Békés Megyei Hírlap, 1993. május (48. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-24 / 119. szám

1993. május 24., hétfő © SPOKi Békéscsabai pályaavató motocrossviadal Egy csapásra bomba siker! Mázán Zsolt győzelemmel mutatkozott be A két kategóriában is győztes, tápiószentmártoni Zsíros Zoltán — itt „derékig” a sárban Egy verseny, amelynek végén mindenki örült valamiért. Tegnap kora este Békéscsa­bán, a tv-torony mögötti új crosspálya porban hevert—de nem romokban. Sok ezren igyekeztek hazafelé egy kelle­mes élmény birtokában, hi­szen egyértelműen konstatál­hattuk: egy csapásra bomba si­ker lett a cross a megyeszékhe­lyen. Milyen kár, hogy 32 évig kellett várni az „ismétlésre”. De hát ki és miért is örült? Az akkor is és most is főszervező, Hrabovszki Pál boldogan mondta: 2400 jegyünk fogyott el, és a tombola is szépen ment. A 25 éves Mázán Zsolt azért, hogy a drágának ítéltetett gyorsaságiról átszállt a terep­re, és mindjárt első versenyén két futamban is győzelemre vitte 125-ös Hondáját. Nagy Ferenc 5 és 4 pontjával azért lehetett elégedett, mert a ren­dező klub elnökeként egy hete nem aludt pár óránál többet, de mint csapzottan válaszolta kérdésünkre: „Neked illik in­dulni! Hajtottam, végül is a 10. hely sem rossz. Igaz?” És a Magyar Motoros Szövetség két vezetője, Illés Ferenc és Máté Sándor? Ok pedig a pén­teken még csak remélt sikeres verseny végén azt mondták: „Minden álmunkat felülmúlta az érdeklődés, és csak gratu­lálhatunk a békéscsabaiak­nak”. És nyilván örült az a büfés is, akinek 15 forintért is vitték pohárnyi szódáját... Akik egyébként a már emlí­tett Mázán Zsolt mellett is arattak szép babérokat, hiszen Krajcsó Attila ugyancsak re­mekül körözött az 1600 méte­res pályán, nem is beszélve a többi értékes helyezésről. Czeglédi Lajos pedig azt is kérte, írjuk meg: ő gyulai la­kos... És ne feledkezzünk el még valakiről, Vlcskó Jánosról, aki a pályát megvette tavaly. Ak­kor persze még mindenre ha­sonlított, csak motocrosspá- lyára nem. Az utóbbi néhány hétben óriási munkát végeztek itt lelkes sportbarátok, s aligha hagyják abba a mostani bemu­tatkozás után. A tó környékén kempingezni lehet majd, és akár minden hétvégén érde­mes szervezni valamit. Folytatás két hét múlva, Tá- pióbicskén. Biztos, hogy im­már még több itteni motoros rajongó útra kell majd, hogy lássák, miként folytatják a Bé­kés megyeiek. Eredmények. A kategória. 125 kcm (22 induló): 1. Zsíros/Tápiószent- márton 37 (17 + 20), 2. Jakob/Ve- resegyháza 37 (17 + 20), 3. Czeglédi/ Békéscsaba 26 (15 + 11)... 6. Kiss Ákos P./Békéscsaba 17 (8 + 9). 250— 500 kcm ( 14): 1. Zsíros 37(17 + 20), 2. Türgyei/Veresegyháza 37 (20 + 17), 3. Hounold/Ausztria 26 (13 + 13)... 8. Vasas/Békéscsaba 15 (7 + 8)... 10. Nagy F./Békéscsaba 9 (5 + 4). B kate­gória. 