Békés Megyei Hírlap, 1993. május (48. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-03 / 101. szám

1993. május 3., hétfő àRÉKÉS MEGYEI HÍRIÁP­SpOKV O Bravúros gyomaendrődi Újra sínen a MÁV győzelem Orosházán Az NB III Alföld csoportjában a megyei rangadót nagy meglepetésre az egységesebb gyomaendródiek nyerték 2—lí­ra Orosházán — teljesen megérdemelten. Kiesési rangadót nyert a Nagyszénás a Cegléd ellen, így előbbre lépett a tabellán. A gyulaiak a dobogóra pályázó hódmezővásárhelyi­ek otthonában kaptak ki, 1—0-ra. Gólgazdag mérkó'zésen 0—2-ról fordított a Mezőkovácsháza az alsóházban tanyázó Dabas ellen. A Tiszakécske győzelmével magabiztosan mene­tel a bajnoki cím felé. Tóth I. keze mellett bevánszorgott a hálóba, 0—2. 16. perc: Egy kipattanó labdát Schmidt a jobb oldalról középre ívelt Kovalcsiknak, aki 5 méterről fejjel helyezett a kapuba, 1—2. 24. perc: Török bal oldali lapos beadását a jó ütemben érkező Schmidt 6 méterről bombázta a ka­puba, 2—2. 42. perc: Kolozsi szögletből ível­te be a labdát, ami ide-oda pattogott az 5-ösnél, végül a leghamarabb eszmélő Kovalcsik egyszerűen be­spiccelte a hálóba, 3—2. 56. perc: Balatoni jobb oldali be­adása átszállt Bakai felett, éppen Varga elé, aki 10 méterről helyezett a kapuba, 3—3. < 76. perc: Szekeres pontosan ívelt a bal szélen megiramodó Kolozsi elé, aki 15 méterről nagy gólt lőtt a hálóba, 4—3. Változatos, sportszerű, szebbnél szebb gólokat hozó mérkőzésen a hazaiak verejtékes győzelme meg­érdemelt. Főleg a rengeteg kidolgo­zott ziccer miatt a várva várt hazai győzelem értékét növeli, hogy két­szeri talpraállás után is négy góllal tudtak kedveskedni a kovácsháziak az ünnepen kitartó közönségüknek. Közepes szintű játékvezetés. Jó: Kovács, Kovalcsik, Török, Schmidt, Kolozsi, ill. Pacsirta, Va- lentein. (ifj. Hovorka György) Ifjúságiak: Mezőkovácsháza— Dabas 2—1. Orosházi MTK— Gyomaendró'd 0-2 (0-2) Orosháza, 600 néző. V.: Tóth S. Orosháza: Such — Krajczár (Ran­gasz), Popol, Pásztor, Kálmán — Laurentiu, Illyés (Bulimár), Dézsi (Szegedi) — Gheban, Kvasz- novszky, Papp Zs. Edző: Papp Imre. Gyomaendrőd: Szakács — Kéki, Gonda, Kugyela, Gubucz — Udva­ri, Stef, Lénárt (Tóth Zs.), Demjén (Somogyi) — Janis, Durucskó. Edző: Plástyik János. 15. perc: Janis ügyes cselekkel becsapta a bal oldalon Illyést, be­adását Lénárt 8 méterről laposan a bal sarokba lőtte, 0—1. 17. perc: Középen kényszerítő­zés után Lénárt egy testcsellel kilé­pett a balösszekötő helyén a védők közül és ügyesen a bal sarokba he­lyezett, 0—2. 87. perc: Udvari csúnyán felvág­ta Rangaszt, amiért á játékvezető kiállította a vendégek játékosát. Nagy lendületei kezdett mindkét csapat, a vendégek két gyors gólja sokkolta az OMTK-t, akik nem tud­ták felvenni a kellő ritmust. Ezután mezőnyjáték folyt, egyik kapu előtt sem adódott helyzet. A fordulást kö­vetően a gyomanedrődiek az előny birtokában továbbra is tudatos, tak­tikus játékot nyújtottak. Megérde­melten győztek a jó iramú találko­zón, a kapura szinte teljesen ve­szélytelen, gyenge támadójátékot nyújtó hazaiak ellen. Az orosházi