl sok volt a céltalan ívelgetés... — A kapu elé szálló, rossz helyről beívelt labdákkal próbálkoz­tunk. Pedig azt kértem a játékosoktól, fussanak le az alapvonalig és onnan próbálkozzanak meg a belsők játékba hozatalával. így hiába támadtuk végig a második félidőt, nem tudtuk kihasználni Fischer fejelőtudását. Ziccereink pedig kimaradtak, a kontratámadásoktól pedig félnünk kellett. Pásztor József, a békéscsabaiak edzője: — A Siófok többet támadott, mint mi, de nekünk — főleg az első félidőben — sokkal veszélyesebb kontráink voltak. —A jelentős előny birtokában számított a győzelemre a fordulás után? —2—0-ás vezetésünknél két nagy lehetőséget szalasztottunk el, s minthogy ilyen a futball, ezt követően a Siófok majdnem megbün­tetett bennünket. Szerencsére nagy volt az előnyünk. — Kikkel volt elégedett? — Mindenekelőtt Kulcsár játszott igazán jól, de Mracskóval, Szentivel és Usmajevvel is elégedett voltam. A békéscsabai gárda esetében Pásztor edző nem számolhatott Csatóval, aki e héten érkezik haza, valamint a sérült Kasik- kal. Már a 7. percben megsze­rezték a vendégek az előnyt, amikor egy gyors akció végén Szarvas ügyesen fejjel a jobb összekötő helyén feltűnő Mraeskó elé játszott, aki 14 méterről, futtából a bal felső sarokba lőtt, 0—1. A 24. percben Király bal ol­dali beadása Keszeg fejére szállt, ám a siófoki védő úgy meglepődött, hogy elfeledke­zett a labda irányításáról, így közeli fejese nem jelentett ve­szélyt Baji kapujára. A 40. percben Argyelán ke­resztlabdáját Váczi a jobb ol­dalról középre emelte, ahol Kulcsár előbb mellre vette, majd mielőtt az leesett volna, 11 méterről a bal alsó sarokba rúgta a pettyest, 0—2. Szünet után a 48. percben Fischer magasra ugrott a 16- oson belül, így továbbcsúszta­tott Király elé, aki 10 méterről, elhamarkodottan a kapu mellé lőtt. Az 55. percben egy gyors csabai kontra végén Váczi kap­ta tiszta helyzetben a labdát, ám a békéscsabaiak csatára 16 mé­terről a keresztező Bimbót talál­ta telibe. Egy perccel később Váczi ismét teljesen tiszta hely­zetben a jobb összekötő helyén vezette a labdát, majd 10 méter­ről célzott, ám a jobb kapufa mellé durrantott. Az ellentáma­dásból Fischer fordult kapura a védők gyűrűjében, lövése azon­ban elakadt Usmajevben. Ke­szeg ismételhetett, a labda egy újabb közbelépő lábról az 5- ösön álló Kovács elé került, aki Baji ölébe fejelt. A 66. percben Tóth 18 méteres, nagy erejű ka­páslövése Árgyelánt találta fe­jen, a csabai középpályást ápol­ni kellett. A 69. percben Meksz jó lab­dával ugratta Kirchmayert, aki a bal oldalon megiramo­dott, majd begurított középre. Itt érkezett Fischer, s előre SMA Kft. Autószalon 5600 Békéscsaba, Gyóni Géza u. 14—16. TeleforVfax: (66) 442-556. Volkswagen és Audi típusú személygépkocsik és haszonjármüvek széles választéka. Hitel- és lízinglehetőségek! Szervizműhely a Dobozi út elején! Telefon: 444-511/39. csúszva, mintegy 6 méterről a kapu közepébe lőtte a labdát, 1—2. A 72. percben Szarvas csak­nem a 11 -es ponttal egy magas­ságból balról ívelhetett volna be szabadrúgást. Mindenki erre várt, ő azonban kapura szúrta a