Békés Megyei Hírlap, 1993. augusztus (48. évfolyam, 178-202. szám)

1993-08-16 / 190. szám

1993. augusztus 16., hétfő © SPOKI Felemás mérleg a nyitányon Gyomaendrődi siker a nyitányon Az NB III Alföld csoportjában jól rajtolt az új bajnokságban a Mezőkovácsháza és a Gyula, mindkét csapat győzelemmel nyitott. Az Orosházi MTK-nak meg kellett elégednie az egyik ponttal, az újonc Békés viszont nyert helyzetből kiengedte mindkét pontot a kezéből — meglehetősen szerencsétlen körülmények között. A Gyomaendrődi FC idegenben gólok­ban gazdag mérkőzésen, 2—2 után kiengedte az egyik pontot a kezéből. A két kecskeméti csapat egyaránt 4—0-lal nyitott. NB III Alföld cs. Mezőkovácsháza— Törökszentmiklós 2—0 (2—0) Mezőkovácsháza, 200 néző. V.: Kor­mányos. Mezőkovácsháza: Tóth — Iván, Krecsméri, Papp, Kovacsics — Bakai, Török, Dimitriu — Kindel, Sze­keres, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Tö­rökszentmiklós: Németh — Csubra A., Csontos, Mihályi, Rajt (Katona) — Pócsi, Rimóczi, Csubra D. — Csatári, Babella (Barabás), Merész. Edző: Föl- desi János. 13. perc: Papp ugratta ki kitűnően Krecsmérit, aki néhány csel után mintegy 14 méterről, éles szögből la­posan a bal sarokba lőtt, 1—0. 40. perc: Egy beívelés után a kapu előtt pattogott a labda, a kavarodást Kindel használta ki, nagy erejű lövése úgy hullott a jobb sarokba, hogy abba a vendégek portása is beleért még, 2—0. Az első játékrészben óriási fölény­ben játszott a hazai csapat, a fordulás után kissé kiengedtek, de a Török- szentmiklósnak esélye sem volt a gólra — nemhogy a győzelemre. Jó: Papp (a mezőny legjobbja), Radu, Dimitriu. Bakai, ill Németh, Csubra D„ Csontos. Colors SE Békés— Hódmezővásárhely 1—2 (1—0) Békés, 900 néző. V.: Horváth Gy. Co­lors SE Békés: Tüskés — Czinanó E., Ottlakán, Kondacs, Lipták Gy., Lipták M. (Farkas), Fehér, Burai, Ábrahám (Ravasz), Horváth, Képíró (Somvári). Edző: Zsíros György. Hódmezővá­sárhely: Kopsicz — Barna, Márta, Lé­vai, Kiss, Kemenes, Talmácsi, Bresch (Tóth Gy.), Mihályfi, Széchényi, Kéri (Szalai). Edző: Pataki Tamás. 36. perc: Burai pontos átadást ívelt Horváth elé, aki kapásból bombázott a hálóba, 1—0. 49. perc: Óriási kavarodás támadt a hazaiak kapuja előtt és Tüskés kiöklö­zött labdája Czinanóról a hálóba pat­tant, öngól, X—1. 76. perc: Megismétlődött az előző jelenet, szinte 20 játékos toporgott a hazai csapat kapuja előtt és Barna a sok láb között is a hálóba préselte a labdát, 1—2. A vendégek az első 5 percben há­rom olyan tekintélyt szerző belépést produkáltak, amely a hazai csapat kulcsjátékosait csaknem használhatat­lanná tette. Ezzel a momentummal egy félóráig mezőnyfölénybe kerültek, de a félidő utolsó perceiben a hazai csapat olyan elszánt rohamokat vezetett, amelynek során vezetést szerzett. For­dulás után a vendégek még határozot­tabb, erőteljesebb, keményebb játékba kezdtek és fordítani tudtak harcmodo­rukkal. Ezután újra védelembe vonul­tak és a hátralévő időben széttördelték a játékot, így még egyenlíteni sem si­került az egyébként lelkes, helyenként jól futballozó hazai csapatnak. Jó: Kondacs, Lipták Gy., Burai, ill. Márta, Kemenes, Mihályfi. (Nagy Mihály) Ifjúsági: Hódmezővásárhely— Colors SE Békés 2—0. Gyulai FC—Cegléd 2-1 (1-0) Gyula, 400 néző. V.: Bánóczki. Gyu­la: Szabó — Mező, Pápa, Kiss M., Botyánszki — Papp, Kiss L., Resetár (Zuzac), Tamási — Boruzs, Bíró K. (Oláh F.). Edző: Fodor Sándor. Ceg­léd: Boda — Komlósi, Fehér, Szabó, Orosz (Kecskeméti) — Drozlik (Jan- kovics), Szaniszló, Korpácsi, Kozma — Szilveszter, Schneider (Sintai). Edző: Rákos János. 