Békés Megyei Hírlap, 1993. április (48. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-28 / 98. szám

© 1993. április 28., szerda SPORT feRÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Letörtek a Szpartak válogatottjai Labdajáték-eredmények Még téma a hétfő esti edzés. A magyar futballválogatott, amely a görögök el­lő leni hazai 1—0-ás csatavesztés után vélhetően az utolsó szalmaszálba kapaszkodik szerda este, göröngyös, nehéz talajon kény­szerült moszkvai edzésre. Szerencse, hogy sen­ki sem sérült meg. Az időközben befutott Détá- ri is ott volt az átmozgató foglalkozáson. Ked­den délelőtt az orosz szövetség városlátogatást szervezett, a magyarok a Lenin-hegyre kirán­dultak, aki akart, a Vörös téren is turistáskodha­tott egy kicsit. Este a Luzsnyiki stadionban, a mérkőzés színhelyén vezényelt edzést Puskás Ferenc szövetségi kapitány. Noha a Moszkvában is népszerű „Öcsi” a tőle megszokott módon rejtegeti lapjait, való­színűsíthető, hogy az európai 5. csoportban a magyarok ötödik mérkőzésüket a következő összetételben kezdik: Petry (25 eddigi váloga­tottság) — Telek (11) —- Csábi (3), Lőrincz (26) — Pisont (14), Márton (8), Détári (54), Balog (24), Duró (14) — Kiprich (63), Kovács (51). Mi hír az oroszok háza táján? A novogorszki edzőtáborba befutott — Borodjuk és Mosztovoj kivételével — valamennyi légiós. Pavel Szadi- rin szövetségi kapitány bőséggel szemelgethet az európai klasszisok táborából: — Mindössze az a gondom, hogy a Szpartak Moszkva keret­tagjai kicsit „tompák” — említette Szadirin, aki most is elzárkózott a tippeléstől, egy óhaja van, a győzelem. A várható orosz kezőcsapat: Ov- csinnyikov — Kancselszkisz, Gorlukovics, Onopko, A. Ivanov — Kolivanov, Komyejev, Kirjakov, Dobrovolszkij — Salimov, Jurán. A gyenge védekezés eredménye Békéscsabai Előre KSE—Fotex Veszprém 20—32 (10—15) r NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés a négy közé jutásért, második találkozó, Békéscsaba, 400 néző. V.: Kliment, Papp. Békéscsaba: jM Tyetyák — Kiss, Moldován 4 (1), Dvurecsenszkij, Fekete 3, MO- HÁCSI 11 (5), Pocsai 1. Cs.: Tóth (kapus), Bogárdi, Boldog 1, Volent, Selmeczy. Edző: Szabó Károly. Veszprém: Perger — Török 2, Gulyás 4, Sótonyi 2, ZSITNYIKOV 7 (2), ELES 7 (1), ZUBJUK 6. Cs.: Svajlen (kapus), Brenner 2,Bene, CSOKNYAI1, Kalocsay 1. Edző: Joósz Attila. Kiállítás: 2 perc a Veszprémnél. Hétméteresek: 6/6, ill. 4/3. A mérkőzés előtt Szabó Károly úgy fogalmazott: jó lenne egy szoros csatát játszani a nagy nevű ellenféllel, amolyan kö- zönségcsalogatóan látványo­sat. Joósz Attila pedig arról beszélt, hogy nem szeretnének harmadik meccset játszani... Hogy melyik edzői elvárás felelt meg a valóságnak, azt az eredmény hűen tükrözi. Pedig az első percben még a házigaz­dák örülhettek, ugyanis Mohá­csi az első támadásból betalált. Igaz, ezután már egy pillanatig sem volt kétség afelől, hogy ’'—I Ilii » ||l jfp ■ Egyedül Mohácsi (lövésre készül) próbálta a lelket tartani