Békés Megyei Hírlap, 1993. június (48. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-01 / 125. szám

SPOK' «EU-®1** 1993. június 1-, kedd & Bronzérmes helyen a kovácsháziak Bajnok a Colors SE Békés Az NB III Alföld csoportjában a Kecskeméten gólnélküli döntetlent elérő mezőkovácsháziak továbbra is őrzik harma­dik helyüket. Súlyos veresget szenvedett Hódmezővásárhe­lyen a gyomaendrődi együttes. Hazai pályán kapott ki a Nagyszénás a szegedi vasutasoktól, s ezzel minimálisra csök­kentek bentmaradási esélyei. Az orosháziakat a sokat futó Szegedi Dózsa fiataljai verték meg 3—1-re. A tartalékos gyulaiak pontot szereztek hazai pályán a tabella második helyén álló KSC-től. A Tiszakécske már bajnok, s jövőre az NB II-ben folytathatja az újonc együttes. dégek ellen. Jó: Márton, Telek, Mik­lós, ill. Such, Popol, Dézsi. Gyulai FC— Kecskeméti SC 1—1 (0—1) Gyula, 400 néző. V.: Tóth S. Gyula: Leel-Ossy — Mező, Pápa, Rcsetár, Géczi — Oláh F. (Papp), Répási, Stei­gerwald, Kiss L. — Bíró (Bagyinka), Boruzs. Edző: Cserháti István. KSC: Molnár—Árva, Barna Zs., Máté, Ben- de — Torbavecz, Gazdag, Kovács, Kátai (Valter) — Mádi (Csorba), Bar­na Cs. (Molnár B.). Edző: Bende Jó­zsef. 20. perc: Pápa a hazaiak 16-osának közelében kénytelen volt szabályta­lankodni a vendégek csatárával. A megítélt szabadrúgást Barna Cs. csa­varta a kapuba. 0—1. 78. perc: Steigerwald jobb oldali szöglete egy védőről Géczi elé pattant, aki a hálóba lőtt, 1—1. A majd félcsapatnyi sérülttel bajló­dó hazai együttes minden igyekezetére szükség volt, hogy a fiatal kecskeméti csapat ne vigye el a két pontot. Mátét a 49. percben — mivel már volt egy sárgája — a labda elrűgásáért a játék­vezető kiállította. Jó: Mező, Pápa, Géczi, ill. Gazdag, Torbavecz. Árva. Ifjúságiak: Gyulai FC— Kecskeméti SC 3—1. Kecskeméti TE— Mezokovácsházi TE 0-0 Kecskemét, 400 néző. V.: Knerczer. Kecskemét: Fekete — Gebei (Dodu, Gyöngyi), Kovács, Bálint, Forgó — Molnár, Virág, Boronkai, Lázár — Berki, Hangya. Edző: Adám István. Mezőkovácsháza: Tóth — Radu (Szekeres), Bakai, Balázs, Török — Mocsári (Márton), Papp, Kovalcsik, Florescu (Hovorka) — Bányik, Kolo- zsi. Edző: Sári Ferenc. NagyszénásiSK— Szegedi VSE 2- 4 (1-2) Nagyszénás, 400 néző. V.: Ignácz. Nagyszénás: Bordás — Hóbei, Záb- rák, Gyimesi (Sebestyén), Hegedűs (Bíró)—Nagy A., Deák, Molnár (Tra- bach), Csubró — Fekete, Basiu. Edző: Patyi Béla. Szeged: Tóth Z. — Kispál (Kiss B.), Kun, Hurguly, Paksi — Nagy, Süli, Pikó, Kiss P. — Simon, Puskás. Edző: dr. Tóth János. 4. perc: Süli a középkorból indulva kilépett a védők közül és a mozdulat­lan Bordás mellett megszerezte a veze­tést. 0—1. 5. perc: Kiss P. végigfutott az oldal­vonal mellett a jobb oldalon és kisod­ródva, 16 méterről emelt a hosszú sa­rokba, 0—2. 40. perc: Csubró jobb oldalról éles szögből pördített a hosszú sarokba, 1—2. 60. perc: Kun 18 méteres szabadrú­gásból lőtte ki a bal sarkot, 1—3. 61. perc: Basiu beadását Deák a jobb alsó sarokba bombázta, 2—3. 