Békés Megyei Hírlap, 1993. május (48. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-03 / 101. szám

<& 1993. május 3., hétfő Árgyelán János, az expressz gyorsaságú BVSC-Dreher—Békéscsabai Előre FC1—3 (1—2) • •• NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Szó'nyi út, 1000 néző. V.: Szilágyi (Vad, Márton). BVSC: Lippai 4 — Kroner 5, Kosa 5, Csepregi 4, Iscsak 4 — Mundi 5, Urbányi 5, Bognár 7, Cseh 5 — Szekula 4, Borgulya 5. Edző: Garaba Imre. Békéscsaba: Horváth 6 — Mracskó 6, Usmajev 6, Szenti 0, Fabulya 6 — Árgyelán 8, Csató 7, Szarvas 6, Kasik 6 — Fodor 7, Vancea 6. Edző: Pásztor József. Csere: Szenti helyett lonut (6) a 26., Cseh h. Kapacina (-) a 64., Szarvas h., Gricajuk (-) a 74. percben. Gólszerző: Bognár a 17., Árgyelán a 21., Árgyelán a 36., Csató az 55. percben. Sárga lap: Fabulya (Borgulya felvágásáért) a 22., Cseh és Mracskó (kakasko­dásért) a 44. percben. Szögletarány: 8:5 (3:3) a BVSC javára. MARATHON Nagykereskedelmi vállalkozás Sportcipők, sportruházat Sarkad, Szabadság tér 28. Tel: (66}375-243 A mérkőzést megelőző percek­ben kétperces zápor riogatta a nézőket, ám utána kisütött a Nap, fülledté vált a levegő, ami a kezdetben rányomta bélyegét a mérkőzésre. Ennek ellenére látható izgalommal készült a Pásztor-legénység az idei sze­zon negyedik BVSC elleni mér­kőzésére. Mint ismert, a bajnok­ságban ta\>aly a Kórház utcában 2-0-ra nyert a lila-fehér gár­da, majd a Magyar Kupában kétszer is kétvállra fektették a vasutasokat a békéscsabaiak. Nem véletlen, hogy a mérkőzés előtt az öltözőablakon egy idős újpesti drukker így köszönt be Pásztor Józsefenk: ,,Emlékszel rám, Józsi! No mindegy, ám na­gyon szépen kihoztad a gödör­ből ezt a csapatot!" Egy szép békéscsabai akció végén a hatodik percben már 11-est kiáltott a publikum, ami­kor Fodor került helyzetbe, de a kifutó Lippai az ötösön ellökte a békéscsabaiak csatárát — a síp azonban néma maradt. A túlol­dalon a hazaiak karmestere egy pillanatra szabadon maradt, tá­volról célzott, azonban a labda a bal sarok fölött süvített el. A 17. percben aztán veze­téshez jutottak a házigazdák. Kroner bedobása jobb oldal­ról a csabai 16-ossal egy ma­gasságban Borgulya elé pat­tant, aki középre emelt, és az ismét magára hagyott Bognár ezúttal már közelebbről a ka­pujobb oldalába fejelt, 1—0. A 21. percben egy békéscsa­bai szöglet után Szenti ugrott fel fejelni az 5-ösön, a labda Fodor elé került, aki visszagu­rított hátra, Árgyelán nagy rössel érkezett, és egy lépésre a 16-os vonala előtt óriási erő­vel belebikázott a labdába, amely a jobb alsó sarokban kötött ki, 1—1. Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Garaba Imre, a BVSC vezető edzője: — A háromszori vereség után szeretnénk visszavágni a Békéscsa­bának. Balázs Ákos, a BVSC szakosztályelnöke: — Most már a mi győzelmünkre tippelek... Fekete László, az újpestiek egykori válogatott labdarúgója: — Elég gyenge a BVSC, a vendégek sokkal egységesebbek. Majd látjuk. Pásztor József: — Jó lenne győzni, de már az egy ponttal is elégedett lennék. A SZÜNETBEN. Szenti Zoltán: — A mi első gólunknál fölugrottam fejelni, a levegőben voltam, amikor az egyik vasutas védő meglökött, kibillentem egyensúlyomból, rosszul érkeztem a talajra, és a lábam kifordult. Nézd meg, jól be is dagadt a bokám ! A MÉRKŐZÉS UTÁN. Papp László, a békéscsabaiak techni­kai vezetője: — Nagyon jól játszott a csapat, a lelkesedéssel sem volt baj. Szenti Zoltán: — A második félidőben akár még három gólt rúghattunk volna. Velkei János, a Dreher cég képviselője: — Nagyon jó ez a