Békés Megyei Hírlap, 1993. június (48. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-07 / 130. szám

1993. június 7., hétfő o SPOKl Döntetlen a megyei rangadón Bajnokverés Eleken Az NB III Alföld csoportjában döntetlenül végződött a kiesés ellen küzdó'Nagyszénás és Gyomaendrőd megyei rangadója a Körös-parti városban. A hetek óta gyengélkedő Orosházi MTK hazai pályán nem bírt a Kecskeméti TE egy üttesével, a találkozó 1—1-gyel zárult. A gyulaiak 10 emberrel értékes két ponttal távoztak az egykor szebb napokat látott Miske otthonából. A listavezető Tiszakécske vendégjátékát nagy érdeklődés előzte meg Mezőkovácsházán. Nos, a már NB II- be jutott vendégek megérdemelten gy őztek 2—0-ra a dobo­góra pályázó hazaiak ellen. jobb sarok felé, a labda a kapufáról pattant a hálóba, 1—0. 88. perc: Cseke 17 méteres szabad­rúgása a jobb kapufáról vágódott a hálóba, 0—2. A helyzetek alapján a már bajnok Tiszakécske győzelme teljesen megér­demelt az igen tartalékosán, de nagy akarással játszó hazaiak ellen. Az óriá­si hőséget is jobban bíró vendégek kul­turált, sok mozgásos focija lehet az egyetlen vigasza a szép számban kilá­togató közönségnek, a hazaiak pedig, A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában bombameglepetés született Eleken, a megfiatalított hazai csapat legyőzte a már bajnok békésieket A Battonya és a Szeghalom a tavaszi idényben végig egyenletes teljesítményt nyújtott, ezúttal is nyertek, a battonyaiak Tótkomlósról, a szeghalmiak Gyulaváriból vitték el mindkét bajnoki pontot Az alsóházban tanyázó együttesek közül a sarkadiak értékes pontot szereztek Kamuton. Biztosan nyert a Jamina gárdája a Kétegyháza, a Füzesgyarmat a Mezőberény ellen. A mező­hegy esiek Medgyesegyháza elleni győzelmükkel elkerültek a NB III Alföld cs. röl mellel a jobb sarokba sodorta a ha nem is szereztek pontot, de legalább labdát 1 _0. egy jó csapatot „bírtak rá egyküzdel 67 . "perc: Kovács leterítette a nagy mcs meccsre. Köböl István 18 éves lendülenel kitörő Papp Zsoltot. A já- bírÓ1 pályafutás után búcsúzon az ak­Megyei I. osztály tékvezetó a második sárga lap után llv jalekvezetcstől Mezókovacshazan. Gyomaendrődi FC— Nagyszénási SK 1-1 (0-0) Gyomaendrőd, 600 néző. V.: Herman. Gyomaendrőd: Szakács — Kcki, Plástyik, Tímár, Mázán — Somogyi, Janis, Stef, Lénáit — Dumcskó, Tóth. Edző: Plástyik János. Nagyszénás: Viszkok — Hóbei, Zábrák, Gyimesi, Hegedűs (Bíró)—Nagy, Deák (Sebes­tyén), Molnár, Csubró — Fekete, Ba- siu. Edző: Patyi Béla. 63. perc: Lánártot Molnár a 1 Les pontnál lerántotta. A megítélt büntetőt Durucskó a kapu bal oldalába lőtte, 1—0. 