89. perc: ismét Süli lépett ki a védők közül, Bordás már csak elhúzni tudta a 16-oson belül, 11-es! Bordást a játék­vezető kiállította. A kapus helyére De­ák állt be, a büntetőt Pikó lőtte, Deák elsőre kitolta, de Pikó érkezett és elgu- rítolla a fekvő kapus mellett, 2—4. A gyorsan bekapott gólok után fel­jöttek a hazaiak, már úgy látszott si­kerül egyenlíteni, mikor a vendégek ismét növelték előnyüket. Ez már bc- hozhalatlannak bizonyult az egysége­sebben játszó szegediekkel szemben. Végül is megérdemelt vendéggyőze­lem született. Jó: Hóbei, Zábrák, Ba­siu, ill. Hurguly, Nagy, Süli, Kiss P. (Benkő László) Ifjúságiak: Nagyszénás—Szegedi VSE 3—6. Szegedi Dózsa— Orosházi MTK 3- 1 (1-0) Szeged, 400 néző. V.: Maiina. Szeged: Szulyovszky — Rácz, Bóka, Kubáth Á. — Márton, Vándor, Kubáth B., Te­lek (Bugyinszki) — Gréczi (Szalai), Bischoff (Korpa), Miklós. Edző: Lóczi István. Orosháza: Such — Ágh, Po­pol, Pásztor, Kálmán—Laurentiu, Bu­li már (Krajczár), Papp Zs., Dézsi — Kvasznovszky, Gheban (Ilyés). Edző: Papp Imre. 17. perc: a 16-osra betörő Mártont Popol felvágta, 11-es! A büntetőt Mik­lós értékesítette, 1—0. 60. perc: Márton beadását Miklós 17 méterről lőtte a hálóba, 2—0. 71. perc: Rácz szögletét Kubáth B. fejelte a kapuba, 3—0. 83. perc: Papp Zs. lövését Szu­lyovszky a kapufára tolta, s a pettyes a hálóba pattant, 3—1. A nagy melegben lejátszott mérkő­zésen a végig sokat fiitó, nagy lelkese­déssel játszó hazaiak megérdemelten nyertek a kapu előtt határozatlan ven­Az első félidő eseménydűs és jó ira­mú pillanatokkal telt el. Helyzetek adódtak mind a két kapu előtt, de vagy a lövések voltak pontatlanok, vagy a kapusok védtek biztosan. A második félidőben csökkent az iram, egyre job­ban elfáradtak a játékosok, ami a ko­vácsháziaknak kedvezett, pontszer­zésük nem forgott veszélyben. A vég­eredmény igazságosnak mondható, ami kitűnően és hibátlanul működő játékvezetői hármas közreműködése mellett alakult ki. Jó: Fekete, Kovács, Bálint, Lázár, ill. Tóth, Bakai, Papp, Mocsári (iQ. Hovorka György) Ifjúságiak: Kecskeméti TE— Mezőkovácsháza 2—0. Hódmezővásárhely— Gyomaendrődi FC 4—1 (2—1) Hódmezővásárhely, 700 néző. V.: Varga J. Hódmezővásárhely: Kop- schitz — Földvári, Márta, Talmácsi, Bán I. (Lévai) — Tóth Cs., Bress, Ke- menes, Botlik — Kéri (Molnár), Macz- kó. Edző; Protity Sándor. Gyomaend- rőd: Hunya — Kéki (Tímár), Gubucz, Somogyi, Gonda — Sajben, Steff, Du- rucskó — Janis, Lénáit, Tóth. Edző: Plástyik János. 10. perc: Márta és Lénáit viaskodott a labdáért a hódmezővásárhelyi 16-os előtt, mindketten a földre estek, a já- tékveztő a csatár javára ítélt szabadot, melyet Somogyi mesterien csavart a jobb felső sarokba, 0—1. 15. perc: Maczkó remek labdát tá­lalt Kéri elé, aki a hosszú sarokba lőtt, 1—1. 31. perc: Kéri lábát a 16-oson belül Gubucz elhúzta, a nyilvánvaló bünte­tőt Márta biztosan értékesítette, 2—1. 34. perc: Kopschitz felvágta a ka­pura törő Tóthot, ezért a játékvezető kiállította. Helyére Bán állt a kapuba. 56. perc: Gubucz gólhelyzetben szabálytalanul szerelte Botlikot. újabb 11 -es, amit Bress értékesített, 3—1. 85. perc: Molnárt szabálytalansá­gért kiállították. 