3. perc: Kiss L. mélyről indította a jobb oldalon Mezőt, aki középre tálalt és az érkező Bíró két csel után a kapu­ba lőtt, 1—0. 48. perc: A vendégek 16-osára be­törő Kiss Lászlót szabálytalanul aka­dályozták — 11-es. A büntetőt a sértett értékesítette, 2—0. 87. perc: A záró sípszó vége előtt a hazai védők között Korpácsi dédelget­te a labdát, majd Kecskemétihez to­vábbított, aki 12 méterről zavartalanul a kapuba lőtt, 2—1. A hazai csapat viszonylag könnyed játékkal szerzett kétgólos előnyt, a vendégek egy ártatlan helyzetből szé­pítettek. Jó: Botyánszki, Kiss L., Bo­ruzs, ill. Szabó, Szilveszter. Ifjúsági: Gyulai FC—Cegléd 0—2. Orosházi MTK—Makó 1—1 (0-0) Orosháza, 800 néző. V.: Berger. Oros­háza: Ölei — Bulimár, Popol, Sárosi, Kálmán — Farkas (Stef), Bélteki (Szűcs), Kulcsár, Lévai — Szivák, Bá- nyik (Méri). Edző: Szendrei Béla. Ma­kó: Himmer — Urbán, Anda, Csák, Leindler — Dégi (Mészáros), Márki, Bárány, Frank (Vágó) — Bódi, Karsai. Edző: Kolozsvári János. 53. perc: Formás hazai támadás nyomán Stef középen kilépett, lövése kipattant a bal oldali kapufáról, a befu­tó Bélteki közelről a kapu közepébe bombázott, 1—0. 72. perc: Szivák a jobb oldalon ki­cselezte az utolsó védőként ottlevő Le- indlert, aki lerántotta. Berger a piros lapot mutatta fel a védőnek. 74. perc: Sárosi és Popol körülmé­nyesen végzett el egy szabadrúgást, A törökszentmiklósi kapus tehetetlen, a mezőkovácsháziak megszerezték az első gólt fotó: fazekas ferenc Csonka fordulóval kezdődött a megyei I. osztályú labdarúgó- hajnokság. A Medgyesegyháza—Békéscsabai MÁV össze­csapást későbbi időpontban rendezik. Az osztályban újonc Gyomaendrődi Barátság együttese sikeresen rajtolt, legyőz­ték az elmúlt idényben még NB III-as nagyszénásiakat. Meg­lepetés a mezőberényiek battonyai pontszerzése. A Tótkom­lós—Elek-Dualflex összecsapáson vendégsiker született. A másik újonc, a gádorosi együttes döntetlen eredményt ért el a vendég Gyulavári ellen. À tavalyi bronzérmes Szeghalom gárdája vereséget szenvedett Mezőhegyesen. A Jamina „pon­tosan” tért haza Kamutról. A Füzesgyarmat gárdája bizto­san nyert a Békésszentandrás ellen. Bárány rácsapott a labdára és a kapust is kicselezve lőtt a hálóba, I—1. 