szurkolók csak a szünetben, az eső­ben bemutatót tartó majorette cso­portnak örülhettek... Jó: Kálmán, Laurentiu, ill. valamennyi vendég­játékos dicsérhető teljesítményéért. (Selmeczi László) Ifjúságiak:Orosházi MTK— Gyomaendrőd 5—0. Mezokovácsházi TE—Dabasi Sári FC 4-3 (3-2) Mezőkovácsháza, 700 néző. V.: Ig- nácz. Mezóltovácsháza: Tóth I. — Bakai, Kovács, Dumitriu, Radu — Kovalcsik, Schmidt, Florescu (Mo­csári), Török (Szekeres) — Bányik (Papp), Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Dabas: Ghonczi — Krász (Bánkú­ti), Nagy, Podoba, Jarábik — Már­ton, Tóth Z., Varga, Balatoni — Pa­csirta, Valentein. Edző: Tóth Tiva­dar. 1. perc: Dumitriutól a nigériai Valentein elvette a labdát, Pacsir­tához passzolt, ő pedig 8 méterről gurított a kapuba, 0—1. 8. perc: Tóth Z. indította Pacsir­tát, aki éles szögből, 16 méterről gyenge lövést eresztett meg, a labda Kopshitz — Földvári (Tóth Gy.), Márta, Talmácsi, Lévai (Tóth Cs.) — Kiss, Kemenes, Szécsényi, Bot- lik — Maczkó, Kéri. Edző: Protity Sándor. Gyula: Leel-Osy—Rese- tár, Pápa, Kiss M. (Répási), Bo- tyánszki — Mező, Steigerwald, Kiss L., Tamási — Boruzs, Ba- gyinka. Edző: Cserháti István. 83. perc: Kéri a felfutó Botlikot hozta helyzetbe, a középpályás pe­dig góllal hálálta meg a bizalmat, a hálóba helyezte a nagyszerű át­adást 1—0. A dobogóra esélyes vásárhelyi­ek az első percektől magukhoz ra­gadták a kezdeményezést, mindvé­gig ők diktálták a tempót, fö­lényüket mégsem tudták gólra vál­tani. A 35. percben Kiss M. nagy lövését Kopshitz csak nagy bra­vúrral tudta menteni. A második félidőben is a vásárhelyiek voltak fölényben, de gólt csak hét perccel a befejezés előtt tudtak elérni. A vendégek jó napot kifogó kapusa több gólnak látszó lövést hárított. Jó: Márta, Földvári, Botlik, ill. Le­el-Osy, Steigerwald, Kiss M. Ifjúságiak: Hódmezővásár­hely—Gyulai FC 2—0. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szegedi Dózsa-—Makó 3—1 (1 —0), Tiszakécske—Miske 3—0 (1—0), Kecskeméti TE—Szegedi VSE 2—2 (2—1), Kiskundoro- zsa—Kecskeméti SC 1—7 (1—3). A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában hosszú idő után újra győzött a MÁV, a vendég Elek ellen szerezték meg mindkét bajnoki pontot. Kapaszkodnak az alsóházban tanyázó csapatok. A Kétegyháza Medgyesegyhá- záról, a Békéscsaba Előre-Jamina Szeghalomról tért haza „pontosan”. Meglepő a Mezőberény kiütéses győzelme a Tótkomlós ellen. A füzesgyarmatiak tavasszal gyengélked­nek, ezúttal az ide látogató kamutiak vitték el mindkét bajnoki pontot. A békésiek bajnokesélyeshez méltó játékkal nyertek hazai pályán a Békésszentandrás ellen. A gyulavári­ak győzelmükkel helyet cseréltek a bajnoki tabellán a Mező­hegyessel. Békéscsabai MÁV—Elek- Dualflex 1-0 (0-0) Békéscsaba, 300 néző. V.: Brusz- nyiczki. MÁV: Szobek — Prekop,Jri- tauszki, Frankó (Ufferbach), Braun Á., Galovicz Z. (Fábián), Kiss, Galovicz P., Gajdács, Lipták, Lonovics. Edző: Braun Attila. Elek: Botás A. — Sarka- di, Kohut, Puskás, Séllei, Dávid J., Bá­nyai (Balogh), Démusz, Gál, Bálint, Botás Gy. (Szabó). Edző: Csorba