90. perc: Maczkó beállítja a vég­eredményt, 4—1. A hazaiak biztosan győztek a kissé keményen játszó, sokat szabálytalan­kodó vendégekkel szemben. Jó: Kéri, Maczkó, Lévai, Kemenes, ill. Durucs- kó.Tóth. Ifjúságiak: Hódmezővásárhely— Gyomaendrőd 3—2. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ti­szakécske—Makó 6—0 (2—0), Ceg­léd—Miske 1—1 (1—0), Kiskundo- rozsina Dabas 2—0 (1—0). A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban három fordulóval az idény befejezése előtt a Colors SE Békés gárdája megnyerte a bajnoksá­got. A végig egyenletes teljesítményt nyújtó, a mezőnyből kimagasló békésiek imponáló játékkal, szoros első félidő után kiütéses győzelmet arattak a vendég Gyulavári ellen. A második helyen álló battonyaiak gólokban gazdag találkozón otthon tartották a két pontot az elekiek ellen. A két szomszédvár találkozóján, a Szeghalom—Füzesgyarmat összecsapáson a gólfesztivál a vendéglátók sikerével ért véget. A gyar­matiak vereségükkel nagyon nehéz helyzetbe kerültek. A Janiina együt­tese értékes két pontot szerzett a MÁV otthonában, s győzelmükkel a bajnoki tabella 13. helyére léptek elő. A mezőberényiek is szorgalma­san gyűjtögetik pontjaikat, ezúttal a Bcrénybe látogató kamutiakat gy őzték le, s egy re jobban távolodnak a veszélyes zónától. A sarkadiak „hazai" környezetben, Békéscsabán fontos pontot szereztek a Mező­hegyes ellen. A Kétegyháza is döntetlent ért el a vendég Tótkomlós ellen, de továbbra is a tabella utolsó helyén állnak. Szalonrcmi született a Medgvesegyháza—Békésszentandrás találkozón. Az osztályban a baj­nokság kérdése eldőlt, de nagy harc várható még a kiesés elkerüléséért. bó F., Vass, Szúcs, Papp (Kocsis Z.), Petruzsán, Gurzó, Kesztyűs (Balogh), Polcsek (Kocsis L.). Edző; Szúcs Mi­hály. Mezőhegyes: Szilva — Szeme- rédi, Trungel (Kutel), Dénes, Pígler, Csordás, Boros, /.sói i. Sümegi, Hanga (Antal), Pálhídai. Edző: Papó Gábor. Közepes színvonalú mérkőzésen, igazságos döntetlen született. Kitűnő játékvezetés. Jó: Veress a mezőny leg­jobbja, Szúcs, Szabó F., Szabó Á., ill. az egész mezőhegyesi csapat dicsére­tet érdemel. (Kiss Gábor) Battonya—Elek-Dualflex 4—3 (2—2) Battonya, 300 néző. V.: Klembucz. Battonya: Kunos — Fekete (Simon), Turbucz, Talpai, Szabó, Kovács, Ár- gyelán, Daróczi, Mákos A., Mákos Á., Oláh. Edzó: Juhász Zoltán. Elek: Bo­tás D. — Sarkadi, Kohut, Szabó B., Dávid, Séllei, Donnert, Bálint, Gál (Puskás), Bányai (Botás Gy.), Balogh. Edző: Csorba János. Kitűnő játékveze­tés mellett jó iramú, sportszerű mérkő­zést vívtak a csapatok, nagy battonyai fölénnyel. A hazai csapat három po­tyagólt kapott, de ettől függetlenül győzelme nem forgott veszélyben. G.: Mákos A. a 16., a 45., a 63., Kovács az 57., ill. Sarkadi a 22., Donnert a 25., Bálint a 89. percben. Jó: Mákos, a mezőny legjobbja és a hazai csapat minden tagja, ill. Donnert, Bányai, Sarkadi. Lukács István) Sarkad—Mezőhegyes 0—0 Békéscsaba, 100 néző. V.: Bódi. Sar­kad: Veres — Germán, Szabó A., Sza­A Szerencsejáték Rt. tájékoztatása szerint a Totó 22. fogadási hetének nyereményei a következők: 13 plusz egy találatos