csapatában, s 11 góljával a mezó'ny legeredményesebbjének bizonyult fotó: fazekas ferenc Repülőtéri majális A Kvasz András Békés Megyei Repülő' és Ejtőernyős Egyesület május elsején, szombaton 9 órától a békéscsabai repülőtéren egész napos majálist rendez. Az egyesület tagjai az érdeklődőknek városnézést szerveznek a levegőből, vitor­lázó, sárkány és motoros gépekről. A búvárúszók is megkezdték csapat került az élre. Egyéni­leg Petróczki a juniorok kö­zött 7. A felnőtteknél Szabó az 5. helyet foglalja el a 100 mé­teres távon. A szezonnyitón ugyan el­maradtak a dobogós helyezé­sek, de az igen erős mezőny­ben biztató eredményeket produkáltak a fürdővárosiak. Az 50-es búvár számban Pet­róczki mindössze 2 századdal lett negyedik (18,41), míg a junior korú Becsy Sándor he­tedikként ért célba ( 18,85). Az újoncokkal megtűzdelt váltó (Becsy, Szekeres, Lupsán, Petróczki) negyedik helyezé­se és 3:12,00 perces ideje ugyancsak figyelemre méltó a szezon kezdetén. A közelmúltban lá­tott napvilágot az uszonyos és búvár­úszók 1992. évi ranglistája, amit az országos szövetség — elég lassan — az idei sze­zonnyitóra készített el. A közelmúltban Kecske­méten randevúzott a sportág színe-java, szlovák indulók­kal kiegészítve a Hírős Kupa keretében. Ami a ranglistát ta­nulmányozva várható volt: a tavaly év végén magyar baj­noki győzelmet elérő gyulai 4x 100-as uszonyos váltó ered­ményét egyik csapat sem múl­ta felül. Ezen a távon tehát a Kása Gábor, Jámbor Zoltán, Pet­róczki Zsombor, Szabó Jenő melyik a jobb csapat. A vasár­nap is nagyszerű teljesítményt nyújtó Veszprém — az Essent verték 11 góllal a kupaelődön­tőben — hamar bebiztosította győzelmét, miután a 15. percre már 8—4-re vezettek. A kez­detben Zsitnyikov és Éles je­leskedett, a hazaiaknál viszont egészen a 27. percig csak Mo­hácsi és Fekete osztozott a gó­lokon. A fordulás után aztán vég­képp állva hagyta a lila-fehé­reket a Fotex. Mohácsi még úgy, ahogy igyekezett góljai­val a lelket tartani a csapatban, de az 50. percre már 10 gól különbség volt a két csapat kö­zött. Ekkor a „lelátó embere” is megszólalt, miszerint: „nem baj fiúk, jobbak vagytok, mint az Essen, mert azok 11 góllal kaptak ki!” Hogy ne legyen igaza az öblös hangú szurkoló­nak, arról Zubjuk és Éles gon­doskodott... Nyilatkozatok. Szabó Ká­roly: — Nem sikerült az el­képzeléseinket valóra váltani, ugyanis védekezésünk a má­sodik félidőre teljesen szét­esett. Joósz Attila: — Nem volt igazán látványos, izgal­mas csata. Viszont sportszerű volt a küzdelem, s aminek örülök, nincsen sérültünk. Ez annál is inkább fontos, mert hosszú menetelés vár ránk. J.P. a 18. heti szelvényekhez: 1. Veszprém—Újpesti TE 1 x 2. Vác—Videoton lx 3. Diósgyőr—Ferencváros 2 4.1. FC Köln—Nürnberg 1 x 5. Dresden—Leverkusen 1 x 6. Hamburg—Mönchengladbach 1 7. Kaiserslautern—Bochum 1 8. Uerdingen—Schalke 04 x 2 9. Wattenscheid—Bremen 2 10. Hannover—Rostock lx 11. Düsseldorf—Unterhaching lx 12. Mainz—Duisburg x 