Já­nos. Küzdelmes mérkőzésen, ki­egyenlített első félidő után a második játékrészben valamivel többet támadó hazai együttesnek sikerült gólt lőnie. A vendégek főleg szabadrúgásokból ve­szélyeztették a hazaiak kapuját. A mérkőzés hajrájában mindkét oldalon akadtak helyzetek. Végül is a hazai együttes ha nehezen is, de otthonában tartotta mindkét bajnoki pontot. A já­tékvezetői hármas igen jól vezette a sportszerű találkozót. G.: Lonovics a 60. percben. Jó: Lipták, Galovicz P., Braun A., Szobek, ill. Botás A., Kohut, Gál. (G. Gy.) Szeghalom—Békéscsbai Előre-Jamina 1—1 (1—0) Szeghalom, 800 (!) néző. V.: Péter, Szeghalom: Vári — Macskin, Szabó, Tar, Hajdú (Macsári), Lakatos, Bara­nya, Kovács, Schucz (Sáfián), Zsom- bok A., Zsombok J. Edző: Zolnai Pál. Jamina: Liker—Bánszki (Schneider, Diószegi), Danicska, Vura, Kovács, Tóth, Tárnok, Pántya, Gebei, Lőrinczi, Mihály. Edző: Moós János. Rekord számú közönség előtt a repülővel érke­zett labdát a hároméves Farkasinszky Norbert indította útjára. A hazaiakat ezen a napon Fortuna nem fogadta ke­gyeibe, mivel a 33. percben Baranya révén megszerzett vezetés után szám­talan gólhelyzetet dolgoztak ki, ame­lyek közül két alkalommal is a kapufát találták el vagy a vendégcsapat kapusa hárította a már gólóknak látszó lövése­ket. Sőt Liker a 70. percben 11-est is hárított. Sok kihagyott sárréti gólhely­zet után a 85. percben Tóth fejes’gólja egy pontot jelentett a csabaiaknak. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott át­lagon felülit, ill. Liker (a mezőny leg­jobbja), Danicska, Tóth. Nagyszénási SK— Ceglédi Honvéd 1—0 (0-0) Nagyszénás, 400 néző. V.: Farkas I. Nagyszénás: Bordás — Hóbei, Zábrák, Csicsely, Hegedűs — Nagy A., Deák, Molnár (Sebestyén), Csubró — Fekete, Basiu. Edző: Pa- tyi Béla. Cegléd: Boda — Orosz (Jankovics), Schmidek, Szaniszló (Kiss), Szabó — Vágó, Karkusz, Bató, Szilveszter — Korpácsi, Bá- der (Szintai). Edző: Rákos János. 71. perc: Fekete átcselezte magát a védőkön és közelről megszerezte a vezetést, 1—0. Az első félidőben a záporesőtől csúszós füvön egymás hibáiból él­tek a csapatok. A másodikban töb­bet támadtak a hazaiak, ami góllá érett. Végül is alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak görcsös aka­rással értékes pontokat szereztek meg az elképzelés nélkül játszó vendégektől, jó: Hóbei, Deák, Fe­kete, ill. Szabó, Bató. (Benkó'Lász­ló) Ifjúságiak: Nagyszénás— Cegléd 0—8. Hódmezővásárhely— Gyulai FC 1-0 (0-0) Hódmezővásárhely, 600 néző. V.: Horváth. Hódmezővásárhely: Következik A labdarúgó NB III 24. fordulójában következik május 8-án, szombaton (17.00 óra): Szegedi VSE—Tiszakécske, Cegléd— Szegedi Dózsa, Gyomaendrőd—Kecskeméti TE, Kecskeméti SC—Hódmezó'vásárhely. Május 9., vasárnap, 17.00: Makó— Mezőkovácsháza, Dabas—Orosházi MTK, Gyula—Nagyszénás, Miske—Kiskundorozsma. A megyei I. osztály 24. fordulójában, május 8., szombat, 17.00: Békésszentandrás—Szeghalom. Május 9., vasárnap, 17.00: Elek—Füzesgyarmat, Battonva—Medgyesegyháza, Tótkom­lós—Sarkad, Bcs. Előre-Jamina—Mezőberény, Kétegyháza— Bcs. MÁV, Mezőhegyes—Békés, Kamut—Gyulavári. Colors