82. perc: Mészárost is kiállította a játékvezető utánrúgásért. Gyászszünettel kezdődött a mérkő­zés a közelmúltban, 80 éves korában elhunyt, a ’40-es évek OMTK-játéko- sa, Rajki József emlékére. A hőség mindkét csapatnak komoly nehézsé­get jelentett, így nem volt túlságosan nagy az iram. A játékosok láthatóan igyekeztek megbecsülni a megszerzett labdákat. Ölei és Himmer kapuja előtt is biztos helyzetben hibáztak a csatá­rok egy-egy alkalommal. A második félidőben Sárosi vezérletével az OMTK mezőnyfölényt harcolt ki, me­lyet sikerült gólra váltania. Ezután Kulcsár eldönthette volna a mérkő­zést, de a kapussal szemben egyedül állva fölé emelt. Az ezt követő durva egyéni hiba viszont egy pontot jelen­tett az egyébként jó benyomást keltett vendégek számára. Az alakulóban lé­vő hazai csapat időnként ügyesen ját­szott, ami biztató a jövőre nézve. Jó: Bulimar, Sárosi, Lévai, ill. Anda, Már­ki, Bárány. (Selmeczi László) Ifjúsági: Orosházi MTK—Makó 2—2. Kiskunfélegyháza— Gyomaendrődi FC 3—2 (2—2) Kiskunfélegyháza, 1000 néző. V.: Far­kas. Kiskunfélegyháza: Bánó — Kar­sai, Endre, Kurucz, Tokai, Fekete L, Fekete Zs., Csincsák, Fórizs, Fütyü (Papp), Zsigó, (Farkas). Edző: Kurucz István. Gyomaendró'd: Szakács — Szabó, Gonda (Tóth), Guhecz, Kávási, Somogyi, Kugyela, Molnár, Holló, Turucskó, Demjén. Edző: Plástyik Já­nos. 10. perc: Jobb oldali beadásból Du- rucskó a bal felső sarokba fejelte a labdát, 0—1. 17.perc: Fórizst a kifutó kapus a 16- oson belül lerántotta. A 11-est Fütyü értékesítette, 1—1. 36. perc: Jobb oldali támadás végén Fórizs beadását Fekete I. a kifutó ka­pus mellett a kapu jobb oldalába he­lyezte, 2—1. 43. perc: Molnár beadását Somogyi 5 méterről a kapu közepébe lőtte, 2— 2. 50. perc: Kapu előtti kavarodásból Fórizs szerezte meg a labdát és közel­ről a hálóba lőtte, 3—2. Izgalmas mérkőzésen a hazai csapat jobb helyzetkihasználással tartotta ott­hon a két pontot. Jó: Fórizs, a mezőny legjobbja. Tokai, Kurucz, ill. Szakács, Somogyi, Durucskó, Demjén. Ifjúsági: Kiskunfélegyháza— Gyomaendrődi FC 2—3. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szegedi Dózsa—Kecskeméti TE 0—4 (0—2), Kecskeméti SC—Szegedi VSE 4—0 (1—0), Kalocsa—Szőreg 2—0(0—0). Következik A labdarúgó NB Hl második fordulójában következik. Au­gusztus 21., szombat, 16.30: Cegléd—Kalocsa, Szegedi VSE—Szegedi Dózsa, Gyoma­endró'd—Gyula. Augusztus 22., vasárnap, 16.30: Szőreg— Orosháza, Makó—Kecs­keméti SC, Kecskeméti TE— Békés, Hódmezővásárhely— Mezőkovácsháza, Török­szentmiklós—Kiskunfélegy­háza. A megyei I. osztályban kö­vetkezik. Augusztus 21., szom­bat, 16.30: Békésszentand­rás—Medgyesegyháza, Szeg­halom—Gádoros. Augusztus 22., vasárnap, 16.30: Nagyszé­nás—Füzesgyarmat, Békés­csabai MÁV—Battonya, Me- zőberény—Kamut, Békéscsa­bai Jamina—Tótkomlós, Elek—Mezőhegyes, Gyulavá­ri—Gyomaendró'd. Megyei I. osztály Battonya—Mezőberény 2—2 (1-1) Battonya, 300 néző. V.: Zábrák. Batto­nya: Kunos — Fekete, Árvái, Oláh, Szabó, Turbucz, Árgyelán, Putnoki (Koma), Mákos A., Mákos Á„ Daróczi. Edző: Juhász Zoltán. Mezőberény: Czinanó — Sajben, Hankó, Maléth, Kohut, Hegedűs (Bokor), Darócz, Gé­zárt, Sziráczki, Szász, Rácz. Edző: Bor- gula János. Sportszerű, küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született. A korán 10 főre olvadt hazai csapat fiataljai jól helytálltak a rutino­sabb vendégekkel szemben. Kiállítva: Fekete a 43. percben (utolsó védőként elkövetett szabálytalanságért). G.: Má­kos Á. a 35., Árgyelán az 55., ill. Hege­dűs (11-esből) a 25., Sziráczki a 60. percben. Jó: Kunos (a mezőny leg­jobbja), Oláh, Árvái, Turbucz, Putnoki, ill. Hankó, Maléth, Darócz, Hegedűs, Szász. (Lukács István) Gyomaendrődi Barátság- Nagyszénás 1—0 (1—0) Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Molnár. Gyomaendrőd: Béres — Nagy L., Ka­rácsony, Balázs (Dobó), Juhász, For­gács, Bukva, Nagy E (Pelyva), Dinya (Gardi), Kocsis, Polányi. Edző: Varjú Vince. Nagyszénás: Bordás — Gyi- mesi (Árgyelán), Nagy A., Csicsely, Zábrák, Hegedűs, Horváth, Trabach (Bíró), Basiu, Kvasznovszky, Fekete. Edző: ifj. Szelezsán János. Az újonc hazai csapat lelkes, odaadó játékával megérdemelt győzelemét aratott, a ta­valy még NB Ill-ban szereplő szénási- ak ellen. G.: Polányi. Jó: Karácsony (a mezőny legjobbja), de a hazaiak vala­mennyi tagja dicséretet érdemel, ill. Bordás, Nagy A., Zábrák, Csicsely. (Gardi Tamás) Mezőhegyes—Szeghalom 4—2 (1-0) Mezőhegyes, 250 néző. V.: Scsitovics. Mezőhegyes: Szilva — Szemerédi, Dénes, Lovász (Márta), Trungel (Zsó- ri), Csordás, Deli, Boros, Posztós, Han­ga, Mikula (Abrahám). Edző: Pepó Gá­bor. Szeghalom: Vári — Macskin, Lá­zár, Lakatos, Macsári, Zsombok I., Zsombok II., Kovács, Vámos, Kozák, Sulcz. Edző: Zolnai Pál. A Szeghalom ifjúsági csapata a mérkőzés második félidejére két fő sérülése miatt nem tu­dott kiállni, így a játékvezetők a 46. percben 11—1-es állásnál lefújták. Jól előkészített pályán, nagy melegben, ki­váló játékvezetés mellett a megfiatalí­tott hazai csapat (22 év átlagéletkor) megérdemelten nyert. G.: Mikula a 25., Hanga a 68. ( 11 -esből), 70., Zsóri a 78., ill. Zsombok II. az 54., 88. (11-esből) percben. Jó: Szilva, Hanga, Deli, Posz­tós, ill. Zsombok II., Lázár, Macsári. (Perlaki János) Kamut Mycota— Békéscsabai Előre-Jamina SE 0-0 Kamut, 200 néző. V.: Varga. Kamut: Szikora — Nyári, Gajdács I., Tárnok, Pittner, Bognár L, Antmann, Bora (Bondár), Bognár II. (Tóth), Balogh, Gajdács II. Edző: Turcsek Zoltán. Ja­mina: Gazsó — Bánszki, Danicska, Bura (Pálfi), Schneider, Tóth, Belicza (Balogh), Igricz, Pusztai, Lőrinczi (Pántya), Mihály. Edző: Moós János. A nagy melegben lejátszott mérkőzés­re a küzdelem volt a jellemző, az ered­mény igazságosnak mondható. Jó: Pittner, Gajdács L, ill. Gazsó, Danics­ka. (Szlancsik János) Gádoros—Gyulavári 1—1 (0-0) Gádoros, 300 néző. V.: Majoros. Gá­doros: Deres — Héjjas A., Breznyik, Berezvai, Benke (Berényi), Zipperer (Orbán), Kocsány, Kruzslicz, Pisont, Héjjas T., Páli (Riagyel). Edző: Héjjas Tibor. Gyulavári: Veress—Nagy (Si­mák), Fábián, Szénási, Boross, Tóth (Démusz), Farkas, Tapasztó, Számfi- ra, Gortka, Czirle. Edző: Csorba János. Idény eleji forma, reális eredmény. G.: Orbán a 60., ill. Számfira az 55. perc­ben. Jó: Deres, Breznyik, Berezvai, ill. Veress, Fábián, Számfira. (Prozlik Pál) Füzesgyarmat— Békésszentandrás 2—0 (0-0) Füzesgyarmat, 300 néző. V.: Varga P. Füzesgyarmat: Dávid — Petri, Ba­logh, Kovács, Saja, Barta (Hajtai), Bo­ross (Varga), Tőkés, Vad, Jónás (Er­dei), Huszár. Edző: Kun Gyula. Bé­késszentandrás: Petrás — Bencsik, Rohony (Medveczki), Szabó, Izsák, Bán, Székely, Kondacs, Bordács, Za- horecz (Nagy), Varga (Juhász). Edző: Koltai Lajos. Az első félidőben a haza­iak nagy fölényben játszottak, három 100 százalékos helyzetet kihagytak. A második félidőben fölényük gólokká érett. G.: Vad az 53., Erdei a 60. perc­ben. Jó: Petri, Balogh, Saja, Tőkés, ill. Szabó, Izsák, Bán. (Szabó László) T ótkomlós—Elek-Dualflex 1-2 (1—2) Tótkomlós, 300 néző. V.: Gulyás. Tót­komlós: Ádok — Imre, Hovorka, Gre- ban, Pásztor L., Pásztor T., Szatmári, Papp, Elek, Mitykó, Zádori. Edző: Ma- tajsz Pál. Elek-Dualflex: Botás — Sar- kadi, Dávid, Puskás, Igler, Séllei, Ele­kes, Uhrin, Bálint, Bányai, Trepák. Edző: Kovács György. Egy lelkes ele- ki együttes, akik a szerencsével sem állak hadilábon, elvitték a két bajnoki pontot Komlósról. G.: Zádori a 18., ill. Uhrin a 10., Bányai a 28. percben. Jó: Pásztor L., Mitykó, Zádori, ill. az egész vendégegyüttes. (Hovorka György) A Medgyesegyháza—Békéscsabai MÁV mérkőzést szeptember 1-jén 15.30 órakor játsszák le. IFJÚSÁGIAK: Battonya— Mezőberény 7—1, Gyomaendrődi Barátság—Nagyszénás 3—7, Mező­hegyes—Szeghalom 11—1, Kamut Mycota—Békéscsabai Előre-Jamina SE 2—9, Gádoros—Gyulavári 1—1, Füzesgyarmat—Békésszentandrás 7—0, Tótkomlós—Elek-Dualflex A— 3. Meglepetésre a vendég mezőberényiek (világosabb mezben) pontot szereztek a szezonnyitón a tavalyi ezüstérmes Battonya otthonában fotó: fazekas ferenc Az Alföld csoport állása 1. Kecskeméti SC 1 1­­4— 0 2 2. Kecskeméti TE 1 1­­4— 0 2 3. Kalocsa 1 1­­2— 0 2 Mezőkovácsházi TE 1 1­­2— 0 2 5. Kiskunfélegyháza 1 1­­3— 2 2 6. Gyulai FC 1 1­­2— 1 2 Hódmezővásárhely 1 1­­2— 1 2 8. Makó 1­1­1— 1 1 Orosházi MTK 1­1­1— 1 1 10. Gyomaendrődi FC 1­­1 2— 3­11. Colors SE Békés 1­­1 1— 2­Cegléd 1­­1 1— 2­13. Szőreg 1­­1 0— 2­Törökszentmiklós 1­­1 0— 2­15.Szegedi Dózsa 1­­1 0— 4­16. Szegedi VSE 1­­1 0— 4­A Tbtó 33. heti eredményei 1.Soproni LC—Újpesti TE ...............................2—0 1 2 . Siófoki Bányász—Békéscsabai Előre FC — 1—2 2 3. Debreceni VSC—Videoton-Waltham-------2—1 1 4 . Frankfurt—Werder Bremen........................2—2 x 5 . Freiburg—Wattenscheid..............................4—1 1 6 . Karlsruhe—Hamburg.....................................2—0 1 7 . Kaiserslautern—Mönchengladbach..............4—2 1 8 . Leverkusen—Bayern München.....................2—1 1 9 . Schalke 04—Dortmund...................................1—0 1 1 0. Wuppertal—Essen..........................................0—0 x 1 1. Fortuna Köln—Chemnitz............................0—1 2 12. St. Pauli—Rostock...........................................2—4 2 1 3. Uerdingen—Meppen.......................................1—0 1 + 1 mérkőzés: 14. BVSC-Dreher—Ferencváros.......................1—5 2 A megyei bajnokság állása 1. Mezőhegyes SE 1 1­­4— 2 2 2. Füzesgyarmat 1 1­­2— 0 2 3. Elek-Dualflex 1 1­­2— 1 2 4. Gyomaendrődi Barátság 1 1­­1— 0 2 5. Battonya 1­1­2— 2 1 Mezőberényi FC 1­1­2— 2 1 7. Gádoros 1­1­1— 1 1 Gyulavári 1­1­1— 1 1 9. Kamut-Mycota 1­1­0— 0 1 Békéscsabai Jamina 1­1­0— 0 1 11. Békéscsabai MÁV­­­­—­­Medgyesegyháza­­­­—­­13. Tótkomlós 1­­1 1— 2­14.Nagyszénási SK 1­­1 0— 1­15.Szeghalom SC 1­­1 2— 4­16. Békésszentandrás 1­­1 0— 2-