2 13. Monza—Lecce x + 1. mérkőzés: 14. Pisa—Cosenza 1 Tudósítóink figyelmébe! Felhívjuk tudósítóink fi­gyelmét, hogy sportrova­tunk mától új, önálló tele­fonszámot (fővonalat) ka­pott, amely (66) 451-114. Kérjük, hogy a jövőben ezen a közvetlen, vagy a központi (450-450) tele­fonszámon adják le tudó­sításaikat, egyben je­lezzük, hogy 441-311-es szám a következőkben a hirdetési osztályunké. Újabb győzelem idegenben Székesfehérvári KÖFÉM—Benny Bulls-Partium Békéscsaba 5—29 (0—12). NB II-es rögbimérkőzés, Szé­kesfehérvár, 200 néző. V.: Márton T. Békéscsaba: Márton, Szűcs I., Tóth, Dudás, Szedoglavics, Gyebrovszki, Szombati, Molnár, Túróczy, Priskin, Szekeres, Herpai, Bagi, Kovács, Lu­kács, Lehoczki, Szűcs II., Rab. Játékos edző: Lukács Csaba. A 20. percben Lukács 5+2-vel megszerezte a veze­tést a vendégeknek, majd Molnár a 38. . percben növelte az előnyt. A fordulás után a 46. percben Tóth, a 65.-ben Szekeres, a 74.-ben pedig újra Molnár ért ei ötpontos akciót. Végül az igen gyenge színvonalú mérkőzésen maga­biztos győzelmet aratott a békéscsabai csapat. A találkozót megelőzően ku­tya-kiállítást tartottak a pályán, amely „maradandó nyomokat” hagyott a gyepen. Kitűnt: Molnár, Tóth, Ko­vács, Szekeres. Vereség a bajnoktól r Debreceni Biogál— Békéscsabai FDSE 3:0 A' (10, 10, 13). NB II-es női röplabda-mérkőzés, Deb­recen. Békéscsaba: Széplaki, Bu- zássy, Guj, Kazár, KOLAROVSZKI, Mező. Cs.: SOMOGYVÁRI, Kiszely, Ancsin, Fábián. Edző: Kormos Mi­hály. A mérkőzésnek az adott különös rangot, hogy a hazaiak győzelmükkel már bajnoknak tekinthették magukat. Ennek nyomatékosítására egy volt NB I-es játékost igazoltak, aki meghatáro­zó volt a mérkőzésen. Felváltva estek a pontok, mégis a hazaiak szerezték meg az első játszmagyőzelmet. A folytatás­ban 14:5-re elhúzott a Biogál, a csabai­ak csökkentették hátrányukat, de ez kevésnek bizonyult. A harmadik szett­ben a főiskolások mindent egy lapra téve küzdöttek, 13:11-ig kitűnően ját­szottak, ám utána megtorpantak, így megérdemelten nyert a debreceni együttes. Ifjúságiak: Debreceni Biogál— Békéscsabai FDSE 0:3 (-11, ,14, -1). A békéscsabaiak a soron következő, Nyíregyházi TK elleni bajnoki mérkő­zésüket előrehozták április 29-ére, csütörtök 15 órára, ugyanis a hét végén Békéscsabán rendezik meg a egyete­mi-főiskolai bajnokság döntőjét, amelynek résztvevője az FDSE-re épülő békéscsabai főiskola női gárdája is. Volt jobb., I Jánoshalma—Colors SE j Békés 23—20 (17—9). NB JK j II-es női kézilabda-mérkő- z " I zés, Jánoshalma, 150 néző. V.: Horváth, Kiss. Békés: Lovászné — Őri, Nagy Á. 4, Szakálné 2, SEBENNÉ 6, HOCHRAJTER 6, Takács. Cs.: Apáti (kapus), NAGY E. 5, Domokos. Edző: Szakálné Kisuczky Ágnes, Nagy Imre. A hosszú út fáradalmai meglátszottak a békési lányokon, mert az első félidőben indiszponáltan ját­szottak. Fordulás után magukra talál­tak, de ez sajnos kevés volt a sikerhez. A végeredménytől függetlenül küzde­ni tudásból viszont jelesre vizsgáztak a