Békés Megyei Hírlap, 1993. április (48. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-26 / 96. szám

1993. április 26., hétfő Döntetlenül zárult a megyei rangadó SPOKl Megbotlott a Békés © Az NB III Alföld csoportjában döntetlenül zárult a nagy érdeklődéssel várt, Gyomaendrődi FC—Mezőkovácsházi TE megyei rangadó. Az Orosházi MTK együttese a több volt NB I-es játékost felvonultató szegedi vasutasok otthonából hozta el az egyik pontot. Helyenként tetszetős játékkal, nagy fölényben zajlott le a Gyulai FC—Kiskundorozsma összecsa­pás, amelyet a hazaiak megérdemelten nyertek meg. A nagy- szénásiak hiába vezettek a Szegedi Dózsa ellen, végül meg kellett elégedniük az egy ponttal. Az Alföld csoport rangadó­ján Kecskeméten a listavezető Tiszakécske döntetlent ért el és továbbra is fölényesen vezeti a tabellát. Gyulai FC- Kiskundorozsma 3—1 (3-0) Gyula, 500 néző. V.: Damyik. Gyula: Leel-Ossy — Mező, Pá­pa, Kiss M. (Répási), Botyánszki — Steigerwald, Tamási, Kiss L. (Oláh) — Bíró, Boruzs (Zuzac), Bagyinka. Edző: Cserháti István. Kiskundorozsma: Csehó — Gá­bor, Farkas, Gardián (Mucsi), Kothencz (Tímár) — Nagy, Gaál (Szabó T.), Magyar, Katona — Szabó Zs., Tóth. Megbízott edzők: Csehó Tibor, Szabó Zsolt. 4. perc: Steigerwald jó beadá­sát Bíró küldte a hálóba, 1—0. 31. perc: Bíró futott el a bal oldalon, beadását Steigerwald helyezte a hálóba, 2—0. 32. perc: Egyéni játék után Ba­gyinka növelte a gyulaiak elő­nyét, 3—0. 90. perc: Magyar 35 méteres bombája a léc alá vágódott, 3—1. Félórás késéssel kezdődött a ta­lálkozó, mivel a kijelölt játékve­zető nem érkezett meg Gyulára, így az ifjúsági mérkőzés játékve­zetője, Damyik dirigálta a mérkő­zést és segítségül a nézőtérről Ko­vács Zsolt helyi megyei játékve­zető szállt be partjelezni. A hazai­ak a gyors vezető gól után szelle­mesen és látványosan futballoz­tak, majd könnyedén növelték előnyüket. A második játékrész­ben a vendégek szabálytalansá­Gyomaendrődi FC— Mezőkovácsházi TE 1-1 (1-1) Gyomaendrőd, 700 néző. V.: Ku- batovics. Gyomaendrőd: Sza­kács — Kéki, Gonda, Gubucz, Kugyela — Somogyi (Udvari), Janis, Stef, Lénáit (Tóth) — Du- rucskó, Demjén. Edző: Plástyik János. Mezőkovácsháza: Tóth I. — Bakai, Kovács, Dumitriu, Ra- du (Hovorka)—Török, Florescu, Schmidt, Kovalcsik — Bányik, Kolozsi (Mocsári). Edző: Sári Fe­renc. 2. perc: Somogyi Szakács ki­dobott labdájával elindult a bal oldalon, cselezni próbált, ám Ba­kai szerelte, aki nagy lendülettel betört a 16-oson belülre és a jobb sarokba lőtt, 0—1. 30. perc: Demjén nagyszerűen tálalt Durucskó elé, aki két védőt kicselezve a 16-osról a kovácshá­zi kapu jobb oldalába helyezett, 1—1. A gyors mezőkovácsházi gól után végig támadta a mérkőzést a hazai együttes, de végül is igazi gólhelyzetet csak az első félidő­ben tudott teremteni. Ha némi szerencsével is, a közepes színvo­nalú mérkőzésről „pontosan” tá­vozott a tabellán előkelőbb he­lyen tanyázó vendég együttes. Jó: Gubucz, Kugyela, Demjén, ill. Radu, Dumitriu, Schmidt. (V. I.) Ifjúságiak: Gyomaendrődi FC—Mezőkovácsházi TE 5—0. Szegedi VSE— Orosházi MTK 0—0 Szeged, 400 néző. V.: Kiss. Sze­ged: Demeter—Paksi, Kun, Csá- nyi, Kiss P. (Szabó Gy.) — Kis- pál, Raskó, Pikó, dr. Tóth — Si­mon, Puskás. Edző: dr. Tóth Já­nos. Orosháza: Such — Lauren- tiu, Popol, Kálmán, Pásztor — Krajczár (Sitkéi), Illyés, Dézsi, Papp Zs. — Gheban (Bulivár), Kvasznovszky. Edző: Papp Imre. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen, unalmas első félidő után a második játékrészben némikép­pen megélénkült a küzdelem. Krajczár 17 méteres lövését nehe­zen hárította Demeter, míg a má­sik oldalon Simon előtt kínálko­zott jó lehetőség, ám ő is elpus­kázta a helyzetet. Összességében igazságos pontosztozkodással zá­rult a szombat délutáni Tisza-par- ti összecsapás. Jó: Paksi, Kun, ill. Popol, Laurentiu, Illyés. gokkal tördelték szét a hazai akci­ókat. Az utolsó percekben az elé­gedettnek tűnő gyulaiakat egy 35 méteres dorozsmai lövés „bün­tette”. Jó: Botyánszki, Steiger­wald, Bíró, ill. Tóth. (Jenei Kál­mán). Ifjúságiak: Gyulai FC— Kiskundorozsma 6—0. Nagyszénási SK— Szegedi Dózsa 1-1 (0-0) Nagyszénás, 400 néző. V.: Schneider. Nagyszénás: Bordás — Hóbei, Zábrák, Sebestyén, He­gedűs — Csubró, Deák, Molnár, Gyimesi (Nagy A.) — Fekete, Basiu. Edző. Patyi Béla. Szeged: Szulyovszky — Vándor, Bóka, Gill, Márton — Rácz, Kubáth B.,' Telek, Miklós — Bischof (Sa- hin), Korpa. Edző: Lóczi István. 58. perc: Feketét akasztották a kaputól 18 méterre, Molnár mes­terien nyeste a labdát a kapu bal fölső sarkába, I—0. 82. perc: Sebestyén a 16-oson belül lerántotta Ráczot. A meg­ítélt büntetőt Miklós értékesítet­te, I—1. Az első félidő vendégrohamok­kal kezdődött, majd kiegyenlített lett a játék. A második félidő ele­jén a hazaiak vezetést szereztek, de Sebestyén fegyelmezetlensége miatt nem sikerült otthon tartani­uk a két bajnoki pontot. A látottak alapján végül is a döntetlen igaz­ságosnak mondható. Jó: Deák, Fekete, Hóbei, ill. Vándor, Rácz, Telek, Bóka. (Benkó' László). Ifjúságiak: Nagyszénás— Szegedi Dózsa 0—4. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Kecskeméti SC—Tiszakécske 1—1 (0—0), Cegléd— Hódmezővásárhely 0—0, Mis­ke—Kecskeméti TE 2—1 (1—0), Dabas—Makó 0—1 (0—1). A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a listavezető' Békés az alsó régióban tanyázó Jamina otthonába látogatott, s óriási meglepetésre pontot veszített. A gyengél­kedő'MÁV Csányi utcai sporttelepéről a medgyesiek elvitték mindkét bajnoki pontot, így a vasutasok dobogós álma szerte­foszlott. Értékes döntetlent ért el a Füzesgyarmat Mezőhe­gyesen. Kapaszkodik a Kétegyháza, 1—0-ra legyőzték a vendég sarkadiakat. A battonyaiak csak nagy csatában tud­tak nyerni a vendég Mezőberény ellen. A gyulaváriaknak továbbra sem megy, ezúttal Békésszentandráson hagyták mindkét bajnoki pontot. bó, Bordács, Truczka, Bálint, Simák. (Varga I ill. Tapasztó, .