80 kcm (6): 1. Éliás/Ráckeve 40 (20+20), 2. Véger/Monor34(17 + 17), 3. Fekete/Cegléd 30 (15 + 15). C kate­gória. 125—500 kcm (12): 1. ifj. Mé- száros/Szolnok 37 (17 + 20), 2. Erdéli/ Gyula 32 (15 + 17), 3. Urban Papp Zs./ Szolnok 26 (11 + 15)... 7. Szász/Gyula 15 (7 + 8). D kategória. 125—500 kcm (7): 1. Bozsó/Nagyatád 40 (20 + 20), 2. Zanócz/Orosháza 34 (17 + 17), 3. Pecsenyka/Törökbálint 28 (15 + 13). F kategória. 125—500 kcm (27): 1. Mázán Zsolt/Bckéscsaba 40 (20 + 20), 2. Krajcsó/Békéscsaba 34 (17 + 17), 3. Tóth/Albertirsa 30 (15 + 15)... 10. Vlcskó/Békéscsaba 16 (9 + 7) ponttal. (FÁBIÁN) Salakon: 8 magyar továbbjutó CsillikR. 10 ponttal sem... Ez a hét vége a salakon is pályára szólította a legjobbakat. Az egyéni világbajnokság második fordulójában három helyszí­nen 10 magyar sportoló volt érdekelt, köztük a gyulai Csillik Róbert is. Nyíregyházi kollegánk, az immár speedway klubot alakított Kábái László segítségével valamennyi fontos infor­mációhoz hozzájutottunk vasárnap este. Sajnos Csillik nem jutott tovább, s csak sovány vigasz, hogy a bajorországi Landshutban rendkívül erős mezőny jött össsze és aligha fordult elő: 10 ponttal sem lehetett bekerülni az első nyolcba, vagyis a továbbjutást jelentő helyek valame­lyikére. „Talán egy kicsit még keményebbnek kellett volna lennem, akkora ráadásfutamban legalább egy tartalék helyet megszerezhettem volna” — mondta hazafelé jövet Csillik Róbert. A németországi viadalon a lengyel Krzystyniak győ­zött, mögötte 13 ponttal lett második Kocsó Antal, harmadik pedig a 12 pontos Nagy Róbert. A negyedik magyar, a szegedi Hell Csaba 9 ponttal kiesett. Cserénfán is négyen szálltak harcba, s Hajdú Zoltán ráadás­futam után a 11 pontosok közül első lett végül, másodikként állt a dobogóra Bódi László és biztos továbbjutó lett a negyedik helyen 10 ponttal Böszörményi Zsolt — míg Ko­vács Zoltánnak a9. helyezés, azaz egy tartalék státusz juott. Az ausztrilai Wiener Stadtban az olasz Castagna nyerte a 20 futamos csatát, a tavaly a világbajnoki döntőben is szere­pelt lengyel Drabik lett a második, ezután következtek a magyarok: Adorján Zoltán 10 ponttal harmadik, Petrikovics József 9 ponttal ötödikként és biztos továbbkerülőként. F.I. ✓ 5 Elen a görögök Döntés csak kedden Vasárnap újabb találkozót játszottak le a labdarú­gó vb-selejtezők európai 5. csoportjában. A két, szinte biztos finalistának tekinthető válogatott megosztozott a pontokon, a görögök továbbra is az élen állnak. Oroszország—Görögország 1—1(0—1) Moszkva, 45 ezer néző.Gólszerzők: Dobrovolsz- kij (75. p. — 11 -esből), illetve Mitropoulos (45.). A csoport sorrendje: 1. Görögország 6 mérkő- zés/10 pont, 2. Oroszország 5/9, 3. Magyaror­szág 5/3 (4—5), 4. Izland 5/3 (3—5), 5. Luxem­burg 5/1 A következő mérkőzés: Izland—Oroszország (június 2.). Még két napot