Békéscsaba, tehetetlennek bizonyulak a vasutasok. RÁDIÓ-. TV-. VIDEÓJAVÍTÁS Békéscsaba, Kölcsey u. 17. Telefon: 324-419. Nyitva: 10—17 óráig, szombaton 9—12 óráig. A kétgólos Árgyelán Az eset után Szenti a földön maradt, némi huzavona után a játékvezető visszaszaladt a ha­zaiak kapujának előterébe, majd intett, hogy vigyék le a pályáról Szentit, és az alapvo­nalon túl ápolják. A békéscsa­baiak csapatkapitánya néhány perc után—némi segítséggel—- lesántikált a kispadhoz, már vissza sem tért a pályára, hanem lonut kezdett el melegíteni, majd ő lépett a hely éré a pályán. A 27. percben Fodor húzott el a jobb oldalon, beadásszerű lö­vése Lippaié lett. A 26. percben Kasik a bal oldalon remekül hú­zott el, több csel után Árgyelán elé továbbított, aki ugyancsak nagy lendülettel cselezte tovább magát, de a végén, mielőtt lőhe­tett volna, elpöckölték az orra elől a labdát. A 31. percben egy baloldali szöglet után Vancea emelt fölé. A 36. percben ismét az első békéscsabai gól szerzője volt a főszereplő. Árgyelán egyedül tört ki középen, már a 16-oson belül járt, amikor a kapus ki­futott elé. Árgyelán átemelte a labdát a portáson, Lippai még beleért, ám ez is kevés volt ahhoz, hogy megmentse csa­patát az újabb góltól, mert a SlVfA Kft. Autószalon 5600 Békéscsaba, Gyónj Géza u.,44- 16. Telefon/fax: (66) 442-556. Volkswagen és Audi típusú személygépkocsik és haszonjárművek széles választéka. Hitel- és lízinglehetőségek! Szeruizmúhely a Dobozi út elején! Telefon: 444-511/39. labda látványosan a kapu bal oldalába hullott, 1—2. A 42. percben Mracskó lőtt úgy, hogy előrevetődött, de a kapus hárított. A túloldalon Bognár szabadrúgását védte Horváth. Szünet után a 48. percben Szarvas 20 méterről „eleresz­tett” szabadrúgása zúgott el a léc fölött. Sárga lapot érdemelt volna Csepregi, aki Fodort az alapvonalnál alaposan fölvágta. A túloldalon Mundi fejéről szedte le Horváth kapus remek ütemben a labdát. Az 55. percben növelte elő­nyét a vendéggárda. Fodor és Csató kényszerítőzve vihar­zott el a BVSC-s térfél jobb oldalán. Végül Fodor ismét Csató elé tálalt, aki nagy lendülettel érkezve középről, mintegy 10 méterről a vetődő Lippai mellett laposan a kapu közepébe vágta a labdát, 1—3. A 64. percben ismét Fodor lőtt be egy labdát, ám Szarvas közelről a kapufa mellé lőtt. A 67. percben Szarvas két védővel a nyakán végigviharzott a vasu­tasok térfelén, a kapust is kicse­lezte, de ahelyett, hogy kapura lőtt volna, a vele jobbra felfutó Mracskó elé tálalt, aki viszont óriási helyzetben, senkitől sem zavartatva 8 méterről az üres kapu mellé lőtt. A túloldalon Szekula elől Mracskó az utolsó pillanatban tisztázott. A 85. percben ismét Lippai kapujá­ban táncolt a labda, akár szép­ségdíjas gól is lehetett volna, ám Vad partjelző lest intett, így Szi­lágyi érvénytelenítette a gólt. Á békéscsabaiaktól elszen­vedett sok vereség után a va­sutasok fogadkoztak a mérkő­zés előtt, s úgy is jöttek ki a pályára, hogy mindent egy lapra föltéve támadnak, minél hamarabb bevegyék Horváth kapuját. Elsősorban Fabulya érdeme volt, hogy a B VSC-sek a 16-oson belülre érve „elret­tentek”, ugyanis a lila-fehérek szikla kemény védője hamar a vendéglátó csatárok tudtára hozta, hogy csak eddig terjed birodalmuk. Bognár külön őrzőt kapott, ám az első ne­gyed órában több-kevesebb sikerrel tudták csak „hidegre tenni” a fővárosiak karmeste­rét. Nem véletlen, hogy általa vezetéshez jutottak a hazaiak. Ezután mindenki azt várta, hogy a Békéscsaba rohan az egyenlítés után, ám nem vesz­tették fejüket a lila-fehérek, továbbra is szervezetten