ászló) Békéscsabai MÁV— Medgyesegyháza 0—2 (0—2) Békéscsaba, 300 néző. V.: Guti. MÁV: Szobek — Kiss (Rétlaki), Lita- uszki, Frankó, Braun Á., Galovicz Z., Prekop, Gajdács, Lipták, Galovicz P. (Fábián), Lonovics. Edző: Braun Atti­la. Medgyesegyháza: Nicu — Hegyi, Balázs, Zsurzsucz, Holecz, Buzdugán, Kovács, Oláh (Telek), Mocsári (Siflis), Juhász J., Juhász T. Edző: Kovács Zol­tán. Közepes színvonalú, sportszerű mérkőzésen a vendégegyüttes játéka kontratámadásokra épült, s mint ki­derült, ez két gólt eredményezett. A hazai együttes mezőnyben szépen adogatott, de a befejezésekben kevés lendület volt és erejükből csupán két érvénytelen gólra és egy kapufára tel­lett. Összességében: a két csaknem azonos képességű együttes közül ezút­tal a vendégcsapat megérdemelten győzött. G.: Mocsári az 5., Zsurzsucz a 35. percben. Jó: Lipták, Galovicz Z., Gajdács, Galovicz P., ill. Nicu, Juhász J., Hegyi, Mocsári. (G. Gy.) Békésszentandás—Gyulavári 2-1 (1-1) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Haj­dú. Békésszentandrás: Petrás — Nagy, Bordács, Szabó, Varga (Med- veczki), Truczka, Izsák, Bencsik, Szé­kely (Pusztai), Zahorecz (Sztancsik), Kovács. Edző: Koltai Lajos. Gyulavá­ri: Szőke — Szilágyi (Bodor), Fábián, Csipke, Tóth, Bálint (Jónás), Boros, Tapasztó, Simák, Gortka, Földi. Edző: Kvasz János. A serdülőcsapat szeghal­mi sikere adta meg az alaphangot a mérkőzésre, a hazaiak a győzelemre törekedtek, ez ha nehezen is, de si­került a lelkes vendégek ellen. Jó játék- vezetés. G.: Truczka a 17., Bordács a 75., ill. Simák a 44. percben. Jó: Sza­A sötét mezes gyomaendrődi Lenért nagyot repült a mezőkovácsházi védők belépője nyomán. Az NB III-as megyei rangadón megosztoztak a pontokon a csapatok: Gyomaendrődi FC— Mezőkovácsházi TE 1—1 FOTO: LEHOCZKY PETER Az Alföld csoport állása 1.Tiszakécske 22 17 3 2 50—19 37 2. Kecskeméti SC 22 12 4 6 29—18 28 3. Hódmezővásárhelyi LC 22 11 5 6 33—21 27 4. Orosházi MTK 22 11 5 6 29—20 27 5.Mezőkovácsházi TE 22 11 5 6 37—30 27 ó.Makói FC * 22 10 7 5 39—29 25 7. Szegedi VSE 22 9 5 8 32—24 23 8. Szegedi Dózsa 22 8 7 7 30—25 23 9. Miske 22 8 7 7 32—31 23 10. Kecskeméti TE 22 8 5 9 28—28 21 11.Gyulai FC 22 9 3 10 22—27 21 12.Gyomaendrődi FC 22 4 9 9 23—29 17 13. Ceglédi Honvéd 22 4 8 10 21—33 16 14.Dabasi Sári FC 22 4 4 14 25—32 12 15.Nagyszénási SK 22 3 6 13 19—51 12 16. Kiskundorozsma * = két büntetőpont levonva 22 3 5 14 17—51 11 A Totó 17. heti eredményei 1. Dresden—VfB Stuttgart ............... ...............0—0 X 2 . Frankfurt—Nürnberg.................. ...............0—0 X 3 . Hamburg—Dortmund................. ...............1—2 2 4 . Kaiserslautern—Leverkusen...... ...............4—0 1 5 .Schalke 04—Bochum.................... ...............0—3 2 ö.U erdingen—Karlsruhe................ ...............1—1 X 7 . Freiburg—Hertha BSC................ ...............4—2 1 8 . Jena—Duisburg............................. ...............2—2 X 9 . Mannheim—Mainz....................... ...............1—0 1 lO .Foggia—Torino.............................. ...............0—0 X l l.Atalanta—Sampdoria.................. ...............1—2 2 12 .NapoIi—Cagliari........................... ...............1—0 1 1 3. Parma—AS Roma......................... ...............3—1 1 + 1. mérkőzés: 14.Udinese—AC Milan...................... ...............0—0 X Battonya—Mezőberényi FC 2—1(1-0) Battonya, 500 néző. V.: Végvári. Bat- tonya: Kunos — Fekete, Turbucz, Tal­pai, Szabó, Árvái, Számfira (Simon A.), Hidegh (dr. Lehoczky), Mákos A., Mákos Á. (Simon T.), Kovács. Edző: Juhász Zoltán. MezóT>erény: Karács — Rácz Zs., Adamik (Burai), Harmati (Kátai), Maléth, Illés, Laurenczi, Dra- dán, Tóth, Rácz A., Hegedűs. Edző: Harmati József. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazai csapat sok helyze­tet hagyott ki. A jogos kiállítás után a lelkesen és jól játszó vendégek ki­egyenlítettek, de az utolsó percben egy szép egyéni akció eldöntötte a két pont sorsát. G.: Mákos A. a 29., Laurenczi a 83., Árvái a 89. percben. Kiállítva: Rácz A. a 40. percben (két sárgalap miatt), Burai a 91. percben (a partjelző megsértéséért). Jó: Fekete, Turbucz, Árvái, Mákos A., ill. a vendégcsapat minden játékosa. (Lukács István) Elek-Dualflex—Kamut 2—0 (1—0) Elek, 750 néző. V.: Dajka. Elek: Botás D. — Sarkadi, Kohut, Puskás, Dávid, Séllei, Bányai, Rémusz, Gál, Bálint (Balogh), Debreczeni T. (Botás Gy.). Edző: Csorba János. Kamut: Pribojsz- ki — Nyári, Kukely, Nagy, Pittner, Bognár I. (Bora), Antmann (Balogh), Sziráczki, Szász, Bognár II., Komáro­mi. Edző: Borgula János. Magas szintű játékvezetés mellett lejátszott mérkő­zésen megérdemelet hazai győzelem született a mezőnyben jól adogató ven­dégek ellen. Kiállítva: Démusz, ill. Kukely (kakaskodásért). G.: Debre­czeni T. a 33., Bányai az 53. percben. Jó: Botás D. (a mezőny legjobbja), Sarkadi, Kohut, Debreczeni T., ill. Szász, Nagy. (Hotya Mihály) Kétegyháza—Sarkad 1_0 (0-0) Kétegyháza, 300 néző. V.: Klembucz. Kétegyháza: Szelezsán — Popa, Ta- birka, Sipos I., Juhász, dr. Szürovecz, Petrisor, Sipos IL, Vasúi (Málik), Ka- szap, Törő (Bledea). Edző: Litauszki Pál. Sarkad: Veres — Gajdács (Kocsis Z.), Szabó A., Vass, Szabó F., Germán, Polcsek, Papp (Petrusán), Balogh (Ko­csis L.), Kesztyűs, Gurzó. Edző: Ba­logh István. Küzdelmes, közepes szín­vonalú mérkőzésen a hazai csapatnak gólokkal kellett volna győzni, Vasúi a kapussal való ütközéskor agyrázkó­dást szenvedett. Gyenge játékvezetés. G.: Kaszap a 88. percben. Jó: Szele­zsán, Sipos IL, Kaszap, a vendégcsa­patból senkit nem lehet kiemelni. (Bencze László) Mezőhegyes—Füzesgyarmat 0-0 Mezőhegyes, 250 néző. V.: Rózsa. Mezőhegyes: Szilva — Kocsor (Sze- merédi), Molnár, Lovász, Pigler, Csor­dás, Kindel (Boros), Zsóri (Belicza), Sümegi, Hanga, Pálhidai. Edző: Pepó Gábor. Füzesgyarmat: Dávid — Tóth, Rácz, Kovács, Herczeg, Kiss, Erdei, Petri, Lázár, Vad, Jónás. Edző: Kun Gyula. Jó játékvezetés mellett a többet támadó hazaiak nem bírták fel­törni a nagyon jól játszó vendégvédel­met, így megérdemelten vitték el az egy pontot a gyarmatiak. Jó: Molnár, Csordás, ill. Dávid (a mezőny legjobb­ja), Rácz, Kovács, Kiss, Herczeg. (Perlaki János) Békéscsabai Előre-Jamina— Colors SE Békés 1—1 (0-0 Békéscsaba, 400 néző. V.: Varga. Elő- re-Jamina: Liker — Rédai, Danicska, Vura (Bánszki), Rakonczás, Tóth, Tár­nok, Diószegi (Futaki), Gebei, Lőrin- czi, Mihály. Edző: Moós János. Colors SE: Gazsó — Farkas, Lenkefi, Lipták, Kondacs, Képíró, Ravasz, Czinanó (Gajdács), Horváth, Burai (Szarvas), Somvári (Fehér). Edző: Zsíros György. A vendégcsapat nagy fölény­ben játszott, de ez gólokban nem mu­tatkozott meg. A hazai együttes hatal­mas lelkesedéssel küzdött és megérde­melten tartotta otthon az egyik értékes bajnoki pontot a listavezetővel szem­ben. A békésiek jobban járnak, ha annyi gólt lőnek, mint ahány sárga la­pot gyűjtöttek — szám szerint ötöt. G.: Rakonczás a 86., ill. Horváth a 63. percben. Jó: az egész hazai csapat di­cséretet érdemel teljesítményéért, ill. Farkas, Lipták, Kondacs. (Ravasz Pál) Tótkomlós—Szeghalom 0—0 Tótkomlós, 450 néző. V.: Pintér. Tót­komlós: Adok — Papp, Krecsméri, Csikaí, Pásztor, Tótabonyi, Mitykó, Fülöp, Elek, Ugró, Zádori. Edző: Ma- tajsz Pál. Szeghalom: Vári — Macs- kin. Szabó, Tar, Hajdú, Lakatos, Bara­nya, Kovács, Zsombok 1., Zsombok II., Schule. Edző: Zolnai Pál. A vendé­gek egy pontért mentek Tótkomlósra, tervüket sikerült megvalósítani. A sportszerű mérkőzésen jó játékvezetés mellett mindkét csapat labdarúgói a helyzetkihasználással hadilábon áll­tak. Jó: Papp, Pásztor, Mitykó, ill. Sza­bó, Tar, Zsombok I. (Hovorka György) IFJÚSÁGIAK: Békéscsabai MÁV— Medgyesegyháza 3—0, Békésszent­andrás—Gyulavári 3—3, Battonya— Mezőberény 6—1, Elek—Kamut 0— 2, Kétegyháza—Sarkad 1—4, Mező­hegyes—Füzesgyarmat 3—1, Békés­csabai Előre-Jamina—Colors SE Bé­kés 5—1, Tótkomlós—Szeghalom 7—1. Következik A labdarúgó NB Ill-ban következik. 23. forduló, május 1., szombat, 17.00: Szegedi Dózsa—Makó, Mezőkovácshá- za—Dabas, Tiszakécske—Miske. Május 2., vasárnap, 17.00: Orosházi MTK—Gyomaendrődi FC, Kecskeméti TE—Szegedi VSE, Nagyszénás—Cegléd, Kiskundorozs­ma—Kecskeméti SC, Hódmezővásárhely—Gyulai FC. A megyei I. osztályban. 23. forduló, május 1., szombat, 17.00: Békéscsabai MÁV—Elek-Dualflex, Szeghalom— Békéscsabai Előre-Jamina. Május 2., vasárnap, 17.00: Füzesgyarmat—Kamut, Mezőberény—Tótkomlós, Co­lors SE Békés—Békésszentandrás, Sarkad—Battonya, Medgyesegyháza—Kétegyháza, Gyulavári—Mezőhe­gyes. A megyei bajnokság állása 1. Colors SE Békés 22 18 3 1 74—23 39 2. Battonya 22 14 4 4 41—21 32 3. Szeghalom 22 11 7 4 49—38 29 4. Medgyesegyháza 22 10 7 5 46—36 27 5. Tótkomlós 22 7 11 4 32—18 25 6. Elek-Dualflex 22 8 9 5 25—25 25 7. Kamut 22 8 8 6 28—27 24 8. Békéscsabai MÁV 22 9 6 7 38—38 24 9. Békésszentandrás 22 8 5 9 32—35 21 lO.Mezőhegyes 22 8 3 11 35—41 19 11. Gyula vári 22 7 3 12 36—40 17 12. F üzesgyarmat 22 5 6 11 27—37 16 13.Mezőberény 22 5 5 12 27—48 15 14.Sarkad 22 3 8 11 28—43 14 lS.B.csabai Előre-Jamina 22 3 7 12 14—41 13 16. Kétegyháza 22 3 6 13 20—41 12