szelvény 94 darab, nyereményük egyenként 79 ezer 740 forint; 13 találatos szelvény 19 darab, nyereményük egyenként 46 ezer 710 forint; 12 találatos szel­vény 2471 darab, nyereményük egyenként 1424 forint; 11 találatos szelvény 22 ezer 236 darab, nyere­ményük egyenként 158 forint; 10 ta­lálatos szelvény 113 325 darab, nye­reményük egyenként 47 forint. Futball a szerétéiért Manapság, amikor a szegény valóságunkban sportszakosztályok szűnnek meg létezni, gyógyírként hat, ha egy csapat megszületésé­ről számolhatunk be. Eleken ez évtől szerve­zett formában gyakorol húszegynéhány ti­zenéves srác. Az edzéseket — hétfő, szerda, péntek —, a Dualflex „segédpályáján” bo­nyolítják le. Mint Péter József edző, egyebek mellett elmondta, azért alakították meg ezt a serdülőkből ál ló együttest, hogy a szabadidőt ésszerűen, baráti hangulatban használják fel. Mindenki hozza a saját szerelését, de ez senkit sem akadályoz a munkában, kivált­képpen az, hogy valaki futballcipőben avagy tornacipőben gyakorol. A csapatnak a helyi plébánia ad erkölcsi támogatást az edzéseken, de a mérkőzéseken is a szeretet szelleme dominál, nincs csúnya, trágár kifejezés, egymásért játszanak a gye­rekek, elfogadják egymást olyannak, ami­lyennek teremtettek. Természetesen az ered­ményesség is fontos, hiszen a sportnak ez a sava-borsa. Nos a kezdeti fellépéseken simán, több gólkülönbséggel kaptak ki, de ez nem szegte kedvüket, továbbra is egymást támo­gatva edzettek, aminek meg is lett a kézzel­fogható eredménye, már győztesként is levo­nulhattak a pályáról. A cél az egységben való maradás, de természetesen az egyes tehetsé­gesebb játékosok tovább lépnek, a többiek szerencsekívánata közepette helyüket újab­bak foglalják el és ez a kör bezárultnak, megtörhetetlennek bizonyul. A környező te­lepülésekkel szeretnének tartósabb kapcsola­tot kialakítani, esetleg — megfelelő anyagi háttérrel —benevezni a megyei bajnokságra. A csapat szelleme miatt sem emelnénk ki a jobb, tehetségesebb játékosokat, az idő majd úgyis helyrerakja a dolgokaL Maradjon a jelszó: Futball a szeretetért! Úgy legyen! —B— Az Alföld csoport állása 1. Tiszakécske 27 20 5 6 61—20 45 2. Kecskeméti SC 27 15 6 6 43—22 36 3. Mezokovácsházi TE 27 13 8 6 46—37 34 4. Hódmezővásárhelyi LC 27 14 5 8 39—26 33 5. Szegedi Dózsa 27 10 10 7 40—31 30 6. Szegedi VSE 27 11 7 9 40—31 29 7.MakóiFC* 27 12 7 8 45—41 29 8. Orosházi MTK 27 11 6 10 33—30 28 9. Miske 27 9 8 10 37—38 26 10. Gyulai FC 27 10 6 11 26—30 26 11. Kecskeméti TE 27 9 7 11 35—34 25 12.Gyomaendrődi FC 27 7 10 10 30—34 24 13. Ceglédi Honvéd 27 4 12 11 26—39 20 14.Nagyszénási SK 27 5 6 16 24—60 16 15. Kiskundorozsma 27 5 5 17 23—63 15 ló.Dabasi Sári FC * = két büntetőpont levonva 27 5 4 18 30—44 14 A Totó 22. heti eredményei 1. Werder Bremen—Hamburg----------­____5—0 1 2 . Mönchengladbach—Nürnberg-------­____2—1 1 3 . Wattenscheid—Karlsruhe-------------­____0—2 2 4 . Freiburg—Düsseldorf------------------­____5—1 1 5. Mannheim—Leipzig............................. ____0—0 X 6 .Foggia—Cagliari________________ ____1—1 X 7 • Lazio—Napoli ••••••••••••••••••••••••»•••••••••••••• ____4—3 1 8 .AC Milan—Brescia............................. ____1—1 X 9 . Parma—Internazionale....................... ........2—0 1 lO. Sampdoria—AS Roma-----------------­____2—2 X l l.Andria—Ascoli__________________ ........1—1 X 1 2.Cosenza—Bologna................................ ____2—2 X 1 3.Cremonese—Reggiana-----------------­____0—0 X +1. mérkőzés: 14.1. FC Köln—Schalke 04........................ ____2—1 1 Kétegyháza—Tótkomlós 2—2 (1—1) Kétegyháza, 300 néző. V.: Fejes. Két­egy háza: Sztán — Popa, Negye, Sipos L, Juhász, dr. Szurovecz (Málik), Petri- sor (Abrudán), Sipos II., Vasúi (Ka- szap), Számfira. Edző: Litauszki Pál. Tótkomlós: Lacho — Imre, Lipták (Poljak), Mitykó, Pásztor, Tóth-Ábo- nyi (Csikai), Szatmári, Papp, Zádorí, Ugró, Rozsos, Elek. Edző: Matajsz Pál. A győzelmet jobban akaró, több gól­helyzetet kialakító — két kapufát is elért — hazai csapatnak meg kellett elégednie a döntetlennel. G.: Vasúi, Számfira, ill. Lipták, Zádori. Jó: Ne­gye, Kaszap. Számfira, ill. Lacho, Pásztor, Elek. (Bencze László) Medgyesegyháza— Békésszentandrás 0—0 Medgvesegyháza, 250 néző. V.: György. Medgvesegyháza: Relu — Oláh (Telek), Juhász J., Zsurzsucz (Ju­hász P.), Holecz, Horváth, Radu. Zám- bori, Mocsári, Vágási, Kiss. Edzó: Ko­vács Zoltán. Békésszentandrás: Mi- kolik — Bencsik, Medveczki, Szabó, Nagy, Puszati (Izsák), Varga (Veres), Sztancsik, Bordács, Zahorecz, Ko­vács. Edző: Kollai Lajos. A hazaiak a gólhelyzet kihagyásában, a vendégek erőnlétben múlták felül ellenfelüket. Reális eredmény. Jó: Oláh, Juhász J., Kiss, ill. Medveczki, Nagy, Zahorecz. (Oravecz Tamás) Békéscsabai MÁV— Békéscsabai Kiőre-Jamina 0-1 (0-B) Békéscsaba, 300 nézó V.: Németh L. MÁV: Szobek — Fábián, Braun, Uf- ferbach, Prekop, Kiss, Galovicz P., De­ák, Lipták, Bíró, Lonovics. Edző: Bra­un Attila. Favorit: Liker — Rédai, Danicska, Vura, Schneider, Rakon- czás, Tóth M., Pántya (Tárnok), Tóth A., Lórinczi, Verebélyi. Edző: Moós János. Végig küzdelmes mérkőzésen a hazai együttes mezőnyben jól adoga­tott, de a kapu előtt több nagy helyzetet kihagytak. A vendégegyüttes keve­sebbet támadott, de végül is sikerült a vezetést, s a két pontot megszrezniük. G.: Tóth M. a 70. percben. Jó: Szobek, Kiss, Ufferbach, ill. Danicska, Tóth M. (G. Gy.) Szeghalom—Füzesgyarmat 5—3 (3-1) Szeghalom, 500 néző. V.: Földi. Szeg­halom: Vári — Macskin, Szabó, Bon- dár. Lakatos, Tar, Macsári (Hajdú), Kovács, Sulcz (Tóth), Zsombok A., Zsombok J. Edző: Zolnai Pál. Füzes­gyarmat: Dávid — Kiss, Csák, Ko­vács. Huszár, Lázár (Jónás), Gál, Saja, Vámos, Vad, Juhász. Edző: Kun Gyu­la. Sportszerű, színvonalas, gólokban gazdag mérkőzésen a vendégek már a 2. percben vezetést szereztek, amit a hazaiak két perc múlva kiegyenlítet­tek, sót a 30. percben már 3—1 volt az eredmény. Fordulás után a jól játszó vendégek kiegyenlítettek, de a hajrá­ban újabb két gólt értek el a hazaiak. G.: Macsári 3, Macskin, Szabó, ill. Vad 2 (egyet 11 -esból), Juhász. Mezőberény—Kamut 1—0 (0-0) Mezőberény, 400 nézó. V.: Bmsz- nyiczki. Mezőberény: Cinanó — Ko­hut, Burai (Adamik), Harmati L„ Ma­iét, Uyés, Laurentzi, Szekulity, Rácz Zs., Rácz A. (Jakab), Hegedűs. Edző: Harmati József. Kamut: Szikora — Nagy, Kukely, Sziráczki (Ramos), Pittner, Bognár I., Antmann, Bora, Bognár 11.,Balogh, Komáromi. Edzó: Borgula János. A mezőnyben jól játszó vendégek támadásait a hazai védelem sorra hárította, sót, a 81. percben Hege­dűs jól eltalált távoli lövése eldöntötte a herényiek számára létfontosságú két pont sorsát. Jó játékvezetés. Jó: Cina­nó, a mezőny legjobbja, Kohut, Burai, ill. Kukely, Antmann, Bognár II. (Kiss István) Colors SE Békés- Gyulavári 5—0 (1—0) Békés, 700 nézó. V.: Dajka. Békés: Vidovenyecz — Burai, Lenkei! (Gaj­dács), Kondacs, Lipták, Cinanó, Fe­hér, Képíró, Ravasz (Szarvas), Hor­váth, Somvári (Boldizsár). Edző: Zsí­ros György. Gyulavári: Búj — Bagi, Fábián, Tóth, Csipke, Szilágyi, Czi- czeri. Nagy (Jónás), Boros (Balogh), Tapasztó, Gortka. Edző: Jónás Ferenc. Bajnokavatásra készülődött Békés sporttársadalma már szombaton. A férfi kézilabdázók éltek is a lehetőség­gel, megnyerték a megyei bajnoksá­got. Vasárnap a focisták következtek, behűtötték a pezsgőket. Az összecsa­pás első negyedórájában sok helyzetet kialakítottak a hazaiak, de háromszor is csak a kapufa mentett. A vendégek jól védekeztek, így egygólos előnnyel fordultak a csapatok. A második fél­időben a középpályán a hazaiak sokkal aktívabbak voltak, míg a Horváth, Képíró, Ravasz triót nem lehetett tarta­ni, így teljesen megérdemelt a békési­ek nagy gólkülönbségű győzelme. G.: Horváth a 35., a 85., Képíró az 50., a 61.. Ravasz az 59. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Búj, Fábián, Szilágyi. (Nagy Mihály) IFJÚSÁGIAK: Battonya—Elek 2— 0, Sarkad—Mezőhegyes 1—1, Szeg­halom—Füzegyarmat 1—7, Békés­csabai MÁV—Békéscsabai Elóre-Ja- mina 4—3, Mezőberény—Kamut 7— 4, Kétegyháza—Tótkomlós 1—2, Medgyesegyháza—Békésszentand­rás 0—1, Békés—Gyulavári 4—0. Következik Az NB 111-ban a 28. fordulóban következik. Június 6., vasárnap, 17.00: Mezőkovácsháza—Ti­szakécske, Szegedi VSE— Cegléd, Kecskeméti SC—Szege­di Dózsa, Gyomaendrőd— Nagyszénás, Miske—Gyula, Da­bas—Hódmezővásárhely, Ma­kó—Kiskundorozsma. OMTK —Kecskeméti TE. A megyei I. osztályban a 28. fordulóban, június 5„ szombat, 17.00 órakor: Békésszentand­rás—Békéscsabai MÁV. Június 6„ vasárnap, 17.00: Mezőhe­gyes—Medgvesegyháza, Tót­komlós—Battonya, Kamut— Sarkad, Gyulavári—Szegha­lom, Elek—Békés, Békéscsabai Előre-Jamina—Kétegyháza, Füzesgyarmat—Mezőberény. A megyei bajnokság állása 1. Colors SE Békés 27 21 5 1 86—27 47 2. Battonya 27 17 6 4 52—27 40 3. Szeghalom 27 14 8 5 59-45 36 4. Medgyesegyháza 27 11 9 7 47—40 31 5.Tótkomlós 27 9 12 6 41—26 30 6. Elek-Dualflex 27 9 11 7 31—32 29 7. Kamut 27 10 8 9 33—33 28 8. Békéscsabai MÁV 27 10 7 10 44—51 27 9. Gyulavári 27 10 4 13 44—49 24 10. Mezőhegyes 27 9 5 13 40—47 23 11. Békésszenandrás 27 8 6 13 35—45 22 12. Mezőberény 27 8 6 13 37—51 22 13.B.-csabai Előre-Jamina 27 5 10 12 22—46 20 14. Sarkad 27 4 11 12 34—49 19 15. Füzesgyarmat 27 5 7 15 34—50 17 16. Kétegyháza 27 4 9 14 27—48 17