Békés Megyei Hírlap, 1993. augusztus (48. évfolyam, 178-202. szám)

1993-08-09 / 184. szám

1993. augusztus 16., hétfő SpOR-T Ötből három továbbjutó a Magyar Kupában Újfehértó—Békéscsabai Előre FC 1—4 (1—1) Újfehértó, 1500 néző. V.: Bognár. Újfehértó: Szabó — Papp (Hajdú), Dubóczki, Katona, Lácza — Ötvös, Kukk, Polonkai, Szalóki (Kiszely) — Koskovits, Szpi- sák. Edző: Szilvási István. Békéscsaba: Baji — Mracskó, Usmajev, Szenti, Fabulya (Zahorán) — Argyelán, Dávid, Váczi, Vancea (Gyura) — Fodor, Kul­csár. Edző: Pásztor József. 9. perc: Egy előre- yR ívelt szabadrúgást to Koskovits fejelt ka­pura, Baji pontosan Spisák elé ütötte a labdát, aki közelről a hálóba passzolt, 1—0. 30. perc: Ide-oda pattogott a labda a hazaiak ötösén belül, mígnem a szemfüles Fodor a jobb felső sarokba lőtt, 1—1. 65. perc: Két hazai védő összefutott a 16-oson belül, így Kulcsár elé került a labda, aki 15 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 1—2. 68. perc: Argyelán 20 mé­teres szabadrúgásból lőtt a ka­pu bal oldalába, 1—3. 77. perc: Váczi futotta le a hazai védőket a jobb oldalon, az alapvonalról középre ívelt, és a jókor érkező Kulcsár a hálóba pofozta a labdát, 1—4. Meglepetésre készült a koráb­ban már a Nyíregyházi FC-t is búcsúztató Újfehértó, amely csapat a Szabolcs megyei baj­nokság közvetlen élcsoportjá­hoz tartozik. így is kezdődött a találkozó, hiszen már a 9. perc­ben vezetést szereztek. A csa­baiak azonban nem kapkod­tak, nyugodtan szervezték tá­madásaikat, és ennek köszön­hetően született meg az egyen­lítés. Meglepetésre mégis jól tartotta magát a hazai csapat, egészen a 65. percig. Ekkor három perc alatt eldöntötték a rutinosabb vendégek a tovább­jutás sorsát. Az utolsó negyed­órában Argyelán sérülése mi­att tíz emberrel játszott a Bé­késcsaba, de még így is gólt tudtak szerezni. Jó: Kukk, Koskovits, ill. Fodor, Váczi, Kulcsár. Bodnár Tibor A Békéscsabai Eló're FC-tól kapott tájékoztatást szerint az 1993—94-es évre szóló bérletek csütörtökig még megvásárolhatók a klub, Kórház utca 6. szám alatti székházában,naponta 8—16 óráig. Colors SE Békés—Kiskó'rös-Stadler FC 3-2 (0-1) Békés, 1000 néző. V.: Bába. Békés: Tüskés — Czinanó, Ottlakán, Kondacs, Lipták Gy. — Lipták M., Fehér, Burai (Somvári) — Ravasz, Horváth, Képíró. Edző: Zsíros György. Kiskőrös: Kovacsevics — Sindler, Makriczkij, Tóth, Kolovics — Hleba, Gubucz (Csintalan), Pecznyik — Szauer (Hánzs), Kanál, Kapics. Edző: Teliinger Vilmos. A kezdeti tapogatózás után a 15. percben egy bal oldali ak­ciót követően a középre húzó­dott Kapics közelről a hálóba bólintott, 0—1. A félidő to­vábbi részében az erőteljes, kemény vendégek stílusa ural­kodott egész a félidő végéig. Fordulás után a kemény­kedés tovább tartott, és ennek során Kanál az 58. percben a kiállítás sorsára jutott. Ez a momentum felhozta a hazaia­kat, helyzetek sorozatát te­remtették, és a 66. percben Horváth bomba gólt lőtt, 1— 1. A felszabadult hazaiak já­tékkedve tovább emelkedett, és a 75. percben a cselezgető Burai 18 méterről váratlanul óriási bal felső sarkos gólt lőtt, 2—1. A hátralévő percekben mozgósították a vendégek erő­tartalékaikat, és ennek során a 87. percben, egy kapu előtti tömörülés után Sindler a háló­ba lőtt, 2—2. A közönség fel­készült a hosszabbításra, de nem a hazai csapat. Ok újra rohamra indultak, és a 89. percben egy 28 méteres sza­badrúgáshoz