véde­keztek, és igyekeztek a régóta bevált életveszélyes kontrák­kal operálni. Áz expressz gyorsasággal elszáguldó Ár­gyelán, Kasik, Szarvas, más­kor Mracskó óriási zavart okozott a BVSC-s védőknél, Fodor pedig klasszikus „mö- gékerüléssel” riogatta a házi­gazdákat. A kontrák bejöttek, nemcsak hogy egyenlített, de gyorsan is fordított a Békés­csaba, a régen látott nagy kedvvel játszó Árgyelán ré­vén. A fordulás után a vasutasok hellyel-közzel ejutottak Hor­váth kapujáig, de végképp szétszakadt a támadó- és vé­dővonaluk, amely között nagy űr támadt. Ezt a békéscsabai­ak jól használták ki, most már nemcsak kontrákat, hanem szervezett akciókat is bemu­tattak, aminek végeredménye a Fodor—Csató összjátékból eredő látványos gól. Ezután még nagyobb fölénybe került a Békéscsaba, a fővárosiak nemcsak lélekben adták föl, hanem fizikailag is végképp összecsuklottak, így a békés­csabaiak akár újabb gólokat lőhettek volna, de ezúttal „megkegyelmeztek” az idei évben amúgy is alaposan meg­tépázott vasutasoknak. Nyilatkozatok. Garaba Im­re: — A Békéscsaba betö­mörült a kapuja elé, és ráadásul jól is kontráztak. Máskor vi­szont akcióból értek el gólt, a mi védelmünk pedig rendkívül las­sú volt. Nem beszélve arról, hogy idő előtt föladták a fiúk. — Úgy tűnt, nem is nagyon akar gólt rúgni a BVSC... — Sajnos abszolút veszély­telenek voltunk. Ráadásul ke­resztben egyáltalán nem moz­gott a csapat. Pásztor József: — A koráb­bi szép sikerek után bizony fél­tettem a csapatot. Kaptunk egy leventególt, ám utána ismét föl­javultunk és stabilan véde­keztünk. Összeállt az, amire gondoltam. — A szünetben milyen utasí­tást adott a játékosoknak? — Hogy szeretném látni a következő gólt. Jávor Péter A TARTALÉKBAJNOKSÁGÉRT: BVSC—Békéscsaba 0—4 (0—1). Budapest, Tatai út. V.: Herbály. Békés­csaba: Baji—Szűcs, Nagy, Igricz (Uh- rin), Bélteki — Pusztai, Gyura (Csepre­gi), Lévai, Balog (Tóth) — Kurucz, Dávid. Edző: Dávid Imre. Már az első játékrészben fölényben játszott a Bé­késcsaba, a fordulás után végképp megpecsételődött a vasutasok sorsa. G.: Lévai, Uhrin, Tóth, Nagy. Jó: Hor­váth, ill. Bélteki, Kurucz, Dávid. Következik A labdarúgó NB I 25. for­dulójában az alábbi párosí­tásban lépnek pályára a csapatok. Május 7., péntek: Újpest—Diósgyőr, 18. Má­jus 8., szombat: Békéscsa­bai Előre FC—MTK, 17, Csepel—Vasas, 15, Kis­pest—Videoton, 17, Nyír­egyháza—Vác, 17, Pécs— Veszprém, 17, Ferencvá­ros—BVSC, 18, Siófok— Rába ETO, 18. A labdarúgó NB II-ben a 24. fordulóban következik május 8-án, szombaton: Debrecen—Hatvan, 17. Május 9. vasárnap (vala­mennyi mérkőzés 17): Szarvasi Vasas—Budafok, Salgótarján—Kazincbar­cikai Vegyész, Szeged— Bag, Kiskőrös—Tiszavas- vári, III. kér. TVE—Kaba, Gödöllő—Baja, Hajdúná­nás—Eger. Törlesztettek a szarvasiak Tiszavasvári—Szarvasi Vasas 0—1 (0—0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Tiszavasvári, 1000 néző. V.: Mohácsi (Mar­osok,Bogár). Tiszavasvári: Szenderák 4 — Sinka 4, Széki 5, Havelant 5, Lakatos 3 — Riskó 3, Fecsku 4, Zubanics 4, Paulik 3 — Szkunc 3, Glodean 3. Edző: Kiss Miklós. Szarvas: Hanyecz 7 — Zahorán 6, Hirmler 6, Holp 5, Gebri 6 — Brakszatórisz 6, Truczka 5, Szlopóczki 5, Cziglédszky 5 — Pisont A. 6, Rácz 6. Edző: loan Patrascu. Csere: Fecsku helyett Kurilco (3) az 59, Paulik h. Pitács (-) a 65., Truczka h. Pisont R. (-) a 87. percben. Gólszerző: Rácz (11-esből) a 85. percben. Sárga lap: Glodean az 57., Brakszatórisz a 61., Szenderák a 84. percben. Igen óvatos játékkal kezdtek a csapatok, a szarvasiak tartottak a vasváriaktól, hiszen az ősszel 6—0-ás