békésiek, hiszen a második félidőt öt góllal megnyerték. Karcag SE—Janiina SE 23—22 (11—11). NB II-es női, Karcag. V.: Domonics V.. Domonics J. Janiina: László — Valastyánné 2, Popol 7, Kovács 2, Vassné 1, Leszkó 10, Szarvas. Cs.: Veress (kapus), Bu- csai. Edző: Vassné Radnai Viktória. A szerencse elpártolt a Jaminától. Felváltva estek a gólok, kiegyenlí­tett küzdelem folyt a második félidő 20. percéig. Az utolsó tíz percben a békéscsabaiak kettő, a karcagiak 3 gólt tudtak szerezni. A játék összké­pe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Szegedi TK—Szeghalom 25— 20 (11—9). NB H-es női, Szeged, 100 néző. V.: Domonics V., Domo­nics J. Szeghalom: TAKÁCSNÉ — Papp É. 2, Farkas 1, VERESS 5, Szabó A., VARGÁNE 10, Madar 2. Cs.: Zsadányi, Macsári, Papp I., Papp B. Edző: Csemáné Madar Márta. Szoros első félidő után felül­kerekedtek a jobb edzettségi álla­potban lévő, lendületesebben játszó tanárképzős fiatalok, de a sárrétiek­nek sincs szégyenkeznivalójuk tel­jesítményükért. Kondoros—Rácalmás 15—25 (8—11). NB II-es férfi, Kondoros, 100 néző. V.: Ladányi, Mikházi. Kondoros: Paraj — Szenteszki, Ke­lemen, Harsányi 6, Kasnyik, Pet- rovjzki 3, Szigeti P. 4. Cs.: Gyur- csán (kapus), Lengyel, Búza, Szige­ti I., Kondacs. Edző: Kerepeczky György. Csak az első félidő 15. per­céig volt reménye a kondorosi csa­patnak, 5—3-ra vezettek. Ezután a vendégek minden tekintetben job­bak voltak. Keményen, nagyon jól védekeztek, a támadásban pedig át­gondoltabban, eredményesebben játszottak. Ezen a mérkőzésen a ha­zai csapatnál nem volt egyetlen olyan játékos sem, aki magával tud­ta volna ragadni társait. Kezdetle­ges hibák, kimaradt hétméteresek és ziccerek akaratgyengeséggel páro­sultak, s így a vendégek győzelme megérdemelt. Tiszaföldvár—Csaba Mirelité 29—24 (13—8). NB II-es férfi, Ti­szaföldvár, 400 néző. V.: Rácz, Tá­jok. Mirelité: Árkus — Molnár 2, Greksza 4, Szentmihályi 4, Ferencz 2, Lovász 8, Kaiszler. Cs.: Barna 1, Orosz 2, Szőke, Földi 1. Edző: Lu­kács János. Rendkívüli izzó hangu­lat volt a nézőtéren, hiába játszotta megszokott játékát a Mirelité ugyan, a 15. percig vezetett 3—4 góllal, de a külső tényezők, a nézők hatására „megijedtek” a játékveze­tők, és minden ítéletükkel a csabaia­kat sújtották, aminek a végeredmé­nye a hazaiak 29—24 arányú győ­zelme. A békéscsabaiak végig fe­gyelmezetten játszottak, és nem re­agáltak semmilyen provokációra, de ilyen körülmények között cso­dák nem születhetnek... ♦ ♦♦ A megyei kézilabda-bajnokság­ban a hét végén a következő' ered­mények születtek: Nők. A csoport. (Zárójelben a serdülők eredményei): Orosháza— Békéscsabai Főiskola 17—14, Orosháza—Kondoros (13—24), Mezőberény—Medgyesegyháza 21—21 (18—17), Kétsoprony— Kamut 2(1—12 (19—9), Békéscsa­bai Előre KSE II.—Székkutas 15— 20 (18—3), Csorvás—Doboz 20— 17 (27—7). B csoport: Colors SE Békés II.—Vésztő 42—18, Jamina SE II.—Mezőkovácsháza 13—13, Gerla—Szirén SE II. 12—12. Férfiak. Mezőberény—Colors SE Békés 18—24, Colors SE Békés II.