Békés Megyei Hírlap, 1993. augusztus (48. évfolyam, 178-202. szám)

1993-08-30 / 201. szám

1993. augusztus 30., hétfő BÉKÉS MEGYEI HÍRLAp­spc^a © Ötvenszázalékos hét vége A ugrott az élre Az NB III Alföld csoportjában megszerezte első pontját az újonc Békés, egy-egy gólos győzelmet aratott az Orosházi MTK és a Gyomaendrődi FC. A Kecskeméti TE eddig a három fordulóban nem kapott gólt, most a Mezőkovácsházá- nak — Békés megyében — hármat rúgott, ezzel 10—0-s gólkülönbséggel és hat ponttal áll az élen. De nem megy a gyulaiaknak sem, akik — igaz, idegenben — kaptak egy hármast. Ez annyit jelent, hogy az öt Békés megyei gárda 50 százalékos teljesítmény tudhat maga mögött, noha minden bizonnyal nem vigasztalja egy cseppet sem ez a kovácsházia­kat és a gyulaiakat... Czinanó, Fehér (Képíró), Farkas — Lipták M., Lenkefi, Somvári (Boldi­zsár). Edző: Zsíros György. Szegedi VSE: Tóth Z. — Nagy Sz., Kothencz (Hurguly), Kis-Pál, Paksi — Krajczár, Süli (Raskó), Illyés—dr. Tóth, Simon, Tóth L. (Puskás). Játékos edző: dr. Tóth János. 56. perc: Védelmi hibából Illyés szerzett labdát és néhány csel után 18 méterről hatalmas gólt lőtt, 0—1. 80. perc: Az állandóan rohamozó Békés Czinanó beadása után Lenkefi fejesével egyenlített, 1—1. A két nyeretlen ideges, kapkodó já­tékát hozta az első 45 perc. A fordulás után hamar szerzett vezetést a vendég­csapat, ez megnyugtatta őket, nem úgy a hazaiakat, akik még idegesebbé vál­tak. De küzdőkedvük, lelkesedésük végig lankadatlan maradt, s az egyenlí­tés után akár a győztes gólt is berúghat­ták volna, de a hatalmas bomba a kapu­fán csattant, így az eredmény igazsá­gosnak mondható. Jó: Tüskés, Nagy L., Lipták M.. ill. Tóth Z., Paksi, Illyés. (Nagy Mihály) Ifjúságiak: Colors SE Békés— Szegedi VSE 1—1. Orosházi MTK— Cegléd 1-0 (0-0) Orosháza, 600 néző. V.: Sipos. OMTK: Such — Sitkéi, Popol, Sárosi (Bócsik), Kálmán — Lévai, Bélteki — Bulimar, Szivák, Stef (Kulcsár), Far­kas (Méri). Edző: Szendrei Béla. Ceg­léd: Boda — Szabó Z. (Komlósi), Orosz, Szabó M., Trozgyik (Szintai) — Schmidek, Kecskeméti, Molnár (Németh) — Szilveszter, Korpácsi, Kozma. Edző: Rákos János. 54. perc: Kulcsár 20 méteres lövése megpattant a védőkön, a szemfüles Szivák a jobb összekötő helyéről 5 méterről elvetődve a hosszú sarokba perdített, 1—0. Gyomaendrődi FC— Törökszentmiklós 1—0 (0-0) Gyomaendrőd, 600 néző. V.: Jakus. Gyomaendró'd: Szakács — Szabó, Gonda, Holló R., Udvari — Somogyi, Kugyela (Holló J.), Molnár T., Tóth — Gubucz, Demjén. Edző: Plástyik Já­nos. Törökszentmiklós: Németh — Molnár M., Csontos, Balogh, Gál — Csubró D., Pócsi (Bak), Szabadi (Csa­tári), Retkes — Rimócsi (Csubró A.), Mérész. Edző: Földesi János. 