vereséget szenvedtek hazai pályán. A vasváriak pedig még nemigen emészetették meg a múlt heti szegedi sokkot. Az első negyedóra hazai fö­lénnyel telt el, igazi helyzet nélkül. A szarvasiak mélyen be­húzódtak kapujuk elé, és inkább fetrengésekkel hívták fel ma­gukra a figyelmet egy-egy összecsapás után. Az első játék­rész egyetlen említésre méltó eseménye Zubanics 16 méteres lövése volt a 30. percben, amely alig kerülte el Hanyecz kapujá­nak bal alsó sarkát. Szünet után az álmos, sok hibával tarkított játék tovább folytatódott. A szarvasiak is ki­merészkedtek sündisznóállá- sukból, és néhányszor veszé­lyeztették a vasvári kaput. A 62. percben a mérkőzés legna­gyobb helyzetét hagyta ki Glo­dean, aki 8 méterről a kapu fölé emelte a labdát. A 85. percben Rácz lépett ki a bizonytalankodó hazai vé­delem mellett, Szenderák ka­pus csak elhúzni tudta a csatár lábát. A megítélt büntetőt a sértett biztosan értékesítette. A gól után az Alkaloida min­dent egy lapra tett fel, bátran támadott, de Glodean révén csak a kapufát találták el. Ilyen gyenge teljesítményt már régen nem láttak NB Il-es csapatuktól a tiszavasvári szurkolók. A hazai játékosok egymást múlták alul ezen a májusi délutánon és ennek csakis vereség lehetett a vége a szerény képességű, de nagy lelkesedéssel küzdő Szarvassal szemben. A vendé­gek győzelmükkel visszavág­tak az őszi 0—6-ért. Nyilatkozatok. Kiss Mik­lós: — Nagyon gyenge mérkő­zésen egyik csapat sem érde­melt volna győzelmet, amit végül a vendégek egy vitatható büntetőből szereztek meg. loan Patrascu: — Úgy gondolom, hogy a szarvasi 0—6 után tar­toztunk ezzel a győzelemmel szurkolóinknak és saját ma­gunknak. Mán László IFJÚSÁGIAK: Szarvasi Vasas— Tiszavasvári 4—2 (2—1). Szarvas, 250 néző. V.: Gyekiczki. Szarvas: Za- na — Mrena, Rohony, Körmendi, Nagy — Zahorecz (Palotai), Bány, Demcsák (Sznyida) — Juhász, Kon- dacs (Adler), Gyulai. Edző: Oravecz József. Közönségsikert aratva, szép­ségdíjas gólokkal, meggyőző fö­lénnyel nyert a Vasas. G.: Gyulai 2, Zahorecz, Bány. Jó: valamennyi szarvasi játékos dicsérhető. Serdülők: Szarvasi Vasas— Tiszavasvári 2—1 (1—1). Szarvas. 150 néző. V.: Paulik. G.: Sindel 2. Jó: az egész csapat dicsérhető játékáért. A Keleti csoport állása 1.Debreceni VSC 23 11 7 5 28—14 29 2. Kazincbarcika 23 11 5 7 30—17 27 3. Hatvani FC 23 9 9 5 23—25 27 4. Kábái Egyetértés 23 9 8 6 26—18 26 5. Bajai FC 23 11 4 8 31—24 26 6. Gödöllő 23 10 6 7 30—24 26 7. Tiszavasvári 23 9 7 7 32—24 25 8. Hajdúnánás 23 8 8 7 22—21 24 9. Szarvasi Vasas 23 8 8 7 24—30 24 10. Kiskőrös 23 10 3 10 34—29 23 11.III. kér. TVE 23 8 7 8 28—27 23 12. Budafoki MTE 23 6 8 9 15—26 20 13. Szeged SC 22 7 5 10 28—33 19 14. Eger SE 23 6 5 12 23—31 17 15. Salgótarján 22 5 5 12 27—43 15 ló.Bagi FC 23 3 9 11 18—37 15 •Már most gondolj on a télre! KEDVEZMÉNYES SZÉNAKCIÓ A BÉKÉSI KISTÜZÉPEN. 1993. május 1-jétől május 31-éig befizetheti tüzelőjét: — tatai brikett 830 Ft/q helyett 699 Ft/q — dorogi brikett 780 Ft/q helyett 670 Ft/q egységáron, szeptemberi szállítással. Építkezők, felújítók figyelem! Hódmezővásárhelyi fagyálló padlóburkoló 690 Ft/m2, metchlaki színes 750 Ft/m2, fehér csempe I. o. 599 Ft/m2, magyar cement 640 Ft/q, fenyődeszka 16 500—18 500 Ft/m3, fenyőpalló 18 500—20 000 Ft/m3, vastag kerekű talicska 3200 Ft/db. Megrendeléseiket várjuk személyesen vagy a 341-739-es telefonon!faxon. BORBÉLY LÁSZLÓ, Békés, Kossuth u. 19. BÉKÉS MEGYEI HÍRIAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 319 forint, egy évre 3388 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068