labdát, méghozzá olyan jól, hogy Bírónak minden tudására szüksége volt ahhoz, hogy a lö­vést a léc fölé tornázza. A békéscsabaiak nyolc esztendőn át nem tudtak nyer­ni a Balaton-parti városban. Most viszont, miután már az elején alaposan meglepték a siófokiakat, sejteni lehetett, hogy siker koronázza játéku­kat. Pásztor edző tanítványai gyors kombinációkkal ju­tottak az ellenfél 16-osának közelébe, s noha az első per­cekben csak három szögletet tudtak elérni, a szépségdíjas támadások egyike azonban meghozta a sikert. Ettől kezd­ve magabiztosan gurigázott a vendégegyüttes, miközben türelmét vesztette az önbiza­lom nélkül futballozó Bá­nyász. A békéscsabaiak tech­nikás középpályásai gyorsak, fürgék és szellemesek voltak, időnként valósággal eldugták a labdát. Csak 20 perc után tért magához a Siófok, ám a két előretolt csatár nem sok vizet zavart. Ezzel a hazaiak egyetlen támadó fegyvere cső­döt mondott. A félidő hajrájá­ban a lila-fehérek újra ma­gukhoz ragadták a kezdemé­nyezést, és még egyszer beta­láltak Bíró kapujába. Ezt a gólt a világ számos futball- egyetemén tanítani lehetne — annyira szép volt. A második félidőben cserét hajtott végre a Siófok, ami né­miképp megmozgatta a csa­patot. Ennek ellenére Váczi lábában volt az előny további növelése, ám ez most elma­radt. A fokozatosan kialakuló Bányász-fölény „hórukkos” támadásokban testesült meg, de mire feljöttek Baji kapuja elé, elfáradtak a siófokiak. Végül sikerült ugyan szépíte­niük, de döntetlenre nem volt semmi esélyük. Szombaton este Siófokon nem a meleg, hanem a Békéscsaba fűtött be a Bányásznak — teljesen megérdemelten szerezve a győzelmet. O.K. Pécsi MSC—Békéscsabai Eló're FC 2—1 (1—0). Előrehozott NB I-es ifjú­sági A korcsoportos labdarúgó-mér­kőzés, Pécs, 50 néző. Békéscsaba: Nagy Zs. (Kollár) — Tábor, Lauri- nyecz, Iványi — Litauszki, Pozsár, Kovács, Varga, Csepregi (Némethy), Szabó F. (Balázs), Dani (Petruzsán). Edző: Marik László. Két egyenragú csapat küzdelméből a szerencsésebb és keményebben játszó Pécs öngóllal és 11-essel nyert. A békéscsabai gól­szerző: Varga. Jó: Nagy Zs.. Lauri- nyecz, Varga, Csepregi, Dani. Pécsi MSC—Békéscsabai Eló're FC 3—0 (1—0). NB I-es ifjúsági B labdarúgó-mérkőzés, Pécs, 50 néző. Békéscsaba: Nagy R. — Balog Z„ Valentényi, Czipó, Halász — Kubik (Szálkái), Kvasz (Palyik, Hajdú), Híd­végi, Zsibrita — Borbola, Vadas (Ba­log Zs.) Edző: Szokolay Sándor. A békéscsabaiak végig támadták szinte az egész mérkőzést a tisztátalanul ját­szó mecsekaljaiak otthonában. A gólkülönbség túlzott. Békéscsabai Eló're FC—Siófoki Bányász 5—1 (2—0). Békéscsaba, 50 néző. V.: Kuti. A csoportos ifjúsági mérkőzés. Békéscsaba: Nagy Zs. (Kollár) — Tábor (Pozsár), Lonovics, Iványi — Litauszki, Laurinyecz, Kiss, Varga, Csepregi (Némethy) — Szabó (Balázs), Dani (Petruzsán). Edző: Ma­rik László. A kaposvári labdarúgó osz­tályosokra épülő siófoki csapat 25 per­cig állt ellen. A második félidőben a Békéscsaba számtalan gólhelyzetet ki­dolgozott, győzelmük megérdemelt. G.: Lonovics, Varga, Iványi, Petru­zsán, Litauszki, ill. Horváth (1 Les­ből). Jó: Nagy