68. perc: A partjelző a gyomai 16- osnál lest jelzett, a játékvezető lováb- bot intett, melyet Tímár nem veU észre, és a 16-oson belül kézzel megfogta a labdát. A megítélt 11-est Molnár a kapu jobb oldalába lőtte, 1—1. A sérülések miatt felforgatott gyo­maendrődi csapat végigtámadta az el­ső félidőt, de helyzeteit sorra elhibázta. A megyei rangadón — tikkasztó me­legben — egyik csapat sem érdemelt győzelmet, a döntetlen igazságos. Jó: Szakács, Janis, Plástyik, ill. Viszkok, Molnár. (V. I.) Ifjúságiak: "Gyomaendrőd— Nagyszénás 4—1. Orosházi MTK— Kecskeméti TE 1-1 (1-0) Orosháza, 500 néző. V.: Bánóczky. OMTK: Such — Sitkéi, Popol, Pász­tor, Kálmán — Farkas (Ilyés), Lauren- tiu, Dézsi, Gheban (Lipováczi) — Kvasznovszky, Papp Zs. Edző: Papp Imre. KTE: Fekete — Virág, Kovács, Forgó, Bálint — Újfalusi, Dodu, Bo- ronkai. Lázár—Berki (Magyar), Han­gya. Edző: Ádám István. 37. perc: Dézsi jobb oldali szöglete után Kvasznovszky közvetlen közel­felmutatta a pirosat is a vendégek vé­dőjének. 75. perc: Egy el len támadás során Újfalusi remekül tört a jobbösszekötő helyén kapura Hangya labdájával és 10 m-ről a kifutó kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 1—1. Gyászszünet előzte meg a találko­zót, a közelmúltban elhunyt egykori csupaszív orosházi játékos. Fiam La­jos emlékére. Nagy hőségben mindkét csapat nagy lendülettel kezdeti, de sok hibával játszott. Az Orosházi MTK két kapufát is elért a gól mellett, a vendé­gek a mezőnyben jeleskedtek, de a kapura kevés veszélyt jelentettek. A második félidőben enyhe hazai fölény után csapkodó játék folyt. A kiállítást követően a vendégek lelkesebben ját­szottak és egy kontratámadást követő­en egyenlítettek. A több hete gyengél­kedő kék-fehérek ezúttal sem tudták megszerezni a két bajnoki pontot. Jó: Pásztor, Kálmán, Dézsi. ill. Forgó, Új­falusi, Hangya. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Orosházi MTK— Kecskeméti TE 2—2. Mezőkovácsházi TE—Tiszakécske 0—2 (0—0) Mezőkovácsháza, 700 néző. V.: Kö­böl. Mezőkovácsháza: Tóth 1. — Mo­csári, Bakai, Balázs, Török — Szeke­res, Papp (Schmidt), Márton (Hovor- ka) — Kovalcsik, Bányik, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Tiszakécske: Tas- nádi — Somogyi (Balia L.), Malik, Mike, Nagy — Cseke, Safranyik, Ézsi- ás—Tóth F., Balia M., Török. Megbí­zott edző: Somogyi József. 54. perc: Cseke a középvonal tájá­ról szabadrúgásból a hazaiak 16-osára ívelte a labdát, s a jól érkező Balia M. 10 méterről csúsztatott fejest küldött a csári. Bakai, Szekeres. Bányik, ill. Má- lik. Cseke, Tóth F.. Balia M„ Török, (ifj. Hovorka György ) Ifjúságiak: Mezőkovácsházi TE— Tiszakécske 1—6. Miske—Gyulai FC 0-2 (0-0) Miske, 200 néző. V.: Holló. Miske: Jeszenovics — Jagicza, Hubert, Tóth (Takács), Greksa—Bolvári, Csög, Ta­mási, Sánta—Veress, Kollár (Farkas). Edző: Czár Ignác. Gyula: Leel-Ossy — Mező, Resetár. Pápa. Géczi — Kiss L., Steigerwald (Oláh). Répási — Bíró (Bagyinka), Boruzs. Botyánszki. Edző: Cserháti István. 51. perc: Répás it a játékvezető kiál­lította. 60. perc: Kiss L. egyéni játék után kicselezett három hazai védőt, és biz­tosan lőtt a hálóba, 0—1. 