jutottak, amit Kondacs ugyan a felső lécre bombázott, de a kipattant lab­dát Képíró a hosszú sarokba lőtte, 3—2. A hazai csapat az első fél­időben még túlságosan tisztel­te a vendégeket, de utána hoz­zászokva az NB Il-es légkör­höz, lelkesedésből, szép akci­ókból is jelesre vizsgázva megnyerte a mérkőzést, amely azt igazolta, hogy érdemes in­tenzíven, keményen készülni a mérkőzésekre, mert csak ez hozhat eredményt. Jó: az egész hazai csapat, ill. Hleba (a mezőny legjobbja), Kova­csevics, Makriczkij, Pecz­nyik, Gubucz. Nagy Mihály gesen. Kiállítva: Bugyi, Bo- Jó: Bán, Szarvas, ill. Resetár, zóki, ill. Resetár. G.: Szarvas, Tamási, Kiss L. ill. Tamási 4, Borúzs, Kiss L. Zöldi József Szeghalom SC-Szeged SC 0-5 (0-1) Szeghalom, 200 néző. V.: Fazekas. Szeghalom: Vári — Macskin (Bondár), Szabó, Lakatos, Macsári — Tar, Zsombok A., Kovács, Vámos — Kozák (Lázár), Zsombok J. Edző: Zolnai Pál. Szeged: Nagy Zs. — Csúcs, Takács, Kovács, Újvári — Zámbori, Mádi, Nagy, Várszegi — Kiss, Puskás. Edző: Antal Péter. A mérkőzést rövid ünnepség előzte meg, amelynek kereté­ben Tar Zoltán 20 éves sport- pályafutása alkalmából em­lékplakettet kapott. A hazaiak rögtön támadólag léptek fel, a 10. percben Zsombok A., majd három perccel később Vámos lövése túljutott a vendégek ka­pusán, de a védők a gólvonal­ról még menteni tudtak. A ven­dégek a 23. percben juintegy 18 méterről szerezték meg a vezetést, Puskás révén. A második félidő első öt percében a hazaiak rövidzárla­tot kaptak, amelyre a vendé­gek három góllal válaszoltak, és ezzel el is dőlt a továbbju­tás. Az ötödik gólt a 80. perc­ben Kovács szerezte. Sportszerű mérkőzésen, korrekt játékvezetés mellett megérdemelten jutott tovább a Szeged. A vendég NB Il-es Tisza-parti együttes a muta­tott játék alapján megérde­melte a továbbjutást, a gól­arány azonban túlzott. G.: Puskás 3, Kovács, Zámbori. Jó: Vári, Tar, Vámos, ill. Nagy Zs., Puskás, Takács. Csongrád ESSE—Mezőkovácsházi TE 1—0 (0—0) Csongrád, 800 néző. V.: Holczimmer. A megyei I. osztályban szereplő hazai csapat végig többet támadott, és megérdemelten nyert. A mezőkovácsházi kapus, Tóth bravúrjai mentették meg a vendégeket a nagyobb gólkülönbségű vereségtől. G.: Varga a 87. percben. Jó: Mensur, Kolonyi, Varga, Korom, ill. Tóth. A Dinamo Szarvason A Szarvasi 1. Számú Általános Iskola vendégeként öt napot töltött a Körös­parti városban a Bukaresti Dinamo gyermek korosztályának (1980-ban születettek) román bajnok labdarúgócsapata. A vendégekről Bencsik János testnevelő' tanár elmondta, hogy Szökő József tizenháromszoros román válogatott közreműködésével jött létre a kapcsolat, amelynek keretében kétszer mérkőztek meg. Az első' találkozón a vendégek 8—2-re diadalmoskodtak a kissé megilletó'döttcn játszó vendéglá­tók ellen, míg a visszavágó 2—2-es döntetlennel végzó'dött. Kiruccanásként Nagyszénáson is pályára léptek a román fiatalok a helyi serdülök ellen, ahol 4—1-re győztek. A szarvasi gyerekek szeptember végére meghívást kaptak Bukarestbe, ahová a 6—7. osztályosokkal a harmadikos futballosztály is utazik. További hír még, hogy a Szarvasi 1. Számú Általános Iskola DSE labdarú­gói augusztus 18—21-e között részt vesznek a III. OTP Debrecen Karnevál Kupa rendezvényen, ahol több korcsoportban 15 ország mintegy 120 csapata lép pályára. A Körös-partiak, a jövő labdarúgásának reménységei szülői és szponzori