Zs., Kollár, Lonovics, ill. Pósfai, Harsányi. Békéscsabai Eló're FC—Siófoki Bányász 7—0 (3—0). B csoportos if­júsági mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Kulcsár. Békéscsaba: Láza (Nagy R.) — Szálkái, Valentényi, Kubik (Hajdú), Halász — Borbola (Kvasz), Czipó, Hídvégi, Zsibrita (Palyik) — Balog Z., Vadas (Balog Zs.). Edző: Szokolay Sándor. A Békéscsaba végig nagy iramot diktált. G.: Czipó 2, Balog Z. 2, Hídvégi, Borbola, Palyik. Jó: Lá­za, Czipó, Hídvégi, Balog Z., Vadas, (gyurkó) Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Vitos György, a magyar labdarúgás „adatbankosa”: — A Békéscsaba 1985 őszén nyert utoljára a Balaton partján, kíváncsi vagyok, megszakad-e ez a hagyomány? Argyelán János: — Háromesélyes a találkozó, de mindent megteszünk azért, hogy nyerjünk. Ahogy tavaly tavasszal, most is hatékony védekezésből, gyors ellentámadásokkal szeretnénk ope­rálni. Dobó János egykori békéscsabai játékos: — Miután jól együtt­maradt a csapat és alaposan összeszokott, ugyanakkor a Siófoknak csapatot kell építenie, minimum a döntetlenben bízok. Fischer Pál: — Mindenki azt várja, hogy gólokat rúgjak, de szerintem nem az a fontos, hogy ki rúgja, hanem az, hogy mi rúgjuk.. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Csank János, a váciak edzője: — A Békéscsaba ott folytatta, ahol tavasszal abbahagyta. Laurinyecz György, a Hetes Kft. tulajdonosa: — Örülök a győzelemnek, annak meg különösen, hogy egyértelmű volt a két pont. Lukoviczki Vilmos egykori labdarúgó, majd edző: — Minden bajnoki rajtnál nagy a lehetőség, most is bíztam abban, hogy sikerül a lila-fehéreknek egy jó nyitány — amit még a tavaszi szereplés alapozott meg. A békéscsabai ifísták második gólja. A lila-fehérek megérde­melten nyertek minden szinten a Siófok ellen FOTÓ: FAZEKAS FERENC BBÉKÉS megyei hírlap A DFC egy ütemmel előrébb volt Diósgyőri FC—Szarvasi Vasas 3—1 (2—0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Diósgyó'r, 3000 nézó'. V.: Ádám (Marcsok, Mohácsi ). Diósgyó'r: Dohot 6 — Farkas 6, Nasztasevszkij 7, Danes 5, Nagy N. 6 — Csehi 6, Kó'rösi 5, Csillag 6, Vadicska 5 — Szilágyi 5, Adzsojev 5. Edző: Sándor István. Szarvas: Hanyecz 5 — Zahorecz 3, Hirmler 5, Szlopóczki 5 — Major 6, Pisont A. 4, Takó 5, Cziglédszky 5, Ilici 4 — Janis 4, Rácz 5. Edző: loan Patrascu. Csere: Zahorecz helyett Holp (5) a 47., Hirmler h. Pisont R. (-) a 66., Adzsojev h. Koszta (-) a 69., Szilágyi h. Bordás (-) a 80. percben. Gólszerző: Szilágyi a 2., Csehi a 32, Kó'rösi a 75., Major a 76. percben. Sárga lap: Danes a 43., Hirmler az 53., Pisont R. a 67. percben. Szögletarány: 8:3 (5:2) a Diósgyőri FC javára. A hazaiak számára jobban nem is kezdődhetett volna a találkozó: már a második percben Hanyecz hálójába került a labda: Nagy N. lö­vésre szánta el magát, a lab­da keresztbe suhant a kapu előtt, ám Szilágyi beleért és a lábáról a jobb alsó sarokba perdült, 1—0. Nem sokkal később bal ol­dali szöglet után Major fejelt kapura, a labda Körösi fején irányt változtatott, s a dermed- ten álló Dohot csak nézte, hogy a felső léc „segít”. Rácz távoli szabadrúgását