65. perc: Boruzs lefutotta a védel­met, középre lőtt labdáját Bagyinka j uitatta a kapuba, 0—2. Az első percben még a hazaiak hagytak ki egy százszázalékos helyze­tet. ezután fölénybe kerültek a gyulai­ak. Percenként adódtak helyzetek a miskei kapu előtt, de ezeket rendre elhibázták a vendégek. Szünet után a 10 emberre fogyatkozott fürdővárosi­ak két gyors góllal a maguk javára döntötték el a mérkőzés sorsát. Az egy­kor kétezres miskei nézősereg mára már kétszázra fogyatkozott — a látot­tak alapján nem véletlenül. Jó: Jagi­cza, Húbert, ill. Leel-Ossy, Boruzs, Resetár, Kiss L. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szegedi VSE—Cegléd 5—2 (3—1), Kecskeméti SC—Szegedi Dózsa 1—1 (1—1), Makó—Kiskundorozsma 6—0 (3—0). Következik A labdarúgó NB Ill-ban a 29. fordulóban következik. Június 13., vasárnap, mind 17.00 óra: Cegléd—Gyomaendrőd, Tisza­kécske—OMTK, Kecskeméti SC—Miske, Szegedi Dózsa— Kecskeméti TE, Kiskundorozs­ma—Mezőkovácsháza, Gyula- Szegedi VSE, Hódmezővásár­hely—Makó, Nagyszénás—Da- bas. A megyei 1. osztályban a 29. fordulóban, június 12-én, szom­baton 17.00 órakor: Battonya— Békéscsabai Előre-Jamina, Szeghalom—Colors SE Békés, Békéscsabai MÁV—Mezőhe­gyes. Június 13.,vasárnap, 17.00: Medgyesegyháza—Kamut, Sar­kad—Füzesgyarmat, Tótkom­lós—Elek-Dualflex. Kétegyhá- za—Békésszentandrás, Mezőbc- rényi FC—Gyulavári. Békésszentandrás—Békéscsabai MÁV 2—0 (2-0) Békésszentandrás. 200 néző. V.: Kiss. Békésszentandrás: Petras —, Nagy, Bordács. Szabó, Sztancsik, Bencsík, Medveczki, Zahorecz, Varga (Izsák), Kondacs, Kovács. Edző: Koltai Lajos. Békéscsabai MÁV: S/obek — Kiss, Ufferbach, Litauszki, Fábián, Lipták, Galovicz, Gajdács (Bíró), Lonovics, Deák (Lelóczki), Braun. Edző: Braun Attila. A hazaiaknak volt veszteniva­lójuk, a nagy akarás sokszor görcsössé tette a játékot. A látottak alapján meg­érdemelt a békésszentandrási győze­lem. Jó játékvezetés. G.: Kovács a 2., Medveczki a 35. percben. Jó: Bordács, Petras, Kovács, Medveczki, ill. Lita­uszki, Lipták, Deák. (Varga László) Mezőhegyes— Medgyesegyháza 1—0 (1—0) Mezőhegyes, 250 néző. V.: Varsányi. Mezőhegyes: Szilva — Szemerédi, Trungel, Dénes, Pigler, Csordás, Bo­ros, Zsóri, Kindel (Szügyi), Hanga, Pálhidai (Antal). Edző: Pepó Gábor. Medgyesegyháza: Relu — Oláh, Ju­hász, Zsurzsucz, Holecz, Kovács, Ra- du (Juhász T.), Zámbori, Mocsári, Vá­gási, Kiss. Edző: Kovács Zoltán. A nagy hőség ellenére igazi labdarúgást láthatott a közönség, mely megérde­melt hazai győzelemmel zárult. G.: Hanga a 33. percben (11-esből). Jó: az egész hazai csapat, ill. Relu, Kiss, Ko­vács, Holecz. (Perlaki János) Kamut—Sarkad 1—1 (1—0) Kamut, 200 néző. V.: Pál. Kamut: Szi- kora — Nagy, Kukely, Sziráczki, Pítt- ner, Bognár I., Antmann, Bora (Ra­mos), Szász, Bognár II. (Balogh), Ko­máromi. Edző: Borgula