segítséggel az 1983—84, és 1985—86-os születésű korosztályban küzdenek. A Totó 32. heti eredményei 1. Leipzig—Dresden ............................................3—3 x 2 . Bayern München—Freiburg..........................3—1 1 3 . Duisburg—Leverkusen...................................2—2 x 4 .1. FC Köln—Kaiserlautern...........................0—2 2 5 . Wattenscheid—Schalke04..............................3—0 1 6 . Mainz—Hannover...........................................1—0 1 7 . FC Homburg—Fortuna Köln.......................1—2 2 8 . Rostock—Wuppertal....................................0—1 2 9 . Essen—Bochum.............................................0—2 2 10 . Meppen—St. Pauli.........................................1—1 x 1 1. Wolfsburg—Hertha BSC................................1—0 1 1 2. Austria Wien—Salzburg.................................1—2 2 13 . FC Tirol—Rapid Wien..................................1—1 x +1. mérkőzés: 14. Wiener SC—Admira Wacker.......................0—2 2 Sz entesi Kinizsi—Gyulai FC 1—6 (1-5) Szentes, 300 néző. V.: Marosvári. Szentes: Bán — Fási, Tóth, Jani (Var­ga), Bugyi — Bakai, Szarvas, Bozóki, Papp — Nagy (Berezvai), Kovács. Edző: Tóth István. Gyula: Szabó — Borúzs, Resetár, Pápa (Géczi) — Ta­mási, Kiss L„ Mező, Papp (Oláh) — Bíró K., Bíró R., Botyánszki. Edző: Fodor Sándor. • » Már a mérkőzés elején kidom­borodott a két csapat közötti két osztálykülönbség. A ven­dégek a 20. percben már 4—0- ra vezettek. Tamási 11-esével az eredmény 5—0-ra alakult, amikor az első félidő befejezé­se előtt 5 perccel Szarvas egyéni játék után megszerezte a hazai csapat szépítő gólját. A második félidőben edző­mérkőzés jelleget öltött a ta­lálkozó, amikor is Marosvári játékvezető vált a mérkőzés főszereplőjévé: három piros és öt sárga lapot osztott ki a két csapatjátékosai között felesle­A sötétmezes békési Horváth Sándor húz el védője mellett. A hazaiak meglepetésre kiverték az NB Il-es Kiskőröst a Magyar Kupából, Horváth pedig egy szép góllal járult hozzá csapata sikeréhez fotó: lehoczky péter BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Ha szűkösen is, de biztosítottak az anyagiak Gyomaendródön a középmezőny a cél ^ Az NB III-as labdarú- gó-bajnokság őszi \o szezonjára július kö­zepe óta készül a Gyomaend- rődi FC. Az együttes terveiről, a játékosállományban bekö­vetkezett változásokról, az anyagi helyzetről beszél­gettünk Vass Ignác technikai vezetővel. — Heti öt edzéssel kezdte Plástyik János edző irányítá­sával a munkát az együttes jú­lius 12-én. Aztán két hét után hetente három edzőmérkőzés és két foglalkozás szerepelt a programban. Többek között iegyőztük a Tolna megyei NB III-as Gerjent, kétszer a Mező­túr csapatát és a Mezőberény ellen is nyertünk. — Milyen változások tör­téntek a nyár folyamán a játé­kosfronton? — Korábbi labdarúgóink közül Kéki és Pataki befejezte pályafutását. Tehetséges tá­madónkat, Janist az NB Il-es Szarvasi Vasas igazolta le. Bukva a Gyomaendrődi Barát­ság újonc megyei I. osztályú együttesébe került. Mázán a Békéscsabai Előre-Jamina SE-be igazolt, míg Sajben Me- zőberényben folytatja tovább. Stef akinek lejárt a kölcsön­adása, eltávozott a klubból. Új játékosaink a Holló testvérek, János és Róbert a volt Jugo­szláviából, a középpályás Molnár Tamás Nagyszénásról és a védő Szabó László Körös- ladányból. Az ifjúságiak közül Vatai, Tímár