kaparin­totta meg másodszorra a diós­győri portás, ezt követően pe­dig Szilágyi lesről talált a háló­ba. Az első félóra végén Far­kas lendült meg a jobb oldalon, a 16-oson belülre verekedte magát, lövése azonban a jobb sarok mellett csúszott játékté­ren kívülre. A 32. percben növelte elő­nyét a hazai társaság. Adzso­jev robogott el a jobb olda­lon, pontosan emelt középre és az érkező Csehi 8 méterről a jobb sarokba helyezett, 2—0. Szünet után nekibátorodott a vendégcsapat. A 48. percben Rácz lépett ki egyedül a védők közül, 15 méterről elhamarko­dottan lőtt, s Dohot vetődve kaparintotta meg a labdát. A másik oldalon Szilágyi lépett ki a védők közül, de abszolút helyzetből a kapust találta el. A 72. percben Takó 28 méteres szabadrúgását követően a lab­da a felső lécről pattant vissza a mezőnybe. Három perccel ezután Kö­rösi ugrott ki középen, kicse­lezte Hanyeczet is, majd bal­lal, 10 méterről a kapu köze­pébe gurított, 3—0. A középkezdést követően Major egyedül lendült előre, lövése felperdült az egyik vé­dőről, s a középpályás má­sodszorra 8 méterről fejjel továbbított a jobb sarokba, 3—1. Következik A labdarúgó NB II második for­dulójában következik. Augusz­tus 21., szombat: Nyíregyháza— Kiskó'rös 17 óra. Augusztus 22., vasárnap: Szarvasi Vasas— Balmazújváros, Kaba—Eger, Hajdúnánás—Diósgyó'r, III. kér. TVE—REAC, Gödöllő— Szeged, Kazincbarcika—Tisza- vasvári, Hatvan—Tiszakécske, valamennyi 17 óra. A befejezés előtt 5 perccel Koszta nagy helyzetből, kö­zelről kapu fölé bombázott. A diósgyőriek lendülete­sen és nagy akarással kezd­tek, s rendkívül gyorsan ve­zetésre tettek szert. A hazai­ak elszalasztották a kínálko­zó lélektani lehetőséget előnyük növelésére, hagy­ták, hogy magukhoz térje­nek a vendégek. A Szarvas három gólszerzési lehetősé­get dolgozott ki, ezeket azon­ban kihasználatlanul hagy­ta. A piros-fehérek többet kezdeményeztek, viszont a vendégek akciói veszélye­sebbnek bizonyultak. A DFC csapatjátéka nem volt folya­matos, mert az együttes tag­jai rendkívül sok, pontatlan átadást követtek el. Ezúttal ez is „belefért”, mert a Szarvas nem hitte el, hogy a tavasszal még első vonalban szerepelt diósgyőriek ottho­nában lehet keresnivalójuk, így a DFC különösebb eről­ködés nélkül szerezte meg a két pontot, s vett, szurkolóit megnyugtató rajtot. Nyilatkozatok. Sándor István : — Fontos volt, hogy új csapatunk bemutatkozása si­keres legyen. Nem játszottunk káprázatosán, de az ered­ménnyel elégedett vagyok. lo­an Patrascu: — Reális a vég­eredmény, kitűnt, hogy vé­delmünkön sok még a csiszol- nivaló. A rutinos diósgyőriek egy ütemmel mindig megelőz­tek bennünket. Doros László SZÁZASBAN? Folytatódik a MEGLEPETÉS A SZÁZASBAN akció augusztus 31-éig! NAPONTA MÁS-MÁS CIKKET 20. 30. 40%-KAL OLCSÓBBAN ATÁNLUNK! A kirakatban megjelenő táblákat figyelje. IGEN, A SZÁZASBAN! BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Arpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a hírlapkézbcsítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 319 forint, egy évre 3388 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068