kell várni a női kézilabdázóknál a bajnokavatóra! A harmadik találkozó dönti el, hogy a Vasas-Dreher, illetve a Herz-FTC ér- demli-e ki az aranyérmét. A vasárnap esti össze­csapás telt ház előtt a Fáy utcai sportcsarnokban így végződött: Vasas-Dreher — Herz-FTC 16:18 (7:9, 14 J4) — hétméteresek után. Akárcsak a csütörtöki első 60 perc — ez is 14:14-es döntetlennel zárult. A büntetőpárbaj még nagyobb drámát hozot. A Herz-FTC, amely végül 18:16-re nyert, tehát a döntés a jövő hétre maradt. A harmadik összecsapás kedden 18 órakor „semleges pályán”, a Buda­pest Sportcsarnokban lesz. Mégis vidékiek búcsúznak? A labdarúgó NB I. szombati, 27. fordulójában (a listát a mai, ÚTÉ—MTK mérkőzés teszi teljessé) maradéktalanul a Kispest-Honvéd FC játékosai örülhettek, hiszen begyűjtötték a két pontot, jelen­tősen javítottak gólkülönbségükön is. Mivel az éllo-, vas Vác idegenben, a harmadik helyezett Ferenc­város pedig otthon veszített el egy-egy pontot, a bajnoki címért való versenyfutás idestova „kétsze­mélyessé” szűkült, azaz a váciak a kispestiekkel csatáznak tovább az aranyéremért. Megpecséte­lődni látszik a Nyíregyháza és a Veszprém sorsa. Kispest-HFC— Nyíregyházi FC 5—0 (2-0) — Mezőgazdasági gépek és pótalkatrészek, műszaki cikkek, gumiköpenyek, tömlők, gördülő csapágyak, akkumulátorok, csavarok és egyéb vasáruk forgalmazása nagykereskedelmi áron. — Simon kosaras emelőgépek összeszerelése, javítása. Agro-Stop Ipari, Kereskedelmi Kft., 5600 Békéscsaba, Szarvasi út 84. Telefon: (66) 328-588, (66) 328-232, (66) 327-964. Telefax: (66) 328-632. Bozsik stadion, 2500 néző. V.: Bay. Gól: Hamar (23.), Pisont (29., 52.), Halmai (77.) Kovács E. (90.). Jó: Márton, Pisont, Halmai, Hamar. A Nyíregyházából nem lehet kiemel­ni senkit. KISPEST HFC: Brockhauser — Márton — Szabados, Plókai — Hal­mai, Kovács E., Pisont, Illés, Vincze — Orosz, Hamar. NYÍREGYHÁZA FC: Bíró — Kertész, Molnár, Drob- ni — Szatke (Burchel, 51.) Cselószki, Erdei, Tóth, Kovács I. — Csehi Z., Kákóczki (Barna, 70.). A bajnoki címre áhítozó kis­pestiek azt ígérték: nemcsak nyerni fognak, hanem gólkülönbségükön is igyekez­nek javítani. Alig telt el né­hány perc az összecsapásból, máris látszott, hogy jobb a fő­városi csapat. A labda szinte végig a nyírségiek térfelén pat­togott, a vendégek alig tudtak eljutni a kispestiek 16-osáig. A Kispest-Honvéd jól ját­szott, igaz ehhez partnerre ta­lált a Nyíregyházában. A ki­esés elkerüléséért küzdő nyír­ségiek ezúttal nem tudtak fel­nőni a feladathoz. Csepel-Kordax— Videoton-W FC 1-0 (1-0) Csepel, 1500 néző. V.: Varga S. Gól: Stefanov (29. p.). Jó: Süveges, Somogyi, Váczi, ill. Kuttor. CSEPEK-KORDAX: dr. Szieben — Nagy (Gyimesi, 76.), Tompos, Váczi, Ács — Stefanov, Somogyi, Bognár, Jakab — Süveges, Szekeres (Mikler, 44.). VIDEOTON-WAETHAM FC: Mitring — Varga, Németh, Lőrincz, Vadász — Kuttor (Pálit, 70.), Czéh, Sallói, Bekő — Takács, Földes (Hor­váth, 46.). A Videoton tartott a vendéglá­tótól, miután a legutóbbi három mérkőzésen két alkalommal is vereséget szenvedtek és csak egyszer értek el döntetlent. A Jó: Pintér, Miriuta, Klausz, ill. Kele­men. RÁBA ETO: V égh — Csikós, Pintér, B. Szabó, Virág — Csertői, Ivanics (Mikóczi, 70.), Miriuta, Bordás — Pena, Klausz (Makkos, 78.). VLC: Rótt — Gersics, Reichard, Pcrger — Csornai, Kelemen, Rugovics, Bognár (Kozma, 3.), Csik — Vasziljevics (Pecsák, 73.), Lehota. A jobbára csak védekező ven­dégek a 19. percig bírták a harcot, akkor Virág jól futottéi a bal szélen, és beadását Kla­usz 8 méterről a bal sarokba fejelte, majd a második félidő elején és az utolsó percben szerzett gólt a hazai gárda. Egyértelmű volt a Rába győzelme a kiesőjelölttel szemben, és ha a helyzetki­használás jobban sikerült vol­na, akár fél tucat gólt is lőhet­tek volna a győriek. PMSC-Fordan— BVSC-Dreher 1-0 (0-0) Pécs, 4000 néző, V.: Hamar. Gól: Medgyes (52. p.). Jó: Bódog, Ulveczki, Medgyes, Ró­zsa, ill. Vezér,Urbányi. PMSC-FORDAN: Csaban — Bra­un, Bódog, Dienes — Ulveczki, Med­gyes, Rózsa, Lengyel, Vókó — Ma­gyar (Dárdai, 72.), Azoitei. BVSC- DREHER: Vezér — Győri, Kosa, Cseh, Mundi (Gracsov, 54.), Iscsak, Csepregi (Szekula, 66.), Urbányi, Bognár, Farkas — Borgulya. A tikkasztó hőségben álmosan kezdtek a csapatok, a PMSC támadott valamivel többet, de említésre méltó esemény nem­igen akadt a félidő első felé­ben. Egy perccel a félidő lefú­jása előtt Azoitei fordult le szépen a vendégvédőkről, és a 16-os vonaláról a jobb kapufát találta telibe. A szünet után nagy elánnal kezdtek a pécsiek, ennek ered­ményeképpen az 52. percben meg is szerezték a vezetést. Medgyes szép egyéni szólót követően 22 m-ről a vendégek kapujának jobb felső sarkát lőtte ki (1—0). A gól megnyug­tatta a hazaiakat, akik továbbra is irányították a játékot. A minden csapatrészében jobb PMSC megérdemelten szerezte meg a két pontot. Siófok—Diósgyőri FC 1-1 (1-1) Siófok, 3500 néző. V.: Kiss G. Gól.: Kovács J. (45.), ill. Máriási (22.). Jó: Barna, Szabadi, Kovács I., Ko­vács J., ill. Máriási, Bem, Budai, Adzsojev. SIÓFOK: Biró — Keszeg, Szabadi, Olajos, Barna — Jenei, Kovács I., Meksz (Elekes, 75.), Király (Kámán, 59.) — Kovács J., Kirchmayer. DFC: Dohot — Bém, Csizi, Szabó, Budai — Danes, Szvisztun (Subin, 65.), Molnár, Máriási — Kiser, Adzsojev (Farkas, 89.). Igen lanyha iramú, végig csap­kodó játékot nyújtott az első húsz percben mind a két csa­pat. A 22. percben Máriási vezette a labdát, 35 méterről lövésre szánta el magát. A jól eltalált labda a kapu bal alsó sarkába került (0—1). A gól után a hazai csapat szinte a kapujához szegezte a vendégeket, gólt azonban csak az első félidő utolsó