SE Békés— Békésszentandrás 3—1 (2—0) Békés, 1000 (!) néző. V.: Kurucz. Bé­kés: Gazsó — Farkas, Burai, Kondacs, Lipták, Czinanó E., Fehér, Ravasz, Képíró (Lenkefi), Horváth, Somvári (Szarvas). Edző: Zsíros György. Bé­késszentandrás: Petrás — Varga, Bordács, Nagy, Szabó, Bencsik, Med- veczky, Izsák (Veres), Kovács (Ga­zsó), Kondacs, Zahorecz. Edző: Koltai Lajos. A szép számú közönség előtt ünnepi hangulatban lejátszott mérkő­zésen az őszi 3—0-ás vereségért re- vansra készültek a hazaiak. Ez 60 perc alatt — attól függetlenül, hogy a két „gólvágó”, Horváth és Ravasz mérsé­kelten játszott — sikerült. A lelkes, jó erőben lévő vendégek nem adták föl, megszerezték a becsületgólt. G.: Kép- íróa 10. és 60., Fehér a 28., ill. Kondacs Támadnak az orosháziak, ám Szakács kapus kiüti a labdát. A találkozót meglepetésre a vendég, mintás mezes gyomaendró'diek nyerték. OMTK—Gyomaendró'd 0—2 FOTÓ: FAZEKAS FERENC a 63. percben (11-esből). Jó: Kondacs, Burai, Lipták, Somvári, ill. Petrás, Bor­dács, Bencsik, Kondacs. (Nagy Mi­hály) Medgyesegyháza— Kétegyháza 0—0 Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Daj­ka. Medgyesegyháza: Relu — Hegyi, Balázs, Zsurzsucz (Juhász), Holecz, Kovács, Radu (Oláh), Zámbori, Mo­csári, Vágási, Kiss. Edző: Kovács Zol­tán. Kétegyháza: Sztán — Popa, Zám- bó, (Kovács), Sipos I., Juhász, dr. Szu- rovecz, Petrisor, Sipos IL, Vasúi, Ka- szap, Törő. Edző: Litauszki Pál. Ener- váltan, sok hibával játszó hazai és jól védekező vendégcsapat összecsapása egy eseménytelen mérkőzést hozott. Jó: Balázs, Zámbori, Kiss, ill. Sztán, Sipos I., dr. Szúróvecz. (Oravecz Ta­más) Gyulavári—Mezőhegyes 2—1 (0-0) Gyulavári, 350 néző. V.: Zsurka. Gyu­lavári: Búj — Simák, Fábián, Tóth, Szénási, Szilágyi (Földi), Tapasztó, Gortka, Csipke (Csete), Boros (Jónás), Cziczeri. Edző: Jónás Ferenc. Mező­hegyes: Szilva — Szemerédi, Molnár, Lovász, Pigler, Csordás, Boros, Zsóri, Kindel, Hanga, Pálhidai. Edző: Pepó Gábor. Rekkenő hőségben, enyhe ha­zai fölénnyel telt el az első félidő. A második játékrészben lendületes, gól- ratörő játékévál akár nagyobb különb­ségű győzelmet is elérhetett volna a felszabadultan játszó hazai csapat. G.: Cziczeri, Tapasztó, ill. Hanga. Jó: az egész hazai csapat, ill. Szilva, Molnár, Pálhidai. (J. F.) Mezőberény—T ótkomlós 5-0 (0-0) Mezőberény, 400 néző. V.: Gyekiczki. Mezőberény: Czinanó — Rácz Zs., Burai M., Adamik, Maléth, Ilyés, Lau- renczi, (Vrbovszki), Szekulity, Tóth (Kátai), Rácz A., Hegedűs (Balogh). Edző: Harmati József. Tótkomlós: Adok — Papp (Poljak), Krecsméri (Szalai), Imre, Pásztor, Tóth-Abonyi, Mitykó, Szatmári, Elek, Ugró (Ro­zsos), Zádori. Edző: Matajsz Pál. Az első félidőben fölényben játszottak a herényiek, de gólt nem sikerült elér­niük. A második játékrészben szipor­kázójátékkal, kiütéses hazai győzelem született. G.: Laurenczi az 50., a 73. és a 74., Rácz Zs. az 59. ( 11 -esből), Hege­dűs a 62. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Szatmári, Elek. (Kiss Ist­ván) F üzesgyarmat—Kamut 1—3 (1-2) Füzesgyarmat, 250 néző. V.: Tóth. Füzesgyarmat: Dávid — Tóth, Rácz, Kovács, Huszár, Petri, Erdei, Salya (Oláh), Lázár (Kiss), Vad, Jónás (Bar- tha). Edző: Kun Gyula. Kamut: Pri- bojszki — Nyári, Kukely, Nagy, Pitt- ner. Bognár 1., Antmann, Sziráczki, Szász, Bognár II. (Balogh), Komáromi (Bora). Edző: Borgulya János. Köze­pes színvonalú mérkőzésen a vendég­csapat teljesítménye alapján rászolgált a győzelemre. G.: Vad a 4., ill. Szirácz- ki a 2. és a 29., Kukely a 65. ( 11 -esből) percben. Jó: Salya, Vad, ill. az egész vendégcsapat. (Szabó László) A Sarkad—Battonya találkozót ké­sőbbre halasztották, mert a sarkadi labdarúgócsapat Romániában, Nagyszalontán vendégeskedik. Az együttes a helyi Olimpia csapatával játszott barátságos mérkőzést. IFJÚSÁGIAK: Szeghalom—Békés­csabai Előre-Jamina 2—9, Békéscsa­bai MÁV—Elek-Dualflex 7—1, Co­lors SE Békés—Békésszentandrás 4 —2. Medgyesegyháza—Kétegyháza 3—1. Gyulavári—Mezőhegyes 2—1. Mezőberény—Tótkomlós 2—0. Füzesgyarmat—Kamut 1—1. Az Alföld csoport állása 1.Tiszakécske 23 18 3 2 53—19 39 2. Kecskeméti SC 23 13 4 6 36—19 30 3. Hódmezővásárhelyi LC 23 12 5 6 34—21 29 4. Mezőkovácsházi TE 23 12 5 6 41—33 29 5. Orosházi MTK 23 11 5 7 29— 2 27 6. Makói FC * 23 10 7 6 40—32 25 7. Szegedi Dózsa 23 9 7 7 33—26 25 8.Szegedi VSE 23 9 6 8 34—26 24 9. Miske 23 8 7 8 32—34 23 10. Kecskeméti TE 23 8 6 9 30—30 22 ll.GyulaiFC 23 9 3 15 22—28 21 12. Gyomaendrődi FC 23 5 9 9 25—29 19 13. Ceglédi Honvéd 23 4 8 11 21—34 16 14.Nagyszénási SK 23 4 6 13 20—51 14 15. Dabasi Sári FC 23 4 4 15 28—36 12 16. Kiskundorozsma 23 3 5 15 18—58 11 * = két büntetőpont levonva. A Totó 18. heti eredményei 1. Veszprémi LC—Újpesti TE..........................0—1 2 2. VácFC-Samsung—Videoton-Waltham .....2—2 x 3 . Diósgyó'ri FC—Ferencváros.........................0—4 2 4. l.FC Köln—Nürnberg...................................2—0 1 5 . Dresden—Leverkusen...................................2—0 1 6 . Hamburg—Mönchengladbach......................0—2 2 7 . Kaiserslautern—Bochum...............................3—1 1 8. Uerdingen—Schalke 04..................................4—2 1 9 . W attenscheid—W erder Bremen...................2—2 x 1 0. Hannover—Rostock......................................1—1 x 11. Düsseldorf—Unterhaching..................2—0 1 1 2. Mainz—Duisburg............................................1—1 x 13. Monza—Lecce.................................................1—1 x + 1. mérkőzés: 14. Pisa—Cosenza................................................0—1 2 A megyei bajnokság állása 1. Colors SE Békés 23 19 3 1 77—24 41 2. Battonya 22 14 4 4 41—21 32 3. Szeghalom 23 11 8 4 50—39 30 4. Medgyesegyháza 23 10 8 5 46—36 28 5. Kamut 23 9 8 6 31—28 26 6. Békéscsabai MÁV 23 10 6 7 39—38 26 7. Tótkomlós 23 7 11 5 32—23 25 8. Elek-Dualflex 23 8 9 6 25—26 25 9. Békésszentandrás 23 8 5 10 33—38 21 lO.Gyulavári 23 8 3 12 38-41 19 11. Mezőhegyes 23 8 3 12 36—43 19 12.Mezőberényi FC 23 6 5 12 32-48 17 13. F üzesgyarmat 23 5 6 12 28—40 16 14.Sarkad 22 3 8 11 28—43 14 15.B.-csabai Előre-Jamina 23 3 8 12 15—42 14 16. Kétegyháza 23 3 7 13 20—41 13