és Munkácsi került fel az első csapathoz. —Milyen célkitűzéssel vág­nak neki az új szezonnak? Biz- tosítottak-e az anyagiak? — Az új idényben a közép­mezőnybe, a 8—10. helyre várjuk a gárdát. Az anyagi fel­tételek — ha szűkösen is —, de biztosítottak. Az önkormány­zatjelentősen támogatja a klu­bot, emellett az év folyamán reméljük sikerül a szponzo­roktól is pénzt szerezni — mondta befejezésül a techni­kai vezető. V.L. Fábián ezüstérmes .. Vasárnap Darmstadtban a férfiak egyéni viadalával véget ért az öttusa világbajnokság. A 32 versenyző 7 reggel a lőtéren kezdte. A magyarok lövőteljesítményé­ről csak felső fokon lehet beszélni, mert mindketten nagyon jól céloztak. Mizsér 194 kört ért el (49, 50,47,48), ami 1180 pontot jelentett, míg Fábián 189 kört teljesített (47,48,48, 46), ezért 1105 pontot kapott. Vívás: Fábián ismét remekelt, Mizsérnek nem ment. Fábián 26 győzelemmel, 1120 ponttal nyerte a számot, Mizsér 12 győzelme, 700 pontja a 27. helyhez volt elég. Úszás: Mizsér az első futamban nagyon kiúszta magát, Fábián végig szívósan tartotta magát. Fábián a 13. lett (3:24.58/1136). Mizsér az utolsóelőtti (3:40.39/1112). Futás: Mizsér a 15. lett (12:56.6/1237), Fábián a 16. legjobb időt érte el (12:57.7/1234). Lovaglás: Fábián az első akadályt rögtön verte, aztán újabb kettőt, így elbúcsúzhatott az aranyéremtől. A győztes a mezőny legidősebb versenyzője, a 32 éves Phelps lett, aki az első világbajnoki aranyérmet szerezte hazájának. A lovaglást Mizsér Attila nyerte 1100 ponttal, Fábián László 974 pontja csak a 22. helyhez volt elegendő. Az 1993. évi férfi öttusa világbajnokság végeredménye: 1. Richard Phelps (Nagy-Britannia) 5755 pont, 2. Fábián László (Magyarország) 5669, 3. Sebastien Deleigne (Franciaország) 5658,... 13. Mizsér Attila (Magyarország) 5329. S Építőanyag- és tüzelővásár a Békési Kistüzépen. Békés megyében 30 q fölötti vásárlás esetén ingyenes házhoz szállítás! ISMERJÉK MEG ÁRAINKAT! Magyar bélapátfalvi cement 640,— Ft/q (100 q felett 620,— Ft/q) sóder homok B—30-as tégla békési kisméretű tégla mezőtúri pillértégla oltott mész fehér cement gipsz fenyőlambéria fenyő hajópadló fenyődeszka fenyőpalló nádszövet hódmezővásárhelyi burkoló fehér csempe metlachi, I. osztályú, világos metlachi, vörös, barna orosz pala izolit 10-es izolit 5-ös 1 300,— Ft/m3 750,— Ft/m3 26,— Ft/db 12,— Ft/db 16,— Ft/db 560,— Ft/q 38,— Ft/kg 27,50 Ft/kg 680 — Ft/m2 900,— Ft/m2 16 500 Ft-tól—18 500 Ft/m3-ig 18 500 Ft-tól—20 000 Ft/m3-ig 480,— Ft/tekercs 690,— Ft/m2 599,— Ft/m2 750,— Ft/m2 690,— Ft/m2 300,— Ft/db 212,— Ft/m2 106,— Ft/m2 Mindenféle épületbádogozási cikkek nagy választékban kaphatók. Kapható továbbá drótfonat 100—125—150 cm-es méretben, valamint vastag kerekű talicska 3 200,— Ft/db Szénbefizetési akció: tatai brikett 699,— Ft/q dorogi brikett 670,— Ft/q áron szeptemberi szállítással befizethető. Áraink az áfát tartalmazzák. Várjuk megrendeléseiket személyesen vagy telefonon. Telefon: 06 (66) 341-739, 341-112, 382-355, 350-097. Borbély László, Békés, Kossuth u. 19. BÉKÉS MFGYFJ HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirehen és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál ésa kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 319forint, egy évre 3388 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross u. 9-^-2!. Vezérigazgató: Balog Miklós. HL ISSN 12151068