János. Sar­kad: Veress — Kovács (Kocsis), Sza­bó I., Szabó II., Vass, Szűcs. Papp, Petrusán. Gurzó, Kocsis (Balogh), Pol- csek (Kesztyűs). Edző: Szűcs Mihály. Közepes színvonlú első félidő után a második félidőben nyújtott teljesít­ményük alapján a vendégek rászolgál­tak az egyik pontra. G.: Kukely (11- esből) a 13. percben, ill. Papp a 68. percben. Jó: Szikora, Bognár L, Ant­mann, ill. Veress, Kovács, Guizó. (Szlancsik János) Gyulavári—Szeghalom 2-3 (1—3) Gyulavári, 350 néző. V.: Péter. Gyula­vári: Búj — Szilágyi (Nagy), Fábián, Tóth, Csipke (Jónás), Földi (Bagi), Bí­ró, Tapasztó, Boros, Gortka. Cziczeri. Edző: Jónás Ferenc. Szeghalom: Vári -— Macskin, Szabó, Bondár, Lakatos, Tar. Baranya, Kovács. Macsári. Zsom- bok 11. (Pataki), Zsombok I. Edző: Zol- nai Pál. Gólokban gazdag mérkőzésen az első félidőben a vendégek, a máso­dikban a hazaiak játszottak fölényben. Nagy iramú mérkőzésen szerencsés vendéggyőzelem született. Arcátlan játékvezetés. G.: Bíró, Gortka, ill. Tar 2, Zsombok I. Jó: a hazaiak közül senki nem nyújtott átlagon felülit, ill. Vári. Tar. Zsombok I. (J. F.) T ótkomlós—Battonya 1-3 (1-1) Tótkomlós, 450 néző. V.: Búzás. Tót­komlós: Ádok — Imre, Krecsméri, Mitykó, Pásztor, Tótabonyi (Poljak), Szatmári, Papp (Zádori), Ugró, Elek. Edző: Matajsz Pál. Battonya: Kunos — Fekete, Turbucz, Talpai. Szabó, Kovács, Árgyelán, Daróczi, Mákos A., Mákos Á., Oláh. Edző: Juhász Zoltán. Két ellentétes félidőt láthatott a közön­ség, végül is a győzelmet jobban akaró vendégek megérdemelten nyertek, gyenge játékvezetés mellett. G.: Szat­mári a 20., ill. Mákos A., L, Kovács a 47. és 58. percben. Jó: Pásztor, Szat­mári, Elek, ill. Kovács (a mezőny leg­jobbja), Daróczi, Mákos Á. (Hovorka György) Elek-Dualflex—Colors SE Békés 3—1 (1-0) Elek, 700 néző. V.: Gulyás. Elek: Bi- kádi — Sarkadi. Pakucza, Puskás, Ko­hut. Sél lei. Bányai, Démusz (Botás), Gál. Bálint. Dormer (Dávid). Edző: Csorba János. Békés: Gazsó — Rózsa­völgyi, Lenkefi, Lipták. Kondacs. Képíró, Boldizsár, Gajdács (Ravasz), Horváth. Szarvas (Burai), Somfári. Edző: Zsíros György. Izgalmas, gó­lokban gazdag találkozón a megfiata­lított hazai csapat magabiztos játékkal győzött a bajnok ellen. G.: Kohut a 32. (11-esből), Séllei a 67., Gál a 84. (11- esből), ill. Ravasz a 70. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Gazsó, Rózsa­völgyi. (Hotya Mihály) F üzesgyarmat—Mezőberénv 3-1 (1-1) Füzesgyarmat, 350 néző. V.: Kurucz. Füzesgyarmat: Dávid — Tóth L, Csák, Kovács, Huszár, Juhász, Gál, Saja. Vámos, Vad, Tóth B. Edző: Kun Gyula. Mezőberény: Czinanó — Rácz I., Burai, Harmati, Maléth, Ilyés, Laurentzi, Adamik, Kohut, Rácz II., Hegedűs. Edző: Harmati József. Ira- mos mérkőzésen a hazaiak végig irá­nyították a játékot, s korrekt bírásko­dás mellett reális eredmény született. G.: Vad a 40. és a 61., Gál a 76., ill. Tóth I. a 