75. perc: Molnár T. bal oldali szög­letét Németh kiöklözte, a pattogós lab­dát Udvari szerezte meg, aki egy csel után a 16-osról kapura lőtt, s a kereszt­be futó Demjén lábáról a léc alá vágó­dott a labda, 1—0. Nagy lendülettel kezdett a hazai csa­pat, már a második percben bravúrral védett a vendégek kapusa. Ez a lendület végig tartott a mérkőzés fo­lyamán, a vendégek többnyire csak védekeztek. A sok gólhelyzetet kidol­gozó Gyomaendrőd végül is egy sze­rencsés góllal nyert a kapura abszolút veszélytelen vendégek ellen. Jó: Sza­bó, Holló L., Udvari, Tóth, ill. Németh, Csubró D., Csontos. (V. I.) Ifjúságiak: Gyomaendrőd— Törökszentmiklós 1—5. Mezőkovácsházi TE—Kecskeméti TE 0- 3 (0-2) Mezőkovácsháza, 500 néző. V.: Bá- nóczki. Mezőkovácsháza: Tóth — Mocsári (Kovács F.), Krecsméri (Ka- kuszi), Papp, Kovalcsik — Bakai, Tö­rök, Dumitriu — Bányik, Szekeres, Kolozsi (Kindel). Edző: Sári Ferenc. Kecskemét: Dávid — Popa, Kovács T., Bálint, Forgó — Újfalusi, Csorba, Virág — Lázár, Berki, Szénási (Han­gya). Edző: Bánhidi József. 17. perc: Berki 20 méteres lövésébe Bakai beleért, ez becsapta az elmozdu­ló kapust, úgy a labda az ellenkező sarokban kötött ki, 0—1. 42. perc: Berki a jobb oldalon les- gyanús helyzetben kiugrott, beadását Újfalusi lőtte a hálóba, 0—2. 87. perc: Lázár jobb oldali beadását a védők röviden szabadították fel, a labda Hangya elé került, aki közelről nem hibázott, 0—3. A minden tekintetben jobb csapat nyert, ha a gólkülönbség túlzott is. A hazai csatárok hadilábon álltak a gól­lövéssel. Jó: Bakai, Dumitriu, ill. Ko­vács T., Újfalusi, Berki. Ifjúságiak: Mezőkovácsháza— Kecskemét 1—2. Colors SE Békés- Szegedi VSE 1- 1 (0-0) Békés, 800 néző. V.: Schneider. Bé­kés: Tüskés — Nagy L., Ottlakán, Kondacs, Lipták Gy. (Ábrahám) — A hazaiak hatalmas lendülettel kezdtek, és negyedóra elteltével me­zőnyfölényt harcoltak ki. A ceglédiek jól védekeztek és az ellentámadásaik is sok veszélyt jelentettek. Az OMTK két biztos helyzetet hibázott el ezután, igaz, egy formás vendégtámadás nyo­mán Such nagy bravúrjára volt szük­ség. Szünet után sem lankadt a két csapat harci kedve. A hazaiak többet birtokolták a labdát, tetszetős támadá­sokat vezettek, de a befejezéssel adó­sok maradtak. A nagy becsvággyal küzdő OMTK megérdemelten szerez­te meg a két pontot a végig jó iramú, izgalmas mérkőzésen. A játékvezető kitűnően látta el feladatát. Jó: Such, Sitkéi, Lévai, Bélteki, ill. Szabó Z., Szilveszter, Korpácsi. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK— Cegléd 0—1. Kalocsa—Gyulai FC 3-2 (2—0) Kalocsa, 1500néző. V.: Hermann. Ka­locsa: Farkas L. — Iván, Aradi, Palet­ta, Farkas Z. — Márton, Evanics, Mis- kolczi — Facskó (Bolvári), Földi, Vén (Zsibók). Edző: Molnár Ferenc. Gyu­la: Szabó — Borúzs, Resetár, Pápa, Tamási (Papp) — Kiss L., Mező, Stei­gerwald (Bíró K.) — Szegedi (Szilá­gyi), Bíró R., Bottyánszki. Edző: Fo­dor Sándor. 17. perc: Márton, Vén, Farkas Z. támadás végén Farkas Z. beadását Facskó 5 méterről gurította a kapuba, 1—0. 18. perc: Iván pontos beadását Facskó 10 méterről fejelte a kapuba, 2—0. 52. perc: Farkas Z. első lövését Sza­bó még védte, de a kipattanó labdát Farkas Z. a léc alá vágta, 3—0. Az egy perc alatt kapott két gól telje­sen sokkolta a vendégeket, akik ezután már csak védekeztek. Jó: Facskó, Far­kas Z., Evanics, Miskolczi, ill. Kiss L., Szabó. Ifjúságiak: Kalocsa—Gyulai FC 2—2. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szegedi Dózsa—Makó 1—2 (1—1), Kecskeméti SC—Szőreg 3—1 ( 1—0), Kiskunfélegyháza—Hódmezővásár­hely 0—0. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság harmadik fordulója a hazai csapatok sikerét hozta. Mindössze a Jamina és a Mezőberény gárdája ért haza „pontosan” Mezőhegyesről, illetve Tótkomlós­ról. A kamutiak kiütéses győzelmet arattak a MÁV ellen. Az újonc Gádoros nem kis meglepetésre nyert az Elek ellen. Az elmúlt évben NB Ill-ban szereplő Nagyszénásnak itt sem ment, ezúttal Medgyesegyháza ellen maradtak alul. Füzesgyarmaton az idén nem veszik tréfára a dolgot, ezúttal a Gyomaendrődi Barátság ellen nyertek biztosan. Gyulavári siker született a vendég Szeghalom ellen. A fordulóban 22 gól született, ez 2,75 százados mérkőzésenkénti gólátlagnak felel meg. Kocsány, Kruzslicz (Hriagyel), Pisont, Héjjas T., Orbán. Játékos edző: Héjjas Tibor. Elek-Dualflex: Botás — Sarka- di, Kohut, Puskás (Bálint), Dávid, Sél- lei, Pigler (Mócz), Elekes, Uhrin (Ba­logh), Bányai, Trebák. Edző: Kovács György. Megérdemelt hazai győze­lem, amellyel megszerezte első két pontját a gádorosi csapat. G.: Orbán, Benke. Jó: az egész hazai csapat, a vendégek közül nem lehet senkit ki­emelni. (Prozlik Pál) Kamut-Mycota— Békéscsabai MÁV 6-1 (3-0) Kamut, 150 néző. V.: Bruznyiczki. Kamut-Mycota: Pribojszki (Szikora) — Nyári, Kukely, Tárnok, Pittner, Bognár I., Antmann (Bora), Gajdács I., Bognár II., Balogh (Tóth), Gajdács II. Edző: Turcsek Zoltán. Békéscsabai MÁV: Szobek — Panyik, Fábián, Ga- lovicz, Litauszki, Braun, Gajdács (Ma­rik), Prekop, Rétlaki, Kohanyecz (Tóth), Lonovics. Edző: Braun Attila. Végig jó iramú mérkőzésen a minden csapatrészben jobb teljesítményt nyúj­tó kamutiak nagyobb arányban is győzhettek volna. G.: Pittner a 30. és a 70., Tárnok a 29., Bognár II. a 35., Gajdács II. a 85., ill. Lonovics a 88. percben. Jó: a hazai csapat minden tagja, ill. Galovicz, Braun. Kiállítva: Litauszki a partjelző megsértéséért. (Szlancsik János) Medgyesegyháza— Nagyszénási SK 2—0 (0—0) Medgyesbodzás, 300 néző. V.: Bó­csik. Medgyesegyháza: Relu — Kuz­ma, Kiss, Zsurzsucz (Schmidt), Ho- lecz, Kovács, Sipos, Zámbori (Juhász T.), Mocsári (Oláh), Vágási, Hegyi. Edző: Kovács Zoltán. Nagyszénás: Bordás — Csicsely, Zábrák, Gyimesi, Godár (Árgyelán), Nagy, Basiu, Hor­váth, Kvasznovszky, Fekete, Bíró. Edző: Szelezsán János. Két jól felké­szített csapat mérkőzésén az első fél­időben kimaradtak a medgyesi helyze­tek. Fordulás után időnként látványos játékkal biztosan nyertek a vendéglá­tók, a mezőnyben ügyesen adogató Szénás ellen. G.: Mocsári az 57., Schmidt a 78. percben. Jó: Kovács (a mezőny, legjobbja), Kuzma, Kiss, Vá­gási, ill. Zábrák, Horváth, Bíró. (Ora- vecz Tamás) Battonya—Békésszentandrás " 2-0 (1-0) Orosháza, 150 néző. V.: Csonka. Bat­tonya: Kunos — Árgyelán, Árvái, Fe­kete, Molnár, Turbucz, Putnoki, Sza­bó, Mákos A., Mákos Á., Daróczi. Edző: Juhász Zoltán. Békésszentand­rás: Nagy II. — Bencsik, Rohony, Szabó, Medveczki (Nagy I.), Bány (Ju­hász), Kovács, Székely, Bordács, Za- horecz, Varga. Edző: Koltai Lajos. A kényszerűségből Orosházán rendezett sportszerű, közepes színvonalú mér­kőzésen megérdemelten győzött a bat- tonyai csapat. G.: Szabó a 37., Turbuez az 50. percben. Jó: Árgyelán, Árvái, Molnár, Turbucz, Putnoki, Szabó, ill. Nagy IL, Szabó, Bordács. (Lukács Ist­ván) Mezőhegyes—Békéscsabai Jamina 0—0 Mezőhegyes, 250 néző. V.: Zsurka. Mezőhegyes: Szilva — Zsóri, Dénes, Lovász, Bozsó, Csordás (Trungel), Deli (Szemerédi), Boros, Sümeghy, Hanga (Mikula), Pálhidai. Edző: Pepó Gábor. Békéscsaba: Gazsó — Bánsz- ki, Danicska, Pálfi, Schneider, Tóth, Belicza, Igricz, Pusztai (Lőrincz), Szűcs, Mihály (Balogh). Edző: Moós János. Korrekt játékvezetés mellett igazságos a döntetlen. Jó: Szilva, Bo­ros, Bozsó, ill. Danicska, Pálfi, Tóth. (Perlaki János) Gádoros—Elek-Dualflex 2-0 (1-0) Gádoros, 500 néző. V.: Péter. Gádo­ros: Dudás — Héjjas A., Breznyik, Perényi, Berezvai, Benke, Zipperer, Gyulavári—Szeghalom SC 1-0 (1-0) Gyulavári, 300 néző. V.: Klembucz. Gyulavári: Veres — Boros (Nagy), Fábián, Tóth, Csipke, Gortka (Földi), Tapasztó, Répási, Démusz, Számfira, Cziczeri (Szénási). Edző: Csorba Já­nos. Szeghalom: Vári — Lakatos, Lá­zár, Macsári, Vámos, Patai, Zsombok 1., Kovács, Schulcz (Kincses), Kozák, Zsombok II. Edző: Zolnai Pál. Két jól felkészített csapat nagy harcában a jobb helyzetkihasználás döntött a ha­zaiak javára. Kiválóan működő játék­vezetői hármas. G.: Gortka. Jó: Veres, Gortka, Répási, Szénási, ill. Vári, Zsombok I., Zsombok II., Kozák. (Jó­nás Ferenc) Füzesgyarmat— Gyomaendrődi Barátság 3—1 (2-0) Füzesgyarmat, 250 néző. V.: Szabovi. Füzesgyarmat: Dávid — Petri, Ba­logh, Kovács, Huszár, Boros (Gál), Tóth, Salya, Tőkés, Vad, Barta (Var­ga). Edző: Kun Gyula. Gyomaend­ró'd: Zana — Juhász, Karácsony, Nagy 1., Balázs, Forgács, Bukva, Kocsis, Pelyva, Dinya, Nagy II. (Gerlai), Do­bó. Edző: Varjú Vince. Sportszerű küzdelemben a hazaiak fölényben ját­szottak, korrekt játékvezetés mellett sikerük megérdemelt. G.: Vad a 19., Salya a 37., Varga a 8 L, ill. Balázs a 80. percben. Jó: Petri, Balogh, Huszár, Tőkés, ill. Karácsony, Nagy I., For­gács, Dinya. (Szabó László) T ót komlós—Mezőberényi FC 2-2 (0-0) Tótkomlós, 300 néző. V.: Németh. Tótkomlós: Adok — Poljak, Hovor- ka, Mircea, Fülöp, Lipták, Szatmári, Papp, Elek, Mitykó, Zádori (Szpisjak). Edző: Matajsz Pál. Mezőberényi FC: Czinanó — Sajben, Hankó, Kohut, Maléth, Gézárt, Hegedűs, Darócz, Szász (Krecsmarik), Sziráczki. Edző: Borgula János. A tartalékos hazai csa­pat ma lelkesedésből vizsgázott kitű­nőre, hiszen egy jól játszó Mezőbe- rényt sikerült pontosztozkodásra bírni. Bár a hazai csapat kétszer vezetett, ez is kevés volt a végső győzelemhez. Korrekt játékvezetés. G.: Szatmári az 54 és a 86., i 11. Krecsmarik a 71., Gézárt a 87. percben. Jó: az egész hazai csa­pat lelkes játéka miatt, ill. Sajben, Ma­léth, Czinanó, Gézárt. (Hovorka György) IFJÚSÁGIAK: Battonya— Békésszentandrás 1—0, Mezőhe­gyes—Békéscsabai Jamina 0—5, Gá­doros—Elek-Dualflex 2—4, Kamut- Mycota—Békéscsabai MÁV 0—7, Medgyesegyháza—Nagyszénás 3— 1, Gyulavári—Szeghalom 7—0, Füzesgyarmat—Gyomaendrődi Ba­rátság 2—1. Tótkomlós— Mezőberényi FC A—3. A sötét mezes Lévai estében is megkísérli továbbítani a labdát. Az Orosházi MTK 1—0-ra nyert a Cegléd ellen a labdarúgó NB Ill-ban fotó: lehoczky péter Következik A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a negyedik for­dulóban következik. Szeptember 4., szombat, 15.30: Ceg­léd—Kecskeméti SC, Szegedi VSE—Mezőkovácsházi TE. Szeptember 5., vasárnap, 15.30: Kalocsa— Gyomaendrődi FC, Gyulai FC—Orosházi MTK, Sző­reg—Szegedi Dózsa, Makó—Colors SE Békés, Kecske­méti TE—Kiskunfélegyháza, Hódmezővásárhely— Törökszentmiklós. A megyei I. osztályban. Szeptember 4., szombat, 15.30: Gyomaendrődi Barátság—Medgyesegyháza, Békés­szentandrás—Kamut-Mycota, Békéscsabai MÁV— Tótkomlós. Szeptember 5., vasárnap, 15.30: Füzesgyar­mat—Gyulavári, Nagyszénási SK—Battonya, Mezőberé­nyi FC—Mezőhegyes, Békéscsabai Jamina—Gádoros, Elek-Dualflex—Szeghalom SC. Az Alföld csoport állása 1. Kecskeméti TE 3 3­­10— 0 6 2. Kalocsa 3 3­­8— 2 6 3. Kecskeméti SC 3 2 1­8— 2 5 4. Hódmezővásárhely 3 2 1­6— 2 5 5. Gyomaendrődi FC 3 2­1 4— 3 4 Makó 3 1 2­4— 3 4 7. Kiskunfélegyháza 3 1 2­3— 2 4 8. Orosházi MTK 3 1 1 1 4— 5 3 9. Szőreg 3 1­2 5— 7 2 10. Gyulai FC 3 1­2 2— 5 2 ll.Mezőkovácsházi TE 3 1­2 3— 7 2 12.Szegedi VSE 3­2 1 1— 5 2 13. Törökszentmiklós 3­1 2 0— 3 1 14. Colors SE Békés 3­1 2 2— 6 1 15. Szegedi Dózsa 3­1 2 1— 6 1 16. Cegléd 3­­3 3— 6­A Totó 35. heti eredményei 1. MTK—Újpesti TE....................................... ..0—2 2 2. Békéscsabai Előre FC—Vác FC-Samsung .. 1—1 X 3. Kispest-Honvéd FC—Rába ETO FC ........ . .2—0 1 4. Nürnberg—Frankfurt................................. .. 1—5 2 5. Leverkusen—Dortmund............................. ..2—1 1 6. Kaiserslautern—Werder Bremen............. . .2—3 2 7.1860 München—Hannover........................ . .2—2 X S.Lecce—AC Milan....................................... „ 0—1 2 9. lntcrnazinalc—Reggiana........................... . . 2—1 1 lO.Piacenza—Torino........................................ ..0—3 2 ll.Udinese—Parma.......................................... ..0—1 2 12. Verona—Ancona......................................... .. 1—1 X 13. Palermo—Fiorentina................................... ..0—3 2 +1 mérkőzés: 14. VfB Stuttgart—Bayern München ............. . .2—2 X A megyei bajnokság állása 1. Füzesgyarmat 3 2 1­6— 2 5 2. Gyulavári 3 2 1­4— 2 5 3. Medgyesegyháza 2 2­­5— 1 4 4. Mezőberényi FC 3 1 2­7— 4 4 5. Elek-Dualflex 3 2­1 3— 3 4 6. Kamut-Mycota 3 1 1 1 6— 4 3 7. Mezőhegyes 3 1 1 1 4— 3 3 Gádoros 3 1 1 1 4— 3 3 9. Tótkomlós 3 1 1 1 5— 5 3 lO.Battonya 3 1 1 1 4— 4 3 11. Békéscsabai Jamina 3­2 1 1— 2 2 12.Szeghalom SC 3 1­2 4— 6 2 13.Gyomaendrődi Barátság 3 1­2 3— 5 2 14. Békéscsabai MÁV 2 1­1 3— 6 2 15. Nagyszénási SK 3­1 2 1— 4 1 16. Békésszentandrás 3­­3 1— 7-