—Colors SE Békés I. (18—10), Szeghalom—Gyula 25—25, Gyo- maendrőd—Köröstarcsa 16—22 (23—23), Orosházi MTK— Mezőhegyes 20—17 (38—13). A Gádoros előnye már öt pont ^ A megyei alsóbb osztályú labdarúgó-bajnokságok- 1 ban történt. II. osztály. Dévaványa—Békéssám­son 1—1 (0—0). Dévaványa, 350 né­ző. V.: Bogyó. Dévaványa: Gyányi M. — Tóth, Adamik, Marton, Furkas, Farkas, Kató (Kovács), Juhász, Ba­logh, Bányai, Ilyés (Papp). Edző: Mes­terházi Jenő. Békéssámson: Döme Z. — Setény (Nagy I.), Varga, Györgyi, Szepesi, Nagy II., Kölcze, Rapcz, Mol­nár, Böde (Kovács), Szűcs. Edző: Ke­rekes György. A hazaiak lendületesen kezdtek, fölényt harcoltak ki, de gólt nem sikerült elérniük. A második já­tékrészben kiegyenlített volt a játék, végül is reális eredmény született. G.: Tóth, ill. Nagy II. (S.I.) További eredmények: Doboz— Kondoros 1—0, Csanádapáca— Gyulai Magán SE 0—0, Csorvás—Új­kígyós 0—1, Körösladány—Vésztő 5—2, Gádoros—Kunágota 1—0, Csa- bacsűd—Kaszaper 0—2, Magyarbán- hegyes—Gyomaendrődi Barátság 1—1. Ifjúságiak: Doboz—Kondoros 1— 3, Csanádapáca—Gyulai Magán SE 3—0, Csorvás—Újkígyós 2—2, Kö­rösladány—Vésztő 3—5, Gádoros— Kunágota 2—2, Csabacsűd— Kaszaper 13—0, Magyarbánhe­gyes—Gyomaendrődi Barátság 2—3, Dévaványa—Békéssámson 4—1. III. osztály. Okány—Gerendás 5—0 (0—0). Okány, 100 néző. V.: Megyebíró. G.: Fekete L. 2, Sújtó ( 1 l-esből), Szilágyi, Gila. Jó: Pesti, Szabó, Nagy, ill. a ven­dégcsapatból senki sem nyújtott átla­gon felülit. (F. Z.) További eredmények: Méhke­rék—OMTK-Rákóczi 0—3, Bélme- gyer—Dombegyház 1—2, Békéscsa­bai Rekord—Csorvási Magán SE 2— 2, Revenues—Nagybánhegyes 3—0, Kétsoprony—Tarhos 2—1, Puszta- földvár—Lökösháza 2—1, Csárda- szállás—Almáskamarás 2—2, Ger­la—Bucsa 3—0. Az Unicum az élen Békéscsabán, a 2-es számú ^1 általános iskolában a DTP Print szuperbajnokság leg- '° utóbbi fordulójában 200 néző előtt, Szabó S. és Mátyás játékve­zetése mellett a teremlabdarúgó-tornán a következő eredmények születtek: Városháza-Colors Coop—Megashop- Csabagyöngye 8—4, Tákisz—Békés Colors Coop 5—3, Hetes Kft.—Körös Kazán 2—1, Unicum—Herma 12—2, Kner Nyomda—Vízmű 4—1. Az élcsoport állása: 1. Unicum 23, 2. Körös Kazán, Városháza-Colors Coop 22—22,4. Hetes Kft. 20 ponttal. Összeállította: Hankó György Felvételünk a Kondoros—Rácalmás NB II-es férfi kézilabda-mérkőzésen készült. A kondoro­si Szigeti P. ziccerhelyzetből célba veszi az ellenfél kapuját. A szélső négy gólt lőtt, de mindez kevés volt csapata üdvösségéhez fotó: lehoczky péter Közéleti napilap. Főszerkesztő': dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen ügyvezető igazgató és dr. Tóth Miklós kiadóvezető. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Ff. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; telefax: (66) 441-020; kiadó: (66) 441-545. Telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 319 forint, egy évre 3388 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068