30. (öngól) percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Harmati. Lau­rentzi. Hegedűs. (Szabó László) Békéscsabai Előre-Jamina— Kétegy háza 3—0 (1—0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Gyekiczki. Békéscsaba: Liker — Rédai, Danics- ka, Vura, Schneider, Tárnok, Tóth M., Pántya (Rakonczás), Tóth A., Lórin- czi, Verebélyi. Edző: Moós János. Kétegyháza: Sztán — Popa. Negye, Sipos I., Juhász, dr. Szurovecz, Malik. Sipos IL. Vasúi, Casab, Zámbó (Petri- sor). Edző: Litauszki Pál. Az első fél­időben a vendégcsapat többet táma­dott, de helyzetük a hazaiaknak volt. A második játékrész egyértelmű hazai fölényt mutatott. G.: Schneider a 3., Lórinczi az 54., Verebélyi a 74. perc­ben. Jó: Danicska, Schneider, Tárnok, Tóth M.. Lórinczi, ill. Popa, Sipos II. (Ravasz Pál) IFJÚSÁGIAK: Békésszentandrás— Békéscsabai MÁV 0—2, Mezőhe­gyes—Medgyesegyháza 0—4, Ka­mut—Sarkad 0—2, Gyulavári— Szeghalom 2—2, Tótkomlós— Battonya 4—0, Elek—Colors SE Bé­kés 0—2, Füzesgyarmat— Mezőberény 7—0, Békéscsabai Előre- Jamina—Kétegyháza 8—0. Nézőcsúcs a Bundesligában Küzdelmes mérkőzést hozott a megyei rangadó az NB Ill- ban: Gyomaendrőd—Nagyszénás 1—1 FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Új nézőcsúcsot könyvelhettek el a Bundesliga statisz­tikusai az első osztályú német labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában. A dolog érthető, hiszen ekkor dőlt el a bajnoki cím sorsa a Bayern München és a Werder Bremen között az utóbbi javára. A kilenc mérkőzést 307 ezer 600 néző tekintette meg, ami találkozónként 34 ezer 178 embert jelent. Ebben a bajnokságban a legnagyobb nézőszámmal a Bayern büszkélkedhet, a bajorok egy-egy pályára lépésére átlagban 46 ezer 059-en voltak kíváncsiak. Érdekesség, hogy a bajnok Werder csak a 13. legna­gyobb nézőszámmal dicsekedhet a 18 első osztályú együttes közül. A gólkirályi címet holtversenyben a német váloga­tott Ulf Kirsten (Leverkusen) és a ghanai csatár, Anthony Yeboah (Eintracht Frankfurt) szerezte meg. Az utolsó fordulóban mindketten egyszer voltak ered­ményesek, így végül 20—20 góllal fejezték be a versenyfutást. Az egy mérkőzésen szerzett legtöbb gól is Yeboah nevéhez fűződik, aki a Bayern Uerdingen elleni 5—2-es frankfurti győzelemmel véget ért talál­kozón négyszer talált az ellenfél hálójába. A dolog érdekessége, hogy a két pontot végül 2—0-ás gólkülönbséggel az Uerdingen kapta meg, miután az Eintrachtnál a megengedettnél eggyel több külföldi szerepelt, Yeboah góljait azonban érvényesnek ismer­ték el. A gólátlag egyébként 2,93 találat mérkőzésenként, és ez növekedést jelent az elmúlt szezonhoz képest, amikor ugyanez a mutató csak 2,6 volt. A bajnok Werder hat játékosa, vagyis azok, akik legalább 30 mérkőzésen pályára léptek fejenként 50 ezer márka jutalomban részesültek. A többi labdarúgó prémiuma 10 és 40 ezer márka között