percében sikerült szerezni. Ekkor sza­badrúgáshoz jutott a hazai csa­pat, Meksz felemelt labdáját Jenei a kapu elé csúsztatta, és Kovács J. három méterről a jobb sarokba gurított (1—1). Szünet után valamit fokozó­dott az iram, de igen sok volt a szabálytalanság, a játékosok fáradtak voltak, és inkább egy­mással foglalkoztak, mint a labdával. A mutatott játék és a helyze­tek alapján a döntetlen igazsá­gos eredmény, ilyen játékkal egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. F erencváros—Vasas- Smirnoff 1-1 (0—0) \ Szemuvegkerel-javítás Uj Órák eiadása. I garanciával Kvarcórák üvagcsiszoiása # Bcs,^Kini»i Üllői út, 10000 néző. V.: Nagy L.' Gól: Fodor (59. p.), ill. Claude (54.). Jó: Telek, ill. Sirinbekov. FTC: Balogh — Szűcs, Kuznyecov (Szenes, 74.), Telek, Keller — Páling (Albert, 46.), Fodor, Lipcsei, Vani- csek — Gregor, Wukovics. Vasas- Smirnoff: Babócsy — Geress (Zen- tai, 74.), Sirinbekov, Mészöly, Pecha — Nagy T., Nahóczky. Galaschek — Zvara, Bácsi (Gubucz 63.), Claude. Bő negyed óráig csak kóstol­gatták egymást a csapatok. A Vasas főleg a védekezésre vi­gyázott, még Zvara és Claude is hátrahúzódott egy-egy fe­rencvárosi támadásnál. Fordulás után, az 50. percben Nahóczky szabadrúgását védte vetődve Balogh. Négy perc múlva váratlanul vezetést szer­zett a Vasas. Nahóczky labdájá­val Claude futott el a bal olda­lon, Balogh beadást várt, a kon­gói csatár pedig ügyes gólt lőtt a rövid sarokba (0—1). Három perc múlva egyenlíthetett volna az FTC. Wukovics már csak a kapussal állt szemben, de csak a kapufát találta el. Az 59. perc­ben viszont Fodor már nem hi­bázott, Kuznyecov átadását 10 m-ről lőtte Babócsy kapujába (1—1). A Ferencváros újabb pontot vesztett el otthonában, gyenge játékát látva mindez nem meg­lepetés. 29. percben gyönyörű gól dön­tötte el a két pont sorsát: Széké­Az NB í állása rés indította a jobb oldalon Süvegest, akinek beívelése át­1. Vác FC-Samsung 27 16 7 4 43—23 39 szállt a védők felett, és a jó 2. Kispest-HFC 27 16 5 6 47—26 37 ütemben érkező Stefanov elő­3.FTC 27 16 3 8 42—26 35 revetődve, csukafejessel továb­4. Békéscsaba 27 11 11 5 40—29 33 bította a labdát a hálóba (1—0). 5. Videoton-W althant 27 14 4 9 38—31 32 A Csepel lelkes és agilis tá­6.MTK 26 11 7 8 45—33 29 madójátéka megérdemelt győ­7. Rába ETO FC 27 9 9 9 35—34 27 zelmet hozott. 8. Csepel Kordax 27 10 6 11 25—30 26 9. Siófok 27 9 7 11 32—34 25 Rába ETO­10. PMSC-Fordan 27 10 5 12 31—33 25 11. V asas-Smirnoff 27 6 12 9 27—30 24 Veszprém LC 3—0 12. Diósgyó'ri FC 13. BVSC-Dreher 27 27 7 8 9 6 11 13 25—38 24—32 23 22 (1-0) 14. ÚTÉ 26 4 11 11 26—36 19 15.Nyíregyházi FC 27 3 12 12 15—34 18 Győr, 8000 néző. V.: Hartmann. 16. Veszprém LC 27 5 6 16 21—47 16 Gól: Klausz ( 19. p.), Pena (55.), Pin­Az Újpesti TE—MTK mérkőzést ma játsszák. tér (90.).