mozog. A hírek szerint Otto Rehhagel edző körülbelül 200 ezer márká­ra számíthat a bajnoki címért. A brémaiak most azt fontolgatják, hol rendezzék a Szuper Kupa találkozót, amikor is a kupagyőztessel kell majd játszaniuk. Willi Lemke, a Werder menedzsere úgy nyilatkozott, hogy amennyiben semleges helyszínen kell pályára lépni, akkor Hannovert javasolják helyszínül. A bajnoki ünneplésben nem tarthatott a társakkal Rune Bratseth, aki hazautazott Norvégiába. A norvé­gok ugyanis sorsdöntő világbajnoki selejtezőt játsza­nak szerdán Hollandiával. —Ha egy pontot szerzünk, már repülhetünk Ameri­kába — mondta Bratseth. akire egy térdoperáció vár a megterhelő bajnoki menetelés után. Az Alföld csoport állása 1. Tiszakécske 28 21 5 6 63—20 47 2. Kecskeméti SC 28 15 7 6 44—23 37 3. Mezőkovácsházi TE 28 13 8 7 46—39 34 4. Hódmezővásárhelyi LC 27 14 5 8 39—26 33 5. Szegedi VSE 28 12 7 9 45—33 31 6. Makói FC* 28 13 7 8 51—41 31 7. Szegedi Dózsa 28 10 11 7 41—32 31 8. Orosházi MTK 28 11 7 10 34—31 29 9. Gyulai FC 28 11 6 11 28—30 26 10. Kecskeméti TE 28 9 8 11 36—35 26 11. Miske 28 9 8 11 37—40 26 12.Gyomaendrődi FC 28 7 11 10 31—35 25 13. Ceglédi Honvéd 28 4 12 12 28—44 20 14.Nagyszénási SK 28 5 7 16 25—61 17 15. Kiskundorozsma 28 5 5 18 23—69 15 ló.Dabasi Sári FC 27 5 4 18 30—44 14 : = két büntetőpont levonva. t táblázatban nem szerepel a Dabas—Hódmezővásárhely eredménye A Totó 23. heti eredményei 1. Diósgyó'ri FC—Rába ETO FC ......................0—1 2 2. Vác FC-Samsung—Ferencváros_________1—3 2 3. Veszprémi LC—Kispest-Honvéd FC_____1—2 2 4 . Uerdingen—1. FC Köln.................................0—0 x 5. VfB Stuttgart—Werder Bremen..................0—3 2 6. Bochum—Wattenscheid_______________3—1 1 7 . Düsseldorf—W’olfsburg................................1—2 2 8. Braunschweig—Duisburg.............................1—2 2 9 . Rostock—Chemnitz.......................................2—0 1 1 0. Wuppertal—Mannheim................................4—3 1 1 1. Fiorentina—Foggia........................................6—2 1 1 2. Juventus—Lazio............................................4—1 1 13. Napoli—Parma..............................................1—1 x +1. mérkőzés: 14. AS Roma—Udinese--------------------------.... 1—1 x A megyei bajnokság állása 1. Colors SE Békés 28 21 5 2 87—30 47 2. Battonya 28 18 6 4 55—28 42 3. Szeghalom 28 15 8 5 62—47 38 4. Medgyesegyháza 28 11 9 8 47-41 31 5. Elek-Dualflex 28 10 11 7 34—33 31 6. Tótkomlós 28 9 12 7 42—29 30 7. Kamut 28 10 9 9 34—34 30 8. Békéscsabai MÁV 28 10 7 11 44—53 27 9. Mezőhegyes 28 10 5 13 41—47 25 10. Gyulavári 28 10 4 14 46—52 24 11. Békésszentandrás 28 9 6 13 37—45 24 12. Mezőberény 28 8 6 14 38—54 22 13. B.csabai Előre-Jamina 28 6 10 12 25—46 22 14. Sarkad 28 4 12 12 35—50 20 15. F üzesgyarmat 28 6 7 15 37—51 19 16. Kétegyháza 28 4 9 15 27—51 17